Petőfi Népe, 1987. május (42. évfolyam, 102-126. szám)

1987-05-25 / 121. szám

1981, tnájtts 25. • PETŐFI NÉPE © 1 SPORT •SPORT .SPORT Csak a 49. percig állta a rohamokat a BSK Kaposvári rohamokkal indult m játék és már a 2. percben nagy helyzet maradt ki a bajai kapu előtt. Bócz beadása átszállt a vé­dők fölött, a jó ütemben érkező Bíró két lépésről gyengén talál­ta el a labdát és a kapus hárí­tott. A 18. percben Bócz fejelt kapura, de Farkas kapus most is a helyén volt. A 20. perctől a bajai csapat ínég jobban behúzódott a kapu­ja elé és a kaposváriak, bár ál­landóan a BSK térfelén pattogott a labda, nem tudtak semmit sem kezdeni a mezőnyfölényükkel. Még valamirevaló gólhelyzetük sem akadt egészen a félidő utol­só percéig. Ekkor Meksz került nagy helyzetbe, de erős, fejesét Farkas a felső kapufára nyom­ta és onnan a labda a mezőnybe pattant. A szünet után hamar megsze­rezte a vezetést a hazai együttes. A 49. percben nagy tűzijáték alakult ki a bajai kapu előtt. Farkas ütötte ki a labdát, majd másodszorra Meksz lövését Sza­bó a gólvonalról vágta ki a lab­dát, de csak Miovecz elé, aki 10 méterről a hálóba lőtte. I—0. Az 55. percben Konrád csele­zett a bajai kapu előtt, amikor Tumó és Evanics közös erővel buktatta. A Ti-est Bíró a jobb sarokba lőtte. 2—0. A 61. percben Tumót durva­ságért kiállították. A 75. percben szabadrúgáshoz jutÓtt a BSK. Freppán 18 méter­A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Kaposvári Rákóczi—Bajai SK 2—1 (0—0) Kaposvár, 5500 néző. Vezette: Komáromi (Vankő, Kaibás). Kaposvár: Sándorfi — Kurdi, Deákvári, Riczu, Kraft —, Pruoker, Bíró, Konrád —, Bócz, Magyar, Meksz. Edző: Csordás István. BSK: Farkas — Tumó, Krecska, Szabó, Andreidesz —, Eva­nics, Judik, Walter —, Mixtai, Freppán, Bognár. Edző: Szent- annai József. Csere: Bócz helyett Miovecz a szünetben. Judik helyett Mor­vái a 49. percben. Kurdi helyett Petró, Bognár helyett Szőcs a 78. percben. Sárga lap: Krecska a 18., Bíró és Meksz a 41., Andreidesz a 45., Miovecz az 53. percben. Kiállítva: Tumó a 61., Mixtai a 87, percben. \ Szögletarány: 9—2 (2—1), a Kaposvár javára. ről a jobb felső sarokba csavar­ta a labdát. 2—1. A 87. percben Mixtai reklamá­lásért sárga lapot kapott, újból reklamált és kiállították. A bajai csapat az első gólig jól védekezett, utána láthatóan feladták a mérkőzést. Amikor Freppán szépített, ismét lendü­letbe jöttek a bajaiak. Ekkor né­hány csúnya szabálytalanság is becsúszott a játékba. Kitűnt: Deákvári, Bíró, Kon­rád, Mihovecz, illetve Szabó, Freppán, Walter. Jutási Róbert A labdarúgó 1. Kaposvár 2. Bp. Volán S. Vác 4. Csepel 5. Nyíregyháza 6. Komló 7. Veszprém 8. Szeged 9. Metripond 10. Szolnok 11. Ganz-MAVAG 12. Salgótarján 13. Szekszárd 14. Keszthely is. Diósgyőr 16. Baja 17. ózd 18. Nagykanizsa 19. Budafok 20. Szarvas NB 11. állása 31 16 10 5 38-27 42 31 18 S 8 56—37 « 31 16 7 8 42—30 3S 3! 