Petőfi Népe, 1988. május (43. évfolyam, 103-129. szám)

1988-05-09 / 109. szám

« SPORT • SPORT • SPORT LABDARÚGÓ NB II Győzelem az utolsó öt percben A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE KECSKEMÉTI SC—NYÍREGYHÁZA 1—0 (0—0) Kecskemét, 2000 néző. Vezette: Komáromi (Aczél. Kiss B.) KSC: Erdei — Málik, Hájer, Nagy J., Szabó — Domonics, Freppán, Czéh, Rácz — Kiss, Tóth Cs. Edző: Szentmihályi Antal. Nyíregyháza: Tóth P. — Szobonya, Drobin, Boda, Ács — Gere, Szarka, Selyem, Kalapos — Nagy L., Csehi. Edző: Tóth János. Csere: Nagy L. helyett Venyigos a 62., Selyem helyett Váczi a 62., Tóth Cs. helyett Óvári a 75., Rácz helyett Csincsák a 76. percben. Sárga lap: Szabó a 12., Szarka az 55., Czéh a 78. percben. Góllövő: Kiss a 85. percben. Szögletarány: 5:1 (0:0) a KSC javára. A labdarúgó NB II. további eredményei: Nagykanizsa—Veszprém 0—0, Metripond —Diósgyőr 2—1, Eger—Ózd 0—0, Komló—Bp. Volán 1—1, Dunaújváros—Szol­nok 1—1, Ajka—Szekszárd 1—0, Szeged—III. kér. TTVE 4—1, Csepel—Salgótarján 1—0, Építők—Kazincbarcika 3—1. 1988. május 9. • PETŐFI NÉPE • 7 KOSÁRLABDA Harmadik mérkőzésen dőlt el a bajnoki cím A Bajai SK csapata ezüstérmes A kecskeméti csapat támadásaival kezdő­dött a játék. A nyolcadik percben Czéh for­dult le a védőkről, de lövése a kapu fölé szállt. A 9. percben a vendégek hagytak ki nagy gólhelyzetet. Erdei kifutva, a tizenhato­son kívül, lábbal próbált menteni Gere elől, aki azonban továbbvitte a labdát, majd jobbról beadott és Csehi három lépésről az üres kapu mellé fejelte a labdát. A 13. percben a vendégek kapuja előtt alakult ki majdnem hasonló helyzet. Domo­nics beívelését a kapus elvétette, a lehulló labdát Freppán sem látta, ám a sarkáról centiméterekkel a kapu mellé perdült. A 25. percben Kiss éles beadását Tóth fejelte a bal sarok felé, de a kapus egy reflexmozdulattal kiütötte a labdát. A 42. percben Boda unta meg a csatárok MEZÖKOVÁCSHÁZA—KTE 0—0 Mezőkovácsháza, 800 néző. Vezette: Zsemberi. KTE: Varga — Lipők, Gál, Nagy, Bukó, Érsek, Kovács, Seres (Vágó), Boronkai (Kiss L.), Kiss I., Ulman. Edző: Unka Jó­zsef. Egyenlő erők küzdelmét hozta a 90 perc. Kitűnt: Hovorka, Török, Kolozsi, illetve Varga, Gál, Érsek. MISKE—CSONGRÁD 7—1 (4—0) Miske, 1200 néző. Vezete: Uhrin. Miske: Tasnádi — Jagica, Hubert, Hor­váth (Petrecz), Goldschmidt, Miskolczi, Ta­mási (Hayerbacher), Tóth, Pesti, Kákonyi, Pécsi. Edző: Molnár Ferenc. 20. perc: Kákonyi beadását Pécsi kapásból lőtte a hálóba. 1—-0. 24. pere: Horváth elcsí­pett egy.,rövid hazaadást és gólt, lőtt, 2—ü. 27. perc: Pesti 11 -esből növelte az eredményt, 3—0. 38. perc: Szöglet után a kipattanó lab­dát Kákonyi lőtte a kapuba. 4—0. 