Petőfi Népe, 1990. október (45. évfolyam, 230-255. szám)

1990-10-24 / 249. szám

199«. október 24. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT • SPORT • SPORT Javuló játék, sok gól, kevés néző LABDARÚGÓ NB II. KECSKEMÉTI SC-r-DEBRECENI MTE 4—1 (2—0) Kecskemét, Széktói stadion, 8Ó0 né­ző. Vezette: Vágner (Herbály, < Lett- rich). KSC: Erdei — Gál (Hofmeister a 78. percben), Safranyik, Babis,. Kovács, Fekete, Pauk, Kiss F., Tóth F. (Kiss P. a 84. percben), Ballá, Rácz. Edző: Pa­taki Tamás. ■ ' DMTE: Szabó L. — Novák, Nagy, Pipó, Erdei (Honti á szünetben), Till, Szabó A. (Rása a 75. percben). Bakó, Dienes, dr. Varga, Fodor. Edző: (Ja- ramvölgyi Lajos. • 32. perc: A debreceni kaputól 25 mé­terre végezhetetf el szabadrúgást a ha­zai csapat. Rácz futott neki a labdának és a sorfal fölött a bal fölső „pipába” csavart. 1—0. Ez történt a labdarúgó NB I-ben Ferencváros—Videoton-Walt- ham 4—0, Ú. Dózsa—Váci Izzó 0—2, Szeged SC—Pécsi MSC ft—2, Siófoki-Vasas 1—2, Tata­bánya—MTK-VM 1—H Debrece­ni VSG—Bp. Honvéd 0—^Veszp­rém—Bp. Volán 4—3, Békéscsaba —Rába ETO 1—1. Az NB I. állása 1. Bp. Honvéd 10 8 1 1 20— 6 17 2. Vác 10 7 2 1 16— 8 16 3. FTC 10 6 2 2 22— 6 14 4. Veszprém 10 4 6 12— 8 14 5. Tatabánya 10 5 3 2 14—11 13 6. PMSC 10 5 —1 .5 9— 8 10 Siófok 10 2 6 2 9— 8 10 8. Rába ETO 10 4 1 5 16—14 9 9. Vasas 10 4 1 5 17—20 9 10. Szeged 10 3 3 4 6—12 9 11. Békéscsaba 1.0 3 2 5 11—13 8 12. MTK-VM 10 3 2 5 12—16 8 13. Ü. Dózsa 10 3 1 6 14—18 7 14. DVSC 10 1 4 5 4—11 6 15. Videoton-W. 10 2 2 6 11—19 6 16. Bp. Volán 10 2 — 8 11—26 4 TOTÓ A totó 42. játékhetén szerepló mérkőzések eredményei: 1. Ferencváros—Videoton-W. . . v.4-0 1 2. Siófok—Vasas ...................... .. .1-2 2 3. Szeged—Pécsi MSC ............ .. .0-2 2 4. Ú. Dózsa—Váci Izzó ..___ .. .0-2 2 5. Békéscsaba—Rába ETO ... ... 1-1 X 6. Debrecen—Bp. Honvéd .... ...0-1 2 7. Tatabánya—MTK-VM .... ...1-1 X 8. Hertha BSC—Frankfurt ... ...1-0 1 9.1 Karlsruhe—Kaiserslautern . ...4-2 1 10. Mainz-r-Mannheim.............. ...3-1 1 11! Napoli—Milan................ .. .1-1 X 12. Foggia—Verona .................. ...1-0 1 13. Pescara—Ascoli ........... ...0-0 X +i 14. Veszprém—Bp. Volán ........ .. .4-3 J A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság tájékozta­tása szerint a totó 42. játékhetére 6 993 354 dárab szelvény érkezett be. A nyereményalap: 37 386 470 forint. Ebből ajutalom 3 398 770 forint. Az I. és IV. nyerőosztályra egyenként 10 196 310 forint, a II. és III. nyeVőosztályra egyenként 6 797 540 forint került felosztásra.-A NYEREMÉNYEK: 13 plusz egy találatos szelvény 3 darab, nyeremé­nyük egyenként 2 945 601 forint; 13 találatos szel­vény 1 darab, nyereményük egyenként 2 039 262 forint; 12 találatos szelvény 100 darab, nyeremé­nyük egyenként 54 380 forint; 11 találatos szelvény 1602 darab, nyereményük egyenként 3395 forint; 10 találatos .szelvény 14 313 darab, nyereményük egyenként 570 forint. 