14 tO 7 41—26 38 31 H 9 8 48—40 37 31 15 4 12 48—41 34 31 12 9 10 35—34 33 31 12 7 12 49—42 31 31 11 8 12 41—30 30 3l 11 8 12 32—32 30 31 10 10 11 35—36 30 31 9 12 10 27—33 30 31 11 7 13 43—50 29 31 8 11 12 28—32 27 31 6 15 10 33—44 27 31 11 5 15 31—42 27 31 9 7 15 38—41 25 31 7 11 13 33—51 25 31 9 6 16 38—53 24 31 8 5 18 34—4 9 21 A labdarúgó NB II. további eredményei: Ózd—Szeged 2—3, Komló—Bp. Volán 2—1, Csepel —DVTK 1—0, Nyíregyháza— Keszthely 1—0, Vác—Szolnok 1 —0, Budafok—Szarvas 5—1, Olaj­bányász—GANZ-MÁVAG 1—1, Metripond—Salgótarján 3—0, Szekszárd—Veszprém 2—1. TERÜLETI LABDARUGÓ BAJNOKSÁG SOLTVADKERT— KECSKEMÉTI TE 3—3 (2—0). Kecskemét, 800 néző. Vezette: Szűcs. Solt vadkert: Kerpits — Win- decker, Eiler, Marosi, Frittmann, Szabadi, Juhász, Erdős, Szűcs, Tóth, Bibók. Edző: Meskó István. KTE: Varga — Putnoki, Érsek (Sörös), Csima, Hegyesi (Boron - fcai), Egyed, Virágh, Seres, Ber­ki, Meszlényi, Kátai. Edző: Ben- de József. 2. perc: Gyors soltvadkerti tá­madás végén Szűcs fejelte a lab­dát a hálóba. 1—0. 21. perc: Bal oldali támadás után Tóth kapta a labdát, és a kifutó kapus fölött a hálóba emel­te. 2—0. 60. perc: Kátai kapott jó lab­dát a bal oldalon. Lefutotta a vé­dőket és a hálóba lőtt. 2—1. 72. perc: Juhász iramodott meg a bal oldalon, és a kiinduló Var­ga kapus mellett a hosszú sa­rokba küldte a labdát. 3—1. 76. perc: Kerpits kapus a 16- *son belül szabálytalankodott. A megítélt 11-est Csima értékesí­tette. 3—2. 82. perc: Virágh mintegy 25 méterről kapura lőtt, és a labda •» felső sarokba vágódott. 3—3. 87. perc: Windecker és Kátai ^kakaskodott”, a játékvezető mindkettőjüket kiállította. Az első félidőben lendületesem ■és jól játszott a Soltvadkert, meg­érdemelten jutott vezetéshez. A szünet után a KTE volt a jobb. Kár, hogy a hajrában eldurvult a mérkőzés. Kitűnt: Frittmann, Juhász, Szűcs, illetve Csima, Virágh. Ifjúsági eredmény: KTE—Solt­vadkert 8—0. Kristóf Tibor KECSKEMÉTI SC— MAKÓ I—0 (0—0). Makó, 40# néző. Vezette: Ora- vecz. KSC: Erdei — Málik, Szabó, Somogyi J., Babis (Dobos), Hoff­meister, Safranyik, Somogyi M., Fórizs, Óvári, Rácz. Edző: Pata­ki Tamás. 57. perc: Rácz mintegy 14 mé­terről ollózva bravúros gólt lőtt a jobb sarokba. 1—0. Mindvégig jó iramú, érdekes mérkőzésen a makóiak egyenran­gú ellenfelei voltak a tartalékos listavezetőnek. Kitűnt: Erdei, Somogyi J., Hoff­meister, Rácz,- illetve öllei, An­il. KUN B. SE— BÉKÉS 3—2 (1—2). Békés, 600 néző, vezette: Ma­gyar. Kun B. SE: Halász — Resetár, Kukely, Sahin, Dégi, Molnár, Csá­ki (Lipták), Talmácsi, Csányi, Ke- menes (Fazekas), Csincsák. Ed­ző: Farkas László. 22. perc: Molnár fejelt a háló­ba. 1—0. • 23. perc: Sülit durvaság miatt kiállították. 28. perc: Lenkefi fejelt 5 mé­terről a jobb sarokba. 1—1. 36. perc: Fehér talált a hálóba. 1—2. 75. perc: Balog jutott a kiállí­tás sorsára. 78. perc: Sahin a kifutó kapus fölött talált a hálóba. 2—2. 82. perc: Csincsák 35 méter­re a kaputól beadásra szán­ta magát, a labda lecsúszott a lábáról, és az 5-ösön álló Dávid fölött a bal felső sarokban kö­tött ki. 3—2. A lelkesebb és jobb erőkből ál­ló honvédcsapat bravúrosan meg­fordította a mérkőzést. Kitűnt: Csincsák a mezőny legjobbja, Halász, Sahin, illetve Maján, Lenkefi. MISKE— OROSHÁZA 2—1 (1—1). Miske, 1500 néző. Vezette: Ve­ress. Miske: Tasnádi — Jagicza, Hu­bert, Miskolczi, Tamási (Hayer- bacher), Pongó, Domokos, Tóth, Pesti, Pecznyik (Petrecz), Pécsi. Edző: Linka József. 