Petőfi Népe, 1989. augusztus (44. évfolyam, 179-205. szám)

1989-08-21 / 196. szám

1989. augusztus 21. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT 0 SPORT 0 SPORT 0 SPORT 0 SPORT 0 SPORT 0 SPORT LABDARÚGÓ NB II. Idényeleji játékkal értékes bajai pont Darnyi harmadik bonni aranyát nyerte, Egerszegi és a női vízipólócsapat ezüstérmes Nehéz mérkőzés jutott a bajnoki starton a Bajai SK labdarúgó-együtte­sének. Annak a Nyíregyházának az otthonában kellett pályára lépnie a kék-sárgáknak, amely az idén az élvo­nalba kerülést vette célba. Mindez azonban nem látszott a hazaiak játé­kán, az első említésre méltó eseményre például tíz percet kellett várni. Ekkor Szilágyi 18 méteres bombája kerülte el Farkas hálóját. Egy perccel később a bajai kapus kifutott kapujából, várat­lanul elesett, de Erdei a kapu mellé gurított... Az első negyedóra eltelte után ke­ménnyé vált a játék. A mezőnyben mind a két együttes labdarúgói sokat szabálytalankodtak. A férfiasabb küz­delem, úgy tűnt, a bajaiaknak fekszik jobban, egyre inkább magukra találtak a vendégek, és kiegyenlítetté tették a küzdelmet. A 27. percben Bojás bal oldali szögletéből alakult ki nagy bajai helyzet, de a kapu közelében elsuhanó labdát elvétették a csatárok. A félidő utolsó pillanataiban megszerezhette volna a vezetést Koller Viktor csapata. Kazincbarcikán heves hazai roha­mokkal kezdődött a bajnoki idénynyi­tó. A hatodik percben Asszony az ötös vonalából Erdei kezébe fejelte a labdát. Röviddel később Kondás szép cselek után került jó helyzetbe, de a lövése elkerülte a kecskeméti kaput. Továbbra is a hazai gárda maradt támadásban, a kecskeméti támadók még elvétve sem kerültek gólhelyzetbe. A 22. perc (mint utólag kiderült) döntő pillanata volt a kilencven percnek. Ek­kor Timári a tizenhatos 'vonalán „meg­szökött" őrzőitől, nagyszerű ütemben tálalt a középen egyedül tanyázó Kon­dás elé, aki kicselezte a kapujából kifutó Erdeit és az üresen tátongó hálóba gurí­tott, 1—0 a Kazincbarcika javára. Fordulás után esett a játék színvona­la. A hazaiak könnyedén tartották az előnyüket, kevesebb gondot fordítot­tak a támadásvezetésre, inkább a véde­kezésre összpontosítottak. A vendégek nemigen találták a különös harcmodor ellenszerét, körülményesen adogattak, a középvonalnál alig jutottak előrébb. A közönség nem sokat látott a labda­rúgás szépségeiből ezekben a percek­ben! KECSKEMÉTI TE— KISKUNHALASI AC 4—1 (1—1) Kecskemét, Városi pálya, 700 néző. Vezette: Bagyula. KTE: Peller — Endre, Gál, Bálint, Forgó, Torbavecz, Nagy L., Meszlé- nyi, Berki, Fütyü, Kátai, Edző: Sz. Tóth Antal. KAC: Kerpits — Mohovics, Cs. Ko­vács, Dózsa, Iván, Tóth, Baji, Fuksz, Németh, Katzenbach (Sz. Kovács), Komáromi (Papp). Edző: Mészáros Ti­bor. 9. perc: Németh a jobbösszekötő he­lyéről, futtából lőtt a hálóba. 0—1. 30. perc: Nagy L. bal oldali beadását Berki az ötösről fejelte a kapuba. 1—1. 51. perc: Forgó ügyesen kicselezett két védőt és 17 méterről a halóba emelt. 2—1. 60. perc: Kátai a kaputól 20 méterre váratlanul lövésre szánta el magát, lab­dája a léc alá vágódott. 