Petőfi Népe, 1988. szeptember (43. évfolyam, 209-234. szám)

1988-09-12 / 218. szám

1988. szeptember 12. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT • SPORT LABDARÚGÓ I\B II. Jobb helyzetkihasználással nyert a Jászberény A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Jászberény—Kecskeméti SC 1—0 (1—0) Jászberény, 2000 néző. Vezette: Szekeres (Hazafi, Kálmán) Jászberény: Havasi — Németh, Gulyás. Buchár, Gephárd. Szántai A., Sulyok, Váczi, Mosonyi, Keresztesi, Ludasi. Edző: Péczeli, Szabó. KSC: Erdei — Safranyik, Somogyi, Bukó, Málik, Babis, Nagy J., Rácz, Domonics, Kiss, Tóth Cs. Edző: Losonczy László. Csere: Babis helyett Hájer a 25., Rácz helyett Durucskó az 57., Kereszte­si helyett Balogh a 70., Váczi helyett Pásztor a 85. percben. Sárga lap: Gephárd a 85., Máhk a 81. percben. Szögletarány: 4:4 (2:0) a Jászberény javára. Kellemes időben, kitűnő pályán a mérkőzés első 10 percében egyszer sem lutott el a labda a kapukig. A 14. perc­ben váratlanul szerzett vezetést a hazai együttes. Keresztesi a félvonalnál kapott egy labdát. Mivel nem volt társa, így egyedül indult meg a kecskeméti ka- 9u felé és sorra cselezte ki a védőket. Végül elhúzta a labdát a kifutó Erdei kapus mellett is, és az üres kapuba gurí­tott. 1—0. A gól után kitámadott a KSC és a 23. percben Nagy J. beadását Tóth Cs. fejelte a kapura, de Havasi kapus bra­vúrosan védett. A 43. percben növel­hette volna előnyét a hazai együttes, mert Gulyás egyedül vezette a kapura a labdát, de Erdei kifutva, lábbal hárí­tott előle. A szünet után nagy lendülettel roha­mozott a KSC. Az eredmény csak két szöglet és egy lövés, amit Hájer küldött jó helyzetből a léc főié. A játék csak az utolsó 10 percben élénkült meg ismét, és a KSC-nek többször is alkalma nyílt az egyenlitésre. A 80. percben Domo­nics a bal oldalon iramodott meg, majd éles szögből a bal oldali kapufát találta el. A 83. percben Málik nagy lövését Havasi kapus a felső sarokból öklözte szögletre. A 88. percben Tóth Cs. áta­dása után Kiss került gólhelyzetbe, de elhamarkodottan magasan a kapu fölé lőtt. Gyenge teljesítményt nyújtott a KSC csatársora és így megérdemelten nyert a hazai együttes. Kitűnt: Sulyok, Váczi, Ludasi, illetve Erdei, Somogyi, Nagy J. Farkas Tibor Tizenegyesekkel vesztett a Bajai SK A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE: Szolnok—Bajai SK 1—1 (0—1) (11-esekkel: 6:5) Baja, 2200 néző. Vezette: Stanler (Szabó L. Herbály) Szolnok: Gyémánt — Rózsavölgyi. Ágh, Kiss, Hegedűs, Szabó, Varga I. Katona, Varga J., Kántor. Edző: Szatmári István. Baja: Kovácsevics — Teleki, Szabó. Harsányi, Faddi, Tóth, Morvái, Evanics, Horváth, Zrínyi, Bojás. Edző: Szőcs Lázár. Csere: Harsányi helyett Vidák a 14., Szabó helyett Bontovics a 62., Bajás helyett Sárközi a 70. percben. Sárga lap: Teleki 35., Rózsavölgyi 81. percben. Piros lap: Zrínyi a 40. percben. Szögletarány: 8—3 (4:2), a Szolnok javára. A 11-esek: Szolnok: Kántor, Katona, Varga L, Varga J., Hegedűs, Kiss berúgta. Baja: Vidák, Morvái, Evanics, Tóth, Sárközi