Petőfi Népe, 1985. október (40. évfolyam, 230-256. szám)

1985-10-07 / 235. szám

1985. Oktober 1. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT - SPORT • SPORT Az új kupa­ellenfelek SAKK OB I. Kettős győzelem LABDARÚGÓ NB II. Duna-parti rangadó — vereséggel A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Dunaújvárosi Kohász—Bajai SK 3—2 (2—1). Dunaújváros, 2000 néző. Vezette: Fekete M. (Gergácz, Ka- ráth). Bajai SK: Farkas —, Tumó, Goldschmidt, Mohovics, Andrei- desz —, Morvái, Harsányi, Evanics, Bognár —, Horváth, Szőcs. Edző: Temesvári Tibor. Dunaújvárosi Kohász: Holló —, Sztanó, Dupai, Miskovicz, Menyhárt —, Boldóczki, Tatár, Ress —, Csorba, Kiss, Törő. Edző: Kovács András. Csere: .Morvái helyett Hrotkó 46. pereben, Tumó helyett Pri- kidánovics az 50. percben, Kiss helyett Flórián az 53. percben, Csorba helyett Lengyel a 75. percben. Sárga lap: Boldóczki a 22. percben. Szögletarány: 9:0 a Dunaújváros javára. Gólszerzők: 16. percben Csorba, Törő a 32. percben, Bognár a 38. percben, Törő a 48. percben, és Szőcs a 84. perdben. AZ NB II. ALLASA A nyári kánikulát idéző idő­járásban, ahogy várható volt, a hazaiak támadtak fergeteges len­dülettel a mérkőzés kezdése után, és így öt perc alatt három szög­letet rúghattak. A hazai nyomás a 16. percben góllá érett, ami­kor egy jobb oldáli beívelést Mo­hovics röviden szabadított fel, Csorba lecsapott a labdára és hat. méterről védhetetlenül lőtt a kapu közepébe. 1—0. Továbbra is a Kohász maradt lendületben, majd a 32. percben Menyhért hosszú labdával szök­tette a bal szélen felfutó Törőt, aki rövid vágta után éles szögből ballal a kifutó Farkas mellett lőtt a hálóba. 2—0. Ezután egy NB Il-es mérkőzé­sen is ritkán élőforduló jelenet zajlott a 38. percben. Szőcs a kö- zépcsatár helyéről ilesgyanús helyzetben indította a bal szélen megiiramodó Evanicsot, de közben a lengető partjelzőt felülbírálta Fekete M. játékvezető. Így a ba- jaiak csapatkapitánya az alap­vonalon kicselezte a kifutó Holló kapusit, középre ívelt, és Bognár az üres kapu közepébe lőtt. 2—1. A második félidőben újra a hazaiak támadtak lendületeseb­ben. A 48. percben Törő, a Va­sas egykori bailszélsője cselezge­tett a 16-os előterében, majd kényszerítőzött Ress-sel és 15 rúé- terről a tétovázó védők mellett lőtt a kapuba. 