Petőfi Népe, 1984. október (39. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-30 / 255. szám

1984. október 30. • PETŐFI NÉPE • T SPORT* SPORT * SPORT . SPORT LABDARUGÓ NB II. Egy percen múlt a két pont Csúszós, esőtől alaposan ' fel­ózott játéktéren kezdődött a mér­kőzés. A Bajai SK ismét nagy­szerűen alkalmazta a letámadást; azt; a taktikát, afaellyel régeb­ben nagyon sok kellemetlenséget okozott ellenfeleinek idegenben. A 17. percben váratlanul meg­szerezte a vezetést a Kinizsi. Bru­der lekezelte Farkas átadását, majd 15 méterről a jobb alsó sa­rokba helyezett. 1—0 a hazaiak javára. Az előny birtokában kicsit • könnyelműen játszott a debrece­ni gárda. A BSK egyre több ve­szélyes támadást vezetett Vadon kapujára, amelyek közül a 34. percben egy góllal végződött. Ek­kor Andreidesz bal oldali be­adása után Horváth közelről a hálóba fejelt. 1—1. A kőzépkezdés .után Prikidá-' movies előreíveléséből Gold- sdhmidt az- ötösön átfejelt Vadon fölött, a labda a jobb felső,safok- foa hullott. 2—1 a BSK javárai. Fordulás után is • jól, taktiku­san játszott a bajai gárda. Az 55. percben Jamícsák húzott kapura, amikor a kifutó' Vadon szabály­talanul akasztotta az apró csa­tárt. A megítélt büntetőt azon­ban Priikidánoivics a középen álló debreceni kapusba lőtte!,... A kihagyott 11-es ut^jí,, nagy fölénybe került a hazai együttes, de "a bajai védelem jól állt -.íi lá­bán. Már-már úgy tűnt, hogy si­kerül a kék-sárgáknak megsze­rezni a két pontot, amikor a 89. percben egyenlített a Kinizsi. Andrikó beadását követően Leiszt a bal felső sarokba fejélte a lab­dát: 2—2. Pontot szerzett a BSK idegen­ben, attól a csapattól, amely a vasárnapi forduló előtt a 4. helyen állt. a táblázaton. Mégsem teljes a kék-sárgák öröme, mert ki­hagytak egy büntetőt, az egyen­lítő gólt pedig az utolsó pillana­tokban kapták. Kicsit jobb össz­pontosítással szebb eredményt is .elérhetett volna a BSK a \ „cívis városban*’. 'Kitűntek: Farkas, Prikidáno- iVics, Szőcs, Horváth, illetve Leiszt, Bruder, Kalapos, Vadon. A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Bajai SK—D. Kinizsa 2—2 (2—1) Debrecen. 2500 néző. Vezette: Bognár (Lója, Szeles). Bajai SK: Farkas — Gold­schmidt Szabd, Prikidánovics. Andreidesz. Pongó, Szőcs. Eva- nics, Horváth, Pék kér. Janicsák, Edző: Rónai Sándor., Debreceni Kinizsi; Vadon — Ka­lapos, Garamvölgyi. Takács. Mák* szin. Leiszt. Farkas B., Magyar Á., Bruder. László, Setiők* Edző: Makray Balázs. Csere: Magyar Á., helyett Fehér a KJ., Farkas B. helyett Andrikó a 80., Janicsák hélyet't "Kotfcész a 86., Pekker helyett Harsány! a 87«. percben.