Petőfi Népe, 1990. június (45. évfolyam, 127-152. szám)

1990-06-11 / 135. szám

1990. június 11. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT A CAISSA KFT.—BAYERN MÜNCHEN NEMZETKÖZI VERSENYE Padlón a nagymesterek A hét végén, Kecskeméten megkez­dődött a tizennégy résztvevős sakk­nagymesterverseny. Az NSZK-beli Ruf kései érkezése kissé felbolygatta a mezőnyt, a kecskeméti Károlyi Tibor váratlan beugrása viszont kellemes meglepetést jelentett. Ennek a nagy­mesteri normáért harcba indulók és a rendezők egyértelműen örültek, de a pénzdíjakra is kacsingató esélyesek szí­vesebben látták volna nézőként a fiatal nemzetközi mestert. Az első fordulóban Grószpéternek sokáig esélyes állása volt, de időzavar­ban hibázott és vesztett az NSZK-beli Muse ellen. A hetvenes évek kiváló nagymestere, Bárczai ezúttal hamar el­vérzett. Vidéki Sándor, a Dutép SC játékosa sötét színnel, tizenhét lépés­ben feladásra kényszerítette, miután a nagymester szinte „beleszaladt” a Ká­rolyi Tiborral közösen kielemzett házi­változatába. A nap partiját Bilek és Schlosser játszotta. A magyar nagy­mester gyönyörű taktikai motívumok feltárásával nyert. A második fordulóban bebizonyoso­dott, hogy Grószpétert túlságosan ha­mar kiáltották ki győztesnek. Az NSZK-beli Reeh ellen világossal kissé előnyös pozíciót ért el, ám ezt nem tud­ta fokozni és erőlködése időzavarba kényszeritette. Mivel az időzavar oly­kor egy tiszthátránnyal is felér, nem okozott meglepetést, hogy a negyven- egyedik lépés után feladta a kilátásta­lan küzdelmet. A Hertneck—Bilek játszmában az NSZK-beli mester nagy harc után az egész pontot megszerezte. Elmaradt viszont a küzdelem a Tolnai —Bárczai játszmában. Igaz, Bárczai ezúttal tízzel többet húzott, mint az első fordulóban, ennek ellenére, szinte „labdába se rúgott” és könnyedén vesz­tett. A többi parti döntetlennel végző­dött, amelyek közül a legérdekesebb a Károlyi—Arhipov mérkőzés volt. A harmadik fordulóban Bilek és Grószpéter öt perc alatt remiztek. Alig­hanem mindketten érezték, hogy a talpra állásuk reményében most nem szabad egymást bántani. A Reeh— Gallagher, a Stangl—Hertneck, vala­mint a Bárczai—Schlosser parti is dön­tetlennel végződött. Nagy harc alakult ki a Vidéki—Tolnai játszmában, ugyanis a normateljesítés érdekében mindketten nyerésre játszottak. A Bp. Honvéd válogatottja a középjátékban gyalogot nyert, ami a nehéz vezérvégjá­tékban biztosította számára a győzel­met. Az élmezőny állása a harmadik for­duló után: Tolnai 2,5 pont, Reeh és Hertneck 2-2 pont. A negyedik fordu­lót hétfőn délelőtt 10 órai kezdettel bo­nyolítják le. Pál Imre LABDARÚGÓ NB III. Az utolsó fordulóra maradt a döntés MISKE—KECSKEMÉTI TE 1—0 (1—0) Miske, 1500 néző. Vezette: Guti. Miske: Jeszenovics — Jagicza, Hu­bert. Paletta, Pesti, Miskolczi, Csin- csák, Tóth (Pécsi), Ginál, Horváth F. (Tamási), Veres. Edző. Czár Ignác. KTE: Kovács — Endre, Gál, Engel, Pataki, Torbavecz, Nagy, Salánki (Pongó), Horváth, Fütyü (Erki), Bo- ronkai. Edző: Sz. Tóth Antal. 