Petőfi Népe, 1988. március (43. évfolyam, 51-77. szám)

1988-03-28 / 74. szám

1988. március 28. • PETŐFI NÉPE 9 7 SPORT • SPORT • SPORT ABDARÚGÓ NB II. z első ta vaszi győzelem A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE KECSKEMÉTI SC—NAGYKANIZSA 1—0 (1—0). Kecskemét, Széktói stadion, 2000 néző. Vezette: Kiss B. (Wágner, Pillér). KSC: Erdei — Safranyik, Somogyi, Babis, Szabó, Domonics, Frep- pán, Czéh, Kiss, Tóth, Rácz. Edző: Szentmihályi Antal. Nagykanizsa: Csábi — Szőke, Kepe, Hóbor, Horváth, Miklós, Lász­ló, Fuisz, Takács, Martinkovics, Skublics. Edző: Madár Gábor. Csere: Fuisz helyett Hegedűs a szünetben, Freppán helyett Csincsák a 65., Takács helyett Mózsi a 65., Kiss helyett Óvári a 77. percben. Sárga lap: Freppán a 30., Skublics az 55., Czéh a 70., Horváth a 80. percben. Szögletarány: 8:5 (7:2) a KSC javára. Gólszerző: Czéh a 43. percben. Lengedező szél támogatásával, az élete el­ső NB Il-es mérkőzését vezető Kiss Béla játékvezető sípjelére kezdte a mérkőzést a KSC. Az első helyzet a vendégek előtt adó­dott. ám Fuisz 8. percben küldött lövését Erdei szögletre tenyerelte. Öt perccel később Skublics kecsegtető helyzetben a kapu fölé helyezett. Nehezen akart beindulni a hazai gépezet. A közönség is mind türelmetlenebbül köve­telt „ébresztőt” a KSC labdarúgóitól, nem nagyon akart megszólalni a képzeletbeli „vekker”. A 20. percben Takács hagyta fa­képnél a kecskeméti védelmet, de lövés he­lyett visszagurított, így az érkező hazai játé­kosok menteni tudtak. Az első igazán veszé­lyes akciót a 35. percben vezette a KSC. Ékkor Freppán fejelte a labdát Tóth Csaba elé, aki amolyan fű alatti lövést eresztett meg, ám Csábi szögletre mentett. A félidő hajrájában sokkal többet táma­dott a kecskeméti gárda, szinte kapujához szegezte ellenfelét. A fölény két perccel a lefújás előtt érett góllá. Ekkor Kiss futott el a jobb oldalon, élesen, félmagasan lőtt kö­zépre. A labda az egyik visszarohanó kani­zsai védő lábáról a felső, lécre, majd onnan Czéh elé pattant. A hazai középpályás nem sokat teketóriázott, egyből, jobbal a bal alsó sarokba lőtt. 1—0 a KSC javára. A fordulás után érdekesebb lett a meccs, a kanizsaiak megpróbálták átvenni az irá­nyítást, többet tamadtak, s fellazult védel­mük mellett a kecskemétiek vezethettek né­hány ígéretes akciót. Az 53. percben Tóth futott el a bal oldalon, lövés helyett megpró­bált visszajátszani, pontatlanul, s odalett a helyzet. A 60. percben Domonics tört ki kö­zépen, már átjátszotta a védőket, amikor Csábi messze kifutva a kapujából megelőzte, s felszedte a labdát. A 65. percben Kiss 14 méterről mellégurított, majd Rácz jó helyzet­ben a háló helyett a Maratoni-kapuba lőtt ... A 70. percben Csincsák—Tóth— Czéh akció végén a gólszerző lövését Csábi szögletre ütötte. A sarokrúgásból Tóth feje­sét védte a kanizsai kapus. Izgalmas volt a mérkőzés hajrája, mindkét oldalon adódtak helyzetek, de a rossz napot kifogó csatárok vala­mennyit elpuskázták. Kitűnt: Somogyi, Szabó, illetve Ta­Rajtmár István Az NB II. állása: 1. Veszprém 2414 2. Szeged 2412 3. Dunaújváros 2412 4. Ózd 24 9 5. Szolnok. 