Petőfi Népe, 1989. május (44. évfolyam, 102-127. szám)

1989-05-22 / 119. szám

1989. május 22. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT • SPORT LABDARÚGÓ NB II. A BSK ráijesztett a DMVSC-re, de esélye nem volt a pontszerzésre A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Debreceni MVSC — Bajai SK 4—1 (1—1) Debrecen, 2000 néző. Vezette: Stamkr (Kiss B. Lettrich). DMVSC: Mező— Balogh, Nagy, Plókai, Tőkés — Moldván, Adóiján, Rostás, Csiszár, — Márton, Benyo. Szakosztály-igazgató: Temesvári Mik­lós. Bajai SK: Farkas — Szűcs, Bene, Gallai, Vidák — B. Szabó, Evanics, Morvái, Kovács — Horváth, Bojás, Edző: Koller Viktor. Csere: Szűcs helyett Tóth I. az 52., Rostás helyett Tóth L. a 76., B. Szabó helyett Szíriák a 80., Tőkés helyett Ulvereczky a 83. percben. Gólszerzők: Bojás a 17., Moldván a 44., Adóiján az 57., Plókai a 71., Márton a 84. percben. Sárga lap: Horváth, a 61. percben. Szögletarány: 4:3 (4:2) a Baja javára. Az első negyedórában a debreceniek irányították a játékot, és egy alkalom­mal Farkas kapus csak a kapufa segít­ségével tudta menteni Rostás jobb felső sarokba tartó lövését. Ebben az idő­szakban tetszetősebben játszott a DMVSC. A mérkőzés első szögletét a 15. percben a bajai csapat rúghatta, majd két perc múlva egy gyors kontra­támadással a vezetést is megszerezte. Szűcs jobbról középre adott labdáját a jó ütemben érkező Bojás az ötösről a háló közepébe lőtte. 0—1. Az első félidő lefújása előtt tud­tak csak egyenlíteni a debreceniek. A 44. percben Benyó bal oldali beadá­sára Moldván jól mozdult, és az elál- mélkodó védők között, 7 méterről a háló jobb oldalába fejelte a labdát. 1—1. Szünet után egy ideig mezőnyjáték folyt, maid a hazaiak egyre nagyobb fölénybe kerültek. A debreceni közép- ályássor feljavult, míg a bajaiak aug özelítették meg Mező kapuját. Az 57. ercben védelmi hiba után Adorjánhoz erűit a labda, aki közelről a kétségbe­esetten kimozduló Farkas fölött a há­lóba ívelt. 2—1. A 71. percben Plókai 28 méterről váratlanul lövésre szánta el magát, s labdája a jobb felső sarokba vágódott. 3—1. A 84. percben növelte előnyét a ha­zai együttes. Moldván—Tóth—Már­ton volt a labda útja, és Márton a bal- összekötő helyéről, 8 méterről a kapu bal oldalába bombázott. 4—1. A játék képe alapján az éllovas deb­receni csapat ilyen különbséggel is rá­szolgált a három bajnoki pontra. Kitűnt: Balogh, Plókai, Moldván, Adóiján, illetve Morvái, Evanics. Fülep Kornél Csak a védelem volt gólképes A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Szolnoki MÁV MTE—Kecskeméti SC 4—2 (1—2) Kecskemét, 2000 néző. Vezette: Vad (Kis B./Bajkai). Szolnok: Hatvani — Kiss A., Ágh, Szilágyi, Rózsavölgyi, Csató, Kato­na, Kanyári, Hegedűs, Bontovics, Varga. Edző: Szatmári János. KSC: Nagy Zs. — Hofmeister, Somogyi, Bukó, Málik, Háyer, Ozsvát, Kiss P. Rácz — Tóth Durucskó. Edző: Losonczy László. Csere: Háyer helyett Gulácsy a 47., Ozsváth helyett Tőrök a 72. Kanyári helyett Seregi a 84. percben. Sárga lap: Málik a 20., Bontovics a 42., Kiss P. az 59., Kiss A. a 60., Török a 89. percben. Piros lap: Katona a 78. percben. Szögletarány: 4:2 (2:2) a KSC javára. Kecskeméti támadásokkal indult a játék, de a 4. percben a vendégek veszé­lyeztettek. Katona léc alá tartó szabad­rúgását Nagy Zs. a mezőnybe öklözte. Az 5.. percben balról belőtt. labdára Kiss P. előbb mozdult, mint a kapus és fejéről a kapu bal oldalába vágódott a labda. 