Petőfi Népe, 1985. március (40. évfolyam, 50-75. szám)

1985-03-18 / 64. szám

1985. március 18. • PETŐFI NÉPE • T w '*?**"* -ff >7»»' *.) ryA^x****" »—'*>> •’•*ati0*»e*%w*r< -ygy, <>-•_» v. .^ SPORT-SPORT-SPORT LABDARÚGÓ NB II Két pontra IlŐtt Kemény csatát hozott a Bp. Honvéd a „szomszédvárak” rangadója előnye Szekszárdi Dózsa—Bajai SK 3—1 (1—0) Szekszárd, 2000 néző. Vezette: Hazafi (Ádám), Vukman. Szekszárd: Horváth L. — Sza­bó L., Hahn, Tóth, Weitner A., Varga, Lauer (Kiss a 89. perc­ben), Kniesz, Kovács B., Suba, (Weitner J. a 86. percben), Me­gyeri. Edző: Kóvács István. Bajai SK: Pálinkás — Varga, Szabó, Prikidánovics (Sárközi a 67. percben), Andreidesz, Eva- nics, Goldschmidt (Morvái a 64. percben), Szőcs, Horváth F., Pek­ker, Takács. Szaktanácsadó: No- vák Dezső. A szekszárdi pálya műtrágyá­zása miatt döngölt, földes talajú edzőpályán játszották le a két szomszédvár rangadóját. A ha­gyományoknak megfelelően, több száz bajai szurkoló rándult át a tolnai „főváros”-ba. A mérkőzés hangulata végig feszült volt. A hazaiak idegei az eltűnt igazolá­sok körüli huzavona, a bajaia- kat pedig a legutóbb otthonuk­ban elszenvedett 3—1-es vereség terhelte. A 14. percben Evanics, majd két perc múlva Tóth és Megyeri kapott sárga lapot dur­va szerelésért. A 25. percben a bizonytalan­kodó bajai védőktől Kovács B. elvette a labdát, középre ívelt és Suba 10 m-ről zavartalanul lőtt Pálinkás kapujába. A gól után eggyel nagyobb se­bességre kapcsoltak a bajaiak. Támadásaik- végén csak nagy üggyel-bajjal tudott menteni a hazai védelem. A 39. percben Weitner A. páros lábbal szállt bele Pekkerbe, a produkció „ju- talmá” sárga lap volt. Két perccel később csaknem botrányba fulladt a találkozó. Tóth szabálytalanul csúszott be és a bajai Horváth a földre ke­rült. Az odafutó Evanicsot a szekszárdi játékos ököllel meg­ütötte. Nagy meglepetésre a já­tékvezető mindkét labdarúgót ki­állította. A bajai szurkolók tün­tettek az ítélet ellen és 5 percet állt a játék ... Fordulás után a Szekszárd kezdett jobban. A 49. percben Andreidesz kezére pattant a lab­da, s a játékvezető büntetőt ítélt, amit Kovács B. értékesített. 2—0. Nem sokkal ezután Andreidesz felvágta Szabót és sárga lapot kapott. Az 55. percben Megyeri átadása jó helyzetben találta Su­bát, aki még Pálinkást is kicse­lezte és így lőtt kapura. 3—0. A 64. percben Pekker jó cse­lek. utón Varga elé játszott, aki hatalmas gólt lőtt. 3—1. A mérkőzés hátralevő részé­ben a játékosok többsége már csak azzal foglalkozott, a nagy adok-kapok közepette, hogy ne maradjon adósa ellenfelének. Összegezve a látottakat, a végig heves iramú, közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak ügyesen játszva nyertek a lelkileg össze­tört bajaiak ellen. Kitűnt: Megyeri, Suba, Hahn, illetve Pekker. Kovács Zoltán A labdarúgó