2412 6. Diósgyőr 2413 7. Komló 24 10 8. Csepel 24 11 9. Kecskemét 24 11 10. Metripond 24 9 11. Bp. Volán 24 10 12. Nyíregyháza 2410 13. Eger 24 7 14. Nagykanizsa 24 8 15. Salgótarján 24 7 16. Ajka 24 5 17. Kazincbarcika : 24 5 18. III. k. TTVE 24 3 19. Építők " 24 5 20. Szekszárd 24 4 632—18 32 641—20 30 740-25 29 429—19 29 740—34 29 9 32—33 28 739—30 27 836—32 27 3 1040—38 25 7 836—34 25 41033—34 24 41033—34 24 9 8 31—37 23 61026—30-22 71030—32 21 10 9 19—27 20 9 1021—28 19 13 823—33 19 41520—39 14 51519—43 13 EREDMÉNYEK: Epitők—Eger 0—0, Cse­pel—Szekszárd 2—1, Ózd—Metripond 0— 1, Kazincbarcika—Dunaújváros 2—2, Sze­ged—Ajka 3—0, Komló—Diósgyőr 2—0, Veszprém—Volán 1—0, Nyíregyháza—Sal­gótarján 2—1, III. kér. TTVE—Szolnok 0 —0. LABDARÚGÓ AB 111. Hat mérkőzésből csak két pont MEZŐKOVÁCSHÁZA—BAJAI SK 0—0 Mezőkovácsháza, 1000 néző. Vezet­te: Inges. BSK: Farkas — Szabó M„ Vidák, Tóth (István), Morvái, Pauk, Vén, Evanics, Takács, Zrínyi, Szajkó, (Har­sányig Edző: Szőcs Lázár. Jó iramú, változatos mérkőzésen mindkét csapat nagyon ügyelt arra. hogy ne kapjon gólt. Igazságos döntet­len. Kitűnt: Kovács, Török, Pallagi, Kö­teles, illetve Vidák, Pauk, Takács, Zrí­nyi. GYULA—HONVÉD KUN B. SE 1—0 (1—0) Kiskunfélegyháza, 400 néző. Vezette: Bállá. H. Kun B. SE: Dobszai — Fekete, Mátrai, Endre, Lipták, Kanalas, Bar­na, Bódi, Lehota (Varga), Szalai, (Ber­ki) Fütyü. Edző: Farkas László. 8. perc Árgyellán balról keresztbe lőtt labdája legalább egyméteres lesen találta Simákot, de a játékvezető to­vább engedte a játékot. Simák a leálló védők mellett a hosszú sarokba lőtt. 1 —0. 43. perc: Bódi szabadrúgása a ka­pufáról vágódott vissza. 65. perc: Szilágyit (Gyula) sorozatos szabálytalanságokért a játékvezető ki­állította. A tévesen megadott lesgól Idei második nemzetek közötti mér­kőzését játszotta szombaton este Brüsz- szelben a magyar labdarúgó-válogatott. Bálint László csapata gyenge játékkal és súlyos vereséggel fejelte meg a törökök elleni szerény produktumát. A belgákkal a Disztl Péter — Farkas, Pintér, Balog, Sass, Kozma, Varga, Fitos, Bognár, Kip- rich, Vincze I. összetételű csapat vette fel a küzdelmet. A mieink az első félidőben még úgy-ahogy állták a sarat a házigaz­dákkal (szó szerint is, hiszen végig zuho­gott az eső), igaz már az első negyvenöt percben is több jó Disztl-védésre volt szükség ahhoz, hogy megússzuk gól nél­döntötte el a két pont sorsát. Kitűnt: Oláh, Mohácsi, Burai, Kovács, illetve Endre, Bódi, Kanalas. Ifjúsági eredmény: H. Kun B. SE Gyula 2—2. SZEGEDI DÓZSA—KECSKEMÉ­TI TE 4—2 (3—1). Szeged, 800 néző. Vezette: Varga. KTE: Varga — Lipők, Gál, Érsek, Bukó, Nagy (Forgó), Kovács, Boron- kai, Horváth, Kiss, Vági. Edző: Linka József. 