Petőfi Népe, 1987. augusztus (42. évfolyam, 180-204. szám)

1987-08-17 / 193. szám

1981. augusztus 11. • PETŐFI NÉPE * 1 SPORT• SPORT • SPORT LABDARÚGÓ NB II. KSC-győzelem hazai pályán A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE KECSKEMÉTI SC—VESZPRÉM 1—0 (1—0) Kecskemét. 4000 néző. Vezette: Vankó (Diviinyi, Ring). KSC: Erdei — Safranyik, Somogyi, Domomilcis, Szabó B. — Hoffmeister, Övári, Czéh, Rlácz — Freppán, Kiss. Edző: Szenfc- milháJ.yi Antail. Veszprém: Pállá — Belső, Baranyi, Perger, Csík — Omhausz, Csornai, Bognár, Gáspár — Kelemen. Horváth. Edző: Glázer Róbert. Csere: Horváth helyett Tóth a szünetben. Bognár helyett Fridman a 71. percben, Övári helyett Nagy J. a 76. percben. GcUszeraő: Damonics a 37. percben. Sárga lap: Perger a 33. perc­ben. Szögletarány: 6:2 (4:1), a KSC javára. A pályán hosszában fújó erős szélűéi szemben a kecskeméti csar pait liáirnadásalvail' kezdődött a játék. Az első helyzet ai 10. perc­ben adódott. Czléh futott el a bal oldalon,’ de beadás helyett kapu­ra lőtt és a labda keresztben el­suhant a léfodk között. A veszpré­mi csapat, nagyon scik apró sza- báillyilailmsálgsal igyekezett tör­delni a j áiiáik ot és fékezni a kecs­kéméi iek lendületét. A 23. perc­ben Czéh. Rácz adogatás után Czéh Tőét .laposan kapura,' de a lalbda Baranyán Irányt- változtat­va a kapufa tövéről szögletre pat­tant. A 33. percben Óvári a lesre ját­szó védőik közül’ egyedül vállal­kozott kitörésre. Perger azonban utána nyúlt és hátulról elkaszál- tai. Megúszna egy sárga lappal a kdó’MLtáöt érdemlő megmozdulást. A 37. percben dőlt el a mérkő­zés sorsa1. Freppán nagy lendü­lettel futott el a bal oldalon és középre ívelt. Palla kapus kissé későn indult ki és a felugró Do­monics az üres kapuba fejelte a lalbdát. 1—0. A szünet: után a szurkolók azt várták, hogy folytatódik a KSC támadássorozata, de nem egészen ez történt. Az 57. percben még Damonics beadását Czéh egyből kapura lőtte, ám a labda a léc fölött suhant el. Ezután feljöt­tek a vendégek és néhány ve­szélyes támadást is vezetlek. AZ 50. percben nagy egyenlítési lehe­tőséget hagytak ki a veszprémiek. Gáspár a jobb oldalon elfutott, beadását Kelemen tíz méterről kapásbóli lőtte a bal felső sarok felé. Erdei kapus azonban nagy bravúrral szögletre öklözött. A 70. percben Safranyik szabadrú­gását Freppán teljesen üresen kapta,, de 10 méterről ügyetlenül a1 léc fölé fejelte. A hajrában a kecskeméti csapat tartotta a lab­dát és az eredményt, és ez sike­rült is. Az első félidőben a kecskemé­ti csapat gyors támadásai, a szé­leken vezetett-rohamok egy sor helyzetet eredményeztek, és egy Hlyen támadásból esett a győztes gól is. A szünet után kiegyenlí­tett Jett a- játék és a vége felé teljésen el is szürkült mindkét csapat. Jók: Erdei, Somogyi, Szar bó B.