3—1. 83. perc: Forgó 25 méterről óriási gólt ragasztott a vendégek hálójába. 4 —1. A sok adogatásos játékukkal kezdeti mezőnyfölényt kiharcoló hazaiakkal szemben a halasiak a megszerzett lab­dákat igyekeztek megjátszani. Egy ilyen akció végén szereztek vezetést. A gól után a KTE többet- kezdeménye­zett, majd a második félidőben nyújtott jobb teljesítményével megérdemelt győzelmet aratott. A vendégek a lefújás előtt 3 perccel büntetőt hibáztak. Kitűnt: Gál, Forgó, Nagy L., Mesz- lényi, illetve Németh, Tóth, Mohovics. Ifjúsági eredmény: KTE—KAC 5 —1. MEZŐKOVÁCSHÁZA— KISKŐRÖS 2—1 (2—0) Mezőkovácsháza, 500 néző. Vezette: Keresztúri. Kiskőrös: Kovács — Pál (Szűcs), Kovács a jobb szélről adott be, Bojás félfordulattal, kapásból eresztett meg óriási lövést, Tóth kapus azonban bra­vúrral hárítani tudott. A fordulás után az 58. percben Váczi jó cselekkel tört be a tizenhatoson be­lülre, lövését Farkas ütötte szögletre. Egy perccel később Váczi beadása után a Honvédből most visszatért Drobni a háló tetejére fejelt. A lendületes második félidei kezdés csupán negyedórát tartott, majd ismét elszürkült a mérkőzés. A két csapat nem tudott mit kezdeni egymással, a megszervezett védelmek könnyedén állták a vérszegény játékot produkáló támadók elképzelést nélkülöző táma­dásait. A 75. percben Kovács hangos szóval kommentálta a játékvezető egyik ítéletét. Lója bíró különösebb gondolkodás nélkül kiállította a bajai labdarúgót. A tíz főre fogyatkozott bajai gárda szerencsére nem jött zavarba. Higgadt védekezéssel megőrizte a számára ked­vező idegenbeli döntetlen eredményt, s „pontosan" érkezett haza a Nyírség fő­városából. A második félidőben az első említés­re méltó eseményt jelentette Tóth Csa­ba fejese, amelynek nyomán a 67. perc­ben a labda elkerülte a kaput. Röviddel később Török két lövése foglalkoztatta Májer kapust, aki azonban mind a két ízben a helyén volt és hárított. A 75. percben Balogh jó cselek után a 16-osig jutott, amikor Rácz beérte és hátulról szabályosan szerelte. Hazafi meglepe­tésre kiállította a kecskeméti labdarú­gót... Az utolsó percekben még Erdeinek akadt dolga, előbb Búza, majd Kalmár szabadrúgása után mentett a kecskeméti portás. Összességében a hazaiak megér­demelt győzelmet arattak a KSC ellen. Az első félórában nagy lendülettel roha­moztak, statisztaszerepre kényszerítet­ték a vendégeket. A vezetőgól megszer­zése után biztonsági játékkal őrizték előnyüket, míg a kék fehérek kevés el­képzeléssel, esély nélkül pályáztak az egyenlítésre. Kitűntek: Sztahon, Balogh, Budái, illetve Somogyi, Kiss F. Windecker, Verebélyi, Szentpéteri, Pap, Juhász, Bischoff, Lengyel, Pecz- nyik, Sörös. Edző: Gacs Tibor. 3. perc: A Mucsári buktatásáért megítélt szabadrúgást Kolozsi 18 mé­terről lőtte a felső sarokba. 1—0. 24. perc: Bányik a tizenhatos vonalá­nál váratlanul lövésre szánta el magát, amely a kapus lábáról perdült a háló­ba. 2—0. 48. perc: Bartyik a 16-oson belül sza­bálytalanul szerelte Lengyelt. A bünte­tőt Bischoff értékesítette. 