Petőfi Népe, 1989. szeptember (44. évfolyam, 206-231. szám)

1989-09-18 / 220. szám

1989. szeptember 18. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT • SPORT LABDARÚGÓ NB II.: Napszúrást kaptak a bajaiak a Szőnyi úton A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE BVSC—BAJAI SK 2—0 (0-0) Szönyi úti pálya, 500 néző, vezette: Hazafi (Komáromi, Kéri). BVSC: Pleskó Kincses, Kovács T., Kroner, Czumpf — Szántó, Sugár, Várhidi, Selmeczi — Kovalik, Kiss L. Edző: Kisteleki István. BSK: Farkas Teleki, Szabó L„ B. Szabó, Bene Schneider, Zrínyi, Gallai, Szűcs — Horváth A., Bojás. Edző: Koller Viktor. Gólszerzők: Kovalik a 61. és a 76. percben. Csere: Várhidi helyett Bősz a 46., Teleki helyett Evanics a 62., Bojás helyett Morvái a 75., Bősz helyett Szőczcy a 80. percben. Szögletarány: 5:3 (4:0) a BVSC javára. A kora őszi napfénytől kissé álmo­san kezdett m.indkét csapat. Az első komolyabb helyzetet Szabó L. szabad­rúgása jelentette, de a hátvéd 18 méter­ről Pleskó kezébe rúgta a labdát. Úgy tűnt, ez felrázta a hazaiakat, mert az ellentámadásból majdnem megszerez­ték a vezetést. Kiss L. futott el a jobb oldalon, s beadását Kovalik lőtte ka­pura, de Farkas bravúrral védett. Az akció után a bajaiak továbbra is a biz­tonságos védekezésre törekedtek, a ha­zaiak azonban így sem tudták megélén­kíteni a játékot. A 29. percben Bojás sorra cselezte ki a védőket, de ő sem tudott a kapuba találni. A félidő hajrá­jában Bojásnak volt még egy ügyes in­dítása, de a játékvezető (tévesen!) lesen állította meg a bajai csatárt. Szünet után sem változott a játék képe. A bajaiak döntetlenre játszottak, pedig lett volna keresnivalójuk. Az 54. percben a mérkőzés legnagyobb gól­helyzete maradt kihasználatlanul. Hor­váth A. kígyózott át a vasutas-védő­kön, már csak Pleskó kapussal állt szemben, amikor önzetlenül Zrínyihez gurított, aki az egyik védőbe rúgta a labdát. A 61. percben a volt válogatott Kiss L. kötött csomót a bajai védők lábára, beívelését azonban Szabó szög­letre fejelte. Selmeczi beívelését Kova­lik fejelte a jobb felső sarokba. 1—0. Két perc múlva egyenlíthetett volna a bajai csapat, de Schneider lövését Ples­kó szögletre mentette. A 76. percben ismét Kiss keverte meg a bajai védőket, Kovalikhoz továbbított, aki 14 méter­ről talált a kapuba. 2—0. A bajaiak eltaktikázták a mérkőzést, pedig lett volna keresnivalójuk. Kitűnt: Kovács T., Kovalik, Kiss L. illetve Be­ne, Szűcs. Vajda György AZ NB II. ÁLLÁSA Keleti csoport: 1. Szeged 5 4 1 — 9—3 13 2. Kazincbarc. 