Petőfi Népe, 1989. május (44. évfolyam, 102-127. szám)

1989-05-08 / 107. szám

1989. május 8. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT • SPORT LABDARÚGÓ NB II. ' Egy lépéssel ismét közelebb a bentmaradáshoz A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Bajai SK—Metripond 2—1 (2—1) Baja, 1600 néző. Vezette: Szabó L. (Vukmann, Ilpgyó). BSK: Farkas — B. Szabó, Bene, Gallai, Szűcs — Kovács, Morvái, Evanics, Zrínyi (Szírják 61. p.)— Horváth, Bojás (Schneider 89. p.). Edző: Koller Viktor. . Metripond: Tóth — Talmácsi, Miklós, Urbán, Leindler — Kemenes, Fazekas, Kovács (Csáki 75. p.) — Bárány, Pásztor, Jegesi (Bódi 65. p.). Edző: Hímer István. Sárga lap: Talmácsi a 24. percben. Szögletarány 9:6 (5:1), BSK javára. A nehéz helyzetben lévő bajai gárda mindent egy lapra föltéve óriási lendü­lettel kezdte a Metripond elleni mérkő­zést. Az első félidőben a bajaiak élvez­ték a szél támogatását, s már az 5. percben megszerezték a vendégek a ve­zetést. Fazekas jobbról a szögletzászló­ról adott középre és a jól érkező Bá­rány a statisztáló bajai védők közül kilépve, 6 méterről a hálóba pörgetett. 0—1. Már egy perccel később egyenlít­hetett volna a BSK, ám EVanics szögle­te után Morvái 5 méterről a kapu mellé fejelt. Szerencsére a váratlanul beka­pott gól sem szegte a hazai támadók kedvét és a 13. percben sikerült egyenlí­teni. Evanics 35' méterről észrevette, hogy Horváthot fedezetlenül hagyták a vásárhelyi védők, pontosan ívelt csa­pattársa elé, aki 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1—1. A 26. percben kishí- ján vezetést is szerzett a Metripond. Farkas egy szögletnél a labda alá fu­tott, ám Kovács az üres kapu fölé emelt. 5 perccel később azonban a má­sik kapunál a hazai támadók ponto­sabban céloztak, előbb a kitörő Bog­nárt Miklós felvágta a 16-oson belül. Horváth büntetőből a bal felső sarok­ba lőtt. 2—1. A lefújás előtt 7 perccel Bojás tiszta helyzetből az oldalhálóba lőtt. A fordulás után a Metripond lépett fel támadólag, de az 51. percben Hor­váth újabb gólt szerezhetett volna, ám távoli lövését bravúrral védte Tóth. A 79. percben Bojás a saját térfeléről indulva az ellenfél kapujáig vezette a 'labdát, de a kifutó kapus lábát találta el. A 87. percben a bajai csatár megis­mételte előző produkcióját, jó csellel becsapta Miklóst és újból a kapust vet­te célba. Még egy perccel a mérkőzés lefújása előtt is adódott bajai helyzet: Schneider azonban késlekedett az 5-ös vonalánál és szerelték. Végre látványos, változatos mérkő­zést játszott a kiesés rémétől fenyegetett bajai gárda. A nagy lelkesedés ezúttal nem okozott görcsöt a hazai játékosok­nál. Végig gólratörőbben, nagyobb lel­kesedéssel futballoztak. A szép győze­lem megérdemelt, és határozottabb ka­pu előtti produktummal még nagyobb különbség is lehetett volna. Kitűnt: Morvái, Bojás, Evanics, il­letve Tóth (a mezőny legjobbja), Bá­rány. Schwarcz Iván A „harmadik félidőben” maradt alul a KSC A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Kazincbarcika—KSC 1—1 (0—0) 11-esekkel 4—3 Kazincbarcika 1000 néző. Vezette: Kiss B. (Mester, Bagyula). Kazincbarcika: Majer — Szabó (Bartuska 