Petőfi Népe, 1989. március (44. évfolyam, 51-76. szám)

1989-03-20 / 67. szám

1989. március 20. • PETŐFI NÉPE • 7 BIRKÓZÓ ALFÖLDI TÜZÉP KUPA Ignácz Zoltán szépen csillogó SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ- KECSKEMÉTI SC 88^—86 (38—47) NB I-es férfimérkőzés a 7—14. he­lyért. Kecskemét, 1600 néző. Vezette: Faidt, Szilvássy. KSC: Csorvási (19/6), Felföldi (7/3), Pyszniak (23), Stankiewicz (27), Király (9). Csere: Gereben (1), Fekete. Edző: Rezák László. Az első két kosarat a vendégek dob­ták, de a KSC ezután magára talált és 10—8, majd 18—8-as vezetést szerzett. A szolnokiak a játéknak ebben a sza­kaszában feltűnően sokat hibáztak és a 15. percben 41—24 állásnál már tete­mes volt a KSC előnye. A vendégekhez ekkor állt be Misek, aki ügyesen meg­találta a KSC védelmének réseit és a szünetig 9 pontra jött fel a szolnoki csapat. A 32. percben Pyszniak egy igencsak vitatható Ítélettel kipontozó­dott és egy perc múlva 68—69-nél már a Szolnok vezetett. A KSC nem adta fel, s hallatlanul nagy küzdelem alakult ki, ám a fanatikus szolnoki szurkolók szinte belehajszolták csapatukat a győ­zelembe. A 38. percben 82—82, a 40. percben 86—86 volt az állás. A labda a szolnokiaknál volt, s Berkics kezéről pattant a vonalon túlra, de a játékveze­tők a vendégcsapat javára ítélték a be­dobás jogát. A befejezés előtt néhány másodperccel Berkics kosarat dobott és erre a KSC már nem tudott válaszol­ni. Kitűnt: Berkics (34), Kmézics (15/3), Vida (12/6), Misek, illetve Stankiewicz, Pyszniak, Csorvási. BAJAI SK—AR ÉPÍTŐK 87—65 (33-19) NB I-es férfimérkőzés a 7—14. he­lyért. Baja, 400 néző. Vezette: Gidófal- vy, Görgényi. BSK: Hosszú (25/15), Kovács (4), Rátvay (18), Ágh (10/6), Goijanacz (10). Csere: Pecsirko (2), Veress (10), Kiss (8/6). Edző: Kancsár Zoltán. Mindkét csapat nagyon sok hibával játszott. All. percben még csak 10—6, a 16. percben 20—15 volt az állás a BSK javára. A vendégek hibáztak töb­bet és így a szünetig már 14 pont volt a bajaiak előnye. A fordulás után já­tékba lendült a BSK. Hosszú sorozat­ban dobta a triplákat és a 26. percben 59—26 volt az állás. A végén egyik csapat sem erőlködött már, s így ma­radt a BSK biztos győzelme, ami azt is jelentette, hogy a táblázaton megelőzte a székesfehérváriakat. A férfi NB I. 7—14. csoport végeredménye 7. Videoton 10 4 1286—1206 24 8. MAFC 9 5 1310-^1284 23 9. Sopron 9 5 1216—1197 23 10. Szolnok 8 6 1242—1193 22 11. Atomerőmű 8 6 1374—1316 22 12. Baja 5 9 1291—1317 19 13. AR Építők 5 9 1218—1303 19 14. KSC„- 2 12 1102—1203 16 Megjegyzés: A vonal feletti csapatok az A csoportban, a vonal alattiak a B csoportban folytatják a bajnokságot. KECSKEMÉTI SC—AR ÉPÍTŐK 79—72 (34—30) NB I-es női mérkőzés a 7—14. he­Félidőnyi előnyt adott a BSK Az első helyzetet a bajaiak hagyták ki, a 7. percben Sárközi beadását a védők elnézték és a labda a bal kapufa tövéről pattant ki. A 12. percben Asz- szony labdáját Nagy 5 méterről fejelte a kapu fölé. A 20. percben esett az egyetlen gól. Orlóczki a bal oldalon ugratta ki Asz- szonyt, aki a késve kifutó Farkas mellett a hálóba gurított. 