Petőfi Népe, 1988. október (43. évfolyam, 235-260. szám)

1988-10-10 / 242. szám

1988. október 10. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT • SPORT LABDARÚGÓ NB II Tíz játékossal nyert a BSK nalról vágták ki a védők. A 39. percben Pongó elkésve csúszott be, és mivel egy csatár lábát találta el, a játékvezető kiállította. .' > A fordulás után bajai fölénnyel, de komoly gólhelyzet nélkül folyt a játék. A 73. percben Horváth A. az alapvona­lig vitte a labdát. Beadását Bojás 4 mé­terről a bal sarokba fejelte. 1-—0. A gól után a Szarvas nagy erővel támadott, de csak szögleteket tudott kiharcolni. A nagy nyomás közben in­kább a bajaiak ellentámadásai voltak veszélyesek. A 90. percben Evanics lab­dájával Bojás iramodott meg. Befelé kanyarodott, majd a kimozduló kapus mellett a hosszú sarokba lőtt. 2—0. A bajai csapat nagy lelkesedéssel, 51 percen keresztül tíz emberrel harcolt, megérdemelten szerezte meg a győzel­met. Kitűnt: Bojás, Morvái, Faddi, il­letve Hegyi, Pisont. Schwarcz Ivan A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE BAJAI SK—SZARVAS 2—0 (0—0) Baja, 1500 néző. Vezette: Veress (Szabó L. Balajty) BSK: Kovácsevics — Szabó M., Pongó, Faddi, Tóth, Evanics, Morvái, Bojás, Horváth A., Zrínyi (Sárközi a 88. percben), Szirják (Vidák a 46. percben). Edző: Szőcs Lázár. Szarvas: Hanyecz—Paulik, Hegyi, Holp, Nagy, Aranyos, Bakai (Somo­gyi a 75. percben), Demjén, Supka, Szemere, Pisont. Edző: Pallagi Róbert. Piros lap: Pongó a 39. percben. Sárga lap: Szemere a 44., Holp az 53. percben. Szögletarány: 6:6 (4:2) a BSK javára. Bajai támadásokkal kezdődött a já­ték. A vendégek apró szabálytalansá­gokkal igyekeztek megtörni a hazaiak lendületét. A 2. percben a vendégek kapuja előtt pattogott a labda, de végül Hegyi felszabadított. A 11. percben Evanics szögletét Szabó M. a léc mellé fejelte. A 16. percben Horváth Á. lövé­se ment a kapu mellé. A 23. percben Pisont beívelése gólhelyzetben találta Hegyit, aki azonban lyukat rúgott. A 37. percben Szirják lövését a gólvo­Balszerencsés vereség A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE SZEGED SC—KECSKEMÉTI SC 2—1 (1—1) Szeged, 3000 néző. vezette: Tajty (Pillér, Herbály) Szeged: Leboniczki — Magyar, Bogdán, Szabó Gy., Kovács, Takó, Vé- ber, Varga, Kanalas, Takács, dr. Kovács. Edző: Pataki Tamás. ’ KSC: Erdei — Safranyik, Somogyi, Bukó, Málik, Kiss P., Ozsváth, Me­szes, Kiss. F., Durucskó, Rácz. Edző: Losonczy László. Sárga lap: Rácz A. a 11., Meszes a 43., Szabó Gy. az 56., Kiss P. az 58. percben. Szögletarány: 4:6 (3:0) a KSC javára. Álmosan indult a játék, az első fél órában szinte alig történt említésre mél­tó esemény a pályán. A 36. percben a felezővonal közelében Szabó Gy. kapta a labdát, néhány lépést futott vele, aztán mintegy 30 méterről kapura lőtt, és a jól eltalált labda a későn eszmélő kapus fölött a hálóba vágódott. 