Petőfi Népe, 1984. november (39. évfolyam, 257-281. szám)

1984-11-06 / 261. szám

1984. november 6. * PETŐFI NÉPE • T SPORT • SPORT « SPORT • SPORT LABDARÚGÓ NB Pt Jó játék, fölényes győzelem A vendégek kezdték a játékot, de az első perc végén egy hazái ellentámadásból a BSK ért el gólt. A bal oldalon Haísányit buktatták a dunaújvárosi védők. A szabadrúgást Prikidánovics ívelte be, Miskovicz fejéről, Gold- schmidthez került a labda, aki jobb oldalról középre adott. A beadás Ándreidesz'elé pattant a védőktől, s 17 m-ről küldött la­pos lövése Holló kapus kezét és a kapufát érintve került a jobb alsó sarokba. 1—0 a BSK javára. A korai hazai gól után kiegyen­lített mezőnyjátékkal folytató­dott a találkozó. A 6. percben Keller került hely­zetbe, de Farkas kivetődéssel mentett. Tíz perccel később And­reidesz átívelését Kottesz visz- szajátszotta Szőcslhöz, s a vendég- védők csak nehezen tisztáztak. A 37. percben Szőcs beadása után Goldsdhmidthez került a labda, de a hátvéd fejese a kapu mellé szállt. Az 54. percben Szőcs átadásá­val Pekker indulhatott a kapu felé, majd a bajai csatár futtá­ból, 18 m-ről védhetetlen gólt lőtt a jobb felső sarokba, 2—0 a BSK javára. A 64. percben a vendégek ve- .zettek veszélyes támadást. Gróf labdájával Tatár kiugrott, de gyönge lövéssel fejezte be az ak­ciót. A 74. percben a lesre játszó bajai védelem hibájából Németh került helyzetbe, ám lövése el­kerülte Farkas kapuját. A. 81. percben parázs jelenetek adódtak a bajai kapu elptt. Vé­giül a sorozatosan hibázó vendég­csatárokkal szemben- szerencsé­sen tisztáztak a hazai védők. Két perccel a lefújás előtt a szemfüles bajai Horváth egy visz- szajátszott labdát csípett el Hol­ló kapus elől. Bal oldalra az üre­sen álló Pekkerhez ívelt, aki za­vartalanul lőhetett a Dunaújvá­ros kapujába, 3—0 a BSK javára. A korai hazai gól ellenére a ta­lálkozó kiegyenlített küzdelmet hozott. A bajaiak győzelmüket a jó védelemnek köszönhetik. Ha ritkábban is, de veszélyesebben -támadtak a középpályát uraló dunaújvárosiakkal szemben, Pek­ker gólja kiváló csaitánteljesít- mény volt. Kitűnt: Szabó, Goldschmidt, Pekker, illetve Menyhárt, Né­meth. Tax Imre A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Bajai SiK—Dunaújváros 3—0 (1—0) Baja, 2800 néző. Vezette: Bogyó (Vukmann, Szeles). Bajai SK: Farkas — Andreidesz, Szabó, Goldschmidt, Priki­dánovics, Harsányi. Evanics, Pekker, Horváth, Szőcs, Kottesz. Edző: Hónai Sándor. Dunaújvárosi Kohász: Holló — Tatár, Tóth, Miskovicz, Bol- dóczki, Menyhárt, Németh, Ress, Keller, Gróf, Csikesz