„ Hoffmeister, Safranyik, il­letve Baranya, Ónhausz, Gás­pár. Szabó Zoltán Az NB II. állása a 3. forduló után 1. Szolnok 3 3 _ _ 6 —2 6 2. Nyíregyháza 3 2 1 — 5—3 5 3. Salgótarján 3 2 — 1 7—4 4 4— 5. Szekszárd 3 2 — 1 5—4 4 Eger 3 2 — 1 5—4 4 6. ózd 3 2 — 4—3 4 7. Csepel 3 2 — 1 3—2 4 8. Kecskemét 3 2 — 1 3—3 4 9. Komló 3 1 1 I 7—6 3 10. Bp. Volán 3 I 1 1 4—4 3 n. Dunaújváros 3 1 1 1 3—3 3 12, Ganz-MÁVAG 3 t — 2 5—3 2 13. III. Kér. TTVE 3 — 2 1 3—4 2 14. Veszprém 3 1 — 2 2—3 2 15. Diósgyőr 3 1 — 2 1—2 2 16, Szeged 3 1 — 2 1—3 2 17. Nagykanizsa 3 1 — 2 2—5 2 18. Metripond 3 1 — 2 5—9 2 19. Ajka 3 — 1 2 4—6 1 20. Kazincbarcika 3 — 1 2 2—4 1 Az NB II. további eredményei: Csepel—Szeged 1:0 (0:0); Ganz-MA- MAG—Metripond i :0 (2 :o>; Nyíregy­háza— Szekszárd 3:2 (0:1); Salgótar­ján—Nagykanizsa 3:0 (1:0); Bp. Vo­lán—Diósgyőr 1:0 (1:0). Ez történt az NB I-ben Eredmények: Kaposvár—Rába ETO 1—2, Újpesti Dózsa—Zala­egerszeg 4—0, Békéscsaba—Pécsi MSC 1—0, Vác—Bp. Honvéd 1—1, Tatabánya—Siófok 3—1, Szombat­hely—Vasas 2—2. A Videoton—M.TK-VM és a Ferencváros—Debrecen mérkőzés lapzárta után fejeződött be. LABDARÚGÓ NB III. Vendéggyőzelem a megyei rangadókon BAJAI SK— KECSKEMÉTI TE 2—0 (1—0) Kecskemét, 2500 néző. Vezette: i Szeles, j,., , BSK: Farkas — Szabó M., Sza­bó L., Tóth. J.A Morvái, Takács, 1 Pauk, Évariics, Sárközi, Sz. Tóth, Szajkó. Szaktanácsadó: Rónai Sándor. KTE: Varga — Lipők, Krá- nicz, Érsek, Horváth, Kiss P., Vida, Vági, Kátai (Halász), Do­mokos, Kovács (Berki). Edző: Linka József. 29. perc: Érsek rossz becsú­szása. után Sárközi kaparintotta meg a labdát. Élesen középre adott, és a jó ütemben érkező Pauk a jobb alsó sarokba lőtt. 1—0. 80. perc: A kaputól 18 méter­re szabadrúgáshoz jutott a BSK. Szabó L. lövése a kapufáról a hálóba vágódott. 2—0. A megyei rangadó változatos, küzdelmes játékot hozott. A BSK sokkal tapasztaltabb csapatnak bizonyult és jól kihasználta a kínálkozó lehetőségeket. Kitűnt: Szabó, Evanics, Ta­kács, illetve Varga, Vági. Ifjúsági eredmény: BSK— KTE 3—2. MISKE— HONVÉD KUN BÉLA SE 3—1 (0—0) Kiskunfélegyháza, 500 néző. Ve­zette: Oravecz. Miske: Tasnádi — Jagicza, / Hubert, Goldschmidt, Miskol- czi, Pongó. Tóth R., Kákonyi, Pesti (Petrecz), Horváth F., Pé­csi. Edző: Molnár Ferenc. HKBSE: Halász — Csáki (Ku- rucz István), Resetár, Lipiák; Molnár, Sahin, Csinosak (Kuruc?, Imre), Kanalas, Kemenes, Tal- mácsi, Csesznegi. Edző: Farkas László. 44. perc: Miskolczit és Rese- tárt kiállította a játékvezető. 52. perc: Miskei szabadrúgás után a sorfalról lepattanó ■ - lab­dát Tóth R., a kapu elé ívelte, s Pongó, öt méterről a léc alá to­vábbította. 1—0. 61. perc: Pécsi a kifutó kapus fölött a hálóba emelte a labdát. 2—0. 65. perc: Horváth F. bal olda­li beívelését Goldschmidt fe­jelte a kapuba. 3—0. 78. perc: Molnár szögletből beívelt labdáját Kanalas 12 mé­terről fejelte a hálóba. 3—1. 81. perc: Pongó a 16-os előtt kézzel ütötte el a labdát Kana­las elől, s mivel már volt egy sárga lapos figyelmeztetése, a játékvezető kiállította. Mindvégig küzdelmes, kemény belemenésekkel tarkított, nagy­iramú mérkőzésen a tudatosab­ban játszó miskeiek megérde­melten szerezték meg a győzel­met a lelkes honvédcsapat el­len. Kitűnt: Pécsi, Goldschmidt, Horváth F., Jagicza, illetve Csin­csák, Molnár. Ifjúsági eredmény: H. Kun Béla SE—Miske 4—0. SZEGEDI DÓZSA— SOLTVADKERT 5—3 (2—1) Szeged, 1000 néző. Vezette: Guti. Solt vadkert: Kerpits — Win- decker. Eiler, Marosi (Cseh), Sza­bó, Lehr, Juhász, Erdős, Szűcs, Katzenbach, Sörös. Edző: Meskő István. 