Petőfi Népe, 1990. október (45. évfolyam, 230-255. szám)

1990-10-08 / 236. szám

1990. október 8. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT • SPORT ASZTALITENISZ GANZ-MÁVAG—KISKUN­FÉLEGYHÁZI LENIN TSZ SK 4:21 NB I., férfi A csoportos csapat­bajnoki mérkőzés, Budapest. Győztesek: Simon 3, Kormos 1, illetve Aranyosi 5, Káposztás, Szosznyák, Zoltán, Laczkó 4-4. A gépgyáriak a nyáron, Szosz­nyák távozása miatt — aki éppen Kiskunfélegyházára igazolt — je­lentősen meggyengültek. A szövet­kezetieknél ezen a mérkőzésen mu­tatkozott be a Kolozsvárról áttele­pült, 19 éves Zoltán, aki négy győ­zelmével ígéretes tehetségnek tű­nik. ' A1 kiskunfélegyháziak magabiz­tosan kezdtek, 4:1, 8 : 2, 17 : 3, majd végül 21:4 volt az eredmény. A hazaiak közül az első három körben csak a válogatott kerettag Simon nyert mérkőzést. A félegy­háziak közül mindenki jó teljesít­ményt nyújtott. A kedden Jülich- ben sorra kerülő ETTU Kupa- mérkőzés főpróbája jól sikerült. Reméljük, a folytatás sem lesz rosszabb. Sikeres kupafőpróba • Az ETTU Kupára készülő kiskunfélegyházi csapat (balról): Káposztás, Szpsz- nyák, Zoltán, Laczkó, Aranyosi. (Farkas Tibor felvétele) Az egriek jobban összpontosítottak EGRI KOLACSKOVSZKY SE—KECSKEMÉTI SPARTACUS 14:11 NB I., férfi B csoportos csapatbajnoki mérkőzés, Eger. Győztesek: Iván 4, Szily, Türe/3-3, Vad 1. Ismét nagy csatában vesztettek a kecskeméti fiúk. Mindvé­gig szoros volta küzdelem, de végül is a jobban összpontosí­tó egriek nyertek. A kecskemétiek közül Iván nyújtotta a legjobb teljesítményt, akit csak egy játékos tudott legyőzni. KECSKEMÉTI SPARTACUS—KSI 14:11 NB I., női B csoportos mérkőzés, Kecskémé). ’Győztesek: Imre, Kovács, Szabó 4-4, Nagy A., Unger'l-1. Edző: Fodor Miklós. Jól kezdett a kecskeméti csapat, az első körben 4: 1-es előnyre tett szert. A* sportiskolások nem adták fel, 9 : 7-re felzárkóztak. Az ezt követő, újabb három Spartacus-játsz- manyeréssel 12 : 7-re alakult az állás. A hajrában további két győzelemmel 14 : 11 lett a végeredmény. A három ifjúsági korú játékossal felálló Spartacusból Kovács Júlia nyújtott ismét kiemelkedő teljesítményt. KOSÁRLABDA | Háromfrontos vereség CSEPEL SC—BAJAI SK 106—94 (61-43) NB I-es férfi A csoportos mérkőzés, csepeli sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Szabó Gy., Gidófalvy. Bajai SK: Hosszú (33/15), Likár (28), Rátvay (12), Ágh (2), Goijánácz (5/3). Csere:-Pálkerti (10/6), Palás,(2), dr. Varga (2), Mihálovics. Edző: Kovács József, Vétek Frigyes. Az élső félidei, mérsékelt színvonalú játékot öldöklő küzdelem váltotta fel a második játékrészben. A bajaiak már a félidő'dején hajrázni kezd­tek, keményen küzdöttek az egyenlítésért. A 24. percben 64—51, a 30.