36. perc: Rácz adott jó labdát Pauk- nak, aki betört a tizenhatoson belülre és 15 méterről lőtt a hálóba. 2—0. 55. perc: Pauk egyéni akció végén egészen a debreceni kapu elé jutott, majd higgadtan ballal, a kapus mellett, a jobb fölső sarokba talált. 3—0. 58. perc: Safranyik (a lelátóról úgy tűnt) keményen, de szabályosan szerel­te dr. Vargát. A játékvezető másként ítélte meg a helyzetet és a büntetőpont­ra mutatott. A tizenegyest Till a bal alsó sorokba lőtte. Erdei rajta volt a labdán, de nem tudott menteni. 3—1. 60. perc: dr. Varga elfutott a jobb oldalon, beadását többen is átlépték és az érkező Diepes jobbal a fölső kapufát találta telibe ... 76. perc: Bállá „megúszott” a jobb oldalon, remekül tálalt Fekete elé, aki önzetlenül a még jobb helyzetben lévő LÁBDÁRÚGÓ NB III. Ráczhoz passzolt. A jó napot kifogó csatár egy testcsellel elfektette Szabó kapust és a hálóba gurított. 4—1. 83. perc: Rácz szerzett labdát és bal­lal vagy harminc méterről egyből kapu­ra csavart, a labdát a jobb kapufa „há­rította”. A gyengébb első félidei teljesítménye ellenére megnyugtató kétgólos előnyt szerzett a hazai csapat. A fordulás után viszont egészen jó negyvenöt percet produkáltak á kék-fehérek, s csak a vitatható büntető megítélése után bi­zonytalanodtak el néhány pillanatra. Egyébként a látottak alapján még na­gyobb különbséggel is nyerhettek vol­na, kár, hogy a gólparádét csak keve­sen látták. |. Kitűnt: Babis, Bállá, Pauk, Rácz ill. dr. Varga. Rajtmár István Fontos pontok Hatvanból HATVAN-DEKO—KECSKEMÉTI TE 1—2 (0—1) Hatvan, 1000 néző. Vezette: Zvo- lenszky (Ádám, Hazafi).' Hatvan: Sipeki — Sáfrán, Hegedűs, Aux, Szécsényi, Tuifel, Palkóvics, Gep- hard (Sima az 57. percben), Borostyán, Farkas (Nyikos a 22. percben), Gömö- ri. Edző: Tóth Dénes. KTE: Tasnádi — .Endre? Kukely, Nagy, Pataki, Torb^vecz, Baluta. Laczkovics (Boronkai az 56. percben), Horváth, Fiityü (Kurucz az 56. perc­ben), Kátai. Edző: Sz. Tóth Antal. Sárga lap: Nagy a 60., Hegedűs a 84. percben. 30. perc: Szécsényi rossz átadása után a labda Fütyü elé került. A csatár lövése a felső lécet súrolva hagyta el a játékteret. 40. perc: A felezővonalnál álló Aux rövid hazaadását Horváth elcsípte, majd a kapura tört, de Sipeki ellökte. A megítélt büntetőt Fütyü a bal sarok­ba vágta, 0—1. 48. perc: Egy jobb oldali beadás után a labda Gömöri elé pattant, aki 6 mé­terről, óriási helyzetben, mellé lőtt. 81. perc: Baluta elfutott a jobb szé­len, középre ívelt és Kurucz közelről a hálóba gurított, 0—2. 