63.), Sztahon, Lipcsei, Plané­ta — Szamosi, Orlóczki, Kondás — Asszony, Kerekes (Barta 78. p.), Búza. Edző: Varga Z. KSC: Erdei— Bukó, Somogyi, Safranyik, Málik -7- Hofmeister, Babis, Török (Gulácsi 54. p.), Rácz — Durucskó, Ozsváth (Balogh 90. p.). Edző: Losonczy László. Szőgletarány: 7: 6 (2 :2) Kazincbarcika javára Kazincbarcikán nagy iramban kez­dődött a mérkőzés. Az első helyzet a hazaiak előtt adódott, a 8. percben. Kondás egyedül lépett ki a védők kö­zül, de jó helyzetben 10 méterről a ka­pu előtt keresztbe lőtte a labdát. A-kecskeméti- kék-fehérek .nem játszott tak-alárendelt szerepet régi- vetélytár- suk otthonában,''zárt védekézésbőTvtP zetett kontra támadásokkal gyakran kerültek helyzetbe Majer kapuja előtt. A 38. percben egy ilyen akció végén a szél „megnyomta” a labdát, amely a meglepett hazai kapus fölött, a felső lécről pattant a kapu mögé. Az SS. percben vezetést szerzett a Kazincbarcika, Lipcsei futott el a jobb oldalon, beadása után Kerekes Orlócz- .ki. elé.fejelte a. labdát,., aki .látványos lövőcsel után a kapu közepébe talált. Tr^;'AJyézét'őgóThiégszérzéséütán lendületbe jött a hazai együttes. A 63. percben Bartuska a kaputól' S méterre egyedül ugrott fel egy labdára, jól irányzott féjesét Erdei nagy bravúrral védte. A 66. percben egyenlített a KSC. Bartuska röviden adott haza egy lab­dát, Rácz lecsapott rá, már csak a ka­pussal állt szemben, amikor a hazai portás elhúzta a lábát. A megítélt bün­tetőből Somogyi egyenlített. 1-rl. Vál­tozatos volt a mérkőzés hajrája, a leg­nagyobb helyzetet az utolsó előtti perc­ben Planétás hagyta ki, fejese után a kapufáról pattant le a labda. A mérkőzést eldöntő 11-es rúgások során a kecskemétiek közül Durucskó, Somogyi és Babis a kapuba talált, míg Safranyik és Rácz hibázott. A hazaiak­nál csak Bartuska tévesztett célt, így 4: 3 arányban a barcikaiak bizonyul­tak jobbnak. A mérkőzés egyenlő erők küzdelmét hozta, a nézők jó iramú, izgalmas csa­tát láthattak, a hazaiak többet, a kecs­kemétiek veszélyesebben támadtak? Kitűntek: Lipcsei, Orlóczki, illetve Somogyi, Hofmeister. Doros László LABDARÚGÓ NB III. „Menekül" a Kun Béla SE a kiesés elől HONVÉD KUN B. SE—ME- ZŐKOVÁCSHÁZA 3—1 (0—0) Mezőkovácsháza, jv.: Kormá­nyos, 500 néző. H. Kun B. SE: Csáki — Mátrai (Békési), Lenkefi, Boronkai, Mol­nár, Berki, Kisistók, Győré, Ár- gyelán, Sz. Tóth, Kátai. Edző: Ivá- nyi Mihály. Egyenlő erők küzdelmét szakí­totta meg az első félidő 35. percé­ben az átvonuló vihar. Csak 20 perc múlva folytatódhatott a játék. Kis­istók szerezte az első gólt a második félidő 25. percében. A 35. percben egyenlítettek a mezőkovácsháziak, de két perc múlva Boronkai szép fe­jessel ismét vezetést szerzett a kkfházi csapatnak. A 40. percben kitörő Sz. Tothot a kapus a 16-oson belül kézzel elrántotta, a jogosan megítélt büntetőt a sértett ertekésí- tette. A második félidő elején az 5- ösön belül megrúgták a kkfháziak kapusát. Csákit a mentő bordasé­rüléssel szállította a kórházba, de kezelés után a csapattal együtt tér­hetett vissza a kiskun városba. Kitűnt: Lenkefi, Mátrai, Kisis­tók. CSONGRÁD—MISKE 1—0 (1 —®) Csongrád, 1000 néző. Vezette: Guthi. Miske: Tasnádi -—.Jagicza (Csin- csák), Hubert (Pécsi), Horváth F., Goldschmidt, Miskolczi, Haver- Bacher, Ginál dr., Kovács, Kako- nyi, Tamási. Edző: Ónodi Tamás. 