1. perc: Szöglet után a kapufáról ki­pattanó labdátrlössTrfráJóba rúgta. 0 —1. 20. perc: Orosházi beadását Bánfi egyből a kapuba továbbította. 1—1. 23. perc: Gerccz futott el a bal oldalon, beadásából Fábián lőtt gólt. 2 1. 37. perc: Tulkán hosszú átadását Bánfi kapta, és a védők között a kapu jobb sarkába lőtt. 3—1. 73. perc: Gerecz futott el a bal oldalon, és pontos beadá­sát Verők lőtte a kapuba. 4—1. 76. perc: A csereként beállt Forgó szépí­tett. 4—2. 85. perc: Vági buktatásáért 1 l-eshez jutott a KTE, Horváth bünte­tőjét a kapus hárította. Kitűnt: Varga, Gál.'Bukó. SZARVAS—KALOCSAI SE 1—0 Kalocsa, 1000 néző. Vezette: Sán­dor. Kalocsa: Szőke — Berta, Kernya, Sztankó, Aradi, Kovács, Martikán, kül. A fordulás után azonban alaposan elfáradt a langyos hazai mérkőzésekhez szokott magyar válogatott. Előbb Fitos szabálytalankodott fölöslegesen a kapu előterében, a megítélt büntetőt Ceule- mans értékesítette (1—0), majd Fitos ön­góllal növelte, a belgák előnyét (2—0). Cserék után Serere) ns a 81. percben, több védelmi hiba végén állította be a végeredményt (3 - 0). A magyar válogatott labdarúgói, amig -bírták erővel (30-40 percig), addig hősie­sen küzdöttek, amikor már elfáradtak, maradt a küszködés. Ez pedig 3—0-ás vereséget „eredményezett”. Nagy (Szellák), Facskó, Lőrinc (Ble- szák), Keszthelyi. Edző: Tamás Ferenc. 15. perc: Szöglet után Demjén közel­ről a hálóba emelte a labdát. 1—0. 19. perc: Keszthelyi szöglete érintés nélkül jutott a szarvasi kapuba. A labda már a hálót érte, amikor egy védő kirúgta, és a játékvezető nem ítélt gólt. A kalo­csai csapat bátran és jól küzdött, nem érdemelt vereséget. Kitűnt: Hanyecz, Holp, Aranyos, ill. Berta, Sztankó, Martikán, Keszthelyi. Ifjúsági eredmény: Szarvas—Kalo­csa 2—0 -----—...............—----- s O ROSHÁZI MTK—MISKE: 0—0 Orosháza. 1300 néző. VeZetterZsem-" béri. Miske: Tasnádi — Jagicza, Goldsch- midt, Hubert (Horváth). Miskolczi, Hayerbacher (Petrecz), Kákonyi, Pé­csi, Pesti, Tóth, Horváth. Edző: Mol­nár Ferenc. Tasnádi kapus bravúros védései mentették meg a Miske csapatát a vere­ségtől. Kitűnt: Tasnádi, Tóth, Hubert. HONVÉD—SZABÓ LAJOSJSE— SOLTVADKERT 1—0 (1—0) Mezőtúr, 500 néző. Vezette: Koka- vecz. Soltvadkert: Kerpits — Vindecker, Cseszncgi. Zsikla, Frittmann, Szabadi, Juhász. Erdős (Szabó), Szűcs. Udvar­helyi, (Katzenbach), Tieber. Edző: Fá­bián Dezső. 40. perc: Szöglet után Repka védhe- tetlen gólt fejelt. 70. perc: Tiebertet buktatták a 16- oson belül. A 11-esta sértett a kapufá­ra rúgta. A 76. percben Vindeckert, a 83. percben Juhászt állította ki a játék­vezető. Kitűnt: Borbély, Hudák, Oláh, ill. Kerpits. Szűcs. A labdarúgó NB III. állása l. Szarvas 18 15 2 1 39—11 32 2. Baja 18 11 6 1 41—25 28 3. Miske 18 11 4 3 41—14 26 4. Szegedi D. 18 9 5 4 34—23 23 5. Orosháza 18 10 3 5 33—28 23 6. Gyula 18 9 3 6 33—34 2f 7. KTE 18 9 1 8 34-21 19 8. Csongrád 18 7 5 6 26—20 19 9. H. Szabó L.18 6 5 7 23—31 17 10. H. Kun B. 18 5 6 7 21—27 16 11. Kalocsa 18 6 2 10 18—24 14 12. Mkháza. 