Edző: Kovács András. Csere: Csikesz helyett Simon a 84., Keller helyett Schneider a 85. percben. Gólszerző: Andreidesz a 2., Pekker az 50., Pekker a 88. perc. ben. Sárga lap: Prikidánovics a 42., Németh a 65.. Boldóczki a 69. percben. A labdarúgó NB II állása 1. VáC •16 10 8 2 33-42 20 2. Volán SC 16 10 3 2 32—14 23 3. Szolnok 16 8 4 3 00-17 20 4. Siófok 16 9 2 4 26—18 20 5. Nyíregyháza 16 9 4 2 27—15 18 6. D. Kinizsi 15 6 5 4 23—01 VJ 7. Dunaújváros 16 6 4 5 18—17 16 8. Diósgyőr 16 7 6 3 29—10 16 9. HMSE 16 5 6 5 117—15 15 10. Ózd 16 5 5 6 20—01 15 HU. Salgótarján Iß A e 5 18—18 14 HZ. Sopron 16 5 4 6 IS—00 14 13. Kazincbarcika 15 6 4) 6 22—24 14 114. Nagykanizsa 16 5 4 6 24—08 14 H§ Baja 16 4 4 7 17— 12 116. Szekszárd 15 2 6 7 12—06 10 17. Keszthely 15 4 1' 10 16—1« 9 18. Bakony V. 16 3 3 8 8—24 9 16. Bauxitbányász 15 2 4 9 14—28 8 20. 22. sz. Volán 15 2 2 10 20—42 6 Területi labdarúgó-bajnokság Kecskeméti TE— H. Kun iBéla iSE 3—0 (2—0) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Tóth II. KTE: Varga — Pútnoki, Csor­dás, Rózsa, Petényi, Lakatos (La­jos), Virágh, Seres, Meszlényi, Mari, Feró. Edző: Sz. Tóth An­tal. H. Kun Béla SE: Csehők — Ézsiás, Bense; Kurucz, Kárász, (Mészáros II.), Lukács, Sárközi, Bánfi, Mészáros I., Dorogi, Szabó. Edző: Farkas László. 35. perc: Meszlényi yégzett el szabadrúgást, pontos 'beívelése után Virágh fejelt a hálóba. 1— 0. ---------­|3 9. perc: Nagy kavarodás ala­kult ki a vendégek kapuja előtt, végül Feró a kimozduló Csehó mellett a jobb sarokba fejelt. 2 —0. ^ 74. perc: Kurucz rossz átadá­sát Mari elcsípte és a kiinduló kapus mellett a bal sarakba lőtt. 3—0. Látványos, sportszerű mérkő­zést vívott a két Bács-Kiskun megyei csapat. A KTE ezúttal a vezetés megszerzése után is a tá­madást erőltette, nem állt be vé­dekezni. A vendégek nagy aka­rással játszottak, de ezúttal ez kevés volt a jó napot kifogó li­lák ellen. Kitűntek: Seres (a mezőny leg­jobbja), Csordás, Feró, illetve Csehó, Dorogi. Ifjúsági eredmény: HKBSE— KTE 2—1. Miske—DÉLÉP SC 1—0 (1—0) Miske, 1500 néző. Vezette: Fáb- ri.\ ­Miske: Majzlinger — Jagicza, Hubert, Horváth T., Hayerba- cher, Illés, Pécsi (Horváth A.), Pesti, Radics (Dobai), Kákonyi, Vén. Edző: Önódi Tamás. 35. perc: A-szegedi védőkről elpattant a labda, és a berobba­nó Vén a hálóba helyezett. 