26. perc: Egyjobb oldali beadást köve­tően Ginált az ötösön kilökték a labda alól. A megítélt büntetőt Csincsák elő­ször Kovács kapusba lőtte, majd a kipat-' tanó labdát a halóba helyezte. 1—0. A megyei rangadón végig a Miske irányította a játékot. A hazaiak leg­alább 3-4 száz százalékos gólhelyzetet hagytak ki, így győzelmük teljesen megérdemelt. Kitűnt: Jagicza, Paletta, Horváth, Veres, illetve Kovács, Gál. Ifjúsági eredmény: Miske—KTE 1 Kiss János KISKŐRÖS—RÁKOSMENTI TK 1—0 (0—0) Kiskőrös, 700 néző. Vezette: Koka- vecz. Kiskőrös: Szentesi—Vadászi (Berki), Szlovák, Kőhalmi, Szentpéteri, Bereg­szászi, Szekér, BischoíF, Szűcs (Benkó), Pecznyik, Pál. Edző: Himer István. 64. perc: Bischof!" óriási szóló után Pált szöktette, aki kapura lőtt. A ka­pusról továbbperdülő labdát Bischof!a íéc alá bombázta. 1—0. A hazai csapat az első félidőben ki­hagyott sok helyzete miatt saját maga számára tette nehézzé a mérkőzést. Kitűnt: Kőhalmi (a mezőny legjobb­ja), Szlovák, Beregszászi, Pecznyik, il­letve Bartosik, Huszár, Balogh. lfj. Kelemen István NAGYSZÉNÁS—KISKUNHALAS 2-0 (1—0) Nagyszénás, 300 néző. Vezette: Bá­ba. KAC: Huszka — Dózsa, Cs. Kovács, Papp Cs., Andricz, Hermann, Serfőző, Németh, Tóth, Papp L., Mucsi. Ezdő: Mészáros Tibor. 38. perc: Vinettert buktatták a tizen­hatoson belül. A 11-est Sebestyén biz­tosan értékesítette, 1—0. 49. perc: Kvasznovszki jobb oldalról élesen belőtt labdája Cs. Kovácsról pattant a kapuba. Óngól, 2—0. A nagy iramot diktáló hazai csapat állandó nyomás alatt tartotta a kiskun- halasiak kapuját, akik hiába védekez­tek szívósan, mégis vesztettek. Kitűnt: Haskó, Juhász. Ugró, Kvasz­novszki, illetve Huszka, Dózsa. Az NB 111. Alföld csoport állása 1. KTE 29 18 3 '8 52-29 57 2. H. Bem SE 29 17 5 7 55-32 56 3. Miske 29 15 9 5 52-25 54 4. Rákosmenti TK 29 lő 4 9 61-34 52 5. Kiskőrös 29 15 1 13 63-40 46 6. Dabas 29 12 7 10 41-43 43 7. Csongrád 29 12 6 11 27-32 42 8. Mezőkovácsháza 29 11 7 11 45-41 40 9. Mezőhegyes 29 12 4 13 37-49 40 10. Orosháza 29 11 6 12 34-35 39 11. Nagyszénás 29 12 3 14 33-44 39 12. Gyula 29 10 8 11 42-43 38 13. Malév Se 29 11 3 15 41-52 36 14. Tápé 29 8 9 12 39-57 33 15. Szentes 29 8 4 17 35-50 28 16. Kiskunhalas 29 2 5 22 20-71 11 További eredmények: : Mezőhegyes—-H. Bem SE 3—2, Gyula—Tápé 6—0, Mezőko- vácsháza—Szentes 3—4, Csongrád—Malév SC 4—0, Dabas—Orosháza 1—3. RÖVIDEN • RÖVIDEN • Szeles Mónikának, a 16 éves vaj­dasági magyar kislánynak a győzelmé­vel zárult a francia nemzetközi tenisz- bajnokság női egyes versenye, mivel a döntőben, óriási küzdelemben 7:6, 6:4 arányban jobbnak bizonyult a nyugat­német Steffi Gráfnál. A férfi egyest Go­mez nyerte Agassi ellen 3:1-re. • Befejeződtek a küzdelmek a női kézilabda Magyar Kupában. A győzel­met a Debreceni VSC szerezte meg, a második helyen az Építők SC csapata végzett. • Osztályozó mérkőzéseket játszot­tak a hét végén a labdarúgó NB I-be jutásért. A Bp. Honvéd 0—0-ás félidő