0—fjj A 12. percben Katona balról belőtt szabadrúgásába Hegedűs beletette a lá­bát, és onnan a labda a jobb kapufára, majd a hálóba pattant. 1—1. A 24. percben Hofmeister jobbról hosszan keresztbeívelte a labdát Rácz felé, aki fejjel maga elé ejtette, majd kapásból a bal sarokba lőtte. 1—2. Változatos volt a játék, elég sok volt a szabálytalanság, még több azonban .ajnűesés és a szimulálás. A fordulás után gyorsan egyenlített ä véndégcsapat. Bontovics a bal olda­lon egészeb az alapvonalig cselezte ma­gát, onnan beguritott. Ügy látszott, hogy a kecskeméti kapus biztosan fog­ja a gyenge labdát, de Nagy Zs. várat­lanul elcsúszott, és a jó ütemben érkező Csató szinte gólvonalról lőtt a hálóba. 2—2. A gól után megélénkült a játék; a kecskeméti csapat támadott, mégis a vendégek lőttek újabb gólt. A 76. perc­ben Bontovics és Kanyári adogatott, majd Vargát ugratták ki, aki lesgyanús helyzetből a vetődő kapus mellett lőtt a hálóba, 3—2. A 79. percben Katona szabálytalan­kodott és a játékvezető kiállította. A 81. percben Tóth Cs. lefejelte a lab­dát Kiss P. elé, aki megcélozta a bal felső sarkot, de csúnyán a kapu mellé lőtt. A 83. percben Durucskó labdáját Rácz lekezelte és 5 méterről magasan a léc fölé rúgta. A 90. percben Bontovics kicselezte Hofmeistert, a kapus rossz ütemben indult ki, és Bontovics a kapu bal oldalába lőtt. 4—2. A kecskeméti csapat gyorsan meg­szerzett vezetés után érthetetlenül a já­ték lassítására törekedett, igy a vendé­gek irányítottak és hamar egyenlítet­tek. A fordulás után sokat bizonytalan­kodott a kecskeméti védelem, és köny- nyen hárítható gólokat kapott. A lel­kesen és jobban játszó vendégek meg­érdemelten vitték el a 3 pontot. Kitűnt: Rózsavölgyi, Bontovics, Ágh, Kanyári, illetve Somogyi. Szabó Zoltán LABDARÚGÓ NB III. Megyei csapataink a vert mezőnyben honvéd kun b. se—szegedi Dó­zsa 0—0 (11-esekkel 5:4) Kiskunfélegyháza,300néző. Vezette: Szeles. HKBSE: Csáki — Mátrai, Lenkefi, Bo- ronkai, Szabó (Dóda), Kisistók, Mákos, Molnár, Berki (Argyelan), Sz. Tóth, Fekete. Edző: Iványi Mihály. A mindvégje határtalan lelkesedéssel ját­szó, sereghajtó honvédgárda a tizenegyes­párbaj megnyerésével igen értékes két pontot szerzett a csoport bajnokjelöltjétől. Kitűnt: Molnár, Kisistók, Csáki, Boron- kai, illetve Apró, Csehó, Kurucz. Ifjúsági eredmény: Szegedi Dózsa—Hon­véd Kun B. SE 3—1. HONVÉD OSZTAPENKO—MISKE 3 —1 (1—1) Budapest, Magyar Kábel-pálya, 200 néző. Vezette: Szabó S. Miske: Tasnádi—Jagicza, Hubert, Tamá­si, (Pécsi), Goldschmidt, Miskolczi (Hor­váth), Csincsák, Ginál, Kovács, Pesti, Ha- yerbacher. Edző: Ónodi Tamás. A 10. percben az Osztapenko játékosa egy bal oldali szabadrúgást középre iveit és az „elalvó” miskei védők között Lillik biztosan fejelt a kapuba. 