3—1. Ezután újra dunaújvárosi per­cek következtek, de Fortuna kegyeibe vette a Sugovica-parti játékosokat. Először Tatár mellé, Flórián "Tőié lőtt, és Ress csak a kapufát találta el. abszolút gól­helyzetben, A könnyelműsködés felhozta a bajaiakat. és a 84. percben Andreidesz futott fel a bal szélen, majd a középcsatár helyén lévő Szőcshöz gurított, aki egy cseil után 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 3—2. A Duma-parti rangadón csak a számszerű eredmény sejteti a szoros végeredményt és küzdel­met, a kiegyenlített harcot. Mindez a valóságban nem így volt, mert a dunaújvárosiak egy­mást akarták felülmúlni a látvá­nyos gólszerzésben. Ami nem mindig sikerült. A bajaiak ezen a találkozón kevés helyzetüket és a hazaiak megingását mind kihasználták, de ugyaniakkor nem tudtak mit kezdeni a megújuló dunaújvárosi rohamokkal. így összegezve a végeredmény a gól­helyzetek alapján a bajaíakra nézve hízelgő. Ez pedig azt jelen­ti. hoigy tovább tart a kék-sár­gák zuhanórepülése. Kitűnt: Menyhárt, Törő, Tatár, Miskovicz. A bajaiak közül sen­kit sem lehet kiemelni. 1. Eger 11 ? 4 — 20—8 18 2. Szeol-DÉDEP 11 6 2 3 22—10 14 3. Diósgyőr 11 0 4 2 22—lt5 14 4. Dunaújváros 11 *5 4 2 17,—,10 ,14 5. Komló 11 6 2 3 22—16 14 6. Salgótarján 11 6 2 3 13— 8 14 7. Keszthely Ganz-MAVAG Hl 6 '2 3 14—112 14 8. 11 *5 2 4 118—«15 12 9. Szekszárd 11 4 4 3 ;i!2—14 12 ,10. Szolnok H 5 1 5 18—17 11 Ili— 112. H. Szabó L. SE Hl' 4 3 4 15—14 11 Nyíregyháza 11 5 1 5 15—14 11 1113. Sopron 11' 3 4 4 13—13 10 <1'4. Nagykanizsa Il­3 3 5 15—20 9 15. Vác / ii’ 4 *1’ 6 9—15 9 16. Debr. Kinizsi *11 2 4 5 13—17 8 17. Veszprém TI 3 2 6 12—19 8 iH8. Metripond 11' 3 !l 7 16—24 7 19. Baja 11 2 2 7 ,14—27 6 20. Kazincbarcika 11 — 4 7 8—20, 4 Az NB II. további eredményei: SZEOL-DÉLÉP—Sopron 1—0, Szek- szárd—Veszprém 3—0, Kazincbarcika —Eger 1—1, Nyíregyháza—Nagykani­zsa 1—0, H. Szabó L. SE—Keszthely 1—1, Diósgyőr—Komló 3—3, Szolnok— Vác 3—1, Salgótarján—Metripond 0—0, Debreceni Kinizsi—Ganz-MÁVAG 1—1. TERÜLETI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG KECSKEMÉTI SC— SOLTVADKERTI TE 1—0 (0—0) * KecSMfemét-* 2000 néző. Vese**»? Pálfy. ‘ KSC: Erdei — Mátrai, Nagy J.‘, Somogyi, Szabó, Hoffmeister, Saf- rany.ik, Varga (Óvári), Tóth Cs., Czéh, Tóth (Csorba). Edző: Pataki Tamás. Soltvadkert: Kerpits — Gulyás, Eiler, Katzenbach (Tóth), Pauk, Lehr, Szabó, Erdős, Frittmann, Zsikal (Jávorka), Sörös. Edző: Dobszai Sándor. Az 50. percben Tóth Cs. a bal oldalon két csellel elhúzott a vé­dők melleit, majd a kapu bal ol­dalába lőtt. 1—0. Az első félidőben is a KSC ját­szott mezőnyfölényben, de a ka­pu ekkor még nem forgott ve­szélyben. A szünet után á kecs­keméti csapat nagyobb sebesség­re kapcsolt, és sorra dolgozta ki a gólhelyzeteket, de csak egyet sikerült kihasználni. A nagyon gyenge játékvezetés miatt sok durvaság maradt megtorlatlan. Kitűnt: Nagy J., Tóth Cs., il­letve Kerpits, Eiler. KECSKEMÉTI TE— HATÁRŐR DÓZSA 1—0 (0—0) Orosháza, 400 néző. Vezette: Ve­res. KTE: Varga — Putnoki, Hegyi, Érsek, Rózsa, Csordás, Feró, Se­res, (Mari), Lakatos, Földi (Wal­ter), Répási. Edző: Sz. Tóth Antal. 