Petőfi Népe, 1988. május (43. évfolyam, 103-129. szám)

1988-05-02 / 103. szám

1988. május 2. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT • SPORT KOSÁRLABDA Bajai meglepetés-bomba Zalaegerszegen LABDARÚGÓ NB II Negyedóra alatt fordított a Komló A komlói csapat támadásaival kezdődött a játék. A 4. percben Réfi fejesénél Erdei kapus már verve volt, de Malik ollózva kirúgta a labdát a felső sarokból. Beszorult a kecskeméti csapat és csak a 10. perc után vezette első támadásait. All. percben Rácz távoli lövését csak másodszorra tudta megfogni a hazai kapus. A 18. percben Somogyi buktatta a kiugró Uhrikot. szerencsére megúszta egy sárga lappal a súlyos szabálytalanságot. A 29. percben Rácz szabadrúgása csak centimé­terekkel suhant el a kapu fölött. A 36. percben szerezte meg a vezetést a kecskeméti csapat. Vük mami buktatta a 16-oson belül Freppánt, és a játékvezető Il-es ítélt. A büntetőt Freppán nagy nyugalommal lőtte a jobb sarokba. 0—1. A 45. percben Czéh 12 méterről az üres kapu mellé lőtte a labdát! A fordulás után heves hazai rohamokkal folytatódott a játék és hamar megszü­letett az egyenlítés. Az 55. percben Varga beívelt labdáját Erdei elvétette, Réfi továbbadta Uhrik elé. aki három lépésről a léc alá fejelt. I—/. A 61. percben bal oldali támadás után Takács lőtt kapura, a labda Somogyi lábán irányt változtatva a hálóba pattant. Öngól! 2- /. A 71. percben Dárdai a jobb oldalon futott el a védők mellett, élesen középre adott labdáját Flohmann a léc alá lőtte. 3 I. A 87. percben Erdei bravúrral lábbal mentett egy gólnak látszó lövést. A 88. percben Kiss hozta fel a labdát, majd Freppánt ugratta ki, akifuttából a hálóba lőtt. 3 2. ' Ellentétes félidőket láthattunk. Az első félidőben is a Komló támadott többet, ám gólhelyzet ekkor inkább a kecskemétiek előtt adódott, és ebből egyet használlak ki. A fordulás után égy negyedóráis kihagyás a kecskeméti védelemben elég volt ahhoz, hogy biztosan megszerezze a győzelmet a hazai együttes. Kitűnt: Hohmann, Ham­mer, Varga, Andreidesz, ill. Babis, Freppán. Rácz. Farkas Tibor A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE KOMLÓI BÁNYÁSZ—KECSKE­MÉTI SC 3—2 (0—1). Komló 1200 néző. Vezette: Vág- ner (dr. Szőke, Kaibás). KSC: Erdei - Múlik, Somogyi. Babis, Szabó, - Domonics, Czéh, Rácz, Kiss Ercppán. Tóth Cs. Edző: Szentmihályi Antal. Komló: Fullér Katona, Gallai, Hammer, Varga — Vukmann. And­reidesz, Uhrik Réti, Takács, Dár­dai. Edző: Rónai István. Csere: Katona helyett Hohmann a 46. percben. Tóth Cs. helyett Hájer a 60. percben. Múlik helyett Nagy J. a 67. percben, Uhrik helyett Temler a 77. percben. Sárga lap: Somogyi a 18... Szabó a 63., Varga a 85. percben. Szögletarány: 7:1 (2:1) a Komló javára. BAJAI SK — ZALAEGERSZEGI TE 96—91 (46—45, 83—83) NB I-es férfibajnokság az 1. helyért. Zalaegerszeg, 4500 néző. Vezette: Har- sányi. Juhász. BSK: Hosszú(12/6), Kovács(33/15), Likár (II), Veress (23), Gorjanácz (6). Csere: Kiss (11/9), Rátvay, Szabó, dr. Varga. Edző: Kovács József. Kipontozódott: Veress (a 39. perc­ben) illetve Szűcs (a 41. percben). Amerikai kosármeccsekre emlékez­tető show-müsor vezette be az év mér­kőzését. Egy helyi zenekar szórakoztat­ta a kezdés előtt két órával már zsúfo­lásig megtelt nézőteret, kék színekben pompázó lányok táncoltak a zene üte­mére, a két tábor szurkolói pedig erő­teljes hangpróbát tartottak, úgyhogy óriási hangzavarban melegítettek a pá­lyán a csapatok. Minden jel arra muta­tott, a zalaiak szikrányi esélyt sem ad­nak a bajnoki cím elnyeréséért folyta­tott csata első felvonásában a bajaiak- nak. Fülsiketítő hangorkánban Veress Kornél szerezte meg a feldobás után a labdát, de az első kosarat Bencze A. érte el. A BSK kosárlabdázóit szeren­csére nem nágyon zavarta a hazai szur­kolók létszámfölénye — no és a hatal­mas közönség —; a nyolcadik percben még a ZTE vezetett 24 16-ra, ám a 14. percben már a BSK-nál volt az előny (30—29). Izgalmasan alakult a félidő hajrája, fej fej melletti küzdelemben vé­gül a kék-sárgák fordultak előnnyel, mégpedig Hosszú első ízben dobott há­rom pontot érő kosarával. A szünet után félelmetesen kezdett a „Zete”. A 26. percben 61 47-re vezet­tek a hazaiak, s ekkor úgy tűnt, bajai szempontból elment e meccs. Ám nem hiába csodáltuk már meg a múltban a Kpvács-legénység lelkesedését, akará­sát. Fogcsikorgatva, a remekül játszó Kovács L. és Veress Kornél irányításá­val pontról pontra dolgozták le a bajai- ak a hátrányukat. Kovács József pedig remek érzékkel küldte pályára Kiss Lászlót, aki három pontot érő kosarai­val tartotta a lépést a hazai nehéztüzér Dobival. Kettő és fél perccel a lefújás előtt Veress egyenlített, 83—83. A hosszabbításban hihetetlen önura­lommal játszottak a bajaiak! A ZTE LABDARÚGÓ NB 111 Idegenben nyert rangadót a Miske SZEGEDI DÓZSA—HONVÉD KUN Edző: Molnár Ferenc. BÉLA SE 3—1 (1—I) Szeged, 500 néző. Vezette: Inges. HK BSE: Tóth Mátrai, Lenkeffy, Endre, Lipták, Kurucz I., Budai, Ka­nalas, Dobos (Fekete), Berki, Fütyű (Lehota). Edző: Farkas László. 26. perc: Kanalas 25 m-cs, mesterien csavart szabadrúgása védhetetlenül vá­gódott a jobb felső sarokba. 0 I. 32. perc: Mátrai szabálytalankodott a félpályánál, majd „kakaskodott” el­lenfelével szemben és a játékvezető ki­állította. 42. perc: A Honvéd-védők egymásra vártak a felszabadítással és a szemfüles Gerccz 8 m-ről a léc alá fejel­te a labdát. I 1. 84. perc: Zakar meg­szerzett egy „eladott" labdát, majd Tóth mellett a hálóba lőtt. 2 1. 87. perc’ Orosházi egy szép cselsorozat vé­gén 12 m-ről lőtt góljával beállította a végeredményt. 3 1. Kitűntek: Gerecz, Orosházi, Fábián, Hajszák, ill. Kanalas, Tóth, Endre. Ifjúsági eredmény: Sz. Dózsa IIKBSH 3 I BAJAI SK—MARTFŰ 4—0 (0—0) Baja, 1600 néző. Vezette: Bajnóezr. Baja: Farkas Teleki (Harsányi), Szabó L.. Szabó M., Tóth, Evanics, Zrínyi, Szajkó (Pauk), Sárközi, Ta­kács, Vén. Edző: Szőcs László. Góllövők: Vén 54. p.. Pauk 56. p., Szabó L. 60. p. (11-esből), Szabó M. 79. perc. Kitűntek: Szabó M., Vén. Pauk, il­letve Hatvani. Ifjúsági eredmény: Bajai SK—Mart­fű 5 0. KECSKEMÉTI TE—OROSHÁZI MTK 3—2 (1—1) Kecskemét, 300 néző. Vezette: Ba­lázs. KTE: Varga Lipők, Gál, Nagy, Bukó, Érsek. Kovács, Seres, Horváth, Kiss. Vági. Edző: Unka József. 