10. perc: Szöglet után Tasnádi röviden öklözött, és Papp a ka­puba fejelte a labdát. 0—1. 21. perc: Domokos balról belőtt labdája a menteni akaró Nagy fe­jéről a saját kapujába pattant, öngól. 1—1. 71. perc: Tóth beadását Pécsi 9 méterről a jobb sarokba fejel­te. 2—1. A nagy iramú, látványos mér­kőzésen megérdemelten győzött a miskei csapat. Kitűnt: Jagicza, Hubert, Ha- yerbacher, Pécsi, illetve Hegedűs F., Papp. Ifjúsági eredmény: OMTK— Miske 1—0. Kiss János A Lajosmizse—Bp. Építők mér­kőzésről nem kaptunk tudósítást. TOTÓ A totó 21. játékheti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Dunaújváros—MTK-VM 2:3 t 2. Tatabánya—Bp. Honvéd 3:3x 3. Bochum—Uerdingen 2:1 I 4. Nürnberg—1. FC Köln l:lx 5. Mörtchengladb.—Schalke 04 3:1 I 6. Fortuna Köln—St. Pauli 2:2x 7. Stuttgarter Kickers—Aachen 33 1 8. SaLmrohr—Aschaffenburg 1:1s 9. Ulm—Braunschweig 4:2 ! 10. Saarbrüoken—Darmstadt 0:5 t 111. Lecce—Cesena ' 1:0 1 12. Messina—Pescara 0:0 x 13. Modena—Cremonese 1:1 x Pótmérkőzések: 14. Tri estin a—Pisa 0:0 2 15. Genoa—Parma 1:1* 16. Campobasso—Lanerossj 2:0 t AZ ÉREMTÁBLÁZATON: 5. MAGYARORSZÁG Guczoghy mérlege három bronz Vasárnap zárónapjához érke­zett a moszkvai tornász Európa- bajnokság. Az előző két nap Gu­czoghy György révén jó magyar mérlege után az volt a kérdés, szerez-e versenyzőink közül va­laki újabb érmet, s milyet? Mert a kezdet tulajdonképpen bizta­tóan alakult, hiszen Guczoghy az összetett versenyben, az 1983-as várnai Európa-bajnokság után ezúttal ismét felállhatott a dobo­góra, ami nem csekélység a rend­kívül erős, kiegyensúlyozott me­zőnyben. Az is Guczoghy kivéte­les teljesítményét dicséri, hogy összetettben rajta kívül magyar férfitornász még nem nyert ér­met világversenyen. A férfi összetett versenyt Vale- rij Ljukin (szovjet) nyerte 59.10. ... 3. Guczoghy György 58,40 ponttal. Érdekesség (vagy in­kább ritkaság?), hogy a remek formában lévő Ljukin talajon, ló.engésben, korláton és nyújtón is megszerezte az aranyérmet. A magyarok közül csak Guczoghy volt versenyben az érmes helyek­ért. Kiváló tornászun!: a talajon (19.35) és a nyújtón (19,650) mu­tatott teljesítményével a dobogó harmadik fokára állhatott. Két számban, ugrásba:: korláton az ötödik, lólengésben y/űrűn pe­dig a hatodik helyen yégzett. Az Európa-bajnckságon részt vevő 23 nemzet válogatottja kö­zül mindössze hatnak jutott az érmekből, arany viszont csupán a Szovjetuniónak (8) és Romá­niának (4). Az érem táblán Ma­gyarország a tervektől elmarad­va az ötödik helyet szerezte meg. ® Guczoghy György volt a ma­gyar csapat egyetlen éremszerzője Moszkvában­VÍZILABDA Szoros mérkőzésen ismét vereség BP. SPARTACUS—KVSC 11—7 (3—3, 2—0, 3—2, 3—2) OB I-es mérkőzés. Kecskemét, 100 néző. Vezette: Kiss O., Mayer dr. KVSC: Koncz — Király, Lo- ványi, Simon 1, Jenei 2, Deák R., Nagy I. 4, Benda, Zentai, Csillag, Sóskúti, Sárkány. Edző: Magó Gábor. Nagyiramú, küzdelmes mérkő­zésen