18 3 7 8 23—29 13 13. Szentes 18 4 4 10 15—27 12 14. Soltvadkert 18 4 2 12 21—35 10 15. Békés 18 3 3 12 8—34 9 16. Martfű 17 1 4 13 11—48 6 Eredmények: Békés—Szentes 2—1, Martfű —Csongrád, 0—6. BELGIUM—MAGYARORSZÁG 3—0 (0—0) Minden rossz, ha a vége rossz Olimpiai fogadalomtétel a Vígszínházban Vasárnap délelőtt 378 magyar sportoló olimpiai fogadalomtételére került sor a Vígszínházban. A szöuli nyári olimpiára (1988. szeptember 17 - október 2.) készülő sportolók fogadalomtételén megjelent Grósz Károly, a Minisztertanács elnöke és Fejti György, az MSZMP Központi Bizottságának titkára. A zsúfolásig telt színházban a Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége és tagjai, sportegyesületi elnökök, szakszövetségi főtitkárok, szövetségi kapitányok, edzők, a válogatott keretek orvosai és gyúrói, az Állami Ifjúsági és Sporthivatal vezető munkatársai, az Országgyűlés ifjúsági és sportbizottságának tagjai, a Magyar Diáksport Szövetség vezetői, a megyei tanácselnök-helyettesek, az ifjúsági és sportosztályok vezetői, a Magyar Olimpiai Akadémia tanácsának tagjai, az ötka­rikásjátékokon a múltban ragyogó eredményeket elért magyar sportolók, továb­bá a fogadalomtevő válogatottkeret-tag sportolók és hozzátartozóik foglaltak helyet számos más meghívott vendég mellett. Vaskúti István mondta el az olimpiai fogadalom szövegét, miközben felcsen­dültek a Szózat hangjai. Huszonegy sportág — 37 sportegyesületből meghívott — 378 válogatottkeret-tag sportolója mondta az eskü szövegét. MŰKORCSOLYA- ÉS JÉGTÁNC-VB Parádés gálával köszöntek el a „jegesek” Nagy közönségsikert aratott Budapesten a műkorcsolya,- és jégtánc-világbaj­nokság. A szombat-vasárnapi eseményeket 10 ezer néző izgulta-tapsolta végig. Ismét kiélezett küzdelmet hozott a nők versenye, amelyben az NDK-beli Katarina Witt az olimpia után ismét legyőzte Debi Thomast (Egyesült Államok), sőt a sokat hibázó amerikai kislányt még a kanadai Manlay is ^megelőzte. Téglássy Tamara all. helyen végzett. A világbajnoknő bejelentette, hogy a jövőben felhagy a korcsolyával, befejezi aktív sportpályafutását. A vb utolsó napja a szokások szerint a gáláé volt. A közönség többször is visszatapsolta a jégre az érmeseket. Nagy sikert aratott a férfiverseny első két helyezettje, Brian Boitano (aki szintén utoljára lépett a jégre tétversenyen) több magas ugrásával hódította meg a közönséget. A kanadai Brian Orser sem sokáig búslakodott világbajnoki címe elvesztése miatt, nagyszerű búcsúkörrel tette emlé­kezetessé budapesti fellépését. A következő világbajnokságot jövőre Párizsban rendezik meg. RÖPLABDA Idegenben nem ment a KSC-nek TUNGSRAM SC—KSC 3:1 (9, 10, —14, 7) ÖKÖLVÍVÁS Nagy csatában megszületett fontos győzelem KECSKEMÉTI SC—VASAS SC 15:13. NB I-es mérkőzés az 5—8. helyért. Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Ujvá- ry, Gál, Pontoztak: Horváth L, Gre­gor, Nagy K. és a pihenő vezetőbíró. Eredmények (elöl a kecskemétiek). Ifjúságiak: 54 kg: a KSC nem indított versenyzőt, így Barta ellenfél nélkül győzött. 0:2. 60 kg: Szakállas is e. n. gy. 2:2. 63,5 kg: Radics megérdemelt pon­tozásos győzelmet aratott Horváth S. ellen. 4:2. 71 kg: Két technikailag még képzetlen öklöző küzdelmét Ács nyerte Kozák Andrással szemben. 6:2. Felnőttek. 51 kg: Ladányi njár az első menetben feladta Kolompár G.- vel szemben. 6:4. 54 kg: Vezsenyi pon­tozással kapott ki Kaczurtól. 6:6.'57 kg: Holló nagy tapsot aratott csatában pontozással verte a rutinosabb Almá­dit. 8:6. 60 kg: Kincses alaposan hely­benhagyta a nála két fejjel magasabb Kanglit, ám. egy pontozó (Újvári!) mégis a Vasas öklözőjét látta jobb­nak. . . 10:6. 63,5 kg: Az est mérkőzé­sén két meneten át sokkal jobb volt Kozák, sőt egy ízben Turut meg is in­tették. Ám a harmadik felvonásban Turunak két sorozás elég volt ahhoz, hogy győztesnek lássák a ringkörnyéki ítészek. .. 10:8. 67 kg: A három évad- nyi szünet után újra kesztyűt húzó-Csa­tó döntetlenre mérkőzött Horváth Ala­dárral. 11:9. 71 kg: Kolompár József — bár messze igazi tudása és erőnléte alatt öklözött — biztosan verte ponto­zással Horváth Istvánt. 13:9. 75 kg: Pullai a második menet elején a gyom­rán megfogta a hórihorgas Krakovsz- kit, akinek edzője feladta a kilátástalan mérkőzést. 15:9. 81 kg: Az est legjobb mérkőzésén Kovács László hatalmas csatát vívott a súlycsoport egyik Jiazai legjobbjának számító Szalmával. A kecskeméti fiú többször is megsoroz­ta ellenfelét, akire a 3, menetben szá­molni is kellett. A közönség ünnepelte a kék-fehér öklözőt, de a bírák 3:1 arányban Szalmának adták a győzel­met. . . 15:11. + 81 kg: A lelátó még az előző találkozó eredménye miatt tünte­tett, a levegőben lógott a botrány ki­robbanása, ezért Klinkó már az első másodpercben feladta Sulyok ellen. 15:13. Alacsony színvonalú összecsapásokat hozott az alsóház kiesési rangadója,, amelyért nemcsak aTósitptálók; hanem tg bdükfsfi :;/émmruic&öim... —rajtmár— NB I-es férfimérkőzes az 1—4. helyért. Bp„ Megyeri út. 200 néző, vezette: Gráhner, Gulyás. Kitűnt: Magyar, Novak, Pál, illet­ve Szabó Z-, Vámos. Ú. DÓZSA—KSC 3:2 (6, 10, — 12, —9, 6) NB I-es fértímérkőzés az 1—4. he­lyért. Bp. KSC: Vámos, ÚJHIDY, Farkas, Nyúl, Király, SZABÓ Z. Csere: Lan­tos. Edző: Karagics Mátyás. Az első két játszmát elvesztette, majd feljavult a kecskeméti csapat és egyenlített. A döntő játszmában a ha­zaiak bizonyultak jobbnak. Kitűnt: Glózik, Király Zs., Nagy J., illetve Újhidy, Szabó Z. BP. SPARTACUS—DUTÉP SC 3:2 (—12, 9, 6, —8, 9) NB I-cs női