2—1. Az első félidőben a hazaiak egy ka­pura játszottak. Fordulás után a korán jött gól és a gyors kiállítás felhozta a vendégeket. Kiállítva: Szatmári az 55. percben. Kitűnt: Kovács, Kis, Kolozsi, illetve Bischoff, Windecker, Sörös. MISKE—MALÉV 2—1 (0—0) Miske, 2000 néző. Vezette: Szeles I. Miske: Tasnádi — Jagicza, Hubert, Horváth, Goldschmidt, Pesti (Veres), Csincsák, Tóth R., Kovács, Kákonyi, Pécsi (Miskolczi). Szaktanácsadó: Ró­nai Sándor. 46. perc: Pécsi bal oldali beadása Ve­res elé pattant, aki a hálóba kotorta a labdát. 1—0. 56. perc: Bal oldali Malév-támadás végén Kis kilépett a tétovázó hazai vé­dők között és a hálóba lőtt. 1—1. 89. perc: Horváth szögletét Hubert védhetetlenül fejelte a léc alá. 2—1. Közepes iramú mérkőzésen a hazai­ak több gólhelyzetet dolgoztak ki, de a végén csak szerencsével tudtak győzni. Kitűnt: a Miskéből senki, illetve Kis, Schretter, Juskó. További eredmények: H. Bem SE —Rákosmenti TK 5—2, Mezőhegyes —Szentes 1—0, Nagyszénás—Oroshá­za 2—1, Csongrád—Tápé 2—0, Dabas —Gyula 2—3. Kitűntek: Szikszai, ill. Gallai, Bene, Evanics, Bojás. Kovács György A mérkőzés jegyzőkönyve: NYÍREGYHÁZA—BAJA 0-0. Níregyháza, 2500 néző. V. Lója L. (Csáki, Cziba). NYVSSC: Tóth — Szobonya, Szik­szai, Drobni, Cséke — Kertész I., Cse­hi, Szabó — Szilágyi, Váczi, Erdei. Edző: Buús György. Bajai SK: Farkas — Szűcs, Gallai, Bene, Vidák — Kovács, Zrínyi, Eva­nics — Schneider, Horváth A., Bojás. Edző: Koller Viktor. Csere: Zrínyi helyett Morvái a 63., Szilágyi helyett Nagy a 67., Schneider helyett Gombás a 70., Szabó helyett Kovács a 76. percben. Sárga lap: Vidák a 2., Szikszai az 5., Bene az 57. percben. Kiállítva: Kovács (Baja) a 75. perc­ben. Szögletarány: 6:5 (2:4) a Nyíregyhá­za javára. A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE KAZINCBARCIKA— KECSKEMÉTI SC 1—0 (1—0) Kazincbarcika, 600 néző. Vezette: Hazafi (Vida, Bajkai). Kazincbarcika: Májer — Szabó, Sztahon, Lipcsei, Budai — Kondás, Balogh, Búza, Kalmár — Timári, Asz- szony. Edző: Varga Zoltán. Kecskeméti SC: Erdei — Hofmeis­ter, Somogyi, Bukó, Nagy — Ozsváth, Kiss F., Kiss P., Rácz — Tóth, Durucs- kó. Edző: Pataki Tamás. Csere: Kiss P. helyett Málik a 32. percben, Durucskó helyett Török az 56., Kondás helyett Orlóczky és Asz- szony helyett Planéta a 65. percben. Gólszerző: Kondás a 22. percben. Sárga lap: Somogyi a 83. percben. Kiállítva: Rácz a 75. percben. Szögletarány: 5:3 (3:1) a Kazincbar­cika javára. A Népstadionban a válogatott keret Sorra érkeztek a magyar labdarúgó válo­gatottkeret tagjai a Stadion Szállóba, ahová vasárnap 11 órára hirdette meg a találkozót Bicskei Bertalan szövetségi kapitány. A meghívottak a szeptember 6-ai, Észak­írország elleni világbajnoki selejtező előké­születeként háromnapos gyakorlást tarta­nak, majd visszatérnek egyesületeikhez. Az ebédidőig a következő játékosok je­lentkeztek a szakvezetőnél: Disztl P., Józsa (kapusok). Sallai, Pintér, Limperger, Bognár Z., Kel­ler, Bánki, Kovács E., Szekeres, Fodor, Haj­szán. A tatabányai Szalma József és a honvédos Gregor Józef is eljött a