NB I. 18. fordu­lójában több váratlan eredmény 0 született. A Bp. Honvéd most ds hengerelt. Győzelmével tovább növelte előnyét a Manchester ellen készülő Videotonnal szem­ben. A fehérváriak hazai pályán szenvedtek vereséget a Hátba ETO ellen. A Ferencvárosnak továbbra sem megy, újabb pon­tot vesztett az Üllői úton. Az ősz sikercsapata a Debreceni JVIVSC öt gólt kapott a Nagyer­dőben. A Csepel újabb győzel­mével az élbolyba került. A Va­sas Pécsről is ponttal tért haza, megkezdte a felzárkózást. Eredmények: Eger—MTK-VM 1_0 (1—0), Bécsi MSC—Bp. Va­sas 2—2 (2—1), Bp. Honvéd— SZEOL-AK 3—0 (1—0), Csepel— Ű. Dózsa 2—1 (0—0), Videoton— Rába ETO 1—2 (0—1), DMVSC— Békéscsaba 3—5 (0—4), Tatabá­nya—ZTE 2—0 (2—0), Ferencvá­ros—Haladás 0—0. A labdarúgó NB I állása 1. Bp. Honvéd 18 U 4 3 31—12 26 2. Videoton 18 10 4 4 28—16 24 3. Rába ETO 18 9 4 5 31—30 22 4. Csepel 18 8 4 6 17—12 20 5. Debrecen . 18 7 6 5 24—22 20 6. O. Dózsa 18 8 3 7 22—16 19 7. Haladás 17 7 5 5 19—13 19 8. Zalaegerszeg 18 7 5 6 27—22 19 9. Pécs 18 6 6 6 19—18 1« 10. Vasas 18 6 7 6 31—28 17 11. Tatabánya 18 7 3 8 26—28 17 12. MTK-VM 18 6 4 8 22—22 16 13. Békéscsaba 18 7 2 9 23—34 16 14. Ferencváros 18 6 3 0 20—25 15 15. Eger 18 5 4 9 13—25 14 16. SZEOL AK 17 1 2 14 14—44 4 Területi labdarúgó-bajnokság KECSKEMÉTI TE— SZEGEDI DÓZSA 3—2 (1—0) Kecskemét, 1200 néző. Vezette: Varga F. »* '< KTE: Varga — Putnoki, Rózsa, ilajos, (Tóth), Petényi — Laká-r'*T tbs, Seres, Virágh, Parti, Meszlé- nyi, Fürtös, (Cservenka). Edző: Sz. Tóth Antal. 5. perc. Lakatos kapott jó lab­dát a bal oldalon. A szegedi vé­dők lest reklamálva leálltak, de a partjelző nem intett (helyesen tette, mfert Lakatos a védők mö­gül indult, így lesről szó sem le­hetett), a csatár kapura vezette a labdát és a kiinduló Terhes mellett a hálóba helyezte. 1—0. 32. perc. Kálmán lesről érvény­telen gólt lőtt. 56. perc. Cservenka átadásával Meszlényi ugrott ki és a hosszú sarokba lőtte a labdát. 2—0. 60. perc. Előrevágott labdából Csincsák egyből lőtt a hálóba. 2—1. 73. perc. Egy belőtt labda után nagy kavarodás támadt a KTE kapuja előtt. A labdát Horváth „találta meg” és a kapuba pat- tintottá. 2—2. 75. perc. Partdobás után Seres, mintegy 25 méterről kapásból bombázott a hálóba 3—2. A kemény, jóiramú mérkőzé­sen a KTE 2—0-ás vezetés után könnyelműsködni kezdett. A sze­gediek egyenlítettek és a két pont sorsát végül Seres nagyszerűen eltalált lövésé döntötte el a ha­zaiak javára. Kitűnt: Varga, Lakatos, Mesz­lényi, illetve Horváth, Polyvás, öze. . Ifjúsági eredmény: Szegedi Dózsa—KTE 3—2. LAJOSMIZSE—HONVÉD KUN BÉLA SE 3—0 (0—0) Kiskunfélegyháza, 300 néző. Ve­zette: Veress. Lajosmizse: Kripkó — Tóth A,, Ábel, Csima, Nagyhegyes!, Márk- li, Hódermarszki, Kocsis, Lend- vai, Sajó, Diószegi. Edző: Bende József. Honvéd Kun B. SE: Csehó — Szabó, Bense, Pipicz, Soós, Bán- fi, Horváth, Mészáros, Lukács, Szűcs, Talapa. Edző: Farkas Lász­ló. A mérkőzést a Honvéd Kun Béla SE pályájának alkalmatlan­sága miatt a Bem J. laktanya melletti, viszonylag jobb talajú pályán rendezték meg. A nem ■ túlságosan magas színvonalú mér­kőzésen a iajosmizsei csapat gyor­sabb, szemfülesebb csatárai ügye­sen kihasználták a helyzeteiket. A Honvéd Kun Béla SE együt­tese csak a lelkesedésért dicsér­hető, de ezen a napon az igye­kezet nem volt elég a pontszer­zéshez. Gólszerzők: Sajó (2), Lendvai. Kitűnt: Ábel, Márkli, Sajó, Ko­csis, illetve Szűcs. Ifjúsági eredmény: Honvéd Kun Béla SE—Lajosmizse 2—1 (0—1). MISKE—MAKÓ 2—2 (0—0) Makó, 1000 néző. Vezette: Koka- vecz. MiskeMajzlinger — Jagicza, Hubert, Dohai (Tamási), Hayer- J íBaéhef, Illés, Pécsi, Pesti, Ra- I dics, Kákonyi, Vén (Horváth). Edző: Önodi Tamás. 62. perc. Bal oldalról ívelték be a makói csatárok a labdát. Majz­linger röviden mentett, Hojszák élesen lőtt a jobb sarokba. 0—1. 65. perc. Pécsi remek cselek után középre emelt, az érkező Radics nem hibázott. 1—1. 67. perc. Újra Radics volt a főszereplő. Biztos gólhelyzetben buktatták a büntetőterületen be­lül. A megítélt 11-est Pécsi érté­kesítette. 2—1. 87. perc. A menteni akaró Illés fejéről Kovács elé perdült a lab­da, aki kapásból lőtt a léc alá. 2—2. Élvezetes, ’ jó iramú mérkőzést vívott a két együttes. Korrekt játékvezetés mellett mindkét ol­dalon több biztos gólhelyzet mar radt kihasználatlanul. Kitűnt: Majzlinger, Jagicza, Hubert, Pécsi, illetve Öllei, Tasi, Hojszák, Kovács. Ifjúsági eredmény: Makó— Miske 5—0 (5—0) maradt. A 78. percben Kiss éle­sen a kapufára fejelte a labdát. A 88. percben Kiss öt méterről, teljesen tiszta helyzetből a léc fölé lőtt. A KSC csapatából Nagy- és DióSsy játékh éWíélkeciett „ az» átlag fölé. PovrkT. ttíh « A területi bajnokság állása KOROS-CSOPORT 1. Misiké 17 9 6 2 31—16 24 2. KSC 17 8 7 2 27—14 23 3. KTE 17 10 3 4 40—29 23 4. DÉLÉP SC 17 9 4 4 40—17 22 5. Békés 17 7 5 5 31—18 19 6. Lajosmizse 17 6 6 5 24—19 18 7. -Szarvas 17 4 9 4 16—12 17 6. Makó 17 4 9 4 27—24 17 9. Sz. Dózsa 17 6 5 6 26—28 17 10. Gyula 17 4 9 4 23—27 17 11. H. Kun B. SE 17 6 5 6 16—23 17 12. Orosháza 17 5 6 6 17—15 16 13. Martfű 17 4 6 7 17—30 14 14. Nagyszénás 17 5 3 9 18—31 13 15. SZVSE 17 3 5 9 13—34 11 16. Bcs. Agyagipar 17 1 2 14 8—37 4 A forduló eredményei: Szarvas— Gyula 0—L, DfJLfiP—SZVSE 2—0, Nagyszénás—Békés 1—0, Orosháza— Bcs. Agyagipar 0—0. MARTFŰ—KECSKEMÉTI SC 0—0. Martfű, 400 néző. Vezette: An- csin. KSC: Erdei — Hoffmeister, Gugyerás, Hegyi, Nagy, Mata, Dióssy, Kiss, Domokos, Tóth (Ko­vács),- Mátyás (Mohovics). Edző: Pataki Tamás. Pályának alig nevezhető sár­tengerben alacsony színvonalú játék folyt. A KSC fölényben játszott, helyzetek is adódtak, de nem sikerült