-ban 86—67, a 35.-ben 88—79 volt az állás. A csepeliek a biztos vezetés birtokában rutinos csapathoz méltóan tartották előnyüket. BEAC-GÉPSZEV-VILLÉRT—KECSKEMÉTI SC 109—40 (58—19) Nfe I-es női A csoport. Bp., Bogdánffy u. Vezette: Szabados, Petrik. Ld.: Fück 14, Zsolnai 10. KECSKEMÉTI SC—SOPRONI SE 71—88 (32—45) NB I-es férfi B csoport. Kecskemét, 100 néző. Vezette: Mustos, Zákány. Ld.: Szolnoki 30/9, Boros 12, illetve Tóth 32/9, Rakolczai 16/6. Bakos pályacsúcsot döntött A Dózsa hazai pályán „igazoltatta” a KSC-t KECSKEMÉTI SC—ÚJPESTI DÓZSA 0:3 (—7, —7, —6) NB I-es férfi A csoportos mérkőzés, Kecskemét, 200 néző. Vezette: Gráb- ner, Huszfi. KSC: Nagy P., Gyapjas, Vámos, Uj- hidy, Szappanos, Farkas, Csere: Ki­rály,. Jantovics. Edző: Karagics Má­tyás. Csupán 62 percig tartott a rang nél­küle rangadó, amelyen a Dózsa köny- nyedén nyert a nyitásfogadással bajló­dó és. gyengén sáncoló kecskemétiek ellen. A bajnokság állása: 1. NYVSC 3 3 W-i 9:3 6 2. Ű. Dózsa 3 2 1 8:3 5 3.Kapos Volán 3 2 1 8:5 5 4. Tungsram SC 3 2 1 8:6 5 5. Csepel SC 3 2 1 7:5, j 5 6. Kazincbarcika 3 2 1 6:6 5 7. Malév SC 3 1 2 5:8 4 8. KSC 3 1 2 4:7 4 9. Szeged 2 — '3 5:9 3 10. Fab. Vasas 3 3 2:9 3 Játszmaíabdát és mérkőzést vesztett/, a Dutép SC DUTÉP—LEHEL SC (Jászb.) 2:3 (—12, —10, 3, 16, —14) NB I-es női B csoportos mérkőzés, Kecskemét, 200 néző. Vezette: Hajdú, Rizsár. - i Dutép SC: Kovács, Bognárné, Kör­mendi, Szabó, Kormos, Czéh. Csere: Szikszai M., Szikszai B. Edző: Rapcsá- nyi István. A kedskeméti csapat csak a két el­vesztett játszma után döbbent rá, hogy az újonc ellen vesztes is lehet. A 4. szett, óriási küzdelemben, 34 percig tartott; a döntő játszmában mérkőzéslabdával vesztett a Dutép. A bajnokság állása: 11. Közg. Egy. 3 3 — 9:2 6 12. Lehel SC 3 ' 3 — 9:4 6 13. TF SE 3 2 ,1 '8:7 5 14. Dutép SC 3 1 2 7:8 4 15. Szeged 3 1 2 5:6 4 16. Szolnok 2 1 1 5:3 3 17. MVSC \ 2 1 1 3:5 3 18. Ganz Vili. 3 •— 3 2:9 3 19. KÖB. Közért 2 i 2 2:6 2 A hét végén a kecskeméti Dutép- kartring adott otthont az újabb osztrák bajnoki fordulóknak és a Borbély Ist­ván nemzetközi emlékversenynek. A kecskeméti Bakos András pályacsú­csot döntött, az új eredmény 35,5 mp. Eredmények: Formula—C: 1. futam: 1. Bakos András (Cáldero- ni, MACH—1/KZH), 2. Roland Frei- sehner (osztrák, Birell/TM), 3. Christi­an Lippitsch (osztrák, Birell/Rotax). 