berúgta, Faddi kihagyta. Újoncot avatott a bajai csapat, mert a fiatal Kovácsevics személyében új ka­pus került az együttesbe. Jól kezdett a BSK. A 6. percben Horváth A. lövése veszélyeztette a kaput, majd a 14. perc­ben Harsányi lövését mentette Gyé­mánt. A 25. percben Pongó 40 méteren ít vezette a labdát, majd átadását Zrí­nyi a kapu fölé lőtte. A 28. percben Horváth A. elfutott a jobb oldalon, befe- ’é kanyarodott és egy fordulat után vá­ratlanul a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 1—0. A gól megnyugtatta a ba­jai együttest és több gólvcszélyes akció futott a pályán. A 34. percben Zrínyi 7 méterről csak centiméterekkel lőtt a kapu fölé. A 40. percben Varga J. a 16-oson belül szabályosan szerelte Zrí­nyit, és amikor tovább ment a játék. Zrínyi hátulról belerúgott ellenfelébe. A játékvezető a bajai játékost kiállítot­ta. A kiállítás sajnos fordulópontot is jelentett, mert ettől kezdve a szolnoki­ak voltak a kezdeményezők. A 48. percben Varga J. lövését Kovácsevics még lábba! mentette, de ismét Varga J. elé került a labda, aki 12 méterről lapo­san a kapuba lőtte. 1 —1. Állandósult a szolnoki csapat fölé­nye. Katona 25 méteres lövését, majd a 75. percben Varga J. bombáját Ková­csevics bravúrosan mentette. A 83. percben szöglet után Varga J. fejese a kapufáról vágódott vissza. Jól kezdett a bajai csapat és a megér­demelt vezetés után is biztosan tartotta kezében a mérkőzést, egészen Zrínyi ki­állításáig, ami sajnos fordulópontja volt a játéknak, mert innen már a szolnokiak kezében volt az irányítás. Csak Ková­csevics bravúros védései mentették meg Baját a hárompontos vereségtől. Az iz­galmas 11-es rúgás végén a 6. párban a bajai Faddi gyengén lőtt, és Gyémánt kapus hárította. Kitűnt: Ágh, Hegedűs, Varga J., Katona, illetve Kovácsevics, Evanics, Tóth. Schwarcz Iván LABDARÚGÓ NB III. A HKBSE „szépített99 a gyenge megyei bizonyítványon HONVÉD KUN B. SE—SZEGEDI VSE t-2 (1-1) Szeged, 200 néző. Vezette: Kokavecz. H. Kun B. SE: Búj — Molnár Zs., Lenkefi, Endre, Szabó Cs., Argyelán, Bódi, Dobos 'Berki), Grezsán, Sz. Tóth. Boronkai. Edző: Farkas László. 20. perc. Simái 15 méterről küldött lövése i hálóba jutott. 0—1. 35. perc: Dobos jobb­ól adott be és Sz. Tóth felugorva fejelt a léc ilá. 1—1. 55. perc: Szabó Cs. a 18 m-es .szabadrúgást a sorfal felett a hálóba csavar- :a. 2—1. 63. perc: Sz. Tóth sorra cselezte ki t védőket, majd a kifutó Újhelyi mellett a capu közepébe lőtt. 3—1.69. perc: Berki, aki ippen csereként állt be, egy hosszú átadással ciugrott és a hálóba lőtt. 4—1. 85. perc: simái távoli lövése a bal felső sarokba vágó­ion. 4—2. Kitűnt: Búj, Lenkefi, Szabó Cs., Sz. Tóth, ,lletve Simái. Ifjúsági eredmény: SZVSE—Honvéd Kun 8. SE 2—1. Farkas Tibor SZEGEDI DÓZSA—KECSKEMÉTI TE 1 -0(0—0) Kecskemét, Városi pálya, 700 néző. Vezet­te: Hajdú. KTE: Varga — Németh, (Kulman), Gál, Érsek (Bartha), Nagy, Újfalusi, Torbavecz, f Kiss, Forgó, Meszlényi, Óvári. Edző: Sz. Tóth Antal. 