1—4). A vezető gól után valamit élénkült a játék, és a KSC kezdeményezett többet. Á 43. percben Ozsváth beadását Kiss F. 8 mé­terről a léc alá fejelte. 1—1. LABDARÚGÓ NB Hl Tizenhat gól után büntetők döntöttek a rangadókon MISKE—MEZŐHEGYES 1—0 (1—0) Mezőhegyes, 500 néző, vezette: Bubori. Miske:Tasnádi — Jagicza, Hubert, Hor­váth ■F., Goldschmidt, Miskolczi, Ginál (Facskó), Pesti, Kovács, Kákonyi, Pécsi (Ta­mási). Edző: Ónodi Tamás. 43. perc: A legurított szabadrúgásból Hor­váth F- 75 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtte a labdát. 1—0. A labdát többet birtokló vendégcsapat szerezte meg a’ három pontot a közepes szín­vonalú találkozón. Kiállítva: Miskolczi, illet­ve Samu, Burai. Kitűnt: Hubert, Horváth F., Pesti, illetve Molnár. SOLTVADKERT—SZEGEDI DÓZSA 4—-4 (1—2), tizenegyesekkel: 4—3 Soltvadkert, 1200 néző. Vezette: Hajdú. Soltvadkert: Dobszai (Mayer) — Winde­cker, Marosi, Cseh, (Morvái), Szellák, Vági, Juhász, Katzenbach, Vadászi, Somogyi, Sza­bó. Edző: Linka József. 5. perc: Vadászi rövid hazaadását Oroshá­zi elcsípte és a kapuba gurította. 0—-1. 18. perc: Apró beadását őze fejelte a hálóba. 0 —2. 43. perc: Somogyi 22 méteres lövése a kapu jobb oldalába vágódott. 1—2.52. perc: Marosi futott el a bal oldalon, beadását Ju­hász fejelte a kapuba. 2—2. 60. perc: Vági vezette a labdát és átadását ismét Juhász fejelte a hálóba. 3—2. 67. perc: Kőhalmi 20 méteres szabadrúgása nagy erővel vágódott a jobb felső sarokba. 3—3, 69. perc: Marosi egy védő fölött átemelte a labdát és mielőtt az a földre esett volna, kapásból a hálóba lőtte. 4—3.81. perc: Kőhalmi szabadrúgását Dobszai kapus kiejtette és Apró közelről a hálóba kotorta a labdát. 4—4. Kitűnt: Sza­bó, Vági, Juhász, illetve Kálmán, Orosházi} Apró. KECSKEMÉTI TE—KISKŐRÖS 4—1 (1—2), tizenegyesekkel: 5—3 • Kecskemét, 900 néző, vezette: Köböl. KTE: Varga — Meszlényi, Gál, Nagy L., Torbavecz, Űjfalusi, Zana (Kulman), Seres, Horváth, Óvári, Salánki. Edző: Sz. Tóth An­tal. Kiskőrös: Szentesi — Pál, Szlovák, Szent- péteri, Lutter, Beregszászi (Verebély), Sze­kér, Lengyel (Szabó), Szűcs, Pecznyik, Sö­rös. Edző: Tagai János. 21. perc: Szűcs ügyesen fordult le a védőjé­ről és egyből lőtt a kapuba. 0—1. 25. perc: Jobb oldali szabadrúgás után Szentpéteri a kimozduló kapus mellett gurított a hálóba. 0—2. 40. perc: Seres szögletét Torbavecz fe­jelte a léc alá. 1—2. 58. perc: Seres átadásá­ból Horváth egyenlített. 2—;2.62. perc: Újfa- lusi elcsípte a labdát a tétovázó védők között és a hálóba perdítette. 3—2. 79. perc: Szűcs lapos lövése jutott a hálóba. 3—3. 81. perc: Seres 30 méterről lőtt bombagólt. 4—3. 84. perc: Szöglet után Szentpéteri élesen fejelt a kapuba. 