51. perc: Kéri kiugrott a védők közül és szépített. 4 —1.58. perc: Tóth egyéni játék után gurított a hálóba. 5—1. 63. perc: Ismét Tóth cselezte ki a védőket és gólt lőtt. &—1. 74. perc: Pet­recz állította be a végeredményt. 7—1. Kitűnt: Miskolczi, Kákonyi, Tóth, Pécsi, illetve Kéri, Vikor. Ifjúsági eredmény: Csongrád—Miske 7— 1. HONVÉD KUN BSE—MARTFŰ 4—0 (1-0) Kiskunfélegyháza, 400 néző. Vezette: Ko- kcívccz H. Kun BSE: Dobszai — Fekete, Lenkef­tehetetlenségét, s mintegy 40 méterről kapu­ra lőtt, de Erdei biztosan fogta a labdát. A fordulás után, az 52. percben Tóth Cs. fejese ment a kapu mellé. Az 51. percben Rácz rossz hazaadását Gere elcsípte, de lab­dája egy lábról szögletre pattant. Támadott a kecskeméti csapat, de a lövések rendre célt tévesztettek. A 65. percben Szabó vitte fel a labdát, majd Freppán adta középre és Czéh hatalmas lövését a kapus vetődve ütötte ki a jobb sarokból. A 82. percben Freppán Czéh elé adott, aki azonban 20 méterről centimé­terekkel a kapu mellé lőtt. A 85. percben dőlt el a mérkőzés sorsa. Freppán—Czéh volt a labda útja, Czéh nagy­szerű labdát „tálalt" Kiss elé, aki kisodródva élesen lőtt a bal alsó sarokba. 1—0. A 87. percben Kisst buktatták a kaputól 20 méter­fy, Endre, Lipták, Kurucz, Kanalas, Budai, Berki (Barna), Dobos, Fütyü. Edző: Far­kas László. Gólszerzők: Dobos, Lenkeffy, Budai. Kitűnt: Fütyü, Dobos, Endre, Budai, Ka­nalas, illetve Kesjár. Ifjúsági eredmény: H. Kun BSE—Martfű 3—0. BÉKÉS—KALOCSA 2—1 (2—1) Békés, 900 néző. Vezette: Kovács. Kalocsa: Gojtán — Mácsai (Dudás), Ker- nyá, Kovács, Nagy (Szellák), Berta, Áradi, Keszthelyi, Martikán, Szabó, Facskó. Edző: Tamás Ferenc. 2. perc: Kondacs 20 méteres szabadrúgása a jobb alsó sarokba vágódott. 1—0.19. perc: Bognár beadását Fehér kapásból lőtte a há­lóba. 2—0. 41. perc: Berta beadását a tisztán álló Szabó fejelte a kapuba. 2—1. KűzdeU mes mérkőzésen nyert a hazai együttes. Ki­tűnt: Tisza, Kondacs, Süli, illetve Kernya, Kovács. Szabó. BAJAI SK—SOLTVADKERT 3—2 (1-1) Soltvadkert, 1200 néző. Vezette: Sándor. BSK: Farkas — Teleki. Szabó L., Tóth, Morvái, Pauk, Sárközi, Evanics, Vén (Szaj­kó), Zrínyi, Szabó M. Edző: Szőcs Lázár. Soltvadkert: Kerpits — Windecker, Csesz- negi, Zsikla, Frittmann, Szabadi (Tóth), Ju­hász, Katzenbach, Szűcs, Szabó (Bibók), Cseh. 24. perc: Juhászt a 16-oson belül Szabó L. buktatta. A 11 -est Szűcs lőtte a hálóba 0—1. 28. perc: Paukot állította ki a játékvezető. 