- . ' v"' ~ -x Gólszerzői Brúder a,17.y Hor­váth a 34., Goldschmidt a 35.. Leiszt a &&7*peYcVen. Sárga lap; Priki&íhovips’a 24., Andreidesz az 53.,. Goldschmidt a 00., Farkas B.j a 73., László a 02. percben. . ~ L A labdarúgó NB I. állása Területi labdarúgó-bajnokság Kecskeméti SC—Miske 2—0 <0—0) Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Maróti. KSC: Erdei — Hoffmeister, Gugyerás, Hegyi, Nagy J., Somo­gyi, Bene (Mohovics), Nagy L., ’Kiss (Mátyás); Tóth, Dióssy. Ed­ző: Pataki Tamás. Miske: Majzlinger — Jagicza, Hubert, Horváth T., Hayerba- cher, Illés (Petrécz), Pécsi (Hor­váth A.), Pesti, Radics, Kákonyi, Vén. Edző: ónodi Tamás. 69. perc: Dióssy elhúzott a bal oldalon, majd egy csel után jobb lábbal hatalmas gólt lőtt Majz­linger hálójába. 1—0. 79. perc; Dióssy ugrott ki ez­úttal a jobb oldalon, elhúzta a labdát a kapus mellett is, és Iá- apósán a bal alsó sarokba gurí­tott. 2—0. Az első félidőben jól kezdett a véndégegyüttes, de nem tudta kihasználni az erős szél támoga­tását. Fordulás után a. hazaiak nagy fölénybe kerültek és bizto­san nyertek. Kitűnt: Hegyi, Somogyi, Nagy L., Dióssy, illetve’ Hubert, Hayer- bacher, Pesti.. 1 Kecskeméti TE—Nagyszénás 3—0 (1—0) ■ Nagyszénás, 500 néző. Vezette: Vörös: KTE: Várga — Putnokí, Ró­zsa, Csordás, Petényi, Lakatos, Seres, Virágh, Meszlényi,1 Mari, Feró. Edző: Sz. Tóth Antal. 30. perc: Seres pontos labdá­val futtatta Meszlényit, aki gólt lőtt. 1—0. 55. perc: Lakatos beadását az elcsúszó Mari ülve kotorta a hálóba. 2—0. 85. pérc: Formás kecskeméti támadás végén Meszlényi beadá­sából Rózsa fejelte a lilák har­madik gólját. 3—0. A KTE jó játékkal aratott ide­genben is megérdemelt győzel­met. . Kitűntek: Varga, Rózsa, Feró, Meszlényi, illetve Pribojszky, Kökény. Ifjúsági eredmény: Nagyszé­nás—KTE 2—2. Martfű—H. Kun Béla SE 3—0 (2—0) Martfű, 200 néző. Vezette: Tóth. HKBSE:1 Csehó — Bánfi, Lu­kács, Kurucz, Kárász, Ézsiás, Mészáros I., Mészáros II., Dorogi, Török (Petre), Bognár (Szabó-J.). Edző: Farkas László. A formán kívül játszó HKBSE nem volt egyenrangú ellenfele. a sereghajtók között tanyázó újonc csapatnak. A kiskunfélegyháziak közül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt!... Góllövók: Hábensusz, Kesiár, Nyitrai. Ifjúsági eredmény: HKBSE— Martfű 2—1. Makói VSE—Lajosmizse 1—0 (0—0) Makó, 1400 néző. Vezette: Var­ga. Lajosmizse: Kripkó — Tóth, Ábel, Mányoki, Nagyhegyesi, Hó- dermarszki, Janó, Sajó, Kocsis, Lendvai, Kállai. Edző: Bende ■József. 