5 4 — 1 9—1 12 3. Metripond 5 3 2 — 10—3 11 4. Szolnok 5 2 3 — 11—7 9 5. Eger 5 2 2 1 7—5 8 6. Szarvas 5 2 2 1 7—7 8 7. Kecskemét 5 2 — 3 6—9 6 8. D. Kinizsi 5 1 2 2 3—4 5 9. Baja 10. Szegedi Dó­5 1 2 2 3—5 5 zsa 5 1 2 2 7—10 5 11. BVSC 5 1 2 2 4—7 5 12. Mezőtúr 5 1 2 2 5—10 5 13. DMTE 5 — 4 1 5-6 4 14. Salg. Síküveg 5 1 1 3 6—8 4 15. Nyíregyháza 5 1 1 3 2—4 4 16. DVTK 5 — 2 3 4—9 2 Idegenben nem megy a KSC-nek A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Salgótarjáni Síküveggyár—Kecskeméti SC 2—1 (0—1) Salgótarján, 1500 néző, vezette: Csáki (Vad, Vida). Salgótarján: Hief — Zsély, Babcsán, Králik, Szalai — Bódi, Hodur, Stark — Garai, Mohácsi, Balogh. Edző: Szalay Miklós. Kecskemét: Erdei — Safranyik, Somogyi, Hoffmeister, Bukó — Nagy J., Málik, Kiss F., Rácz — Pauk, Tóth Cs. Edző: Pataky Tamás. Csere: Somogyi helyett Török a 10., Török helyett Ozsváth a 64., Bódi helyett Gyetvai a 66., Balogh helyett Tolnai a 85. percben. Gólszerzők: Kiss F. a 17., Mohácsi az 54., Garai (11-esből) a 63. perc­ben. Sárga lap: Török a 29., Stark a 60. percben. Szögletarány: 9:3 (3:1) a Salgótarján javára. RÖPLABDA A BVSC végleg elvitte a kupát Kecskeméten az Árpádvárosi Sportcsarnokban rendezték meg péntektől vasárnapig a Hí­rős Kupa nemzetközi női röp­labdatornát. A BVSC sorrend­ben harmadszor nyerte el a ku­pát és így véglegesen a birtoká­ba került. Eredmények: A csoport: BVSC—Dutép 3:0 (9, 9, 7), BVSC- Budaörs 3:0 (3, 4, 10), BVSC—CUS Velence (olasz) 3:0 (1, 2, 8), Dutép—Budaörs 3:2, (—12, 8, —16, 4), Dutép —CUS Velence 3:1 (12,-14,3, 3). Budaörs—CUS Velence 3:1 (14, —1, 7, 6). A csoport végeredménye: 1. BVSC, 2. Dutép, 3. Budaörs, 4. CUS Velence. B csoport: Kaposvár—Ganz Villamosság 3:1, Kaposvár— Szegedi Építők Spartacus 3:1, Kaposvár—Közgazd. Egyetem 3:0, Ganz Villamosság—.Szeged 3:2, Ganz Villamosság—Köz­gazd. Egyetem 3:0, Szeged— Közgazd. Egyetem 3:2. A 7—8. helyért: Közgazd. Egyetem— CUS Velence 3:1, az 5—6. he­lyért: Szeged—Budaörs 3:2, a 3 —4. helyért: Dutép—Ganz Vil­lamosság 3:0, az 1—2. helyért: BVSC—Kaposvár 3:0. A legjobb játékosok különdí- ját Sarlós Mariann (Ganz Villa­mosság), Czéh Ágnes (Dutép), Lengyel Gabriella (BVSC) kap­ták. KOSÁRLABDA Kecskeméti siker a Hírős Kupán Kecskeméten a városi sportcsarnokban pénteken megkezdődött és vasárnap fejező­dött be a Hírős Kupa férfi és női kosárlabdatoma. A hatcsapatos férfimezőnyben ott volt a jugoszláv III. ligás Bácska Topolya csapata is. A csoportmérkőzések eredményei: Férfiak, A csoport: KSC—Bácska Topolya 89—72 (51—29). Vezette: Bacsfay, Vasvári. Ld.;Csorvási 26, Kovács 18, illetve Miloszajevics 14. Bácska Topolya—DEKO SE 90—85 (47—48). Vezette: Bacsfay, Erdélyi. Ld.: Milosajevics 22, Perunisics 16, illetve Branbenec 21. KSC—DEKO SE 80—73 (43—34). Vezette: Perjési, Erdélyi. Ld.: Király 17, illetve Branbenec 14. A csoport végeredménye: I. KSC, 2. Bácska Topolya, 3. DEKO SE. B csoport: Sopron—Nagykőrös 85—76 (48—41). Vezette: Vasvári, Perjési. Ld.: Roswadowsky 