Petőfi Népe, 1985. november (40. évfolyam, 257-281. szám)

1985-11-10 / 263. szám

; Területi labdarúgó-bajnokság HÍREK HÍREK PETŐFI NÉPE RÖPLABDA Sima győzelmek DUTÉP SC—EGER SE 3:0 (12, 3, 14) NB I. nők, Kecskemét, 200 né­ző. Vezette: Gulyás, Fodor. Dutép SC: Halász, Crnikovics, Farkas, Bognárné, Bőtös, Kovács. Csere: Szabó. Edző: Dunszt Ist­ván. Kiélezett küzdelemben aratta idei első győzelmét a kecskeméti csapat, az első játszma negy­ven (!) percig tartott, míg a ta­lálkozó 82 percig. Végül is a nagyobb ütőerő dia­dalmaskodott a jó mezőnymunka felett. Kitűntek: Bőtös, Bognár­né, Farkas, illetve Simon. KECSKEMÉTI SC—VASAS 3:0 (13, 9, 8) NB I. férfiak, Kecskemét, 200 néző. Vezette: Rádi, Kiss. KSC: Nagy P., Vámos, Farkas, Űjhidi, Nyúl, Demeter. Csere: Lantos. Edző: Karagics Mátyás. Igazi küzdelem csak az első játszmában volt, a folytatásban már egyértelműen kidomborodott a kecskemétiek nagyobb tudása. A KSC javuló formát árult el, de ez még mindig kevésnek tű­nik a ma esti KEK-mérkőzás előtt. Kitűntek: Faikas, Nyúl, Deme­ter, illetve Nagy, Pető. HONVÉD KUN BÉLA SE— BÉKÉS 1—1 (0—0) iKiskunfélegyháza, 400 néző. Vezette: Keresztúri. HKBSE: Dávid — Pipicz, Ur- bán, Málik, Tóth, Molnár, Gál, Burai (Tamási), Felföldi, Szűcs, Talapa. Edző: Farkas László. 65. perc: Tóth a békésiek tizen­hatosa előtt megszerzett egy lab­dát, majd három remek csel után a kapujából kiinduló Győrfi mel­lett a léc alá bombázott. 1—0. ■A gól után Zsíros tiszteletlen megjegyzést tett, amiért a játék­vezető kiállította. 72. perc: Pipicz késlekedett a laibda elrúgásával, Vágási elvette tőle, majd kapura lőtt, amit még Dávid bravúrosain ki tudott ütni a léc alól, a jókor érkező Vozár tíz méterről a hálóba lőtt. 1—1. Küzdelmes mérkőzésen a já­tékvezető játszotta a „főszerepet”. Több fordított ítéletével mindkét csapatot sújtotta. Kitűntek: Ur- bán, Tóth, Molnár, Szűcs, illetve Győrfi, Süli, Szabó, Felegyi. Ifjúságiak: Honvéd Kun Béla SE—iBékés 3—0. Farkas Tibor OROSHÁZI mtk— LAJOSMIZSE 0—0 Orosháza, 800 néző. Vezette: Veres. Lajosmizse: Kripkó — Virágh, Hódermarszki, Csima, Nagyhe- gyesi, Mányoki (Sajó), Ábel, Ja­nó, Hegyesi, Lendvai (Kállai), Diószegi. Edző: Bende József. .Már az első percekben „felíró­dott” a találkozó képlete: a mi- zseiek foggal-körömmel védekez­tek, míg a hazaiak nagy fölény­be kerültek, de támadásaikba sok hiba csúszott. A Lajosimizsének végülis egy pontot ért a védekező taktika, míg a hazaiak sopánkod­hatnak az elvesztett — számukra oly sokat érő — pont miatt. A lajosmizseiek valamennyi labdarúgója dicséretet érdemel lelkes játékáért. KECSKEMÉTI TE— TÁPÉ 2—0 (2—0) Kecskemét, 800 néző. Vezette: Szűrszabó. KTE: Varga — Egyed, Csor­dás, Érsek, Rózsa, Földi, Virágh, (Hegyi), Seres, Horváth, Meszlé- nyi (Walter), Feró. Edző: Sz. Tóth Antal. 20. perc: Egy előrevágott lab­dánál a vendégcsapat védői lest réklamálva leálltak. Horváth kapta az átadást, s .mivel a já­tékvezető (egyébként helyesen) tovább engedte az akciót, a háló­ba lőtt. 1—0. 