21. perc: Jobb oldali beadás után Jagicza balszerencséjére Kéri élé fejelte a> labdát, aki habozás nél­kül, 10 méterről a hálóba lőtt. 1 —0. A . fordulás után Ginál dr. egyenlíthetett volna, de hibázott. A 81. percben Kákonyit a játékve­zető kiállította. Kitűnt: Kéri, Bánfi, illetve Tas­nádi. OROSHÁZA—SOLTVAD-. KERT 0—0 (büntetőkkel 6:5). Soltvadkert, 400 néző. Vezette: László. Soltvadkert: Dobszai — Win- decker, Csesznegi, Udvarhelyi, SzelLák, Vági, Marosi, Katzen­bach, Vadászi, Török, Szepesi (Rózsa). Edző: Bozsó György. 20. perc: Dobszai elhúzta a kitö­rő Papp lábát, a büntetőt azonban kivédte a vadkerti kapus. A hazai­ak a második félidőben sok helyze­tet hibáztak el, és a büntetőpárbaj­ban is alulmaradtak a vendegekkel szemben. KiáUítva: Török, illetve Nagy. I I Kitűntek: Qllei, Árvái, Deák, il­letve Dobszai, Marosi. PÉNZÜGYŐR—KECSKE­MÉTI TE 0—0 (11-esekkel 6:7) Kecskemét, városi pálya, 500 néző. Vezette: Varga F. • Kecskeméti TE: Varga—Endre, Gál, Forgó, Pataki, Újfalusi, Nagy, Torbavecz (Virágh), Óvári, Fütyü (Salánki). Edző: Sz. Tóth Antal. A hazai csapát mindvégig töb­bet kezdeményezett és a találkozó nagy részében mezőnyfölényben játszott. Ám támadásaik könnyen kiismerhetők voltak, a kapura nem jelentettek igazán veszélyt. A szervezetten védekező Pénz­ügyőrjói szűrte meg ezeket a kecs­keméti akciókat. Összességében csak küzdelemről lehet beszélni, jó játékról már kevésbé. A büntető­párbajt a vendégcsapat nyerte. Kitűnt: Endre, Gál, Pataki, illet­ve Simon, Bozsik, Sólyom. SZEGEDI VSE—KISKŐRÖS 0—0 (11-esekkel 4:3) Szeged, VSE-pálya, 300 néző. Vezette: Kokavecz. A mérkőzésről nem kaptunk részletes tudósítást. AZ NB 111. KÖRÖS CSOPORT ÁLLÁSA 1. Szegedi Dózsa 2. Gyula 3. H. Osztyapenkó 4. Pénzügyőr 5. Miske 6. Csongrád 7. Szentes 8. Kiskőrös 9. Mezőhegyes 10. OMTK 11. Mezőkh. 12. KTE 13. Soltvadkert 14. SZVSE 15. H. Kun B. SE 16. Békés 25 16 3 25 15 3 25 13 3 25 13 2 25 13 1 25 11 5 8 6 10 — 5 251—1860 5 44—2253 742—3447 7 39—2346 942—2744 8 35—2443 X27—3040 1044—3935 9 25—3333 11 32—3232 11 33—3532 1233—3529 13 30—5828 14 29—6127 13 23—3726 1426—4725 Eredmények: Szentes—Békés 3 —1, H. Osztyapenkó—Szegedi D. 0—0 (1 l-esekkel 4:3), Gyula—Me­zőhegyes 1—0. Az történt az NB I-ben EREDMÉNYEK: Ferencváros— PMSC 3—3 (11-esekkel: 4—2)t Veszp­rém—MTK-VM 0——0 (11-esekkel: 6 —5), Siófok—Bp. Honvéd 1—1 (11- esekkel: 3—4), Videoton—Rába ETO 2—2 (11-esekkel: 3—4), Tatabánya— ZTE 1—0, Váci Izzó—Haladás 0-^0 (11-esekkel: 4—2), Dunaújváros—Ú. Dózsa 0—0 (11-esekkel 5—4), Vasas —Békéscsaba 0—0 (11-esekkel: 4—5) TENISZ „Bentragadt” a rajton a KTC Mint ismeretes: a hosszú ideig gon­dokkal küszködő Kecskeméti Tenisz Club női és a férficsapata is kiharcolta a legutóbbi idényben az élvonalba ke­rülést. A hét végén mind a két gárda bejnutatkozott a kissé szokatlan me­netrend szerint bonyolódó OB I-ben: pénteken, szombaton és vasárnap is játszottak egy-egy bajnokit a kecske­méti teniszezők. A mérleg nem túl ked­vező. A két újonc csaptot mérkőzésé­ről