32. perc: Jobb oldalról belőtt szabadrúgás után re. Czéh szabadrúgása a felső lécről vágódott le. A mérkőzés legnagyobb részében a kecs­keméti csapat játszott mezőnyfölényben. Helyzete is volt a kecskeméti együttesnek, de a csatárok lövése rendre célt tevesztett vagy a kapus mentett többször is gólnak látszó lövést vagy fejest. A hajrában, amikor már szinte senki sem számított rá, újabb rohamo­kat indított a kecskeméti együttes, és végül megérdemelten nyerte a sok szabálytalan­ságtól tarkított küzdelmes mérkőzést. Kitűnt: Szabó, Freppán, Czéh, illetve Ge­re, Boda, Selyem, Nagy L. Szabó Zoltán, Hegedűs Géza AZ NB II ÁLLÁSA 1. Veszprém 31 17 6 8 40—23 40 2. Szeged 31 14 9 8 50—27 37 3. Dunaújváros 31 14 9 8 50—33 37 4. Ózd 31 12 13 6 36—25 37 5. Szolnok 31 15 6 10 50—44 36 6. Metripond 31 13 8 10 45—42 34 7. Csepel 31 14 6 11 42—39 34 8. Diósgyőr 31 15 4 12 39—44 34 9. Kecskemét 31 14 5 12 50-46 33 10. Nyíregyháza 31 13 7 11 40—37 33 11. Bp. Volán 31 13 7 11 43—41 33 12. Komló 31 12 8 11 47—39 32 13. Eger 31 9 12 10 36—44 30 14. Nagykanizsa 31 11 7 13 33—38 29 15. Ajka 31 9 10 12 28—36 28 16. III. kér. 31 6 14 11 35—47 26 17. Salgótarján 31 8 8 15 33—39 24 18. Kazincbarcika 31 6 12 13 27—37 24 19. Építők 31 7 7 17 30—49 21 20. Szekszárd 31 6 6 19 28—52 18 Szabó M. fejelt a hálóba. 37. perc: Zrínyit szándékos durvaságért kiállította a játékve­zető. 44. perc: Evanics és Szűcs kakaskodott. A játékvezető mindkettőnek felmutatta a pi­ros lapot. 58. perc: Teleki a saját térfeléről indulva vezette el a labdát a kapuig és a hálóba lőtt. 80. perc: Szabó kilépett az egy­másra váró védők közül és növelte áz ered­ményt. 3—1.83. perc: Windecker 25 méteres szabadrúgásból talált a halóba 3—2. 90. perc: Csesznegi lövését a gólvonalról mentet­nék. Küzdelmes mérkőzésen 3 sárga és 4 piros lapot mutatott fel a játékvezető. Kitűnt: Tóth, Morvái, Szabó L., illetve Csesznegi, Juhász. A labdarúgó NB III állása 1. Szarvas 24 21 2 1 58-17 44 2. Baja 24 16 6 2 57-21 38 3. Miske 24 15 5 4 55-20 35 4. OMTK 24 12 5 7 42-36 29 5. Szeg. D. 24 11 6 7 43-31 28 6. Gyula 24 10 6 8 36-38 26 7. H. Sz.L. 24 10 6 8 32-36 26 8. Csongrád 24 10 5 9 33-25 25 9. KTE 24 11 2 11 40-30 24 10. H.K.BSE 24 8 6 10 30-35 22 11. Mezőkh. 24 3 11 10 25-35 17 12. Szentes 24 5 6 13 10-32 16 13. Békés 24 6 4 14 16-44 16 14. Soltv. 24 4 7 Í3 28-43 15 15. Kalocsa 24 6 3 15 21-38 15 16. Martfű 24 1 6 17 14-51 8 Eredmények: H. Szabó L. SE Szegedi Dózsa 1 0. OMTK Szarvasi—2, Szentes—Gyulád—1. Ez történt az NB I-ben Eredmények: MTK-VM—Vasas I —2, Ú. Dózsa—Kaposvár 1—1, Zala­egerszeg—Ferencváros 0—2, Debrecen —Rába ETO 1—3, Siófok—Szombat­hely 3—3, Tatabánya—Békéscsaba 2 —1, Videoton—Váci Izzó 0—0, Bp. Honvéd—Pécsi MSC 3—0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Bp. Honvéd 25 15 6 4 37—17 36 2. Tatabánya 25 12 9 4 54—28 33 3. Ü. Dózsa 25 11 10 4 44-25 32 4. Rába ETO 25 12 6 7 40—34 30 5. MTK-VM 25 12 4 9 46—43 28 6. Vasas 