Petőfi Népe, 1989. szeptember (44. évfolyam, 206-231. szám)

1989-09-11 / 214. szám

1989. szeptember 11. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT • SPORT LABDARÚGÓ NB II. Minden jó, ha a vége jó A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE KSC—SZEGEDI DÓZSA 4—1 (2—1) Kecskemét, 1500 néző. Vezette: Mester (Németh, Márta). KSC: Erdei Somogyi, Bukó, Safranyik, Kiss P., Kiss F., Nagy J., Durucskó, Pauk, Tóth Cs., Rácz. Edző: Pataki Tamás. Szegedi Dózsa: Csehó — Fábián, Popol, Waszner, Tóth G., Gulácsy, Batik, Kántor, Gerencz, Apró, Fórizs. Edző: Kurucz István. Csere: Kiss P. helyett Török, 60. percben, Gulácsy helyett Őze a 70., Apró helyett Szalai a 76., Pauk helyett Ozsváth a 81. percben. Sárga lap: Somogyi az 56. percben. Szögletarány: 3 : 2 (2 : 2) a Szegedi Dózsa javára. Lassan csordogált a közönség a Széktói stadionba. Hiába volt a kellfe- mes fociidő, az egy hete Hódmezővá­sárhelyen kapott „öt gombócot” nehe­zen emésztette meg a kék-fehér szurko­lók gyomra. A gyógyírt a kilencedik percben esett gól jelentette, igaz, a kecskeméti hívek kiengesztelésébe be­segített az ellenfél is. Nagy János ívelt kapu elé a bal szélről, Tóth Csaba tár­sai elé fejelte volna, ha a szegedi Tóth Gábor meg nem előzi őket. Olyan sze ­rencsétlenül ért labdába, hogy az Csehó kapus fölött a hálóba hullott, T O a KSC javára. A vezetés megszerzése után nem lett nagyobb a hazai játékosok támadó­kedve. Többnyire a szegediek birto­kolták a labdát, igaz, sok veszélyt nem jelentettek Erdei kapujára. Egészen a 26. percig nem sok izgalmat okoztak a csapatok a nézőknek. Ekkor a gyá­moltalan hazai védők mellett az üre­sen álldogáló Gerecz elé pattant a labda, aki Erdeit becsapva egyenlített, 1—1. A válasz a 30. percben érkezett Rácz révén. A kecskeméti támadó harminc méterről gyengén kapura lőtt, társai már szemrehányóan néztek rá, ám Cse­hó kapus segített: „bénán" ért labdához, s az kezéről a léc alá került, 2 I. A fordulás után teljesen ellaposodott a mérkőzés. A szegediek támadtak töb­bet, a mezőnyben helyenként szépen is adogattak, de ártalmatlanok voltak a kapura. Eseménytelenül illantak el a percek, felüdülést a 60. percben Gulá­csy lövésszerű beadása jelentett, amely alig kerülte el a kecskeméti kaput. Az unalmas percek után teljesen váratla­nul megrázta magát a hazai gárda, s olyan utolsó húsz percet produkált, amilyenre régen volt példa a Széktói stadionban. A 73. percben Rácz remek labdáved szöktette Tóth Csabát, aki egyből, 16 méterről, hatalmas gólt ra­gasztott Csehó kapujának bal felső sar­kába. 3—1. KELETI CSOPORT 1. Kazincbarcika 4 4­­9-0 12 2. Metripond 4 3 1­9-2 10 3. Szeged 4 3 1­8-3 10 4. Szolnok 4 2 2­9-5 8 5. Szarvas 4 2 1 1 5-5 7 6. Kecskemét 4 2­2 5-7 6 7. Eger 4 1 2 1 5-5 5 8. Baja 4 1 2 1 3-3 5 9. DMTE 4­4­5-5 4 10. D. Kinizsi 4 1 1 2 2-3 4 11. Szegedi Dózsa 4 1 1 2 