4—4. Végig izgalmas, színvonalas mérkőzést vívtak a megyei rangadón. Kitűnt: Torbavecz, Seres, Horváth, illetve Szlovák, Szentpéteri, Szűcs. H. OSZTYAPENKÓ—H. KUN B. SE. 5—1 (4-0) Bp., Knopp utca, 100 béző, vezette: Ma­gyar Z. H. Kun B. SE.: Gregovski — Mátrai, Len­keit, Endre, Budai, Molnár, Dobos, Kátai (Argyelán), Berki (Boronkai), Sz. Tóth, Fü- tyü. Edző: Farkas László. A 10. percben már |—0-ra vezetett a hazai együttes és végig nagy fölényben játszott. A félegyháziak gólját Fütyü szerezte. Szegeden A fordulás után villanyfényben foly­tatódott a játék, az első eseményként Erdei védte bravúrosan Varga szabad­rúgását. A 60. percben Ozsváth lövését Leboniczki hárította ugyancsak bravúr­ral és némi szerencsével. A 66. percben dőlt el a mérkőzés sorsa. A jobb oldalon dr. Kovács iramodott meg, beadását a magasra felugró Bogdán 8 méterről a léc alá fejelte. 2—1. A KSC ezután nagy erőfeszítést tett az egyenlítésért, és erre Durucskónak kétszer is lett volna alkalma, de mind­kétszerhibázott. Az utolsó percekben a KSC kapujához szögezte az ellenfelét, de csak szögleteket tudott kiharcolni. A nagyjából egyenlő erejű két csapat közül a helyzeteit szerencsésebben ki­használó Szeged került ki győztesen. Ki­tűnt: Leboniczki, Bogdán, dr. Kovács, illetve Kiss P., Ozsváth, és Kiss F. . Farkas Tibor Ez történt az NB I-ben Eredmények: Haladás-Váci Izzó 3—1, Bp. Honvéd-Siófok 3—1, Rába ETO—Videoton 0—3, MTK-VM—Veszprém I—0, ZJE—Ta­tabánya 3—0, Pécsi MSC—Ferencváros 0—1, Ú. Dózsa—Dunaújváros 3—3 (1—0) (11-esek- kel: 2—4), Békéscsaba—Vasas 7—2. Az NB 1. Videoton 10 I. állása SK8S 3 23— 8 21 2. MTK-VM 9 5 2 gy 1 17—14 20 3. Ferencváros 9 5 1 H 3 12—11 17 4. Rába ETO 9 5 1 H 3 10— 9 17 5. Vác 9 4 2 H 3 16—12 16 6. Bp. Honvéd 9 4 2 — 31ll 7 16 7. Siófok 9 5 —• l 3 13—10 16 8. Tatabánya 10 4 i 2 3 12—14 16 9. Zalaegerszeg 9 3 2 2 2 12— 7 15 10. Haladás 9 3 1 1 411^14 12 11. Békéscsaba 9 3 2 4 15—13 11 12. Vasas . 9 2 1 3 3 13—19 11 13. Pécsi MSC 9' 2 1 2 4 12—13 10 14. Veszprém 9 2 2 — 5 4—11 10 15. Dunaújváros 9 — 3 2 4 7—17 8 16. Ú. Dózsa 9 — 3 6 10—19 3 TOTÓ A 41. heti totószeivéDyen szereplő mérkőzé­sek eredményei: 1. Rába ETO—Videtoton ...................0:3 2 2 . Zalaegerszeg—Tatabánya............ 3:0 1 3 . Leverkusen—Uerdingen.....................2:2 x 4 . Hannover—Bayern München........0:0 x 5 . Mönchengiadbach—1. FC Köln .... 1:0 1 6. Fortuna Köln—Aachen...................4:0 1 7 . Hertha BSC—Braunschweig..........0:2 2 8 . Osnabrück—Aschaffenburg .......... 3:1 1 9 . Solingen—Düsseldorf.........................1:0 1 1 0. Ascoli—Intemazionale _________ 1:3 2 1 1. Como—Juventus.................................0:3 2 1 2. Cosenza—Barletta..............................0:0 x 13. Parma—Avellino ........................... 2:1 1 Pó tmérkőzések: 14. Békéscsaba—Vasas ....................... 7:2 1 1 5. Bp. Honvéd—Siófok............... 