Petőfi Népe, 1985. március (40. évfolyam, 50-75. szám)

1985-03-19 / 65. szám

1985. március 19. O PETŐFI NÉPE • 1 SPORT. SPÓRT • SPORT Vereségek ellenére óriási az érdeklődés A bajnokságban elszenvedett két hazai veresége ellenére óriá­si az érdeklődés Székesfehérvá­rott a szerdai UEFA-Kupa lab­darúgó-mérkőzés iránt. A 25 000 belépő már napokkal ezelőtt gaz­dára talált, s a klub közölte, hogy többet nem tudnak kiadni, pe­dig sok az érdeklődő, még a kör­nyező országokból is. A Rába ETO elleni mérkőzés után viszont érthetően rossz volt a hangulat, s a pályát is alapo­san „felszántották". Vasárnap este pedig villámlás és menny­dörgés kíséretében havas, jeges zápor zúdult a városra, amely nem tett jót a már úgyis meg­viselt pálya talajának. A legna­gyobb kérdés viszont az, hogy miként felel meg a csapat az újabb feladatnak. Vezetők, já­tékosok egyaránt tudják, hogy nem is az 1:0-án vereség miatt vannak hátrányos helyzetben, hanem a sérülések és a sárga lapok miatt. Csuhay és Májer a „sárga” miatt nem lehet ott a csapatban, Csongrádira, No- vathra és Gömörire sérülés miatt nem számíthat Kovács Ferenc vezetőedző. Így érthetően nincs rózsás hangulatban a Videoton ' mestere. Csongrádi Ferenc is joggal kesergett, amikor ezt mondta: „Manchesterben becsülettel helyt­álltunk, nagy lehetőség nyílt meg előttünk, de sajnos nem lehet tel­jes a csapatunk. A lelkesedés azonban talán pótolhat néhány kiesést, természetesen nagyon szeretnénk továbbjutni. Bízom benne, hogy szerdáig még sokat javul a sérülésem, s ha teljesen rendben leszek, vállalom a já­tékot. De csakis egészségesen!” (MTI) RÖVIDEN • RÖVIDEN---------------------------------------------- NB II allasa X A Miskéről kapott téves in­formáció alapján tegnapi szá­munkban azt közöltük hogy a megyei labdarúgó-szövetség el- nöksége törölte a Kalocsáról Mis­kére tartó Tóth Róbert bünteté­sét, akit volt egyesülete 2 évre minden sporttevékenységtől eltil­tott. A szövetségnek — amint azt az MTSO illetékeseitől megtud­tuk — nincs joga a választott tes­tület döntését törölni, de figyel­men kívül hagyhatja. Ezt is tet­te. amikor a játékos panaszát megvizsgálta. Az eltiltást súlyos­nak és indokolatlannak tartotta, ezért — 6 hónapos kivárás után — engedélyezte Tóth Róbert átiga­zolását. X Kecskeméten, a DUTÉP SC versenytermében megkezdődött a megyei felnőtt sakkbajnokság. A tizenhét induló 9 fordulós svájci rendszerű tornán méri össze ere­jét. A legjobbak jogot nyernek a részvételre az országos vidéki elő­döntőn. Az első forduló érdeke­sebb eredményei: Balázs (Kecs­kemét)—Halász F. (Kalocsa) 1:0, Taskovics (Baja)—Németh (Baja) döntetlen, ifj. Soós (Kiskunhalas) —Kurucsainé (Kecskemét) 0:1, Czlbulka (Kalocsa)—Horváth (La- josmizse) 1:0, Marosi (Kecskemét) —Gyarmati (Lajosmlzse) 0:1. X A svájci nemzetközi tollas­labda-bajnokságon a magyar ver­senyzők közül Vígh Ildikó szere­pelt a legjobban, bronzérmet szer. zett A negyeddöntőben a nyu­gatnémet Feidet győzte le 11:8, 4:11, 11:4 arányban. A döntőbe jutásért a későbbi győztes szovjet Litvinyenkótól szenvedett veresé­get 11:3, 11:4 arányban. 