15. perc: A hazaiak még rekla­máltak egy 11-esnek vélt eset után, mert szerintük Kesztyűst a 16-oson belül lerántották, amikor a KTE gyors ellentámadást veze­tett. Mari kiugrott a védők közül és a kapu közepébe lőtt. 1—0. Az első félidőben mindkét csa­pat egy-egy érvénytelen gólt szer­zett, a szünet után a hazaiak többet, a KTE pedig veszélyeseb­ben támadott. Kitűnt: Putnoki, Csordás, La­katos, illetve Kránic, Szőke. MAKÓ—HONVÉD KUN BÉLA SE 2—2 (1—1) : WM*«®, wsaa* »ävOvHeemni iMa- | HLnved 'Kurí'íí.’isÉ: Diivíd — 1 Pipicz, Urbán, Tóth, Málik, Ko­vács. Gál (Molnár), Burai, Kán­tor (Tamási), Szűcs, Talapa. Ed­ző: Farkas László. 11. perc: Segesvári egy cselso­rozat után 18 méterről a jobb sa­rokba lőtt. 1—0. 12. perc: Az újrakezdés után Gál vezette a labdát, majd ka­pura lőtt és a labda egy fűcso­món irányt változtatva a hálóba jutott. 1—1. 63. perc: Krisbai 11-esét Dávid kapus hárította. 66. perc: Egy part dobás körüli vita során Daróczi „megsimogat­ta” az egyik félegyházi játékos fe­jét. amiért kiállították. 18. perc: Talapa ugrott ki a késlekedő védők közül és a jobb sarokba gurított. 1—2. 88. perc: Katlás lövése a bal kapufáról átpattant a jobb kapu­fára, majd a berobbanó Nádasdi a kapu közepébe fejelte a labdát. 2—2. Jó iramú, de eléggé durva mérkőzésen igazságos döntetlen született. Kitűnt: Segesvári, Nádasdi, illetve Dávid, Pipicz, Málik, Szűcs. ‘SZENTES—MISKE 2—1 (1—1) Miske, 800 néző. Vezette: Guti. Miske: Majzlinger — Hubert, Tóth (Dobai), Vén, Radics, Illés, Domokos, Pesti, Bogárdi, Káko- nyi. Pécsi. Edző: Ónodi Tamás. 23. perc: A miskei kapu előtt kavarodás támadt, s közben Illés elvétette a labdát, amit Keszi közelről a hálóba sodort. 1—0. 33. perc: Vén beadását Pécsi kapásból küldte a hálóba. 1—1. 54. perc: Szeles futott el a jobb oldalon, beadását a tétovázó mis­kei védők között Mák a kapuba továbbította. 2—1. A lelkes és esélytelenebbnek tartott szentesiek megérdemelten vitték el mindkét pontot Miské­ről. A miskei csapatból-senki sem i nyújtott kiemelkedő teljesítményt. SZARVAS— LAJOSMIZSE 5—1 (4—0) Szarvas, 800 néző. Vezette: Kó- szó. Lajosmizse: Kripkó — Hóder- marszki, Ábel, Csima, Nagyhe- gyesi, Hegyesi, Janó, Diószegi, Lendvai, Sajó, Kocsis, (Sümegi). Edző: Bende József. A 15. percben Váczi, a 21. perc­ben Somogyi fejelt gólt, és már 2— 0-ra vezetett a Szarvas. A 28. percben Kripkó kiejtette a lab­dát, Somogyi az üres kapuba lőtt. 3— 0. A 38. percben Váczi lapos lövése utón már 4—0 volt az eredmény. A szünet után a 76. percben He­gyesi nagyerejű szabadrúgása vá­gódott a kapuba. 4—1. A 83. perc­ben Váczi állította be a végered­ményt. 