19, Molnár 15, illetve Pásztor 18. Sopron—Hódmezővásárhely 123—93 (57—47). Vezette: Bacsfay, Perjési. Ld.: Dokmanovics 29, Major 28, illetve Czuprák 29. Nagykőrös—Hódmezővásárhely 111—77 (51—34). Vezette: Bacsfay, Vasvári. Ld.: Molnár 22, Kajtár 19, illetve Stevancev 18, Vincze 16. A csoport végeredménye: 1. Sopron SE, 2. Nagykőrös, 3. Hódmezővásárhely. Az 5—6. helyért: DEKO SE—Hódmezővásárhely 89—88 (48—44). Vezette: Erdé­lyi, Szabó M. Ld.: Shirian 24, Brabenec 20, illetve Lestár 24. A 3—4. helyért: Nagykőrös—Bácska Topolya 90—89 (38—51). Vezette: Vasvári, Szabó M. Ld.: Zágráb 22, Pásztor 17, illetve Perunisics 21, Milosajevics 19. Döntő az 1—2. helyért. KSC—Sopron SE 72—67 (32—32). Vezette: Bacsfay, Vasvári. Ld.: Király 17, illetve Dokmanovics 18. A végeredmény: 1. Kecskeméti SC, 2. Sopron SE, 3. Nagykőrösi Kinizsi, 4. Bácska Topolya, 5. DEKO SE, 6. Hódmezővásárhely. Legeredményesebb játékos Miloja Dokmanovics (Sopron) 55 ponttal. A legjobb játékosok: Horváth Imre (KSC) és Tálos Zoltán (Sopron SÉ). Nők: KSC—EGIS OSC 90—77 (54—36). Vezette: Perjési, Erdélyi. Ld.: farkas 28, Lakosa K. 18. KSC—Szeged SC 90—77 (54—36). Vezette: Perjési, Erdélyi. Ld.: Farkas 34, illetve Fenesi 22. BKV Előre—Szeged 75—71 (42—44). Vezette: Vasvári, Erdélyi. Ld.: Koppányiné 26, illetve Kaszab 25. BKV Előre—EGIS OSC 71—68 (46—37). Vezette: Bacsfay, Erdélyi. Ld.: Koppá- nyiné 28, illetve Baráth 19, Fülöp 17. Kecskeméti SC—BKV Előre 84—66 (34—29). Vezette: Bacsfay, Erdélyi. Ld.: Farkas 18, illetve Koppányiné 16. A végeredmény: 1. Kecskeméti SC 6,2. BKV Előre 5,3. Szeged SC 4,4. EGIS OSC 3 ponttal. A legeredményesebb játékos Farkas Anna (KSC) 80 ponttal, a legjobb játékosok: Koppányiné Páris Zsuzsa (BKV Előre) és Brozsek Tünde (KSC). — SZ — TOTÓ A totó 37. heti játékszelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Düsseldorf—Uerdingen ................2:1 1 2. Kaiserslautern—VfB Stuttgart .. 1:2 2 3. Dortmund—1. FC Köln ..............0:0 X 4 . St. Pauli—Hamburg ....................0:0 X 5. Kassel—Braunschweig...................2:1 1 6 . Wattenscheid—Freiburg ..............4:4 X 7 . Münster—Meppen.........................2:1 1 8 . Bari—Roma ...................................1:2 2 9. Genoa—Milan ...............................1:1 X 10. Lazio—Lecce ................................3:0 1 11 . Udinese—Sampdoria....................3:3 X 12 . Messina—Brescia ........................0:2 2 13 . Padova—Reggina...........................1:1 X P ótmérkőzések 14. Internazionalc—Juventus ............2:1 1 15 . Pisa—Como ...................................1:0 1 16 . Parma—Ancona.............................1:1 X 1 7. perc: Gyors ellentámadást veze­tett a vendégcsapat. A bal oldalon Rácz játszotta középre a labdát és az őrizetlenül hagyott Kiss F. az 5-ösről élesen a jobb alsó sarokba fejelt. 