31. perc: Seres hosszú indítá­sával Walter megiramodott és mintegy 18 méterről a hosszú sa­rokba lőtt. 2—0. A KTE már az első percekben három nagy gólhelyzetet is elhi­bázott. Meszlényi korai sérülése miatt elhagyta a pályát. A két­gólos előny birtokában is a KTE támadott, de a vendégek védel­me és a remekül védő Márton kapus mindent hárított. Kitűnt: Egyed, Csordás, Hor­váth, illetve Márton, Bazsó. Ifjúsági eredmény: KTE—Tápé 4—0. SOLTVADKERT— SZEGEDI VSE 5—1 (1—0) Soltvadkert, 600 néző. Vezette: Molnár. Soltvadkert: Ker.pits — Zsikla, Eiler, Cseh, Katzenbadh (Gulyás), Lehr, Szabó, Erdős, Frittmann, Tóth (Pauk), Sörös. Edző: Dob- szai Sándor. 36. perc: Erdős a bal oldalon egészen az alapvonalig cselezte magát. Beadását Sörös 8 méterről küldte a kapuiba. 1—0. 57. perc. Szöglet után Hágel- mamn lövése utat talált a kapuba. 1—1. 59. perc. A kiugró Katzen- bachot csak buktatni tudták a 16-oson belül. A 11-est Sörös ér­tékesítette. 2—1. 76. perc. Bajuszt utánrúgásért kiállították. 80. perc. Sörös kiugrott és a kifutó kapus felett a hálóba ívelt. 3—1. 82. perc. Ismét Sörös ugrott ki. Kicselezte a kapust is és úgy gu­rított a hálóba. 4—1. 86. perc. Erdős 16 m-es szabad­rúgása a kapu bal oldalába vágó­dott. 5—1. A második félidőben nyújtott jó teljesítményével megérde­melten nyert a Soltvadkert. Ki­tűntek: Kerpits, Sörös, Eiler, il­letve Deák, Hágelmann. Ifjúsági eredmény: Soltvad­kert—SZVSE 4—0. KECSKEMÉTI SC— MAKÓ 2—2 (1—0) Makó, 700 néző. Vezette: Uhrin. KSC: Erdei — Szabó, Nagy J., Somogyi, Hájer, Óvári, Safra­nyik, Kovács, Tóth Cs., Czéh, Csorba. Edző: Pataki Tamás. 23. perc: Czéh az alapvonalig cselezte magát, majd váratlanul kapura lőtt, labdája védhetetle- nül vágódott a kapuba. 1—0. 47. perc: A kapura törő Tóth Csabát buktatták a büntetőterü­leten belül. A megítélt 11-est So­mogyi értékesítette. 2—0. 65. perc: A hazaiak 17 méter­ről végeztek el szabadrúgást. Se­gesvári Katkó elé gurított, aki nagy gólt lőtt a léc alá. 2—1. 81. perc: Ezúttal a hazaiak ju­tottak büntetőhöz, amelyet Mó­ricz biztosan értékesített. 2—2. 2—0-ás vezetés után a KSC érthetetlenül visszaesett, s a ha­zaiak ezt kihasználva egyenlítet­tek. Kitűntek: Erdei, illetve Katkó, Móricz. MISKE— HATÄRÖR DÓZSA 2—2 (0—1) Misiké, 500 néző. Vezette: Balia. Misiké: Niezner. — (Horváth, (Vén), Hubert, Jagicza, Hajer- bacher, Bogárdi (Radiics), Domo­kos, Pesti, Csinosák, Kákonyi, Pécsi. Edző: Ónodi Tamás. 23. perc: Jobb oldali támadás után Ónodi kapta a labdát, majd higgadtan lőtt Niezner mellett a kapuiba. 0—1. 60. perc: Kákonyi éles szögből egyenlített. 1—1. 72. perc: Bal oldali szögletrúgás után Kákonyi kapásból bombá­zott a léc alá. 2—1. 80. perc: Nagy védelmi hiba után Grezsa egyenlített. 2—2. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen az elképzelés nélkül játszó hazai együttes pontot „rabolt” a sereghajtótól. Kitűntek: a hazai együttesből senkit sem lehet kiemelni, illetve Grezsa. A területi bajnokság állása 1. Szarvas 14 1-0 2 2 35—12 22 2. OMTK 14 6 4 2 24— 7 20 3. KTE 14 8 3 3 25—14 19 4. KSC 14 7 5 2 22—14 19 5. Gyula 14 7 4 3 21—14 16 6. Szegedi Dózsa 14 4 6 4 16—16 14 7. Lajosmizse 14 5 4 5 21—23 14 8. Makó 14 3 6 5 12—18 13 9. Szentes 14 5 3 6 13—28 13 1(0. Békés 14 3 6 5 24—23 12 11. SlZíVSE 14 4 4 6 17—24 12 1.2. H. Kun B. SE 14 2 7 5 19—24 11 13. Miske 14 2 7 5 16—22 11 14. Soltvadkert 14 4 2 « 25—31 10 15. H. Dózsa 14 4 1 9 19—35 9 16. Tápé 14 4 — 10 12—16 8 Eredmények: Szegedi Dózsa— Szarvas 1—2, Szentes—Gyula 2—1. NAPTÁR 1985. november 10., vasárnap Névnap: Béka Napkelte: 6 óra 41 perc Napnyugta: 16 óra 13 perc Holdkelte: 4 óra 55 perc Holdnyugta: 15 óra 15 perc IDŐJÁRÁS Várható időjárás az ország te­rületén ma estig: Vasárnap gyak­ran beborul az ég, és egyre több helyütt ered el az eső, zápor. A megélénkülő déli szél a Dunántú­lon megerősödik, majd északnyu- , gatira fordul. Éjszaka helyenként köd képződik. A várható legala­csonyabb éjszakai hőmérséklet általában plusz 1, plusz 6 fok kö­zött alakul, Keleten helyenként gyenge fagy is előfordul, a leg­magasabb nappali hőmérséklet vasárnap 10 és 15 fok között lesz. (MTI) A Kecskeméti Agrometeorológiai Obszervatórium és a Bajai Meteoroló­giai Főállomás jelenti: November 8-án Kecskeméten a kö- zéphömérséklet 6,8 (az 50 éves átlag 6,7), a legmagasabb hőmérséklet 12,6 Celsius-fok volt, a nap |7,4 órán át sütött. Tegnap reggel 7 órakor 2, 13 órakor 14,1 Celsius-fokot mértek. A legalacsonyabb hőmérséklet 1,3 fok, a tengerszintre átszámított légnyo­más 1018,6 millibar (emelkedő) volt. November 8-án Baján a .középhő­mérséklet 4,2 (az (50 éves átlag 7,4), a legmagasabb hőmérséklet 11,8 Cel­sius-fok volt, a nap 3,7 órán át sü­tött. Tegnap reggel 7 órakor 1, 13 órakor :14,l Celsius-fokot mé'rtek. A legalacsonyabb hőmérséklet 0,7 fok, a tengerszintre átszámított légnyo­más 1018,4 millibar (emelkedő) volt. LOTTÓ A 45. heti nyerőszámok a követ­If P7Älf • 13, 34, 64, 69, 82 A sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 45. játékhéten 5 találatos szelvény nem volt. A lottónyeremények a nyeremény­illeték levonása után a következők: 4 találatos szelvénye 196 fogadónak volt, nyereményük egyenként 52 004 forint. 3 találata 13 824 fogadónak volt, nyereményük egyenként 369 forint. A 2 találatos szelvények száma 322 012, ezekre egyenként 20 forintot fizetnek. Foktői szavazás Ünnepélyes zászlólevonás Pénteken délelőtt a Kossuth Lajos téren ünnepélyes külsősé­gek között, katonai tiszteletadás­sal levonták a Magyar Népköz- társaság Állami Zászlaját, amely a nagy dktóbieri szocialista forra­dalom 68. évfordulójának tiszte­letére lengett az árbocon. A gellérthegyi Felszabadulási emlékműnél ugyancsak katonai tiszteletadással vonták le a ma­gyar nemzeti lobogót és a mun­kásmozgalom vörös zászlaját. November 10-én, vasárnap KECSKEMÉTI KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ 19 órakor: VŐLEGÉNY. Kodály-bér- let. MOZI KECSKEMÉT Városi mozi: fél 4, háromnegyed í és 8 órakor: AZ ELVESZETT FRIGY­LÁDA FOSZTOGATÓI. 