1. Bp. Volán SC 22 16 4 3 43—23 34 2. Vác 22 U 6 3 30—22 28 3. Siófok 22 12 4 8 96—23 28 4. Szolnok 22 11 5 6 40—25 27 S. Nyíregyháza * 22 12 6 4 34—18 28 6. Salgótarján 22 9 7 6 30—23 25 7. Debr. Kinizsi 22 10 5 7 37—33 25 8. Sopron 21 9 6 6 31—26 24 9. Kazincbarcika 22 7 9 6 31—30 23 10. Ózd 22 8 6 8 30—27 22 U. Dunaújváros 22 7 8 7 24—28 22 12. Diósgyőr • 21 9 6 6 39—35 20 13. Metripond SE 21 7 6 8 23—22 20 14. Keszthely 22 8 3 11 29—27 19 15. Baja 22 7 5 10 26—34 19 16. Nagykanizsa 22 5 6 11 29—44 16 17. Szekszárd 22 4 7 11 21—40 15 13. Bakony Vegyész 22 4 6 12 20—37 14 19. Bauxitbányász 22 3 5 14 22—48 11 20. 22. sz. Volán '21 3 4 14 27—51 10 • = a 'Nyíregyházától és a Diós­győrtől 4—4 büntetőpont levonva. Eredmények: T. Bauxitbányász— Siófok 1-1, Nyíregyháza—Váci Izzó 3—0, Bp. Volán SC—D. Kinizsi 2—1, SBTC—22. sz. Volán 1—0, Sopron— Kazincbarcika 1—4, Bakony /Vegyész— Keszthely 1—2, Szolnok—Dunaújváros 0—0, DVTK—N. Olajbányász 4—1, özd—Metripond SE 1—3. Megyei labdarugó-bajnokság HARTA—KISKUNHALAS 1—0 (1—0) Harta, 300 néz:. Vezette: Kara. Harta: Páli — Halász, Kiss, Pandur, Bula, Lapu, Lehóczki, Miklós, Csehi, Ármai, Szauer (Schmehl). Edző: Czinder István. Kiskunhalas: Losonczi — Sza­badi, Cs. Kovács (Izsák), Kollár; Tápai, Sz: Kovács, Lőrinc, Fuksz; Soós, (Jójárt), Vajda, Szabó G.' Edző: Meskó István. A jó iramú, változatos mérkő­zésen a 35. percben Csehi ritkán látható nagy góllal döntötte el a 2 pont sorsát. A második játék­részbeli helyzeteik alapján a ha­zaiak több góllal is nyerhettek volna. Kitűnt: Miklós, Halász, Páli, Pandur, illetve Tápai. Ifjúsági eredmény: Kiskunha­las—Harta 5—0. BÁCSALMÁSI medosz se— KUNSZENTMIKLÓS 3—3 (1—0) Bácsalmás, 200 néző. Vezette: Miklós. Bácsalmás: Szőke — Rótt, Haf­ner, Nagy, Knetig, Rajcsics, Ko­csis (Németh), Simon, Vizin, Haj­dú (Hegyes), Csákány. Edző: Gye- nis Ferenc. Kunszentmiklós: Alács (Garai) — Kiss, Oroszlánszki (Forró), Ra- hodi, Szappanos, Kovács, Bakos, Herczeg, Horváth, Erdősi, Patai. Edző: Szabó László. 10. perc: Csákány legurítását Rótt 20 m-ről hatalmas erővel lőtte kapura. A labda a kapufa éléről pattant a hálóba, 1—0. 61. perc: Rótt fejes góljával már 2—0-ra vezetett a Bácsalmás. 67. perc: Hafner szabálytalan­kodásáért 11-est ítélt a játékve­zető, melyet Herczeg értékesí­tett. 2—1. 70. perc: Rajcsics fejjel levet­te a labdát, majd a kapuson át­emelve állította be a végered­ményt. 