13. perc; Horváth beadását Hegedűs .1 a saját kapujába rúgta. Öngól. 1—0. 30. perc: Homonnai mintegy 25 méter­ről kapura lőtt, és a jól eltalált labda védhetetlenül vágódott a bal felső sa­rokba. I I. 55. perc: Kavarodás tá­madt a vendégcsapat kapuja előtt. A labda ide-oda pattogott, végül Ko­vács rácsapott, és a bal alsó sarokba gu­rította. 2 1.58. perc: Nagy hozta föl a labdát, és az egymásra váró védők kö­zül hirtelen kiugrott. Varga kapus kifelé indult, és a csatár fölötte a hálóba ívelte a labdát. 2 2. 75. perc: Vági az alapvo­nalig vitte a labdát, beadását Horváth négy méterről a hálóba pofozta. 3—2. Az első'félidőben nagyjából egyen­rangú volt a két csapat, a szünet után a KTE jobb játékával nagyobb kü­lönbséggel is nyerhetett volna. Kitűnt: Bukó. Horváth, Seres, Kovács, illetve Fabisz, Homonnai. Ifj. eredmény: KTE OMTK 3 1. Hegedűs Géza MISKE—GYULA 2—1 (I—0) Gyula, 1000 néző. Vezette: Bubori. Miske: Tusnádi Jagicza, Gold- schmidt, Hubert, Miskolczi, Pongó (Hayerbacher), Tóth, Pesti, Kákonyi, Bognár (Petrecz) Pécsi. 2. perc: Egy kipattanó labdára Tóth rácsapott, fordulásból lőtt, és a labda a bal alsó sarokba vágódott. I 0. 51. perc: Bognár futott el a jobb oldalon. Beadását Tóth teljesen tiszta helyzet­ben kapta, és zavartalanul lőtt a kapu­ba. 2 0. 87. perc: Resetárt buktatták a 16-oson belül,„és a megítélt büntetőt a sértett értékesítette. 2 1. A miskei csapat végig fölényben ját­szott, és megérdemelten vitte haza mindkét bajnoki pontot. Kitűnt: Goldschmidt, Kákonyi, Bognár, ill. Szilágyi, Tóth. SOLTVADKERT—SZENTES 0—0. Soltvadkert, 800 néző. Vezette: Ha- nyccz. Soltvadkert: Kerpics Varga, Csesznegi, Zsikla, Frittmann (Bibók), Katzenbach, Juhász, Öllé (Tóth), Szűcs, Szabó, Tieber. Edző: Fábián Dezső. Hiába dolgozott ki számtalan helyze­tet a hazai együttes, a vendégcsapat ka­pusa gólnak látszó ijivések^J^ifpjí. A Kitűnt: Szabó, Csesznegi, Tieber. -ill. Janiga. Bagi, Gulyás, Magöny.-*''“" Ifjúsági eredmény: Soltvadkert— Szentes 5 I. HONVÉD SZABÓ LAJOS SE—KA­LOCSA 4—2 (2—1) Kalocsa, 600 néző. Vezette: Koka- vecz. Kalocsa: Gojtán Berta, Kernya, Sztankó, Kovács (Szabó), Mácsai (Du­dás), Keszthelyi, Aradi, Facskó, Marti­kán, Bleszák. Edző: Tamás Ferenc. 12. perc: Egy erős lövést Gojtán ka­pus csak kiütni tudott, és Major közel­ről a hálóba lőtt. 1 0. 18. perc: Szilá­gyi három védőt is kicselezett, és úgy lőtt a kapuba. 2 0. 22. perc: Kovácsot buktatták a 16-oson belül. A 11 -est Kernya értékesítette. 2 — 1. 55. perc: Simon szabadrúgásból lőtt gólt. 3 1. 82. perc: Egy legurított szabadrúgás után Major 28 méterről talált a kapu­ba. 4 1. 