14 éven felü­lieknek. Sz., amerikai kalandfilm. Árpád mozi: fél 4 órakor: APA­CSOK. sz., NDK film. Háromnegyed 8 ♦és 8 órakor: EZ AMERIKA. Csak 16 éven felülieknek, sz., dokumentum- film. Otthon mozi: délelőtt 10, fél 6 és fél 8 órakor: HALÁLOS APUJA. US éven felülieknek. Sz., amerikai film. Mesemozi: fél 4 és háromnegyed 6 órakor: ARANYTOJÁS. BAJA Központi mozi: 4 órakor: 191 KIS­KUTYA. Sz.. amerikai film. 6 és s órakor: CApa. sz., amerikai film. Uránia mozi: fél 4, fél 6 és fél 6 órakor: AZ ELVESZETT FRIGYLÁ­DA FOSZTOGATÓI. 14 éven felüliek­nek. Sz., amerikai film. Matiné: AZ EMBEREVÖ MEDVE. KALOCSA Otthon mozi: 4 órakor: VÁNDOR­LÁSOK MESÉJE, sz., mb., szovjet mesefilm. 6 és 8 órakor: ÖNBÍRÁS­KODÁS. Sz., francia krimi. 16 éven felülieknek. KISKOROS Petőfi mozi: 3. 5 és 7 órakor: AZ ÉLET MUZSIKÁJA. Sz„ zenés ma­gyar-szovjet film. KISKUNFÉLEGYHÁZA Petőfi mozi: fél 5 és fél 8 órakor: CSILLAGOK HÁBORÚJA. SZ., kétré­szes amerikai film. LABDARÚGÓ NB II. A vártnál nehezebb bajai győzelem A BSK vezette az első támadá­sokat, de a vendégek váratlanul vezetést szereztek. A 8. percben a fél vonal közelében Szőke szerezte meg a labdát, és azonnal Hozbort indította. A csatár felnézett, és amikor látta, hogy Majzlinger kifutással próbálja megzavarni, a kapus fölött ívelt a hálóba. 0—1. A 22. percben növelhette volna az előnyét a vendégcsapat. Szőke a saját kapujától a bajai 16-osig vezette a labdát, majd az üresen álló Hozbor elé tálalt, aki azon­1. Eger SE 16 8 7 1 30—03 23 2. Diósgyőr 16 9 5 2 33—16 23 3. SZEOL-DÉLÉP 16 9 3 4 33—16 21 4. Ganz-MAVAG 16 8 4 4 3C—19 20 5. Keszthely 16 7 5 4 20—18 19 6. Dunaújváros I« 6 6 4 21—15 is 7. Szolnok 16 8 2 6 26—21 18 8. Komló 16 7 2 7 28—26 16 9. Nyíregyháza 16 7 2 7 19—18 16 10. Salgótarján 18 6 4 6 15—14 16 11. H. szabó L. SE 16 6 3 7 22—23 15 12. Metripond 16 6 3 7 25—27 15 13. Szekszárd 16 5 5 6 15—24 15 14. Sopron 16 4 6 6 19—20 14 15. Baja 16 6 2 8 24—37 14 XáC • , , 16 5 3 8 12-20 13 17. D. Kinizsi 16 3 6 7 18-26 10 1«. Veszprém 16 5 2 9 14—23 10 19. Nagykanizsa 16 3 5 8 19—29 11 20. Kazincbarcika 16 2 S 9 15—29 9 Eredmények: Nyíregyháza—Veszp­rém 2—9, Szolnok—(Eger 2—2, Metri­pond—Sopron 3—3, Keszthely—Szek­szárd 1—ü, Diósgyőr—Vác 2—0, Duna­újváros—Salgótarján 0—0, Komló— H. Szabó L. SE 2—1, ban elrontotta a nagy gólhely­zetet. A 32. percben Horváth szögle­te a védőkről Bognár elé pat­tant, aki 17 méterről laposan a bal sarokba küldte a labdát. 1—1. Az 52. percben Horváth hibá­zott az ötösön nagy helyzetben. A 73. percben bal oldali szöglet után a labda a nagykanizsai ka­pu előtt pattogott, majd a men­teni akaró Kormos fejéről a saját hálójába perdült. 2—1. A 83. percben Andreidesz síp­szó után elrúgta a labdát, és a játékvezető felmutatta a sárga lapot. Andreidesz reklamált, és így előkerült a piros lap. «! » M jf % &n\ É! 0*s Si !