3—1. Küzdelmes, jó iramú mérkőzé­sen nyert a hazai csapat. Kitűnt: Rótt, Rajcsics, Vizin, illetve Herczeg, Kiss. Ifjúsági eredmény: Bácsal­más—Kunszentmiklós 0—0. TASS—KISKUNFÉLEGYHÁZI SZÖVETKEZETI SE 1—1 (1—1) Tass, 150 néző. Vezette: Nagy- czirok. Tass: Zsorda — Hegedűs, Csap­iár, Kosa, Paizs, Szilágyi (Mauer), Bérezés, Kiss, Muhi, Sümegi, Ta­kács. Edző: Nagy Ferenc. Kkfházi Szövetkezeti SE: Osz- topáni — Palásti, Majoros, Vi- dács, Búza, Tarjányi, Szabó L. (Karsai). Jókai, Bartos, Kurucz, Kocsis. Edző: Véreb István. Eszményi labdarúgó-időben, viszonylag jó talajú pályán kez­dődött a mérkőzés. 20. perc: Bérezés kilépett a védők közül, a kapus mellett is elhúzta a labdát, aki lerántotta. A 11-est Csapiár értékesítette. 1—0. 43. perc: Szöglet után a kapu előtt három félegyházi játékos összefutott, egymásra estek. A fekvő Bartos bekotorta a labdát. 1—1. A betegség miatt négy játéko­sát nélkülöző tassi csapat csak ifjúsági játékosokkal tudta pó­tolni a kiesetteket. A második félidőt végig támadták a hazaiak, de képtelenek voltak gólt rúgni a szervezetten és lelkesen véde­kező Szövetkezeti SE-nek. Kitűnt: Hegedűs, Csapiár, Bérezés, illetve Vidács, Bartos, Kurucz. Ifjúsági eredmény: Kiskunfél­egyháza—Tass 3-M). - BAJAI TSZ SK—HONVÉD RÁDNÖ’ft'SE 3—1 (1—1) ” Baja, 100 néz:. Vezette: Far- käs. Baja; Zsibrek — Hódos, Bada, Bakos, Gyenei, Baross, Gál, Popp, Vörös, Szebeni (Sztanity), Hol- czer. Edző: Bujdosó Márton. H. Radnóti SE: Fodor — Tóth, Kovács, Ötvös, Éder, Fülöp, Kri- zsán, Illés, Skrabut, Horváth, Alexi. Edző: Karakas Ferenc. Gólszerzők: Baross, Szebeni, Bada, illetve Krizsán. Kitűnt: Popp, Szebeni, Vörös, Gyenei, illetve Éderj, ötvös, Tóth, Fodor. KALOCSA—IZSÁK 1—1 (Ö—1) Kalocsa, 400 néző. Vezette: Kiss A. Kalocsa; Gojtán— Berta, Pé­csi, Bajomi, Nemes, Varjú, Illés, Kovács L. (Kovács F.), Keszthe­lyi, Jenei, Nagy. Edző: Vatai Csa­ba. Izsák: Antal *- Czirkos, Benkó, Bogdán, Bíró (Csizmadia), Nagy K., Reisz (Aman), Erdővégi, Ja- kus, Nagy Or, Németh. Edző: Száz Sándor. Góllövő: Nemes (11-esből), ih­letve Erdővégi. Kitűnt: Nemes, Varjú, Illés, il­letve Antal, Erdővégi, Németh. Ifjúsági eredmény: Kalocsa— Izsák 1—1. KISKÖRÖS—AKASZTÓ 1—1 (1—0) Kiskőrös, 650 néz:. Vezette: Szabó József. Kiskőrös: Szentesi — Csehók, Dusnoki, Katzenbach, Labáth, Szadeczki, Torma (Lengyel), Va­dászi, Farkas (Csővári), Lesták, Bozsi. Edző: Bokros Jenő. Akasztó: Németh — Pál, Kő­szegi, Nagy J., Kövesj, P. Szabó, Tóth L., Tóth J., Mártái, Udud,- Nagy T. (Sebestyén). Edző: Ze- leszkó József. . 2. perc: Cseh ők—Vadászi akció végén Vadászi gólt lőtt. 1—0. 54. perc: A hazaiak röviden szabadítottak fel és Sebestyén ki­egyenlített. 