2. futam: 1. Bakos András, 2. Ro­land Freisehner, 3. Rosztiszlav Horak (csehszlovák, Kali/Pavesi). Útra kész a válogatott Mészöly Kálilián szövetségi kapitány előre megadott programja szerint készült vasárnap Tatán, a magyar labdarúgó- válogatott, amely szerdán este Bergen- ben, a norvégok ellen, Európa-bajnoki se­lejtezőt játszik. Hétfon 10.30 órakor a Ferihegy 2-ről repül a válogatott Norvégiába, 21 „ha­zai” játékos mellett hat „külföldi" alkotja a 18-as keretet — utóbbiak a helyszínen csatlakoznak —, s a kezdő tizenégyet a keddi befejező gyakorlás után hirdeti ki a » kapitány. A norvégok elleni 18-as gárda: Brockhauser István (Ú. Dózsa), Petry Zsolt (Bp. Honvéd) —■ kapusok; Módos Tamás (Ekeren), Pintér Attila (Ferencvá­ros), Aczél Zoltán (Siófok), Kovács Ervin (Bp. Honvéd), Limperger Zsolt (Ferenc­város), Szalma József (Tatabánya), Kel­ler József (Ferencváros), Korina István (Dunfermline), Bognár György (Stan­dard Liege), Lőrincz Emil (Molenbeek), UrbányLIsíván (Bp. Honvéd), Fodor Im­re (Bp. Honvéd), Keresztúri Attila (Fe­rencváros), Gregor József (Bp. Honvéd), Kiprich József (Feyenóord), Kovács Kál­mán (Auxerre)—mezőnyjátékosok. Intercontinental—A: 1. futam: 1. Michael Fiedler (oszt­rák, TCR/TCR), 2. Alexander Gaggl (osztrák, SW—Huttle/Parilla), 3. Ha­rald Egger (osztrák, Birell/Rfo). 2. futam: 1. Michael Fiedler, 2. ifi. Kesjár Janos (Formula Racing, MACH—1/KZH), '3. Marcus Kram- mer (osztrák, DAP/Rotax). Borbély István-emlekverseny: Formula—C: 1. Bakos András, 2. Rosztiszlav Horak, 3. Roland Freiseh­ner. Intercontinental—A: . 1, Michael Fiedler, 2. Gemot Graller (osztrák, Bi- rell/Parilla), 3. ifi. Kesjár János. Ez történt a labdarúgó NB I-ben Eredmények: Ú. Dózsa—Bp. Hon­véd 1—2, Ferencváros—MTK-VM 4—fi, Tatabánya—Pécs 2—1, Szeged —Vasas 2g|l, Békéscsaba—Vác 0—1, Veszprém—Videoton-Waltham 2—2, DVSC—Siófok-1—r-1, Bp. Volán—Rá­ba ETO 3—2. Az NB I. állása 1. Bp. Honvéd 8 6 11 18- 6J3 2. Vác 8 6 11 13- 7 13 3. Tatabánya í 8 5 2 1 13-9 12 4. FTC 8 5 1 2 17- 5 11 5. Veszprém 8 2 6­7- 5 10 6. Siófok 8 2 5'l 8- 6 9 7. Rába ETO 8 4-4 15-12 8 8. Szeged 8 3 2 3 6-10 ~8 9. Békéscsaba 8 3 1 4 10- 9 7 10. Ú. Dózsa 8 3 14 13—14 7 11. Vasas 8 3 14 13-15 7 12. PMSC 8 3-5 6- 8 6 13. DVSC 8 14 3 4- 9 6 14. MTK-VM 8 2 15 9-14 5 15. Videoton-Walt. 8 12 5 8-15 4 16. Bp. Volán 8 1-7 111 2 LABDARUGÓ NB II. Lila-fehér siker a helyi rangadón KECSKEMÉTI SC—KECS­KEMÉTI TE 1—3 (0—2) Kecskemét, 3500 néző. Ve­zette: Gutágh B., Kanyecz. KSC: Erdei — Bukó, Babis, Tóth F. (Safranyik a 33. perc­ben), Kovács — Hoffmeister, Pauk, Kiss F., Rácz— Bálogh (Valter a 67. percben), Bállá. Edző: Pataki Tamás. KTE: Tasnádi A- Endre, Pa­taki, Boronkai (Bálint T. a 64. percben), Nagy — Laczkovics (Lipők a 74. percben), Dumit- ru, Kurucz — Fütyü, Horváth, Berki. Edző: Sz. Tóth Antal. Sárga lap: Hoffmeister a 15., Rácz a 56., Endre az 59., Nagy a 84. percben.. Piros lap: Patáki a 68., Bukó a 78. percben. 1. perc: Pauk jobb oldali be­adását Rácz előrevetődve szo­rongatott helyzetből a léc fölé - fejelte. 