48. perc: Apró a bal oldalon az alapvona- ig cselezte magát, beadását Érsek igyekezett í mezőnybe vágni, ám labdája a berobbanó ■Curuczot találta telibe, s róla a hálóba pat- iant. 1—0. A mérkőzésen látottak alapján a izegediek győzelme nagyobb különbségű is ’hetett volna. Kitűnt: Zakar, Őze, Apró illetve Gál. Ifjúságiak: Sz. Dózsa—KTE 2—1. PÉNZÜGYŐR—MISKE 2—1 (1—0) Bp. Pasaréti út, 300 néző. Vezette: Szeles. Afiske: Tusnádi — Jagicza, Hubert. Hor­váth, Goldschmidt, Miskolczi (Ginál), Ézsi, (Tamási), Pesti, Kovács, Kákonyi, Pécsi. Edző: Onódi Tamás. 17. perc: Súlyos védelmi hibából szerzett vezetést a Pénzügyőr. Hubert az alapvonal­nál elvesztette a labdát, Jópeti középre emel­te és Sebők közelről a hálóba fejelt. 1—0. 53. perc: Bozsik kiugrott a tétovázó miskei vé­dők közül és a kifutó Tasnádi mellett a háló­ba gurított. 2—0. 78. perc: Kákonyi be­adását Ginál kapásból vágta a kapuba 2—1. 84. perc: Jagiczát durvaságért a játékvezető kiállította. Kitűnt: Bodoki, Vészelik, Bozsik, Jópeti, illetve Ginál. Kiss János BÉKÉS—SOLTVADKERT 4—1 (2—0) Békés, 700 néző. Vezette: Kérdő. Soltvadkert: Dobszai — Marosi, Zsikla, Szellák, Cseh. (Morvái), Katzenbach, Vági, Vadászi, Juhász, Somogyi, (Márton), Szabó, Edző: Linka József. 3. perc: Simák középen kiugrott és a kapu jobb oldalába lőtt. 1—0. 17. perc: Nagy— Simák adogatás után Gozár tiszta helyzet­ben kapta a labdát és nem hibázott. 2—0. 19. perc: 11-est hibázott a soltvadkerti csapat. 60. perc: A Békés jutott büntetőhöz és ezt Tisza értékesítette. 3—0. 65. perc: Fehér ug­ratta ki Nagyot, aki lefutotta a védőket és úgy lőtt a hálóba. 4—0. 70. perc: a kaputól őt méterre közvetett szabadrúgáshoz jutott a soltvadkerti csapat. A gólvonalon tömörü­lő védők között Vadászi bombázta a labdát a hálóba. 4—1. Kitűnt: Pribolyszki. Nagy, Simák, Gozán. illetve Katczenbach, Vadászi. Juhász. GYULA—KISKÖRÖS 4—2 (1—1) Kiskőrös, 1200 néző. Vezette: Hornyák. Kiskőrös: Vass — Dusnoki, Szlovák, Szentpéteri, Lutter, Beregszászi (Lengyel), Szekér, Szabó (BischofT), Szűcs, Pecznyik, Sörös. Edző: Tagai János. 16. perc: Szűcs 18 méteres szabadrúgásból szerzett vezetést. 0—1. 24. perc: Kurucz el­esett a 16-oson belül, a játékvezető meglepe­tésre 11-est ítélt. A büntetőt Resetár értékesí­tette, 1—1. 46. perc: Leshelyzctből induló akció végén egy buktatásért újabb 11-est ítélt a játékvezető. Ismét Resetár volt az Ítéletvég­rehajtó. 2—1. 50. perc: Egy gyors, korszerű támadás végén Steigelwald növelte az előnyt. 3—1. 76. perc. Hibáztak a kiskőrösi védők és Újvári a hálóba lőtt. 4—1. 83. perc: Bis­chof lövése a kapusról kipattant és Lengyel közelről lőtt a kapuba. 