1—0. Nagy taktikai csatát vívott az újonc Miske és a bajnoki címre törő DÉLÉP. A hazaiak nagyobb lelkesedése és gólra törő játéka ezúttal sikert eredményezett a nagy nevű szegedi együttes el­len. Kitűntek: Illés, Jagicza, Vén, illetve Molnár, Kántor. Ifjúsági eredmény: . DÉLÉP— Misbe 8—1. Lajosmizse—Szarvas ‘3-r-O (1—0) Lajosmizse, 400 néző. Vezette: Tobor. ^ ' ' Lajosmizse: JKripkó — Tóth, Csórna, Mányoki,. Nagyihegyesi (Janó), Hódenmarszki, Márkli, Ábel, Lendvai, Sajó, Kocsis (Kál­lai). Edző: Bende József. ,27. perc; Lendvai futott el bal oldalon, beadását Sajó tovább­csúsztatta és a jól érkező Hóder- marszki 12 m-ről a jobb alsó sa­rokba lőtt. 1—0. 62. perc: Beles próbált meg hazaadni, de Lendvai elcsípte a labdát és a kapust kicselezve he­lyezett a hálóba. 2—0. 72. perc: Hódermarszki beadá­sát Sajó kapásiből bombázta a jobb sarokba. 3—0. A Lajosmizse megismételte a Ferencváros ellen nyújtott jó já­tékát, megerősített védekezésből gyors ellentámadásokat vezetett és váratlan, de teljesen megérde­A Nyíregyházától és a Diós­győrtől 4 büntetőpont levonva. Eredmények: Keszthely—Volán SC 1—2, Salgótarján—Bauxitbá­nyász 4—0, 22. sz. Volán—Vác 1— 3, Szekszárd—Siófok 0—2, Ba­kony Vegyész—Nagykanizsa 0—1, Szolnok—Diósgyőr 0—0, Nyír­egyháza—Űzd . 2—1. Sopron— HMSE 1—0. Kazincbarcika—Deb­receni Kinizsi 4—1. melt győzelmet aratott az eddig veretlen Szarvas felett. Kitűntek: Kripkó, Csima, Hó­dermarszki, Lendvai, illetve Durcskó, Tasi. Ifjúsági eredmény: Lajosmizse —Szarvas 1—1. Kecskeméti SC— Békéscsabai Agyagipar 2—0 (1—0) Békéscsaba, 150 néző. Vezette: KubatoV'ics. KSC: Erdei — Hoffmeister, Gugyerás, Hegyi (Mohovics), Nagy J., Kiss, Somogyi, Nagy L., Dióssy (Mata), Bene, Tóth. Edző: Pataki Tamás. 44. perc: Bene mintaszerű be­adásából Tóth a jobb sarokba fe­jelt, 1—0. 80. perc: Moihovdcs bal,oldali beadását követően Mata okosan az érkező Kiss elé fejelte a lab­dát, aki a bal sarokba lőtt. 2—0. Ködös időben, biztos győzelmet aratott a lelkes hazaiak ellen a KSC. Kitűntek: Somogyi, Bene, Tóth, illetve Rácz. Ifjúsági eredmény: B. Agyag­ipar—iKiSC 2—1. A labdarúgó NB I állása i. Videoton 10 6 3 dl 17— 8 16 2. Rába ETO 10 5 3 2 18—04 10 3. Debrecen 10 5 3 2 12— 8 13 A. Tatabánya 10 5 2 3 18— 9 12 6. Bp. Honvéd 10 5 2 3 l'O— 6 12 6. Pécsi MSC 10 5 2 3 04—ilO 12 7. MTK-VM 10 4 3 3 16—0» ÍR 6. Csepel 10 5 1« 4 10— 6 11 9. Zalaegerszeg 10 4 2 4 14—12 1» 10. Ü. Dózsa 10 4 01 5 10— 6 9 11.-Haladás VSE 10 4 01 & 8—00 9 12. Eger 10 3 3 4 7—04 9 13. Békéscsaba 10 4 a 5 10—19 9 14. Ferencváros 10 3 1 6 301—117 7 15. Vasas 10 11 4 5 9—16 6 16. SZEOL AJK l'O- 2 6 6—22 2 Eredmények: Vasas— •MTK-VM 1­-1, Tataibánya—(PIMBC 3-1, DMVSC— Honvéd 1—0, Rába—'FTC 5—1, SZEOL— Békéscsaba 0—űi, Újpest—Eger 0—1, Csepel—‘Videoton 0—0, (Haladás—ZTiE flMO. A területi labdarúgó-bajnokság állása 1. KTE 02 8 2 2 29—16 18 2. DCÉLiÉP 12 6 4 2 27—12 16 3. Miske. 