értékésíteni. A 40. percben a hazai kapu előtt nyil­vánvaló ill-est Ancsin játékveze­tő nem adott meg, sőt a reklamá­ló Hoffmeistemek felmutatta a piros lapot! A tíz főre olvadt kecskeméti csapat továbbra is támadásban MAI MŰSOR TOTÓ V. Kaiserslautern—Hamburg törölve 2. Bielefield—(Frankfurt 2:2 X 3. Dortmund—l. FC Köln 2:0 1 4. Karlsruhe—Möncheng&adbach 0:1 2 5. Braunschweig—Schalke 04 4:2 1 6. Fortuna Köln—Freiburg 0:0 x 7. St.-Pauli—Kassel 1:2 2 8. Roma—Juventus 111 X 9. Florentine»—Verona 1:3 2 10. Intemaziomale—Milan 22 X 11. Empoli—Lecce 2:2 x 12. Parana—Catania 1:0 1 13. Samibenedettese—Genoa m x 14. Taranto—Arezzo 1:1 x 15. Udinese—Avellino 2:0 l 16. Torino—Sampdorla ill x KOSSUTH: ÚJVIDÉKI TV: _____________ 1 6.55: Műsorismertetés — 16.20: RTV-kalauz — 16.35: Sportikróniika — 16.55: Intarmezzó — 17.00: Tv-naipló — magyarul — 17.15: Reklám — 17.20: Alkotó — 17.25: Tv-napló — 17.45: RT V ^kalauz — magyarul- — 1Ó.00: Gyere velem az óvodába — magya­rul — 18.15: Általános oktatóműsor — 18.45: Gyermekműsor — magyarul — 1<9j15 : Rajzfilm — 19.25: Reklám — 19.30: Tv-napló — magyarul 19.55: Rek­lám — 20.00: Napjaink — magyarul — 2U10: Zsúr — magyar nyelvű szórakoz­tató műsor — 21.40: Tv-napló — 22.00: Műsorzárás. 8.20: Mit üzen a Rádió (ism.) 9.00: A hét zenemüve — Bach: 12. kantáta „Weinen, Klagen, Sorgen, Zagen" 9.30: Kitárt szegénység. Váci Mihály versei 9.39: Ki kopog? 10.05: Nyitnikék 10.35: Nóták 11.05: Ámor a fekete kontinensen. Krizsán László írása 11.25: Kórusdalok 11.39: Jókai Mór élete és kora. Mik­száth Kálmán írása. XVUI/12. rész. 12.30: KI nyer ma? 12.45: Házunk tája 13.00: Magyar előadóművészek albu­ma : Kovács Dénes hegedül 14.10: Emlékezés dr. Kiss Lajos nép- zenekutatóra KOSÁRLABDA Bajai vereség, kecskeméti győzelei NB I-ES FÉRFIMÉRKÖZÉS A LEGJOBB NÉGY CSAPAT KÖZÉ JUTÁSÉRT: ZTE—BAJAI SK 83—78 (46—45) Zalaegerszeg, 3000 néző. Vezette: Szécsi, Juhász. BSK; Hosszú (26), Kovács (4), Likár (12), Pestality (5), Gorja- nácz (18). Csere: Kiss (13), Csa­nádi. Edző: Kovács József és Schmidt Lajos. A zalaegerszegiek nagyobb lendülettel, a bajaiak pontosabb dobásokkal kezdték, s bár Hosz- szú sorozatban érte.el a 3 pontot érő találatokat, a BSK a 13. perc­ben vette át először a vezetést. Csak a félidő hajrájában jutott ismét előnyhöz a ZTE. A szünet után tovább folytatódott a nagy taktikai csata és a „dobópárbaj”, de egyik csapat sem tudott ko­moly előnyt szerezni. A mérkő­zés utolsó percét még 78—78 ál­lással kezdték meg, majd megis­métlődött a bajai fordulat. A ZTE rutinos cserejátékosa, Bod­rogi, aki egy héttel korábban Ba­ján is döntő érdemeket szerzett, most egy hárompontos és egy két­pontos kosárral eldöntötte a mér­kőzést, és a négyes döntőbe ju­tást a ZTE számára. Kitűnt: Ma­gyar (14), Szűcs (25), Bodrogi (9), illetve