1—0. A 27. percben Csincsák beadását Ginál fejelte a hálóba. 1—1. A 80. percben a lesre játszó miskei védők közül Tyukodi kilépett és a hálóba lőtt. 2—1. A 85. percben Oravecz egyéni akcióból állította be a végeredményt. 3—1. Kitűnt: Tyukodi, Oravecz, Lilli, illetve Tasnádi, Kovács. GYULA—SOLTVADKERT 2—0 (0—0) Soltvadkert, 600 néző. Vezette: Zsemben. Soltvadkert: Dobszai — Windecker, Csesznegi, Cseh, Szellák, Vági, Marosi (Ró­zsa), Török, Katzenbach, Udvarhelyi, Szabó F. Edző: Bozsó György. 57. perc: Szénást beadását Jónás futtából lőtte a kapu bal oldalába. 1—0. 64. perc: Csimák a bal oldalon elszágul­dott, beadta a labdát és a jókor érkező Stei- gervald kapásból lőtt a halóba. 2—0. Az első félidőben jól tartotta magát a ha­zai csapat, sőt kapufát is rúgott. Szünet után a rutinos vendégek kihasználták a soltvad- kerti védelem megingásait. Kitűnt: Steigervald, Kurucz, Répási, illet­ve Dobszai, Török. RÖPLABDA Iijúsági eredmény: Gyula—Soltvadkert 8 —1. BÉKÉS—KECSKEMÉTI TE 0—0 (11- esekkel 5:4) Békés, 500 néző, vezette: Kormányos. KTE: Varga — Forgó, Gál, Ujfalusi, Tor- bavecz, Pataki, Meszlényi, Óvári, Nagy, Hor­váth, Fütyü (Endre). Edző: Sz. Tóth Antal. Az első félidőben a kecskeméti csapat, for­dulás után a hazai együttes játszott jobban. Kitűnt: Pribojszki, Nagy, Tisza, Szakái, illetve Varga, Gál, Meszlenvi, Horváth. KISKÖRÖS—CSONGRÁD 1—0 (1—0) Csongrád, 1000 néző. Vezette: Szűcs. Kiskörös: Kovács — Lengyel, Benkó, Be­regszászi, Szentpéteri, Verebelyi, Szekér, Bi­schof! (Szabó), Szűcs, Pecznyik (Pál), Sörös. Edző: Gacs Tibor. 28. perc: BischofT egy hosszú labdával le­futotta a csongrádi védőket és a kimozduló kapus mellett a hálóba lőtt. 1—0. A 38. percben a játékvezető villámlás és vihar miatt félbeszakította a játékot és csak 25 perc múlva folytatták. Az eredmény már nem változott. Kitűnt: Kovács, Bischoff. Az NB III. Körös-csoport állása 1. Szegedi Dózsa 27 18 3 4 2 53—18 64 2. Gyula 27 16 4 2 5 47—23 58 3. Pénzügyőr 28 14 4 3 7 44—26 53 4. H. Osztapenko 27 14 3 2 8 47—38 50 5. Miske 27 14 1 3 9 46—30 47 6. Csongrád 28 11 4 4 9 38—28 45 7. Szentes 27 8 6 5 8 29—34 41 8. Kiskörös 27 11— 511 45—40 38 9. Mezőhegyes 27 8 3 7 9 26—33 37 10. OMTK 27 8 4 3 12 37—37 35 11. Mezőkovácsháza 27 9 2 4 12 36—39 35 12. KTE 27 8 2 5 12 36—36 33 13. Békés 27 7 3 314 27—47 30 14. SZVSE 27 6 5 115 31—65 29 15. H. Kun B. SE 27 4 7 2 14 23—38 28 16. Soltvadkert 27 6 4 215 30—63 28 Eredmények: Mezőkovácsháza—Orosháza 3—2. Mezőhegyes—Pénzügyőr 0—0 (11-esek- kel 7:8) Szegedi VSE—Szentes 1—1 (11-esekkel 4:3) Előrehozott mérkőzés: Pénzügyőr— Csongrád 2—2 (11-esekkel 3:0) KOSÁRLABDA BÚCSÚ AZ MNK-TÓL IS Magyar Népköztársasági Kupa, férfi nyol- caddöntő-mérkőzések MAFC—Bajai SK 112—100 (56—53). Budapest, Acsádi út, 200 néző. Vezette: Harsányi, Szamos. Bajai SK: Hosszú (23/9), Rátvay (19), Ve­res (22), Ágh (2), Gorjanácz (16). Csere: Pé­csüké (13), Dunai, dr. Varga (5/3). .Edző: Kancsár Zoltán. Kipontozódott: Pecsirkó a 36. percben. Kitűnt: Hosszú, Rátvay, illetve Mokos (14/ 9), Krasovec (20/3). Az egyetemi csapat a második félidő első perceiben állva hagyta az addigi