5. perc: A jobb oldalon, a kaputól mintegy 25 méterre, Berki váratlanul lövésre szánta el magát és a jól eltalált labda védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba. 0—1. 16. perc: Pauk futotta le a védőket, de késlekedett és lövé­sébe Tasnádi belevetődött. A kapusról felpattant labdát Rácz a léc fölé fejelte. 20. perc: Horváthot buktat­ták a kaputól. 18 méterre. A szabadrúgást Berki a sorfal fölött a jobb felső sarokba csa­varta. 0—2. 24. perc: Rácz előtt nyílt gól­helyzet, de lövés helyett a 11-es ponton elcsúszott. 31. perc: Laczkovics már Er­dei kapust is kicselezte, de balra sodródott éfc beadás helyett a szöget jól ^áró Erdei kapusba lőtte a labdát. 48. perc: Fütyü egészen az 5-ösön belülre cselezte magát, lövés helyett visszágurított és odalett a gólhelyezet. 53. perc: Két KTE-védő a 16-' oson belül összefutott, Tasnádi későn indult ki és Rácz a háló­ba pöckölte a labdát. 1—2. ■ 68. perc: Bállá ugrott ki és Pataki utána nyúlva lerántotta. A játékvezető Patakit kiállítot­ta. 77. perc: Rácz lapos lövését Yogta elvetődve Tasnádi. 78. perc: A kiugró Horváthot Bukó hátulról felvágta és mél­tán érdemelte ki ő is a piros lapot. 80. perc: Bállá került gólhely­zetve, de gyengén gurította az üres kapura és a védők kivág­ták a labdát. 90. perc: Gyors KTE-ellentá- madás indult a lila-fehérek ka­puja elől, Dumitru vitte fel a labdát, remek ütemben ugratta ki középen Horváthot, aki az elébe futó Erdei fölött a léc alá emelte a labdát, fi—3. A helyi rangadó szép számú közönség előtt, a várt nagy küz­delmet hozta. A KTE a gyorsan szerzett vezetés után jobb kö­zéppályásai révén mezőnyfö­lényben játszott. Bár újabb gól­helyzetet nem tudtak összehoz­ni, egy szabadrúgásból tovább növelte előnyét a lila-fehér együttes. \ A fordulás után a KTE tarta­ni akarta az eredményt, és en­nek következtében nagyon be­szorult. Szinte egy kapura ját­szottak a kék-fehérek, . bár időnként a KTE is vezetett ve­szélyes ellentámadásokat. Egy ilyen ellentámadásból lett Bukó kiállítása, majd az utolsó perc­ben a KTE újabb, mérkőzést eldöntő gólja. A két együttes közül a lila-fehérek akarták jobban a győzelmet, meg is küz­döttek érte, így teljesen megér­demelten vitték el a Széktóí sta­dionból a 2 .pontot. | Kitűnt: Babis, Rácz, illetve Tasnádi, Nagy, Dumitru, Hor­váth, Berki. Az első hazai győzelem BAJAI SK—KABA 1—0 (1—0) Baja, 1500 néző. Vezette: Balajti (Vavika, Sólthy) BSK: Horváth D. — Szűcs, Morvái, Berényi, Vidák, Evanics, Pauk (Faddi a 84. percben), Kovács P., Schneider, Horváth Á., Vén (Nagy a 60. percben). Edző: Kincses (Koller) Viktor. Kaba: Vadon — Molnár, Takács, Lajtos, Benyő, Tan, Berki, Prókaf (Bangó a 76. percben), Kacsándi, Adorján, Lente (Váczi az 57. percben). Edző: Baróczai Sándor. 