3:1 1 1 6. MTK-VM—Veszprém...................... 1:0 1 Messzi István a Munka Érdemrend ezüst fokozatát kapta Kitüntetések az olimpiai teljesítményekért A Parlament kupolacsarnokában pénteken este foga­dást rendeztek a XXIV. nyári olimpiai játékokon ered­ményesen szerepelt versenyzők és szakvezetők tiszteleté­re. Áz elnöki asztalnál helyét foglalt Grósz Károly, az MSZMP főtitkára, Straub F. Brúnó,r az Elnöki Tanács elnöke, Deák Gábor államtitkár, az ÁISH elnöke, vala­mint Katona Imre, az Elnöki Tanács titkára. Á Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsa a felkészí­tésben és versenyzésben kiemelkedő munkát végzett sportolóknak és segítőiknek az alábbi kitüntetéseket adományozta. A MAGYAR NÉPKÖZTÁRSASÁG CSILLAG- RENDJE kitüntetést kapták: Ábrabám Attila kajakozó, Borkai Zsolt tornász, Bujdo­só Imre vívó, CsipesFerenc kajakozó, Csongrádi László vívó, Darnyi Tamás úszó, Egerszegi Krisztina úszó, Fábi­án László öttusázó, dr. Gedővári Imre vívó, Gyulay Zsolt kajakozó, dr. Hegedűs Csaba birkózó szövetségi kapi­tány, Hódosi Sándor kajakozó, Martinék János öttusázó, Mizsér Attila öttúsázó, Nébald György vívó, dr. Parti János kajak-kenu szövetségi kapitány, Síké András bir­kózó, Szabó Bence vívó, Szabó József úszó, Széchy Ta­más úszóedző és dr. Török Ferenc öttusa szövetségi kapi­tány., t I A Munka Érdemrend arany fokozatát hatan, az ezüst fokozatot tizenhármán vehették át —- köztük Messzi István, a KSC olimpiai ezüstérmes súlyemelője —$ a bronz fokozatot négyen kapták meg. A Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa a Ma­gyar Népköztársaság Sportérdemérem arany fokozata kitüntetek huszonhat, az ezüst fokozatot huszonhárom, a bronzot egy sportembernek ítélte oda. KOSÁRLABDA Biztos bajai győzelem BAJAI SK—KÖRMENDI DMTE 78—65 (43—35) NB I. férfimérkőzések az 1—10. helyért. Baja, 1400 néző. Vezette: Král, Hajniss. Baja: Hosszú (21), Veress (14), Kovács (20), Rátvay (12), Gorja- nácz. Cere: Gál (10), Kiss (1), Palás. Edző: Kovács József, “Rátvay Zol­tán. Tizenkét percig volt egyenlő az állás, ezután Rátvay kosaraival el­húzott a bajai csapat. A második félidő közepén a vendégcsapat fel­zárkózott, ám a hajrában a bajaiak kiharcolták a győzelmet. Kitűnt: Hosszú, Kovács, Rátvay. CSEPEL SC—KECSKEMÉTI SC 120—94 (61—42) Budapest, vezette: dr. Gencsev, Mied. KSC: Horváth (11), Csorvási (4), Király (5), Pyszni^k (23), Stankie- wicz (39). Csere: Felföldi, Lakosa (4), Fekete (2), Cseh (4), Szolnoki (2). Edző: Rezák László. A Csepel legjobb dobója Czuhor- ka (36), Somogyi (26). PÉCSI VSK—KECSKEMÉTI SC 70—51 (29—16) NB I-es női mérkőzés, 'Pécs,. 