1—0. A 40. percben Asszony ívelt átadását Szamosi tiszta helyzetből a kapusba lőtte. Ä fordulás után nagyot változott a játék képe. Az addig védekezésbe beállt BSK kitámadott és sorra teremtette a helyzeteket. A 62. percben Kovács 20 méterről emelt a későn kifutó kapus fölött a kapu fölé. A 64. percben Bog­nár az üres kaput sem találta el. A 82. percben Tóth előtt nyílt nagy lehető­ség, de közvetlen közelről ő is a kapu mellé gurított. Az első félidőben egyértelmű volt a hazai csapat fölénye, és több helyzetet hibáztak el a kazincbarcikai csatárok. A szünet után a bajaiak átvették az irá­nyítást, rengeteg helyzetet dolgoztak ki, ami nemcsak az egyenlítésre, hanem a győzelem kiharcolásához is elég lett vol­na. Kitűnt: Budai, Orlóczki, illetve Mor­vái, Szőcs. Doros László A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE-KAZINGBARCIKA^rBSKiIr-gO (1^—0) MAVUI I ílflÜÍ Kazincbarcika, 1000 néző. Vezate: Stammler (dr/Szőke, “Mester;."’ Kazincbarcika: Majer — Szabó, Sztahon, Lipcsei, Budai, Balogh, Or­lóczki, Szamosi, Búza, Nagy, Asszony. Edző: Varga Zoltán. BSK: Farkas — P. Szabó, Gallai, Bene, Szőcs, Morvái, Evanics, Schnei­der, Kovács, Sárközi, Bognár. Edző: Koller Viktor. Csere: P. Szabó helyett Tóth "a 32., Nagy helyett Smilniczki a 60., Schneider helyett Szirják,a 70., Balogh helyett Blanéta a 70. percben. Gólszerző: Asszony a 20. percben. Sárga lap: Gallai a 69. percben. Szögletarány: 10—3 (6—2) a Kazincbarcika javára. lyért. Székesfehérvár, 200 néző. Vezet­te: Ritter, dr. Páli. KSC: Szabóné (2), Balázs (17/9), Farkas (28), Kovács (2), Hegedűs (20/ 3). Csere: Mrozsek (—), Fück (10/6), Pásztor (—). Edző: Tóth Viktor és Adamik Ferenc. A mérkőzés nem hozott különösebb izgalmat. A KSC 15 ponttal is vezetett, s bár a végén kiengedett, a győzelem biztos volt. Kitűnt: Farkas, Balázs, He­gedűs, illetve Kaleszdorfemé (30/15). KECSKEMÉTI SC—SZEK­SZÁRD 68—64 (34—35) NB I-es női mérkőzés a 7—14. he­lyért. Kecskemét, 100 néző. Vezette: Geréb, Hartyáni. KSC: Fück (10), Farkas (33), Balázs (2), Hegedűs (10), Kovács (10). Csere: Szabóné (4), Brozsek (—). Edző: Tóth Viktor és Adamik Ferenc. A KSC jól kezdett. A 3. percben 7 —2, majd 12—4 volt az állás, A rend­kívül keményen és erőszakosan játszó szekszárdiak azonban a 7. percben 13 —13-nál egyenlítettek. Innen fej fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó pillanatban 1 pontos szekszárdi veze­tésnél büntetőt hibáztak a kecskemé­tiek. A második félidő szekszárdi kosárral kezdődött, de a KSC folytatta jobban. Farkast szinté képtelenek voltak tarta­ni, a másik oldalon Várkonyi szerezte a kosarakat. A KSC 4—5 ponttal vezetett és ezt végig tartotta. Kitűnt: Farkas, Kovács, Illetve Várkonyi (18/6), Papp (14), Dóczi (14). A labdarúgó NB I. eredményei Ferencváros—U. Dózsa 2—0, Zalaegerszeg—Siófok 0—0, Öl­esekkel: 5:6), Bp. Honvéd—Tata­bánya 2—1, Pécsi MSC—Békés­csaba 2—1, Videoton—Haladás VSE 2—1. MTK-VM—Rába ETO 1—0, Váci Izzó—Veszprém 2 —0, Dunaújváros—Vasas I—1 (11-esekkel 3:2). 