a mezőnyben a kecskemé­tiek nem játszottak alárendeli szerepet, de a vendégcsapat Tóth Imre bombalövéseivel kihasznál­ta helyzeteit. Kitűnt: Tóth I. (7), Szilvasán 3, illetve Nagy I., Koncz, Király, Jenei. Gól emberelőnyből: 4/4, Illet­ve 6/3. Gól 4 méteresből: 1/1, il­letve 0. I ' RÖPLABDA Csak egy játszmára futotta KÖZGÄZ-KÜLKER— DUTÉP SC 3—1 (6, 14, —9, 11) NB I-es női mérkőzés a 7—16. helyért. Bp. Kinizsi utca. Vezet­te: Rádi, Legendás. Dutép SC: Farkas, Bognárné, Crnkovics, Halász, Horváth, Pó­lyák. Csere: Marokity, Jiató. Ed­ző: Rapcsányi István. A sorozatos sérülések miatt meggyengült kecskeméti csapat csak egy játszmát nyert Buda­pesten. Kitűnt: Balázs, Ecker, Vindt, illetve Bognárné, Maro­kity. KOSÁRLABDA Miskolcon győzött a KSC női csapata KSC—DVTK 83—71 (45—34) Felszabadulási Kupa női mér­kőzés. Miskolc, 200 néző. Vezet­te: Varga G., Földházi. Végig vezetve, biztosan nyert a KSC női csapata. Sütő remek távoli dobásai sok pontot hoz­tak. Ld: Sütő 29, Hegedűs 14, Kurucz 14, illetve Áronná 16, Megyeri 11, Bársony 15. FÉRFI RÖPLABDA EB-SELEJTEZŐ Ismét jobb volt az ellenfél A magyar férfi röplabda-vá­logatott vasárnap délután leját­szotta utolsó mérkőzését is Du­naújvárosban az EB-selejtező keretében. Az NDK-beliek 3—1- re nyertek, s megelőzték a miein­ket a táblázaton. A selejtezőcso­portból a hollandok és a bolgá­rok jutottak tovább. A magyar csapatnak ezúttal nem sikerült a bravúr. Botos Ferenc, a magyar váloga­tott szakvezetője így értékelte a látottakat: — Örömmel tölt el, hogy egyet­len mérkőzésen sem kényszerül­tünk statisztaszerep eljátszásá­ra. A bolgárok, a hollandok és az NDK-beliek sem mehettek biz­tosra ellenünk. Fáj, hogy nem si­került a szép búcsú, az viszont bizakodással tölt el, hogy jó csa­patom kezd formálódni. Két év múlva joggal tűzhetjük magunk elé célként az EB-döntőbe jutást. Az MTI munkatársa megsza­vaztatta a Dunaújvárosban sze­repelt öt válogatott edzőjét a torna All Star csapatára: Ma­gyar, Demeter, (magyar), Posthu- ma, Selinger (holland), Kjosszev (bolgár), Hölzig (NDK-beli). Az EB-seleJte*« végeredményé; 1. Hollandia t é -12:3 » 2. Bulgária 4 ti 8:5 7 3. NDK í 8 S 8:7 8 4. Magyarország 4 1 I 7 a 5 5. Ausztria 4 • 4 tus 4 RÖVIDEN X A korábbi híresztelésekkel ellentétben Mezey György, volt magyar labdarúgó-szövetségi ka­pitány továbbra is Kuvaitban marad. Az első ligás Jármuk csa-. patának szakvezetője lesz. X Szenzációs magyar karate­siker született az Athén melletti Pireuszban, ahol huszonhét or­szág négyszázhuszonhét (!) ver­senyzője rajtolt az ötödik taek- won-do világbajnokságon. Az ' 52 kg-os súlycsoportban Éngrich Mariann, a Zugló SE 22 éves ver­senyzője világbajnok lett. X Vasárnap Nyíregyházán be­fejeződött a motoros műrepülők 6. országos bajnoksága, amely egyben a 9. Nyírség Kupa ver­senysorozat is volt. Az A kategó­riában Bessenyei Péter (Malév MHSZ RK) szerezte meg a baj­noki címet. A B kategóriában Mé­száros Imre (MHSZ Kecskeméti RK) az előkelő második helyen végzett. X Halálos kimenetelű baleset történt vasárnap a 80 kem-es motorkerékpárosok