26. perc: A szegedi védők hi­báztak és Lehr a 16-osról emelt a bal sarokba. 0—1. 29. perc: Marosi a 16-oson be­lül kézzel nyúlt a labdához. A 115-est Orosházi nagy erővel lőt­te és a labda a kapus kezét érint­ve a hálóba vágódott. 1—1. 41. perc: Eiler a félpályánál könnyelműsködött. Verők elvet­te tőle a labdát és a kifutó ka­pus mellett a kapu közepébe lőtt. 2—1. 51. perc: Hojszák beadása a. menteni akaró Windecker lábá-. ról a kapuba pattant. 3—1. ön­gól. 55. perc: Gyors soltvadkerti támadás végén Sörös szépített. 3—2. 67. perc: Gerecz lövése a ka­pufáról Űze elé pattant, - aki 10 méterről nem hibázott. 4—2. 78. perc: Sörös közelről lőtt a kapuba. 4—3. 78. perc: Hegyesi beadását öze fejelte a hálóba. 5—3. Az első félidőben kiegyenlített volt a játék. A másodikban a vadkerti védők többször hibáz­tak. Kitűnt: Varga, Kőhalmi, Öze, illetve Juhász, Sörös. KALOCSA—GYULA 3—Ó (1—0) Kalocsa, 1300 néző. Vezette: Bubor. Kalocsa: Gojtán — Szarka, Ker- nya, Sztankó, Berta, Aradi, Szel­ték (Keszthelyi), Kovács, Lörincz, Martikán (Mácsai), Bleszák. Ed­ző: Tamás Ferenc. 29. perc: Lörincz szögletét Ara­di közelről a hálóba lőtte. 70. perc: Ötott Martikánt buktatta, ezért kiállították. 76. perc: Lörincz labdájával Aradi kiugrott, és a kapus hasa alatt, lőtt a hálába. 2—0. 85. perc: Keszthelyi szerez­te meg a labdát és az üres kapu­ba lőtte. 3—0. A lelkesen és fegyelmezetten játszó kalocsai csapat ilyen arányban is rászolgált a. győze­lemre. Kitűnt: Szarka, Kernya, Ara­di. illetve Burai. Ifjúsági eredmény: Kalocsai SE —Gyula 2—1. Agrikon-sportnap, 1987 A Mezőgazdasági és Élelmiszer­ipari Gépgyártó Vállalat több mint tíz évvel ezelőtt ajánlott fel vándorserleget a legeredmé­nyesebb sportoló kollektívának. Az elmúlt évtizedben több ez­ren vettek részt a vállalati ve­télkedőkön, | a versengések so-, rán nemcsak mérhető eredmé­nyek, hanem ismeretségek, el­mélyült barátságok is szövőd­tek, amelyek a későbbiekben jól hasznosultak a munkakapcsola­tokban is. Ennek a hagyománynak a folytatásaként került sor szom­baton Kiskunmajsán az Agrí- kon-sportnapra. Az agrár-, és konzervipari gépgyártó szakma ezúttal tizenkettedszer találko­zott. Kiskunmajsa az első nagy­község, ahova az 1986. évi sike­res rendezvény után másodszor is visszatértek. S ez az ismétlés minősíti azt a jó szervezést, amit a majsaiak végeztek. A Kecskemétről, Kerekegy­házáról, Soltról, Kiskőrösről, Ti- szakécskéről érkezett, valamint a helybeliek képviseletében a sportpályán felsorakozott több mint háromszáz sportolót, s a szakma további csaknem ezer­ötszáz képviselőjét Nagy Csaba, a kiskunmajsaialk tanácselnöke köszöntötte. Az ünnepélyes meg­nyitón részt vett Somogyi Lász­ló, a nagyközség pártbizottságá­nak első titkára Is. Az egésznapos program során karatésnk. modellezők tartottak látványos bemutatót, ismert fő­• Indítják a női 400 méteres síkfutókat. városi