12 6 4 2 23—00 16 4. Békés 02 6 3 3 28—14 15 5. KSC 12 5 5 2 177—00 15 6. Szarvas.., -1 cai .02 ■ 4 7 .106— 9 15 7. Sz. Dózsa 02 5 3 4 18—20 13 8. Orosháza 42 4 4 4 14r-02 12 9. Miakó 112 3 6 3 20—10" 12 10. HKBSE 12 4 4 4 11»—16 12 Hl. Martfű 02 4 3 5 14—22 10 12. Larjosmizse 12 3 4 5 13—16 10 10. Gyula 12 2 6 A 17—23 9 14. Nagyszénás 02 4 1' 7 12—23 9 15. SiZVSE 12 2 3 7* 10—27 7 16. Bcs. Anyagipar 12- 0! Iffi 7—28 1 Eredmények: Békés—Makó 5— 3, Gyula—Orosháza 1—1, Nagy­szénás—Szegedi Dózsa 4—2, SZVSE—Martfű 0—0. Magyar sportlövök sikere Nankingban Először szerepelnék magyar sportlövők a nankingi barátság verse­nyen, amely hétfőtől három napon át tart. A nyitónapon két szám­ban magyar siker született, Fórián Éva a női sportpuska 60 lövéses fekvő számában, Szalai István a gyorstüzelő pisztolyosoknál győzött Megyei labdarúgó-bajnoksag KISKUNHALASI AC-MEDOSZ —BÁCSALMÁS 1—0 (1—0) Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Szabó S. («****) KAC—MEDOSZ: Malek — Ba­logh, Cs. Kovács, Kollár, Szabó, Sz. Kovács, Lőrincz, Dózsa, Jó­járt (Agócs), Vajda, Körösi (Gás­pár). Edző: Méskó István. Bácsalmás: Szőke — Rótt, He­gyes, Németh (Piukov.ics), Józsa, Haffner, Rajcsics, Simon, Baum- hackl, Páncsics, Csákány. Edző: Gyenis Ferenc. Gólszerző: Vajda. Kitűnt: Balogh, Cs. Kovács, Szabó, ill. Rótt, Csákány. Ifjúsági eredmény: KAC—ME- DOSZ—Bácsalmás 2—0. TASS—JÁNOSHALMA 3—1 (1—0) Jánoshalma, 100 néző. Vezette: Mátyus (♦****) Tass: Zsorda — Kovács, Csap­iár, Herczeg, Paizs, Hegedűs, Bérezés- (Kosa), Kiss, Muhi, Sü­megi (Takács), Maurer. Edző: Nagy Ferenc. -• Jánoshalma: Bozsics -j— Miskol- czi, Faddi, Liliom, Zámbó, Hu­szár (Szauter), Ádám T., Ádám Z,, Karczhesz, Juhász F., Nagy O. Edző: Ádám István. Gólszerző: Sümegi 2, Bérezés, illetve Juhász F. Kitűnt: Sümegi, Bérezés, illet- vé Ádám Z., Karczhesz. Ifjúsági eredmény: Jánoshalma —rTass 5—1. KISKOROS­BAJAI TSZ SK 1—0 (0—0) 'Kiskőrös, 400 néző. Vezette: Kulman (*•***) Kiskőrös: Szentesi — Farkas, Szadeczki, Csővári, Katzenbach, Andó (Dusnoki), Labáth, Vadászd, Juhász II., Juhász I. (Lesták), Bozsik. Edző: Bokros Jenő. Bajai Tsz SK: Zsibrek — Hol- czer, ‘Bada, Kisföldi, Gyenei, Ba­ross, Tripolszky, Szűcs, Vörös, Szebeni, Bahos. Edző: Bujdosó Márton. Gólszerző: Juhász I. Kitűnt: Katzenbach, Juhász I.. Bozsik, illetve Zsibrek (a mezőny •legjobbja), Bada. Vörös. Kiállítva: Holczer (Bajai Tsz SK) a 85. percben. Ifjúsági eredmény; Bajai Tsz SK—Kiskőrös 2—1. KKFHÁZI SZÖVETKEZETI SE —Hl RADNÓTI SE 2—0 (1—0) Kiskunfélégyháza, 100 néző. Ve­zette: Dömény (♦****) Szövetkezeti SE: Osztopáni — Vidács L„ Majoros, Palásti, Tóth, Jókai (Búza), Kocsi.cs (Jéga), Molnár, Szabó M., Koczka, Vi­dács J. Edző: Vereb István. 