5—1. Az első félidőben nagy fölény­ben sziporkázó csatárjátékot mu­tatott a Szarvas, a szünet után a Lajosmizse is sok támadást ve­zetett. Kitűnt: Váczi, Somogyi, Du- rucskó, illetve Hódermarszki, Ábel. A területi bajnokság állása 1. KSiC 9 6 '2 1 15— 7 14 2. Szarvas 9 6 1 2 25— 9 13 3. O MT’K 9 6 1 2 17— 5 13 4. KjTE 9 0 1 2 18— 7 13 5. Gyula 9 5 2 2 12— 8 12 6. Szentes 9 4 ,2 3 10—120 10 7. SZV SE 9 3 3 3 13—12 9 8. Szegedi D. 9 3 3 3 12—»10 9 9. Lajosmizse 9 3 3 3 16—18 9 T0. Békés 9 2 4 3 17—,18 8 Hl. H. Kun B. SE 9 2 4 3 112—13 8 12. Misiké 9 2 3 4 112—16 7 13. MaJkó 9 2 3 4 8—112 7 14. Tápé 9 2 — 7 8—111 4 15. H. Dózsa 9 2 — 7 9—20 4 16. Soltvadkert 9 11 2 6 8—23 4 Eredmények: Szegedi Dózsa— OMT'K 1-1, Békés—SZVSE 2—5, Gyu­la-Tápé 2—1. A Steaua Bukarest és a Legia Varsó Amint már szombati számunk­ban hírül adtuk, nem kedvezett a kupasorsolás a magyar labdarúgó- csapatoknak. A BEK-ben a Steaua Buouresti (román) lesz a Bp. Hon­véd következő ellenfele. Az UEFA Kupában a Videoton a Leigia War­szawa (lengyel) ellen játszik. Mindkét magyar csapat hazai pá­lyán fogadja ellenfelét. A máso­dik forduló első találkozójára ok­tóber 23-án, a visszavágókra no­vember 6-án kerül sor. A sorsolás utáni nyilatkozatok: Bp. Honvéd — Komora Imre vezető edző: — Amikor a dublini győze­lem után a lehetséges ellenfe­lekről beszélgettünk, egyönte­tűen mindenki azt mondta, hogy csak a románokat kerüljük el. S erre őket kaptuk. A bukares­tiek számunkra nagyon kellemet­len stílusban játszanak: kemé­nyek, hajtósak, nem ismernek el­veszett labdát. Még a Barcelo­nát is szívesebben fogadtuk vol­na. A Steaua szerintem nem jobb csapat mint a Honvéd, továbbjutás majd nagyon szoros küzdelemben dől el. Kedvezőt­len, hogy az első mérkőzésre Budapesten kerül sor, jobb lett volna vendégként kezdeni. Az tény. hogy hazai környezetben jelentős eíőnyt kell szerezni, de nem szabad nekirohanni az el­lenfélnek. Az első 90 percet ki kell húzni kapott gól nélkül. Ré­gen találkoztunk román csa­pattal, kevéssé ismerjük a Steauát. Videoton — Fejes Gábor tecn- nikai vezető: — Nem vagyunk boldogok. Azt reméltük, egy szerényebb tudású csapattal párosítanak össze. A lengyel labdarúgás az utóbbi idő­ben jelentősen feilődött. a világ­bajnoki bronzérem óta sokat lé­pett előre. Mindent összegezve: tovább szeretnénk jutni. Kovács Ferenc vezető edző és segítői ha­marosan Varsóba utaznak, hogy feltérképezzék az ellenfelet Egyébként nem jó, hogy ismét a Sóstói Stadionban kezdünk. A Tatabánya feljött „ a 3. helyre A lehető legértékesebb győzel­met vívta ki vasárnap a Tatabá­nya a Rába elleni vidéki rang­adón, (2—0), az itt megszerzett két pontjának köszönhetően ^ a bányászcsapat a 8. helyről