jó teljesít­ményt nyújtó ellenfelét, és megérdemelten ju­tott az MNK negyeddöntőjébe. TUNGSRAM SC—KECSKEMÉTI SC 83—77 (40—45). Kecskemét, 200 néző. Vezette: Toók, Szabó IV. Gy. Ld: Pyszniak (26), Csorvási (14/6), Lakosa (11), illetve Moss (10), Orosz (24), Turcsán (11). Kitűnt: Pyszniak, illetve Orosz, Turcsán. Az NB I. A csoportjából való kiesés után az MNK-tól is búcsúzott mindkét megyei férfi kosárlabdacsapatunk. Varga Zoltán a hétfői Telesportban A hétfő esti másfél órás Telesport sztárvendége Varga Zoltán, a Ferencvá­ros egykori labdarúgója lesz. A műsor választ ad arra a kérdésre, hogyan nyert Európa-bajnokságot a hétvégén Németh Katalin és ónodi Henrietta. A 90 perc­ben beszámoló hangzik el arról, hogy a Fogyi Klub eddigi rekordja mínusz 15 kg. A Telesport munkatársai megpró­báltak utánajárni, hova lett a Vasas régi dicsősége, és ezúttal sem hiányzik a mű­sorból az európai fodkörkép. Szó lesz még labdarúgó popsztárokról, és a szo­kásos rejtvény mellett a magyarországi golfünnepről is láthatnak a nézők össze­állítást. GANZ DANUBIUS—DUTÉP SC 3:0 (16, 6, 9) NB I-es női mérkőzés a 13—20. helyért. Bp., Váci út. Vezette: Pados, Huszti. Dutép SC: Kovács E., Bognárné, Szikszai B., Szabó R., Dunszt, Sülyösné. Csere: Körmendi. Edző: Rapcsányi István. Az első játszmában 14:11-re és 16:15-re vezetett a Dutép és játszmalab­dákat rontottak. Kitűnt: Korbelné, Molnámé, Kissné, illetve Kovács E., Dunszt. Kupadöntő után: visszaállítják a kerítést fa Wembley-ben Les Walker, az Angol Labdarú­gó Szövetség biztonsági főnöke a szombati kupadöntő (Liverpool— Everton 3:2) után bejelentette, hogy a jövőben visszaállítják a pályát övező kerítést, amelyet csupán erre az egy alkalomra távolítottak el, a 95 néző életét követelő sheffieldi katasztrófa hatására. Mint ismere­tes, akkor a szurkolók többsége szinte a védőhálóra felnyársalva lel­te halálát. —Szükség van a kerítésre, hiszen pusztán az őrök nem tudják meg­akadályozni a nézők betódülását a játéktérre — mondta a biztonsági főnök. — Szombaton óriási szeren­csénk volt, hogy a pályára benyo­mult szurkolók békésen viselked­tek. Pedig csupán egy „szikrára” lett volna szükség, hogy minden „lángra lobbanjon”. Az őrség egyébként soha nem lá­tott létszámban vonult ki erre a mérkőzésre. Ezerkétszáz biztonsági ember felügyelt a rendre, de még ők sem tudták megakadályozni, hogy több száz Liverpool-, illetve Ever- ton-rajongó egyre-másra betódul­jon a pályára a hosszabbításban potyogó gólokat követően. A szombati, 108. angol kupadön­tőt —amely egyébiránt a két csapat 165. összecsapása volt — világszer­te mintegy félmilliárd televíziónéző láthatta. A minden idők egyik leg­színvonalasabb és legizgalmasabb kupafináléjának két cserejátékos, Ian Rush és Stuart McCall volt a hőse. Egyformán két-két gólt sze­reztek, s különösen a Juventustól visszatért Rushnak jelentett nagy elégtételt, hogy ő szerezhette a győztes találatot. Visszaigazolása óta jóformán egyfolytában a csere­padot koptatta, nem tudta kiszorí­tani a csapatból a szezon során har­minc gólt elért, s szombaton is ered­ményes John