megbeszélt időpont­ra, azonban jelezték, hogy sérüléssel bajlód­nak, így Bicskei Bertalan elengedte őket. A Videoton és a Vasas labdarúgói (Máriási, László Cs., Csucsánszky, Petres és Duró) vasárnap még bajnoki mérkőzéseken szere­peltek. A mostani keretből hiányoznak az idegen- légiósok, akiket külföldi szerződéseik értel­mében csak közvetlenül a tétmérkőzés előtt kötelesek elengedni kenyéradóik. Váratlan vendégként toppant be a szálloda előcsarno­kába Kozma István, a volt újpesti játékos. Körülötte egyelőre bizonytalan helyzet ala­kult ki. Már régebben aláírta szerződését a francia Girondins de Bordeaux-hoz, de idő­közben kiderült, hogy a klub mégsem tart igényt rá. Most úgy tűnik, kölcsönjátékos- ként egy évig a skót Dunfermline együttesé­ben folytatja, de még az sem elképzelhetet­len, hogy a bordeaux-iak meggondolják ma­gukat. Végleges döntés Kozma ügyében a jövő hétre várható. A keret augusztus 23-áig készül a Népsta­dionban, és Bicskei Bertalan tervei szerint a vb-selejtező előtt egyhetes tatai edzőtábort tartanak. Ekkor már több idegenlégiósra is számíthat a szövetségi kapitány. Ez történt a labdarúgó NB I-ben A második fordulót játszották le az élvonalbeli labdarúgó-együttesek. Az eredmények: Bp. Honvéd—Békéscsa­ba 1—2(!), Pécsi MSC—Ferencváros 3 —1, Rába ETO—Újpesti Dózsa 0—1, Tatabánya—Csepel 1—0, Szombathe­lyi Haladás—Váci Izzó 1—1, MTK- VM—Debreceni MVSC 2—0, Vasas —Videoton 0—0. Vasárnap természetesen újból telt ház volt a Römerbadban, hiszen mikor teljen meg a nagyszerű uszoda, ha nem az Európa-bajnokság utolsó napján, amikor ráadásul aranyéremben re­ménykedhettek a házigazdák az 1500 gyorson induló Stefan Pfeiffer révén. Ebből később csak ezüst lett, mindez azonban alig rontott valamit a kiváló hangulaton. Igazából senki sem kételkedett ab­ban, hogy a 200 m-es férfi vegyesúszás­ban Darnyi Tamás harmadik bonni aranyérmét szerzi, a strasbourgi és a szófiai EB-győzelmeket beleszámítva pedig összesen már a 7.-et. Csak azt találgatták a benfenntesek, vajon a ma­gyar úszófenomén visszaszerzi-e a vi­lágcsúcsot, amelyet az amerikai Dave Wharton éppen vasárnap ragadott el tőle a csendes-óceániai térség bajnok­ságán. Darnyi elsőségét az égvilágon senki sem veszélyeztette, két testhossz- nyi különbséggel verte a másodiknak célba érő NDK-beli Hannemannt, de talán éppen a küzdelem hiánya miatt majdnem egy másodperccel elmaradt Wharton friss rekordjától. Ez persze nem csökkentette Darnyi és a magyar tábor örömét. Aztán az interjúszobá­ban kiderült, hogy a magyar úszó ré­széről bizony hősies volt ez a helytállás. Arcát kezébe temetve, láthatóan rosz­RÖPLABDA Torok „fesztivál” Szegeden Immáron harmincegy eszten­deje annak, hogy első ízben megszervezték a szegedi Feszti­vál Kupát, amelyen minden al­kalommal neves férfi és női röp­labdaegyüttesek lépnek pályá­ra. Az idei mérkőzéssorozat még a vártnál is erősebb me­zőnyt V'őn'zótt, ‘s műiden idők legszínvonalasabb tornáját iz­gulhatta Végig á „Tilá iskola’* sportcsarnokának közönsége. A Kecskeméti SC férficsapa­ta is az indulók