után Pisont találatával 1—0-ra nyert a Kazincbarcika ellen. A másik összecsa­páson a Dunaferr gárdája 1—1-es dön­tetlent ért el a DVSC-vel. A visszavá­gókra egy hét múlva Kazincbarcikán, illetve Debrecenben kerül sor. • A Debreceni Baromfifeldolgozó Vál­lalat által másodszor kiírt Barnevál Kupa férfi kézilabdatornát pontveszteség nélkül a magyar válogatott nyerte. A második helyen Csehszlovákia, a harmadik helyen Lengyelország, a negyediken Olaszor- szág együttese végzett. Ä háromnapos tor­na gólkirálya Marosi lett 17 találattal. • Dorogon került sor szombaton a Magyarország—Bulgária női labdarú­gói EB-selejtező mérkőzésre, amelyen a mieink 2-0-ra legyőzték a vendégeket. Ezzel a győzelemmel a még hátralévő találkozók eredményétől függetlenül, női labdarúgásunk történeteben elő­ször a magyarok Európa legjobb nyolc csapata közé kerültek. • A női asztalitcniszezők ETTU Ku­pájában ezúttal két magyar csapat, a BSE és a Fővárosi Vízmüvek játszotta a döntőt. A BSE Bátorfi Csilla vezérle­tével 5:2 arányban jobbnak bizonyult ellenfelénél, és ezzel a nyolcadik kupa- győzelmét aratta. • Tegnap a szerenkénti döntőkkel ért véget a tornászok egyéni országos baj­noksága. A férfiaknál folytatódott a Tóth—Fajkusz—Boda versengés. Végül a nagyobb hiba nélkül tornászó összetett bajnok Tóth Balázs (Bp. Honvéd) nya­kába került a legtöbb aranyérem, össze­sen négy, míg Fajkusz (U. Dózsa) a Boda (Bp. Honvéd) három-három elsőséggel zárta a versenyt. A nőknél a minden sze­ren világszínvonalú gyakorlatokat tudó Ónodi Henrietta emelkedett ki a me­zőnyből. A békéscsabai Európa-bajnok- nő öt aranyérme azt jelentette, hogy élete eddigi mindkét felnőtt OB-ját százszáza­lékosan zárta. • A KSC férfi kosárlabdacsapata Debrecenben lépett pályára az NB I-be ju­tásért. Az első mérkőzést a Deko SE nyer­te 87—61-re, s így a kecskemétieknek na­gyon nehéz dolguk lesz a visszavágón. TOTÓ A totó 23. heti eredményei: 1. Olaszország—Ausztria .............................1:0 1 2 . Szovjetunió—Románia ...........................0:2 2 3. Egyesült Arab Emírségek —Kolumbia..................................................0:2 2 4. Wuppertal—Oldenburg ...........................1:2 2 5 . Bielefeld—Havelse ....................................2:2 x 6. Schweinfurt—Mainz...................................1:0 1 7 . Reutlingen—Rot-Weis Frankfurt .....................................................3:0 1 8 . Brann—Moss................................................0:0 x 9. KongsvingerFullingen .........................1:1 x 1 0. Lilleström—Start.........................................1:0 1 1 1. Rosenborg—Molde .................................0:1 2 1 2. Strömsgodset -VIF Fotbal.....................2:2 x 1 3. Tromsö -Viking ........................................3:1 1 P luszmérkőzés: 14. Egyesült Államok— Cseh és Szlovák SZK.................................1:5 2 A milánói Meazza-stadionban pénteken este, telt ház, mintegy 70 ezer néző előtt kezdődött meg