1—1. A két ellentétes félidőbeli já­ték alapján igazságos döntetlen született. Kitűnt: Szentesi, Dusnoki, Katzenbach, illetve Tóth L., Udud, Pál. Ifjúsági eredmény: Akasztó— Kiskőrös 4—1. SOLTVADKERT— JÁNOSHALMA 2—0 (0—0) Jánoshalma, 200 néző. Vezette: Nagy L. Soltvadkert: Mayer — Win­decker, Eiler, Galántai, Fittman, Katzenbach, Szabó, Erdős, Cseh, Tóth, Sörös. Edző: Tagai János. Jánoshalma: Bozsics Mis- kolczi, Faddi, Bátyai, Nagy O., Kenyeres, Ádám T., Soós, Szabó Gy., Juhász F., Farkas (Ádám Z.) Edző: Ádám István. Góllövők: Sörös, Eilér 11-esből. Kitűnt: Frittman, Sörös, Erdős, illetve Miskolczi. Ifjúsági eredmény: Jánoshal­ma—Soltvadkert 1—1. KECEL—SÜKÖSD 1—0 Sükösd, 300 néző. Vezette: Dö- mény. Kecel: Vancsik — Császár, La- vati, Apró, Prucser, Sendula, Bé- leczki, jgyetoikj^gős Bene- deczki, Mezei. Edző: Benedeczki János. Sükösd: Szente — Jagicza, Szabó, Lógó A., Ser.mán, Vanó, Lógó J., Pesti, Sudár, Hodován, Glavatity. Edző: Martines Lajos. A végig jobban játszó vendég­csapat némi szerencsével vitte haza a két bajnoki pontot. Góllövő: Szvetnyik. Kitűntek: Béleczki, Császár, Benedeczki ill. Szabó. Ifjúsági eredmény: Kecel—Sü­kösd 2—L ~ A megyei labdarúgó-bajnokság állása íf Scflitvadikert 16 11 3 2 40—16 25 2. KAC-MEDOSZ­16 10 3 3 46—19 23 3. Kiskőrös 16 .8 5 3 31—21 21 4. Tass 16 7 6 3 33—18 20 5. Izsák 16 9 2 5 33—28 20 6. Kecelj 16 9 1: 6 29—25 Í9 7. Kaliocsa 17 7 4 5 35—21 18 8. Akasztó 16 6 5 5 23—22 17 9. Sükösd 16 6 2 8 20—24 14 10. Bácsalmás 16 6 2 8 22—29 14 11. Hártia 16 6 1 9 34—36 13 12. H. Radnóti SE 16 5 2 9 27—39 12 13. Jánoshalma 16 5 2 9 22—34 12 14. Bajai Tsz SK 16 4 4 8 22—27 12 15. KJkfh, Szöv. SE: 16 3 4 9 17—30 1Ó 1)6. Kszt.miklós 16 2 2 12 13—58 6 A megyei ifjúsági bajnokság állása 1. Kalocsa 15 12 2 1 61—8 26 2*. Akasztó 15 10 3 2 44—17 23 3. KÁC-MiEDOSZ 16 10 2 3 56—16 22 4. Baiai Tsz SK 14 8 4 2 34—17 20 5. Soítvadkent 15 7 3 5 39—30 17 6. Jánoshalma 15 6 5 4 26—23 17 7. Kfh. Szöv. SE 15 5 5 5 18—22 15 8­.rizsák 15 5 4 6 22—26 14 9. Bácsalmás 15 5 4 6 15—25 14 10. Kiskőrös 15 5 3 7 28—34 13 11. Tass 15 3 5 7 21—34 11 12. Harta 15 4 1 10 .24—38 9 19. Sükösd 15 13 3 9 15r—4.1 9 14. Kecel 15 4­1.1 18—46 8 15. Kszt jniklós 15 1 6 8 14—53 8 A tudósításokat Kőszegi i Ferenc (Kalocsa). Tax Imre (Baja). Szabados János (Tass), Maráczi László (JJial­ma), Szőnyi Károly (Harta), ifj. Ke­lemen István (Kiskőrös). Barkóczi Dénes (Bácsalmás) és Ribár István (Sükösd) készítették. összeállította: Szabó Zoltán. TOTÓ A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a H. heti totó­nyeremények az illeték levonása után a következők: 13 plusz 1 taláilatos szelvény 84 da­rab. nyereményük egyenként 61913 fontolt, (13 találatps szelvény 66 darab, nye­reményük egyenként 38 8íi ^forint, 1(2 találatos szelvény 3682 darab, nyereményük egyenként 1054 forint. 11 találatos szelvény 37 694 • darab, nyeremény egyénként i03 forint. 