4—2. Nagyjából azonos erejű csapatok küzdel­méből a két nagyon vitatható 1 l-essel a ven­dégcsapat került ki győztesen. Kitűnt: Resetár, Szilágyi, Steigelwald, Új­vári, illetve Szlovák, Beregszászi. Ifj. Kelemen István Az NB III. további eredményei: Szentes - Orosháza 3—1, Csongrád—Osztapenkó 1 , —1 (11-es rúgások után 5:3), Mezőhegyes —Mezőkovácsháza 1—1 (7:8). LABDARÚGÓ AB I. MTK-VM—Tatabánya 3—3 (ll-*sckkel: 2:4), Haladás—Ferencváros 2—2 (0:2), Bp. Honvéd—Videoton 2—1, ZTE—Pécsi MSC 2 —2 (3:4), Ü. Dózsa—Vasas 1—1 (4:5), Duna­újváros—Veszprém 0—0 (8:7), Váci Izzó—Si­ófok 3—0, Békéscsaba—Rába-ETO 2—1. Olimpikonbúcsúztató Kecskeméten • Vasárnap délelőtt sportvezetők jelenlétében Horváth Antal, Kecskemét \ áros Tanácsa általános elnökhelyettese fogadta Messzi István súlyemelőt és edzőjét. Kasza Györgyöt. Mint ismeretes, a Kecskeméti SC sportolója egyedül képviseli megyénket a szöuli olimpián. Elutazása előtt jókívánságok és biztató szavak kísére­tében búcsúztatták el a városi sportvezetők. (Gaál Béla felvétele) SZÖULI ÉLETKÉPEK — HAT NAPPAL A START ELŐTT Ch. Gáli András és Szalay Péter, az MTI olimpiai tudósítói jelentik: — A szöuli olimpiai szervezőbizottság a szeptember 17-ei megnyitó közeledtével újabb és újabb adatokat hoz nyilvánosságra, köztük olyanokat is, hogy hány versenybíró és játékveze­tő közreműködésére számítanak a XXIV. nyári játékokon. Vasárnap jelentették be: ezen az olimpián csaknem kétezren — egészen pontosan 1817-en — őrködnek majd a küzdelmek tisztasága felett, adják a pontokat, mérik az időt, döntik el a találatokat, azaz ítélkeznek — esküjük szerint — elfogulatlanul. Az 1817 játékvezető és bíró 28,6 százaléka (520 fő) a rendező országot képviseli, Dél-Korea után pedig az Egyesült Államok következik a teljes létszám 5,1 százalékával, 93 fővel. Nagy-Britannia 79, a Szovjetunió és Svájc egyaránt 54 versenybíróval vesz részt a játéko­kon. Az 1817-ből 35 jutott Magyarországnak, néggyel több, mint az NDK-nak. Ennél is meglepőbb, hogy 1984-ben Los Angelesben a rendezők sokkal több versenybírót és játékveze­tőt kértek fel hivatalos közreműködésre, mint most a szöuliak, akkor ugyanis 2296-an alkották a nemzetközi zsűrit. Ezek után pedig a szöuli „időjárás-jelentés”. A vasárnap sem volt szebb a szombatnál, a hűvös éjszakát párás meleg nappal követte, délben 26-29 fokkal, napközben többször eleredő esővel, köddel, fülledtséggel. Senki sem tette szívesen, de sokan mégis elővették az olimpiai egységcsomagban található műanyag esőköpenyt, amely bizony 25 fok fölött nem a legkelle­mesebb viselet . . . CSAK HÁROM VILÁGCSÚCS?... VAGV MÉG ANNYI SEM? Nem sokkal azután, hogy Potsdamból megérkezett a hír Petra Felke új női gerelyhajító világcsúcsáról, Artur Takac, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség tanácsának jugoszláv tagja így kommentálta a rekordot az MTI munkatársának felkérésére: — A női gerelyhajítás volt azoknak a számoknak az egyike, amelyben feltétlenül világcsúcs­ra számítottam Szöulban — kezdte. — Most azonban, hogy az NDK világrekorderc megjaví­totta saját legjobbját, azt hiszem, ebben a számban új csúcs már nem születhet. Azt viszont elképzelhetetlennek tartom, hogy Felkét valaki is megelőzze az olimpián, beleértve a britek olimpiai címvédőjét, Tessa Sandersont, valamint a római világbajnok Fatima Whitbrcadct is. Akkor mégis milyen számokban vár világcsúcsjavitást? . Az olimpia azok közé a versenyek közé tartozik, ahol ritkán születnek nagy rekordok, de