82. perc: Borostyánt buktatták a büntetőterületen belül. A tizenegyest a sértett értékesítette, 1—2. A hazai csapat már az elején magá­hoz ragadta a kezdeményezést, végig­támadta a félidőt, de képtelen volt helyzetet teremteni a remekül védekező kecskemétiekkel szemben. A második félidőben is folytatódott a hazai fölény, miközben a kecskemétiek egyetlen tá­madása gólt eredményezett. Ez el is döntötte a két bajnoki pont sorsát. Kitűnt: Tuifel, illetve Kukely, Pataki, Horváth. Szendi László „Zsinórban” a harmadik bajai győzelem BAJAI SK—SZARVAS 2—1 (2—1) Baja, 1500 néző. Vezette: Bajkai (dr. Szőke, Kovács II.). BSK: Horváth jp! isk Szűcs, Morvái, Berényi, Vidák, Eva- nics, Tóth (Kovács I. a 76. percben), Kovács B., Vén (Faddi a 85. percben), Schneider, Horváth A. Edző: Kincses Viktor. Szarvas: Hanyecz — Fekete, Luzsák (Somogyi a 30. perc­ben), Szemere, Holp (Búzás a 61. percben), Boda, Szarvas, Bress, Bakai, Kovács, Csák. Edző: Pallagi Róbert. Sárga lap: Bakai a 63. percben. 4. perc: Evanics jobb oldali szabadrúgását Schneider hat méterről fölé fejelte. 8. perc: Schneider pontos labdával indította Evanicsot. A középpályás az alapvonalról beadott, a labda pontosan Vén elé került; aki a kapu torkából a hálóba perdített, 1—0. 10. perc: Tóth 25 méteres bombáját Hanyecz a mezőnybe öklözte. 14. perc: Vén egy szép csellel tisztára játszotta magát,majd 14 méterről, éles szögből megcélozta a kaput. A szarvasi hálóőr csak beleütni tudott a labdába, ám az felperdült, és a hosszú saroknál álló Horváth A. közelről a kapuba talált, 2—0. 24. perc: A szarvasi Kovács bal oldali beadásáról lekéstek a védők, a labda Bakai elé került, aki 6 méterről a hálóba vágta, 2—1. 52. perc: Evanics jobb oldali beadását Horváth A. látvá­nyos mozdulattal, sarokkal küldte kapura, de Hanyecz óriá­si szerencsével hárított. Az első félidő élvezetes, tetszetős játékot hozott. A BSK a két találat mellett még vagy féltucat helyzetet hagyott kihasználatlanul. Fordulás után kiegyenlítettebb lett a küz­delem, a színvonal viszont elmaradt az első 45 percben látot­taktól. Kitűnt: Morvái, Tóth, Evanícs, illetve Kovács, Szemere. Schwarcz Iván Az NB II. Keleti csonortiának állása 1. DVTK 10 6 4 <—■ 21—11 16 2. BVSC-MÁVTRANS. 10 6 2 2 14—11 14 3. Csepel 10 6 1 3 18—12 13 4. Kábái Egyetértés 10 4 5 1 12— 6 13 5. Kazincbarcika 10 5 1 4 21—15 11 6. S. Síküveg 10 4 3 3 16—12 11 7. DMTE 10 4 3 3( 13—11 11 8. Szarvas 10 5 1 4V 17—19 11 9. Nyíregyháza 10 4 2 4 14— 7 10 10. Baja 10 3 4 3 8— 8 10 11. Kecskeméti TE 10 5 — 5 12—17 10 12. Eger 10 4 1 5 17—16 9 13. Kecskeméti SC 10 2 5 i 3 13—16 9 14. Szolnok 10 1 3 6 5—17 5 15. Hatvan-DEKO 10 1 2 7 ■7—16 4 16. Metripond 10 1 1 8 6—20 3 „További eredmények: Csepel—Eger 2—0, Kaba—BVSC 1—H Nyíregyháza—DVTK 1—2, Salgótarjáni Síküveggyár ^-Metripond 5—1, Kazincbarcika—Szolnok 4—2. Három mérkőzésből öt pont MEZŐTÜRI HONVÉD—MISKE 0—0 Mezőtúr, 400 néző. Vezette: Csonka. Miske: Jeszenovics — Jagicza, Hubert, Paletta, Hayerbacher (Föl­di), -Goldschmidt, Csincsák, Pesti, Kiss (Horváth), Veres, Pécsi. Edző: Molnár Ferenc. A végig viharos erejű szélben a Miske játszott fölényben és két százszázalékos helyzetet is elhibázott. Kitűnt: Teleki, Kovach, B. Szabó, illetve Hubert, Paletta, Csincsák. Ifjúsági eredmény: Mezőkovácsháza—Miske 1—0. KISKŐRÖS—HATÁRŐR DÓZSA 2—1 (0—0) Kiskőrös, 500 néző. Vezette: Keresztúri. Kiskőrös: Szentesi — Kőhalmi II., Szlovák, Kőhalmi I., Szentpéte- ri, Beregszászi, Szekér (Szirják), Verebélyi (Agócs), Szűcs, Pecznyik, Vadászi. Edző: Himer István. 