Petőfi Népe, 1991. március (46. évfolyam, 51-75. szám)

1991-03-11 / 59. szám

1991. március 11. • PETŐFI NÉPE #7 LABDARÚGÁS • LABDARÚGÁS LABDARÚGÁS • LABDARÚGÁS NB II.: A bajaiak kettőt gomboltak a barcikai mellényen KAZINCBARCIKA—BA­JAI SK 1—2 (0—1). Kazincbarcika, 3000 néző. Vezette: Nyilas (Csáki, Vida). Kazincbarcika: Majer — Or- lóczki, Sztahon, Takács — Ba­logh, Hauberger, Kondás (Zsi­ga a 46. percben), Asszony, Szamosi (Kalmár a 78. perc­ben) — Ternován, Deszatnik. Edző: Varga Zoltán. Bajai SK: Horváth B. — Szűcs, Morvái, Berényi, Tóth — Evanics, B. Szabó, Gombás, Kovács B. — Schneider, Hor­váth Á. (László a 86. percben). Edző: Kincses Viktor. Sárga lap: Balogh a 41. perc­ben. 12. perc: Schneider a jobb összekötő helyén kiugrott és 14 méterről a kapu jobb alsó sar­kába küldte a labdát, 0—1. 53. perc: Ternován labdáját a védők nem tudták elrúgni és a jókor érkező Deszatnik a kifutó Horváth fölött 12 méterről a hálóba fejelt, 1—1. 84. perc: Egy bal oldali szög­let után az ötösre érkező labdát Deszatnik nagy erővel a saját hálójába fejelte. Öngól, 1—2. A hazaiak rendkívül rossz felfogásban, sokat egyéniesked- ve játszottak és semmi veszélyt nem jelentettek a bajai kapura. Öncélúan cselezgettek és na­gyon sok pontatlanság jelle­mezte teljesítményüket. A ven­dégcsapat szervezetten és fe­gyelmezetten védekezett, s a rendkívül gyors Schneider ré­vén gyakran állította megold­hatatlan feladat elé a Barcika védelmét. Kitűnt: Sztahon, illetve Szűcs, Morvái, Evanics, Schne­ider. Varga Zoltán: Elmaradtunk a várakozástól, és csak saját ma­gunkat okolhatjuk a vereségért. Kincses Viktor: Jó időben, jó pályán, jó bíráskodás mellett értékes győzelmet arattunk. Doros László Ezúttal csak rózsaszín volt • Kiss (10-es számmal) szerezte a kecskemétiek vezető gólját. (Walter Péter felvétele) vörös Csepel KECSKEMÉTI SC—CSEPEL SC 1—1 (1—0) Kecskemét, széktói pálya, 2500 néző. Vezette: Hartmann (Hor- nyák, Szabó A.) KSC: Erdei — Hofmeister, Ba- bis, Bukó, Kovács, Bállá, Kiss F., Török, Pauk (Fekete a 71. perc­ben), Tóth Cs. (Balogh a 85. perc­ben), Rácz. Edző: Pataki Tamás. Csepel: Szieben — Gyimesi, Ács, Tompos, Vigh, Tyukodi, Jakab. Horváth, Huszák (Mikler a 85. percben), Stefanov, Hamar. Edző: Tajti József. Sárga lap: Balia a 25., Stefanov a 71., Huszák a 74. percben. 29. perc: Stefanov fejesét Balia a kapu fölső sarkából fejelte ki. 31. perc: Kovács ívelt a bal oldal­ról előre, Tóth Csaba remekül fejelt az érkező Kiss Ferenc elé, aki nyolc méterről ballal lőtt a jobb sarokba. 1—0. 33. perc: Pauk elfutott a jobb ol­dalon, középre adott és az érkező Rácz a bal kapufát találta el. 38. perc: Rácz kapott remek lab­dát a jobb oldalon, s amint átvette, habozás nélkül nagy lövést eresztett meg, a labda a fölső lécről pattant „gólba”. Ám a játékvezető les cí­mén érvénytelenítette a talála­tot.. . 