előre­rukkolt a harmadikra. A 12. for­dulót követően a Bp. Honvéd elő­nyé már 3 pont, a 2. helyen álló Péccsel szemben. az NB i. Állasa 1. Bp. Honvéd 1*2 8 3 11 20— 7 18 2. Pécs 12 7 2 3 23—Hl 10 3. Tatabánya 12 4 6 2 als—mi 14 4. ZTTE 12 3 7 2 20—.17 .13 5. MTK-VM 112 5 3 4 17—15 113 6. Haladás 112 5 3 4 17—16 13 7. Ferencváros 12 5 ‘3 4 11(6—16 13 8. Rába EÍTO 112 3 6 3 22—T9 12 9. Vasas 112 4 4 4 118—19 12 10. Ü. Dózsa 1(2 4 3 5 ;H5—,18 TI >11. Videoton 112 3 5 4 U2—15 1T .112. Deíbrecen 12 3 5 4 1(2—17 11 13. Békéscsaba 12 3 4 5 15—17 10 |T4. Bp. Volán 12 3 4 5 116—22 10 ,115. Siófok 12 3 2 7 14—18 8 16. Csepel 12 3 — .9 9—20 6 TOTÓ A totó 40. heti játékszelvényén sze­replő. mérkőzések eredményei: 1. Dortmund—Uerdingen 5:2 1 2. Saarbrücken—-Hamburg 2:2 X 3. Hannover—1. FC Köln 3:1 1 4. Kassel—Braunschweig 2:1 1 5. Blau Weiss 90— Stuttgarter Kickers 1:1 X 6. TB Berlin—Oberhausen 2:2 X 7. Como—Fiorentina 0:0 X 8. Int e r n a z i o n a 1 e—V e ron a 0:0 X 9. Lecce—Napoli 0:0 X 10. Pisa-ttBari 1:1 X 11. Roma—Torino 2:0 1 12. Sampdoria—Milan 1:1 X 13. Campobasso—Ascoli 2:2 X 14. Pótmérkőzések: Sambenodette.se—Lazio 1:1 X 15. Catanzaro—Genoa 1:1 X 16. Pescara—Cagliari 2:0 1 DUTÉP SC—Mereszjev SE 8:6 Mint várható volt, a tapolcai együttes sakkozói nyílt sisakkal, támadó szellemben játszottak. A kecskemétiek nem tértek ki a táblán felidézett bonyodalmak elől, s végül győztesen kerültek ki az adok-kapok küzdelemből. Is­mét jól játszott, s magabizto­san győzött a második táblán Varasdy, folytatta megbízható sze­replését Máthé és Siklósi, s győz­ni tudott az újonc ifjúsági ver­senyző, Halász Attila. A mérkő­zés érdekessége, hogy az egyik legjobb Dutépes ifi, Vidéki Sán­dor ezúttal katonaruhában a Mereszjev színeiben játszott — döntetlent. Az egyéni teljesítmények: Grószpéter—Sinkovics d., Varasdy —Horváth I. 1:0, Forgács—dr. Morvái d., Máthé—Sugár 1:0, Kor­mányos—Fodré d., dr. Erdélyi— Magyar 0:1. Brandies—Adok 0:1, Salánki—Mayer d., Sárosi—Bartha 1:0, Abel—.Mádl 1:0, Siklósi—Vi­déki d., Pólyák—Mufics d., Földi —Harmatosi 0:1, Halász—Fehéí 1:0. Nők: DUTÉP SC—Mereszjev SE 1,5:0,5 Az új felállású kecskeméti csa­pat ismét eredményes volt. A győzelmet jelentő pontot Nagy Helga szerezte: Kurucsai M.—Sza- lay döntetlen, Nagy—Jakus 1:0. VÍZILABDA OB I. Vereség az utolsó másodpercekben BP. SPARTACUS— KECSKEMÉTI VlZMÜ SC 9—8 (1—2, 3—2, 3—3, 2—1). Kecskemét, 400 néző. Vezette: Kőnigh, Tibay. KVSC: Szakonyi — Debrece­ni, Király 2, Loványi 2, Dési 1, Csillag, Simon 1, Hegedűs 1, Nagypál 1, Jenei, Bodnár, Benda, Deák. Edző: Magó Gábor. A \KVSC az első percekben már akciógólokkal 2—0-ra vezetett. Később a Spartacus jól használ­ta ki