2. perc: Horváth 18 méteres lövését Vadon biztosan hárította. 15. perc: Vén szögletét Takács kifejelte, Kovács 14 méterről, a védőktől szorongatva, kapu fölé lőtte a labdát. 30. perc: Szűcs Vidákot indította a bal oldalon,'aki 14 méterrőLnagyj erővel a hálóba talált. 1—0. 37. perc: A .kitörő Schneidert szabálytalanul szerelték a-kaputól. 22, méterre. Evanics szabadrúgását Vadon a felső sarokból hárította szögletre. 49. perc: Sóthy partjelző véletlenül rálépett a kezében lévő zászlóra, amely leszakadt a.rúdról, ezért 3 percig állt a játék. 61. perc: Takácstól Schneider szerezte meg a labdát, egyedül tört kapura, de 14 méteres lövése a kapufa éléről vágódott a mezőnybe. 73. perc: Horváth Á., a védőktől szorongatva, 14 méterről lőtte a labdát kapura, amelyet a kábái kapus kiütött, s a berobbanó Schneider elöl másodszorra hárított. 77. perc: A kábái Tan, a büntetőterületen belül, egy csellel tisztára játszotta magát, Váczihoz gurította a labdát, de kivárt a lövéssel és Így a védők felszabadítottak. 88. perc: Váczi megjegyzést tett a játékvezetőre, aki kiállította a kábái .csatárt, mert már korábban volt egy sárga lapja. Az első félidei, tapogatózó játék után fokozatosan feljavult a BSK, és sorra vezette veszélyes támadásait. A gól némileg-megnyugtatta a hazai csapatot, amelynek a játék további részében is akadtak gólhelyzetei, ezekét azonban nem sikerült kihasználni. A tényen viszont nem változtat, hogy a kék-sárgák ezzel a góllal megszerezték első hazai győzelmüket. Kitűnt: Morvái, Vidák, Evanics, illetve Vadon. Schwarcz Iván NB Il-es eredmények Keleti csoport: , 1. Diósgyőr 2. Kabar 3. BVSC 4. Debreceni MTE 5. Nyíregyháza 6. Eger 7. Csepel 8. Szarvas 9. Salgótarjáni Síkú. 10. Kecskeméti TE 11. Kazincbarcika 12. Baja 13. Kecskeméti SC 14. Szolnok 15. Hatvan-DEKO lói Metripond 8 5 3 - 18- 9 13 8 4 3T 11- 5 11 8 5 12 12-10 11 8 4 2 2 12- 7 10 8 4 1 3 13- 5 9 84 13 17-13 9 8 4 1 3 14-12 9 8 4 13 13-16 9 8 323 11-11 8 8 4-4 10-14 8 8 3 14 14-13 7 8 23 3 5- 6 7 8 - 5 3 8-15 5 8 1 3 4 3-12 5 8 1 2 5 5-11 4 8 1 16 5-12 3 Az NB II. további eredményei: Kaiincbar- cika- r,Debreceni MTE «4* -0, Hatvan- DEKO—DVTK 1—3j, Nyíregyháza—BVSC Mávtransped 3—1, Szolnok—Metripond 0 —2, Salgótarján—Eger 2—2. TOTÓ A totó 40. heti játékszelvényén.szereplő mérkőzések eredményei: 1. -Ü. Dózsa—Bp. Honvéd ................. 1:2 2 2. Ferencváros—MTK-VM___ 4:0 1 3. Hertha BSC—1. FC Köln ... 0:0 X 4. St. Pauli—Kaiserslautern.... 1:0 1 5. Wattensch.—-E. Frankfurt... 1:0 1 6. Oldenburg—Schalke 04 ..... 0:0 X 7. Meppen—FC Homburg.......... 3:0 1 8. Genoa—-Napoli.......................... 1:1 X 9. Pisa-—Fiorentiha ... 0:4 2 10. Torino—Roma.........'