Aldridge-ot. RÖVIDEN • A debreceni városi sportcsarnok­ban vasárnap délelőtt két mérkőzéssel befejeződött a Bamevál Kupáéit kiírt nemzetközi kézilabda-torna. Az első ta­lálkozón az NDK együttese 27—22-re győzött a magyar junior válogatott el­len. A sorozat utolsó találkozóján: Ma­gyarország—Koreai Köztársaság 35— 31, s ezzel a magyar csapaté lett a kupa. I Nagyszerű magyar sikerrel zárult a kiokusmkáj Európa-bajnokság buda­pesti rendezvénye. Németh Katalin arany-, Rácz Anikó és Brezovai Sándor bronzérmet nyert • A budapesti Körcsarnokban ren­dezték meg a cselgáncs csapatbajnoksá­got, amelynek „szenzációja”,, hogy a Kecskeméti SC kiesett az I. osztályból. A csb-t a Dózsa nyerte a Honvéd, a Deb­receni Dózsa és a Bp. Spartacus előtt. 9 Elmaradt a várt nagy küzdelem az NSZK nemzetközi női teniszbajnoksága döntőjében, Nyugat-Berlinben. Vasár­nap kora délután az első helyen kiemelt nyugatnémet Stefii Graf 6:3,6:1 arány­ban könnyedén győzött az argentin Gab­riela Sabatini (2.) ellen. Ezzel a világ- ranglista éllovasa fényesen visszavágott jelenlegi legnagyobb riválisának és idei egyetlen legyőzőjének, akitől az Amelia Island-i torna döntőjében szenvedett em­lékezetes vereséget. Kettejüknek ez volt a 19. összecsapása, s óriási Graf fölé­nye: 16:3 arányban vezet. • Egyhetes spanyolországi edzőtá­borozása befejeztével erős nemzetközi tornán vett részt Toledóban a magyar női kosárlabda-válogatott. A Mada- csay Miklós irányította együttes elő­ször Spanyolországot győzte le 65:64- re, majd a szöuli olimpia nyolcasdön­tőjének egyik résztvevőjét, Kínát 81:72-re, végül vasárnap Olaszországot 58:56-ra, s így veretlenül tomagyőztes lett. Mindez kiváló előjel, tekintettel arra, hogy három hét múlva Várnában kezdődik az Európa-bajnokság. TOTÓ A totó 20. heti játékszelvényén szereplő mér­kőzések eredményei: X. Hannover—1. FC Kőin ................. 2:2 x 2. Hamburger SV—VfB Stuttgart.... 2:11 3. Dortmund—Bayer Undingen ....... 4:2 1 4. Bayreuth—Aachen ........................ 0:2 2 5. Freiburg—Blau-Weiss 90 .............. 2:4 2 6. Hertha BSC—Dannstadt............. 1:0 1 7. Mainz—Braunschweig .................. 1:0 1 8. Pescara—Lecce............................ 1:1 x 9. Bologna—Internazionale ............... 0:6 2 10. Atalanta—Sampdoria .................... 1:0 1 1 1. Avellino—Bari .............................. 1:0 1 12. Taranto—Messina ........................ 3:1 1 13. Brescia—Sambenedettese............. OK) x Pd tmérkőzések: 14. Meppen—FC Homburg .................2:2 x 1 5. Wattenscheid—Düsseldorf............ 1:3 2 16. Union Solingen—Essen..................3:2 1 Arany- és bronzérem Brüsszelből Ónodi Henrietta a magyar női torna első EB-érmese Ónodi Henrietta, a békéscsabai tornaiskola nagyszerű képviselője szom­baton a lehető legkellemesebb meglepetést okozta azzal, hogy két-két szovjet és román ellenfele mögött ötödik helyen kötött ki a brüsszeli női EB összetett versenyében. A siktres, a vártnál is sokkal jobb bemutatkozás szárnyakat adott a 15. születésnapját hétfőn ünneplő aprócska csabai lánynak. Ónodi vasárnap a felemáskorlát-döntőben túlzás