kaptunk hirt lapunk zártáig (a nők soproni eredménye nem érkezett meg), s valamennyi vereségről tudósított. A nők játszottak szorosabb mérkő­zéseket, különösen Szombathelyen állt a zászló a győzelemre. A mérkőzés de­rekán 4:2-re vezettek a kecskemétiek,' de mind a három páros csatában alul­maradtak és 5:4-re vesztettek. A kecskemétiek hét végi eredményei. Férfiak: Veszprém—KTC 8:1. Az egyetlen kecskeméti győzelmet Halász Tibor érte el. Zalaegerszeg—KTC 6:3. Győztesek: dr. Glied, Noel és a Tóth P., Halász kettős. JÄTE SC (Szeged) —KTC 7:2. Győztesek: Noel és a Tóth M., Halász páros. Nők: Boglárlelle—KTC 613. Gy.: Csávás Cs., Kenderesi és a Csávás, Csömör páros. Szombathely—KTC 5:4. Győztesek: Csávás Cs., Csávás I., Csömör E., Szelei N. Új vezetők a diáksport élén „A magyar diáksport az elmúlt két évben lábra állt, most meg kell tanulnia járni”, mondta szombaton Deák Gábor államtitkár, a-Magyar Diáksport Szövetség második küldöttközgyűlésén. Szó ami szó, a szervezeti formák valóban kialakultak, de a sportvezetők többsége még mindig állítja, hogy diáksportunk egyelőre megfoghatat­lan. Mégpedig azért, mért erőtlen kísérletektől eltekintve, egyszerűen nem létezik. Még akkor sem, ha néhány áldozatkész munkát végző testnevelőt ezúttal is kitüntet­tek. A közgyűlés végén megválasztották az MDSZ új tisztségviselőit. Az elnök Novotny Zoltán, a rádió sportosztályának vezetője lett, alelnök pedig Földesiné Szabó Gyöngyi és Baros Imre. Főtitkárnak Leitner Józsefet választották. A közgyűlés keretében sportvezetőket jutalmaztak. Megyénkből Grosán Pálné, a kecskeméti Leninvárosi Általános Iskola igazgatónője a Magyar Népköztársasági Sportérdenlérem ezüst fokozatát, Deák Ferencné, a kalocsai I. István Gimnázium testnevelője pedig Kiváló Munkáért kitüntetést vehetett át Deák Gábor államtitkár­tól. Messzi második lett a Pannónia Kupán A siófoki Szépvölgyi Úti Általános Iskola tornacsarnokából tárcsák koccanása hallatszott. A bejáratnál plakát köszöntötte a 16. Pannónia Kupa nemzetközi súlyemelőversenyre és Világ Kupa-fordulóra összesereglett sportolókat. A szöuli olimpiai játékok utáni, élső jelentős nemzetközi viadalon 19 ország 89 súlyemelője lépett dobogóra, köztük olimpiai érmesek, helyezettek is. A verseny folyamán végig megfigyelhettük, hogy átrendeződtek az erőviszonyok. Az ázsiai sportolók (kínaiak, dél-koreaiak és az élvonalat eddig csak távcsővel figyelő indonézek) feljöttek. Az eddig súlyemelő-nagyhatalomnak számító országok versenyzői némi­képp elmaradtak a várakozástól. Legnagyobb érdeklődéssel a szöuli olimpián ezüstérmes Messzi István szereplé­sét figyeltük. Mint edzőjétől, Kasza Györgytől megtudtuk: a sportoló a téli térdműtétje miatt csak később kezdhette el az alapozást, így még nincs igazán formában. Ez a verseny amolyan felkészülési állomás is egyben a szeptemberben sorra kerülő athéni Európa-bajnokság és világbajnokság előtt. A 82,5 kg-os súlycsoportban a kecskeméti fiún kívül 7 versenyző — köztük a szöuli 4. helyezett kínai Cai Yan és a világranglistán 5. szovjet Gusakov—próbált megküzdeni a súlyzókkal. Messzi három, jól sikerült szakítógyakorlata után 152,5 kg-mal