'H. Radnóti SE: Tóth — Putye- ra, Miklós-Nagy. Végh, Ötvös (Krizsán), Horváth, Varga, Illés, Szatmári, Skrabut, Alexi (dr. Pa­taki). Edző: Karakas Ferenc. Gólszerző: Koczka 2. Kitűnt: Koczka (a mezőny leg­jobbja), Vidács J., Kocsis, illet­ve Miklós-Nagy, Putyera, Tóth. KECEL—KUNSZENTMIKLÓS 2—1 (1—0) Keceli 300 néző. Vezette: Ko­vács Gy. (*»***) Kecel: Vancsik — Erdélyi, Csá­szár, Apró, Boldizs, Mezei, Be­nedeczki, Thurzó, Kecskés, Ju­hász (ifj. Kecskés), Bleszák. Ed­ző: Hasziiló Ferenc. Kunszentmiklós: .Kovács — Po- zsári i(Forró), Kiss, Duzmath (Patai), Rchoska, Hajdú, Takács, Horváth, Herczegh, Bakos, Szap­panos. Édző: Szabó László. Gólszerző: Császár, Boldizs, il­letve Pozsári. Kitűnt: Császár, Mezei, Bol­dizs, illetve Kovács, Kiss, Ro- hoska. Ifjúsági eredmény: Kecel— Kunszentmiklós 3—1. AKASZTÓ­KALOCSAI SE .1—1 (0—0) 'Akasztó, 250 néző. Vezette: Papp (**♦**) Akasztó: Németh — Pál, Kő­szegi, Suhajda, Kövesi, P. Szabó, Tóth L., Tóth J., Mártái, Nagy J. (Nagy T.), Kocsis. Edző: Zelesz- kó József. Kalocsa: Gojtán — Berta, Var­jú, Bajomi, Tóth, Jenei, Keszt­helyi, Nagy, Lajdi, dr. Mohácsi, Kovács I. (Kovács II.). Edző: Molnár Ferenc. Gólszerző: Mártái 11-esből, el­letve Jenei. Kitűnt: Pál (a mezőny legjobb­ja), Suhajda, Tóth L., Tóth J„ illetve Gojtán, Jenei, Keszthelyi. Ifjúsági eredmény: Akasztó— Kalocsa 1—1. HART A—SÜKÖSD 3—0 (2—0) Harta, 100 néző. Vezette; Szabó J £*****) Harta: Csima — Halász, Kiss, Bemert, Radványi, Lapu, Miklós, Bula, Csehi, Szauer Schmehl. Ed­ző: Czinder István. Sükösd: Szente — Jagicza, Gu­gyerás, Lógó A., Szabó, Vanó, Kovács. Németh, Takács, Lógó j., Glavatity. Edző: Szűcs László. Gólszerző: Miklós, Szauer, Cse­hi. Kitűnt: Miklós, Radványi, Ha­lász, illetve Szente. Ifjúsági eredmény: Harta—Sü­kösd 5—0. SOLTVADKERT— IZSÁK 5—1 (2—1) Soltvadkert. Vezette: Gerber dr. A megyei labdarúgó bajnokság állása 0>. Soltvadkert 12 10 2 ­36—12 22 2. K AC -MED OS Z 12 8 2 2 40—16 18 3. Kiskőrös 02 7 4rÍ 26—14 18 4. Tass 12 6 4 2 26—18 16 5. Kecel >12 7 1 4 23—19 15 6. Kalocsa 12 5 3 4 241—16 13 7. Izsák 12 6 15 23—22 13 8. Akasztó Sí 5 3 4 18—18 13 9. Sükösd 12 4 2 6 18—22 10 10. H. Radnóti SE 12 4 2 6 10—30 10 11‘. Harta 12 4 1> | 26—30 9 12.’ Kfh. Szöv. SE 12 3 2 7 14—09 8 08. Bajai Tsz SK 12 3 2 7 16—22 8' ■14. Jánoshalma 12 3 2 7 16—26 8 16. Bácsalmás 12 3 1* 8 14—25 7 16. Kunszentmiklós 12 0 2 9 8—44 4 A tudósításokat Osztopáni Mihály (iKkfháiza), Árvái Miháily (Kihalas), Fialsz Ferenc (Kecel), Dobszai Sán­dor (Soltvadkert), Nemcsényi János (Akasztó), Biácsi Gábor (Kiskörös), Szőnyi Károly (Harta) készítették. Összeállította: Szabó Zoltán. RÖPLABDA Megnyugtató előny a KEK-ben Nagyon régen nem voltak ainy- nyian a kecskeméti Városi Sport- csarnokban. mint vasárnap dél­után a KSC—Olimpiakosz Pireusz férfi röplabdamérkőzésen, ame­lyet a Kupagyőztesek Európa Ku­pája első fordulójában rendeztek. Már húsz perccel a találkozó kez­dete előtt megteltek a lelátók. Felfokozott hangulatban indult az első játszma, amelynek elején a hazai csapat kissé ráijesztett szurkolóira. Már 4:0-ra vezettek a görögök, amikor időt kért Be­regszászi Szabolcs vezetőedző. A taktikai utasításból csak annyit lehetett hallani, hogy „semmi baj”. A lényeg, hogy ezután tény­leg nem volt különösebb „baj” a kecskemétiek játékában, mert 10:5-re már Demeterék vezettek. Nagy Péter sokszor megcsodált szervái után 13:7 volt az előny, de újból kapkodni kezdtek a ha­zaiad Végül, ha nehezen is, de sikerült megnyerni az első já­tékrészt. A folytatás nagyszerűen alakult. Nagy Péter nyitásai után 3:0 volt az eredmény, a KSC javára. Égy kisebb rövidzárlatot követően gyönyörű támadások végén gyűj­tögették pontjaikat Szabó Zoliék. (Egyébként a fiatal kecskeméti játékos egyre inkább meghatáro­zója a csapatnak. Egy jellemző eset. Szabó Zoli szervát ront, majd egy óriási bombát véd bra­vúrral, s ugyanebben a labdame­netben hatalmas ütéssel fejezi be a támadást.) Ekkor mindenki jól és látványosan játszott. Már 9:3 volt az eredmény a hazai csapat javára. A szurkolók vörösre tap­solták a tenyerüket a szép kecs­keméti támadások láttán. Az eredmény: 15:5. A harmadik játékrész is jól kezdődött. Egészen parádés lab­damenet végén szereztek pontot a kecskemétiek, majd 5:2-re el­húztak. Biztos volt az előny, mégis kapkodni kezdtek a kék­fehérek. Egyenlített a Pireusz, sőt 10:7-re átvette a vezetést. Játszmát nyerni idegenben, ez óriási előnyt jelent a visszavágó előtt. Talán megérezték a szur­kolók is, hogy baö lehet. Az ad­dig csak lelkesen tapsolgató né­zők. fergeteges biztatásba kezd­tek. Egy ideig ez sem használt, 12:8-ra nőtt a vendégek előnye. Idegfeszítően izgalmas percek kö­vetkeztek, óriási hangzavar kö­zepette egyre fpgyott a görögök előnye és sikerült fordítáni a KSC-nek. Néző és játékos is ki­törő örömmel fogadta a 15. pon­tot. A nagy különbségű győzelem ellenére sem