mérkőzés. Kecskemét, 100 néző. Vezette: Hajdú, Ribi- zsár. Dutép SC: Szabó R., Dunszt, Bo­tos, CRNKOV1CS, SZABÓ ZS., Szandhofcrné. Csere: Kovács. Edző: Rapcsányi István. A döntő játszmában 8:3-as Spartacus-vezctés után a Dutép még 9:9-re egyenlített, de ezután három­szor a hálóba ütötték a labdát ziccer helyzetben. Kitűnt: Crnkovics, Szabó Zs. KOSÁRLABDA KSC-győzelem Budapesten és Kecskeméten is KECSKEMÉTI SC— TUNGSRAM SC 79—76 (45—46) NB I-es férfimérkőzés a 7—14. he­lyért. Bp., Megyeri út, 200 néző. Vezette: Harsányt, Szamos. A kecskeméti csapat határtalan lelke­sedéssel harcolta ki ezt a meglepő, de nagyon fontos győzelmet. Az első félidő­ben többnyire a Tungsram SC vezetett. A KSC a második játékrész közepén 60 —60-nál egyenlített, majd azonnal 8 ponttal elhúzott. A hajrában még 76— 76 volt az állás, de a befejezés a KSC-nek sikerült. Ld.: Pyszniak 17, Radovics 14/ 3, Stankiewicz 13, Boros 12, Csorvási 11/3, illetve Turcsán 17/15, Mihály 14, Karagics 11. Kitűnt: Pyszniak, Radovics, Boros, Stankiewicz, Csorvási, illetve Mihály, Zsoldos. KECSKEMÉTI SC— ALBA REGIA ÉPÍTŐK 87—67 (43— 26) NB I-es női mérkőzés a 7—14. helyért. Kecskemét, 100 néző. Vezette: Pajor- Gyulai, Görgényi. KSC: CSAVÁS (30), Hegedűs (6), KOVÁCS (20/6), FÜCK (9/3), KU- RUCZ (15). Csere: Brozsek, Pásztor (2), Balázs (5/3), Králik. Edző: Tóth Viktor. A kecskeméti csapat végig vezetve biz­tosan nyert és ezzel megszerezte a 7, he­lyet, a székesfehérváriak pedig nem ke­rültek a legjobb tíz csapat közé. SZARVAS­KECSKEMÉTI SC 77—62 (41—25) NB I-es női mérkőzés a 7—14. helyért. Szarvas. Vezette: dr. Gencsev. Szilvássy. Ld.: Bozsérné 26, Leopold 16, illetve Csávás 25. TOTO A totó 13. heti játékszeltfényén szereplő mérkőzé­sek eredményei: 1. Werder Bremen—B. München .......... 3:1 1 2 . VfL Bochum—Hamburger SV ........ 4:0 1 3 . Karlsruher SC—VfB Stuttgart........0:2 2 4. Ulm—Offenbach ................................. 1:2 2 5 . St. Pauli—Düsseldorf......................... 2:2 X 6. Saarbrücken—Freiburg .............. . .. elmaradt 7. Avellino—Milan ........................... . .. 0:0 X 8. Cesena—Juventus .. .................. . .. 0:0 X 9. Interna/ionale—Roma ................ . .. 4:2 1 10. Pescara—Verona........................... . .. 3:0 1 11. Parma—Bologna........................... . .. 0:0 X 12. Sambenedettese—Brescia............ . .. 2:2 X 13. Udinese—Triestina ....................... . .. 1:0 1 Pótmérkő/.ések: 14. Torino—Napoli ............................. . .. 0:0 X 15. Mönchengladbach—Nürnberg ... ... 3:0 1 16. Hannover—Baver Leverkusen ... ... 