a harmadik helyen állt. Már látszott, hogy a remek formában lévő kínait nem tudja legyőzni, de Gusakov ellen még lehet valamit keresnie. A kecskeméti versenyző elsőre 170 kilót, másodikra 177,5 kilót lökött és várt. A szovjet fiú ’kilökte a 175 kilót és szintén várakozó álláspontra helyezkedett. Nagy taktikai harc kezdődött. Előbb 180 kg, majd 185 kg súly várt arra, hogy kilökjék. A szovjet ez utóbbinak kétszer is nekirugaszkodott, sikertelenül. Ekkor Messzi hamiskás mosollyal bejelentette: harmadik gyakorlatát már nem kívánja végrehajtani. így Gusakowal azonos összetett eredményt, 330 kilót elérve, de könnyebb testsúlyá­val második helyet szerzett. A zárónapon bebizonyosodott, hogy a Verseny, bár jó'hangulatban zajlott, nem volt a csúcsdöntések színhelye. Nem erről jut eszembe: a háromnapos viadalra nézőként ellátogatott a szöuli olimpián 4. helyezést elért, később doppingolás miatt kizárt Csengeti Kálmán is. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, szárnyra kelt a hír, hogy a súlyemelőnek hamaro­san napvilágot lát egy „minden igazságot feltáró” könyve. De hát ez már egy másik történet. — sze — SAKK OB I. Elszalasztott győzelem .. •/JLű-í ÜST- 8T .0 .U 19Í6I9S .iái09)1 páni pq-OfK' r ,á f pq.flD - !:- DUTÉP SC-diE. HONVÉD 7:7 Néhány döntetlen után Máthé szerezte meg a vezetést a hazaiaknak. Pintér nagymester egyenlített, majd ismét a kecskeméti Bauer következett briliáns győze­lemmel. Ezután az éltáblákon kidomborodott a vendégcsapat fölénye, egyenlítet­tek, majd a vezetést is megszerezték. Négy órai játék után viszont biztosnak tűnt a Dutép SC győzelme, már csak az utolsó négy táblán folyt a játék, valamennyin hazai fölénnyel. Ezt a fölényt Sárosi, majd Siklósi győzelmével realizálni tudta, a két kecskeméti ifjúsági játékos viszont nem bírta a hatodik óra feszültségét, állásaikat döntetlenre, illetve vesztésre rontották. Részletes eredmények (elöl a kecskeméti játékosok): Grószpéter—Sax 0,5:0,5, Gauglitz—Pintér 0:1, Lánc— Horváth J. 0:1, Varasdy—Petrán 0,5:0,5, Forgács—Horváth Cs. 0:1, Vidéki— Pálkövi 0,5:0,5, Máthé—dr. Liptay 1:0, dr. Erdélyi—Fogarasi 0,5:0,5, Kormá­nyos—Orsó 0,5:0,5, Bauér—dr. Nagy 1:0, Siklósi—Horváth Z. 1:0, Sárosi—Ar­nold 1:0, Soós—Lajos 0:1, Bezdán—ídr. Kende 0,5:0,5. A 8. forduló további eredményei: DUSE—Törekvés SE 3:10 (1), Bp. Statisztika —Bp. Spartacus 9,5:4,5, Borsodtávhő SE—Bp. Vasas 9,5:3,5 (1), Kolacskovszky SE Eger—MTK-VM 4:10, Csuti Antal SK—Bp. Postás 9,5:4,5, Pécsi MSC— Szolnoki Mezőgép SE 7:7. Áz élmezőny állása a tavaszi 8. forduló után: Bp. Honvéd 73, Dutép SC, Kecskemét 70, MTK-VM 65,5, Szolnoki Mezőgép SE 62, Törekvés SE 61,5 (1), Borsodtávhő SE 58,5. Női OB I-es mérkőzésen: Dutép SC—Bp. Honvéd 1,5:0,5. A mérkőzés érdekessége volt, hogy a vendégcsapat a második táblán nem tudott játékost állítani, mint elmondták: sértődések, illetve anyai, örömök miatt, így a Dutép SC itt játék nélkül nyert. Az első táblán Kurucsai Margit nagy küzdelem után döntetlent ért el a szintén kecskeméti nevelésű Németh Mária ellen. A női csapat szintén az érmekért hárcolhat majd az őszi hátralévő fordulókban. Dr. Erdélyi Tamás Senna nyerte