0—1 36. perc: Az előretörő Zsély kénysze­rítőzött Starkkal a vendégek 16-osán belül, majd a visszakapott labdát a jobb összekötő helyén 10 méterről a felső sarok mellé bombázta. 37. perc: Králik 20 méteres nagyere­jű lövésé alig kerülte el a bal alsó sar­kot. 53. perc: Málik 30 méterről léitt lab­dáját üggyel-bajjal häfitöfta szögletre a hazaiak kapusa. 54. perc: Garai baloldali szögletét középen a legmagasabbra emelkedő Mohácsi a jobb felső sarokba fejelte. 1 —1. 57. perc: Fodor egy csellel tisztára játszotta magát, majd 16 méterről lőtt de a labda centiméterekkel elkerülte a jobb alsó sarkot. 63. perc: Mohácsi szöktetésével Zsély lépett ki a védők közül, kicselez­ve a kétségbeesetten kimozduló kapust, mire Erdei elhúzta a lábát. 11-esi A büntetőt Garai élesen a jobb sa­rokba vágta. 2—1. 89. perc: Kiss F. 12 méteres nagyere­jű lövését Hief bravúrral tolta ki a léc alól. Nagy lendülettel kezdtek a csapa­tok. A hazaiak azonnal támadólag léptek fel, de sokáig nem tudtak a vendegek kapujának közelébe férkőzni. A KSC harcosan, határozottan játszott, már a pálya középső részén igyekezett szerel­ni az újonc csapat támadóit, próbálko­zásait namar siker koronázta. Szünetig jobbára az történt a pályán, amit a kecskemétiek elképzeltek. A fordulást költőén, aläßVetöen megváltozott a jáíéfk képé. A. tárjáni csapat kisvártatva megszerezte az egyenlítő találatot és tovább fokozta az iramot. A kecskeméti védők legtöbb­ször csak üggyel-bajjal tudták megóvni kapujukat a góltól. Ezután hamar meg­született a második hazai találat is, egy jogos büntetőt követően. Az utolsó 25 percben hatalmas küzdelem folyt a pá­lyán, lüktető volt a játék, de az ered­mény már nem változott. Kitűnt: Fodor, Balogh, Zsély, Krá­lik, illetve Kiss F., Rácz, Pauk, Hoff­meister. Balás Róbert LABDARÚGÓ NB IIL: A Miske nyerte a megyei rangadót KECSKEMÉTI TE—TÁPÉ 4—2 (2—1) Kecskemét, Városi pálya, 900 néző. Vezette: Hanyecz. Kecskeméti TE: Peller — Endre, Gál, Bálint, Forgó, Torbavecz, Nagy, Berki (Óvári), Horváth, Fütyü, Kátai (Salánki). Edző: Sz. Tóth Antal. 30. perc: Nagy beadása a kapufáról Kátai elé pattant, aki a hálóba fejelte a labdát, 1—0. 35. perc: Völgyi kiugrott a lesre ját­szó hazai védők mögül, és a kapuba lőtt, 1—1. 36. perc: Torbavecz futtából, 20 mé­terről tálalt a hálóba, 2—1. 47. perc: Berki ügyesen ugratta ki Fütyüt, a szélső Horváth elé tálalt, aki a kapuba vágta a labdát, 3—1. 62. perc: Völgyi közelről, félmagasan a hálóba pörgetett, 3—2. 69. perc: Völgyit a játékvezető rekla­málásért kiállította. 