1. Ferencváros 19 12 1 1 5 33-23 39 2. MTK-VM 19 10 4 1 4 31-25 39 3. Videoton 19 12­1 6 40-22 37 4. Bp. Honvéd 19 9 5­5 23-18 37 5. Vác 19 8 4 2 5 26-22 34 6. Rába ETO. 19 9 2 1 7 27-22 32 7. Tatabánya ’ ' b; ,i 4 5 27J3 32 8. Békéscsaba 19 8 1 3 8 31-26 28 9. Pécs 19 6 3 4 6 25-23 28 10. Siófok 19 6 2 4 7 23-24 26 11. ZTE 19 5 3 4 7 28-24 25 12. Veszprém 19 S 4 2 8 14-24 25 13. Haladás 19 5 2 4 8 22-29 23 14. Ú. Dózsa 19 5­3 11 25-28 18 IS. Vasas 19 3 2 4 10 21-42 17 16. Dunaújváros 19 2 4 2 11 19-40 16 ezüstérme Szép számú nézősereg volt kíváncsi szombaton és vasárnap a birkózó Grand Prix-sorozatba is beszámító Al­földi Tüzép Kupa és kötöttfogású Ma­tura Mihály nemzetközi verseny ese­ményeire. Á számos világklasszist föl­vonultató vetélkedőn akciódús mérkő­zéseket vívtak a „palacsintafülüek”, gyakorta zúgott a taps a látványos megoldások láttán. Szerencsére a megyebeli birkózók is bőven adtak okot az elismerő tapsra. A kötöttfogás 82 kg-os súlycsoportjá­ban Ignácz Zoltán sorra győzte le ellen­feleit. A legnagyobb csatát szombaton az addig minden ellenfelét kétvállal ve­rő Rizmajerrel vívta. Kemény, férfias küzdelemben pontozással nyert a kecs­keméti fiú és bekerült a döntőbe. Itt a nyugatnémet Thomas Zander várt rá, aki már az első pillanatokban kihasz­nálta Ignácz két figyelmetlenségét és 2:0-ra elhúzott. Egy mögékerüléssel to­vább növelte az előnyét, amit meg is tartott a mérkőzés vegéig. így Ignácz Zoltán a verseny második helyén vég­zett, ami rendkívül jó eredménynek számít ebben az erős mezőnyben. Sokan voltak kíváncsiak a tehetséges 18 éves kalocsai fiúra, Hamzók József­re. A kötöttfogás 48 kg-os súlycsoport­jában indult, az első mérkőzésén vesz­tett a kubai Mendozával szemben. A harmadik helyért folytatott csatában legnagyobb hazai riválisa, Faragó ellen hosszú ideig vezetett, ám végül szoros pontozással vesztett. Erős mezőnyben szerzett értékes ötödik helyezést a má­sik kecskeméti, a szabadfogás 90 kilo­grammos súlycsoportjában induló Bal­Hamzók negyedik, Bállá ötödik lett la István. A 14 főt számláló csoportban valamennyi ellenfelével szoros mérkő­zést vívott. Egyébként a magyar birkózók kivá­ló eredményeket értek el kötöttfogás­ban. 68 kg-ban Repka Attila az olim­piai ezüstérmes koreai Kim Sun Moont verte 1:0-ás különbséggel, Takács Já­nos eggyel följebb ugyancsak koreai fiút győzött le a döntőben. Szuromi 61 kg-ban a kubai Jimenezt verte és szer­zett aranyérmet. Házi döntő’ volt 90 kg-ban, ahol Major és Farkas jutott be a fináléba: pontozással nyert az esélye­sebb Major. A Matúra-család által fel­ajánlott értékes díjat Repka Attila kap­ta, őt ítélték a legjobb magyar kötött­fogásúnak. Az Alföldi Tüzép Kupa győztesei és a megyeiek eredményei: szabadfogás: 48 kg: 1. Heugabel (nyugatnémet), 52 kg: Tserenbator (mongol), 57 kg: 1. Azizov (szovjet), 62 kg: 1. Protopopov (szovjet), 68 kg: 1. Ekhee (mongol), 74 kg: 1. Gjtrdiev (szovjet), 82 kg: 1. Gan- zelp (török), 90 kg: 1. Turkaya (török), 5. Bállá (KSC), 100 kg: 1. Gorovko (szovjet), 130 kg: 1. Sumilin (szovjet). Kötöttfogás: 48 kg: 1. Kvon Duk Jong (dél-koreai), 4. Hamzók (Kalocsa), 52 kg: 1. An Han Bong (dél-korea), 57 kg: 1. Yildiz (nyugatnémet), 62 kg: 1. Szu­romi (Vasas), 68 kg: 1. Repka (DVTK), 74 kg: 1. Takács (Vasas), 82 kg: 1. Zander (nyugatnémet), 2. Ignácz (KSC), 90 kg: 1. Major (BVSC), 100 kg: 1. Masar (csehszlovák), 130 kg: 1. Neumüller (osztrák). —rí— RÖPLABDA A Dózsa nyerte a harmadik mérkőzést KECSKEMÉTI SC — Ü. DÓZSA 3:2 (8, 14,10,-5,9). NB I-es férfimérkőzés az 1—8. helyért, Kecskemét, 1500 néző. Vezette: Kóbor, Gu­lyás. . KSC: Nyúl, Halász, Gyapjas, Vámos, Új- hidi. Farkas. Csere: Sándor, Mittelholcz. Edző: Karagics Mátyás. Az első mérkőzésen 3:1 arányú vereség után Kecskeméten csak nehezen vágott vissza a KSC Dózsának. A kecskemétiek gyakran megfeledkeztek a sáncolásról. A Dózsa pedig mezőnyben is jól játszott. A hajrára össze­szedte magát a KSC és a döntő játszmában biztosan nyert. A 120 perces csata után tehát harmadik mérkőzés következett. Ezt vasár­nap Budapesten játszották, és az Ú. Dózsa 58 perc alatt 3:1 aranyé győzelemmel biztosítot­ta a továbbjutását a legjobb négy közé. DUTÉP SC—KŐBÁNYAI KÖZÉRT 3:2 (11,-11,13,-12,6.) Budapest, vezette: Takács, Legendás. Dutép: Sűlyösné, Bognámé, Király, Szabó, Czéh, Kovács. Csere: Szikszai B., Dunszt. Edző: Rapcsányi István. Hullámzó játékban 86 perc alatt nyert a Dutép SC. A harmadik játszmában 13:7 ről fordított a Dutép, az ötö­dik, döntő játszmában 9:6-os Dutép vezetés után egymásután hat pontot szereztek a kecs­kemétiek. ASZTALITENISZ Bravúros győzelem Kiskunfélegyházán KISKUNFÉLEGYHÁZI LENIN TSZ SK— GANZ-MÁVAG 18:7 NB I-es férfi CSB. Kiskunfélegyháza. Győztesek: Bénák 5, Szalaba 5, Laczkó 4, Kovács 3, Kaiser 1, illetve: Bárány, Tóth H., Szasznyák 2—2, Gréczi 1. A félegyháziak az utóbbi négy mérkőzésen vesztet­tek a MAVAG ellen, így érthetően nagy várakozás előzte meg a találkozót, amelyen Kaser kényszerűség­ből sérült lábbal vállalta a játékot. Rosszul kezdődött, mert Bársony legyőzte Kovácsot, de a folytatás más­ként alakult, 2:2 után a fiatal Laczkó legyőzte a válo­gatott keretben is szereplő Szosznyákot, s a továbbiak­ban is remekül harcolt. 7:3, majd 10:5 volt az ered­mény, Bénák és Szalaba verhetetlen volt, a félegyházi csapat bravúros győzelemmel zárta a fordulót. LABDARÚGÓ NB EL A csatárok tehetetlenségét csak a bírák múlták fölül A LABDARÚGÓ NB O. KELETI CSOPORTJÁNAK ÁLLÁSA 1. DMVSC 1813 2­3 29—11 43 2. Szeged 1811 3 1 3 27—11 40 3. Metripood 1810 3 1 4 27—16 37 4. Debr. Kinizsi 18 8 5 3 2 24—13 37 5. Szarvas ' 18 7 4 3 4 20—17 32 6. Szolnok 18 7 3 2 6 26—22 29 7. DVTK 18 6 4 2 6 17—18 28 8. K.-barcika 18 6 3 2 7 16—26 26 9. Kecskemét 18 8 — 1 9 25—20 25 10. Ózd 18 4 3 6 5 17—13 24 11. Nyíregyháza 18 5 2 5 6 23—21 24 12. DUSE 18 '5 3 3 7 20—25 24 13. Eger 18 5 2 3 8 18—25 22 14. Baja 18 4 — 410 15—29 16 15. Jászberény 18 1 3 410 10—28 13 16. Hatvan 18 1 3 311 11—30 12 TOTÓ A totó 11. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Karlsruhe—1. FC Köln ....... OK) X 2. Kaiserslautern—Bayern M. ...1:1 X 3. E. Frankfurt—B. Uerdingen .. 0:2 2 4. Darmstadt—Blau-Weis 90 .... 2:1 1 5. Essen—Düsseldorf ..........................1:5 2 6. Osnabrück—Meppen.....................OK) X« 7. Mainz—FC Homburg...................OK) X 8. Lazio—Napoli.................................1:1 "X 9. Pisa—Roma......................... 1:0 1 10 . Avellino—Genoa ............................0:0 X 11 . Barletta—Udinese ........................OK) X 12 . Sambenedettese—Bari..................1:1 X 13 . Taranto—Empoli............................1:1 X Pó tmérkőzések: 14. Sampdoria—Internazionale .... 