ha mégis, akkor mindig káprázatosak. így volt ez 1968-ban, s hogy magyar példával is éljek, 1976-ban is, amikor a férfi gerelyhajítás döntőjében Németh Miklós 94.58-as világre­korddal kápráztatta el a világot, «-bénította meg már a verseny elején ellenfeleit. Ami pedig Szöult illeti: elképzelhetőnek tartom, hogy világrekord nélkül zárunk atlétikában, legjobb esetben pedig három minden eddiginél jobb teljesítmény segítheti elő, hogy Szöult hosszú ideig ne felejtsük el. Lehetséges a csúcsjavítás a férfi 100 méteren, az 1500-on és a 3000 méteres akadályfutásban, ugyanígy a rúdugrásban, s talán a női magasugrásban, vagy távolban. Meglepődnék, ha Szöul után csak egyetlen dobószámban is világrekord-hitelesítéssel kellene foglalkoznunk — mondta befejezésül a nemzetközi szövetség nagy tekintélyű tanácstagja. SAMARANCH ELNÖK NAPONTA 16 ÓRÁT DOLGOZIK A Nemzetközi Olimpiai Bizottság szöuli főhadiszállása a város legelőkelőbb negyedében található Hotel Shilla. Ide még azok sem jutnak be egykönnyen? akik már fényképes olimpiai „személyi igazolvánnyal” rendelkeznek, a NOB eseményeire ugyanis külön akkreditációt kell kérni. A sajtó munkatársaival hárman foglalkoznak, köztük Michéle Vcrdier, a NOB - négy nyelven beszélő - - fiatal szóvivője. Samaranch elnök közvetlen munkatársa, aki ötödik éve a lausanne-i központ munkatársa, az úgynevezett hivatalos információkon túl néhány kulisz- szatitkot is elárult. — Juan Antonio Samaranch elnök egy hete tartózkodik az olimpiai városban, s azóta minden nap legalább 16 órát dolgozott. Azt hiszem, az elkövetkező napokban sem lesz könnyebb dolga. Szerencsére, beéri kevés pihenéssel, öt-hat órányi alvással. Tapasztalt a NOB elnöke olyan hibákat, hiányosságokat, amelyek kijavítására vagy meg­szüntetésére a megnyitóig hátralevő idő már kevés? Erre a kérdésre szerencsére határozott nemmel válaszolhatok, de akkor arról is be kell számolnom, hogy az olimpiai faluban elhelyezkedett küldöttségek vezető képviselői már sokszor keresték kifogásaikkal Samaranch elnököt. A legtöbben az akadozó közlekedésre panaszkodtak, ami azért volt meglepő, mert a jelzés akkor érkezett, amikor a faluban még csak félház volt. CSÚCSRÉSZVÉTEL A SÚLYEMELŐVERSENYEKEN Aján Tamás, a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség főtitkára vasárnap a következőkről tájé­koztatott: Átnéztük a név szerinti nevezési listát, amelyből kiderül, hogy súlyemelésben máris elkönyvelhetünk egy olimpiai csúcsot, hiszen 63 ország még sohasem szerepelt e sportágban a nyári játékokon. Már 262 indulót számolunk, s könnyen lehet, hogy befut még egy arab és egy afrikai nemzet csapata is. Várhatóan a 67,5, a 75 és a 90 kilóban indulnak a legtöbben, e három kategóriában valószínűleg három csoportra kell osztani a mezőnyt. Ugyancsak Aján Tamás információi szerint már végleges, hogy a szöuli olimpián 160 ország küldöttsége vesz részt, közülük Brunei azonban csak sportvezetőkkel képviselteti magát. így például a Nemzeti Olimpiai Bizottságok Szervezete, az ANOC