83. perc: Újabb 11-eshez ju­tott a kalocsai csapat és ezt is Kernya értékesítette 4 2. Kitűnt: Oláh, Si­mon, Major, ill. Kernya. Ifjúsági eredmény: Kalocsa Hon­véd Szabó Lajos SÉ 3 0. A LABDARÚGÓ NB III ÁLLÁSA 1. Szarvas 23 20 2 1 56­16 42 2. Baja 3. Miske 23 15 6 2 54 19 36 23 14 5 4 48 19 33 4. OMTK 23 12 5 6 41 34 29 5. Szegedi D. 23 11 6 6 43­30 28 6. Csongrád 23 10 5 8 32 24 25 7. Gyula 23 9 6 8 35 38 24 8. H. Szabó L. SE 23 9 6 8 31 36 24 9. RTF. 10. H. K. B. 23 11 1 11 40­-30 23 ~ SE 23 7 6 10 26 ­35 20 11. Mkháza 23 3 10 10 25-25 16 12. Szentes 23 5 6 12 18 31 16 13. Sollvadkert 23 4 7 12 26 40 15 14. Kalocsa 23 6 3 14 20-36 15 15, Békés 23 5 4 14 14-43 14 16. Martfű 23 1 6 16 14-57 8 Eredmények: Szarvas Békés 6—1, Csong- rád—Mezőkovácsháza 4—1. A LABDARÚGÓ NB II ÁLLÁSA: 1. Veszprém 30 17 5 8 40 23 39 2. Dunaújváros 3. Ózd 30 14 8 8 49 32 36 30 12 12 6 36 25 36 4. Szeged 5. Szolnok 30 30 13 15 9 5 8 10 46 49 26 43 35 35 6. Diósgyőr 30 15 4 II 38 42 34 7. Nyíregyháza 30 13 7 10 40 36 33 8. Mctripond 30 12 8 10 43 41 32 9. Bp. Volán 30 13 6 II 42 40 32 10. Csepel 30 13 6 II 41 39 32 11. Komló 30 12 7 11 46 38 31 12. Kecskemét 30 13 5 12 49 46 31 13. Eger 30 9 11 10 36 40 29 14. Nagykanizsa 15. III. kér. TTVE 30 11 6 13 33 38 28 30 6 14 10 34 43 26 16. Ajka 30 8 10 12 27 36 26 17. Salgótarján 30 8 8 14 33 38 24 18. Kazincbarcika 30 6 12 12 26 34 24 19. Épitők 30 6 7 17 27 48 19 20. Székszárd 30 6 6 18 28 51 18 A LABDARÚGÓ NB I ÁLLÁSA 1. Bp. Honvéd 2. Tatabánya 3. Ú. Dózsa 4. MTK VM 5. Rába FTO 6. Haladás 7. PMSC 8. Vasas 9. FTC 10. Vác 11. Siófok 12. Békéscsaba 13. Videoton 14. ZTF 15. DMVSC 16. Rákóczi FC 24 14 6 4 34-17 34 24 II 9 4 52 27 31 24 11 9 4 43 24 31 24 12 4 8 45—41 28 24 11 6 7 37 33 28 24 8 9 7 30 29 25 24 9 7 8 25 25 25 24 7 10 7 29 28 24 24 7 8 9 33 31 22 24 7 8 9 26 28 22 24 8 6 10 29—36 22 24 5 11 8 23 36 21 24 4 12 8 22—26 20 24 6 8 10 22—27 20 24 6 6 12 27—39 18 24 3 7 14 20 50 13 Eredmények: Vasas Siófok 3 0. Rákó­czi FC Tatabánya 2 2, PMSC Debre­cen 0 3, Vác FTC 2 1, Békéscsaba—Vi­deoton 1-1, Rába F.TO -MTK VM, 3—3, Bp. Honvéd ZTE T Oi TFaiadás Újpesti' Dózsa 0—3. — TOTÓ 1. Haladás VSE Ú. Dózsa .. 0:3 2 2. Rába ETO MTK-VM . .. 3:3 x 3. Váci Izzó—Ferencváros ... 2:1 1 Bayer Uerdingen Bayer Lever­4. kusen .........................................4:1 1 VfB Stuttgart Hamburaer SV 5. ~ 5:1 1 Kaiserslautern Bayern Miin­6. ehen............................................3:1 1 7. Ulm Remscheid...................2:1 1 8. Solingen Düsseldorf ..........0:3 2 9. F .mpoli—Verona ....................1:0 1 10. Internazionale Sampdoria 3:1 I 11. Napoli—Milan.......................2:3 2 12 . Taranto—Cremonese ...........1:0 1 13 . Triestina Lazio ....................1:0 1 Pótmérkőzések: 14. Juventus—Torino .................2:1 1 15 . VfL Bochum Dortmund . 2:0 1 16. St. Pauli—Wattenscheid ... 