0:1 2 15. Licata—Parma ...............................1:1 X 16. Monza—Piacenza.........................3:0 1 Az eső rémétől fenyegetett másfélezer szurkoló a hazai csapat parázs kezdése után joggal reményke­dett abban, na a valóságban nem is, de a pályán „kisüt a nap”. Huszáros kecskeméti rohamok végén előbb Rácz, maid Tóth Csaba előtt adódott gólszer­zési lehetőség, am mind a kettő kimaradt. A tizen­ötödik percben Rácz ismét bemutatta, miként kell ordító helyzetben a kapust eltalálni. Néhány pilla­nattal később Durucskó lövését védte ió érzékkel a veterán diósgyőri kapus. A 36. percben azonban Veréb is tehetetlennek bizonyult Tóth Csaba lövésé­vel szemben, ám a játékvezető partjelzője beintésére érvénytelenítette a találatot. A féhdő hátralévő ré­szében támadgatott ugyan a KSC, de gólszerzési lehetősége nem adódott. A fordulás után negyedórával Durucskó hosszú labdát iveit előre a bal oldalról. Tóth Csaba kilépett a védők közül, és az ötösről a bal alsó sarokba perdi- tett. 1—0 a KSC javára. A gólt követően, bár még félóra hibázott a találkozó végét ielzö bírói hármas sípszóig, a hazai gárda védekezésbe vonult. Ez a megoldás érthetően nem tetszett a nézőknek, akik újabb gólokat szerettek volna látni. Ebbéli óhajukat Durucskó a 86. .percben teljesíthette volna, ám egy „tisztábbnál is tisztább** helyzetben az üres kapu helyett a kapufát találta telibe. A hazai-csatárok gyámoltalanságát három perccel a lefújás előtt a bírák fejelték meg. Elekor Rácz előbb (egy méterről!) Veréb kapust talalta el, majd a kipattanó labdát már jó irányba lőtte, de az egyik védő kézzel kiütötte a jobb sarokból. Rendek bíró partjelzőjére nézett, az vissza őrá és mehetett tovább a játék...! Hogy miért maradt el a büntető, nem tudni, mert ennél szemlél- tetőbb esetet a játékvezetők iskolájában sem lehetne bemutatni „11-es tantárgyból**... összességében nem hozott jó focit a KSC—DVTK kilencven perc. A mérkőzés elején és végén volt izgal­mas a játék, ám ami a két idő közé esett, az nagyon távolinak tűnik attól, amit labdarúgás névvel láttat el a legnépszerűbb sportág kitalálói. Különösen az ked­vetlenítette el a szurkolókat, hogy kedvenc csapatuk csatárai mennyire tanácstalanul mozognak az ellenfél kapuja előtt. Amit pedig a bírói hármas Játékvezetés címen bemutatott, arra kár szót fecsérelni... Rajtmár István A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE KECSKEMÉTI SC—DIÓSGYŐRI VTK 1—0 (0—0) Kecskemét, 1500 néző. Vezette: Rendeld (Házán, Vida) KSC: Erdei — Safranyik, Somogyi, Hofmeister, Nagy, Kiss P. Bukó, Rácz, Ozsváth, Tóth, Durucskó. Edző: Losonczy László. DVTK: Veréb — Szlifka, Leskó, Danes, Takács, Héjas, Farkas, Huszák, Bem, Kiss, Breznai. Edző: dr. Petróczi Gábor. Csere: Breznai helyett Tóth a szünetben, Kiss P. helyett Meszes a 61. percben, Héjas helyett Rostás a 74. percben, Ozsváth helyett Balogh a 83. percben. Gólszerző: Tóth a 60. percben. Szögletarány: 9:2 (4:1) a KSC javára. Kitűnt: Tóm, Safranyik, Somogyi, illetve Tóth, Veréb. LABDARÚGÓ NB III. Menetel a Miske, javított a KTE SZENTES—H. KUN B. SE 1—0 (I—0) Kiskunfélegyháza, 300 néző. Vezette: Uh- rin. H. Kun B. SE: Csáki — Molnár, Jdátrai, Boronkai, Szabó, Győré, Kisistók, Kátai, Mákos, Fekete (Sz. Tóth), Berki, (Kurucz). Edző: Iványi Mihály. 12. perc: Egy jobb oldali gyors ellentáma­dás végén Oláh beadását Fekete 5 méterről a kapuba fejelte. 