ülésein. Madagaszkár, amely­nek olimpiai bizottsága ugyancsak elfogadta a NOB meghívását, mind ez idáig nem jelentke­zett, s a szervezőbizottság sürgető telexhívására sem válaszolt. ÉRKEZÉS Vasárnap este helyi idő szerint 21 óra 45 perckor szállt le a szöuli Kimpo repülőtérre a magyar olimpiai küldöttség legnagyobb létszámú csapatát hozó Boeing 747-es gép. A dél­koreai KAL légitársaság 902-es járatán érkezett küldöttséget Deák Gábor államtitkár, az ÁISH és a MOB elnöke vezette. Áz útlevél- és vámellenőrzés viszonylag gyorsan és zökkenő­mentesen zajlott le, bár a sportlövők és az öttusázók fegyvereit alaposan megvizsgálták. A formaságok után a csapatot különbuszok vitték az olimpiai faluba. KOSÁRLABDA A KSC nyerte a Hírős Kupát Kecskeméten a városi sportcsar­nokban vasárqap délben hazai si­kerrel fejeződött be a hagyományos Hírős Kupa női kosárlabdatoma. A kupa sorsa valójában már a szombati utolsó mérkőzésen, a KSC—MTK-VM találkozón el­dőlt. Az MTK-VM ezután vasár­nap délelőtt fáradtan játszott és vesztett a Szarvas ellen, s a KSC is egy félidőn át nehezen boldogult a DVTK csapatával. Eredmények: KSC—SZARVAS 71—54 (34- 33) Vezette: Toók, Erdélyi. Ld.: Fück 26, Kovács 12, Némediné 10, illetve Tarczy 14, Dórán 13, Bozsémé 12. MTK-VM—DVTK 81—58 (37 —28) Vezette: Bacsfay, Görgényi. Ld.: Körmendi 19, Budai 15, Horváth 14, Suhajda 13, illetve Bársony 18, Szilágyi 13. SZARVAS—DVTK 71—55 (43 -26) Vezette: Bacsfay, Vasvári. Ld: Tarczy 14, Dórán 13, Bozsérné 12, illetve Lakosa 20, Bársony 18, Szi­lágyi 13. KSC—MTK-VM 76—68 (28— 32) Vezette: Toók, Görgényi. Ld.: Fück 32, Balázs 16, illetve Körmen­di 15, Horváth 15. Az első félidőben 14 ponttal is ve­zetett az MTK-VM és a KSC csak a 17. perc után jött fel. A szünet után szoros, kemény küzdelem folyt. A hajrát 67—67 után a KSC bírta jobban erővel és idegekkel. Fück és Balázs játszott kiemelkedően. SZARVAS—MTK-VM 82—56 (48—25) Vezette: Erdélyi, Vasvári. Ld.: Tar­czy 26, Leopold 13, illetve Fábián 14, Körmendi 11. KSC—DVTK 82—56 (48—25) Vezette: Toók, Görgényi. Ld.: Ko­vács 19, Balázs 14, illetve Áronné 22, Szilágyi 16. A Hírős Kupa végeredménye: I. KSC 6, 2. Szarvas 5, 3. MTK-VM 4, 4. DVTK 3 ponttal. A rendezőség három különdijat adott ki. A legeredményesebb játé­kos Fück Tünde (KSC) 64 ponttal, a legjobb játékosok díját Dórán Éva (Szarvas) és Suhajda Gabriella (MTK-VM) vehettek ót. RÖVIDEN TEKE Sikeres kezdés a nyitányon S/anki Olajbányász—Ózdi Kohász 6:2 (2313—2194). NB l-cs női mérkőzés. Szánk. Pontszerzők: Fehérné 416. Törtcli 396, Harnóczi 380, Török 381, illetve Lőrinczné 381, Tóth M. 422. Remekül kezdte az új bajnoki idényt a szan- ki együttes, egy pillanatnyi esélyt sem engedé­lyezve verte a jó képességű játékosukból álló ózdi gárdát. Ifjúsági eredmény: Szánk—Ózd 4:0. TOTÓ A totó 37. heti játékszelvényén szereplő mérkőzé­sek eredményei: 1. Haladás Ferencváros.................... 2. MTK-VM Tatabánya ................... 3. Zalaegerszeg- Pécsi MSC.............. 4. 1. FC Köln Hamburg................. 5. Hannover Werder Bremen.......... 