közt volt. A kék-fehérek már több alka­lommal végeztek kupaelsőként Szegeden, most azonban nem várhattunk kiugró eredményt Karagics Mátyás csapatától. Nemrégen kezdték el csupán a felkészülést és még az alapozás közepén járnak a kecskemétiek. A tíz csapatot számláló me­zőnyből kitűnt tudásával a tö­rök bajnokság aranyérem­esélyese, az Emlak gárdája: ve­retlenül végzett az élen. A má­sodik lett a házigazda Szeged, a harmadik pedig a Spartak Su- botica. A Kecskeméti SC a ne­gyedik lett, ami a csapat pilla­natnyi helyzetében nem tűnik rossz eredménynek. TEKE szulléttel küszködve tűrte az újságírók kérdéseit. — Megint belázasodtam, szédülök, fáj a fejem, hányingerem van — mond­ta Darnyi. — Ilyen körülmények kö­zött nem gondolhattam a világcsúcs megdöntésére. Darnyi egyik edzője, Hauer Péter azt a véleményt kockáztatta meg, hogy mind a 400, mind pedig a 200 vegyesen meglett volna a világcsúcs, ha tanítvá­nya egészséges. Egerszegi Krisztina világcsúcs-rész­idővel kezdett 200 m háton. 50 méter­nél 30.21 mp-t mutatott az óra, kilenc századdal jobbat az amerikai Betsy Mitchell világrekordjánál. Száznál már a cúcs volt a jobb, de Egerszegi majd két testhosszal vezetett, így senkiben sem fordult meg esetleges vereségének veszélye. Még 150-nél is majdnem egy testhossz volt az előnye, de ekkor on­nan jött a támadás, ahonnan nem is remélhette. Ugyanis nem a hatszoros olimpiai bajnok NDK-beli Kristin Ot­to kezdte méterről méterre megközelí­teni, hanem az eddig szinte teljesen is­meretlen, a semmiből elővarázsolt 20 éves másik NDK-s, Dagmar Hase. 10 méterrel a cél előtt befogta a magyar olimpiai bajnoknőt, majd jobb benyú- lásával, 15. századmásodperc különb­séggel meg is előzte. Néhány pillanatig döbbent csend uralkodott a magyar táborban, aztán mindenki felfogta, hogy bizony az ezen a távon verhetet­GOKART Ki tudja, hányadik alkalommal kő- jötték össze a kellemest a hasznossal a kecskeméti gokartozók. Évekre vissza­nyúló hagyománynak számít, hogy a Dutép-kartring ad otthont az osztrák nemzeti bajnokságnak, s ekkor rangos nemzetközi viadalt is rendeznek Euró­pa egyik legkorszerűbb pályáján. A szombati nyílt osztrák bajnoksá­gon kevés öröm jutott a magyaroknak. A kecskeméti Bakos András ugyan mindkét alkalommal a legjobbnak bi­zonyult az Austrokart-futamokban, megelőzve Tichyit és Eggert, ám az iga­zi számában, az Intercontinental-A géposztályban balszerencsésen ver­senyzett. Az egyik alkalommal a sokak által a „pálya ördögének” tartott osz­trák Manfred Zahn akadályozta meg Andrást a jobb eredmény elérésében: a szabálytalanság határát súroló előzése után úgy összetörte a kecskeméti kar- tpzó vázát, hogy szerelői alig-alig tud­ták használhatóvá tenni. A vasárnapi Alkotmány Kupában mindenki azt remélte: Bakos magára tálál és jó szerepléssel fejezi be az Euró­pa-bajnokság előtti utolsó versenyét. Nos, a kecskeméti közönség kedvence alaposan kitett magáért. Bár az Inter- cöntinental-A döntőjében nem sikerült az első helyen rajtolnia, szívós kitartás­sal vette üldözőbe a rutinos osztrák