25 8 10 7 31—29 26 7. Haladás 25 8 10 7 33—32 26 8. PMSC 25 9 7 9 25—28 25 9. Ferencváros 25 8 8 9 35—31 24 10. Vác 25 7 9 9 26-28 23 11. Siófok 25 8 7 10 32—39 23 12. Videoton 25 4 13 8 22—26 21 13. Békéscsaba 25 5 11 9 24-38 21 14. Zalaegerszeg 25 6 8 11 22—29 20 15. DMVSC 25 6 6 13 28—42 18 16. Rákóczi FC 25 3 8 14 21—51 14 A kecskeméti Deák Európa­bajnokságra készül Két újonc a férfiaknál, Parragh debütál a nőknél A május 19. és 22. között, a spa­nyolországi Pamplonában sorra ke­rülő férfi és női cselgáncs Európa- bajnokságon összesen tíz sportoló képviseli a magyar színeket. A férfi­aknál Deák Ferencnek és Fekete Jó­zsefnek ez az első világversenye, a nőknél Parragh Katalin is először próbál szerencsét. A magyar kül­döttség május 17-én utazik Spanyol- országba. A magyar EB-csapatok névsora, férfiak: Wagner József (Bp. Hon­véd, 60 kg); Csák József (L. Dózsa, 65); Deák Ferenc (Kecskemét, 71); Tóth Attila ((!. Dózsa, 78); Fekete József (Bp. Honvéd, 86); Varga Ist­ván (Bp. Honvéd, 95); Dubovszky István (Bp. Spartacus, nehézsúly); Tolnai László (Bp. Spartacus, ab­szolút kategória). Nők: Parragh Katalin (Debreceni Dózsa, 48); Kékes Ibolya (Bp. Spar­tacus, 66). RÖVIDEN • Szolnokon befejeződött a Tisza Kupa nemzetközi női kosárlabdatorna. Az elsőséget a szovjet válogatott szerezte meg, a magyar együttes a második. A zárómérkőzésen Magyarország— Szovjetunió 73—75. • A soroksári Duna-ágon 18 egyesület részvételével rendezték meg a dr. Török Zoltán evezős emlékversenyt. A felnőtt férfiak egypárevezős számában a bajai Vörös a 3. helyen végzett. Kormányos nélküli kettesben: 3. a Bajai Spartacus Vízügy SC. • NB I-es női röplabdamérkőzésen: Dutép SC—Szolnok 3:1 (—14, 9, 11, 12). Kecskemét, 100 néző, vezette: Haj­dú, Máté. Kitűnt: Crnkovics, Szabó R., Körmendi, illetve Kovácsné. • Houston: A négyszeres olimpiai és ötszörös világbajnok amerikai atléta, Carl Lewis bejelentette, hogy 1989. július 1-jén, azaz 28. születésnapján befejezi sportpályafutását. • Lisszabon: Egy bolognai, kávéke­reskedelemmel foglalkozó cég egy kiló aranyat ajánlott fel minden egyes Benfi- ca-góllövőnek a május 25-ei labdarúgó BEK-döntő előtt. A bajnokok fináléjá­ban a portugál együttes a holland PSV Eindhovennel küzd. A szóban forgó cég reklámcélokból cselekedett így, hiszen forgalmának legnagyobb részét Portu­gáliában bonyolítja le. • A bajor fővárosban 25 ezren figyel­ték a nagyszabású nemzetközi maratoni futóversenyt, amelyen 8015-en vágtak ne­ki a 42 195 méteres távnak. A mezőny a müncheni Olimpiai Stadiontól rajtolt, és a befutók között nőknél másodikként ér­kezett célba a magyar színeket képviselő Jankó Ilona. • Vasárnap a női kézilabda KEK