művészek, énekesek szó­rakoztatták a közönséget. A spor­tolásra vállalkozók pedig atlé­tikában, kézilabdában, kispá­lyás labdarúgásban, lövészet­ben, asztaliteniszben és tekében mérték össze tudásukat. Győz­tesek és helyezettek természe­tesen ezúttal is voltak, mégsem ez volt a jellemző. Valameny- nyien jól szórakoztak, s okka! érezhették magukat nyertesnek, egy kellemes eltöltött nap része­sének. — banczik — t A tiszakécskeiek támadójátéko­sa kapura tör a kecskeméti védő mellett. • Az öröm és Hegedűs Jenő, a kiskunmaj- saiak sportfe­lelőse tetőfo­kon. Majsa nyerte (meg­védte) a pont­verseny győz­tesének járó kupát.- - ' • * * JasSKS lem. Felvételűnk a Kiskörös (sötét mezben)—Kis­. --------: .i-.iü------------------ kunmajsa mérkőzésen készült. R ÖVIDEN • RÖVIDEN X Győzelemmel mutatkozott be Strasbourgban, az Európa-baj- nokságon, a magyar női vízilab- la-válogatott. Magyarország— NSZK 16—5. X Bronzérmes lett a magyar csapat (Kormos, Csepregi) Tyer- nopolban az 500 kem-es verseny­hajók motorcsónak-világbajnok­ságán. A csapatvilágbajnoki cí­met a szovjet együttes szerezte meg a bolgárok előtt. Egyéniben világbajnok: Alekszej Isutyin (szovjet), ... 6. Kormos, ... 9. Csepregi, 10. Bálint (Bajai Spar- tacus-Vizügy SC), 11. Volentér (Bajai Spartacus-Vizügy SC), ... 22. Ticska. X Sorozatos hibák után három­szor indították a Forma—1 me­zőnyét Zeltwegben. A győzelmet végül is meggyőző fölénnyel Ni­gel Mansell (brit, Williams-Hon­da) szerezte meg, Nelson Piquet (brazil, Williams-Honda), Teo Fabi (olasz, Benetton-Ford), Boutsen (belga, Benetton-Ford), Senna (brazil, Lotus-Honda) és Prost (francia, McLaren-Por- sche) előtt. A yb-pontverseny ál­lása: 1. Piquet 54, 2. Senna 43, 3. Prost 31, 5. Johansson (svéd Mc- Lairen-Porsche) 19, 6. Berger (osztrák, Ferrari) 9 ponttal. A márkapontverseny állása: 1. Wil­liams 93, 2. McLaren 50, 3. Lo­tus 49 ponttal. X Ezüstérmes lett a női kosár­labda-válogatott a Sopronban rendezett IBV-n. A szovjet együt­tes megvédte elsőségét. X Ismét a jugoszláv fiú kosár­labda-válogatott nyerte a kadett Európa-bajnokságot, a magyar csapat a 12. helyen végzett. TOTÓ A totó 33.. heti szelvényén s zereplo mérkőzések eredményei: 1. Leverkusen—Nürnberg végeredmény l:i X 2. VfB -Stuttgart— Mönchengladbach végeredmény 6:0 1 3. Bochum—1. FC Köln végeredmény 0:0 X 4. Kaiserslautern—Bremen 0:0 X 5. Karlsruhe—Schalke 04 4:1 1 6. Bayern München­Mannheim 2:1 1 7* Essen—Wattenscheid 2:1 1 8. Bayreuth—Blau-Welss 90 0:0 X 9. Düsseldorf—Bielefeld 4:1 1 10. Freiburg—Solingen 4:0 1 11. Offenbach—Stuttgarter Kickers i:i X 12. Osnabrück—Ulm 1:1 X 13. Remscheid—Meppen 6:3 1 Pótmérkőzések: 14. Leverkusen—Nürnberg I. félidő 05 2 15. VfB Stuttgart— Mönchengladbach I. félidő 2:o 1 16. Bochum—1. FC Köln I. félidő 0:0 X GOKART Külföldi sikerek az Alkotmány Kupán Amióta a nemzetközi szövetség úgy döntött, hogy a jövő esztendei világ- és Európa-bajnokság rendezője Kecs­kemét lesz. azóta érezhetően népsze­rűbbek a helyi Ibusz Kart Club ver­senyei. Különösen a külföldiek igye­keznek mindjobban feltérképezni a