6. Bayer Uerd. VfB Stuttgart .......... 7. Stuttgarter K. Leverkusen........... 8. Nürnberg -Karlsruhe..................... 9 . Burlctta -Cremonese..................... ..........2:2 x .......... 3:3 x .......... 2:2 x .......... 1:2 2 .......... 2:2 x ..........0:0 x ......... 1:3 2 .......... 1:3 2 .......... 2:2 x 1 0. Monza -Empoli............................... .......... 0:0 x 11. Padova -Sambenedettese ............... .......... 2:0 1 1 2. Parma Messina.............................. .......... 1:0 1 1 3. Piacenza Brescia........................... .......... 2:1 1 P ótmérkö/ésck: 14. U. Do/sa Vasas............................. 15. OlTcnbach—Solingen....................... ......... 1:1 x .......... 2:0 1 1 6. Wattenscheid Mainz.................... ......... 2:1 1 MAI MŰSOR rv I. MŰSOR: 6.40: Hírek 6.45: Képes nóták kívánságműsora 7.15: Fiúk — lányok. Megbukni az iskolá­ban ... 7.55: Front kegyelem nélkül. NDK-tévé- filmsorozat XIII/11. rész: A Kaukázus sziklái között 8.55: Reklám 9.05: Tévétorna 9.10: Esti mese 9.25: Reklám 9.30: Híradó 10.00: Reklám 10.05: Feleki Kamill és barátai. Köszöntjük a művészt 80. születésnapja alkalmából 11.20: Érvek és ellenérvek. Párbeszéd a bős—nagymarosi beruhá­zásról A „Tájkép" különkiadása 13.00: Híradó TV II. MŰSOR: 20.00—21.00: Körzeti tévéstúdiók — Budapest — Pécs — Szeged KECSKEMÉTI VÁROSI TELEVÍZIÓ: Este 7 órakor: riport a kecskeméti SOS- gyermekfalu alapkőletételéről, a 3. nemzet­közi agrárfilm- és videoszemléről, az Agu­kon gépbemutatójáról. Képes beszámoló: a 3. országos ragtime találkozóról, Túri Endre festőművész tűzzománc-kiállításáról, a Ko­csis Pál kertbarátkor termékbemutatójáról. Tudósítás: a mozgássérült gyerekek parádi táboráról. Sportösszefoglaló a Hírős Kupa női kosárlabdatornáról. SK/ CHANNEL 07.00: Jó reggelt, Skandinávia! 08.00: DJ Kát gyermekműsora. 09,00: Dennis — vígjáték 09.30: Transformers — rajz­film. 10.00: Popzene az NSZK-ból. 11.00: Countdown — popzene Hollandiából. 12.00. A Coca-Cola 50-es európai poplis tája. 13.00: Egy másik világ —teleregény. 14.00: Előttünk: 2000 — tudomány, tech­nika. 15.00: Barrier Reef — kalandfilm. 15.30: Dennis — rajzfilm. 15.45: Go Euro- pe — ifjúsági riport. 16.00: A Nescafe 40- es brit poplistája. 17.00: DJ Kát gyermek- műsora. 18.00: Megbélyegezve — wes­tern. 18.28: Hírek. 18.30: Jeannie-ról ál­modom — vígjáték. 18.57: Időjárás-jelen- tés. 19.00: Hazel — vígjáték. 19.28: Hírek. 19.30: Tandarra — kalandfilm. 20.28: Hí­rek. 20.30: Hosszú az út hazáig (játékfilm, USA, 1981). 22.17: Időjárás-jelentés. 22.20: A Mobil motorsporthíradója. 22.48: Hírek. 22.50: Autóverseny 23.50: Soul-zene. 00.57: Időjárás-jelentés. ÁRTS CHANNEL: 01.00: Swan Lake— balett. 02.00: Natalia Makarova — a ba­lett-táncos portréja. 03.00: Lalique Glass — interjúk. 03.10: La cathedrale Engloutie — balett. 03.30: Műsorzárás. MOSZKVAI TV I. MŰSOR: 4.30: 120 perc. 6.35: Fekete nyíl — film. 8.00: Labdarúgószemle. 8.30: Hírek. 13.30: Hírek. 13.45: Dokumentumfilmek. 