nélkül szuperprodukcióval előzte meg a kontinens legjobbjait, köztük a szöuli olimpiai bajnok Daniela Silívast, valamint Szvetlána Boginszkaját is, aki ekkor már két aranyéremnél tar­tott. Unyatyinszky Mihály és felesége tanítványa hetedikként mutatta be gyakorlatát azok után, hogy előtte Silivas és a szovjet Sztrazseva 9,95, a román Potorac és Boginszkaja már 9,912 pontot kapott. „Heninek” nem szállt inába a bátorsága, mindent tervszerűen végrehajtott, nem épített le, megvolt a két nagyszerű repülőelem, a kockázatos piruett, zárásképpen pedig a látványos dupla szaltó. A zsűri—amelyet Benkéné Balikó Györgyi vezetett — nem is tétovázott sokáig, feltűnt az eredményjelző táblán a majdnem tízes, a 9,962, s most már semmitől sem kellett tartani, hiszen csak a spanyol Rueda volt hátra. Az utolsónak tornázó versenyző 9,887-ig jutott, a sorrenden tehát nem változtatott. AnőíEB-kl957óta íródó történetének első magyar érmesére ezután új abb szerep várt a gerendafináléban. Elsőként rajtolt, s ezért egy kicsit szűkmarkú- an, 9,85-re értékelték a gyakorlatát^ amellyel végül is ötödik lett, A talajon következett az újabb Ónodi-bomba, az arany után egy bronz­érem formájában. Ezzel véget ért a 17. női tornász EB, amelyen együtt szerepeltek Szöul hősei és Barcelona reménységei. A 27, részt vevő nemzet közül mindössze négynek jutott az érmekből, a szovjet—román „aranycsatát” a papírfor­mát igazolva a Boginszkaja vezette szovjet trió nyerte, amelynek tagjai közül csak Sztrazsevának nem jutott az első helyekből. A két éllovas nemzet mögött az éremtábla harmadik helyére — ilyen sem volt még! Magyarország került fel Ónodi egy-egy aranyával és bronzával. Bozsik győzött Máriapócson Az esélyesek győzelmével ért véget va­sárnap Máriapócson a négyes és egyes fogatok országos versenye. Utóbbiaknál a díjhajtás és maratonhajtás után vezető Váróczi László a zárónapi akadályhaj­tásban is hibátlan teljesítményt nyújtott és biztosan győzött Kobza István, vala­mint Miklóssy András előtt. A négyes fogatok számára kiirt TOT- vándorkupa elnyeréséért Bárdos és Sí­pos kivételével rajthoz állt a teljes ma­gyar élmezőny. Az első két nap mutatott magas szintű produkciót az akadályhaj­tásban is megismételte Bozsik József, így az élen végzett, megelőzve válogatott társait, Fintha Gábort és Juhász Lászlót. Mivel a máriapócsi viadal válogató­nak számított, Váczi Ernő szövetségi ka­pitány Bozsiknak, Finthának, Juhász­nak szavazott bizalmat, vagyis ők hár­man képviselik Magyarországot az aacheni világversenyen. Ez történt az NB I-ben Eredmények: Ferencvá­ros—Tatabánya 0—0 (11-esekkel: 10:9), Siófok —Békéscsaba 4—3, Vi­deoton—Zalaegerszeg 1 —0, Veszprém—Pécsi MSC 1—0, Ú. Dózsa— Haladás VSE 2—1, Du­naújváros—Bp. Honvéd 1—1 (0—1) (11-esekkel 6:5) Vác—MTK-VM 1 —1 (11-esekkel; 2:4), Va­sas—Rába ETO 2—0. KAMIONVERSENY A HUNGA RORINGEN Krasznai ismét második lett Vasárnap, a Hungarocamion Truck Trophy ’89 elnevezésű gyorsasági kamionverseny második napján is a vártnál mérsékeltebb érdeklődés mel­lett zajlottak az Európa Kupába is beszámító küzdelmek. Az esőre hajló időben