50. perc: Szlovák erős lövése kipattant a kapusról és Vadászi közelről a hálóba gurított, 1—0. i 77. perc: Tóth 22 méteres szabadrúgása védhetetlenül vágódott Szentesi kapujába, 1—L 81. perc: Pecznyik beadását Vadászi fejelte a kapuba, 2—1. A Kiskőrös a sok kihagyott gólhelyzettel nehezítette meg a győzel­met. Kitűnt: Szlovák, Kőhalmi I., illetve Vári, Tóth. KISKUNHALASI HONVÉD—DÖMSÖD 3—2 (2—0) Kiskunfélegyháza, 200 néző. Vezette: Szeles. Kkfházi Honvéd: Flandrea — Tóth, Fekete Cs., Bánfi (Váics), Hanga (Törteli), Ujfalusi, Ludasi, Farkas, Fekete Zs., Bagyinka, Loós.,Edző: Iványi Mihály. 9. perc: Bagyinka jobbról élesen lőtt a kapuba, 1—0. ’ 16. perc: Bagyinka jó ütemben ugrott ki a védők közül és a kapus fölött a hálóba emelt, 2—0. 53. perc: Ujfalusi a félpályáról indulva kapura vezette a labdát és a hálóba lőtt, 3—0. 81. perc: Bal oldali beadás után Szabó II. helyezte a labdát a kapu közepebe, 3—1. 82. perc: Rottenbiller nagy lövését nem védhette a félegyházi ka­pus, 3—2. A mérkőzés nagy küzdejmet hozott. A vendégek az első félidő 20. és 43. percében 1 l-eshez jutottak, de Flandrea mindkét büntetőt hárítot­ta! A 3—0-s hazai vezetés után a végére nagyon elfáradt a Honvéd. Kitűnt: Flandrea (a mezőny legjobbja), Fekete Cs.. Bagyinka, illet­ve Rottenbüler, Feszt, Szabó I. Ifjúsági eredmény: Kkfházi Honvéd—Dömsöd 2—0. Az NB III. Alföld-csoport állása 1. Miske 10 8 2 23—5 18 2. Kiskőrös 10 7 2 1 18—7* 16 3. Mezőtúr , 10 5 4 1 14—5 14 4. Gyula 10 5 4 1 " 17—12 14 5. Ceglédi Honvéd 10 6 1 3 * 18—12 13 6. Csongrád 10 4 3 3 17—13 11 7. Szegedi Dózsa 10 3 5 2 13—12 11 8. Mezőkovácsháza . » 10 '4 2 4 ' 15—12 10 9. Dabas 10 3 3 4 11—16 9 10. Dömsöd 10 2 4 4 15—20 8 11. Kkfli. Honyéd 10 3 2 5 12—17 8 12. Orosháza 10 . 2 3 . 5 10—16 7 13. Nagyszénás 10 — 7 3 8—12 7 14. Mezőhegyes ,10 2 1 7 11—21 5 15. Kiskundorozsma 10 2 1-; 7 7—19 5 16. Határőr Dózsa 10 1 2 7 8—18 4 További eredmények: Gyula—Ceglédi Honvéd 3—2, Dabas—Kis- kundorozsma 3—1, Orosháza—Szegedi Dózsa 2—0, Csongrád— Nagyszénás 2—1, Mezőhegyes—Mezőkovácsháza 0—4. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A Fájsz nyerte a rangadót KALOCSA—BAJAI TSZ SK 2—1 (0—1) 1 Kalocsa, 300 néző. Vezette: Farkas J. (Sendula, Fejes). Gólszerzők: Vatai, Márton, illetve Margit. Kitűnt: Bolvári, Márton, Vatai, Kollár, illetve Margit, Pankovics, Agatity. Ifjúsági eredmény: Kalocsa—Bajai TSZ SK 4—0. MÉLYKÚT—KEREKEGYHÁZA 3—3 (0—1) Mélykút, 300 néző. Vezette: Kara (Némedi, Ki- rály); , || v". Gólszerzők: Ezsi (fl-esből), Tápai, Papp, illetve Herczeg, Óvári (11-esbőlL Kernya (öngól). Kitűnt: Illés, Vojnics, illetve Óvári, Nagy J. Ifjúsági eredmény: Mélykút—Kerekegyháza 0—3. BÁCSALMÁS—AKASZTÓ 3—1 (2—0) Bácsalmás, 