200 néző, vezette: Gidófalvy, Péter. KSC: Némediné (13), Kovács (13), Csorvásiné^6), Fück (12), Ku- rucz. Csere: Balázs^ Szabóné- (2), Brozsek (5), Hegedűs. Edző: Tóth -Viktor. RÖPLABDA Nehéz győzelmek Kecskeméti SC—Szegedi Építők 3:0 (13, 5, 11) NB I-es férfimérkőzés az 1—10. helyért: Kecskemét, 200 néző: Vezette: ifj. Kiss, Pa­dos. KSC: Halász, Szappanos, Vámos, Ujhidy, Farkas, Nyúl. Csere: Mittelholcz. Edző: Karagics Mátyás. Az első játszmában sokat hibázott a kecs­keméti csapat és így 71 perces mérkőzésen, a vártnál nehezebben nye?t. Kitűnt: Farkas, Nyúl, illetve Huknann. Dutép SC—Szolnoki Vegyiművek 3:2 (-10,6, -9,11,12) NB I-es női mérkőzés a 11—20. helyért. Kecskemét, vezette: Rádi, ifj- Zsillé. Dntép SC: Czéh, Marokity, Kovács, Sza­bó R., Kosa, Könnend!. Csere: Dunszt, Szikszai B., Verebélyi. Edző: Rapcsányi István. Kétszer is vezetett a szolnoki csapat, végül 106 perces küzdelemben á hazai csapat nyert. Kitűnt: Szabó R., Marokity, Kovács, illetve Kolláth, Kovácsné. TEKE A harmadik szanki győzelem SZENEI OLAJBÁNYÁSZ— BP. POSTÁS 6:2 (2438:2300) NB I-es női mérkőzés, Szánk. Pontszerzők: Fehémé 420, Patyi 404, Hamóczi 423, Török 411, illet­ve Némethné 404, Perepaticsné 407. Ifjúságiak: Szánk—Bp. Postás 1:3 (674 : 675) ÚSZÁS Szegediek nyerték az emlékversenyt Hét egyesület—köztük csehszlovák, osztrák, jugoszláv és olasz klub—versenyzői vettek részt szombaton délelőtt a kecskeméti fedett uszodában rendezett Bikádi Gábor utánpótlás emlékversenyen. A pontversenyt végül a szegediek nyerték, a hagyományos Kecskemét—Bojnice úttöröppntversenyen pedig a hazaiak bizonyul­tak jobbnak. A megyebeliek dobogós eredményei: Üttörő korosztály: Fiúk, 100 m pillangó: 2. Bálint (KVSC) 1:18,91. 100 m hát 1. Danyi Cs. (KVSC) 1:16,90.100 m mell: 1. Kása (KVSC) 1:29,91,3. Dánfy (KVSC) 1:34,77.200 m vegyes 1. Danyi Cs. 2:44,48, 3. Kása 2:51,56, 4 x 100 m vegyesváltó: 2. KVSC 5:25,52. Lányok, 100 m pillangó: 3. Saskői A. (KVSC) 1:17,42. lOOmhát: 2. Saskői 1:19,10. Gyermek korosztály: Fiúk, 100 m pillangó: 1. Bognár (KVSC) 1:05,23, 100 m hát: 1. Menyhárt (KVSC) 1:08,82, 2. Kovács Gy. (KVSC) .1:11,98, 2. Végh (KVSC) 1:21,53, 100 m gyors: 2. Végh 1:04,39, 3. Pál 1:09,42. 200 m vegyes: 1. Bognár 2:28,86, 2. Menyhárt 2:32,59, 4 x 100 m vegyesváltó: 1. KVSC (Kovács, Végh, Bognár, Menyhárt) 4:53,24. Lányok, 100 m pillangó: 100 m hát: 2. Katies (KVSC) 1:15,52, 100 m mell: 3. Tornyai (KVSC) 1:30,53, 200 m vegyes: 1. Szalai 2:32,30, 2. Katies 2:42,43,4 x 100 m vegyesváltó; 3. KVSC 5:25,05. Ifjúsági korosztály: Fiúk, 100 m gyors: 1. Danyi (KVSC) 1:00,33, 100 m pillangó: 1. Benke (KVSC) 1:04,53, 100 m hát: 2. Bállá (KVSC) 1:06,29, 3. Danyi (KVSC) 1:10,23, 100 m mell: 1. Benke 1:7,14, 200 m vegyes: 2. Bállá 2:22,55. A pontverseny végeredménye: 1. 