1—0. A mérkőzés nagyobb részében a félegyhá­ziak lábán vándorolt a labda, helyzetűk is adódott, ezeket azonban következetesen el- ügyetlenkedték. Kitűnt: Janiga, Bagi, Olasz, Bánfi, illetve Szabó, Kátai. Ifjúsági eredmény: Szentes—H. Kun B. SE 1—0. KECSKEMÉTI TE—MEZŐKOVÁCS- HÁZA 2—1 (1—1) Mezőkovácsháza, 800 néző. Vezette: Bu- bori. KTE: Varga — Endre, Gál, Faragó, Pata­ki, Újfalusi, Nagy, Torbavecz, Horváth, (Dobos), Óvári, Fütyü (Salánki). Edző: Sz. Tóth Antal. 14. perc: Schmidt buktatása után megítélt szabadrúgásból Nagy bombázott a hálóba. 0—1. 30. perc: Újfalusi iramodott meg a labdával és a 16-os sarkából futtából lőtt a kapuba. 1—1. 50. perc: Óvári a félpályánál szerzett egy labdát és kapura vezette. 30 mé­terről hirtelen lövésre szánta el magát és a jól eltalált labda védhetetlenűl vágódott a kapu­ba. 2—1. A két csapat közül a KTE játszott nagyobb lelkesedéssel és megérdemelten vitte el a pontokat. Kitűnt: Újfalusi, Óvári, a hazai csapatból senki. OROSHÁZI MTK—KISKÖRÖS 2—0 (1-0). Orosháza, 400 néző. Vezette: Jakus. Kiskörös: Kovács — Benkó, Verebélyi, Szentpéteri, Szekér, (Szabó G.), Lutter, Pecznyik, Szabó, Sörös, Bischoff, Szűcs. Edző: Gacs Tibor. 28. perc: Tapasztót buktatták a 16-oson be­lül. A 11 -est Tapasztó értékesítette. 1—0. 65. perc: Tapasztó átadásával Vida kiugrott és a jobb sarokba lőtt. 2—0. A kiesési rangadón mindkét csapatfeltűnően gyengejátékot muta­tott. A hazaiak voltak a szerencsésebbek. Kitűnt: Tapasztó, Víg, Kiss, illetve Bi- schoff, Szűcs. MEZŐHEGYES—SOLTVADKERT 2—0 (1—0). Soltvadkert, 600 néző. Vezette: Magyar. Soltvadkert: Dobszai — Windecker, Csesznegi, Cseh, Török, Vági, Monori, Ud­varhelyi, (Rózsa), Vadászi, Szepesi, Szabó. Szaktanácsadó: Linka József. 14. perc: egy jobbról beadott labdát Ha­rangozó lőtt a hálóba. 1—0. 47. perc: Zsidó a kifutó kapus mellett talált a kapuba. 2—0. Kitűnt: Török, Cseh, illetve Keszthelyi, Harangozó, Burai. Ifjúsági eredmény: Mezőhegyes—Soltvad­kert 2—1. MISKE—GYULA 4—0 (3—0). Miske, 100 néző. Vezette: dr. Ha. Miske: Tasnádi —- Jagicza, Hubert (Ta­mási), Horváth F., Goldschmidt, Miskolci, Csincsák, (Pesti), Ginál, Kovács, Kákonyi, Pécsi. Edző: Ónodi Tamás. 17. perc: Pécsi szögletét Horváth F. lefejel­te és az érkező Goldschmidt fejjel a hálóba továbbította a labdát. 1—0. 20. perc: Ginál egyéni akcióból lőtt gólt. 2—0. 31. perc: Pé­csi remek átadásával Kovács kilépett a vé­dők közül, lövése a lécről vágódott a hálóba. 3—0. 78. perc: Kákonyi 35 méteres szabad­rúgása a sorfalon irányt változtatva jutott a kapuba. 4—0. Kitűnt: Tasnádi, Miskolci, Kovács, Pécsi, illetve Oláh. Ifjúsági eredmény: Gyula—Miske 4—0. A NB m. állása 1. Szegedi Dózsa 18 13 2 1 2 41-14 44 2. Gyula 18 10 2 2 3 32-20 36 3. Miske 18 10 1 3 4 33-19 35 4. Csongrád 18 8 3 1 6 27-19 31 5. Szentes 18 6 5 3 4 19-19 31 6. Pénzügyőr 18 9-3 6 30-20 30 7. H. Osztyapeokó 18 8 12 7 23-31 28 8. Mezőhegyes 18 6 2 4 6 19-22 26 9. Mezőkovácsháza 18 6 2 3 7 27-25 25 10. KTE 18 6 2 2 8 31-28 24 11. Orosháza 18 5 3 1 9 23-24 22 12. Békés 18 5 2 2 8 23-28 22 13. Soltvadkert 18 5 3 1 9 25-42 22 14. Kiskőrös 18 6-3 9 30-34 21 15. SZVSE 18 5 2 1 10 24-44 20 16. H. Kun B. SE 18 2 4 1 11 14-32 15 Eredmények: Szegedi Dózsa—Pénzügyőr 2 —0, Csongrád—Békés 3—0, Osztyapeokó —Szegedi VSE 5—1. MAI MŰSOR TV I. MŰSOR: 9.00: Képújság 9.05: Tévétorna nyugdíjasoknak 9.10: A HÉT (ism.) 10.10: Fogat fogért. NDK-tévéfilmsorozat XIV/11. rész: Látogatóban Alexnél 11.10: Delta. Tudományos híradó (ism.) 11.35: Képújság 16.30: Hírek 16.35: Déli videoújség. A szegedi körzeti stúdió műsora 16.45: Stiri — Hírek román nyelven. A sze­gedi körzeti stúdió műsora 16.50: Tizen Túliak Társasága 17.35: Három nap tévéműsora 17.45: Műsorajánlat 17.50: Szám-adás. Gazdasági negyedóra 18.05: Egy szó, mint száz. Nyelvi fejtörőjá­ték — Egri János műsora 18.50: Esti mese. Biga Csiga és Batka ma­nó — A pitypang. Csehszlovák rajzfilm 19.00: Új cim-cim — Irodalmi rejtvénymű- sor gyerekeknek. Maskarák 19.20: Reklám 19.25: Közlemények, műsorajánlat 19.30: Híradó 20.00: Reklám r 20.05: Déltől hajnalig. Magyar film (1964) 21.15: Panoráma. Világpolitika percről percre 22.00: Reklám Budapesti Tavaszi Fesztivál 22.05: Utóirat. Cseh Tamás ás Bereményi Géza dalai 22.35: Híradó 3. TV II. MŰSOR: TV 2 Radványi Dorottyával és Ipper Pállal 17.00: Képújság 17.15: TV 2 Benne: Időjárás-jelentés— Riportok—Tévétor­na — Reklám — Zene 17.45: Van egy kettese? Telefonos játék 18.00: Hétfőn, hatkor 18.25: Gyerekeknekl Nils Holgersson cso­dálatos utazása a vadludakkal — NSZK- rajzfilmsorozat. Szmöre, a róka (ism.) 18.50: TV 2 19.00: A chateauvalloni polgárok. Francia téváfilmsorozat XXVI/12. rész 19.57: TV 2 20.00: Körzeti tévéstúdiók műsora — Budapest — Pécs — Szeged 20.55: TV 2 21.00: Híradó 2. 21.20: TV 2 Benne: Időjárás-jelentés 21.30: Telesport 23.00: TV 2 — Napzárta KECSKEMÉTI VÁROSI TELEVÍZIÓ Este 7 órakor: Hogyan ünnepeltük már­cius 15-át? — összefoglaló a Tavaszi Na­pok programjából. — GAMF-napok. — A KISZ-lakások átadása körüli bonyodal­mak. — A megyei pártbizottság állásfogla­lása a pártbizottság és a Petőfi Népe között kialakult feszültségek tisztázására. — Ün­nepeltek egy köztiszteletben álló idős pe­dagógust —» Szemerey Andort — 80. szü­letésnapja alkalmából. — Virágkiállítás a SZMUIO-ban. — Sport: birkozóverseny — családi úszóverseny — KSC—DVTK — foci — gyalogtúra — színész—újságíró 'rangadó. — Megyei néptánctalálkozó. SK/ CHANNEL 06.30: Üzleti hírek. 07.00: DJ Kát gyer­mekműsora. 09.30: Skippy — kalandfilm. 10.00: Lucy-show — vígjáték. 10.30: Pop Formula 11.30: A mai nap — magazin. 12.30: Sullivanék — teleregény. 13.00: Egy másik világ — teleregény. 14.00: A Landscape Channel műsora. 15.00: Ahogyan a világ változik — teleregény. 16.00: Szeretni — teleregény. 16.30: Csa­ládi ügy — vígjáték. 17.00: Countdown '— popzene Hollandiából. 18.00: Euro- sport-műsor. 01.30: Az Árts Channel mű­sora. 04.30: A Landscape Channel műso­ra. MOSZKVAI TV I. MŰSOR: 04.30: 120 perc. 06.30: Műsorismerte­tés. 06.35: Muszorgszkij: Hovanscsina — operaelőadás felvételről, 1. rész. 08.10: Hí­rek. 08.20: Az operaelőadás 2. része. 10.20: Nyilvánvaló és hihetetlen. 13.30: Hírek. 13.45: J. Moszkvinyina műsora. 14.10: Dokumentumfilm Abdullah Kahhar üzbég íróról. 14.55: Hírek. 15.00: Gyerme­kek órája. 16.00: Népi dallamok. 16.15: Hatalmat a szovjeteknek. 16.45: Mltörtént a nagyvilágban? 17.00: Műkorcsolya vb gálaműsor — közvetítés Franciaországból. 19.00: Tv-hlradó. 49.40: A választások előtt. 19.50: A gondolatok éjszakája — té­véjáték, 1. rész. 21.00: Hírösszefoglaló. 