számukra még ismeretlen kecskemé­ti betont, így aztán minden alkal­mat megragadnak az indulásra. Így volt ez a. vasárnapi Alkotmány Kupán is, amelyre öt nemzet (Cseh­szlovákia, Svájc, az NDK, az NSZK, valamint Magyarország) küldte el legjobbjait. Ellátogatott a versenyre Robert Langfod is, a nemzetközi szö­vetség (C. I. K.) alelnöke. Szombaton az osztrák bajnoki fu­tamok idején zuhogott az eső, igy aztán számos kicsúszás és géphiba következett be. Vasárnapra kiderült az ég. s bár szeles maradt az idő, jó pályán, kedvező körülmények között rendezték meg a futamokat. A végső helyezések sorsába a magyarok nem­igen tudtak beleszólni, az érmek ja­va részén az osztrák és a csehszlovák kartozók osztoztak. Kitettek viszont magukért a kecskeméti fiatalok, az úttörőknél, a felnőtteknél pedig Szász Árpád és a győri Nagy László „csí­pett el” egy-egy értékes helyezést a rangos mezőnyben. Eredmények: Intercontinental A—100s 1. Dierks, 2. Fürtbauer. 3. Baumgart­ner (mind osztrák). Intercontinentál C—2: Heinzmann (NDK-beli), 2. soula (csehszlovák), 3. Szenics (magyar). Formula C: 1. Krizán (csehszlovák), 2. Konopka, 3. Kopecky (mind cseh­szlovák), 3. Szász (magyar). Úttörők; 1. Safranyik, 2. Vér, 3. wisi (mind­három magyar). Alkotmány Kupa Nagydíj, léghűtéses motorok: í. Dierks, 2. Nagy László (magyar), 3. Baum­gartner. Vízhűtéses motorok: 1. Kri­zán, 2. Jarls, 3. Kopecky. MAI MŰSOR ■ '•# MOSZKVAI TV I. MŰSOR: 6.35: Labdarúgószemle. 7.20: A pa­rancs: ne nyiss tüzet! — Film. 8.50: Hírek. 14.00: Hírek. 114.15: Az orosz beszéd. 14.45: Hírek. 14.50: Filozófusok beszélge­tése. 15.40: Országos amatőr fesztivál. 16.20: Indonézia nemzeti ünnepe elé. 16.45: Világhlradó. 17.00: Gyorsítás és átalakítás. 17.30: Dokumentumfilm. 18.05: Hírek. 18.10: Gorkij: A pénz — Tévéfilm. 19.00: Híradó. 19.40: Átalakítás. 19.50: Gorkij: A pénz — Tévéfilm. 21.05: Világ- híradó. 21.20: Operarészletek— Közvetítés Rigából. 22.00: Olga hercegnő legendája — Film I. rész. 23.10: Hírek. 23.15: Önök kérték. SZLOVÁK TV II. MŰSOR: 18.25: Hírek. 18.30: A hét eseményei magyar1 nyelven. 19.00: Tv-torna. 19.10: Esti mese (ism.). 19.20: Időjárás-jelentés. 19.30: Tv-hlradó. 20.00: Svidnxik '87 — A csehszlovákiai ukrán dolgozók kulturális ünnepsége, felvételről. 20.30: Sporttükör. 21.30: Időszerű események. 21.56: Időjá­rás-jelentés. 22.00: Ez történt 24 óra alatt. 22.15: Levél Kabulból — Dokumentum­film. ÚJVIDÉKI TV: 15.05: Műsorismertetés — magyarul. 15.10: Tv-napló — magyarul. 15.25: Sportkrónika. 15.40: Nyári délután. 17.10: Tv-napló. 17.30: Gyermekműsor. 17.45: Rejtett kincs. 18.00: Gyermekműsor — magyarul. 18.30: Új dalok — magyar nyel­vű bemutató. 19.00: Ma: tájékoztató mű­sor. 19.15: Rajzfilm. 19.25: Reklám. 19.30: Tv-napló — magyarul. 19.55: Reklám. 20.00: Napjaink — magyar nyelvű műsor. 21.10: A video világából — ismétlés. 21.40: Tv-napló. 21.55: Műsorzárás. KOSSUTH RÁDIÓ: 4.30—7.59: Jó reggelt.) 8.05: Műsorismertetés Kb. 8.15: Mai programok 8.20: Mit üzen a rádió? (ism.) 9.00: A hét zeneműve 9.30: A hét költője: Heltai Jenő 9.40: Ki kopog? 