döntőjének visszavágóján a Vasas 20:20 (10:9) arányú döntetlent ért el a szovjet Kubany Krasznodarral szemben, 48:37- es összesítéssel a Kubany bizonyult jobbnak, így 1987 után 1988-ban is elhó­dította a trófeát. TOTÓ A Totó játékszelvényén szereplő mér­kőzések eredményei: 1. Siófok—Haladás 3:3 x 2. Debrecen—Rába ETO 1:3 2 3. MTK-VM—Vasas 1:2 2 4. FC Köln—Werder Bremen 2:0 1 5^ Karlsruhe—Nürnberg 2:0 I 6. Hannover—Mönchengladbach2:4 2 7. St. Pauli—Stuttgarter Kickers 0:2 2 8. Blau-Weiss. 90-Darmstadt 2:0 1 9. Saarbrücken—Düsseldorf 1:2. 2 10. Cesena—Internazionale 2:2 x 11. Milan—Juventus 0:0 x 12. Torino—Roma 2:0 I 13. Cremonese—Bologna 0:0 x Pótmérkőzések: 14. Uerdingen—Bayern München 0:0 x 15. Bp. Honvéd—Pécsi MSC 3:0 1 16. Videoton—Váci Izzó 0:0 x Vasárnap este egy héten belül harmadszor találkozott a BSK és a ZTE férfi kosárlabdacsapata, hogy eldöntse az elsőséget a Nemzeti Bajnokság I. osztályában. Kilomé­terben is sok, amit a bajai fiúk meg­tettek, kétszer is a zalai „főváros” vendégei voltak. De játékban sem kevés, amit a pályán töltöttek, hi­szen két mérkőzés csak a hosszabí- tás után dőlt el. Az aranyéremnek ezúttal a zalaegerszegiek örülhet­nek, de a bajaiaknak. sincs okuk szégyenkezni. A BSK, illetve jogelődjei — de mindenképpen a bajai kosarasok! — többször is voltak már bajnoki dobogón. Harmincéves élvonalbeli szereplésük során ötször szereztek bronzérmet, pontosan húsz évvel ezelőtt pedig ezüstöt. Az 1968-as nagyszerű siker a klub és a sportág legnagyobb megyei sikere volt. Ezúttal sem kevesebb, méltó elis­merése annak a nagyszerű szakmai munkának, amit a két ezüstérmes játékos, Kovács József és Rátvay Zoltán edzőként végez. Vasárnap este a zalaegerszegi sportcsarnokban nekik is szólt a taps az ünnepélyes eredményhirde­tésen. 102—72-es ZTE-győzelem után Horváth Frigyes, a Magyar Kosárlabda Szövetség főtitkára ad­ta át az érmeket az első és második helyezett csapat tagjainak. Az ezüstérmes Bajai SK-ban ezúttal Hosszú volt a legeredményesebb, 31 pontot dobott. Sajnos ez is kevés volt a zalai fölény ellensúlyozására. A ZTE ezúttal ellenállhatatlan volt, több ezres közönségétől buzdítva 30 ponttal is vezetett, s ezt a mérkő­zés végére is megtartotta. MAFC—Kecskeméti SC 87—85 (36—43, 76—76) NB I-es férfimérkőzés a 7—14. helyért, Bp. Vezette: Juhász, Pajor. KSC: Király, Pyszniak (16), Cseh, Stankiewicz (17), Boros (2). Csere: Horváth (20/6), Csorvási (8), Radovics (22/6), Felföldi. Edző: Rezák László, Szikora Sándor. A rendes játékidő utolsó két má­sodpercében Radovics 3 pontos ko­sarával egyenlített a KSC. Kitűnt: Horváth, Radovics, illetve Mokos (21/21), Gál (19), Armaghani (18/3). Kedden: magyar—dán