10 találatos szelvény 210 839 darab, nyereményük egyenként 30 forint. A közölt adatok nem véglegesek. (MTI) Az utolsó percben dolt el a mérkőzés HOGYAN = TÖRTÉNT? Zalaegerszegen játszották a ZTE—BEK kosárlabda^rájátszás visszavágó mérkőzését. Egy hete a bajai mérkőzésen drámai küz­delemben és némi szerencsével, hosszabbítás után a ZTE egypon­tos győzelmet szerzett. A visszavágóra 3 ezer néző gyűlt össze a zalaegerszegiek im­pozáns sportcsarnokában. Drá­mai fordulatokban most sem volt hiány. Slominski a ZTE-nél, Ág­falvi a BSK-nál sérülés miatt most sem játszott. A hazaiak a pa­lánk alatti játékot erőltették, ahol Szűcs és Magyar voltak ebben a játékrészben a legeredményeseb­bek. A12. percben egyenlített a BSK 28—28 állásnál, és innen a 19. percig vezetett. A bajaiaknál Hosszú négyszer, Pestality két­szer, Kiss egyszer dobott távoli, 3 pontos kosarat, de Likár és Gorjanácz tábla alatti eredmé­nyessége is feltűnő volt. A 20. percben a bajaiak három dobást hibáztak, és így a zalaiak 46— 45-ös vezetéssel fordultak a fél­időben. A második játékrészben ma­radt a nagy küzdelem, csak mind­két oldalon még többet hibáztak. A 29. percben Likár kipontozó­dott. A közönség már ünnepelni kezdte a ZTE győzelmét, ám ki­derült, hogy ez még korai. A 33. percben, 69—69 állás után ismét a BSK vette át a vezetést. Aztán az utolsó percben megismétlődött a bajai eset: 78—75-ös BSK-ve- zetésnél Bodrogi 3 pontos távoli dobásával egyenlített a ZTE, majd Rózsás és Bodrogi újabb kosarai a továbbjutást biztosítot­ták a Zalaegerszegnek. T. I. Titokzatos szekszárdi kérdőjelek Az elmúlt hét sportbotrány- csemegéjét mindenképpen a szek­szárdi labdarúgók rejtélyes kö­rülmények között eltűnt igazolása okozta. A homályos pontok fel­derítésére legalább egy Derrick- képességű felügyelő kellene, mi­vel az ügy váratlanul tovább bo­nyolódott azzal, hogy furcsa mó­don senki sem bukkant azoknak az állítólagos dunaújvárosi ka­tonáknak a nyomára, akik meg­találták a tolnaiak Igazolását, és felküldték Budapestre az MLSZ címére. Tehát a kérdőjelekre — egyelőre — nincs válasz. A két szomszédvár örök rang­adója méltatlan környezetben zajlott le, leginkább a pardubicei lovasügetőhöz hasonlítható az a döngölt talajú földes pálya, amely ma már egy megyei találkozó le­bonyolítására is alkalmatlan vol­na ... A bajai focistákat nem­csak a „pálya” szokatlansága za­varta. Egy hét leforgása alatt újra szembe kellett nézniük az örök mumussal, .a mindenkori já­tékvezető sokszor vitatható,, de nem mindig alaptalan döntései­vel. Az első félidő végén történt jelenet inkább egy rögbi (netán pankráció?!)