75. perc: Fütyü 16 méterről nagy gólt ragasztott a hálóba, 4—2. A mérsékelt színvonalú találkozón a hazaiak több gólhelyzetet alakítottak ki, és biztosan nyertek a kishitűen ját­szó vendégcsapattal szemben. Kitűnt: Bálint, Torbavecz, Nagy, Horváth, illetve Zakar, Markó. Ifjúsági eredmény: KTE—Tápé 0—3. KISKUNHALASI AC—SZENTES 1—0(0—0) Kiskunhalas, 300 néző, Vezette: Sze­les. KAC: Kerpits — Mohovics, Cs. Ko­vács (Herman), Dózsa (Sz. Kovács), Iván, Tamási, Baji, Tóth, Németh, Katzenbach, Komáromi. Edző: Mé­száros Tibor. 67. perc: Sz. Kovács átadásával Baji kilépett a védők közül és a hálóba lőtt. 1—0. A találkozón megérdemelt hazai győzelem született. Kitűnt: Kerpits, Mohovics, illetve Ja- niga. Ifjúsági eredmény: KAC—Szentes 4—0. Rácz László MISKE—KISKŐRÖS 4—1 (3—0) Miske, 2000 néző. Vezette: Her­mann. Miske: Tasnádi — Jagicza, Hubert, Kovács (Tamási), Goldschmidt, Mis- kolczi, Csincsák, Tóth, Gináf Kákonyi (Horváth Sz.), Pécsi. Szaktanácsadó: Rónai Sándor. Kiskőrös: Kovács Windecker (Pál), Szlovák, Verbélyi (Juhász), Szentpéteri, Lengyel, Szekér,1 Bischoff, Szűcs, Pecznyik, Sörös. Edző: Gacs Ti­bor. 9. perc: Kákonyi 18 méterről szabad­rúgásból nagy gólt lőtt. 1—0. 23. perc: Szellemes hazai támadás után Kovács átadását Tóth továbbítot­ta a hálóba, 2—0. 42. perc: Miskolczi remek cselek után Pécsihez tálalt, aki 10 méterről a kapuba lőtt, 3—0. 67. perc: Kapu előtti kavarodás után Jagicza talált a hálóba, 4—0. 85. perc: Juhász kilépett á védők kö­zül, és megszerezte a szépítő gólt, 4—1. A megyei rangadón a miskei csapat végig fölényben játszott. Kitűnt: Az egész miskei csapat illetve Szentpéteri, Juhász. NB III. ALFÖLD-CSOPORT 1. Kecskeméti TE 5 5 — — 14—3 15 2. Nagyszénás 5 4 1 — 8—4 13 3. H. Bem SE 5 3 2 — 11—6 11 4. Miske 5 3 2 — 11—6 11 5. Mezőkovácsháza 5 3 1 1 8—5 10 6. Gyula 5 3 1 1 6—3 10 7. Csongrád 5 2 1 2 5—6 7 8. Kiskőrös 5 2 — 3 11—9 6 9. Malév 5 2 — 3 8—6 6 10. Kiskunhalas 5 1 2 2 6—12 5 11. Rákosmenti TK 5 1 1 3 9—11 4 12. Mezőhegyes 5 1 1 3 2—8 4 13. Orosháza 5 1 — 4 3—7 3 14. Tápé 5 — 2 3 5—10 2 15. Szentes 5 — 2 3 3—8 2 16. Dabas 5 — 2 3 4—10 2 További eredmények: H. Bem SE— Orosháza 2—1, Mezőhegyes—Gyula 0 —2, Nagyszénás—Dabas 1—1, Csong- rád—Mezőkovácsháza 2—1, Rákos­menti TK—Malév 0—1. EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Eredmények: Pécsi MSC—Újpesti Dózsa 4—0, Ferencváros—Videoton 0—0, Debrecen—Haladás 0—0, Rába ETO— Tatabánya 3—0, Vasas—Békéscsaba 1—0, Vác—Siófok 1—2 Veszprém—Honvéd 2—1, MTK-VM—Csepel 2—0. FOGATHAJTAS Juhászé a bronzérem Az elmúlt hét végén Tápiószentmár- tonban rendezték meg az országos né- gyesfogathajtó-bajnokságot, amelyen megyénk versenyzői is rajthoz álltak. A vasárnapi befejező versenyszáfn, az akadályhajtás előtt még Juhász és Bá­lint (mindkettő Kiskunfélegyházi Le­nin Tsz SK) is esélyes volt az érmes helyezések egyikének megszerzésére. A hortobágyi