6:1 1 RÖVIDEN • Kakas Kupa elnevezéssel kispályás te­remlabdarúgó-tornát rendez április 9—10-én a baromfi-feldolgozó vállalat. A nevezéseket a vállalat mezőgazdasági osztályán lehet le­adni 1988. április 5-éig.. A torna győztesei több értékes jutalmat vehetnek át, a fődíjak között egy élő kakas is gazdára vár majd. • Az ország legjobb 16 együttese közé jutott a középiskolás kupában a kecskeméti Széchenyivárosi Gimnázium leány kosárlab­da-együttese. Nyilas Bea tanítványai a szolno­ki Verseghy gimnázium csapatát hazai pályán 44—40-rc, idegenben pedig 52—49-rc győz­ték le. • Trentóban nagy nemzetközi versenyen vett részt Bognár László, a KVSC úszója. Az Ifjúsági Barátság Versenyre készülő korosz­tályos válogatott tagjaként 100 méter pillan­gón 1 : 03,75-dal a második lett. míg 200 vegyesen hatodik, 200 gyorson pedig nyolfca- dik helyet ért el. • Nem maradtak aranyérem nélkül Pá­rizsban az Európa-bajnokságon a magyar asz- taliteniszczők. Az Urbán Edit, Bátorfi Csilla duó a döntőben 2:0(19, 17) arányban legyőz­te a szovjet Bulatova—Kovtun kettőst és első lett. A Carlsson, Urbán vegyes páros harma­dik. f • Deutsch sikere után Darnyi Tamás is győzött Orlandóban az amerikai nyalt úszó­bajnokságon. A 200 méteres vegyesúszásban 2 : 01,57-daI végzett az élen a brit Crochan előtt. • Teke NB I-es női mérkőzés: Kanizsa Sör —Szanki Olajbányász 5 : 3 (2349—2248) Nagykanizsa. Psz.: Sile 415, Vágnerné 433, Hajorosné 398, illetve Harnóczi 388, Fehérné 384, Törtei i 375. • Vízilabda OB I. Vasas—KVSC 17—4. G: Zentai, Nagypál, Sárkány, Király. MAI MŰSOR TV II. MŰSOR: 20.00—21.00: Körzeti stúdiók műsora — Budapest — Pécs — Szeged MOSZKVAI TV I. MŰSOR: 6.35: Labdarúgószemle 7.05: Klim Szamgin című film 1. rész. 8.25: Világuta­zók klubja. 9.25: Hírek. 13.’30: Hírek. 13.45: Anyák iskolája. 14.15: A tudomány és munka szövetsége — Dokumentumfil­mek. 15.05: Hírek. 1 5.10: Irodalmi vetélke­dő felsótagozatosoknak. 16.25: Pulzus. 16.55: Világhíradó. 17.15: Rajzfilm felnőt­teknek. 17.25: Bűnösök cimű tv-film. 19.00: Híradó. 19.40: Az átalakítás reflek­torfényében. 19.50: A tv-film folytatása. 20.45: Világhiradó. 20.55: Gorkij születé­sének 120. évfordulója elé. Gorkij utolsó évei cfmű dokumentumfilm. 22.00: Szenti­mentális regény című film. 23.34: Hírek. 23.39: Koncert. KOSSUTH RÁDIÓ: 4.30—7.59: Jó reggelt! — Zenés műsor 8.05: Műsorismertetés Kb. 8.15: Mai programok 8.20: Mit üzen a Rádió? (ism.) 9.00: A hét zeneműve — Liszt: Dalok Schiller Teli Vilmosából 9.30: A hét költője: Vas István (ism.); Oda az észhez — Vas István versei (ism.) 9.40: Ki kopog? — A Gyermekrádió mű­sora 10.05: Nyitnikék — Kisiskolások műsora 10.35: A bécsi Johann Strauss Zenekar Lehár-keringöket játszik. Vezényel: Willi Boskovsky 11.00: Az ókor polihisztora — Emlékezés Hahn István akadémikusra születésének 75. évfordulóján 11.20: Grabócz Miklós kórusfeldolgozása­iból 11.34: A Balogh család — Veres Péter re­génye folytatásokban XXVI1/1. rész 11.54: Reklám 12.30: Ki nyer ma? 12.40: Rólunk van szó! 12.45: Házunk tája 13.00: Klasszikusok délidöben — Lehocz- ky Éva énekel 14.05: Műsorismertetés 14.10: Noteszlapok — Jurij Bondarev írá­sai (ism.) 14.37: Delibes: Silvia — balettszvit 14.55: Édes anyanyelvűnk (ism.) 15.00: Veszélyben — Az Ifjúsági Rádió ér­dekvédelmi műsora 15.30: Verbunkosok, katonadalok 16.05: Játék-teremtő . . . 