lefutott még a to­vábbjutás. A görögök 28 pontot értek el a játszmákon belül, s ez alig kevesebb, mint egy évvel korábban a Giessen teljesítmé­nye. S emlékezzünk csak a nyu­gatnémetek otthonukban kihar­colták á továbbjutást a KSC-vel szemben! A visszavágón egy le­het a KSC célja: játszmát kell nyerni. A MÉRKŐZÉS JEGYZŐ­KÖNYVE: Kecskeméti SC—Olimpiakosz Pireusz 3:0 (11, 5, 12) Kecskemét, 800 néző, vezette: Moldoveánu (román), Pécsi. KSC: Vámos, Nagy, Demeter, Nyúl, Szabó, Lantos. Edző: Be­regszászi Szabolcs. Olimpiakosz: Iliopulosz, Poll— zosz, Poryadisz, Gondakosz. Ka- radumanisz, Triadifillidisz. Cs.: Angelidisz, Fakasz, Mitropulosz Edző: Lajosz Yanisz. Kitűntek: Szabó Z., Lantos, Demeter, Vámos ilL: Polizosz, Doriadisz. * NB I-ES NŐI MÉRKŐZÉS: DUTÉP SC—Székesfehérvár 3:1 (8. —7, 7, 5) Székesfehérvár, Volán-csalmok, vezette: Gulyás, Takács. DUTÉP: Bőtös, Lovászné, Ka­rácsonyiné, Crnkovics, Demeter- né, Bognárné. Cs.: Kovács. Edző: Dunszt István. ' Mindössze 54 perc kellett a kecskemétieknek ahhoz, hogy otthonában is biztosan győzze le a legjobb 8 együttes közé pályá­zó fehérvári gárdát. A DUTÉP a második játszmában bekövetke­ző érthetetlen rövidzárlatot le­számítva. végig nagyszerűen ját­szott s magabiztosán nvert. Az egész csapat kitett magáért. KOSÁRLABDA NB I-ES FÉRFI A CSOPORT BAJAI SK—TUNGSRAM SC 83—80 (41—39) Budapest. Vezette: Karner, Ju­hász. BSK: Hosszú (24), Ágifalvi (10), Kovács (14), Likár (16), Gorja- nácz (12). Csere; Pestelity (7), Kiss. Edző: Kovács József. Az első percekben 13 ponttal elhúzott a Tungsram SC, de a szünetben már a bajaiak vezet­tek. A második félidő újabb Tungsram-rohamokkal kezdődött. Percek alatt ismét 6 pont volt a hazaiak előnye. A BSK jobban hajrázott. Kitűnt: Hosszú, Ágfal­vi, Likár. BP. HONVÉD—BAJAI SK 92—81 (32—33) Baja, 1000 néző. Vezette: Král, Harsányi. BSK: Ágfalvi (6), Kovács (8), Hosszú (28), Likár (12), Gorja- nácz (18). Csere: Pestelity (1)„ Kiss (8). Edző: Kovács József. A 7. percben 20—5 arányban vezetett a BSK, mert. Gorjanácz remekül dobott távolról. A Hon­véd a félidőig felzárkózott, majd a szünet után percek alatt elhú­zott. A 35. percben 78—58 arány­ban vezetett a bajnokcsapat, s a BSK csak szépíteni tudott. Ki­tűnt: Kamarás, Czuhorka, illet­ve Gorjanácz, Hosszú, Kiss. NB I. FÉRFI B CSOPORT KECSKÉMÉIT SC—TFSE 88—73 (47—35) Bp. TF-terem. Vezette: Szécsi, Matlári. . Ld.: Boros, 21, Gulyás, Felföldi, Mwir Veress 12—12, Horváth líj nlet— * ve Kerényi 19. NB I-ES NŐI A CSOPORT BEAC—KECSKEMÉTI SC 83—82 (49—36) Kecskemét, 200 néző. Vezette: Gencsev, Pajor. KSC; Hegedűs (11), Sütő (18), Eüok (22), Farkas (11), Krimin (7). Csere: Kovács (11), Borgulya (2). Edző: Király Sándor. Az első félidőben rosszul vé­dekezett a KSC. Szabadon hagy­ták a rendkívül eredményes Ba- loghot, aki a mérkőzésen 42 pon­tot dobott. A BEAC 26 ponttal is vezetett, majd 13 pontos vezetés­sel fordultak. Innen a KSC egyen­lített, sőt 4 pontos előnyre is szert tett. A végére azonban el­fáradtak a kecskemétiek, s né­hány hiba elég volt ahhoz, hogy a BEAC a maga javára döntse el a mérkőzést. BP SPARTACUS—KECSKEMÉ­TI SC 92—90 (57—40) Bp. Kőér u. Vezette: Hajniss, Valovics. KSC: Sütő (16), Kovács (11), Fück (20), Farkas (22), Borgulya. Csere: Hegedűs (7), Krimin (14). Edző: Király Sándor. Védekezési hibák miatt ez a. mérkőzés is „üldözőverseny” lett. A szövetkezetiek alaposan el­húztak. A KSC 19 pontos hát­rányt próbált ledolgozni letáma­dással. Talán sikerülhetett volna, ha Hajniss játékvezető egy dur­va műhibával nem segíti a bu­dapestieket. A gyenge védekezés­re azonban ez sem lehet mentség. FOGARASI KIMARAD A párizsi csapat EB-n sikeres szereplés után november 13-án, ked­den újabb nagy cselgáncs-eseményen vesznek részt a legjobb magya_ rok. Bécsben avatják fel a „Budokan centrumot”, s ebből az alkalom­ból nagyszabású nemzetközi viadalt rendeznek Putnik Bálint, az Európai Cselgáncs Szövetség igazgatója elmondta, hogy a világ leg­jobbjait tatamira vonzó judoparádét időközben Világ Kupának ne­vezték el a szervezők. Moravetz Ferenc, a magyarok vezető edzője kijelölte a jövő hétfőn az osztrák fővárosba utazó csapatot, amelyben egy változás lesz a párizsival szemben: a 78 kg-os EB-ezüstérmes Fogarasi Dénes for- mahanyatlása miatt kimarad. TOTÓ A Sportfogadási és Lottó Igazga­tóság közlése szerint a 44. heti TO- T-Ö-nyeremények az illeték levönása után a következők,: 13 plusz 1 fcalál'atos szelvény nem volt. aß találatos szelvény ,7 volt, nyere­ményük 565 039 forint; 02 találata 233 fogadónak volt, nye­reményük SlBö forint; ■11 találatos szelvények szárná 4130, nyereményük 633 forint; 10 találatot 32 488-an értek el, nye­reményük 122 forint. A TOTO 44. HETI EREDMÉNYE: ül. Bielefeld—Leverkusen 2. Braunschweig—Karlsruhe 8. 1. FC Köln—Schalke 04 4. B. München—Hamburg 5. Dortmund—Kaiserslautem 6. St. Pauli—Freiburg 7. Homburg—Darmstadt 6. Blau-Weiss—F. Köln 9. Wattenscheid—Hannover 10. BürstadtHßaarbrücken U. Arezzo—Perugia li2. Empoli—Bari 18. Monza—Taranto -H Pescara—Campobasso 1—1 X. 3—1 l 4—1 1 lu-i X 0-3 2 3—3 X 0—1 2 8—0 X 2—0 1< 1—2 2 0—0 X 1»—1 X 2—0 1 0A2 1 %