..............., 1:0 1 11 . Ancona—Reggiana.-............ 1:1 X 12 . Modena—Padova...................... 2:0 1 13. Triestina—Ascoli....................... 0:0 X Pl uszmérkőzés:............ 14. Freibürg—Duisburg................. 0:2 2 LA BDARÚGÓ NB HI. A megyei csapatok az ellenfeleknek KISKÖRÖS—DABAS 4—1 (1—1) Kiskőrös, 600 néző. Vezette: Hrabovszki A. Kiskőrös: Szentesi — Szabó (Szirják), Szlovák, Kőhalmi L, Szentpéteri, Beregszászi, Szekér (Po­gány), Verebélyi, Szűcs, Pecznyik, Vadászi. Edző: Himer István. 15. perc: Óriási védelmi hiba után Baumgartner szerzett vezetést a vendégeknek, 0—1. 30. perc: Szűcs szerezte meg a labdát és egyéni akcióból egyenlített, 1—1. 59. perc: 11-eshez jutott a kiskőrösi csapat, a büntetőt Verebélyi értékesítette, 2—L,1 64. perc: Vadászi 22 méteres szabadrúgása a jobb alsó sarokban kötött ki, 3—1. 90. pere: Szűcs fejesgólja állította be a végered­ményt, 4—1. A második félidőben nyújtott teljesítmény alap­ján megérdemelten nyert a kiskőrösi csapat. Ki­tűnt: Szentesi, Kőhalmi L, Szűcs, illetve Péter, Ká­roly. Ä 75. percben Halászt, a dabasiak kapusát kiál­lította a játékvezető, mert a 16-oson kívül lerántot­ta a kapura törő Szirjákot. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös—Dabas 1—1. Ifj. Kelemen István MEZŐHEGYES—MISKE 0—2 (0—1) Mezőhegyes, 500 néző. Vezette: Keresztúri. Miske: Jeszenovics = Jagicza, Faddi, Nagy T. (Kiss), Paletta, Miskolczi, Goldschmidt, Csincsák, Pesti, Bognár, Veres (Horváth). Edző: Molnár II. Ferenc. nem adtak esélyt 17. perc: Csincsák ugrott ki a védők közül a bal oldalon és 14 méterről óriási gólt lőtt a hosszú' sárokba, 0—1. 65. perc: Verest indították, aki két csel után, az alapvonal közeléből talált a kapuba, 0—2. 87. perc: Bognárt reklamálás miatt kiállította a játékvezető. Sportszerű mérkőzésen, a mezőnyben jól adoga­tó miskeiek ellen, nem volt esélyük a hazaiaknak. Kitűnt: Rózsa, illetve Paletta, Csincsák, Veres. ­Jávor Péter Az NB III. Alföld-csoport állása 1. Miske 8 7 1 — 20—4 15 2. Kiskőrös 8 5 2 1 15—^6 12 3. Gyula 8 4 4 — 13—7 12 4. Ceglédi Honvéd 8 5 1 2 13—7 11 5. Mezőtúr 8 4 3 1 12—5 1.1 6. Szegedi Dózsa 8 2 5 1 19—9 9 7. Dömsöd 8 2 4 2 12—12 8 8. Csóngrád 8 2-3 3' 10—12 7 9. Dabas 8. 2 3 3 8—10 7 10. Nagyszénás 8 — 7 1 7—9,. 7 11. Mezőkovácsháza 7, 2 2 3 8—8 6 12. Mezőhegyes 8 2 1 5 7—9. 5 13. Orosháza 8 1 3 4 7-*-14 5 14. Kkfh. Honvéd . 7 I 2 4 5—11 4 15. Határőr Dózsa 8 1 2 5 7—14 4 16. Kiskundorozsma 8 1 1 6 4—15 3 További eredmények: Mezőtúr—Nagyszénás 1—1, Dömsöd—Szegedi Dózsa 2—2, Csongrad—Kiskundo- rozsma 2—0, Gyula—Határőr Dózsa 3—1, Orosháza —Ceglédi Honvéd 1—3. A Kiskunfélegyházi Honvéd—Mjezőkovácsháza mér­kőzést október 10-én, szerdán, 14 Makor játsszák. RÖPLABDA