a 14. labdarúgó-világbajnokság. Százhatvan manöken, kétszáz tor­nász, egy zenekar és három énekes, s a résztvevők számát jelképező huszonnégy óriási méretű focilabda, valamint egy hőlégballon tette színessé a 35 perces, színpom­pás megnyitót. Az ünnepségen és a világbajnokság megnyitóján ott volt Cossiga olasz államfő, Joao Havelange, a FIFA elnöke és Carlos Saul Menem argentin elnök is. Az ünnepség zárásaként hangzott el a világbajnokság himnusza, a Giorgio Moroder által komponált „Elsőnek lenni” című dal, amelyet Edoardo Bennato és Gianna Nannini adott elő. Szenzációval kezdődött A PÉNTEKI NAP KRÓNIKÁJA ARGENTÍNA—KAMERUN 0—1 (0—0) B csoportos nyitómérkőzés, Milánó, 70 ezer néző, vezette: Vautrot (francia). Argentína: Pumpido — Simon, Fabbri -— Ruggcri, Buruchaga, Basu- aldo, Batista, Lorenzo, Balbo, Sensini — Maradona. Kamerun: N’kono — Kunde, Tataw, Massing — Makanaky, Ebwelle, M’Bouth, M’Fédé, Kana Biyik, N'Dip — Oman Biyik. Csere: Ruggeri helyett Caniggia a 46., M’Fédé helyett Libiih a 65.. Sensi­ni helyett Calderon a 68., Makanaky helyett Milla a 83. percben. Gólszerző: Omam Biyik a 67. percben. Sárga lap: Massing a 10., N’Dip a 24., Sensini a 27., M’Bouh az 53. percben. Kiállítva: Kana Biyik a 61., Massing a 88. percben. Szögletarány: 8:3 (3:2) Argentína ja­vára. A hagyományoknak megfelelően a világbajnoki cím védője játszotta a nyi­tómérkőzést a sokkal szerényebb képes­ségűnek vélt kameruni együttessel. A ta­lálkozó .végülis szenzációs meglepetést hozott, hiszen — a kiállítások miatt megfogyatkozott — Kamerun váloga­tottja legyőzte Argentínát, az 1986. évi világbajnokság aranyérmesét. Lacatus lehűtötte . a szovjet reményeket A SZOMBATI NAP KRÓNIKÁJA SZOVJETUNIÓ—ROMÁNIA 0—2 (0-1) B csoportos mérkőzés, Bari, 20 ezer néző, vezette: Cardellino (uruguayi). Szovjetunió: Daszajev — Gorluko- vics, Kunyecov, Higyijatullin — Litov- csenko, Zavarov, Alejnyikov, Besszo- nov, Rácz—Protaszov, Dobrovoljszkij. Románia: Lung — Andone, Gh. Po- pescu, Lupescu — Rednic, Sabau, Ro- tariu, Timofte, Kelin — Lacatus, Ra- ducioiu. Csere: Litovcsenko helyett Jarem- csuk a 67., Dobrovolszkij helyett Bo- rodjuk a 72., Raducioiu helyett Bálint a 80., Lacatus helyett Dumitrescu a 87. percben. Gólszerző: Lacatus a 4L és az 55. percben (11-esből). Sárga lap: Higyijatullin all., Laca­tus a 44. percben. Szögletarány: 4:1 (1:1) Románia ja­vára. A B CSOPORT ÁLLÁSA 1. Románia 1 1 — — 2—0 2 2. Kamerun 1 1 —— 1—0 2 3. Argentína 1------- 1 0—1— 4. Szovjetunió 1 —— 1 0—2— A csoport további mérkőzései, június 13. (Nápoly), 21 óra: Argentína—Szovjetunió, június 14. (Bari), 17 óra: Kamerun—Romá­nia. Papírforma szerint... EGYESÜLT ARAB EMÍRSÉGEK—KO­LUMBIA 0—2 (0—0) D csoport, Bologna. 35 000 néző, ve­zette: Courtney (angol). Arab Emírségek: Mahszin Muszabe — Issza Mir, Halil Ganem, Ibrahim Mir — Husszein Abbasz, Ali Tani, Nasszer Hamisz, Juszuf Husszein, Abdulrahman Mohammed, Fahad Hamisz — Adnan AlTalijani. Kolumbia: Higuita — Herrera, Esco­bar, Gi. Gomez—Alvarez, V alderrama, Perea, Redin, G. Gomez — Iguaran, Rincon. Csere: Fahad Hamisz helyett Zuher Bakhit az 57., Issza Mir helyett Abdulla Szultán a 71., Iguáran helyett Escobar a 75. percben. Gólszerző: Redinaz5L, Valderramaa 85. percben. Sárga lap: Issza Mir a 4., Juszuf Husz- szein az 57., Ibrahim Mir a 73. percben. Szögletarány: 4:2 (1:1) az Arab Emír­ségek javára. A csoport további mérkőzései, június 14. (Bologna), 17 óra: Jugoszlávia—Ko­lumbia, június 15. (Milánó), 21 óra: NSZK—Egyesült Arab Emírségek. Egy fejesgól élteti az olasz reményeket OLASZORSZÁG—AUSZTRIA 1—6 (0—0) A csoportos mérkőzés, Róma. 75 000 néző, vezette: Wright (brazil). Olaszország: Zenga— Bergomi, Bare- si, Ferri — De Napoli, Donadoni, Gian- nini, Ancelotti, Maidini—Vialli, Came- vale. Ausztria: Lindenberger — Russ, Aig­ner, Peel — Linzmaier, Artner, Herezog, Streiter, Schottel—Ogris, Polster. Csere: Ancelotti helyett De Agostini a 46., Artner helyett Zsák a 61., Carnevale helyett Schillaci a 74., Linzmaier helyett Hörtnagl a 76. percben. Gólszerző: Schillaci a 77. percben. Sárga lap: Herczog az 5. percben. Szögletarány: 9:2 (4:1) Olaszország ja­vára. Nem azonos „súlycsoportban” A VASÁRNAP KRÓNIKÁJA EGYESÜLT ÁLLAMOK—CSEH ÉS SZLOVÁK SZK 1—5 (0—2) A csoport, Firenze, 33 000néző, vezet­te: Röthlisberger (svájci). Egyesült Államok: Meola — Win- dischmann Trittschuh, Armstrong Caligiuri, Stollmeyer, Ramos, Harkes, Wynalda — M urray, Vermes. Cseh és Szlovák SZK: Stajskal Ko- cian Straka, Kadlec—Hasek. Chova- nec, Kubik, Móra veik, Bilek — Skuhra- vy, Knoflicek. Csere: Stollmeyer helyett Balboa a 65., Murray helyett Sullivan a 79., illetve Knoflicek helyett Luhovy a 77., Morav- cik helyett Weiss a 85. percben. Gólszerző: Caligiuri a 61., illetve Skuh- ravy a 26. és a 79., Bilek a 40. percben (11- esből), Hasek az 50., Luhovy a 93. perc­ben. Sárga lap: Meola a40., Trittschuh a44., illetve Kubik a 31., Kadlec a 62. percben. Piros lap: Wynalda az 53. percben. AZ A CSOPORT ÁLLÁSA 1. Cseh és Szlov. SZK 1 1 -------5—1 2 2 . Olaszország 1 I--------1—0 2 3 . Ausztria 1 — — 1 0—1—­4. Egyesült Államok 1------- 1 1—5— A csoport további mérkőzései, június. 14. (Róma), 21 óra: Olaszország—Egyesült Álla­mok, június 15. (Firenze), 17 óra: Ausztria Csehszlovákia. VISSZHANG Elkeseredett szovjetek, ünneplő románok Vert seregként vonult vissza az edzőtáborba a vb egyik esélyesének tartott szovjet válogatott a románok elleni, szombati 2:0-ás vereség után. A kudarc okait kutató újságí­róknak Gennagyij Logofet, a szövetség szóvivője válaszolt. — Nagyon rossz a hangulat csapatunk szálláshelyén, senki nem érti, hogyan játszhattunk ennyire rosszul — válaszolta Logofet. — Valerij Lobanovszkij szövetségi kapitány a mérkőzés után senkit nem hibáztatott külön a fiaskóért, de tény, hogy Rác, Kuznyecov és Higyijatul­lin különösen gyenge napot fogtak ki. Nem érhette viszont bírálat Rinat Daszajev kapust, aki egyik gólról sem