világbajnoki futamában. Az olasz Mauro Cec- coli (23), aki élete első jelentő­sebb versenyén rajtolt, egy ka­nyar- után elvesztette uralmát gé­pe felett. Nekiütközött a korlát­nak, koponyatörést szenvedett, és súlyos sérüléseibe azonnal Bele­halt. Juhász Károly, a Honvéd Pe­tőfi SE versenyzője a 6. helyen (29:19.19 p), pontszerzőként fe­jezte be a küzdelmet, ez utoljára néhai Drapái Jánosnak sikerült « magyar motorosok közül. A spanyol Martinez győzött 28:41.31 perccel. X Hétfőn kezdődik Párizsban a francia nemzetközi teniszbaj­nokság, amelyet joggal tartanak nem hivatalos salakpáíyás vb- nek. A Roland Garros-stadion- ban sorra kerülő viadallal kez­dődik a nagy nyári sorozat, amelynek másik két kiemelkedő állomása a wimbledoni és a Flu­shing Meadow-i Grand Slam torna. Az évről évre növekedő pénz­díj idén már összesen 2,7 millió dollárt tesz ki, s hosszú idő után. először hiánytalan a mezőny, a világ valamennyi magasan jegy­zett teniszezője elindul. X Vasárnap Düsseldorf ban bo­nyolították le a férfi teniszválo- gátolták világbajnoki döntőjét. Az Egyesült Államok—Csehszlo­vákia összecsapáson az első egyes­ben az amerikai John McEnroe sportszerűtlenül viselkedett, íe- íéptetiék. Ezzel a csehszlovákok szereztek vezetést. l.VAV.Vé\V.V.VAV.*AV.V.VAV.W.V.,.,.V.W.,!*XjI^IjÍj, MAI MŰSOR TV I. MŰSOR: 16.50: Hírek 16.55: Televíziós Gyermekműsorok és Gyermekfilmek VII. Szemléje— Kőszeg 18.55: Képújság 19.00: Reklám 19.10: Esti mese 19.20: Reklám 19.30: Híradó 20.00: Reklám 20.05: Az opera sztárjai a gyermekekért. Jótékonysági gálaműsor a beteg gyer­mekek megsegítésére Kb. 22.50: Híradó 3. TV II. MŰSOR: 20.00: Képújság 20.05: Angyalok földje. Magyar film 21.35: Híradó 2. 21.50: Mentók a mentéstudományról 22.20: Képújság MOSZKVAI TV I. MŰSOR: 16.30: Átalakítás és a Járási Pártbizott­ság — 1. adás. 16.45: Világhíradó. 17.00: Gyorsítás. 17.30: Hírek. 17.35: Barbárok — szinmű. 19.00: Híradó. 19.40: A színmű folytatása. 21.10: Világhíradó. 21.40: Lear király — film 1. rész. 23.07: Hírek. 23.22: Kolmanovszkij dalai. ÚJVIDÉKI TV: 16.15: Műsorismertetés. 16.20: Sport­krónika. 16.40: Műsorismertetés — ma­gyarul. 16.45: Tv-napló — magyarul. 17.00: Reklám. 17.05: Akció. 17.10: Tv- napló. 17.30: Gyermekműsor. 17.45: Gye­rünk szórakozni — magyarul. 18.00: Öz a nagy varázsló — 8. rési — magyarul. 18.30: Népi zene. 19.00: Ma: tájékoztató műsor. 19.15: Rajzfilm. 19.25: Reklám. 19.30; Tv-napló — magyarul. 19.55: Rek lám. 20.00: Napjaink — magyarul. 20.55: Ifjúság — közvetítés a Jugoszláv Néphad­sereg Stadionjából. 22.00: Zenés műsor. 23.30: Tv-napló. 23.50: Subotica '87 — a fiatalok fesztiválja felvételről. 0.30: Műsor­zárás. 15.30: Hírek. 15.35: Egy hét a képernyőn — ajánlóműsor. 15.55: A növények meg­termékenyítése. Francia természetfilm (ism.). 16.25: Plastika Nitra-Dac Dunajska Streda I. labdarúgó-liga. 18.20: Telesport. 18.30: A hét eseményei magyar nyelven. 19.00: Esti mese (ism.). 19.20: Időjárásje­lentés. 19.30: Tv-híradó. 20.00: Prágai ta­vasz '87 — hangverseny. 21.05: Z-akció — ismeretterjesztő film. 21.30: Időszerű események. 