Furtbauert. A döntő vége előtt öt kör­lennek tartott Egerszegi Krisztinánál ezen a délutánon volt egy jobb úszónő is. Tulajdonképpen a női vízilabdator- na összes eddigi mérkőzése csak előjá­téknak számított a vasárnapi Hollan­dia—Magyarország döntő felvezetése­képpen, ugyanis ez a két csapat messze kiemelkedik a mezőnyből. A holland különösképpen, amit mi sem bizonyít jobban, hogy a döntőhöz vezető útju­kon 5 mérkőzésen összesen 100 gólt lőttek, ami 20-as átlagnak felel meg. A finálé előtt dr. Konrád János szö­vetségi kapitány és Goór István edző egyaránt azt magyarázták, hogy ezen az összecsapáson a magyar lányoknak- asszonyoknak tudásuk legjavát kell nyújtaniuk, sőt, még annál is többet, mert csak így lehet esélyük a győzelem­re. A hollandok láthatóan idegesen ké­szülődtek, feszélyezte őket, hogy idén nyáron Sopronban a magyarok 10:6-ra legyőzték őket, nem is titkolták, hogy a nemzetközi mezőnyben egyedül dön­tőbeli ellenfelüktől tartanak. A találkozó történései igazolták a holland félelmeket, mert sokáig a magyar válogatott vezetett, s csak iz­galmas hajraban tudták megvédeni címüket a németalföldiek. 1985 óta így tehát harmadik EB-aranyérmü- ket szerezték, míg a magyarok a har­madik ezüstöt. Hollandia—Magyarország 14:11 (4:3, rel az élen haladó versenyző gépe föl­mondta a szolgálatot és nyert a kecske­méti. Lassan már szokássá válik a Dutép- kartring nemzetközi versenyein, hogy a futamok zárásaként kerül sor a handi- cap-rendszerű nagydíjra, amelyet ezút­tal is a Calderoni Kupáért futottak a kis gépek. Az élről a legrosszabb idővel rendelkezők, az utolsó kockákról a leg­jobbak indultak. Az izgalmakat fokoz­ta, hogy mind az öt nemzet képviselői (osztrák, nyugatnémet, francia, jugo­szláv, magyar) rajthoz álltak. Bakos ezúttal a szombati „gépromboló” osz­trákon, Manfred Zahnon vette nemes bosszút: előtte célba érkezve nyerte a vetélkedést! Szép eredményt ért el Mé­száros Adrienn is, aki a negyedik lett, míg a fiatal Tormási az ötödik helyen haladt át a célvonalon. Az Alkotmány Kupa győztesei és a jobb kecskeméti eredmények: Úttörők: 1. Viszi András (Formula Racing, az utolsó kockáról rajtolva!), 2. Németh (Calderoni, Kecskemét), 3. Locskai (Calderoni, Kecskemét). Junior A: 1. ifj. Farkas Tibor (Calderoni, Kecske­mét). Intercontinental A: 1. Bakos András, 6. Mészáros Adrienn (Calde­roni, Kecskemét). Formula-C: 1. Sze­mes Gábor (Formula Racing). Calde­roni Kupa (összes géposztály): 1. Ba­kos András. RÖVIDEN • Rendőri intézkedés vetett véget a nézőtéren kitört verekedésnek Pécsett, a PMSC és a Ferencváros szombat esti mérkőzésének második félidejében. A szurkolók közül valaki petárdát rob­bantott, s ezután kezdődött el a vereke­dés, amelyet a rendőröknek néhány perc alatt sikerült megfékezniük — gu­mibot és könnygázspray használatával. A Fradi-szurkolók szektorából hat- van-hetven embert távolítottak el. A rendbontó Ferencváros-rajongók közül huszonegyet előállítottak, egyet bekísértek a pécsi rendőrkapitányság­ra, egy öntudatlanságig ittas focidruk­kert pedig a mentők