Hosszú, Gorjanácz, Kiss. A Körmendi Dózsa idegenben 78—75 arányban nyert és ugyan­csak bejutott a négyes döntőbe. NB I-ES FÉRFIMÉRKÖZÉS A 7—14. HELYÉRT KECSKEMÉTI SC—PÉCSI VSK 99—84 (42—34) Kecskemét, 300 néző. Vezette: Szabó IV., Simó. KSC: Csorvási (8), Felföldi (23), Horváth (8), Radovics (6), Boros (21). Csere: Veress (12), Gulyás (21), Vrana. Edző: Rezák László Az első félidőben a KSC veze­tett, de az eredmény végig szo­ros maradt. A kecskeméti csapat 30—26, majd a félidő végefelé 34—30 arányban vezetett. A for­dulás után nagyobb sebességre kapcsolt a KSC és a pécsiek ek­kor igazolták a gyenge erőnlé­tükről kapott híreket. Az elvesz­tett labdák után rendre állva maradtak és a KSC gyorsan el­húzott. A legnagyobb különbség (85—66) a 36. percben volt a két csapat között. A kecskemétiek ekkor feleslegesen erőltették a távoli dobásokat és a hajrában valamit javítottak a pécsiek. Iz­galomra mindössze az adott okot, hogy Simó játékvezető rosszul lépett, megsérült és közel ötper­ces ápolás után sántikálva vezet­te végig a találkozót. Kitűnt: Felföldi, Gulyás, illetve Varasdi (18), Tóth (15). A csoport további eredményei: Videoton—Oroszlány 67—59, Tungsram SC—SAÉV 83—82, SZEOL AK—BSE 86—71. A BAJNOKSÁG ALLASA: 7 2 729—670 16 7. Videoton 8. Tungsram 8. KSC 10. SAÉV 11. SZEOL AX 12. BSE 13. PVSK 14. Oroszlány 6 3 700—711 15 3 4 781—700 14 5 4 089—679 14 4 S 732—769 13 4 S 670—751 13 3 5 700—731 12 2 7 622—668 11 NB I-ES NŐI MÉRKŐZÉS A 7—14. HELYÉRT KECSKEMÉTI SC—CSEPEL SC 63—56 (33—27) Csepeli Sportcsarnok. Vezette: Harsányi, Major Gy. KSC: Kovács (10), Fück (13), Farkas (16), Borgulya (6), Haja- gos (13). Csere: Sütő (2), Krimin (3). Edző: Király Sándor. Közepes teljesítménnyel is biz­tosan, végig vezetve győzött a kecskeméti csapat Kitűnt: Far­kas, Kovács, Fück, Hajagos, il­letve Konrády (20), Csendes I. (14). i . A csapott további eredményei: SZEOL AK—KSI 86—60. Szek­szárdi Dózsa—OSC 70—69, TFSE —DVTK 94—71 A bajnokság állása: 7. KSC 8. TFSE 9. SZEOL AK 10. OSC 11. DVTK 12. Csepel 13. Szekszárd 14. KSI 7 1 590—524 15 6 2 608—562 14 5 3 511—449 13 4 4 568—575 12 4 4 623—610 12 3 5 541—580 11 2 6 508—585 ló 1 7 627—621 9 SAKK ÖB I Sikerült a kettőzés FÉRFIAK DUTÉP SC— BP. VASAS 8,5:5,5 A két csapat sokáig fej fej mel­lett haladt, a negyedik órában következett be a fordulópont. Máthé ellenfele időtúllépéssel vesztett, s a kecskeméti együttes szerzett vezetést. A két egyenlő erejű csapat mérkőzésén némi meglepetésre nagyarányú hazai győzelem született. Az egyéni eredmények: Grószpéter—Bilek döntetlen, Varasdy—Meleghegyi 0:1, Forgács—Káposztás d., Má­thé—M. Kovács 1:0, Kormányos —Vígh d., dr. Erdélyi—Balogh d., Brandies—Gasztonyi 0:1, Sa- láriki—Létay. 