emberelőnyös helyzeteit, a kecskemétiek pedig sorra elkap­kodták, vagy idő előtt eldobták a labdát. Az utolsó negyedben 8—8-as állásnál kétszer is em­berelőnyben volt a kecskeméti csapat, de mindkettőt kihagyta, és az utolsó másodpercekben a Spartacus megszerezte a győz­tes gólt. A KOMJÁDI KUPAÉRT SZENTESI VlZMÜ—KVSC 9—8 (3—2, 2—2, 2—3, 2—1). Gólszerzők: Csillag 4, Loványi. Hegedűs, Bodnár, Deák 1—1 A,, fiatalok lemásolták az elsőcsa­pat szombati vereségét, mert a hajrában egyenlő állásnál gól­helyzetben hibáztak, és a Szen­tes Öt másodperccel a befejezés előtt lőtt gólt. KÖRMENDI DMTE—BAJAI SK 52—50 (31—32). Baja, Türr István Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: dr. Nánay, Szolvássy, K Baja: Hosszú (9), L'ikár (18), Kovács (6), Gorjanácz (4), Kiss (11). Csere: Ágfalvi (2). Edző: Kovács József, Schmidt Lajos. Mindkét . ..csapat elsősorban a védekezésben tűnt ki. A,bajaiak rendkívül, pontatlanul dobtak,- a- lepattanó labda pedig rendre a körmendiek zsákmánya lett. Az utolsó másodpercben kétszer is egyenlíthetett volna a BSK. Ki­tűnt: Kiss. BP. HONVÉD—KECSKEMÉTI SC 108—85 (61—40) Kecskemét, 300 néző. Vezette: Ritter, Szamos. KSC: Csorvási (16), Felföldi (4), Szaffnauer, Radovics (14), Boross (23). Csere: Veress (6), Horváth (2), Gulyás (20). Edző: Rezák Lásziló. Áz első percben a Honvéd.: •gyÖrtf'játéJsfcal és pontoá ‘ ‘(Mba-* sokkal nagy előnyt szerzett. A KSC a hajrában feljött, de ez még a szépítéshez is kevés volt. Kitűnt: Csorvási, Boross, Gulyás, illetve Horváth 33, Heinrich 19. RÖVIDEN • RÖVIDEN X Remek versenyekkel fejező­dött be vasárnap az ausztráliai Canberrában a IV. Atlétikai Vi­lág Kupa. Az utolsó napon az NDK atlétanőinek jóvoltából két új világcsúcs született, s még több kimagasló eredményt értek el a résztvevők. Végeredményben az Egyesült Államok férfi és az NDK női csapata lett a Világ Ku­pa győztese. A két magyar részt­vevő közül Szalma LászlS volt az eredményesebb, aki távolugrás- bah bronzérmet szerzett. Bakos György, aki a 110 méteres gátfu­tásban képviselte Európa színeit, az 5. helyen végzett. X Ötödik alkalommal rendez­ték meg Kiskőrösön a Fut a Kőrös sportakciót. A 3 kilométeres tá­vot kétszáz fiatal teljesítette. A különböző korcsoportok győztesei, kisdobos leány: Fábián Zsuzsa (új iskola); úttörők: Jeszenszky Erika (Bem Isk.); KISZ-es lá­nyok: Balogh Anikó (Petőfi Gim­názium); fiúk: Hajnal László (Pe­tőfi Gimn.); úttörő fiúk: Far­kas János (Bem isk.). Valameny- nyi résztvevő emléklapot kapott. X Péntek délután négynapos látogatásra Magyarországra érke­zett Florencio Campomanes, a Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) elnöke. X Jánoshalma-Kélcshalom tér­ségében