14.35: Rajzfilm. 14.55: Hírek. 15.00: Én, te és mi, mindannyian. 15.45: Moldáv dalok és táncok. 16.15: A 19. pártértekezlet után. 16 45: Világhíradó. 17.05: A költészet per­cei. 17.10: Tévéjáték. 19.00: Híradó. 19.40: Az átalakítás reflektorfényében. 19.50: A tévéjáték folytatása 21 50: Világ­híradó. 22.10: Legenda a szerelemről — film 1. rész. 23.23: Hírek. 23.30: Tamara Szinjavszkaja énekel. 00.15: Koncertfilm. ÚJVIDÉKI TV: 16.20: Műsorismertetés. 16.25: Sportkró­nika. 16.45: Intermezzo. 16.50: Tv-napló — magyarul. 17.05: Reklám. 17.10: Tv- napló. 17.30: Szórakoztató műsor. 17.45: Gyermekműsor. 18.00: Bemutatjuk önnek -— magyarul. 18.30: Óra — szlovák nyelvű műsor. 19.00: Tájékoztató blokk. 19.15: Rajzfilm. 19.25: Reklám. 19.30: Tv-napló — magyarul. 19.55: Reklám. 20.00: Napja­ink— magyarul. 21.00: Dokumentummű­sor. 21.30:Tv-napló. 21.45: Műsorzárás. KOSSUTH RÁDIÓ: 8.20: Mit üzen a Rádió? 9.00: A hét zeneműve 9.40: Ki kopog? — A Gyermekrádió mű­sora 10.05: Nyitnikék — Kisiskolások műsora 10.35: Filmzene 11.00: Mai szemmel — Szent-Györgyi Al­bert 1943-as törökországi útjáról 11.29: Rózsa Sándor Móricz Zsigmond regénye 13.00: Klasszikusok délidóben 14.10: Grillusz úr sárgarigói Novellafüzér Tersánszky Józsi Jenő hu­moros írásaiból 14.37: A cirkuszhercegnő Részletek Kálmán Imre—Kulinyi Ernő operettjéből 15.05: Veszélyben Az Ifjúsági Rádió érdekvédelmi műsora 15.35: A fúvószene története Magyaror­szágon — IV/3. rész 16.05: Hangoló 17.00: Eco-mix 17.30: Maurice Chevalier énekel 17.51: Táncházi muzsika 19.15: Nyílt szín 19.45: A Rádiószínház bemutatója 20.49: Jascha Heifetz hegedül 21.00: Emberségesen 22.00: Hírvilág 22.30: Ormándy Jenő vezényli a Phila­delphiai Szimfonikus Zenekart 23.33: Birgit Nilsson operafelvételeiből PETŐFI RÁDIÓ: 8.05: Népdalok, néptáncok 9.05—12.00: Napközben 12.10: Fúvósindulók 12.30: A Magyar Rádió népi zenekara játszik 13.05: Slágermúzeum , 14.00: Kettőtől ötig ... (Élő) 17.05: Kölyökrádió 17.30: Ötödik sebesség 18.30—19.30: Halló, halló, Rádió! (Élő) Nemes András telefonos játéka 19.30: Sportvilág 20.03: Nótaest 21.05: Zeneközeiben (Élő) 22.00: „Ha akarna, átugrana a Dunán ..." Emlékműsor Tersánszky Józsi Jenő szü­letésének 100. évfordulójára 23.10—0.14: Egy kis éji könnyűzene BARTÓK RÁDIÓ: ________ 9 .06: Országok, tájak népzenéje Brazília 9.21: A Kodály vonósnégyes magyar szer­zők müveiből játszik 9.58: Francia muzsika 10.35: Boito: Mefistofele Négyfelvonásos opera prológussal és epilógussal 13.05: Kilátó 13.50: Népzene az olimpia országából — 111/1. rész 14.10: Angol kórusmuzsika 14.35: A zene szárnyán Győrtől Chicagóig 15.15: Anatolij Szolovjanyenko Donizetti- és Verdi-áriákat énekel 15.40: Nagy siker volt! 17.30: 111. nemzetközi Liszt Ferenc orgona­verseny A középdöntő összefoglalója 18.30: Barokk operákból 19.05: Neked sem mindegy! 19.35: „Zengjen orgonádon földi bánat és az égi álom!" 21.05: Carlo Maria Giulini vezényli a Berlini Filharmonikus Zenekart és Philharmonia Zenekart 22.30: Dzsesszarchívum 23.00: A bét zeneműve