1:0, .Sárosi—Havasi 1:0, Ábel—Gyurkovics d., Sikló­si—Szekeres 1:0, Pólyák—Szögi 1:0, Vidéki—Kustár d., Földi— Tamássy döntetlen. DUTÉP SC— BP. STATISZTIKA 7,5:6,5 A vasárnapi mérkőzés Kor­mányos villámgyőzelmével biz­tatóan indult, de egy hármas so- ■ r’ozatvereség nehéz helyzetbe hozta a hazaiakat. Szerencsére a kettős forduló legjobbjai, Sikló­si és Pólyák másodszor is győzni tudtak. így a DUTÉP SC férfi­együttese pozitív mérleggel zár­hatta a nehéz hétvégét. Az egyé­ni eredmények: Grószpéter— Végh döntetlen, Varasdy—Zsin- ka 0:1, Forgács Marosi d., Máthé —Glatt d., Kormányos—Széli 1:0, dr. Erdélyi—Füsthy d., Brandies —Tokaji 1:0, Salánki—Waldmann 0:1, Sárosi—Budinszky d., Ábel— Milliner d., Siklósi—Bíró 1:0, Pó­lyák—Szidon 1:0, Vidéki—Szie- berth 0:1, Földi—Vancsura dön­tetlen. NŐK DUTÉP SC— BP. VASAS SC 1:0 (1) Kurucsainé biztosan győzött, Németh függőjátszmá ja nyerő- esélyes, így kétpontos győzelem várható. Németh—Máthé függő, Kurucsainé—Horvtóth 1:0. DUTÉP SC— BP. STATISZTIKA 0,5:1,5 Németh egyenlő állásban eről­tette a nyerést, s végül vesztett. Az eredmények: Németh—Grosch 0:1, Kurucsainé—Bartha döntet­len. Az eddig lejátszott három mérkőzésen a DUTÉP SC férfi­együttese 25,5 pontot, a női csa­pat 3,5 (1) pontot szerzett. L. D. ASZTALITENISZ NB II Rangadót nyert a Lenin Tsz SK csapata KISKUNFÉLEGYHÁZI LE­NIN TSZ SK—NAGYBÁTONY 13:12 Kiskunfélegyháza, Petőfi Sán­dor Ált. Iskola. Győztesek: Bense 5, Huszta ■ 5, Verebes 3, "Erdélyi 0, Laczke*r-0, Mindvégig nagyon izgalmas csa­tát vívtak a félegyháziak. A ta­lálkozó 12:12-re állt, s az utolsó mérkőzésen a döntő játszmában Bense ellenfele 20:16 arányban vezetett. Innen nyert a félegyhá­zi asztaliteniszező 25:23-ra és szerezte meg csapatának a végső sikert jelentő győzelmet. A fél­egyháziak ezzel megerősítették 3. helyüket a táblázaton. RÖVIDEN • RÖVIDEN X Befejeződött Kecskeméten a T. Nagy Antal sakk-emlékver­seny. A K. Spartacus hagyomá­nyos tornáján 28 sakkozó vett részt. A verseny győztesei: 1. Mészáros Gyula (K. Széchenyi) 9 ponttal, 2. Marosi Csaba (K. Széchenyi) 8,5, 3. Donkó Mátyás (KTE) 8 pont. X A megyei labdarúgó-szövet­ség elnöksége törölte a Miskére tartó Tóth Róbert büntetését, akit a Kalocsai SE 2 évre tiltott el a játéktól. X A segédedzők kötelező to­vábbképzését 1985. áprilistól júli­usig tartja a megyei testnevelési és sportosztály. Az 1978—80. év­ben végzett edzőket erről levél­ben értesítik, de jelentkezhetnek azok az edzők is, akik valami­lyen okból korábban nem tudtak eleget tenni a kötelező továbbkép­zés feltételeinek. X Vasárnap délelőtt a kecske­méti fedett uszodában előkészü­leti mérkőzést vívott a Kecske­méti Vízmű SC csapata az OB I- es FTC együttesével. A hatne- gyedes edzőmérkőzésen a me­zőnyben jól játszott a kecskemé­ti csapat, de a kapu előtt az OB I-es gárda bizonyult határozot- tabbnak. X Jól szerepelt Portisch Lajos a linaresi sakk