tehetett, sőt többször is bravúrral men­tette meg csapatát a súlyosabb vereségtől. — Nehezen tesszük túl magunkat a történteken, sem a vacsoránál, sem a reggelinél nem került szóba a követ­kező, Argentína elleni összecsapás — nyilatkozta a ka­MONDIALÓGUS: Salvatore Schillaci Olaszország megmentője, mondják és írják Itáliában az osztrákok elleni mérkőzés után a 26 éves Salvatore Schillaciról, aki még csak három percig volt a pályán — csereként állt be —, amikor eldöntötte a találkozót. Jokerként jött a pályára, és győztes gólt szerzett. Mit érez egy ilyen ese­mény után ? — kérdezte a pillanatok alatt a csúcsra jutott játékostól a DPA munkatársa. — Nagyon elégedett és boldog vagyok, egy gól, két pont, győzelem: ennél jobb kezdést nem is vár­hattam volna a világbaj­nokságon — mondta. — Amikor fejesem be­talált a hálóba, azonnal Viallihoz rohantam, hogy összeölelkezzünk, mert ennél tökéletesebb beadást el sem lehetett volna képzelni. Két 190 centinél magasabb oszt­rák védő között tudtam a hálóba találni, s úgy ér­zem, ez igazán bravúr volt. Idén még nem is ér­tem el fejesgólt, a leg­jobbkor sikerült. Azeglio Vicini szövet­ségi kapitány a mérkőzés elején is melegíteni küld­te, de mégis csak 75 perc után vetette be. Milyen érzést váltott ki ez önből? — Már-már azt hit­tem, hogy nem is kerül sor a játékomra, mert úgy tűnt, a sérült Baresi helyére Vierchowod áll be második csereként. De Baresi összeszorította a fogait, és végigharcolta a mérkőzést. Es akkor jö­hettem én, milliárdnyi té­vénéző előtt győztes gólt szerezhettem. Nem is tu­dok szavakat találni. Olaszországnak mind­járt az első mérkőzésén nehézségei voltak. Erről mí a véleménye? — Fanatikus közön­ség előtt játszottunk, és fantasztikus csatát vív­tunk, egyetlen hibánk az volt, hogy a sok gólhely­zetünket nem tudtuk ki­használni. Ez még egy­szer nem1 történhet meg. Mit gondol, legköze­lebb, csütörtökön, az Egyesült Államok ellen a kezdőcsapatban kap he­lyet? — Nem hiszem, mert Carnevale nagyon jól ját­szott, nem valószínű, hogy átvehetem a helyét. Ismét a kispadra számí­tok, bízva abban, hogy újból sor kerül a játé­komra, és megint valami meglepőt érek el. Olaszország megnyeri a világbajnokságot ? — Nehéz erre vála­szolni, főleg egy olyan mérkőzés után, amikor Kamerun legyőzte Ar­gentínát, vagy Románia a Szovjetuniót. De nem kétséges, esélyesek va­gyunk. pus. — Állítólag a szakvezetők körében elhangzott, hogy legközelebb egész más összeállításban lép pályára a csa­pat, többek között engem is a kispadra ültetnek. Mit mondjak erre? Lobanovszkij dolga, kiket szerepeltet. Az elkeseredett szovjetekkel ellentétben a“ románok hajnalig ünnepeltek Bari utcáin, éltették csapatukat, fő­leg a mérkőzés hősét, a kétgólos Marius Lacatust. Külön érdekesség, hogy a kelet-európai országból több mint kétezer szurkoló érkezett a Mondiale színhelyére, s úgy tűnik, nemhiába. Jenei Imre, Románia szövetségi kapitánya bízik abban, hogy a jó kezdést hasonló folytatás követi, és csapata leg­alább a 16 közé jutást a két pont birtokában kiharcolja. — Ha a következő mérkőzéseken is úgy játszunk, mint a szovjetek ellen, nem érhet minket kellemetlen meglepe­tés — mondta a szakvezető. MONDI-MORZSÁK KÓRHÁZBAN A mérkőzés izgalmaitól eltekintve fegyelmezett légkörben zajlott le az olasz—osztrák találkozó. A vendégszurkolók mindvégig sportszerűen biztatták kedvenceiket, s az olaszok mindent eldöntő gólját csak egy lelkes sportbarát nem tudta következmények nélkül elviselni. Siegfried Kangl 33 éves szurkoló az izgalomtól szívrohamot kapott, s azonnal a főváros San Pietro kórházába szállították. A hírek szerint nincs életveszélyes állapotban, de nyugalomra van szüksége. RENDŐRSÉGI JELENTÉS Nemhiába tett meg az olasz rendőrség sokoldalú biztonsá­gi intézkedéseket, és teljes létszáma bevetésével igyekszik megakadályozni az esetleges kilengéseket. Szombaton késő este mintegy nyolcvan nyugatnémet szurkoló a Garda-tó mellett két kis helységben randalirozott, de az olasz csendő­rök résen voltak. Ä hangadók közül tizenhármat letartóztat­tak, s négyet már hétfőn bíróság elé állítanak. Rómában az olasz—osztrák találkozó után már nem volt minden olyan fegyelmezett, mint az Olimpiai stadionban lejátszott 90 perc alatt. A főváros néhány központi helyén kirakatokat törtek be, szeméttárolókat gyújtottak fel és gép­kocsikat rongáltak meg. A rendőrség itt is hamar közbelé­pett, s a különböző összetűzések során húsz személy megsé­rült. 76,8 SZÁZALÉK Új tévénéző-rekord született szombaton este Olaszország­ban: az osztrákok elleni nyitó találkozót a lakosság 76,8 százaléka szurkolta végig a képernyők előtt. KAMERUN: NÉZŐCSALOGATÓ Kamerun szenzációs győzelme a világbajnoki címvédő Argentína ellen egycsapásra felkeltette az érdeklődést az afrikai labdarúgók iránt. Ennek a vb rendezői örülnek a legjobban, s vasárnapi hír szerint Kamerun legközelebbi találkozójára, csütörtökön. Bariban, Románia ellen telt ház­ra lehet számítani. Eszerint a San Nicola stadionban mind a hatvanezer hely foglalt lesz. SOVÁNY 2:1 Nem a legjobban sikerült Uruguay főpróbája a szerdai, Spanyolország elleni nyitó mérkőzés előtt. A dél-amerikaiak Mantova harmadosztályú csapata ellen barátságos találko­zón sovány 2:l-es eredményt értek el. MEGTELT A KASSZA Nem panaszkodhatnak az olasz rendezők, mert a római mérkőzésen (a házigazdák 1:0-ra nyertek az osztrákok ellen) mind a 72 303 pénzes belépőjegy elkelt. A bevétel csaknem négymillió dollárt tett ki. S ilyen nagy érdeklődéssel kísért találkozón elmaradhatatlan a jegyek feketepiaca. Az APA hírügynökség szerint egy osztrák szurkoló még a Bécsben vásárolt (darabját 900 schillingért) belépői közül négyet el­adott egyenként 3000-ért. A 8400 schillinges haszonból az egész utazását fedezte. LINDENBERGER, A GYŰJTŐ Futballberkekben sokan tudják, hogy Klaus Lindenber­ger, az osztrák válogatott kapusa szenvedélyes mezgyűjtő. Az olaszok elleni találkozó után kollégájával, Walter Zengá- val viszont nemcsak ezt a ruhadarabot cserélte el, hanem a kesztyűjét és a nadrágját is. Lindenberger úgy nyilatkozott, hogy csapata veresége ellenére ezek a darabok lakásában igen tiszteletre méltó helyet kapnak. A labdarúgó-vb műsora HÉTFŐN Genoa (C csoport), 17 óra: Costa Rica— Skócia, jv: Loustau (argentin). Cagliari (F csoport), 21 óra: Anglia—Írország, jv: Schmidhuber (NSZK-beli). A-CONCACAF zónából továbbjutott Costa Rica-i válogatott a skótokkal találko­zik Genovában, a Luigi Ferrari stadionban. Ezen a mérkőzésen a britek az esélyesek, s Andy Roxburgh szövetségi kapitány együt­tesének feltétlenül szüksége lesz a két pontra, ha tovább szeretne lépni a csoportból. A skótok a megszokott összeállításban kezdenek, a gólokat most is elsősorban Ma­urice Johnstontól várják. — Hétfőn számunkra minden eldőlhet, ezért a legkisebb hibát sem engedhetjük meg magunknak — jelentette ki Roxburgh. Ami a közép-amerikaiakat illeti, Bora Mi­lutinovics szövetségi kapitány abban bízik, hogy csapata hasonló meglepetést okpz, mint a pénteki nyitó mérkőzésen a kameru­niak, akik legyőzték a világbajnoki címvédő argentinokat. A Costa Rica-i válogatott leg­ismertebb egyéniségei a hátvéd Roger Flo­res, valamint az irányító középpályás Juan Arnoldo Cayasso — 1987-ben és 1989-ben hazája legjobb játékosának választották —, valamint a csatár Hernan Medford. — Csapatom most mutatkozik be a nem­zetközi porondon, s bár tisztában vagyok azzal, hogy nem tartozunk a favoritok közé, azért néhány futballistánkra érdemes lesz odafigyelni —- nyilatkozta a Costa Rica-iak jugoszláv szakvezetője. Megkezdődnek a küzdelmek az egyik leg­erősebb csoportban, az F-ben is, ahol rögtön két szigetországi csapat, Anglia és Írország néz majd farkasszemet. A találkozónak kü­lönös pikantéri4ja, hogy olyan játékosok ke­rülnek egymással szembe, akik az angol baj­nokságban egymás oldalán szerepelnek. Erre bizonyíték, hogy a Liverpool például egyfor­mán három játékost delegál az angol és az ír válogatottba is. Nem véletlen, hogy Bobby Robson, az angolok szövetségi kapitánya szerint olyan lesz ez az összecsapás, mintha angol élvonalbeli mérkőzést játszanának itá­liai pályán. Az angolok szeretnének revansot venni a két évvel ezelőtti EB-döntőben elszenvedett 1:0-ás vereségért. Kapujukat a 40 éves Peter Shilton őrzi majd, aki 119. alkalommal jut szóhoz a nemzeti együttesben, s ezzel beállít­ja a nemrég visszavonult észak-ír kapus, Pat Jennings „világrekordját”. Jack Charlton, az írek szövetségi kapitá­nya, aki 1966-ban az angol válogatott színei­ben lett világbajnok, ezen a mérkőzésen va­lószínűleg nem számíthat a sérüléssel bajló­dó csapatkapitány Ronnie Whelanra (Liver­pool), de így valószínűleg nyolc olyan labda­rúgónak szavaz bizalmat, akik az angol élvo­nalban játszanak. LAPZÁRTAKOR ÉRKEZETT Labdarúgó-vb, Torino (C csoport): Brazília—Svédor­szág: 2:1 - Milánó (D csoport): NSZK Jugoszlávia 4:1 Megnyitották a 14. labdarúgó-világbajnokságot LABDARÚGÓ-VB