200 néző. Vezette: Csenki (Licska, Lő- rincz). I Gólszerzők: Sárközi (2), Lakatos, illetve Lengyel. Kitűnt: Temmer, Szűcs, Schneider, illetve Lengyel. Ifjúsági eredmény: Bácsalmás—Akasztó 1—0. KISKUNHALASI AC—SOLTVADKERT 2—2 (1-!) , hshh Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Bodó (Knerczel, Bánóczki). Gólszerzők: Baji (2), illetve Marosi (2). Kitűnt: Molnár, Baji, illetve Dobszai, Marosi. Kiállítva: K. Molnár (Soltvadkert) a 12..percben. Ifjúsági eredmény: KAC—Soltvadkert 2^-1. HELVÉCIA«—LAJOSMIZSE 2—0 (1—0) Helvécia, 200 néző. Vezette: Kecskés (dr. Mátyus, Karácsonyi). Gólszerzők: Mata, Máté. Kitűnt: Mata, Golovics, Joszt, illetve Csima, Juhász. Ifjúsági eredmény: Helvécia—Lajosmizse 0—0. KECEL—HARTA 1—0 (1—0) Kecel, 200 néző. Vezette: Kazinczi (Ignácz, Undi). Gólszerző; Blezsák Zs. Kitűnt: Lavati, Császár, Szabó, Benedeczki, illetve Sümegi, Csehi, Takács. Ifjúsági eredmény: Kecel—Harta 1—3. FAJSZ=-TISZAKÉCSKE 3-^1 (2—0) Fájsz, 350 néző. Vezette: dr. Bozóky (Bodrogi, Kondász). ’ . , Gólszerzők: Jagicza, Aranyos, Margit, illetve Ézsi- ás B. Kitűnt: Budimácz, Jagicza, illetve Ézsiás B. Ifjúsági eredmény: Fájsz—Tiszajcécske 2—2. KISKUNFÉLEGYHÁZI TK—IZSÁK 1—2 (1—1) Kiskunfélegyháza, 1Ó0 néző. Vezette: Atyánszky (Tumó, Fang). Gólszerzők: Csalár (11-esből), illetve Barna (2, egyet 11-esből). Kitűnt: Barna, illetve a KTK-ból senki. Ifjúsági eredmény: KTK—Izsák 1—1. ATLÉTIKA A félegyháziak élhetnek „Primőrön” • Célban a 60 méteres leány síkfutás mezőnye a nagy félegyházi sikerrel végződött Primőr Kupán. (Farkas Tibor felvétele) Első ízben rendezték meg Kiskunfélegyházán a Primőr Kupa atlétikai vetélke­dőt, amelyen hat város legjobb általános iskolás korú versenyzői indultak. A Dar­vas iskola sportudvarán, a szeles idő ellenére is, izgalmas csatát vívtak az egyes számokban a kis „válogatottak”, melyek végén az összesítésben a házigazdák bizonyultak a legjobbnak és egy esztendeig őrizhetik a Primőr Kisszövetkezet által alapított kupát. 1 _• A megyebeliek legjobb eredményei 1976—77-es korosztály, fiúk, 60 m: 1. Révész (Kiskunfélegyháza) 7,55,2. Csenki (Kkfháza) 7,91. Távolugrás: 1. Révész 576 cm, 2. Tóth Á: (Kkfháza) 542 cm. 4 x 200-as váltó: 1. Kiskunfélegyháza 1.50,9. Leányok: 4 x 200-as váltó: 1. Kecskemét 2.01,2.1978-as fiúk: 800 m: 2. Tóth P. (Kecskemét) 2.35,2. Leányok: Távolugrás: 1. Molnár A. (Kiskunfélegyháza) 472 cm. A pontver­seny végeredménye: 1. Kiskunfélegyháza 417 pont, 2. Kecskemét 294,3. Tatabánya 221,4. Csongrád 211,5. Budapest 132,6. Kiskunhalas 121 ponttal. Diadalittas Sugovica-parti kosárparti BAJAI SK—Videoton 102—91 (60 —47) NB I. A csoportos férfimérkőzés: Baja, 1300 néző. Vezette: Gergely, Szabó IV. BSK: Hosszú (19),, Likár (35/18), Rátvay (7), Palás (4), Ágh (7/3). Csere: Pálkerti (11/3), Gorjanácz (4), Mihalo- vics (13/3), dr. Varga (2). Edző: Kovács József és Vétek Frigyes. Nagy érdeklődés kísérte a Videoton bajai vendégszereplését. A mérkőzést a fehérvári csapat kezdte jobban, az első 10 percben néhány ponttal végig vezet­tek. A 215 cm magas cseh vendégjáté­kos Okacot nehezen tudták tartani, pe­dig Palás, Rátvay és Likár felváltva őrizte. Ekkor Kovács edző időkérése és néhány hazai csere felrázta a kék­sárgákat, akik hatalmas küzdelemben fokozatosan elhúztak. Fordulás után is óriási volt az iram, majd megkezdődtek a kipontozódá­sok. A BSK-tól Rátvay és Hosszú, a Videotonból Stopka és Okac kénysze­rült elhagyni a pályát. Megszűnt a ven­dégek magassági fölénye, ennek ellené­re a befejezés előtti néhány percben, meglepetésre, 92—88-ra mégis felzár­kóztak. Ekkor a közönség fergeteges biztatása közepette beleerősített a BSK, és az utóbbi idők egyik legizgal­masabb összecsapásán 11 pont különb­ségű győzelmet aratott a végére elfára­dó székesfehérváriak ellen. Kitűnt: Likár, Hosszú, Pálkerti, illetve Okac (27), Urbán(19/12), Stopka (16). DUNAI KŐOLAJ—KECSKEMÉ­TI SC 63—71 (24—39) NB I. B csoportos férfimérkőzés, Százhalombatta, 200 néző. Vezette: Puhr, Kovács A. KSC: Fekete (12/3), Gintauras (27/ 3), Gereben (12/6), Pataki (2), Szolnoki (16). Csere: Boros (2), Tóth D., Czégé, Kenderes. Edző: Kovács Gergely. Kissé meglepő győzelmet aratott ide­genben az eddig gyengélkedő KSC. Igaz, eredményesebb védekezését és ponterősebb támadásait a hétközben leigazolt litván Vilkas Gintauras jó já­tékának köszönheti a kék-fehér gárda. Az új kosárlabdázó szerepeltetése ön­bizalmat adott a többieknek is, s volt olyan időszak a második félidőben, amikor már húsz pont' különbséggel vezettek a kék-fehérek. Kitűnt: Dévai (19), illetve Gintauras, Gereben, Szolnoki. KECSKEMÉTI SC—BSE 43—58 (25—32) NB I. A csoportos női mérkőzés: Kecskemét, 50 néző. Vezette: Valovics, Geréb. KSC: Ocsenás (3), Till (10), Szabóné (8), Giliene (2), Fück (16/3), Csere: Ko­vács, Zsolnay (4), Fülöp, Steiner. Edző: Tóth Viktor és Adamik Ferenc. Szűk családi körben került sör az alaposan megfiatalított KSC és a vá­rosmajori gárda közti összecsapásra. A mérkőzés színvonalát jelzi, hogy a 40 perc folyamán összesen 101 pontot tudtak szerezni a csapatok. Ez pedig nem a kitűnő védőmunka, hanem sok­kal inkább az előkészítés nélküli, pon­tatlan dobások eredménye. Érdemes megjegyezni, hogy az eredményjelző tábla a „hazai” felirat fölött a mérkő­zés 11. percében csak hat találatot mu­tatott. A második félidőben jobban kezdett a KSC, és a 26. percben sikerült 33—35-re felzárkóznia. Ezzel a hazai csapat el is lőtte minden puskaporát. Közben fokozatosan négy kék-fehér játékos is kipontozódott, és félő volt, hogy a sokkal összeszokottabb, rutino­sabb BSE nagyobb különbségű veresé­get mér ellenfelére. Hogy ez nem követ­kezett be, az leginkább a fővárosiak gyámoltalanságának köszönhető. Kitűnt: Fück, illetve Csendes (17), Papp (14), Márton (10). BIRKÓZÁS Vasárnap befejeződött Rómában a kötött­fogású birkózó-világbajnokság. A magyar válogatott — más leosztásban ugyan — megismételte tavalyi nagyszerű eredményét, ezúttal is egy arany-, egy ezüst- és egy bronz­érmet szerzett. legnagyobb siker a vb- újonc 82 kilós Farkas Péter nevéhez fűződik, aki lépésről lépésre haladt előre, majd a dön­tőben az olimpiai bajnok szovjet Mamiasvi- lit is legyőzve a dobogó legfelső fokára állha­tott. Az ezüstérem a 100 kilóban induló BVSC-s Major Sándor nyakába került. Itt egy pillanatra érdemes megállni. Néhány hó­nappal ezelőtt még mindkét birkózónk a 90 kilósok között versenyzett, amikor a három­szoros világbajnok Komáromi bejelentette, hogy súlycsoportot vált. A két fiú „pániksze­rűen” menekült a 90 kilósok táborából. Far­kas, vállalva a fogyasztás minden kínját, a 82 kilósok közt próbált szerencsét, míg Major felment a mázsások közé. Az általuk meg­szerzett két érem bebizonyította, hogy a súlycsoportváltás remekül sikerült. Ezzel szemben Komáromi, aki tavaly Martigny- ben szinte járásképtelen állapotban nyert, most egy szovjet fiútól elszenvedett vereség után, sérülés miatt, visszalépett. Harmadik érmünket a 68 kilóban sző­nyegre lépő diósgyőri Repka Attila nyerte. Takács János (74 kg) a negyedik, Klauz László (130 kg) az ötödik, Faragó József (48 kg) pedig a hatodik helyen végzett. A minden elképzelés nélkül birkózgató Sike viszont ki- •esett. A magyar csapat a 46 résztvevő ország közül, a szovjet válogatott mögött, a máso­dik hélyet szerezte meg. MA LABDARÚGÁS UEFA Kupa-mérkőzés: IF Bröndby —Ferencváros. Koppenhága, 19 órakor. Négy — különböző kupákban induló — csapatunk közül csak a Ferencváros „élte túl” az első fordulót, miután a visz- szavágón, hosszabbításban legyőzte a belga Antwerp együttesét. Mostani el­lenfele, a dán Bröndby Futball Klub már több, mint 25 éve alakult, de az egyesület történetét csak 1985-től jegyzik igazán. Az elmúlt öt év alatt kétszer nyertek bajnokságot és egy Ízben elhódították a dán kupát. Ami a játékosgárdát illeti, a Bröndby régebbi labdarúgói nevesebbek a maiaknál. Ebben a klubban futballo­zott a két' Laudrup, a jelenleg az FC Barcelonában játszó Michael, és öccse, aki a Bayem München sztáija. A legna­gyobb „ász” pillanatnyilag a kispadon ül, aki nem más, mint a 102-szeres válo­gatott Morten Olsen. A játékos, éveken át, a világ legjobb liberói közé tartozott. Vezetésével a Bröndby az UEFA Kupa első fordulójában a német Eintracht Frankfurt gárdáját búcsúztatta el a to­vábbi küzdelmektől. A csapat két leg­jobb játékosa a kapus Schmeichel és a huszonkilenc éves középhátvéd Lars Ol­sen, aki egyben mestere a szabadrúgá­soknak is. DIÁKSPORT Köztársasági váltó futóverseny: Kecskemét, széktói szabadidőköz­pont, 14 órától. A versenyen a város alsó-, közép- és felső fokú oktatási intézményei­nek 10-10 fós váltói vesznek részt. A győztes csapatok serleget, a máso­dik, harmadik helyezettek pedig ok­levelet kapnak. Mamiasvili joggal félt a Farkastól