-találkozóhoz illett volna, s ehhez csupán egy bi­zonytalankodó bíróra volt szük­ség. Hazafi játékvezető így indo­kolta a kiállításokat: — A szekszárdi Tóth felrúgta Horváthot, majd az odarohanó Evanicsot megütötte, aztán Eva- nics még a földön fekve törlesz­tett, s mivel már mindkettejük­nek volt sárgalapos figyelmezteté­se, kiállítottam őket. De vajon mit mond az érem másik oldaláról Evanics Zoltór a bajaiak mokány középpályása? — Már 15 éve focizom és most állítottak ki először, ez is bírói tévedés volt!... Novák Dezső, a Sugovica-par- tiak szaktanácsadója keserűen fakadt ki a mérkőzés után: — A játékvezetők nevetséges alapon ítélik meg 'a 11-eseket, és ezáltal eldöntik a mérkőzéseket is! Nem tudok tervezni a követ­kező találkozóra, mert Gold­schmidt és Evanics sem játszhat. Egy-egy játékos túlságosan elé­gedett önmagával, ezért változtat­ni kellene a csapaton. Ha a játé­kosok azt hiszik, hogy túl va­gyunk a kiesés elleni veszélyeken, akkor tévednek ... K. Z. Egy kockázatos taktika(?) 1 _ | 1 • Petényi (4-es számmal) és Parti nQinQU VPyP (9) közös erővel próbálja elven­O O ni a labdát Mezőtől. A területi labdarúgó-bajnok­ság első tavaszi fordulójában a Kecskeméti TE lajosmizsei vere­sége számított a legnagyobb meg­lepetésnek. Érthető, hiszen a KTE-t sokan az első helyre vár­ják, míg a Lajosmizse meglehe­tősen gyengén szerepelt az ősz­szel. A lila-fehéi\ hívek azt re­mélték, hogy Virághék jó játék­kal rukkolnak ki vasárnap a Sze­gedi Dózsa ellen, ezzel is kárpó­tolva szurkolóikat az egy héttel azelőtti gyenge teljesítményért. Aztán ahogy teltek a percek, kiderült, a KTE ismét adós ma­rad a szép játékkal. Lakatos ugyan gyorsan megszerezte a ve­zetést, de. ehhez a szegedi védők — élen Terhes kapussal — óriá­si hibája kellett. A gól után sem lett bátrabb, jobb a lila-fehér gárda. A szegediek támadtak többet, Somogyi — Lajosmizséről került a „napfény városába” — és Csincsák — nemrégen még Baján és Kiskunhalason kerget­te a labdát — vezérletével rendre gólveszélyt teremtettek a jól vé­dő Varga kapuja előtt. A levegő­ben lógott az egyenlítés, a kecs­kemétiek mégis átengedték az irányítást a szegedieknek ... Jókor jött a szünet, s a szurko­lók azt várták, hogy az edzői fej­mosást követően harcmodort vál­toztat a hazai csapat, s végre a támadásokat erőlteti majd. Nem ez történt! A KTE ott folytatta, ahol tíz perccel azelőtt abbahagy­ta. Szerencsére a szemfüles Mesz- lényi a hálóba talált, s úgy tűnt, nem lesz gond a hátralevő idő­ben. Hogy mégsem így történt, s hogy bő tíz perc alatt egyenlíte­ni tudott a vendégcsapat, az megintcsak a KTE félszeg, vér nélküli játékának tudható be. Továbbra is görcsösen védekeztek a lila-fehérek, a szegediek pedig egyenlítettek. Ekkor még több mint negyed­óra volt hátra a mérkőzésből, s aligha akadt egyetlen hazai szur­koló, Aki egy lyukas kétfillérest is adott volna a KTE győzelméért. Ám a legjobbkor „sült el” Seres lába, aki 20 méterről óriási gólt ragasztott a szegedi kapu felső sarkába. Így aztán mégis Kecskeméten maradt a két bajnoki pont. Hogy ennek ellenére kicsit keserű száj­ízzel tekintünk viasza a találko­zóra, az a KTE kockázatos tak­tikája, harcmodora miatt van. Bátrabb, gólratörőbb játékkal valószínűleg könnyebben meg­született volna a siker, s akkor a szurkolók is felszabadultabban örülnének a győzelemnek. • Nagy volt a KTE labdarúgóinak az öröme vasárnap a Szegedi Dózsa ellen aratott győzelem után. Képünkön: Putnoki, Parti és Lakatos indul boldogan az öltözőbe. (Farkas Tibor felvétele) A játékvezető sérült meg Szombaton délután a kecskeméti Városi Sportcsarnokban nem volt „táblás ház”, de azért szép számú közönség szurkolt a KSC férfi kosárlabdázóinak, akik — a je­lek szerint — reménnyel küzde­nek az első tíz csapat közé ju­tásért. Elkiabálni korai lenne a sikert, hiszen a rájátszás első felénél tartanak a csapatok, ám a KSC eddig két olyan ellenfelet győzött le a Tungsram SC és a PVSK „személyében”, akik a verseny első félében a mezőny eledén játszottak. A KSC—PVSK-mérkőzés első felében a pécsiek jól tartották magukat, s csak a félidő utolsó perceiben sikerült vezetést sze­reznie a KSC-nek. A fordulás után, amikor a, kecskeméti gár­da nagyobb sebességre kapcsolt, hamar kiderült, hogy a vasuta­sokról kapott hírek nem alapta­lanok. Olyan „dobógépek”, mint Rab vagy Tóth olykor még a gyűrűt sem tudták eltalálni. — Hiába, büntetlenül nem le­het kihágynraz edzéseket — je­gyezte meg Kégel Tamás, a KSC kosárlabda-szakágvezetője. Már­pedig a pécsiekről köztudott mos­tanában, hogy keveset gyakorol­nak, s ez meg is látszott a játé­kukon. A legnagyobb tapsot mégsem a játékosok, hanem Simő játék­vezető kapta. Nagy igyekezetében, amikor egy támadást követett, rosszul lépett, s komoly húzódást szenvedett. Közel 5 perces ápolás után lehetett folytatni a játékot, s akkor is csak nehezen tudta követni az akciókat. Dicséretére mondhatjuk, hogy így sem volt elégedetlen a bírók működésével egyik csapat sem. Ki állítja össze a csapatot? Tanár úr pehelysúlyban címmel jelent meg írás a Va­sárnapi Hírek legutóbbi szá­mában h A cikk írója (Ke­mény) Goják Ferenccel, a Vasas 57 kg-os öklözöjével készített interjút. A sportoló azon kevesek közé tartozik, akik az ökölvívás mellett diplomát is szereztek. Ez va­lóban szép és elismerésre méltó dolog, de az már nem, hogy az írás valótlan állítá­son alapszik. Történetesen azon, hogy Goják az Európa- bajnokságra készül, s ő lép szoritóba a nagy versenyen a magyar csapat tagjaként. Papp László, a válogatott szövetségi kapitánya nemré­giben nyilatkozott az EB-n részt vevő magyar váloga­tottról. Az 57 kg-os súlycso­portban a kecskeméti Gönczi Róbeart a jelölt, ha valami közbejönne '(sérülés, forma- hanyatlás), akkor a honvédos Kövér és a dózsás Tarcsi sze­replése várható. Goják pedig sehol... Ezek után felvetődhet a kérdés: ki állítja össze a csapatot? A cikk írója, vagy a háromszoros olimpiai baj­nok? . — rajtmár—