labdarúgó- mérkőzés a Népstadionban Két Mészáros Ferenc a válogatott keretben Kedden 18 órakor a Népstadionban Dánia ellen játszik barátságos mérkőzést Magyaroroszág labdarúgó-válogatottja. Erre a 90 percre Bálint László technikai igazgató kijelölte keretét. Két Mészáros Ferenc is szerepel a 19 játékos között. A csatár Mészáros, akit a belga klubja, a Lokeren nem adott ki az elmúlt héten, szerdán Izlanddal vívott mérkőzésre. A másik a 38 esztendős Mészáros Ferenc, a kapus, aki utoljára 1982. június 22-én, a spanyolországi vb-döntőben védte a magyar kaput a Belgium ellen I:I-es összecsapáson, Elchében. — A világbajnoki selejtezők előtt minden olyan labdarúgót kipróbálok, aki segíthet céljaink megvalósításában - indokolta a veterán, 28-szoros válogatott kapus meghívását Bálint LÁszló. A magyar válogatott keret hétfőn 10 órakor találkozik az MLSZ-ben. Ezután orvosi vizsgálat következik, majd egy átmozgató edzésen vesznek részt a labdarúgók a TF-pályán. Innen a Rudas fürdőbe vezet az útjuk, az ottani gyúrást követően pedig Lovasberénybe utaznak. Hétfőn délután edzés lesz a csákvári sporttelepen. A DÁNOK ELLENI KERET, kapusok: Disztl Péter, Andrusch József, Mészáros Ferenc (Setubal); mezőnyjátékosok: Pintér Attila. Balog Tibor, Róth Antal, Garaba Imre, Fitos József, Kozma István, Sallai Sándor, Sass János, Keller József, Bognár György, Varga István, Détári Lajos, Kiprich József, Esterházy Márton, Mészáros Ferenc (Lokeren), Vincze István. • A BSK ezüstérmes férfi kosárlabdacsapata (balról jobbra): Kovács József edző, Szabó, Palás, Likár, Gorjanácz, Veress, Rátvay Zoltán edző. Első sor: Ágh, dr. Varga, Kiss, Kovács, Hosszú. (Farkas Tibor felvétele.) SAKK OB I Ki állítja meg a Dutépet? Férfiak: Dutép SC—Bp. Tipográfia 10:3 (1) A kecskeméti együttes tovább folytatta győzelmi sorozatát. A mérleg nyelve most már tartósan a 10 pontos eredmény körül billeg. Az előző fordulóban valamivel kevesebb sikerült, ezúttal viszont ennél többet köny­velhettek el. Károlyi függő játszmájában ugyanis majdnem biztosra vehető a győzelem. Áz etedmény annyiban számít meglepetésnek, hogy a,rutinos budapesti együttes ritkán szenved nagyarányú vereséget. Amint Ábel Lajos edző a mérkőzés után elmondta, hatórás, szívós küzdelemre készült a csapat, ám már a negyedik óra végére sikerült fölénybe kerülni. A kecskeméti együttes­ből egyetlen sakkozó sem veszített játszmát, az 5—10. táblán pedig 6 győze­lem született sorozatban. Az egyéni teljesítmények (elöl a kecskemétiek): Grószpéter—Hardicsay döntetlen. Károlyi—Navarovszky függő, Mor- tensen—Lőrincz d, Varasdy—Bemei d. Forgács—Doleschall 1:0. Brandics Szöllősi 1:0, dr. Erdélyi—dr. Földi 1:0, Mát hé—Besztercsényi 1:0, Kor­mányos—Morvay 1:0, Vidéki—Kamarás 1:0, Siklósi—Fekete d, Sárosi —Jakobetz d, Soós—Vass kO, Bezdán—Peredy d. A hetedik forduló után 68(1) ponttal, majdnem tízpontos átlagered­ménnyel a kecskeméti együttes továbbra is őrzi helyét a bajnokság élén. Nők: Dutép SC—MÉM SK 1,5:0,5 Csonkics biztosan nyert Terényi ellen, míg Kurucsainé ellenfele a hatórás játszma végén örökös sakkal tudta menteni állását. — lovas — KARATE Három olasz győzelem Genovában 25 ország 700 sportolójának részvételével megkezdődött a karate-do Európa-bajnokság. Az első napon négy számban avattak bajnokot, az olaszok jól használták ki a hazai környezet előnyeit, hármat megnyertek. Az aranyérmesek: formagyakorlat, egyéni: Marchini (olasz). Csapat: Olaszország. Női egyéni: Restellj (olasz). Küzdelem, csapat: Norvégia. A magyarok az első napon nem kerültek dobogóra. LABDARÚGÓ NB III MAI MŰSOR TV I. MŰSOR: 18.05: Hírek 18.10: Kalendárium 1988. Ismeretterjesztő magazin 18.55: Reklám 19.05: Tévétorna 19.10: Esti mese 19.25: Reklám 19.30: Híradó 20.00: Reklám 20.05: A Mojszejev Együttes műsora. Részletek az együttes 1 987. november 4-ei, Erkel színházi előadásából 20.35: A győzelem napja. Elem Klimov- sorozat. Jöjj és lásd! Szovjet film I—II. rész. (Csak felnőtteknek!) 22.55: Híradó 2. TV II. MŰSOR: 20.00—21.00: Körzeti stúdiók műsora — Budapest — Pécs — Szeged KECSKEMÉTI VÁROSI TELEVÍZIÓ MŰSORA: 19.00: A műsorban az ifjúság pályavá­lasztásával és elhelyezkedésével foglalkoz­nak. A stúdió vendége Hegedűs Deme Pál, a városi tanács osztályvezetője lesz. Az adás idején a kérdéseket a 24-315-ös és a 28-333-as telefonszámon várják. A hír­csokorban a kábeltérképet ismertetik, be­mutatják a művelődési központban lebo­nyolított állati napot, a megyei bor- és üdí­tőital-versenyt. Folytatják Karáth Imrének az Egyiptom '88 expedícióról készített filmjét. Az adás a Kodály intézet két görög hallgatójának hangversenyével zárul. MOSZKVAI TV I. MŰSOR: 6.00: Hírek. 6.15: A nagy honvédő hábo­rú dalai. 7.00: Dokumentumfilm. 7.35: Rajzfilmek. 8.20: Közeli és távoli dal. 8.55: A győzelem ünnepe. 9.10: A győztesek. 10.30: Orosz zeneszerzők művei. 10.55: A Szovjetunió jégkorong-bajnoksága. A szünetben: Hírek. 13.25: „A háborúnak nincs asszonyarca" tévéjáték. 15.15: Hírek. 15.30: Fúvószene. 16.50: A hallgatás perce. 17.10: Hírek. 17.15: Béke kerékpárverseny. 17.40: „Az égből jöttek ..." film. 19.00: Hí­radó. 19.40: Zenés műsor veteránoknak. 20.35: Rövid elbeszélések. 21.35: Hírek. 21.50: „Férfimunka" film. 22.56: Hírek. 23.01: Filmelőzetes. 00.01: Filmkoncert. ÚJVIDÉKI TV: 16.25: Műsorismertetés. 16.30: Sport­krónika. 16.45: Intermezzo és műsorismer­tetés — magyarul. 16.50: Tv-napló — ma­gyarul. 17.05: Reklám. 17.10: Tv-napló. 17.30: Csodaszoba. 17.45: Gyerünk a szó­rakozóhelyre. 1 8.00: Bemutatjuk Önnek — magyar nyelvű műsor. 18.30: Tájékozta­tó műsor — szlovákul. 18.55: Reklám. 19.00: Ma: tájékoztató műsor — szerbhor- vátul. 19.15: Rajzfilm. 19.25: Reklám. 19.30: Tv-napló — magyarul. 19.55: Rek­lám. 20.00: Napjaink — magyarul. 21.00: Háborús emlékeim. 21.30: Tv-napló. 21.45: Műsorzárás. KOSSUTH RÁDIÓ: 8.20: Mit üzen a Rádió? 9.00: A hét zeneműve. Bach: d-dúr szó­lószvit gordonkára 9.30: A hét költője: Batsányi János 9.40: Ki kopog? 10.05: Nyitnikék — Kisiskolások műsora 10.35: Cseh népdalok és táncok 11.05: Teleki Sámuel nyomában ... 11.25: Dalok a győzelem napja alkalmá­ból 11.34: A Balogh család. Veres Péter regé­nye folytatásokban (XXVII/19. rész 12.45: Házunk tája 13.00: Klasszikusok délidőben 14.10: Az irgalom hegyén. Szomory Dezső novellája 14.26: Gyurkovics Mária operettfelvételei­ből 15.00: Forog a film 15.30: Nóták 16.05: Hangoló 17.00: Eco-mix 17.30: A Csehszlovák Szocialista Köztár­saság nemzeti ünnepén. Az eladott menyasszony. Részletek Smetana ope­rájából 19.15: Nyílt szín. Kora esti beszélgetés leg­újabb vitatémáinkról 19.45: Népszerű szimfonikus zene 20.10: Az Ötödik Köztársaság elnöke 20.40: Klasszikus operettekből 21.00: Húszas stúdió 22.00: Hírvilág 22.30: A Rádiószínház bemutatója. Jáno- sik a la Couperin. Lubomir Feldek komé­diájának rádióváltozata 23.34: Híres előadóművészek felvételeiből PETŐFI RÁDIÓ: 8.05: Népdalok, néptáncok 9.05—12.00: Napközben 12.10: Új fúvóslemezeinkből 12.25: Kis magyar néprajz 12.30: Nóták 13.05: Slágermúzeum 14.00: Kettőtől ötig ... 17.05: Kölyökrádió 17.30: Ötödik sebesség 18.30: Fiatalok popzenei felvételeiből 19.05: Ferencz Éva és a székesfehérvári Tilinkó együttes felvételeiből 19.30: Sportvilág. Közben: tudósítás a Honvéd—Hungalu Kupa nemzetközi öt­tusaversenyről, a vívószámról 20.03: Nagy nevettetők 21.05: Hétfő este mindenkinek 23.10—0.14: Rockpanoráma BARTÓK RÁDIÓ: 9.06: Dzsesszfelvételek Csehszlovákiá­ból 9.30: Balettzene operákból 10.10: Berlioz: Rómeó és Júlia — dramati- kus szimfónia 11.43: Walter Berry énekel 13.05: Kilátó 13.50: A Lausanne-i Kamarazenekar hang­versenye 14.51: Schubert-művek korabeli hangsze­reken 16.09: Operahármasok 1 6.30: Zenekari muzsika 17.30: A hét zeneműve 18.00: Új kamarazene-felvételeinkből 19.05: Zenei fogalom — zenei élmény 19.35: Rockpódium 20.05: Opera-múvészlemezek 20.40: A Zsebrádiószínház bemutatója. Babylon Forte. Tolnai Ottó hangjátéka -— játékhangokkal 21.01: Wilhelm Furtwängler hangverseny­felvételeiből 22.09: Új Liszt-lemezeinkből 23.02: Anita Cerquetti operaáriákat éne­kel