*, 'll) A 86. percben mintaszerű ak­cióból növelte előnyét a bajai csapat. Bognár a félpályánál in­dította Szócsőt, aki a tizenhatos­nál a felfutó Horváth elé tálalta a labdát, és a csatár futtából bombázott a hálóba. 3—1. A vendégcsapat a gyorsan szer­zett vezetés után nagy hibát kö­vetett el azzal, hogy teljesen vé­dekezésre, az eredmény tartására rendezkedett be. Ezt a taktikát csak a második bajai gól után adták fel, de elkéstek, és a rit­musváltás inkább a bajaiaknak kedvezett. Kitűnt: Harsányi, Bognár, il­letve Szőke, Kelemen. A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE: Bajai SK—Nagykanizsa 3—1 (1—1) Bajia, 2000 néző. Vezette: Aczél. BSK: Majzlinger — T.umó, Judiik, Goldschmidt, Andreidesz, Harsányi (Priikidánovics), Szőcs, Bognár, Evanics, Horváth, Kó- czián (Mohovics). Edző: Temesvári Tibor. Nagykanizsa: Müller — Fodor, Havár, Szőke, Kormos (Gré- czi), Kelemen, Hegedűs, Balogh, Hozlbor, Fuisz (Popovics), Tol­lár. Edző: TeszLer Vendel. Sárga lap: Mohovics a 68. percben, Andreidesz a 83. percben. Piros lap: Andreidesz a 83. percben. Szögletarány: 13:4, a BSK javára. Rangadót nyert a BSK Csütörtökön teljes fordulóra került sor a férfi kosárlabda NB I A-csoportjábain, de a szerdai egy mérkőzéssel kiegészítve a B-csoportban is minden csapat pályára lépett. A fővárosiba!! és vidéken több rangadót rendeztek, és a sportág történieitóbeini először a rádió körikapcsolásából is so­kan értesülhettek az események­ről. A Bp. Honvéd a Zalaeger­szegi TE ellen fölényesen, őrizte meg veretlenségét, Baján a mű- egyetemisták 15 pontos előny után maradtak alul a lelkes ha­zaiatokkal szemben. A Csepel a vidék legjobbjának minősített körmendiekre a vártnál nagyobb különbségű vereséget mért. — Eredmények: Férfiak: A-,csoport: Bp. Honvéd—ZTE 92:81 (45:35). Csepel—Körmend 86:73 (36:38): Baja—MAFC 72:69 (28:41). Tungsram—Kecskemét 81:77 (36:48). Videoton—Szeol DÉLÉP 108:82 (57:37). Az élcsoport állása: 1. Bp. Honvéd 14 pont, 2. Vi­deoton 12, 3. Körmend 11. RÖVIDEN • RÖVIDEN X Az olasz birkózók lemondá­sa miatt elmarad a november 12- ére, keddre tervezet Kecskemét— Nagykőrös—Modena birkózóver­seny. X Kettős kosárlabda-rangadót tartanak Kecskeméten, a Városi sportcsarnokban november 13-án, szerdán. 16.30-kor a KSC—Bajai SK férfi- és 18 órakor a KSC— MTK-VM női mérkőzésre kerül sor. X Elkészült az MHSZ-lövész- klubok összesített évi eredmény- listája, amelyre a kecskeméti MHSZ Kiskunsági Erdész LK ki­lenc lövésze került fel. A puskás versenyzők közül a serdülőknél Nagy Katalin, Abonyi Szilvia, az ifjúságaiknál Keményné Borbély Ágnes, Nagy Mariann, a felnőt­teknél Krajcsovszky Márta, Sza­bó Ferenc, Kemény Gyula (az utóbbi két versenyszámban is), a pisztolyos számokban Szabó Lász­ló és Kovács Gábor neve került fel a dicsőségtáblára. X A kézilabda férfi minősítő osztályozókat november 12-től 23-ig rendezik Kecskeméten, az árpádvárosi sportcsarnokban. A megyei bajnok Lajosmizse együt­tese