szuperversenyen. A 6. fordulóban függőben ma­radt játszmáját megnyerte Korcs- noj ellen, s ezzel felzárkózott a verseny élmezőnyéhez. A torna állása a 7. forduló után: Korcs- noj, Ljubojevics 4,5—4,5 (1—1), Portisch és Hübner 4,5—4,5. Adorjánnak 1,5 pontja van. X Az NSZK-beli Boppardban nemzetközi gyaloglóversenyen három ország 44 női és négy nemzet 90 férfi atlétája indult a 20 kilométeres gyaloglóverse­nyen. A magyar szálas János 1 óra 29:17 nagyszerű idővel győ­zött, a nyugatnémet versenyzők előtt. X A velencei nemzetközi ököl­vívó-viadalon három magyar versenyző, a 48 kg-os Isaszegi, a 91 kg-os Alvics és a +91 kg-os Szikora ezüstérmet nyert. X A szocialista fővárosok kézi­labdatornáját az ifjúsági fiúk és leányoknál is Budapest csapata győzött. X Pécsett befejeződött a VIII. Pannónia Kupa nemzetközi vívó- verseny. Az utolsó napon a női tőrözők versenyét Szőcs Zsuzsa (MTK-VM) nyerte Hajzer (O. Dózsa) és Hrabin (Ű. Dózsa) előtt. A Pannónia Kupát 20 pont­tal az Újpesti Dózsa nyerte. X Elutasította az MLSZ fel- lebbviteli bizottsága a Szekszárd panaszát és az eredeti határozat maradit érvényben, vagyis 3—0 gólaránnyal a 22. sz. Volán kap­ta a két pontot. X Jugoszláviában a sírepülő­világbajnokság előtt már az ed­zésen két világcsúcs született. Először Mike Holland (USA) 186 méterre repült, nem sokkal ké­sőbb a finn Nykänen 187 méte­res ugrással túlszárnyalta. 14.34: A szállítóknál. Gellérl Andor Endre novellája 14.55: Edeg anyanyelvűnk (Ism.) 15.00: Mozgásterek. Riport 15.30: Kóruspódium 15.48: Serocki: Szvit négy harsonára 16.05: Zenéről gyerekeknek 17.00: Eco-mlx 17.30: Zenekari muzsika 19.15: Zárszámadás 20.45: örökzöld dallamok 21.30: Az utak összefutnak. Apró An­tal portréja 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: Egy rádiós naplójából 0.10: Lantmuzsika PETŐFI: 8.05: Nótamuzsika 8.50: Délelőtti torna 9.05— .13.00: Napközben 13.10: Operettnyitányok 13.35: Kis magyar néprajz 13.30: Népdalok 13.05: Pophullám 14.00— 17.00: Kettőtől—Stiff ... 17.05: Újdonságainkból 17.30: Ötödik sebesség 16.30: Ritmus! Harvey Mason felvéte­leiből 19.05: Nóták 19.30: Sport világ 30.05— 33.00: Show, ami show 33.30: A mai dzsessz 34.00— 4.30: Éjféltől hajnalig 3. MŰSOR: 9.08: Régi magyar dalok és táncok 9.30: Operafelvételek 10.00: Kamaramuzsika 11.00: Zenekari muzsika 12.17: Operaáriák 13.05: Zenés játékokból 13.55: Kórushangverseny 14.57: Zenekari muzsika 16.05: Perényi Miklós gordonkázik 17.00—17.30: Iskolarádió 17.30: »»Az éteren át...» Írók, költők. rendezők a rádióról. I. 18.20: A Ebét zenemüve — Bach: 12. kantáta „Weinen, Klagen. Sorgen. Zagen" (ism.) 18.50: Veracini: G-dúr szonáta 19.05: Neked sem mindegy! Diem* hely-zet. Riport 19.35: Puccini: A Nyugat lánya. Há- romfelvonásos opera 21.53: A zeneirodalom remekműveiből 22.53: Zenei panoráma