16.40: Riogató — Versekről kisiskolások­nak 17.00: Eco-mix — Gazdasági magazin 17.30: Hegedű-szó VI/1. rész 18.00: Az MRT gyermekkórusa énekel 18.15: Hol volt, hol nem volt... A legerő­sebb állat. Magyar népmese 18.25: Könyvújdonságok 18.28: Műsorismertetés 18.30: Esti Magazin 19.15: Közvetlen kapcsolat — Mennyibe kerül az egészségünk? 20.30: Muzeális felvételek — Színészek nótáznak 21.00: Egy rádiós naplójából 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: Reklám 22.33: Halló, itt vagyok! — A telefonnál: Szilágyi János 23.30: Operaáriák 0.10: Himnusz 0.15—4.20: Éjfél után... PETŐFI RÁDIÓ: 4.30—7.59' Reggeli zenés műsor 8.05: Népdalok, néptáncok 8.50: Délelőtti torna 9.05—12.00: Napközben — Zenés dél­előtt Közben: 10.45: Láttuk, hallottuk 11.25—11.30: Világújság 12.00: Hírek németül, oroszul és angolul 12.10: Fúvós táncok 12.25: Kis magyar néprajz 12.30: Nótamuzsika 12.58: Műsorismertetés 13.05: Slágermúzeum 14.00: Kettőtől ötig . . . 15.05—15.10: Reklám 16.00—16.05: Reklám 16.05: Hangos képrejtvény 16.58: Műsorismertetés 17.05: Újdonságainkból — Népzenei fel­vételék 17.30: Ötödik sebesség 18.29: Reklám 18.30—19.30: Zeneközeiben 19.30: Sportvilág 20.00: Reklám 20.03—23.00: Show, ami show — Válto­zatok a szórakozásra 20.03: Randevú a Jókai Klubban — Az Új Tükör és a Magyar Rádió vendége: Csepregi Éva 21.05: Színházi kívánságműsor — avagy az atlétikátólaz Operaházig 22.00: Szórakoztató antikvárium — Krimi­kedvelőknek 23.20—0.14: Rockpanoráma 0.15—4.20: Éjfél után ... BARTÓK RÁDIÓ: 6.05—7.59: Muzsikáló reggel 8.05: Műsorismertetés 8.07: Időszaki kiállítások 8.10: Új CD-lemezeinkből — A St. Mar- tin-in-the-Fields Kamarazenekar Vival- di-műveket játszik 9.04: Népzene sztereóban 9.30: Operarészletek 10.00: Zenekari muzsika 11.02: Magyar zeneszerzők 11.38: A Budapesti Vonósok hangversenye 13.03: Műsorismertetés 13.05: Tükörképünk 37. darabban — Shakespeare-szeminárium (ism.) 13.35: A Budapesti Fúvósegyüttes felvéte­leiből - 1 14.05: Bach: D-dúr szvit No. 3. 14.30: A hét zeneműve — Liszt: Dalok Schiller Teli Vilmosából (ism.) 15.00: Hangverseny orosz zeneszerzők műveiből 16.07: A Rádió Dalszínháza: Három a kis­lány — Schubert—Berté daljátékának rádióváltozata Közben: 17.00: Diákfélóra — Társadalom és iskola 17.30: A daljáték közvetítésének folytatása 18.47: Dzsesszfelvételekből 19.03: Műsorismertetés 19.05: Művek és előadások— Bach: Air (ism.) 1 9.35: Zenekari operarészletek 19.57: A kamarazene kedvelőinek — A Magyar vonósnégyes játszik 21.00: Haydn: Az évszakok — oratórium Közben: 22.15: Együtt a difámmal — Csuka Zoltán verse (ism.) 22.20: Az oratórium közvetítésének folyta­tása