november 14—15-én szerepel Érsekvadkert, Mecseknádasd, a Ferencvárosi Vasutas és a Balas­sagyarmat társaságában. X November 11-én, hétfőn 17 órakor az Erdei Ferenc Művelő­dési Központban Bocsák Miklós­sal, több nagysikerű sportkönyv szerzőjével találkozhatnak és be­szélgethetnek a kecskeméti olva­sók. X A serdülő fiú I. o. tornász­bajnokságon a KAC-MEDOSZ csapata a 7. helyen végzett. Ki­emelkedően szerepelt viszont Tóth Péter, aki a Iólengésben bajnok­ságot nyert, nyújtón pedig értékes helyezést ért el. Ezzel tagja lett a magyar ifjúsági válogatott ke­retnek. A másik halasi tornász, Hegyes Csaba a felnőtt válogatot­tal Ausztriában vesz részt bemu­tatón. X A labdarúgó NB I. eredmé­nyei: MTK-VM—0. Dózsa 1—2, Volán—Rába ETO 0—1, Debre­cen—Pécs 0—0, Haladás—Zala­egerszeg 0—2, Siófok—Vasas 2—0, Békéscsaba—Honvéd 1—3. X A kiesés és bentmaradás szempontjából nagyon fontos mérkőzést játszott Szegeden a KVSC vízilabdaegyüttese. A mér­kőzést a haziak nyerték meg 10—9-re, úgy, hogy a kecskemé­tiek az utolsó pillanatban egyen­lítési lehetőséget puskáztak el. CSELGÁNCS Nem sikerült a duplázás Az idei cselgáncs MNK küz­delmeit Kecskemétben rendezték meg. A KSC együttese az idén megnyerte a bajnokságot, s mellé szerette volna begyűjteni a ku­pát is. A kék-fehérek esélyei máir ak­kor alaposan megcsappantak, amikor kiderült, hogy Deák, Naigysiolymcsi és az E. Kovács- testvérek nélkül kényttelen fel­venni a küzdelmet, sőt a két juniorra, Zsoldosra és- Bekecsre sem számíthatott Varga András edző. A felsoroltaik nélkül bizony meglehetősen tartalékos csaptattal vették fel a küzdelmet a házi­gazdák, s hiába szereptelt kivá­lóan a 65 kg-os Tóth László és a 86 kg-os Szabó 'Miklós, akik súlycsoptortjukban az élen végez­tek, a csapatgyőzelmet ezúttal az újptestiek szerezték meig. Az MNK eredményei, egyéni­ben: 60 kg: 1. Szatmári (Ü. Dó­zsa), 65 kg: 1. Tóth L. (KSC), 71 kg: 1. Tóth L. (Szekszárd), 3. Gál (BSK), 78 kg: 1. Gábor (TBSC), 3. Gyulai (KSC). 86 kg: 1. Szabó (KSC), 2. Kersics (KSC), 95 kg: 1. Pomikálszki (Ü. Dózsa), 2. Török (KSC), +95 kg: 1. Tóth (MVSCj, 3. Tamás L. (BSK). Csaptatban: 1. Ú. Dózsa 26 ponttal, 2. KSC 23, 3. B<p. Hon­véd 19 ptonttal. A totó 45. heti Játékszelvényén sze­replő mérkőzések: 1. Hannover—Bochum 1—2 2 2. Schalke 04—Frankfurt 3—1 a 3. VfB Stuttgart—Kaiserslautern 2—9 1 4. Bayreuth—FC Homburg 1—6 2 5. Kassel—Aachen 2—1 l 6. Blau Weiss 90—Bielefeld 3—I 1 7. TB Berlin—Fortuna Köln vasárn 8. Duisburg—Solingen vasárr 9. Intemazionale—Napoli 12. Verona—Fiorentina Pótmérkőzések: 14. Saarbrücken—Mannheim 13. Empoli—Brescia vásárnál 16. Palermo—Triestina játsszák játsszák játsszák CSIGA játsszák játsszák Egy férfi tanulmányozza az étlapot, és nem tud dön­játsszák teni. A pincér segíteni akar játsszák neki: „Éttermünk specia­litása a csiga”. „Tudom — 2—1 1 válaszolja a vendég —, az játsszák játsszák egyik szolgált ki tegnap”. KISKUNHALAS Fáklya mozi: 4, 6 és 8 órakor: KINCS, AMI