a Monacói Nagydíjat A világbajnoki címvédő brazil Ayrton Senna (McLaren) rajt—cél győzelmet ara­tott a vasárnap Monte Carlóban megrende­zett Monacói Nagydíj Forma—1-es autós gyorsasági világbajnoki futamon. Senna, aki 1987 után másodszor bizonyult a legjobbnak a miniállamban, 1: 53 : 33.251 óra alatt teljesítette a 77 kört, vagyis a 256,256 kilométert. A második helyen a francia Alain Prost (McLaren), a harmadi­kon az olasz Stefano Modena (Brabham) érkezett célba. TOTO A TOTÓ 18. heti játékszelvényén szereplő mérkőzé­sek eredményei: 1. Werder Bremen—1. FC Köln ..............1:2 2 2 . Dortmund—St. Pauli ..............0:0 x 3. Hannover—Stuttgarter Kickers ........3:4 ^ 2 4. B. Mönchengladb.—B. Uerdingen .. .3:0 1 5. - Solingen—Aachen'................. .0:2 2 6. Wattenscheid—Blau-Weiss 90..............1:2 2 7. Mainz—Düsseldorf . J......................2:2 * 8. Freiburg—FC Homburg........................1:0 1 9 . Bologna—Napoli . ....................1:1 x 1 0. Juventus—Internazionale ....................1:1 x 1 1. Lecce—Sampdorin 1:0 1 12. Genoa—Bari ......... 0:0 * 1 3. Taranto—Brescia ................................2:1 1 Pótmérkőzések: 14. Offenbach—Meppen .............................2:3 2 1 5. Fortuna Köln—Braunschweig..........3:2 • 1 16. Avellino—Messina ..............................1:1 x R ÖVIDEN 5 A Felszabadulási Kupa női kosárlab- damérközés-sorozat Kőér utcai fordulójá­ban a Kecskeméti SC gárdája egy győzelem­mel és egy vereséggel vette az első két aka­dályt. A fiaskót 102—66 (54—35)-ös kü­lönbséggel a Bp. Spartacustól szenvedte el Tóth Viktor csapata. A győzelmet 116—71 (52—34)-es fölényes biztonsággal az Egis SE ellen érte eLa KSC. • Miskolcon rendezték meg az asztalite­nisz Bíró Sáiidor-emlékversenyt, amelyen 36 egyesület 250 indulója állt asztalhoz. A férfi párosok küzdelmében remekeltek a félegyhá­ziak. Az első helyen Szalaba végzett, oldalán a miskolci Báthoryval. Második két félegyhá­zi, Káposztás és Kaiser lett, a harmadikon szintén a Lenin Tsz SK asztaliteniszezői, Bé­nák és Kovács végeztek. 1 S A Ferencvárosi Evezős Klub rendezésé­ben került sor a dr. Török Zoltán-emlékver- senyré! A Bajai Spartacus-Vízügy lapátosai közül a legjobban Bartosné szerepelt, aki a könnyűsúlyú egypárevezősök közt a máso­dik helyen végzett. Harmadik lett a női kor­mányos-nélküli kettesek közt a Jerkovics— Urbán duó, míg a könnyűsúlyú férfi egypár­evezősök mezőnyében a bajai Tóth bronzér­mes helyen ért célba. • Továbbjutott a Davis Kupában és alapo­san visszavágott a legutóbbi 5:0-s vereségért férfi teniszválogatqttunk. Már az első két nap után 3:0-s. behozhatatlan előnyre tett szert és a következő fordulóban a világcsoport leg­jobb tizenhat együttese közé jutásért mérkőz­het. Tragikus hú viszont a magyar tenisz­életből, hogy az egyik legtehetségesebb honi játékos, Püski Ottó autóbaleset következté­ben elhunyt. KETTESFOGAT-HAJTÓ DERBI Bács-kiskun megyeiek a dobogón A verseny meglepetése: Molnár József Csupán két-háromszáz ér­deklődő í kísérte figyelemmel tegnap Üllőn a magyar kettes- fogat-hajtó derbi befejező ver­senyszámát. A szolid érdeklő­dés azonban nem a verseny színvonalát