Fintha Gábor azonban remek szereplésével gyorsan szertefosz- latta a Bács-Kiskun megyei reménye­ket. A hortobágyi hajtó ugyanis mind­össze egyetlen hibapontot vétett az akadályhajtásban, s így valamennyi ve- télytársát megelőzve nyerte a számot. Az akadályhajtás végeredménye: 1. Fintha Gábor (Hortobágy) 1,2. Juhász László 10, 3. Bálint Mihály 17, 4. Bo- zsik József (Tápiószentmárton) 18, 5. Sipos Lajos (Dömsöd) 31, 6. Kovács Sándor (Mátészalka) 52. ponttal. így az összetett versenyben is Fintha Gábor végzett az élen 145 ponttal. A további sorrend: 2, Bozsik 148, 3. Juhász 152, 4. Sipos 162, 5. Bálint 184, 6. Kovács 447 ponttal. A négyesfogatok utánpótlás kategó­riájának a versenyében kecskeméti si­ker született. Nyúl Zoltán, a Gabona­forgalmi és Malomipari Vállalat ver­senyzője szerezte meg az elsőséget. A vendégek nyerték a Napraforgó Kupát Baján rendezték meg a Napraforgó Kupa férfi kosárlabdator­nát, amely vendégsikerrel zárult. Eredmények: Spartak-Szabadka—Szeged SC 108:70 (50—38). Vezette: dr. Páli — Rátvay. Legjobb dobók: Ivity (21), Hanjanin (14), Jaramazovity (13), illetve Golinsky (21), Pálkerti (20). Spartak Szabadka—Dombóvári VMSE 90—62 (46—26). Vezette: Faidt — Váradi. Legjobb dobók: Jaramazovity (16), Banjanin (13), illetve Chud- las (22). Bajai SK—Szeged SC 108—89 (61—43) Vezette: Vuncselity, dr. Páli. Legjobb dobó: Hosszú (29), Varjanadz (22), Likár (16), Rátvay (12), illetve Golinsky (21), Radonity (15). A Baja helyenként kiváló teljesítményt nyújtva magabiztosan nyert. Bajai SK—Dombóvári VMSE 99—94 (49—44). Vezette: Vucelity — Váradi. Legjobb dobók: Hosszú (34), Likár (14), Veres (12), illetve Chudlas (26), Miedzik (21). A Baja nagy küzdelemmel győzött, jó formát árult el teljesítmé­nnyé. A torna végeredménye: 1. Spartak Szabadka. Ezzel elnyerték a Bácska Bútoripari Válla­lat különdíját. 2. Bajai SK. 3. Dombóvári VMSE. 4. Szeged. A torna különdíjasai: a legjobb játékos Ivkovity (Szabadka), legjobb center Chudlas (Dombóvár), legjobb irányító Jaramazo­vity (Szabadka), a legeredményesebb játékos Hosszú István (Bajai SK) (86 pont). Porzó István RÖVIDEN • RÖVIDEN • RÖVIDEN • Kecskemét tanácsának művelő­dési osztálya ingyenes úszásoktatást szervez 7—10 éves mozgássérült és mozgáskorlátozott gyerekeknek. A már úszni tudókat pedig kondicioná­ló úszótanfolyamra várják. A tanfo­lyamot heti 2 x I órás időtartamban 17.30 és 19.30 között rendezik, 2x 15 tagú csoportokban. Szeptember 18-án 17.30-tól várják a jelentkezőket a kecs­keméti fedett uszoda pénztáránál. Egyúttal kérik a jelentkezőket, hogy körzeti, kezelő, vagy iskolaorvosi ja­vaslatot is vigyenek magukkal. Bővebb felvilágosítást Rogics Jánosné úszások­tató ad a helyszínen. • 1996-ban labdarúgó EB-döntő Becsben és Budapesten? A Magyar és az Osztrák Labdarúgó Szövetség vezetői egyebek között erről a kérdésről is tár­gyaltak Bécsben. Az együttműködés kö­zéppontjában a Budapest—Bécs világki­állítás áll, amelynek keretében jó esély van arra, hogy a két főváros közösen rendezze meg az EB nyolcasdöntőjét. • A Magyar Vívó Szövetség fennál­lásának 75. évfordulója alkalmából új­jáalakuló közgyűlést tartottak a Hotel Stadion különtermében, amelyen dr. Kamuti Jenőt választották a szövetség új elnökévé. • Fábián az öttusabajnok. Szomba­ton a lovaglással befejeződött az orszá­gos öttusabajnokság és a Baráti Hadse­regek Spartakiádja. A nemzetközi ver­senyt a szovjet együttes nyerte a magyar válogatott (Fábián László, Divéky Gá­bor, Molnár Gábor) előtt. A dobogó harmadik fokát a csehszlovákok foglal­ták cl. Az országos öttusabajnokságon Fábián szerezte meg az aranyérmet, 2. Mizsér, 3. Dobó, 4. Káinok! Kis, 5. Di­véky. • A sportlövők országos bajnoksá­gán a férfiak kisöbű sportpuska 60 lö- véses fekvő testhelyzetű számában: 4. Németh István (MHSZ Kiskunsági Er­dész LK) 692.2 (592, 100.2). Csapat­ban: 3. MHSZ Kiskunsági Érdész LK 1749 köregységgel. • Szegeden rendezték meg az orszá­gos evezősbajnokságot, amelyen ismét jól szerepeltek megyénk versenyzői. A legnagyobb siker a többszörös váloga­tott Vörös János (Bajai Spartacus- Vízügy) nevéhez fűződik, aki a férfiak egypárevezős versenyében nyert bajnoki címet (edzője: Südi István). Ugyanebben a számban klubtársa, Ikotity a 3. helyen végzett. A nyolcasok között versenyző kalocsaiak a 6. helyen végeztek. A nők kétpárevezős versenyében ugyancsak hatodik lett a bajaiak kettőse. Könnyűsúlyú kétpárevezésben: 2. Bajai Spartacus Vízügy „A”, 3. Bajai Spartacus Vízügy „B” csapata. • Remekelnek a búvárúszók. A múlt héten Gurisatti Gyula nyert aranyérmet a tájékozódási búvárúszó-világbajnok­ságon, a csillaggyakorlatban. Ezúttal újabb nagyszerű sikerekről érkeztek hí­rek Jugoszláviából, a 4. VB helyszíné­ről. Berekméri István a hárombójás tájé­kozódási versenyen szerezte meg az el­sőséget. A két aranyérem után a csopor­tos tevékenységen indult magyar együt­tes a harmadik helyen végzett. • A jánoshalmi sportcsarnokban mintegy kétszáz néző előtt rendezték meg a magyar és a bajor junior ökölví- vóválogatott-mérkőzést. A találkozó 12—10-re végződött. • Szöulban, az Elnök Kupa elnevezé­sű nemzetközi női kézilabdatorna utolsó fordulójában a magyar válogatott a vá­rakozásoknak megfelelően, 30:17 arányban legyőzte Japán együttesét. A kupát végül a Szovjetunió válogatott­ja nyerte, miután az utolsó fordulóban szoros mérkőzésen, 27:25-re nyert a há­zigazda dél-koreaiak ellen. A torna vég­eredménye: 1. Szovjetunió 6 pont, 2. Magyarország 4,3. Koreai Köztársaság 2, 4. Japán 0 ponttal. *