10.05: Nyitnikék 10.35: Zenekari muzsika 11.00: Kerti mulatságok 11.20: A Vándor-kórus felvételeiből 11.34: A Prometheus-rejtély — Szemelvé­nyek Mesterházi Lajos regényéből XV/2. rész 11.54: Reklám 12.30: Ki nyer ma? 12.40: Reklám 12.45: Házunk tája 13.00: Klasszikusok délidőben 14.05: Műsorismertetés 14.10: Bóka László: Arcképvázlatok és ta­nulmányok (ism.) 14.25: Operettegyüttesek 14.55: Édes anyanyelvűnk (ism.) 15.00: Veszélyben 15.30: Kóruspódium 16.05: Messze... messze... Régi magyar világutazók nyomában. Magyar László 16.45: Koronásán — Galambosi László versei 16.51: Táltosbika — Kiss Anna versei 17.00: Eco-mix 17.30: Találkozás Feréncsik Jánossal 41/ 32. rész 17.55: Filmzene 18.02: Indonézia zenéjéből 18.15:.Hol volt, hol nem volt... 18.25: Könyvújdonságok 18.28: Műsorismertetés 18.30: Esti Magazin 19.15: Kibontakozás és továbblépés. Sza­bó Istvánnal, a PB tagjával, a TOT elnö­kével beszélget Győri Béla 19.50: Andrés Segovia gitározik 20.04: Völgység — Tamás Menyhért rádiójátéka 20.45: Otven éve muzsikál... 21.25: Februártól októberig 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: Halló, itt vagyok! 23.30: Haydn: B dúr szimfónia No. 51. 0.10: Himnusz 0.15—4.20: Éjfél után... PETŐFI RÁDIÓ: 4.30—7.59: Reggeli zenés műsor 8.05: Verbunkosok, nóták 8.50: Délelőtti torna 9.05—12.00: Napközben Közben: 10.00—10.10: Válaszolunk hallgatóinknak 11.25: Világújság 11.30—12.00: Balaton rádió 12.00: Hírek németül, oroszul és angolul 12.10: A Holland Királyi Tengerészet zene­kara indulókat játszik 12.25: Kis magyar néprajz 12.30: Magyar tájak dalaiból, táncmuzsi­kájából 12.58: Műsorismertetés 13.05: Slágermúzeum 14.00—16.58: Kettőtől ötig ... Közben 15.05—15.10: Reklám 16.00: Reklám 16.05: Hangos képrejtvény Kb. 16.20: Tudósítás a Magyarország— Spanyolország vízilabda EB-mérkőzés- ről 16.58: Műsorismertetés 17.08: Közvetítés a vízilabda EB-mérkő- zésről 17.30: Ötödik sebesség 18.30: Zeneközeiben 19.30: Sportvilág 20.00: Reklám 20.05: Szórakoztató antikvárium 21.05: Az ismeretlen Molnár Ferenc I. rész: Az első színdarab 22.00: Töltsön egy órát kedvenceivel 23.20—0.14: Elfelejtett dallamok 0.15—4.20: Éjfél után... BARTÓK RÁDIÓ: 6.05: Muzsikáló reggel 8.05: Műsorismertetés 8.07: Időszaki kiállítások 8.10: Új Vivaldi-lemezeinkből 11/1. rész 9.07: Népdalkórusok, hangszerkettősök 9.30: Közzenék operákból 9.56: Ionéi Pantea énekel 10.30: Rockpódium 11.00: Bruckner: V. szimfónia 12.21: Szovjet művészek operafelvételei­ből 13.03: Műsorismertetés 13.05: Vázlatok a francia forradalomhoz IV. rész (Ism.) 13.55: Zenekari muzsika 15.30: A Magyar Népköltészet Hete 16.58: Hanglemez MK 16.00: Varsói Ősz 1986. V/4. rész 17.25:-A Budapesti Fúvósegyüttes játszik 17.35: Új dzsesszlemezek 18.20: Dohnányi: Desz-dúr vonósnégyes Op. 15 (ism.) 18.50: Egészségünkért! 19.03: Műsorismertetés 19.05: Ferencsik János vezényel Közben: 20.50: A szavak — Csi1 í László versei 21.00: Az operaközvetítés folytatása Közben: 22.05: Stenocardia — Szakonyi Károly no­vellája rádióra alkalmazva 22.13: Az operaközvetítés folytatása