21.56:1dójárásjelentés. 22.00: Ez történt 24 óra alatt. 22.15: Sporttükör. KOSSUTH: 4.30—7.59: Jó reggelt! Zenés műsor- 8.05: Műsorismertetés Kb. 8.15: Mai programok 8.20: Mit üzen a rádió? (ism.) 9.00: A hét zeneműve — Bartók: Scherzo zongorára és zenekarra Op. 2. 9.30: A hét költője: Juhász Ferenc (ism.) 9.41: Ki kopog? — A Gyermekrádió mű­sora 10.05: Nyitnikék— Kisiskolások műsora 10.35: Színészek énekelnek 10.53: Gazdaigazság 11.54: Reklám 12.30: Ki nyer ma? 12.40: Reklám 12.45: Házunk tája — A Falurádió műsora 13.00: Klasszikusok délidöben 14.05: Műsorismertetés 14.10: Argentin népzene 14.22: Igazgatói székcsere 14.44: Krúdy Gyula — Minden órának vi­rágát (ism.) 14.55: Édesanyanyelvünk (ism.) 15.00: Veszélyben — Az ifjúsági rádió ér­dekvédelmi műsora 15.30: Kóruspódium 16.05: Játék-teremtő 16.40: Illik? — Nem illik? 17.00: Exo-mic — Gazdasági magazin 17.30: Találkozás Ferencsik Jánossal 41/ 20. rész 18.08: Végvári Rezső: Gyimesi kettős és magyaros 18.17: Hol volt, hol nem volt... 18.25: Könyvújdonságok 18.28: Műsorismertetés 18.30: Esti Magazin 19.15: David Lytton: Húsvét, feltámadás 20.05: Aranylemezek 21.00: Valóságképünk ellentmondásai 21.30: Februártól októberig — Dokumen­tumműsor. IV. rész 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: Népdalok- 23.00: Operaáriák 0.15—4.20: Éjfél után... PETŐFI: 4.30—7.59: Reggeli zenés műsor 8.05: Népdalok, néptáncok 8.50: Délelőtti torna 9.05—12.00: Napközben Közben: 10.00— 10.10: Válaszolunk hallgatóinknak 10.45: Láttuk, hallottuk 12.00: Hírek németül, oroszul és angolul 12.10: Fúvószene Csehszlovákiából 12.25: Kis magyar néprajz 12.30: Népi zene > 12.58: Műsorismertetés 13.05: Slágermúzeum 14.00— 17.00: Kettőtől—ötig ... 16.05: Hangos képrejtvény 16.58: Műsorismertetés 17.08: Újdonságainkból — Népzenei fel- vételek 17.30: Ötödik sebesség 18.30: Zeneközeiben 19.30: Sportvilág 20.00: .Apróhirdetések 20.05—23.00: Show, ami show — Válto­zatok a szórakozásra. Hívja a 388-378- as telefonszámot 23.20: Nóták 24.00— 0.14: Blues-felvételek 0.15—4.20: Éjfél után ... Zenés műsor hajnalig BARTÓK: 6.05: Muzsikáló reggel 8.05: Műsorismertetés 8.07: Időszaki kiállítások 8.10: Kamarazene 9.00: Dzsesszarchívum 9.30: Schumann: Az éden és a préri 11.08: Barokk muzsika 11.43: A XX. század zenéjéből 12.31: Operaáriák 13.03: Műsorismertetés 13.05: Ládafia — Velencei törmelékek (ism.) 13.35: Magyar zeneszerzők 14.12: Klasszikus operettekből 14.37: Zenekari muzsika 15.38: Bemutatjuk új felvételeinket. Liszt­művek 16.10: Ravel: A pásztoróra 17.00—17.30: Diákfélóra: Orosz nyelv kis­iskolásoknak. 30. (befejező) rész. Zene- hallgatás — 4. osztályosoknak. 17.30: Vass Lajos: Bodrogközi muzsikaszó 17.49: Kamarazene 19.03: Műsorismertetés 19.05: Rossini: Olasz nő Algírban — Rész­letek 20.00: Prágai tavasz Közben: Kb. 20.45: Horgonyok és szárnyak — Ste­fan Zary szlovák költő versei Kb. 21.05: A hangversenyközvetítés foly­tatása 21.50: Kamarazene Kb. 22.40: Madrigálok 23.00: A hét zeneműve— Bartók: Scherzo zongorára és zenekarra — Op. 2. (ism.) SZLOVÁK TV II. MŰSOR: