Petőfi Népe, 1990. szeptember (45. évfolyam, 205-229. szám)

1990-09-10 / 212. szám

1990. szeptember 10. • PETŐFI NÉPE • 7 / r ; SPORT • SPORT • SPORT LABDARÚGÓ NB II. Időzített KTE-bomba Vásárhelyen METRIPOND—KECSKEMÉTI TE 0—2 (0—1) Hódmezővásárhely, 1000 néző. Ve­zette: Hornyák (Ring, Herbály). Metripond: Tóth— Talmácsi, Mik­lós, Kovács, Molnár, Vass (Pintér a 70. percben), Tasi, Bódí, Fazekas, Pásztor (Urbán a szünetben), Rostás. Edző: Kutasi László. KTE: Tasnádi Endre, Pataki, Forgó, Lipők (Laczkovich a szünet­ben), Baluta, Kurucz, Torbavecz, Nagy, Fütyű (Bálint Zs. a 80. percben), Berki. Edző: Sz. Tóth Antal. Sárga lap: Pataki a 25., Endre az 54., Baluta az 59 percben. 11. perc: Kurucz indításával Fütyű a felezővonalról elindult, rávezette a ki­futó kapusra a labdát, lövése Tóthról a jobb kapufára, onnan pedig a hálóba pattant. (0—1). 25. perc: Molnár erős, lapos szabad­rúgását Tasnádi védte. 28. perc: Pásztor jobb lábbal kapás­ból kapu fölé vágta a labdát. 47. perc: Berki távoli ballábas lövése centiméterekkel kerülte el a hódmező­vásárhelyi kaput. 72. perc: Berki indításával Fütyű ki­lépett, már a 16-oson belül járt, de el- ügyetlenkedte a helyzetet. 84. perc: Két kapufa után Fazekas óriási helyzetből fölélőtte a labdát. Egyenlítési alkalom volt. 86. perc: Torbavecz labdájával Berki szemfülesen kilépett és a hálóba gurí­tott. 0—2. A KTE higgadt, körültekintő véde­kezéssel, ügyes labdatartással érte el első NB Il-es győzelmét. A robbané­kony kecskeméti támadók, főleg a so­kat vállaló Berki mindvégig veszélye­sek voltak a hazaiak kapujára. Kitűnt: Molnár, Miklós, illetve Nagy, Baluta, Berki, Torbavecz. Gál István Csak lassított Kecskeméten a szabolcsi expressz KECSKEMÉTI SC— NYÍREGYHÁZI VSSC 0—0 Kecskemét, Széktói stadion, 1000 néző. Vezette: Bogyó, (Tóth, Leittrich). i KSC: Erdei — Hofmeister, Bu-. kó, Babis, Kovács, Safranyik, (Végh a 13. percben), Pauk, Kiss F., Tóth F., Balogh, Rácz. Edző: Pataki Tamás. NYVSSC: Varga — Szobonya, Drpbni, Bus, Kertész, Csehi, Mol­nár, Kovács, Belus, Szkurc, Nagy, (Erdei a szünetben). Edző: Sándor István. 1. perc: Belus bal oldalról le­adott jobblábas lövése centiméte­rekkel kerülte el a bal felső sarkot. 24. »perc: Bukó 28 méteres sza­badrúgása után Varga csak kiütni tudta a labdát, ám nem volt a kö­zelben hazai csatár. 42. perc: Rácz szögletéből Babis őt méterről melléfejelt. , 60. perc: Balogh elfutott a jobb, szélen, jól adott középre, Kiss Fe­renc elfejelte a labdát a kapus mel­lett, de az a kapufán csattant. 67. perc: Rácz jól adott Hof- meisterhez, aki öt méterről a ka­pust találta el. 89. perc: Rácz forgolódott a 16- oson belül, majd két védő mellett ellőtte a labdát, de Kiss F. a kapu torkában lemaradt róla ... A meccs előtt mind a két csapat elégedett lett volna az egyik pont­tal. így aztán a főszereplők elisme­rően csettinthetnek vasárnapi pro­duktumuk után. Más kérdés, hogy a szurkoló többet várt, főleg a ha­zaiaktól, főleg azután, hogy mesz- sze több helyzetük volt, mint a vendégeknek. Kitűntek: Bukó, Balogh, illetve Belus, Szkurc. Rajtmár István A LABDARÚGÓ NB O. ÁLLÁSA KELETI CSOPORT: .l.DMTE 43 1-11-27 2. Csepel 4 3 1 - 8-3 7 3. Kaba 4 22­6-1 6 4. DVTK 4 2 2­7-5 6 5. Nyíregyh. 