szállították el a helyszínről. A rendőrök senkit sem vet­tek őrizetbe. A spray használatának kellemetlen következményeit vétlen szurkolók is megszenvedték, amiért a rendőrség valamennyiük elnézését kéri, de az esetleges tömegszerencsétlenség megelőzésére elkerülhetetlen volt az in­tézkedés. • Vasárnap délután a becslések sze­rint mintegy 70-80 ezer érdeklődő gyűlt össze a Lánchíd és a Margit híd közötti Duna-parton, hogy figyelemmel kísérje s motorcsónakosok Forma Grand Prix kategóriájának első magyarországi vi­lágbajnoki futamát. Nagy meglepetésre az amerikai Don Johnston végig vezetve nagy fölénnyel nyert, így továbbra sincs olyan versenyző a mezőnyben, aki idén másodszor is győzni tudott volna. Őt a mostani pontversenyben vezető, három évvel korábban már világbajnoki címet szerzett brit Jonathan Jones és a hat évvel ezelőtti világbajnok, a nyugatné­met Michael Werner követte a második, illetve a harmadik helyen. JÓ HANGULATÚ PÁLYAAVATÓ Magyar női válogatott—Szanki Olajbányász 7:1 (2337—2256) Az utóbbi esztendők során az élvonal egyik meghatározó csapata lett a szanki. Az Olajbányász női gárdája a hazai jó eredmények mellett mind több alkalommal ér el sikereket idegenben is a tekebajnoki mérkőzések során. Köztudott, hogy a településen népszerűsége ellenére is veszélybe került néhány hónapja a sportág, pedig már épülőben volt az új, modem pálya. Sokan úgy ítélték meg, hogy nem sok esély van az intézmény befejezésére. Nos, szombaton megtörtént a „csoda”: Szánkon felavatták a kettőről négy sávosra bővített automata tekepályát. Az ünnepélyes aktuson Jánovszky László, az országos szövetség főtitkára mondott beszédet, amelyben többek közt arról is szólt, hogy a szanki tekézők a megváltozott és jobb körülmények hatására még előrébb rukkolhatnak az élvonalbeli bajnokságban. Az avatási ünnepség fénypontja azonban a játék volt. A magyar női válogatott fellépése tette igazán emlékezetessé a szombati csarnokavatót. Az alapozási időszak ellenére számos kiváló eredmény született az új játéktéren. A mérkőzés egyéni eredményei: Rajkóné 420 fa, Vidácsné 392, Török Mariann 388, Fehér A. 383, Szőke Zs. 380, illetve Törteli 451 fa. MI V A I AI .OS TOTÓ ER EDM ÉN"VEK 1. Pécsi MSC—Ferencváros .. .. 3:1 1 9. Essen—Wattenscheid .......... . . 1:2 2 2. Rába ETO—Ú. Dózsa........ . .0:1 2 10. Osnabrück—Schalke 04 .... .. 1:1 X 3. Haladás VSE—Váci Izzó ... .. 1:1 X 11. Solingen—Freiburg ............ .. 1:1 X 4. Eintracht Frankfurt— 12. BVSC—Diósgyőr ................. ..1:1 X Bayern München ................. ..0:1 2 13. Dorog—III. kér. TTVE .... ..2:2 X 5. Hamburger SV—Duisburg . 6. Hannover— ..2:4 2 Pótmérkőzések: Mönchengladbach .............. . .0:3 2 14. Metripond—Szeged SC .... ..1:1 X 7. Dortmund—Fortuna Köln . .. 3:0 1 15. Tatabánya—Csepel ....... .. 1:0 1 8. Saarbrücken—Meppen .... ..3:1 1 16. Honvéd—Békéscsaba.......... . .1:2 2 Félórányi foci döntött a hazaiak javára Doros László NB III. ALFÖLD-CSOPORT KTE nyerte a megyei rangadót 3:4, 5:2, 2:2). Bakos András „alkotmányos joga” a győzelemre