rendezték meg a tájéko­zódási futók országos nappali egyéni bajnokságát. A kétszázöt­ven versenyző kemény küzdelmet vívott az elsőségért. Eredmények, felnőtt férfiak (16,2 km, 21 ellen­őrzési pont, 44 induló): 1. Bene­dek István (Schönherz SE). Fel­nőtt nők (8,8 km, 15 ellenőrzési pont, 28 induló): 1. Oláh Katalin (Nyíregyh. Mg. Főisk.). Junior fér­fiak (27 induló): 1. Viniczai Fe­renc (Schönherz SE). Nők (17 in­duló) : 1. Kopasz Marianna (Ti­pográfia TE). Ifjúsági férfiak (36 induló): 1. Erdélyi Kálmán (Ba- latonfüred). Nők (26 induló): 1. Csillag Vera (Egri Spart.). Serd. fiúk: 1. Pozsgai László (Balaton- füred). Lányok (25 induló): Tóth Réka (Tipográfia). X Az 1988. évi szöuli olimpia közvetítési jogát az NBC ameri­kai tévétársaság szerezte meg — jelenti a DPA. A New Yorkban folyó tárgyalások után közzétet­ték, hogy ezért az NBC 300 és 500 millió dollár közötti jogdíjat fi­zet. Arról, hogy milyen feltéte­lekkel jött létre a szerződés a tv-i társaság, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság és a dél-koreai sport- miniszter, Lee Young Ho között, egyelőre még nem tudni semmit. MAI MŰSOR MOSZKVAI TV I. MŰSOR: 16.45: Ma a világban 17.00: Rövidfilm Moszkváról 17.10: Rajzfilmek 17.50: A fordított kapcsolat — film T9.00: Híradó 19.213: Koncert 21.25: Ma a világban 2.1.45: Az eljövendő századnak — té­véfilm I. rész 2*2.55: Hírek 23.00: Filmszemle SZLOVÁK TV II. MŰSOR: 17:C0: Hírek 17.05: Dokumentumfilm (FF) n.',T: Pionírok sportmagazinja (ism.) (FF) 17.Ü3: Jómadarak — angol filmsorozat l--r|i: Kiváló sportolók — Josef Rribi- linec (ism.) 13."0: A hét eseményei magyar nyelven Tévétorna 10.13: Esti mese ic.‘ 3: Tv-híradó 20.CO: Allatszelídítő — tévébalettt (ism.) 2>0.30: A Bratislavai Zenei Ünnepsé­gek híradója (FF) 20.40: A hazai és a külföldi sportese­mények összefoglalója 21.2*0: Időszerű események 2il.'c5: Időjárásj*elentés 22.CO: Ez történt 24 óra alatt 2,2.10: Az ókori Görögország — svájci filmsorozat 2. rész 2.2.20: Dr. R. Grac csembalóművész koncertje ÚJVIDÉKI TV: 16. H5: Műsorismertetés 16.20: RTV-kalauz 16.35: Sportkrónika 118:55: Intermezzo 17.00: Tv-napló — magyarul 117.15: Reklám 17.20: Bejelentkezem 17. ‘25: Tv-napló 17.45: RTV-kalauz — miagyarul H8.0O: Gyerünk az óvodába — magya­rul 18.15: Testnevelés 18.45: Oktatóműsor 1'9JU3>: Rajzfilm 19.25: Reklám 19.30: Tv-napló — magyarul 19.55: Reklám 20.'G’0: Napjaink — magyarul 21 .IH0: Zsúr — magyar nyelvű szóra­koztató műsor 21.410: Tv-napló 22.00: Műsorzárás. KOSSUTH: kb. 8.15: Mai kulturális programok 8.19: Hogy tetszik lenni? Nyugdíja­sok műsora \ 8.59: A hét zeneműve. Bach: Angol szvitek 9.29: „...minden águk egy stafé­tabot.” Devecseri Gábor versei 9.42: Ki kopog? 