42 11 8-1 5 6. S. Síküveg 4 2 1.1 6-4 5 7. BVSC 42 11 4-4 5 8. Szarvas 42 1 1 6-9 5 9. Eger 42-2 9-7 4 10. Kecskeméti SC 4 - 3 1 2-5 3 11. Kazincbarcika 4 112 2-7 3 12. Baja 4-2 2 1-3 2 13. Kecskeméti TE 4 1 - 3 3-7 2 14. Szolnok 4-22 2-9 2 15. Hatvan 4-13 3-7 1 16. Metripond 4-13 1-5 1 EREDMÉNYEK: Szolnoki MÁV MTE—Szarva­si Vasas Spartacus 0:0, Debrece­ni-MTE—Eger SE 2:0 (1:0), Sal­gótarjáni Síküveg—Kábái Egyet­értés 1:2 (1:1), Kazincbarcikai Vegyész—Diósgyőri VTK 1:1 (1:0), ‘ Hatvan-DEKO—BVSC 0:1 (0:1). LABDARÚGÓ NB III. Gól ellen beoltva a megyebeli csatárok SZEGEDI DÓZSA—MISKE 0—0 Szeged, 800 néző. Vezette: Szeles. Miske: Jeszenovics — Jagicza, Hu­bert, Paletta (Kiss), Miskolczi, Goldschmidt, Csincsák, Pesti, Bognár, Veres, Pécsi. Edző: Molnár Ferenc. Az alacsony színvonalú, esemény­telen mérkőzésen a miskei csapat biz­tos pontot engedett ki a kezéből. Kitűnt: Csehó, Popol, Sahin illetve a vendég együttesből senki. Ifjúsági eredmény: Szegedi Dózsa -—Miske 8—3. KISKUNFÉLEGYHÁZI HONVÉD —NAGYSZÉNÁS 0—0 Kiskunfélegyháza, 500 néző. Vezette: Bába. Kkfi. Honvéd: Flandera — Tóth, Fekete Cs., Bánfi, (Salánki), Domo- nics, Újfalusi, Ludasi, Farkas, Fekete Zs., Bagyinka (Hanga), Loós. Edző: Iványi Mihály. A döntetlenre játszó nagyszénási csapatnak sikerült pontot rabolnia. A felegyházi játékosok a 16-oshoz közeli sok pontrúgásből egyet sem tudtak értékesíteni. Kitűnt: Flandera, Fekete Cs., Do­mokos, illetve Bordás, Gyimesi, Nagy. Ifjúsági eredmény: Kiskunfélegy­házi Honvéd—Nagyszénás 4—1. GYULA—KISKÖRÖS 0—0 Gyula, 500 néző. Vezette: Keresz­túri. Kiskőrös: Szentési — Beregszászi, Szlovák, Kőhalmi I., Szentpéteri, Szekér (Szabó), Pecznyik, Kőhalmi II. (H. Kiss), Verebélyi, Szirják, Szűcs. Edző: Hiraer István. A végig jó iramú, küzdelmes mér­kőzés első félidejében a hazaiak ját­szottak fölényben, de a helyzeteiket nem tudták értékesíteni. A második játékrész már egyenrangú ellenfelek küzdelmét hozta. Kitűnt: Oláh, Steigerwald, ill. Szentesi, Verebélyi. Ifjúsági eredmény: Gyula—Kiskő­rös 3—1. Az NB III. Alföldi csoport állása 1. Miske 4 3 I­8—0 7 2. Mezőtúr 4 3 í­8—1 7 3. Szegedi Dózsa 4 1 3­5—3 5 Mezőkovácsháza 4 2 1 1 5—5 5 5. Gyula 4 1 3— 4—2 5 6. Kiskőrös 4 2 1 1 5—4 5 7. Dabas 4 1 2 1 6—5 4 8. Csongrád 4 1 2 1 5—5 4 Kiskunfélegyházi H. 4 1 2 1 5—5 4 10. Dömsöd 4 1 2 1 6—7 4 11. Ceglédi Honvéd 4 2­—­2 5—7 4 12. Nagyszénás 4— 3 1 3—5 3 13. Orosháza 4 1 1 2 2—6 3 14. Mezőhegyes 4 1­3 6—9 2 IS. Határőr Dózsa 4— 1 3 3—8 1 16. Kiskundorozsma 4— 1 3 2—9 1 További eredmények: Mezőtúri Honvéd—Kis- kundorozsma 2—0, Dömsöd—Határőr Dózsa 2— i, Mezőhegyes—Csongrád 3—1, (Orosháza—Dabas 1—1. Mezőkovácsháza—Ceglédi Honvéd 2—1. SÚLYEMELÉS Messzinek jól sikerült a vb-főpróba A hét végén világbajnoki főpróbát tartottak a Nemzeti Sportcsarnokban. A novemberi, budapesti vb újjávarázsolt színhelyén rendezték meg a súlyemelők országos bajnoksá­gát. Az erős emberek küzdelme már eleve szolgált egy újdonsággal, ugyanis a sportág történetében első alkalom­mal rendeztek pénzdíjas magyar bajnokságot. Az anyagi ösztönzés mellett a részvétel és, persze, a jó szereplés azért sem volt közömbös, mert a vb-csapat kijelölésénél a baj­nokságon mutatott produkció nagy súllyal esik latba. A 75 kilósoknál külön színfoltnak ígérkezett az a hár­mas verseny, amely a kecskemétiek szöuli ezüstérmese, Messzi István, a diósgyőriek világbajnoka, Barsi László és az MTK-VM-es Mészáros István között zajlott. Szakítás­ban Messzi két és fél kg előnyt szerzett vetélytársaival szemben. A másik fogásnemben Mészáros nem tudta ki­lökni a 170 kilót, míg Messzi másodszorra boldogult a 172,5 kg-mal. Ekkor Barsinak már 175 kilóra kellett emel­getni, de ez túl kemény diónak bizonyult a számára. így a KSC versenyzője 320 kilós összetett eredménnyel (147,5; 172,5) bajnoki címet szerzett. A második helyen Barsi 315 (145; 170), a harmadikon Mészáros 307,5 (145; 162,5) végzett. A verseny érdekessége még, hogy a legkisebbeknél a tatabányai Oláh Béla az idén immár hetedik alkalommal bizonyult a legjobbnak, míg a 100 kilósoknál Szanyi Andor ismét bebizonyította, hogy van keresnivalója a novemberi világbajnokságon. Régi vetélytársára, a tavalyi bajnok Bökfire 22,5 kg-ot vert rá. ASZTALITENISZ Egyik szemünk sír, a másik nevet KECSKEMÉTI SPARTA­CUS—GYŐRI BERCSÉNYI SE 14: 11 NB I/B csoportos női mérkő­zés, Győr. Győztesek: Bohus (4), Szabó, Unger (3-3), Nagy A., Nagy K. (2-2). Edző: Fodor Miklós. Az idénynyitó mérkőzésen közepes játékkal is végig vezet­ve, biztosan nyert a kecskeméti csapat. j DUNA SE—KECSKEMÉ­TI SPARTACUS 13: 12 NB I/B csoportos férfimér­kőzés, Budapest. Győztesek: Türei (4), Iván, Bohus (3-3), Szily (2).. Edző: Vad Sándor. I A mérkőzés első szakaszában jól játszottak a kecskemétiek, és már 7: 3-ra elhúztak. A fővá­rosi gárda erősített és 12 : 10-re fordított, de a szövetkezetiek­nek sikerült egyenlíteni. Ekkor a gyengébb napot kifogó Szily kikapott Hajdútól és ezzel oda­lett a győzelem. Az újonc kecs­keméti együttes nagy akarással játszott, de a döntő pillanatok­ban, sajnos, a szerencse elpár­tolt tőlük. CSELGÁNCS Sárkány a dobogó legfelső fokán A nyugatnémetek nyerték a pontversenyt Hét ország 140 cselgáncsózója lé­pett tatamira a hét végén a 12. Kecskemét Judo Kupa nemzetközi versenyen. A külföldiek — svédek, nyugatnémetek, szovjetek, osztrá­kok, jugoszlávok — mellett jelen volt szinte a teljes hazai élmezőny. Az öt igazoltan hiányzó magyar vá­logatott sportoló a kecskeméti ver­sennyel egy időben zajló ausztriai viadalon vett részt, míg a házigaz­dák legesélyesebbje, az Európa- bajnoki ezüstérmes Zsoldos Zsolt betegség miatt nem indult. A reggel 9 órakor kezdődő csatá­rozás a nagy létszámú, erős mezőny miatt késő délutánig tartott. Ezt legkevésbé a szurkolók bánták, akik több súlycsoportban is színvo­nalas küzdelmet, jó mérkőzést lát­hattak. A hét súlycsoport közüLvé-, gül három magyar sikert hozott. A legkellemesebb .meglepetést a kecskeméti Sárkány László okozta, aki a legkisebbek között az első he­lyen végzett. A második hazai re­ménység, a 71 kg-ban induló Deák Ferenc a dobogó harmadik fokára állhatott, míg az aranyérem a bé­késcsabai Mitykó nyakába került. A harmadik magyar győztes a 86 kg-ban tatamira lépő Újpesti Dó- zsás Tóth A. Jett. A pontversenyt a nyugatnémet • Sárkány László, a Kecskemét Ju­do Kupa 60 kilós súlycsoportjának- győztese. (Farkas Tibor felvétele) Hessen tartomány válogatottja nyerte, a második helyen pedig az U. Dózsa legénysége végzett. A győztesek 60 kg-tól fölfelé: Sárkány (KSC), Wylenczek (nyu­gatnémet), Mitykó (Békéscsaba), Lascau (nyugatnémet), Tóth (U. Dózsa), Zlogyin (szovjet), Szev- gyinkov (szovjet). BIRKÓZÁS Csak a vereségeket számolgattuk Vasárnap délután a helyosztókkal befejeződött a 27. szabadfogasú birkózó-világbajnokság. A magyar birkó­zók rendkívül gyenge eredménnyel zárták a tokiói via­dalt. Hét versenyzőnk közül a legjobb helyezés a 100 kilósok között szőnyegre lépő ferencvárosi Kiss Sándor nevéhez fűződik, aki ötödik lett. Nagy Béla (57 kg) és Klauz László (130 kg) egyaránt a hatodik helyen végzett. A sérüléssel bajlódó 52 kilós Bíró Lászlónak csak a tizedik hely jutott. Tóth Gábor, Podolszky és Gulyás már korábban „élvérzett”. A legeredményesebben a Szovjetunió birkózói szere­peltek, akik négy aranyérmet is besöpörtek. Kubának kettő, míg Iránnak, Csehszlovákiának, az Egyesült Álla­moknak és Bulgáriának egy-egy első hely jutott. Ez történt a labdarúgó NB I-ben Eredmények: Bp. Volán—Bp. Honvéd 0—4, Tatabánya—Vasas 2—4, Békéscsaba—Siófok 2—1, Veszprém—Pécsi MSC 1—0, Ú. Dózsa—Debreceni VSC 1—0, Vi- deotón-Waltham—Vác 0—2, Rá­ba ETO—MTK-VM 3—1, Fe­rencváros—Szeged SC 3—1. A LABDARÚGÓ NB I. ÁLLÁSA: 1. Bp. Honvéd 4 3'— 1 11— 36 FTG^ 4 3 -h 1 11— 3 6 3. Rába ETO 4 3 — U 8—5 6 4. Tatabánya 4 3 — 1 9—76 5. Váci Izzó . 4 3 — 1 7—6 6 6. Siófok 4 2 1 1 5—3 5 7. Veszprém 4 1 3 ­3— 2 5 8. Szeged SC 4 2 1 1 4—45 9. Békéscsaba 4 2 s'Á2-- 2 7—5 4 10. PMSC 4 2 — 2' 4—34 11. Vasas 4 2 — 2 9—10 4 12. Ú. Dózsa 4 2 — 2 7—10 4 13. MTK-VM 4 1 — 3 5—8 2 14. Debrecen 4-A 3 2— 8 1 15. Videoton-W. 4- 4 1— 8 0 16. Bp. Volán,' 4- 4 0— 80 RÖVIDEN • Ma kel útra a magyar rádióiránymérő-válogatott, liogy részt vegyen a Csehszlovákiában megrendezésre kerülő világbaj­nokságon. A magyar csapat tagja- Börcsök István, a Kecskeméti Rádió Klub versenyzője is, aki „Old boyok” kategóriában indul. • Kick-boksz EB-válogatót rendeztek a hét végén a Fáy utcá­ban, ahol a 84 kilósok kategóriá­jában Pajor Jenő, a Kecskeméti Szigma SE versenyzője a harma­dik helyen végzett. 5 Vasárnap Monzában, mint­egy 150 ezer néző előtt rendezték meg a Forma—1-es autós gyor­sasági világbajnokság idei 12. fu­tamát, a 61. Olasz Nagydíjat. A 30 éves brazil Ayrton Senna (McLaren) rajt-cél győzelmet aratott, egyébként most diadal­maskodott először Monzában, s ezzel folytatta nagyszerű menete­lését, hiszen az utóbbi négy via­dalon a lehetséges 36-ból 33 pon­tot begyűjtött. Nagy riválisa, a francia Alain Prost (Ferrari) sze­rezte meg a második, az osztrák Gerhard Berger (McLaren) pedig a harmadik helyet. • Párizs: A francia I. osztályú labdarúgó-bajnokság szombati fordulójában Kovács .Kálmán csa­pata, az Auxerre négygólos győ­zelmet aratott a Rennes ellen és ezzel a bajnokságban a 3. helyen áll. A magyar válogatott játékos újabb két góllal vette ki részét a fölényes sikerből, és a francia gól­lövőlistán 6 találattal, Papinnel és Nielsennel hármas holtversenyben az élen áll. (AFP) • Vasárnap Hódmezővásár­hely adott otthont az országos motocrossbajnokság 7. forduló­jának. A 125 kcm-eseknél Hor­váth Pál, a 250-seknél Balogi Zoltán diadalmaskodott. Balogi a hátralévő eredményektől füg­getlenül mindkét kategóriában megszerezte a bajnoki címet. • Véget ért Dublinban négy súlycsoport ökölvívó Világ Kupa­küzdelme. A három magyar indu­ló közül az 51 kg-os Kovács István maradt versenyben az utolsó nap­ra, a keletnémet Rico Kubattal vívhatott finálét. A légsúlyú ököl­vívónak nem sikerült feltennie az i-re a pontot, ugyanis pontozásos vereséget szenvedett, így ezüstér­mes lett. • Adorján Zoltán nyerte a Miskolc város nagydíjáért kiírt nemzetközi salakmotoros via­dalt. A vb-döntős debreceni vas- papucsos maximális pontszám­mal végzett az élen s érdemelte ki a győztesnek járó 20 000 forintos pénzdíjat. • TOTÓ A totó 36. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Veszprém—Pécs 1:0 1 2. Rába ETO—MTK-VM 3:1 1 3. Frankfurt—Bremen 0:0 X 4. Hertha BSC—Düsseldorf 0:1 2 5. Wattensch.—1. FC Köln 0:3 2 6. Freiburg—Braunschweig 3:2 1 7. Oldenburg—Havelse 2:2 X 8. Stuttgarter K.—Mannh. 3:0 1 9. Parma—Juventus 1:2 2 10. Lecce—Napoli 0:0 X 11. Cagliari—Internacionale 0:3 2 12. Lucchese—Udinese 1:0 1 13. Taranto—Pescara 0:0 X Pluszmérkőzés: 14. Reggina—Reggiana 1:0 1 KOSÁRLABDA Lépéselőnyben egy mérkőzés után KECSKEMÉTI SC— CSŐSZERELŐ 78—50 (33—18) Osztályozó férfimérkőzés az NB I-be jutásért. .Kecskemét, városi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Farkas, Mustos. A kecskeméti csapat a 37. percben már'TO ponttal veze­tett, Naztán elfáradtak, de a ven­dégegyüttes így sem tudott fel­zárkózni. A visszavágóra szep­tember 12-én, szerdán, 18 óra­kor kerül sor Budapesten, a Bogdánffy utcában. Kitűnt: Dobos (19), Gereben (18/3), Borbély (15/3), Szolnoki (14), illetve Banna (13/6), Ár- váy (10).