3:1 1 MOTORSPORT Merkel és Morillas sikere a Superbike vb-n A Hungaroringen tartották a Super­bike vb 2. futamát. A rekordnak számí­tó 102 nevezőből 40-cn vághattak neki a szombati 2 futamból álló 25 körös versenynek. A „nagy öreg", Juhos Árpád és a fiatal tehetség Harmati Árpád megfu­totta a limitet, bár Juhos Yamahája kicsit rakoncátlankodott. Mint ismere­tes, Juhos az utolsó pillanatban kapta meg a tuningkészletet és a sietve össze­rakott motor kellő beállítására nem ju­tott elég idő. A legjobb edzésidőt az olasz Tardoz- zi teljesítette. Az edzéseredmények alapján Horváth az 5., Juhos a 8. sor­ból rajtolhatott volna, de Juhost hiába várták a rajtnál, mert motorja a depó­ban izekre szétszedve pihent... A startjelre az amerikai Fred Merket kitűnő ütemben elrajtolva áz élre tört és ellenfelei csak tisztes távolból tudták követni a verseny végéig. Harmati visz- szafogott vezetéssel a 30. helyen vég­zett. Az ötszörös TT világbajnok ír Joey Dunlop, csak a 6. helyre tudta hozni Hondáját. A délutáni 2. futamra készülődve Juhos motorja első kísérlet­re beindult. így remélhettük, hogy a két magyar egymást segítve jobb ered­ményt érhet el. Ez nem vált valóra, mert Juhos az első kör végén motorhi­ba miatt feladta. Harmati a mezőny első harmadában szépen motorozva haladt, de csak a 3. körig. Ekkor a kigyorsításhoz túl pörgő kerekű Ya­maha oldalára fekve csúszott ki a pá­lyáról. Az esélyesek közül Luchtnelli a 20., Dunlop a 12., Galinsky a 14. körben mondott búcsút a versenynek. Az ere­jét jól beosztó francia MoriHas.a belga Mertens, Tardozzi és az angol Bűntett vívott az élen nagy csatát, melyből Mo­rillas került ki győztesen I másodperc előnnyel. Az előző győztes Merkel csak a 5. helyre futott be, összesítésben Mer­kel vezet, Suchinelli és Pirovonó előtt. Végh Péter SÚLYEMELÉS MESSZI A VÁRAKOZÁS FELETT Cardiífban rendezték meg a 66. súly­emelő Európa-bajnokságot. Messzi Istvánt, a Kecskeméti SC sportolóját a hatodik helyre várták a válogatott szakvezetői a 82,5 kilogrammos súly­csoportban. A kategória hazai legjobb­jának számító Barsi László azonban szakításban nem tudott érvényes gya­korlatot bemutatni, így a kecskeméti fiúra várt a magyar színek becsületének megmentése. Ó nem is okozott csaló­dást, hiszen szakításban 162,5 kg-mal a hatodik, lökésben 202,5 kg-mal a ne­gyedik helyet szerezte meg. Összetet- ben az ötödik helyen végzett úgy. hogy az angol Morgan könnyebb testsúlyá­val előzte meg Messzi Istvánt. Az aranyérmet Konstantin Urdas (Romá­nia) vehette át. Igaz a magyar válogatott nem tudott összetettben aranyérmet nyerni, ám megszerzett 18 pontjával teljesítette a szakvezetők előzetes várakozását. A csapatversenyben az ötödik lett ha­zánk legjobb csapata. RÖPLABDA VÉGRE GYŐZELEM DUTÉP SC—SZOLNOKI VEGYIMŰVEK 3:1 (7, 10, —6, 12) NB I-es női mérkőzés a 9-16. helyért. Szolnok, 200 néző. Vezette: Újhelyi, Varga. A kecskeméti csapat lelkes és fegyelmezett játékkal nyert Szolnokon. Az első két játszma után kissé elfáradt a Dutép, de a negyedik játszmában ismét jó teljesítményt nyújtott a kecskeméti együttes. Kitűnt: Crnkovics, Szabó R., Bőtös, illetve Benke, Sipos. szerzett előnyt, a BSK egyenlített. Ez volt a képlet egészen addig, amig Ko­vács László parádés három pontot érő találata után 92—87-re megugrott a kék-sárgák csapata, s ezután okos já­tékkal a bajaiak tartani tudták az elő­nyüket. Ezzel a győzelemmel a BSK „hétmérföldes” lépést tett a nagy álom megvalósulása, a bajnokság megnyeré­se felé. Kitűnt: Veress, Kovács L., Kiss. illet­ve Dobi (37/15). Góczán (5). CSEPEL - KECSKEMÉTI SC 95- 86 (53—46) NB 1-es férfimérkőzes a 7—14. he­lyért. Csepel, 100 néző. Vezette: Prenkcr, Szamos. A legtöbb kosarat dobták: Cuhorka (31/9), Somogyi (18), Takács (16/6) il­letve Pyszniak (27), Sztankiewicz (26). A Csepel végig vezetve, biztosan nyert. A táblázat állása: 7. Csepel 23 pont, 8. Tungsram 19, 9. KSC 19, 10 Szolnok 18, 11. MAFC 17, 12. Dombó­vár 16, 13. SÁÉV 16, 14. Szeged 16 ponttal. —rajtmár— LOVASSPORT A szokásos siker Kiskunhalason Huszonkettedik alkalommal ren­dezte meg nemzetközi meghívásos lovasversenyét Kiskunhalason a Ha­tárőr Dózsa. Az időjárás is kegyes volt a házigazdákhoz, igy aztán még a tavalyi nézöcsúcs is megdőlt: leg­alább tízezer ember nézte-szurkolta végig a lovak és lovasok látványos vetélkedőjén A nézők soraiban ott volt dr. Horváth István belügymi­niszter, Székely János vezérőrnagy, a határőrség országos parancsnoka, dr, Szabó Miklós, a megyei pártbi­zottság elsőtitkára és dr. Gajilócsi István, a megyei tanács elnöke. A halasiak a csapatversenyek során szép sikernek tapsolhat­tak. hiszen Varró Józsefit válo­gatott tagjaként a második he­lyen végzett. A külföldiek külö­nösen a pontgyűjtő versenyben remekeltek, ahol nem engedték föl a dobogóra a magyar lova­sokat. A kettesfogathajtóknál a ha­lasi Beszedd s és a keceli Hatvani jeleskedett, míg Szegedi (Ha­tárőr Dózsa) ti díjhajiást nyerte meg. A kétfordulós Nagydíj- versenyen — 130 és 150 cm-cn rendezték meg —, Gürtler Vil­mos révén szép magyar győze­lem született. A látványos ki­egészítő programokkal lüszere- zett halasi lovasvetélkedő a je­lenlévők egyöntetű véleménye szerint mind a hendezés. mind pedig a verseny színvonalában felülmúlta az előzetes várako­zást. A részletes eredmények: Ifjú­ságiak, 120 cm: 1. Erdélyi (ma­gyar válogatott), 2. Szász (m. v.(. 3. Varga (m. v.), 4. Kiss (Hőr. Dózsa). 120—130 cm: I. Szász, 2. Soós (Hőr. Dózsa), 3. Dohai Erzsébet (m. v.), 5. Se­bők rHőr. Dózsa). Felnőttek: Pontgyűjtő ver­seny. 120 150 cm: I. Nahr (NSZK). 2. Hannurav (Cseh­szlovákia). 3. Junghanl (NDK). Kétfordulós csapatverseny; 140 cm: 1. NDK. 2. Magyarország (Ákos. Götller. Hcvesy, Varró), 3. Svájc. Kétfordulós Nagydíj- verseny: l.,Göttlcr, 2. Nespoli (Svájc), 3. Ákos. Kitartásos Itafos magasugra- tás: 1. Till (NDK), 2.-6. Stumpf (NSZK), Hannulay (Csehszlovákia), Reash (NSZK), Deák (Románia), Mayer (Svájc). Az első helyezett 190 cm-t teljesített, utána több hibát vétettek cs holtverseny alakult ki. Kettesfogathajtás, díjhajtás: 1. Szegedi (Hőr. Dózsa), 2. Molnár (Mélykút). 3. Beszedics(Khalasi Vörös Csillag). Akadályhajtás: 1. Hatvani (Kecel), 2. Beszedics, 3. Kovács S. (Jugoszlávia). Va- dászhajtás: 1. 1 lalvani, 2. Besze­dics. 3. Kovács S. MAI MŰSOR TV II. MŰSOR: ___ 20 00—21.00: Körzeti tévéstúdiók — Budapest Pécs Szeged ÚJVIDÉKI TV: 15 00: Műsorismertetés. 15.05: Portré: Barát Ferenc 15.35: Kis hangverseny. 1 E bi.) Gyermekműsor. 16.05: Zenés mű sor. 17.05: Hazai játékfilm. 18.45: Belpoli­tika — szlovákul. 19.15: Rajzfilm. 19.25: Reklám 19.30: Tv-napló — magyarul. 19.55: Reklám. 20.00: Napjaink—magya­rul. 21.00: Zenés műsor. 22.30: Műsorzá­rás. , KOSSUTH RÁDIÓ: 8.20: Hogy tetszik lenni? —* 1 Nyugdíjasok műsora 9.10: A hét zeneműve — de Falta: Rövid élet 9.40: A hét költője: Csanádi Imre 9.50: Óvodások dalkincse 10.05: Nyitnikék— Kisiskolások műsora 10.35: Fábián Éva és a Kalamajka együttes felvételeiből 11.01 „Issza Bebek jó borát. ." Bog­dán István írása a régi magyar szőlőmű­velőkről 11.21: A Semmelweis kórus énekel 11.36: A Balogh család — Veres Péter re­génye folytatásokban (XXVII/16. rész) 12.45: Göröngyös úton fölfelé 13.00: Klasszikusok délidőben 14.10: Kisasszonynap — Gáli István novel­lája 14.37: Kováts Kolos operettdalokat énekel 15.00: Szépirodalmi figyelő 15.30: Kóruspódium 16.05: Hangoló 17.00: Eco-mix 17.30: Hegedű-szó — (VI/6.) 17.55: Népdalok 19.15: „Politikai nyilvánosság vagy balhi­tek" —- Meditáció a fiatal Marx publi­cisztikájáról 19.50: A Rádiókabaré 21.05: Közvetlen kapcsolat — a gyerek- és diákétkeztetésről 21.30: Első kézből 22.00: Hírvilág 22.30: Archívumok mélyéről 23.45: Kovács Barna gitározik 0.15—4.20: Éjfél után . . . PETŐFI RÁDIÓ: 8.05: Nótacsokor 8.50: Délelőtti torna 9.05—12.00: Napközben 12.10: A Lipcsei Rádió fúvószenekarának felvételeiből 12.25: Kis magyar néprajz 12.30: Berki Lásztő népi zenekara játszik 13.05: Slágermúzeum 14.00: Kettőtől ötig . . . 17.05: Kölyökrádió 17.30: Ötödik sebesség 18.30: Tip-top parádé 19.05: Virágénekek— népdalok 19.30: Sportvilág 20.03: Újdonságainkból 20.30: Érzelmek iskolája 21.05: Vaszary Gábor meséli — Ketten Pá­rizs ellen 22.05: Rockújság 23.10—0.14: Örökzöld filmmelódiák BARTÓK RÁDIÓ: 9.06: Népdalfeldolgozások 9.30: Zenekari muzsika 10.00: Jan Peerce operaáriákat énekel 10.30: Francia muzsika 11.04: Nikolaus Harnoncourt vezényel 12.21: Magyar zeneszerzők vokális művei­ből ■ 13.05: Kilátó 13.50: A Magyar Rádió és Televízió Gyer­mekkórusának hangversenye 14.33: A Bartók Béla Zeneművészeti Szak- középiskola zenekara játszik 15.02: Kamarazene 16.00: A Berlini Rádió szimfonikus zene­karának Wagner-hangversenye 17.37: A Moszkvai Dixieland Zenekar ját­szik 17.55: A Liszt Ferenc Kamarazenekar ját­szik 18.30: A hét zeneműve — de Falla. Rövid élet 19.05: MIKRO-fon — Mikroelektronika — számítógép — informatika 19.35: Kapcsoljuk a Magyar Rádió már­ványtermét — Muzsikus-vendégség 22.00: Haydn: D-dúr (Öra) szimfónia 22.30: Gondolat jel