'Szeged SC 347, 2. KVSC 311, 3. Bojnice (csehszlovák) 183, 4. Ausztria 93, 5. Vojvodina (jugoszláv) 67, 6. Milandola (olasz) 53, 7. Bajai Spartacus Vízügy 38 ponttal. A Kecskemét—Bojnice úttörő párosverseny végeredménye 113:88 a Kecske­mét javára. " . KARATE Négy bajnoki címet szereztek a kecskemétiek Szombaton Kecskeméten bonyolították le ;az országos kick-box bajnokságot. A sport­ág népszerűségét bizonyítja, hogy 26 egyesü­letből 7 súlycsoportban 129 férfi és 4 súlycso­portban 41 női sportoló jelezte részvételi szándékát. A kick-box három szabályrend­szerben rendez versenyeket. Ezek közül most a stop semi contact (érintéses) és a nonstop semi contact (érintéses, folyamatos) küzde­lemben mérték össze tudásukat a sportolók. A nyüt bajnokságban rajthoz álltak a teak- wan-dós versenyzők is. Több vb- és EB- érmes sportoló (Balogh Oszkár, Szepessy Aliz, Katona Barnabás) részvétele emelte a verseny rangját. A megyénkben működő és az elmúlt évek­ben szép eredményeket elérő MHSZ Szigma Karate SE kick-boxos sportolói is ott voltak a küzdőtéren. Köztük Bene Márta Európa- bajnok, Európa. Kupa-győztes, 11-szeres magyar bajnok és Polgár Zsolt hatszoros magyar bajnok. A verseny egyben válogató is volt a no­vember 4—5-én Velencében sorra kerülő EB-re. Az egyes kieséses rendszerű selejtezők után a késő délutánba nyúló döntőket szén számú érdeklődő izgulta végig. A kecskemétiek eredményei, stop sémi contact, férfiak, 63 kg: 1. Polgár Zsolt (MHSZ Szigma), 69 kg: 1. Kisházi Ákos (MHSZ (Szigma), 84 kg: 3. Pajor Ernő (MHSZ Szigma). Nonstop semi contact, férfi­ak, 63 kg: 2. Polgár Zsolt (MHSZ Szigma), stop semi contact, nők, 60 kg: 1. Bene Márta (MHSZ Szigma), nonstop semi contact, nők, 60 kg: 1. Bene Márta (MHSZ Szigma). A legtechnikásabb férfiversenyző: Hugyetz Lajos (Hunyadi SE) lett A legtechnikásabb női versenyzőnek járó díjat Bene Márta, a versenybizottság különdíját Polgár Zsolt, az MHSZ Szigma versenyzője kapta. Szabó Etelka RÖVIDEN 9 Ezúttal sem kedvezett a zürichi kupasorsolás a magyar labdarúgócsapa­toknak. Az UEFA Kupában szereplő Újpesti Dózsa a Girondins Bordeaux együttesét fogadja a második forduló­ban, október 26-án. A Tatabánya -9 ha kedden továbbjut a Stuttgart ellen — Zágrábban, a Dinamó ellen léphet pá­lyára. • Női labdarúgó EB-selejtező kere­tében lépett pályára szombaton Baján a magyar és az olasz labdarúgó-váloga­tott. Á magyar csapat számára proto­koll jellegű volt a találkozó, hiszen már nem volt esélye a továbbjutásra. A mérkőzés végeredménye: 0—0, ami­ért 1000 néző bosszankodott, hiszen hazai gólokat szerettek volna látni. De talán majd legközelebb ... • Életének 80. évében, súlyos beteg­ség után elhunyt Titkos Pál, a magyar labdarúgás kiemelkedő egyénisége. Te­metéséről később intézkednek. •Vasárnap befejeződött a 21. Me- csek-rali, amelyen egyéniben a Fer- jáncz, Tandari kettős, csapatban pedig a Bp. Volán szerezte meg az elsőséget. A Garami, Szavolovics (ASC Kiskő­rös, Lada VFTS) a hatodik helyen vég­zett. KOSSUTH RÁDIÓ: MAI MŰSOR TV II. MŰSOR: 20.00—21.00: Körzeti tévéstúdiók műsora — Budapest • Pécs 4 —- Szeged KECSKEMÉTI VÁROSI TELEVÍZIÓ: Este 7 órakor: megemlékezés az aradi vértanúkról; múzeumi és műemléki hónap; ä stúdió vendége dr. Bánszky Pál megyei múzeumigazgató; a kecskeméti bábszínház tervei; országos közművelődési filmfórum Kecskeméten; a felújított Széchenyi téri görögkeleti templom; évadnyitó a kecske­méti Katona József Színházban; díszhalki- állitás; az áttelepült gyerekek helyzete; sport: Bikádi Gábor nemzetközi úszóver­seny. Az adás idején a stúdió hívható a 25-315 és a 28-333-as telefonszá­mon. SK/ CHANNEL 07.00: Jó reggelt, Skandinávia! 08.00: DJ Kát gyermekműsora. 09.00: Dennis — vígjáték. 09.30: Rajzfilm. 10.00: Popzene az NSZK-böl. 11.00: Countdown—popze­ne Hollandiából. 12.00: A Coca-Cola 50-es európai poplistája. 13.00: Egy másik világ —teleregény. 14.00: Előttünk: 2000 —tu­domány, technika. 15.00: Barrier R&f — kalandfilm. 15.30: Skippy — kalandfilm. 16.00: A Nescafe 40-es brit poplistája. 17.00: DJ Kát gyermekműsora. 18.00: The Monkees — vígjáték. 18.28: Hírek. 18.30: Jeannie-ról álmodom. 18.57: Időjárás­jelentés. 19.00: Roperék—vígjáték. 19.28: Hírek. 19.30: Tandárra — kalandfilm. 20.28: Hírek. 20.30: A nap királyi vadászata (kalandos történet a 16. századi Dél-Ameri- káról — angol film, 1969) 22.37: Időjárás­jelentés. 22.40: Á Mobil motorsporthir- adója. 23.10: Soul-zene. 00.10: Popzene Kanadából. 00.57: Időjárás-jelentés. ARTS CHANNEL: 01.00: Állatok karne­válja — balett. 01.25: Nijinsky (portré- dokumentumfilm). 02.25: Le RévedeVoler. 03.15: Formák párbeszéde. A LAN DSCAPE CHANNEL MŰSORA03.35—06.35-ig. MOSZKVAI TV l. MŰSOR: 4.30: 120 perc. 6.35: Labdarúgószemle. 7.05: Amikor mások hallgatnak c. film. 8.30: Világjárók klubja. 9.30: Hírek. 13.30: Hírek. 13.45: Az észak-őszét tévéstúdió műsora. 14.45: Műemlékvédelem Üzbe­gisztánban. 15.15: Hírek. 15.20: Riport az Óceán Úttörőtáborból. 16.05: Rajzfilm. 16.15: A'XIX. pártértekezlet után. 16.45: Világhlradó. 17.05: Kuzmicsev órái. 17.20: P. Csajkovszkij: Variációk rokokó témára. 17.45: A kenyér c. film 5. rész. 19.00: Hír­adó. 19.40: Az átalakítás reflektorfényé­ben. 19.50: Dók. filmek. 20.15:1. Goncsa- rov: A régi kor szolgái — tévéjáték. 21.45: Világhlradó. 22. Garin mérnök csődje c. tévéfilmTI. rész. 23.05: Hírek. 23.10: Talál­kozás N. Szazonowal. 00.25: Szovjet da­lok. ÚJVIDÉKI TV: 16.20: Műsorismertetés. 16.25: Sport­krónika. 16.45: Intermezzo. 16.50: Tv- napló — magyarul. 17.05; Reklám. 17.10: Tv-napló. 17.30: Gyerekek, énekeljetek ve­lünk! 17.45! Titkos ajándék —gyermek- műsor T- magyarul. 18.00: Fiatalok fóru­ma. 18.30: Ember és alkotása ^.szlovák nyelvű műsor. 18.55: Intermezzo. 19.0Q: Tájékoztató blokk. 19.15: Rajzfilm. 19.25: Reklám. 19.30: Tv-napló — magyarul. 19.55: Reklám. 20.00: Napjaink — magya­rul. 21.00; A Vajdaság művészete. 21.30: Tv-napló. 21.45: Műsorzárás. 8.20: Mit üzen a Rádió? 9.00: A hét zeneműve 9.30: A hét költője: Vörösmarty Mihály. Késő vágy. Elmondja: Latinovits Zoltán és Mensáros László 9.40: Ki kopog? — A Gyermekrádió mű- . sora 10.05: Nyitnikék — Kisiskolások műsora. Hang és zene 10.35: Menotti: A telefon. Egyfelvonásos opera 11.00: Kicsoda Ön? Forrai Sándor 11.20: Radioton-korongokról 11.23: Rózsa Sándor. Móricz Zsigmond regénye rádióra alkalmazva 12.40: Rólunk van szó 12.45: Házunk tája. A Falurádió műsora 13.00: Klasszikusok délidőben. Magyar előadóművészek albuma 14.10: Bőröndök tartalma. .Grendel Lajos novellája 14.30: Verbunkosok, katonadalok 15.00: Most jelent meg. Világirodalmi könyvszemle 15.30: Régi kórusmuzsika 16.05: Hangoló. Gyerekek zenélő órája 17.00: Eco-mix. Gazdasági magazin 17.30: Népi muzsika. A Belügyminisztéri­um Duna Művészegyüttesének népi ze­nekara játszik 18.15: Hol volt, hol nem volt... Az ara­nyos-tarajos kiskakas 19.15: Nyílt szín. Kora esti beszélgetés leg­újabb vitatémáinkról 19.45: Rádiókabaré -^október 20.40—21.05: A kereszt. Kós Károly no­vellája 21.05: Melis György operettdalokat énekel 21.30: Amiről a világ vitatkozik 22.30: Rádiókabaré Kft. 23.30: Csajkovszkij-művek PETŐFI RÁDIÓ: 8.05: Nótacsokor 9.05—12.00: Napközben (Élő) 12.25: Kis magyar néprajz. Őszi vásárok Móron a múlt században 12.30: Böbe Gáspár Ernő népi zenekara játszik 13.05: Slágermúzeum 14.00: Kettőtől ötig ... (Élő) 17.05: Kölyökrádió 17.30: Ötödik sebesség 18.30: Játék —10 000 forintért 19.30: Sportvilág 20.00: Zeneközeiben (Élő) 21.05: Te... Marina Vlady vallomása a szerelemről 22.04: Festő a Parnasszuson. Hélene Par- melin írása rádióra alkalmazva 22.30: A hanglemezbolt könnyűzenei új­donságaiból 23.10: A mai dzsessz. Max Roach felvételei 23.50—0.14: Egy kis éji könnyűzene BARTÓK RÁDIÓ: _______ 9 .06: Dzsesszarchfvum. Jaco Pastorius felvételei 10.35: A Bajor Rádió szimfonikus zeneka­rának hangversenye a Filharmónia hangversenytermében 12.08: Operarészletek 13.05: Kilátó. A Rádió világirodalmi heti­lapja 13.50: Bemutatjuk új népzenei felvételein­ket 14.07: A kamarazene kedvelőinek. Gitáros muzsika 15.00: Az eladott menyasszony. Részletek Smetana operájából 15.37: Széli György vezényli a Clevelandi Szimfonikus Zenekart és a Londoni Szimfonikus Zenekart . 16.55: Kapcsoljuk a 22-es stúdiót (Élő). Hangverseny Schubert műveiből 18.00: Operabérlet. Rossini: A sevillai bor­bély. Huszár Klára műsora 19.05: Magyar muzsika 19.35—20.2Q: Schiff András Mozart - hangversenye Közben: Kb. 20.21—20.40: Zsebrádiőszínház. Tá­vozáskor kéretik fizetni Kb. 21.20—21.51: Szimfonikus táncok 21.51: Új lemezeinkből Simon Preston vezényli az Oxfordi Kated- rális kórusát és a Régi Zene Együttest 23.00: A hét zeneműve