19.05: Nyitnikék 10.35: A német népdal évszázadai. Az NDK Rádió összeállítása 11.05: Tudományos könyvmozaik — a műszaki napokról 11.25: Hans Eisler-dalok 11.38: A kelletlen leány. Veres Péter regénye rádióra alkalmazva. XV 10. rész 12.45: Régen találkoztunk. Raposányi László vendége: Agitál Károly szob- ’ rászművész 13.05: Magyar előadóművészek albu­ma 14.10: Daloló, muzsikáló tájak 14.39: Pályaudvar. Barta Lajos novel­lája 14.55: Édes anyanyelvűnk (ism.) 15.00: Vllágablak. Az olvasás gyönyö­rűsége 15.2S: Kóruspódium 16.05: Ismeretterjesztő magazin fiata­loknak a hajózásról 17.00: Eco-mix. Gazdasági magazin 17.30: A Német Demokratikus Köz­társaság nemzeti ünnepén 18.00: Paul Torteller gordonkázlk, zongorán közreműködik: Ivaszakl Suku 18.15: Hol volt, hol nem volt... 18.25: Mai könyvajánlatunk (ism.) 19.35: Rádiókabaré — Október 20.45: Peter Schreier operafelvételei­ből 21.30: Tíz kérdés... Szakali József államtitkárhoz, a KNEB elnökéhez 22.20: „Egy nagy ország szeretné nagynak érezni magát.” Csák Ele­mér kanadai útijegyzete. I. ie.311: Halló, itt vagyok! A telefon­nál: Szilágyi János 23.30: Haydn: B-dúr szimfónia No. 98. 0.15—4.20: Éjfél után . . . PETŐFI: 8.05: Nóták 9.05—12.00: Zenés délelőtt 12.10: A Harmónia koncertfúvószene­kar játszik 12.25: Kis magyar néprajz 12.30: Népi zene 13.05: Slágermúzeum 14.00—-17.C0: Kettőtől ötig... A Rádió kívánságműsora 17.05: Újdonságainkból — magyar könnyűzenei felvételek 17.30: ötödik sebesség 18.30: Tip-top parádé. Amanda Lear felvételeiből 19.05: Nóták 19.30: Sportvilág 20.05: Rockújság. II. évfolyam 4. szám 21.05: Szovjet drámák szemléje. Ika­rosz. Justinas Marcinkevicius drá­májának rádióváltozata 21.43: Üj operettlemezeinkből 22.28: A Kaszakő együttes játszik 23.20—0.13: őszi hangulatban 0.15—4.20: Éjfél után . . . 3. MŰSOR: 9.08: Operaáriák 9.48: Zenekari muzsika Közben: 10.30: ,,Rügyes ág, remény.” NDK költők versei 10.45: A zenekari muzsika folytatása 11.30: Kamaramuzsika 13.05: A vénség kapujában. Hajnal Gábor-est Berlinben 13.51: Zenekari muzsika • 15.09: Magyar zeneszerzők 15.54: A Level 42 együttes felvételei­ből 16.24: Zenekari muzsika 17.00—17.30: Iskolarádió. 17.00: Orosz nyelv kisiskolásoknak 17.15: Szólesen. Anyanyelvi műsor kisiskolásoknak 17.30: Üj operalemezeinkből. Puccini:} Angelica nővér. Egyfelvonásos opera 18.33: Holnap közvetítjük. A Magyar Állami Hangversenyzenekar hang­versenye 19.05: Fiataloknak — kortárs zenéről 19.*5: A Német Demokratikus Köz­társaság előadóművészeinek felvéte­leiből 20.40: Diszkotéka 21.35: Mahler: II. szimfónia 23.00: A hét zeneműve — Bach: Angol szvitek íism.i KOSÁRLABDA NB I. A BSK kezében volt az egyenlítés