44. perc: A tizenhatos jobb sarká­ról végezhetett el szabadrúgást a KSC. Rácz ballábas lövését Szieben a levegőben „úszva” tenyerelte szögletre. 51. perc: Rácz lövésébe a védők beleléptek, a labda Pauk elé pat­tant, de a csepeli kapuvédő fölszed­te előle. 53. perc: Hofmeister—Balia— Hofmeister volt a hazai akció főbb állomása, majd a kecskeméti jobb­hátvéd beadását követően Bállá fe­jesét a rövid felső sarokból mentet­te Szieben. 65. perc: Tóth Csaba lefejelte a labdát és Bállá estében leadott lövé­sét védte Szieben. 76. perc: Jakab lefutotta a hazai védőket, jó labdát adott Stefanov- nak, akinek lövését Erdei hárította. 89. perc: Szabadrúgást kapott a Csepel, mintegy 18 méterre a kecs­keméti kaputól. Vigh futott neki, és lövése nyomán a bal kapufáról pat­tant a hálóba a labda. 1—1. Remek mérkőzést hozott a kecs­keméti idénykezdet! A csepeli lista­vezető gárda az ősszel 4—1-re tán­gálta el a kék-fehéreket, s most egy percen múlott a visszavágás. A jó képességű vendégcsapat veszélye­sen támadott, ám a hazai akciók­ban is volt átütő erő. A helyi önkor­mányzattól „szegénységi bizonyít­ványt” kiérdemlő KSC labdarúgói győzelmi prémium reménye nélkül léptek pályára, pedig a „félpénzt” megérdemelték volna .. . Kitűntek: Rácz, Bállá, Bukó, Kiss F., illetve Hamar, Jakab. Pataki Tamás: Kitűnő mérkőzé­sen legyőzhettük volna a csoport éllovasát. Hogy nem sikerült, ab­ban, érzésem szerint, Hartmann is ludas, mivel nem adta meg Rácz teljesen szabályos gólját.. Tajti József: Jó, színvonalas mér­kőzésen, igazságos döntetlen szüle­tett. Rajtmár István A Vasutas elütötte a lila-fehéreket BVSC MÁV TRANSPED— KECSKEMÉTI TE 3—0 (2—0) Budapest, 500 néző. Vezette: Bo­gyó (Hanyecz, Komáromi). BVSC: Erdélyi — Kincses B., Kovács, Iscsak, Nyikiforov — Kroner, Nahóczky, Teodoru (Metzger a 82. percben), Selmeczi — Ócsai, Guscsin (Kiss L. a szünet­ben). Edző: Kisteleki István. KTE: Tasnádi — Lipők, Gál, Endre, Nagy — Dimitru, Kaszás (Boronkai az 56. percben), Újfalusi (Fütyü a 70. percben), Torbavecz Horváth, Berki. Edző: dr. De­zsői) Ferenc. Sárga lap: Endre az 58., Kincses ä 68. percben. A hazaiak nem bíztak semmit a véletlenre és már a mérkőzés elején bátran letámadták a kecskemétie­ket. Az első komoly helyzetre mégis a 10. percig kellett várni. Ekkor Kincses a jobb oldalról végzett el egy szabadrúgást és labdáját Teo­doru 7 méterről a bal kapufára fe­jelte. Kapkodott a vendégek védel­me, és többnyire csak azzal törőd­tek, hogy a kaputól csak minél messzebbre rúgják el a labdát. A 25. percben Ócsai remekül adott a felfutó Teodoru elé és az egykori Vasas-játékos 17 méterrőj elegánsan a kapu bal felső sarkába emelt, 1—0. A 32. percben a felfutó Selmeczit buktatták a bal oldalon. A beívelt szabadrúgást Endre röviden fejelte ki. Nahóczky előbb óriási lyukat rúgott, de aztán 8 méterről a ki­mozduló Tasnádi fölött a hálóba emelt, 2—0. A hazaiak fölényére jellemző, hogy a KTE a félidő utolsó percé­ben rúgta első szögletét. A KTE egyetlen, valamirevaló akciója a 65. percben futott a pá­lyán. Berki 12 méterről megeresz­tett lövését Erdélyi a léc alól tor­nászta szögletre. A lefújás előtt három perccel a fővárosiak megadták a kegyelem­döfést. Kiss L. szögletét Metzger az ötösről fejelte a kapuba, 3—0. Az alacsony színvonalú mérkő­zésen a fővárosi együttes minden megerőltetés nékül nyert a kishitű- en futballozó KTE ellen. Kitűnt: Nyikiforov, Teodoru, il­letve Újfalusi, Horváth. Kisteleki István: Ha helyzeteinket mind kihasználjuk, akár hat gólt is lőhettünk volna. Dr. Dezsőfi Ferenc: Sajnos, játé­kosaink nem hitték el, hogy a vasu­tascsapat otthonában is van keres­nivalójuk. Vajda György A csoport állása: 1. Csepel 16 11 2 3 30-15 24 2. DVTK 16 8 7 1 31—14 23 3. BVSC 16 9 4 3 25-17 22 4. Nyír. VSC 16 8 4 424— 8 20 5. Bajai SK 16 7 5 415—12 19 6. Kab. Egy. 16 5 8 321-15 18 7. Eger SE 16 7 3 6 26—21 17 8. KSC 16 49 3 23—22 17 9. Kazincb. 16 7 2 7 30—24 16 10. DMTE 16 5 5 616-19 15 11. Salg. Síkü. 16 5 3 8 20-26 13 12. Szarvas 16 5 3 8 19—27 13 13. KTE 16 6 1 914—33 13 14. H.-Deko 16 4 2 10 17—23 10 15. Szolnok 16 3 3 1012—29 9 16. Metrip. 16 2 3 11 9—27 7 További eredmények: Salgótarján —Hatvan 0—2, Eger--Szarvas 4 —1, Debreceni MTE—Diósgyőr 0 —0, Metripond—Kaba 3—2, Szol­nok - Nyíregyháza 0—1. TOTÓ 1. Ferencváros UTE ......................1:0 1 2 . Rába ETO—Siófok ..................0:0 X 3 . Bochum—Hamburg ..................0:1 2 4 . VfB Stuttgart—Bayern München 0:3 2 5. Düsseldorf—Frankfurt................1:0 1 6 . Essen—Freiburg ........................3:0 1 7 . Havelse—Schalke 04....................1:2 2 8 . Osnabrück -Stuttgarter Kickers 2:3 2 9. Fiorentina—Napoli.....................0:0 X 1 0. Intemazionale—Juventus............2:0 1 1 1. Sampdoria -Milan ....................2:0 1 1 2. Avellino—Messina ....................2:0 1 1 3. Reggina Ascoli ........................0:0 X Pl uszmérkőzés: 14. Videoton-Waltham—Pécsi MSC 0:0 X HOLNAP 17 ÓRAKOR, A SAJTÓHÁZBAN Fórum a labdarúgásról Kecskemét Megyei Jogú Város Köz­gyűlésének 1991. március 4-én tartott ülésén a megyeszékhely legnépszerűbb sportágának a támogatását törölték a költségvetésből. Mivel a döntés a város két NB 11-es felnőtt labdarúgócsapata révén több száz sportolót, s több ezer labdarúgó-szurkolót is érint, szeretnénk fórumot adni egy olyan megbeszélésnek, amely segítséget nyújthat a felnőtt lab­darúgással kapcsolatos kérdések meg­nyugtató rendezéséhez. Szándékunkról levélben értesítettük Hideg Antalt, Kecskemét megyei jogú vá­ros alpolgármesterét, Goór Imrét, a város kulturális és sportbizottságának elnökét, Szabó István képviselőt, a bizottság tag­ját, Szentannai Józsefet, az Amatőr Liga elnökét, Király Józsefet, a KSC és Huszka Lajost, a KTE ügyvezető elnökét. A labdarúgófórumra, amelyet március 12-én, 17 órakor, a Sajtóház nagytermé­ben (Kecskemét, Szabadság tér 1/A) ren­dezünk, várjuk a sportág szurkolóit is. Ez történt az NB I-ben Eredmények ^(tavaszi első forduló): Ferencváros—Újpesti TE 1—0, Video­ton-Waltham—Pécsi MSC 0—0, Váci Izzó—Bp. Honvéd 2—3, Volán FC— Szeged SC 2—2, Békéscsaba—Tatabá­nya 1—0, Vasas—MTK-VM 0—2, Veszprém—Debreceni VSC 0—1, Győri Rába ETO—Siófok 0—0. A bajnokság állása 1. Bp. Honvéd 16 12 2 2 30—12 26 2. FTC 16 11 2 3 33—10 24 3. Vác 16 10 2 4 23—17 22 4. Veszprém FC 16 6 7 3 16—14 19 5. Pécs 16 8 2 6 18—13 18 6. Tatabánya 16 66 4 18—16 18 7. MTK-VM 16 64 6 21—22 16 8. Békéscsaba 16 7 2 7 19—20 16 9. Siófok 16 4 7 5 13—15 15 10. Rába ETO 16 5 4 7 21—21 14 11. Videoton-W. 16 5 4 7 20—23 14 12. Szeged 16 4 5 7 10—18 13 13. Vasas 16 5 2 9 21—28 12 14. Debrecen 16 3 4 9 10—19 10 15. UTE 16 4 2 10 18—28 10 16. Volán FC 16 4 1 11 18—33 9 NB III.: A körösieknél volt a jobb „puskapor” KISKUNFÉLEGYHÁZI HONVÉD—KISKŐRÖS 1— 3 (0—2) Kiskunfélegyháza, 400 néző. Vezet­te: Oravecz (Csépai, Gyekinczki). K. Honvéd: Fekete R. — Módos, Fekete Cs., Varga, Zsigó (Piegel), Dinnyés, Sántha, Vaits, Törteli, Salán- ki (Fekete Zs.), Vakulya. Edző: Iványi Mihály. Kiskőrös: Szentesi — Kőhalmi II., Szlovák, Kőhalmi I. (Verebélyi), Má- rics, Beregszászi, Lengyel (Agócs), Bi­schof, Szűcs, Pecznyik, Szirják. Edző: Himer István. 1. perc: Pecznyik elfutott a jobb szé­len, majd élesen belőtte a labdát. A jó­kor érkező Bischof 20 méterről hatal­mas gólt ragasztott a jobb alsó sarok­ba, 0—1. 34. perc: Kőhalmi II. 17 méterről, nagy erővel a kapura bombázott. Lö­vése egy félegyházi védőn megpattanva vágódott a hálóba, 0—2. 64. perc: Egy balról beívelt szöglet után a labda már-már a félegyházi ka­pus birtokába került, de kiejtette. Ezt követően feleslegesen szabálytalanko­dott, mire a játékvezető büntetőt ítélt. A 11-est Szűcs értékesítette, 0—3. 71. perc: Szöglet után a kiskőrösi védők késlekedtek a labda elrúgásával. Törteli ott-termett, és közelről a kapu­ba gurított, 1—3. A vendégek a gyorsan megszerzett gól után rutinosan tartották a labdát. Az egyenlítés reményében kitámadó fél­egyháziakat gyors kontrákkal megza­varták, és tovább növelték előnyüket. Kitűnt: Fekete Cs., Varga, illetve Kőhalmi II. (a mezőny legjobbja), Szlovák, Szűcs, Kőhalmi. Himer István: Csak az eredménnyel vagyok elégedett, a játékunkon még van mit javítani. Iványi Mihály: Rutintalanságunk mi­att esélyünk sem volt a pontszerzésre. Ifjúsági eredmény: K. Honvéd—Kis­kőrös 0—1. Farkas Tibor KISKUNDOROZSMA— MISKE 1—3 (1—1) Kiskundorozsma, 500 néző. Vezette: Kokavecz. Miske: Jeszenovics — Jagicza, Hu­bert, Paletta, Miskolczi, Goldschmidt, Csincsák, Kiss (Veres), Bognár, Földi (Pécsi), Márton. Edző: Molnár Ferenc. 15. perc: Szabó T. kézzel ért a labdá­hoz a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Bognár értékesí­tette. 0—1. 42. perc: Jeszenovics kezéből kiesett a labda, Szabó Zs. kihasználta a kapus hibáját. 1—1. 65. perc: Bal oldali szöglet után Goldschmidt kotorta a hálóba a lab­dát. 1—2. 86. perc: Veres jobb oldali beadását követően Bognár önzetlenül Csincsák elé játszott, aki góllal hálálta meg csa­pattársa „figyelmességét”. 1—3. Kitűnt: Katona, Szabó Zs., illetve Goldschmidt, Csincsák, Veres. Ifjúsági eredmény: Kiskundorozsma Miske 0—3 Kiss János A LABDARÚGÓ NB Hl. ÁLLÁSA 1. Miske 16 12 4­42­-12 28 2. Kiskőrös 16 10 4 2 28­-12 24 3. Ceglédi Honvéd 16 10 2 4 26­-14 22 4. Csongrád 16 7 6 3 24­-17 20 5. Mezőtúr 16 5 8 3 18­-13 18 6. Gyula 16 6 5 5 22­-22 17 7. Dömsöd 16 5 6 5 23­-24 16 8. Szegedi Dózsa 16 4 8 4 17­-19 16 9. Dabas 16 5 5 6 22­-29 15 10. Mezőkovácsh. 16 5 4 7 21­-22 14 11. Nagyszénás 16 3 8 5 16­-18 14 12. Kkfo. Honvéd 16 5 4 7 22­-27 14 13. Orosháza 16 4 6 6 19­-24 14 14. Kiskundorozsma 16 3 4 9 15­-28 10 15. Mezőhegyes 16. Hőr. Dózsa 16 3 3 10 16­-29 9 16 1 3 12 13­-34 5 További eredmények: Ceglédi Honvéd Határőr Dó­zsa 1—0, Mezőkovácsháza Nagyszénás 0 - 3, Szege­di Dózsa Dabas 2—2, Dömsöd Csongrád 0 0, Orosháza- Mezőtúr 2—2, Mezőhegyes Gyula. 0—2. MEGYEI BAJNOKSÁG A Kalocsát megcsípte a fajszi paprika KISKUNHALASI AC— KECEL 6—0 (4—0) Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Nagy L., Tumó, Milassin. KAC: Huszka — Kamara, Mol­nár, Ártim, Velez, Csuka (dr. Hor­váth), Kiss, Andricz, Baji (Hege­dűs), Vágó, Török. Edző: Tóth Já­nos. Kecel: Herczeg — Farkas, Dosz- pod, Kovács, Apró, Cserni (Sendu- la Z.), Filus, Minda (Sendula K.), Bleszák Zs., Bleszák Cs., Bleszák G. Edző: Zsember János. Gólszerzők: Kiss 2, Baji 2, And­ricz (11-esből), Vágó. Kitűnt: Kiss, Andricz. Sárga lap: Velez, Baji, illetve Fi­lus. Ifjúsági eredmény: Kiskunhalasi AC—Kecel 4—1. BÁCSALMÁS—MÉL Y- KÚT 0—0 Bácsalmás, 600 néző. Vezette: Ig- nácz (Schinder, Kazinczi). Bácsalmás: Majer — Borcsik, Pencz, Sárközi, Mohácsi, Temmer, Nuszpl, Állaga, Horváth, Révész, Kővári (Prikidánovics). Edző: Szőcs Lázár. Mélykút: Kiss — Facskó, Ker- nya, Török, Pirisi, Csákány, Krá- nicz, Tápai, Juhász, Papp, Hangya. Edző: Ónodi Tamás. A gyenge, idény eleji színvonalú játékot hozó mérkőzésen igazságos eredmény született. Kitűnt: Borcsik, Pencz, Nuszpl, illetve Kernya, Török, Tápai. Sárga lap: Horváth, illetve Tö­rök. Ifjúsági eredmény: Bácsalmás— Mélykút 1—0. TISZ AKÉCSKE—HART A 1—0 (0—0) Tiszakécske, 100 néző. Vezette: Kiss Imre (Csenki J., Fricska B.). Tiszakécske: Kovács — Somo­gyi, Márton, Domonics, Ézsiás B., Pálinkás, Varga B„ Ézsiás G., Zo- boki Zs., Tóth J. (Gulyás), Józsa. Edző: Őrző István. Harta: Szabó L. — Herczeg,'Sza­bó F., Radványi, Hegedűs, Sebes­tyén, Iván, Takács, Csehi, Sümegi, Kovács. Edző: Francia László. Gólszerző: Domonics. Kitűnt: Somogyi, Márton, Do­monics, Varga B., illetve Szabó F., Hegedűs, Sebestyén, Csehi. Kiállítva: Pálinkás. Ifjúsági eredmény: Tiszakécske —Harta 3—3. KALOCSAI SE—FÁJSZ 0 —5 (0-1) Kalocsa, 350 néző. Vezette: dr. Bozóki (Umdán, Bodrogi). Kalocsa: Szép — Bolvári, Vatai, Farkas S., Markó (Matos Zs.), Hepp, Farkas Z., Keszthelyi, Facs­kó, Dobler (Söveges), Kollár. Edző: Tamás Ferenc. Fájsz: Nagy — Csupor L., Jagi­cza, Budimácz, Csaplovics, Nagy, Margit (Óbéri), Szűcs, Török (Sza­badi), Aranyos, Csupor E. Szakta­nácsadó: Rónai Sándor. 10. perc: Bal oldali szöglet után Csaplovics a tétovázó kapust meg­előzve fejelt a kapuba. 0—1. 34. perc: Hepp 25 méteres sza­badrúgása a felső lécen csattant. 46. perc: Csupor E. nagy lövését Szép bravúrral védte, a kipattanó labdát Aranyos lőtte a hálóba. 0 —2. 60. perc: Bal oldali szöglet után Szűcs lőtt a jobb alsó sarokba. 0 —3. 65. perc: Újabb védelmi hiba után Aranyos lőtte a negyedik gólt. 0—4. 70. perc: Kapushiba után Ara­nyos 3 méterről lőtt a rövid sarok­ba. 0—5. Kitűnt: a fajszi csapat, illetve Far­kas S. Sárga lap: Hepp, Vatai, illetve Margit, Csaplovics, Aranyos. Ifjúsági eredmény: KSE—Fájsz 2 —0. AKASZTÓ—HELVÉCIA 0—2 (0—1) Akasztó, 150 néző. Vezette: Kecskés (Némedi, Ártim). Akasztó: Markó — Horváth, Ju­hász, Katzenbach, Szarnék, Tóth József, Nagy, Varga, Pásztor (Fe­kete), Tóth János, Bús. Edző: Nem- csényi János. , Helvécia: Kovács — Thám, Má­té, Sörös, Valter, Joszt, Marsa (Go- lovics), Óláh, Mata, Szabó, Csorba (Molnár). Edző: Losonczy László. Gólszerző: Oláh 2. Kitűnt: Juhász, Varga, illetve Thám, Oláh, Szabó. Ifjúsági eredmény: Akasztó— Harta 1—1. BAJAI TSZ SK—IZSÁK 2 —3 (1-0) Baja, 150 néző. Vezette: Berger (Farkas, Sendula). Bajai Tsz SK: Faldum — Guhr, Jenei (Margit), Bohos, Harsányi, Éber, Tripolszki, Pankovics, Rácz, Csehok, Móri. Edző: Varga Imre. Izsák: Békési — Kecskés, Jakus, Szőlősi, Kovács, Mihály, Ruff (Ju­hász), Benkó, Domokos, Illés, Lá­zár (Bajusz). Edző: Száz Sándor. Gólszerzők: Jenei, Tripolszki, il­letve Benkó, Illés, Domokos. Kitűnt: Bohos, Harsányi, Tri­polszki, illetve Jakus, Benkó, Do­mokos. Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz SK ___Izsák __4 SOLTVA DKERT—KTK 0 —2 (O-l) Soltvadkert, 300 néző. Vezette: Dömény (Csikós, Rogács). Soltvadkert: Dobszai — Marton (Windecker), Csesznegi (Rózsa), Kovács, Udvarhelyi, Császár, Ju­hász, Katzenbach, Marosi, Bada, K. Molnár. Edző: Fábián Dezső. KTK: Cseh — Jéga, Karsai, Tí­már, Gál, Kovács, Doroghy, Csa- lár, Bense, Kocsis, Csernik. Edző: Villányi Csaba. Gólszerző: Csernik 2. A 65. percben, 1—0-s félegyházi vezetésnél, Katzenbach 11-est hibá­zott. Kitűnt: K. Molnár, Kovács, Ud­varhelyi, illetve Cseh, Csernik, Ko­csis. Ifjúsági eredmény: Soltvadkert —KTK 5—2. LAJOSMIZSE—KEREK­EGYHÁZA 1—0 (1—0) Lajosmizse, 300 néző. Vezette: Kara (Nagyhegyesi, Kovács). Lajosmizse: Csontos — Tóth A., Csima, Juhász, Szalai (Baranyi L.), Mátéfi, Árva, Tóth J., Szabó, Nagy, Baranyi J. Edző: Törő Sán­dor. Kerekegyháza: Orell — Juhász, Réti, Ábel, Putnoki, Nagy, Virágh, Óvári, Herczeg, Gazdag A., Ko­vács. Edző: Egyed Zoltán. Gólszerző: Csima 11-esből. Kitűnt: Lajosmizse egész csapata, illetve Juhász, Óvári. Ifjúsági eredmény: Lajosmizse- Kerekegyháza 2—5. A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOK­SÁG ÁLLÁSA 1. Fájsz 2. Tkécske 16 10 6 — 35— 9 26 16 10 3 3 28—13 23 3. Kalocsa 16 9 2 5 30—23 20 4. Lajosmizse 16 9 2 5 20—20 20 5. Izsák 16 7 5 4 30—16 19 6. Mélykút 16 6 7 3 26-21 19 7. Kereke. 16 7 4 5 35—25 18 8. Helvécia 16 6 6 4 28—22 18 9. Harta 16 7 4 5 13— 9 18 10. B Tsz SK 16 4 6 6 19—21 14 11. Bácsalmás 16 4 6 6 16—20 14 12. Kiskunh. 16 5 2 9 29—32 12 13. KTK 16 4 4 8 16-^25 12 14. Akasztó 16 4 2 10 22—33 10 15. Soltvadk. 16 3 4 9 15—27 10 16. Kecel 16 1 1 14 19—65 3 A tudósításokat: Árvái Mihály (Kkhalas), Juhász Mihály (Lajos­mizse), Baji Mihály (Tiszakécske), Fuchs György (Baja), Kastély Já­nos (Akasztó), Csesznegi Lajos (Soltvadkert), Molnár József (Bács­almás), Kőszegi Ferenc (Kalocsa) adta. IFJÚSÁGIAK 1. Kalocsa 16 12 2 2. KAC 3. Kereke. 4. Harta 5. Bácsalmás 16 6. Soltvadk. 7. B. Tsz SK 16 8 2 8. Helvécia 16 6 5 9. Izsák 16 7 3 10. Akasztó 16 6 3 11. Mélykút 16 7 1 12. Tkécske 16 5 5 13. Kecel 16 4 2 16 11 4 16 II 1 16 9 2 9 1 16 9 — 14. Lajosmizse 16 2 4 15. KTK 16. Fájsz 16 16 2 59—15 26 1 56—22 26 4 47—28 23 41—27 20 25—29 19 39—33 18 32—31 18 24—23 17 31—36 17 19—17 15 8 25—25 15 6 37—38 15 10 19—33 10 10 21—42 8 11 21—52 5 13 13—58 4 A forduló válogatottja: Cseh (KTK) — Somogyi (Tiszakécske), Jakus (Izsák), Budimácz (Fájsz), Harsányi (Bajai Tsz SK), Sebestyén (Harta), Varga B. (Tiszakécs­ke), Oláh (Helvécia), Csehi (Harta), Aranyos (Fájsz), Ko­csis (KTK).