csak mintegy harmincezren látogattak ki a Hungaroringre. Az első futamban a brit Rod Chapman — kihasználva két nagy riválisa, a brit Divina Galica és a francia Noel Crozier rajt utáni összeakaszkodását — megszorítás nélküli győzelmet aratott. Az 51 éves pilóta tehát megismé­telte előző napi sikerét Ä két magyar résztvevő a várakozásnak megfelelő­en a mezőny második felében végzett Dinnyés László (Hungarocamion, Rába) a 16. helyet szerezte meg, mig Falusi Adám (Volán-Tefu, Star) a 20. lett A középső kategóriában a nyugatnémet Hans-Georg von der Marwitz és a svéd Curt Göransson vívott nagy csatát az első helyért. Egy rövid szakasztól eltekintve Göransson esélyeshez méltóan, végig vezetve diadal­maskodott, s ezzel kárpótolta híveit szombati harmadik helyezéséért. Ta­mási László (Hungarocamion. Renault), akárcsak egy nappal korábban, ezúttal is hetedikként ért célba. A harmadik futamban szinte mindenki az élről induló nyugatnémet Gerd Körber sikerét várta, ő azonban most nem tudott beleszólni az első két hely sorsába. Honfitársa, Thomas Hegmann rajt—cél győzelmet ara­tott, mig a remekül startoló Krasznai János (Hungarocamion, Mercedes) a benne bízókat igazolva, a második helyen végzett. ' — Már annak is örültem volna, ha a harmadik helyet el tudom csipni, de jól elkaptam a rajtot, s ennek köszönhetően második lettem, akárcsak egy hete az egyik zeltwegi EK-futamon — nyilatkozta a 38 esztendős Krasznai János, aki korábban jégkorongozóként is szép sikereket ért eL Még a krónikához tartozik, hogy a holland Win Burger mindenfele védőberendezésen—kavicságyon, védőkorláton, drótkerítésen—átgázol­va a nézőtérre hajtott, de szerencsére nem gázolt el senkit. Az első vélemé­nyek alapján valószínűleg meghibásodott kocsijának fékrendszere, s utána a pilóta is megijedt, ezért nem tudott uralkodni járművén. IFJÚSÁGI ES SERDÜLŐ LABDARÚGÓTORNA A dózsások mellé szegődött a szerencse Négy serdülő- és négy ifjúsági csa­pat részvételével rendeztek nemzet­közi labdarúgótornát Soltvadker- ten. A múlt heti, szerdai selejtezők után pénteken játszották a hely­osztókat, amelyek a különböző át­szervezések miatt jócskán estébe nyúltak. Végül az alábbiak szerint alakult a torna sorrendje, serdülők: 1. Ú. Dózsa, 2. Bács-Kiskun válo­gatottja, 3. Maccarese (olasz), 4. Soltvadkerti TE. A legjobb kapus diját: Pierro Massini (Maccarese), a legjobb góllövő (4 találattal): Apró András (Bács-Kiskun-vál.), a leg­technikásabb játékos diját Szanyó Károly (Ú. Dózsa) kapta. Az ifjúságiak sorrendje: 1. Ú. Dózsa, 2. Soltvadkerti TE., 3. Bács- Kiskun válogatottja, 4. Maccarese. A legjobb kapusnak felajánlott ju­talmat Mayer Nándor (STE), a leg­jobb góllövőét (2 találattal) Farkas (Bács-Kiskun-vál.), a legtechniká­sabb játékos díját pedig Toffani Marco (Maccarese) vehette át. A nagy küzdelemre, a kiegyensú­lyozott erőviszonyokra jellemző, hogy mindkét döntő büntetőrúgá- sokkal dőlt el, s ebben a Dózsa játé­kosai mellé szegődött a szerencse. Serdülők: Bács-Kiskun válogatott­ja—Ú. Dózsa 1—1 (11-esekkel: 3:4). Ifjúságiak: Soltvadkerti TE— Ű. Dózsa 0—0 (11-esekkel: 8:9).