21.15: A tévéjáték 2. része. 22.30: Élők és holtak — játékfilm, 1. rész. 00.03: Hírek. 00.08: A Szeröv Krutov dalait énekli. ÚJVIDÉKI TV: 15.30: Műsorismertetés. 15.35: Barázda — ismétlés. 16.05: Sportkrónika. 16.25: Reklám. 16.30: Tv-napló — magyarul. 16.40: Reklám. 16.45: Gyermekműsor. 17.15: Tv-napló. 17.35: Fizikakultúra — magyarul. 18.05: Óra — szlovák nyelvű műsor. 19.00: Ma: információs blokk. 19.15: Rajzfilm. 19.25: Reklám. 19.30: Tv- napló — magyarul. 19.55: Reklám. 20.00: Napjaink—magyar. 21.10: Reklám. 21.15: Bubi, dáma, király, kém — angol bűnügyi tévéfilmsorozat. 22.05: Tv-napló. 22.20: Műsorzárás. KOSSUTH RÁDIÓ: 8.20: Hogy tetszik lenni? Nyugdíjasok műsora 9.00: A hét zeneműve—Bartók: Fiatalko­ri hegedűverseny 9.40: Ki kopog? Á Gyermekrádió műsora 10.05: Nyitnikék — Kisiskolások műsora 10.35: Bizet: Carmen — szvit 11.00: Kicsoda Ön? — Váczy Péter pro­fesszor 11.20: Sanzonok 11.34: Ä csatlós — Veres Péter novellafü­zérének rádióváltozata 12.45: Egy hazában — Omolnár Miklós riportja. 13.00: Klasszikusok délidőben 14.10: Mátraaljai vívódások 14.30: Népdalok 15.00: Az olvasás gyönyörűsége — Hege­dűs Géza előadás-sorozata 15.30: Kóruspódium — A Budafoki Kama­rakórus énekel , 16.10: Hangoló—Gyermekek zenélő órája 17.00: Eco-mix — Gazdasági magazin 17.30: Beszélgessünk zenéről 17.50: Filmzene 19.15: A cselekvési programról 19.45: Operarészletek 20.14: Évfordulók nyomában. 150 éve szü­letett Muszorgszkij 21.20: Októbertől márciusig 22.00: Hírvilág 22.30: Agora 23.15: Bemutatjuk Eliane Elias .Keresztfu­tamok' című új dzsesszfelvételét PETŐFI RÁDIÓ: 8.05: Verbunkosok, nóták 9.05—12.00: Napközben (ÉLŐ) 12.10: Fúvóstáncok 13.05: Slágermúzeum 14.00: Kettőtől ötig... (ÉLŐ) 17.05: Kölyökrádió 17.30: Ötödik sebesség Csak középhullámon: 18.30: Daráló 3. — Folytatásos ifjúsági tör­ténet Az URH-sávon: 18.30: Gramofonsztárok — Bert Ambrose zenekarának lemezeiből 19.05: Népdalok, néptáncok 19.30: Sportvilág 20.03: A Napoleon Boulevard lemezeiből 20.33: Rádiószinház— Emberi lény-e Inga Eriksson? Moralitás három hangra — Jan Myrdal hangjátéka (1979) 21.05: Hogy volt...!? A tél sikerlistája 22.05: Rockújság — VI. évfolyam, 5. szám 23.15: Bemutatjuk Eliane Elias .Keresztfu­tamok' c. új dzsesszlemezét 23.58—0.14: Virágénekek BARTÓK RÁDIÓ: ______ 9. 06: A kamarazene kedvelőinek 10.18: Alekszandrina Milcseva operaáriá­kat énekel 10.35: Zengjen a muzsikai Az amatőr zenei mozgalom híradója 11.05: Századunk zenéjéből 12.00: Nagy mesterek kamaraműveiből 13.05: Kilátó—A Rádió világirodalmi heti­lapja 13.50: Az Eszaknémet Rádió szimfonikus zenekarának hangversenye a Hamburgi Rádió hangversenytermében 15.10: Mozart: E-dúr trió K. 542. 15.30: A hét zeneműve — Bartók: Fiatal­kori hegedűverseny 16.00: Verdi összes operája — XXVIII/24. rész — A végzet hatalma. Négyfelvoná- sos opera 19.05: Barokk szonáták 19.35: Budapesti Tavaszi Fesztivál Kapcsoljuk a Budapest Kongresszusi Központot (ELŐ) — A Budapesti Filhar­móniai Társaság zenekarának Beetho- ven-hang versenye Közben: kb. 20.25: Várpalotai pillanatok kb. 20.45: A hangverseny-közvetítés foly­tatása kb. 21.30: Hangszerszólók 22.00: Operaest 22.51: Magyar zeneszerzők KOSÁRLABDA Kecskeméten a szolnokiak voltak „otthon”