NINCS. Sz., mb„ olasz film. TISZAKÉCSKE Művelödésiház-mozi: 3 és 7 órakor: AKIT BULLDÓZERNEK (HÍVTAK. Sz., mb., olasz film. — Telefondoktor. Aki ezen a héten felhívja a kecskeméti 081- es számot, annak a hátbántal­makról beszél a telefondoktor. November 8-án arról tartottak szavazást Foktőn: csatlakozza­nak-e Kalocsához, vagy nem. A nyilvántartásba vett 1633 polgár közül 942 szavazott, az érvényes voksok száma 910. Az egyesülés mellett 279 (31%), ellene pedig 631 (69%) szavazatot adtak le. Koraeste tanácsülésen hirdették ki az eredményt; itt a jelenlevő 18 tanácstag közül 14 egyetértett a lakosság véleményével, 4 pedig tartózkodott. (Képünkön: szám­lálják a szavazatokat. Tóth Sán­dor felvétele.) Megyénk az országos sajtóban Népszabadság, novem­ber 7-i szám. Tóth Bene­dek ír a kiskunfélegyházi Vörös Csillag Tsz elnöké­ről, Pesir Istvánról. — Rácz T. János a bajai származá­sú internacionalista, Stern Dezső életútját mutatja be. Magyar Hírlap, november 7-i száin. A lap mellékle­tében Erdélyi András a Ge- menci helyzet címmel szá­mol be Bács-Kiskun érté­kes természetvédelmi terü­letének állapotáról. — KÉT KIÁLLÍTÁS EGY HE­LYEN. A kecskeméti Kertésze­ti Főiskola két kiállításnak is ott­hont ad. Hétfőn délután öt óra­kor dr. Bánszki Pál művészettör­ténész nyitja meg Ádám Lajos Szabolcs-Szatmár megyei fafa­ragó kiállítását, amely november 22-ig tekinthető meg. Egyidejűleg látogatható a Hazánk mezőgazda­sága gyerekszemmel című kis­plasztika- és rajzgyűjtemény, me­lyet december 10-ig nézhetnek meg az érdeklődők. Holnapi lapszámunkból A negyedik oldalon je­lentkezik Sajtóposta rova­tunk, amelyben több köz­érdekű írás mellett Kis­kőrösre, Kecelre és Katy- márra szólnak a szerkesz­tői üzenetek. Ugyanitt ta­lálják olvasóink Thököli Jánosnak, a párt- és a munkásmozgalom régi har­cosának a visszaemlékezé­seit. a könyvespolcra pedig az Agrárökonómiai kis­lexikont ajánljuk. Az 5. ol­dalon riportban számolunk be a naiv művészek fővá­rosi kiállításáról, amelyet az Európai Kulturális Fó­rum tiszteletére rendeztek a Néprajzi Múzeumban. Másik írásunkban a Bánk bán írójára, Katona Jó­zsefre emlékezünk, szüle­tésének 194. évfordulóján. Filmművészetünkről szóló publicisztikánk első részé­nek címe: Médiumok von­zásában. PHTOFI NÉPE A Magyar Saooialiata Munkáspárt Bács-Kiskun magyei Bizottságának napilapja. Főszerkesztő: Dr. Sztrapák Farane Főszerkesztő-helyettes: dr. Gál Sándor Kiadja: a Báoa-Klakun megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Preiszinger András igazgató Szerkesztőség, Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér 1/a. 9691 Telefon: 27-611 Telexszám: 26-216 bmlv h Terjeszti a Magyar Poata Előfizethető a hfrlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra: 43,— Ft. negyedévre: 1129,— Ft. félévre: 258,— Ft. egy évre: 516,— Ft. Készült a Petőfi Nyomdában ofszet rotáció« eljárással Kecskemét, Külső-Szegedi út 8. 8881 Telefon: 91-777 Igazgató: Ablaka látván HU ISSN 01*1—Hta