6-9 4 12. Mezőtúr 4 1 1 2 4-9 4 13. DVTK 4­2 2 4-7 2 14. BVSC 4­2 2 2-7 2 15. Salg. Síküveg 4­1 3 4-7 1 16. Nyíregyháza 4­1 3 1 4 1 Nem hagyott alább a hazaiak lendü­lete, több ígéretes akciót vezettek. A 84. percben Tóth Csaba ismét meglé­pett őrzőitől, de balszerencséjére kö­zépre gurított, ahol Török lesen állva lőtt a kapuba. Mester jogosan érvény­telenítette a találatot! Az utolsó öt perc Kiss Ferenc magánszáma volt. Elébb óriási helyzetben a fölső kapufát találta el, majd a lefújás előtti pillanatban Ozs­váth beadását követően közelről beállí­totta a végeredményt. 4 I. Most is öt gól esett a kecskemétiek mérkőzésén: úgy, mint legutóbb, az öt­gólos vereséggel zárult vásárhelyi kirán­dulás során. Ez az öt találat, s főleg ilyen elosztásban, mégis egészen más nyomot hagy majd a szurkolókban. Á kék-fehérek csak az utolsó húsz perc­ben játszottak igazán jól, de régi igazság: minden jó, ha jó a vége. Kitűntek: Tóth Cs., Pauk illetve Ba­tik. Rajtmár István Az utolsó percben lőtt gólt a BSK A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE BAJAI SK—SALGÓTARJÁNI SÍKÜVEG 2—1 (0—1) Baja, 1700 néző. Vezette: Kincses (László, Veres). BSK: Farkas Teleki, Szabó L., Gallai, Szűcs, Evanics, Vidák, Morvái, Gombás, Horváth, Bojás. Edző: Koller Viktor. Salgótarján: Hiesz - Zselyi, Babosán, Szalai, Králik, Tolnai, Garai, Stark, Hodor, Mohácsi, Bódi. Edző: Szalai Miklós. Csere: Morvái helyett Schneider, Gombás helyett Zrínyi a szünetben, Mohácsi helyett Balogh a 81. percben. Sárga lap: Gombás a 31., Mohácsi a 4L, Vidák a 66., Evanics a 80. percben. Szögletarány: 2—1 (1 0) a BSK javára. MALÉV SC—KISKUNHALASI AC 5—1 (5—0) Bp., Nagyszombat utca. 200 néző. Vezet­te: Hanyecz. Kiskunhalasi AC: Kerpits Mohovics, Cs. Kovács (Komáromi), Dózsa, Iván (Her­mann), Tamási, Baji, Tóth L„ Németh, Sz. Kovács, Katzenbach. Edző: Mészáros Ti­bor. Bosszantó védelmi hibák miatt már az első negyedóra végén 2—0-ra vezetett a Malév, majd a 37. percben megítélt 11 -es után már látszott, hogy reménytelen a kiskunhalasi csapat helyzete. A félidőig öt gólt kapott a KAC, majd a második játékrészben már kie­gyenlített volt a küzdelem, de Katzenbach még a 11 -est sem tudta értékesíteni és a hala­siak becsületgólját az utolsó percben Né­meth, egy váratlan lövéssel szerezte meg. Gólszerzők: Nagy 2, Kiss 2 (egyet 1 Les­ből), Csintalan, illetve Németh. Az első félidőben mutatott nagyszerű tá­madójátékával ilyen arányban is megérde­melten nyert a Malév csapata. Kitűni: Nagy, Kiss, a kiskunhalasi csapat­ból senki. Gál István KISKÖRÖS—MEZŐHEGYES 4—0 (2-0) Kiskőrös, 600 néző. Vezette: Selmeczi (dr. Ha, Schneider). Kiskőrös: Szentesi - Szekér (Pál), Szlo­vák, Beregszászi, Szentpéteri, Verebélyi, Ju­hász, Bischoff, Lengyel (Papp), Pecznyik, Sörös. Edző: Gacs Tibor. 21. perc: Pecznyik Bischoff elé adta a lab­dát, aki 10 méterről a hálóba emelte a labdát. 1—0. 26. perc: Sörös a jobb oldalon futott el, beadását két védő is elhibázta és Juhász a kapu jobb oldalába lőtt. 2 0. 68. perc: Sörös bal oldalról beívelt labdá­ját Pecznyik fejelte a hálóba. 3 0. 69. perc: Verebélyi jól eltalált lövése a bal felső sarokba vágódott. 4—0. 81. perc: Kukely szabálytalankodása után a játékvezető felmutatta a piros lapot. Végig nagy fölényben és jobban játszott a kiskőrösi csapat. Kitűnt: Bischoff, Lengyel, Pecznyik, illetve Samu, Pálhidai. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös—Mezőhe­gyes 1—1. Ifj. Kelemen István TÁPÉ—MISKE 2—2 (1—2) Tápé, 300 néző. Vezette: Guti. Miske: Jeszenovics — Jagicza, Hubert, Horvát (Ginál), Goldschmidt, Miskolczi, Salgótarján. Szalai balról mintegy 16 méterről kapura lőtt, a labda Szűcs vál­lán irányt változtatott és a halra mozdu­ló Farkas mellett a jobb sarokba pat­tant. 0—1. A gól után nagy erővel támadott a bajai csapat, a vendégek beszorultak és védekeztek, igaz, komoly gólvcszély nem alakult ki a kapujuk előtt. A szünet után kettős cserét határo­zott el a bajaiak edzője, de sokáig ez sem segített, bár állandóan a vendégek térfelén pattogott a ltbda. Csincsák, Tóth, Kovács, Kákonyi, Pécsi (Földi). Szaktanácsadó: Rónai Sándor. 18. perc: Tóth Horváth elé gurította a sza­badrúgást, aki a hálóba lőtt. 0—1. 26. perc: Bal oldali beadást Völgyi fejelte a hálóba. 1—1. 37. perc: Csincsák két csel után kiugrott a védők közül és a hálóba helyezte a labdát. 1 —2. 78. perc: Balogh ívelt középre és Markó a hálóba fejelt. 2 2. Az első félidőben a Miske rutinosabban, jobban is játszott, több gólt lőhetett volna. A szünet után a nagy lelkesedéssel játszó ha­zaiak egyenlítettek. Kitűnt: Forgács, Zakar, illetve Gold­schmidt, Kákonyi. KECSKEMÉTI TE—OM'I’K 2—0 (0-0) Orosháza, 600 néző. Vezette: Bába. KTE: Peller — Endre, Gál, Forgó, Bálint, Torbavecz, Nagy, Meszlényi (Horváth), Fü- tyü (Pataki), Berki, Kátai. Edző: Sz. Tóth Antal. 6. perc: Meszlényi egy összecsapásnál olyan súlyosan megsérült, hogy kórházba kellett szállítani. 65. perc: Jobbról beívelt labdát a védők Horváth elé fejelték, aki egyből a hálóba lőtte. 1—0. 76. perc: Tóth rövid hazaadását Kátai el­csípte, és a bal sarokba lőtte. 2—0. . A KTE idegenben is végig fölényben jut szott, az orosházi csapat csak védekezett és nem is veszélyeztették a kecskeméti kaput. Kitűnt: Forgó, Torbavecz, Kátai, illetve az Orosházából senki. AZ NB III. ALFÖLD-CSOPORT ÁLLÁSA 1. Kecskeméti TE 4 4 — — 10— 1 12 2. Nagyszénás 4 4 — — 7— 3 12 3. Mczőkovácsháza 4 3 1 — 7— 3 10 4. H. Bem SE 4 2 2 — 9— 5 8 5. Miske 4 2 2 — 7— 5 8 6. Gyula 4 2 1 1 4— 3 7 7. Kiskörös 4 2 — 2 10— 5 6 8. Rákosmenti TK 4 1 1 2 9—10 4 9. Csongrád 4 1 1 2 3— 5 4 10. Mezőhegyes 4 1 1 2 2— 6 4 11. Malév SC 4 1 — 3 7— 6 3 12. Orosháza 4 1 — 3 2— 5 3 13. Tápé 4 — 2 2 3— 6 2 14. Szentes 4 — 2 2 3— 7 2 15. Kiskunhalas 4 — 2 2 5—12 2 16. Dabas 4 — 1 3 3— 9 1 További eredmények: Dabas—Csongrád 1 —1, Gyula Nagyszénás 0—1, Mezőko- vácsháza- Rákosmenti TK 3 2, Szentes —H. Bem SE 1- 1. A 73. percben Evanics jobbról sza­badrúgást ívelt előre és a felfutó Szabó L. 8 méterről élesen fejelte a labdát a bal felső sarokba. 1—/. A következő percben Horváth nagy helyzetbe került, de ügyetlenül a kapus kezébe emelte a labdát. A vendégek húzták az időt, sérüléseket színleltek és így a játékvezető hosszabbított. A 90. percben Schneider futott el a jobb szé­len. Eles beadását röviden mentették a védők és Evanics 18 méterről nagy gólt lőtt a hosszú sarokba. 2—1. A 91. percben Böjás cselekkel tisztá­ra játszotta magát, de beadását Schnei­der, a kapust megelőzve, a léc fölé fejel­te. A bajai közönség a tavaszi folytatást várta, de igazából csak az utolsó fél órában játszott jól a BSK. A vendégek nem remekeltek túlságosan, de a hajai támadók tehetetlensége miatt nagyon meg kellett küzdeni a győzelemért. Kitűnt: Vidák, Evanics, Gallai, Zrí­nyi, illetve Babosán, Hiesz. Schwarcz Iván A labdarúgó NB I-ben történt AZ NB I. ÁLLÁSA 1. Ü. Dózsa 5 5 _ _ 9 —0 15 2. Ferencváros 5 3 1 1 9—4 10 3. Bp. Honvéd 5 3 1 1 7—3 10 4. MTK-VM 5 3 — 2 5—6 9 5. PMSC 5 2 2 1 11—6 8 6. Vasas 5 2 2 1 8—4 8 7. Videoton 5 2 1 2 3—6 7 8. Tatabánya 5 2 — 3 3—3 6 9. Békéscsaba 5 2 '— 3 4-7 6 10. Vác 5 1 2 2 6—7 5 11. Siófok 5 1 2 2 4—6 5 12. DVSC 5 1 2 2 3—5 5 13. Veszprém 5 1 2 2 1—4 5 14. Rába F IT) 5 1 1 3 4—5 4 15. Haladás 5 1 1 3 4—9 4 16. Csepel EREDMÉNYEK 5 l 3 1. 2 1—7 Dózsa 3 MTK-VM 2—0 (1—0), DVSC—Fe­rencváros 0—0, Bp. Honvéd Rába ETO 2—1 (2—1), Siófok Pécsi MSC 2 2(1 2), Videoton Váci Izzó 2 1 (2 1), Csepel Vasas 0—5 (0—2), Bé­késcsaba Veszprém 0 1 (0 1), Ha­ladás-Tatabánya 1—0 (0—0). TOTÓ A totó 36. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Hamburger SV—Bayer L ..................0:1 2 2 . 1. FC Köln—Werder Bremen........ 4:2 1 3 . Karlsruhe—Dortmund........................2:1 1 4. Eintracht Frankfurt—Bayern M. .. 1:2 2 5. Freiburg—Saarbrücken............. 1:4 2 6 . Blau-Wciss 90—Wattenscheid..... 1:1 X 7 . Unterhaching—Fortuna Köln......... 1:2 2 8 . Cremoncse—Genoa.......................... 0:1 2 9 . Sampdoria—Internazionale.............2:0 1 1 0. Verona—Napoli.................................. 1:2 2 1 1. Cagliari—Cosenza ........................ 0:0 X 1 2. Cataiizaro—Pisa............................... 1:0 1 1 3. Reggina—Monza................................ 1:0 1 Pótmérközésck: 14. Brescia:—Torino ........................... 1:1 X 1 5. Schalke 04—Münster....................... 0:1 2 1 6. Stuttgarter Kickers—Kassel.......... 2:0 1 ASZT ALITENISZ Fölényes győzelem az ETTU Kupában • A Kiskunfélegyházi Lenin TSZ SK ETTIJ Kupában győztes csapata. Balról: Káposztás, Bénák, Kaiser. (Farkas Tibor felvétele) CSELGÁNCS w Az U. Dózsa nyerte a Kecskemét Judo Kupát Kilenc külföldi — francia, NSZK-beli, szovjet és jugoszláv — klub és a magyar élmezőny 124 versenyzője lépett tatamira szombaton délelőtt Kecskeméten, a Városi sportcsarnokban, all. alkalommal megrendezett Kecskemét Judo Kupa nemzetközi cselgáncsversenyen. A magyar mezőnyből a válogatottak közül néhá- nyan hiányoztak, akik pedig eljöttek, kevés kivétellel nem csillogtatták képességei­ket. Igaz, Csák nyáron műtéten esett keresztül és így a 3. helyezése is jó eredmény. A 95 kg-ban Gyányi a későbbi győztes Zlobintól kapott ki, s a visszamérkőzése- ken sem remekelt. A 60 kg-ban az idei magyar bajnok Martonosi a kecskemétiek egyik junior reménységétől, Sárkánytól kapott ki jukó technikával. A mezőnyben a magyarok közül a 71 kg-os Deák aratta a legbiztosabb győzelmeket. Valameny- nyi ellenfelét leszorítással verte meg. A 95 és a + 95 kgTOS súlycsoportban a szimferopoli „nehéz fiúk” arattak biztos győzelmeket. Eredmények: 60 kg (19 induló): 1. Horváth (Ú. Dózsa), 2. Sárkány (KSC), 3. Puter (Győri Dózsa) és Martonosi (Szeged SC). ' 65 kg (17 induló): 1. Hűbéresig (Ú. Dózsa), 2. Kristóf (Debreceni Dózsa), 3. Farkas (Győri Dózsa) és Csák (Ú. Dózsa). 71 kg (23 induló): 1. Deák (KSC), 2. Szászvári (Bp. Spartacus), 3. Molnár G. (Ú. Dózsa) és Rausch (Debreceni Dózsa), ... 5. Orosz (KSC). 78 kg (21 induló): 1. Miskovic (Növi Sad), 2. Szemler (Bp. Honvéd), 3. Havasi (Bp. Honvéd) és Celic (Növi Sad). 86 kg (19 induló): 1. Kersics (Pécsi VSK), 2. Baberuski (Hessen, NSZK), 3. Doszpod (Pécsi VSK) és Farkas J. (Ajka). 95 kg (13 induló): 1. Sz. Zlobin (Szimferopol), 2. O. Golinas (Szimferopol), 3. Stanics (Pancsevo) és Bai (Debreceni Dózsa). + 95 kg (16 induló): 1. Tolnai L. (Bp. Spartacus), 2. Szergyukov (Szimferopol), 3. Tolnai R. (Bp. Spartacus) és Rózsa (Honvéd Szalvai SE, Békéscsaba). A pontverseny végeredménye: 1. Ú. Dózsa 18, 2. Bp. Spartacus 14, 3. Debrence- ni Dózsa 13, 4—5. Szimferopol és KSC 12—12, 6. Hessen (NSZK) 9 ponttal. Sz. Z. Súlyos vereség Zuglóban ZUGLÓI DANUVIA— SZÁNK 7:1 (2424—2252) NB I-es női mérkőzés, Bu­dapest. Pontszerzők: Gyabronka 414 fa, Szőlősiné 420, Tóth- né 408, Máthé 401, Marton- né 405, illetve Harnóczi 392 fa. Meglehetősen idényeleji formát mutattak a szankiak. Az újonnan átadott hazai pályán még nem úgy megy a gurítás, így a felkészülés sem, mint azt a sportág hívei remélték az Olajbányász já­tékosaitól. Az ifjabbak mit sem törődtek nfindezzel, 3:1 arányban verték a zuglóiak ifjúsági csapatát. Ezután Káposztás a nap mérkőzésén verte 2:1-re Proreket. Az első játszmát 23:21-re elvesztette, majd kiegyenlített (21:16). A döntő játszma, már 21:18-ra az övé volt (3:0). Ezzel elszálltak a hollandok győzelmi reményei. Kaiser következett, aki ismét 2:0-ra nyert, ezúttal Reitcmann ellen (4:0), majd Káposztás 2:0-s győzelemmel állította be az 5:0-s végeredményt. A szövetkezeti csapat biztosan \ ette az első akadályt. RÖVIDEN • RÖVIDEN • RÖVIDEN • A hónap végén indul útjára az idei birkózó-csapatbaj­nokság, amelyet az eddigitől eltérően új lebonyolítási formá­ban rendeznek meg. A tíz jelentkezőt két csoportra osztot­ták, a Ferencvárost és a BySC-t kiemelték. A mérkőzések során öt szabad-, illetve öt kötöttfogású találkozót tartanak. A Kecskeméti SC gárdája az A csoportba került, vetélytársai az FTC, a Bp. Spartacus, a Csepel és a H. Szondi SE. Az első fordulót szeptember 30-án, Kecskeméten rendezik meg. • Új szövetségi kapitánya van a magyar női röplabda­válogatottnak. A BVSC eddigi edzője, Tatár Mihály kapta feladatul, hogy kisegítse az egykori sikersportágunk hosszú ideje kátyúban veszteglő szekeret. • Harminceszlendci szünet után ismét megrendezték a Budapest Bécs nemzetközi kerékpárversenyt. A nosztalgia jegyében felújított és pénzdíjassá tett vetélkedőn remek ma­gyar sikerek születtek. Az egyéni versenyt Egyedi Zoltán (Tamási) nyerte, a ferencvárosi Eisenkrammer Károly pedig a harmadik helyen karikázott be a Práter előtt lévő célba. A csapatok közti vetélkedőt a magyarok nyerték meg. • Ünnepélyes keretek közt köszönt el a válogatott meztől Demeter György, a Kecskeméti SC egykori röpiabdázója, aki jelenleg a török Ziraat Bankasi csapatkapitánya. A búcsú nem sikerült igazán, mivel a válogatott sima, 3:0 arányú vereséget szenvedett a spanyoloktól a Dunafcrr Kupa második forduló­jában. • Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) tekintélyes hosszúságú listát tett közzé. Ezen a jövő héten kezdődő európai klubkupatornák előtt eltiltott labdarúgók neve sze­repel. Az UEFA Kupában érdekelt MTK-VM 4 találkozón nem számíthat védőjátékosára, Szalai Attilára. így természe­tesen a Dinamó Kijev ellen sem játszhat a kék-fehérek labda­rúgója. Fitos József, a görög Panathinaikos magyar légiósa két összecsapáson nem játszhat. A görög legénység a BEK- ben indul harcba. • A Sportcgycsületck Tanácsának elnöksége kibővített ülést tartott, amelyen eldöntötte: jogi személyként szövetséget alapítanak Sportegycsülctek Szövetsége elnevezéssel. Az újon­nan alakult szervezet szeptember 12-én, 14 órakor ülést tart a Csepel Sportklubban, amelyre a 12 alapító egyesületen kívül meghívót kaptak mindazon klubok, amelyek jelezték, hogy a szövetség tagjai kívánnak lenni. Ezen az ülésen többek között megvitatják a sportegyesületek finanszírozását és működési feltételrendszerének időszerű kérdéseit. Az ülés nyilvános. • A Szovjetunió nyerte a női röplabda Európa-bajnoksá- got, 12. alkalommal. A vasárnap, Stuttgartban megrendezett döntőben az olimpiai bajnok együttes 8000 néző előtt 3:1 (—8, 14, 13, 13) arányban győzött a címet védő NDK ellen. Ez azt jelenti, hogy a novemberi, Japánban sorra kerülő Világ Kupán a Szovjetunió mellett az NDK vesz részt Euró­pa képviseletében, a jövő évi kínai vb-n pedig az EB három érmese, a Szovjetunió, az NDK és Olaszország indulhat Európából. • Helsinki: A Ferencváros keddi kupacllcnfclc, a finn Haka a hét végi bajnoki fordulóban otthonában kapott ki 2:0-ra a TPS gárdájától. A Haka 7 ponttal lemaradva az éllovas Kuu- sysitól és a TPS-től, 27 pontjával a negyedik. • Innsbruck: Kétszázharminchatan vállalták a nemzet­közi triatlonverseny megpróbáltatásait. Az ausztriai viadal résztvevőire 10 km futás, 1500 m-es úszás és 40 km-es kerék­pározás várt. A győzelmet az olasz Carlo Bettin szerezte meg (2:02:28 ó), a magyar színeket képviselő Kropkó Péter keve­sebb mint 3 perces hátránnyal (2:05:19 ó) ötödik lett. • Mosztar: Nem sikerült a Bp. Honvéd elleni labdarúgó BEK-mérkőzésre készülő újvidéki Vojvodina főpróbája. Mosz- tarban a Velezs ellen lépett pályára, s a gól nélküli döntetlent követő büntetőrűgásokban a hazaiak 6:5-re győztek. • Fellélegezhetnek a brazil labdarúgó-szurkolók. A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség illetékesei vasárnap, Zürichben elvetették a chileiek óvását, amellyel a múlt vasár­napi, Rio de Janeiróban rendezett Brazília—Chile világbaj­noki selejtező eredményét kívánták megváltoztatni. Mint ismeretes, a találkozó 70. percében, 1—0-s brazil vezetésnél, miután petárda robbant néhány méternyire a chilei kapustól, Roberto Rojastól, a vendégek levonultak a pályáról. Azt állították, hogy a robbanás súlyosan megsebesítette Rojast, ám azóta több fényképfelvétel is bizonyította, hogy a kapu­védő szimulált. A FIFA világbajnoki szervezőbizottságának ülésén, amelyen a nyugatnémet Hermann Neuberger elnö­költ, elutasították a chilei óvást, s a találkozó eredményét 2 —0-s gólkülönbséggel Brazília javára igazolták. Ezzel a há­romszoros világbajnok gyakorlatilag már be is jutott a jövő évi, olaszországi vb-döntőbe. LIFTERS OESTGEEST—KKKHÁZI LENIN TSZ SE 0:5 Gy: Kaiser (2), Káposztás (2),( Bénák (1) A félegyházi csapat 18 órás (!) fárasztó utazás után érkezett meg a mérkőzés színhelyére. A hazaiak bíztak a győzelemben és nagy lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe. Először Kaiser lépett asztalhoz és fölényesen, 2:0-ra verte a hollandok harmadik játékosát (1:0). Bénák nagy küzdelemben nyert 2:l-re Reitcmann ellen (2:0). LABDARÚGÓ NB III. Tovább menetel a Kecskeméti TE A vendégcsapat támadásaival kez­dődött a játék, a második percben Bab­osán 30 méteres szabadrúgása veszé­lyeztette a bajai kaput. A 8. percben Garai jó helyzetben hosszan szöktette magát. A 9. percben Bojás beadását Vidák 20 méterről lőtte a kapura, de a kapus a mezőnybe öklözte a labdát. Egy perc múlva Evanics élesen belőtt labdáját vetődve mentette a salgótarjá­ni kapus. Ezután sokáig csak a me­zőnyben pattogott a labda és a 29. percben váratlanul szerzett vezetést a