minősítette, sokkal inkább azt, hogy azon a tájon njnes hagyománya a fogatver­senyzésnek. Bezzeg Bács- Kiskunban... A megyebeli versenyzők azonban Üllőre is elmentek, hogy megmérkőzzenek az or­szág legjobbjaival. A huszon­nyolc tagú mezőnyben kilenc hajtó a mi megyénket képvisel­te, s ha a derbigyőzelmet ezúttal nem is sikerült megszerezniük, az első hat között három Bács- Kiskun megyei végzett. A nyolcadik magyar derbi eredményei, dijhajtás: 1. Lázár Vilmos (Rákoshegy) 84, 2. Nyúl Zoltán (Bács-Kiskun Me­gyei Gabonaforgalmi és Malomipari Vállalat) 88, 3. Szegedi Gábor (Kiskunhalasi Határőr Dózsa) 91, 4. Molnár József (Mélykút) 98 ponttal. Lázár Vilmos üllői győzelmével bebizonyította, hogy nem vélet­lenül nyerte meg a hetényegy- házi idénynyitó versenyt, ko­molyan készül a világbajnok­ságra. A nap másik meglepeté­sét Kecskeméti László, a Kis­kunfélegyházi Lenin Tsz SK vi­lágbajnoka szolgáltatta, aki 115 hibaponttal teljesitétte a díjhajtó feladatot, s ezzel a 15. helyről várhatta a következő versenyszámot. A maratonhajtás végeredmé­nye: 1. Muszkán István (Üllő) 63, 2. Kiss Zoltán (Balaton- nagyberek) 64, 3. Lázár Vilmos .64,4. Kecskeméti László 64, 5. , Szegedi Gábor 68, 6. Egri Péter (Kecskeméti Húsos) 68 ponttal. Ez a versenyszám sem múlt el meglepetések nélkül. Kecske­méti bravúros maratonhajtása után rosszal lett, és haza kellett utaznia. Mint később kiderült már hosszabb ideje nincs rend­ben az egészsége. Egri Péternek viszont az egyik fogatlova bete­gedett meg, a hátsó lába meg­bénult, s ezért a tartalékkal kel­lett versenyeznie. Előkelő he­lyezése így is meglepte a szak­embereket, hiszen ebben az erős mezőnyben senki sem várta a legjobb hat közé. Ezek után érthető kíváncsi­sággal várták a szakemberek a vasarnap délelőtti akadályhaj­tást, az összetett verseny befeje­ző számát. A megméretett pá­lya azonban könnyűnek talál­tatott, hiszen csaknem a me­zőny fele — tizenhárom ver­senyző — teljesítette a feladatot hibátlanul! így a díjhajtásban és a maratonhajtásban elért pontszámok nem változtak. Az összevetés már csupán csak az utolsó számban, az akadályhaj­tásban döntötte el a sorrendet. De a tizenhárom közül csak ki­lenc hajtó állhatott rajthoz, mert amint a versenybíróság megállapította, négy versenyző kocsijának kevesebb volt a ten­gelytávolság a szabályokban előírt 148 centiméternél... Ezért aztán joggal mérgelődött a szebb befejezésre számító Egri Péter is. Az orgoványi Szabó Erika pedig a könnyeivel vívott különversenyt természetes aka­dályok híján... A kilenc hajtó közül öten is­mét hibátlanok voltak, így a másodpercek döntötték el kö­zöttük a sorrendet. A pálya alapideje 153 másodperc volt. Az akadályhajtás végeredmé­nye: 1. Molnár József (Mély­kút) .97,02 másodperccel, 2. Nagy Sándor (Siófok) 99, 3. Feher Mihály (Győr) 99,02, 4. dr. Boros István (Kunsziget) 100,09, 5. Lantos Mihály (Bu­gyi) 110,50,6. Szegedi Gábor (5 hibapont) 99,02 másodperccel. Az összetett verseny végered­ménye, a nyolcadik magyar hajtoderbi győztese: Lázár Vil­mos 148,2. Szegedi Gábor 159, 3. Nyúl Zoltán 165, 4. Molnár József 169, 5. Muszkán István 177,6. Kiss Zoltán 178 ponttal. B. I.