72. perc: Hojszák szögletét kö­vetően Kovács 5 m-es féjesből szerezte meg a győztes gólt. 1—0. A tartalékosán felálló Lajos­mizse jól játszott, de csatárai rendre! elpuskázták az adódó le­hetőségeket. Kitűnt: Ábel, Tóth', Janó. Ifjúsági eredmény: Makó—La­josmizse 3—0. V­1. Videoton 2. Pécsi MSC 3. Bp. Honvéd 4. Debrecen 5. Rába ETO/ 6. Tatabánya 7. MTK-ViM 8. Csepel 9. Zalaegerszeg 10. Ü. Dózsa 11. Ferencváros 12. Haladás VSE 13. Eger 14. Békéscsaba 15. yasas 16. SZ-EOL AK Eredmények: ------------­2—2. MTK-VM—Tataibánya 2 SZEOL AK 4—3. 9 6 2 1 17— 8 14 9 5 2 2 13— 8 12 9 5 2 2 10— 5 12 9 4 3 2 11— 8 11 9 4 3 2 13—13 11 9 4 2 3 15— 8 10 9 4 2 3 14—9 10 9 5­4 10— 6 10 9 4 2 3 14—11 10 9 4 1 4 10— 7 9 9 3 1 5 10—12 7 0 3 1 5 7—10 7 9 2 3 4 6—14 7 9 3 1 5 9—19 7 9 1 3 5 8—14 5 9­2 7 6—21 2 Videoton—Debrecen 1. ZTE— A labdarúgó NB II. 1. Vác" 14 9 3 2 30—11 21 2. V olán -SC 14 9 3 2 30—13 21 3. Szolnok 14 8 3 3 30—17 19 4. Siófok' ' 14 8 2 4 24—18 18 5. Debr. Kinizsi 14 6 5 3 22—17 17 6. Nyíreg ylíáza* 14 8 4 2 25—14 16 7. Dunaújváros 14 6 4 4 13—14 16 8. Hódgép M. ­14 5 5 4 16—13 15 9. ózdi Kohász 14 5 5 4 19—19 15 10. Diósgyőr* 14 7 4 3 29—19 14 11. Sopron 14 4 4 6 18—20 12 12. Salgótarján 14 3 6 5 14—16 12 13. Nagykanizsa 14 4 4 6 23—28 12 * ' 13. Kazincbarcika 14 4 4 6 18—23 12 '15. Bajai SK 14 3 4 7 14—24 10 u . 16. Székszárd 14 2 6 6 12—24 10 17. Keszthely 14 4 1 9 15—17 9 . — '18. Bakony Vegyész 14 3 3 8 8—23 9 ■ifi. Tapolca 14 2 4 8 14—24 8 20. 22. sz. Volán 14 10 19—39 6 * = a Nyíregyházától és a Diósgyőr­től 4—4 büntetőpont levonva. . Eredmények:. Hódgép Metripond— Bakony Vegyész 1—0, Volán SC—Szol­noki MÄV MTE 4—1. Váci Izzó— Keszthely 1—0, T. Bauxitbányász— Szekszárd 0—0, űzd—Salgótarján 2—0. DVTK—Nyíregyháza 2—2, Dunaújvá­ros—22. sz. Volán 1—0, Siófok—Sopron 2—0, Nagykanizsa—Kazincbarcika 1— 3. A területi labdarúgó­bajnokság állása 1. DiÉLÉP 11 6 4 1 27—11 16 2. Kecskeméti TE 11 7 2 2 26—16 16 3. Szarvas 11 4 7­16— 6 15 4. Miske 11 5 4 2 22—11 14 5. Békés 11 5 3 3 23—11 13 6. Kecskeméti SC 11 4 5 2 15—10 13 7. Szegedi Dózsa 11 5 3 3 16—16 13 8. Makó 11 3 6 2 VI—14 12 8. H. Kun Béla SE 11 4 4 3 11—13 12 10. Orosháza lil 4 3 4 13—11 11/ 11. Martfű 11 4 2 5 14—22 10 12. Gyula 11 2 5 4 16—22 8 13. Lajosmizse 11 2 * 5 10—15 8 14. Nagyszénás 11 3 1 7 8—21 7 15. SíZVSE 11 2 2 7 11—27 6 16. Bcs. Agyagipar 11 * * 10 7—26 1 Eredmények: DÉLÉP—Gyula 1—0, Orosháza—Békés 0—0. SZVSE—Békés­csabai Agyagipar 3-fl. Szarvas—Sz. Dózsa 3—Ö. RÖPLABDA NB I. Mmmm Megyei labdarúgó-bajnokság mmm SOLTVADKERT—HONVÉD RADNÓTI SE 1—1 (1—0) Szabadszállás, 400 néző. Vezet­te: Miklós (»****) Soltvadkert: Vass — Winde- cker, Eiler, Viszkok, Frittmann, Lehr, Székár, Gulyás (Katzen- Ibach), Szűcs (Szabó), Cseh, Sö­rös. Edző': Tagai János. JT. Radnóti SE: Tóth — Putye- ra, Miiklós-Nagy, Végül, Varga, llllés, Skrabu* Márton (Boldi­zsár), Horváth, Szatmári, Szép. (Edző: Karakas Ferenc. A helyzetek alapján a Radnóti SE állt közelebb a győzelemhez. Gólszerzők: Sörös (11-esből), ill. Skrabut. Kitűnt: Windecker, illetve Il­lés, Miklos-Nagy, Varga. KECEL—KKFHÁZI SZÖVETKEZETI SE 1—0 (1—0) Kecel, 300 néző. Vezette: Nagy iL. (*»»**) Kecel: Vancsik |— Apró, Csá­szár, Erdélyi, Benedeczki, Mezei, Thurzó, Hoós, Béleczki (if j. Kecs­kés), Juhász (Kecskés), Bleszák. Edző: Haszilló Ferenc. Kkfházi Szövetkezeti SE: Osz- itopámi — Vidács L., Majoros, Pa­lásti, Búza, Koczka, Szabó, Jó­kai, Zs. Juhász (Horváth, Balta), Kocsis, Vidács J. Edző: Vereb István. ­Gólszerző: Hoós. Kitűnt: Erdélyi, Mezei, Bene­deczki, Császár, illetve Majoros, Koczka, Vidács J. Ifjúsági eredmény: Kkfházi Szöv. SE—Kecel 2—1. SÜKÖSD—JÁNOSHALMA 2—0 (1—0) 'Sükösd, 100 'néző. Vezette: Szentgyörgyi (**»**) Sükösd: Szente — Orcsik (Ta­kács), Germán, Lógó A., Szabó, Vanó, Kovács, Németh, Sudár '(Jagicza), Lógó J,, Glavatity. Ed­ző: Szűcs László. Jánoshalma: Bozsics — Li­liom,. Faddi, Nagy, Juhász, Kar- czhesz, Krisztin, Misfcolczi, Far­kas, Ádám, Csesznek. Edző: Ádám Istyán.' Gólszerző: Lógó J. 2. Kitűnt: Lógó J., Germán, Va­nó, illetve Bozsics. Ifjúsági eredmény: Jánoshalma . —Sükösd 2—1. AKASZTÓ—'BÁCSALMÁS 1—1 (1—0) Bácsalmás, 100 néző. Vezette: 'Farkas (»****) Akasztó: Németh — Pál, Kő­szegi, Suhajda, Kövesi, P. Szabó, Nagy T., Tóth, Mártái, Nagy J., Kocsis. Edző: Zeleszkó József. Bácsalmás: Szőke — Rótt, (Baumlhaokl, Knettig, Józsa, Nagy, Raicsics, Simon, Kocsis (Hegyes), Páncsity, Csákány. Ed­ző: Gyenis Ferenc. .Góllövő: Mártái, illetve He­gyes. Kitűnt: Mártái, Nagy T., Kö- yesi, illetve Rótt, Hegyes, Csá­kány. Ifjúsági eredmény: Bácsalmás— Akasztó 1—0. HARTA—BAJAI TSZ SK 2—2 (2^1) 'Baja. Vezette: Francziskovics /«****\ Hanta: Csima — Halász, Kiss, Radványi,’ Bemert, Lapu, Pandúr, Miklós, Csehi, Szauer, Bula. Ed­ző: Czinder István. Bajai Tsz SK: Zsibrek — Hol- czer, Kisföldi, Bada, Gyenéi, Ba­ross, Triipolszki, Szeltz (Szűcs), Vörös, Szébeni (Bagényi), Bohos. Edző: Bújdosó Márton. Gólszerzők: Csehi, Kiss, illetve Bada, Baross. Kitűnt: Csima, Miklós, Halász, illetve Vörös, Bada, Bohos. Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz SK—Harta 4—2. TASS—KUNSZENTMIKLÓS 5—0 (2—0) Tass, 200 néző. Vezette: Né­meth S. (****•) J t. Tass: Zsorda — Kovács (Kecs­keméti), Csapiár, Herczeg, Paizs, Hegedűs, Maurer, Kiss, Muhi, Sümegi, Bérezés (Kosa). Edző: Nagy Ferenc. Kunszentmiklós: Kovács — Pozsári, Kiss, Takács, Bakos, Ro- hoska, Horváth, Herczeg, Szabó (Erdősi), Szappanos, Forró (Haj­dú). Edző: Szabó László. Gólszerző: Hegedűs, Muhi, Kosa, Sümegi 2. Kitűnt: Sümegi, Hegedűs, Csap­iár, illetve Kiss, Bakos. •Ifjúsági eredmény: Kunszent­miklós—Tass 1—1. KISKÖRÖS—KALOCSA 1—1 (1—0) Kalocsa, 600 néző. Vezette: őrző (****) Kiskőrös: Szentesi — Farkas, Szadeczki, Kővári, Katzenbaoh, Andó, Vadászi, Labáth, Juhász .11., Dusnoki (Ba), Juhász I. Ed­ző: Bokros Jenő. Kalocsa: Gojtán — Pécsi (Laj- di), Tóth, Bajomi, Kovács III., Berta, dr. Mohácsi, Nagy, Jenei, Kovács I. (Dunai), Kákonyi. Ed­ző: Molnár Ferenc. Gólszerzők: Juhász II., illetve Dunai. A játékvezető hosszabbított és a kiskőrösi csapat a 92. percben 11-eshez jutott, amit azonban Ba elhibázott. Kitűnt: Szentesi, Szadeczki, •Labáth, Juhász I., illetve Gojtán, Tóth, Dunai, Kovács III. Ifjúsági eredmény: Kalocsa— Kiskőrös 5—0. IZSÁK—KISKUNHALAS 1—0 (1—0) Izsák, 400 néző. Vezette: Zsigó (****) A megyei bajnokság állása 11 9 2 11 7 2 11 6 4 11 5 4 11 6 1 11 6 1 11 5 2 11 5 2 11 4 2- 31—11 20 2 39—15 16 1*24—24 16 1. Soltvadkert 2. KAC-MEDOSZ 3. Kiskőrös 4. Tass 5. Izsák 6. Kecel 7. Kalocsa 8. Akasztó 9. H. Radnóti SE 10. Sükösd lil. Bajai Tsz SK 12. Jánoshalma 13. Harta 14. Bácsalmás 15. Kfih. Szövetk; SE 11 2 2 7 12—19 6 16. Kunszentmiklós 11 1 2 8 7—42 4 A tudósításokat Karakas Ferenc (Szabadszállás). Fialsz Ferenc (Ke­cel), Ribár István (Sükösd), Fusch György (Baja), Kőszegi Ferenc (Ka­locsa) Barkóczi Dénes (Bácsalmás), Lesi Árpád (Kunszentmiklós), készí­tették. Összeállította: Szabó Zoltán. 23—12 14 22— 17 13 21—18 13 23— 15 12 18—17 12 18—28 10 5 18—19 10 6 16—21 8 6 15—23 8 1 7 23—30 1 7 14—24 Kettős siker Az NB I férfi és női bajnokságában a KSC férfi és a DUTÉP SC női csa- pata is győzelmet aratott. NB I-ES FÉRFI A CSOPORT KECSKEMÉTI SC—VASAS 3:1 (—10. 4, 12. 8) Bp. Fáy utca. Vezette: ifj. Kiss, Hu- rá'k. KSC: Szabó Z.. Lantos. Vámos. Ha­lász, Demeter Nyúl. Csere: Farkas. Üjhidi. Edző: Beregszászi Szabolcs. A szombati győzelem tudatában az első játszmát kiengedte kezéből a KSC. de utána biztosan nyert. _ NB I-ES NŐI B CSOPORT DUTÉP SC—SZOLNOKI VEGYI­MŰVEK 3 ti (7, —13. 10, 1) Kecskemét. 100 néző. Vezette: Ju­hász. Hobor. DUTÉP’ SC: Botos. Demetemé. Bog- nárné. Crnkovics, Karácsonyiné. Lo­vászáé. Csere: Halász. Kovács. Edző: Dunszt István. Rövid idő alatt meglepő formai a- vuláson ment át a DUTÉP SC női csapata. Remek nyitássorozatokkal és sáncolásokkal szerezte a pontokat. Kitűnt: Bognárné, Karácsonyiné. Lo- vászné. TOTÓ A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 43. heti TOTÖ- nyeremények az illeték levonása után a következők: 13 plusz 1 találatos szelvény 70 darab. nyereményük 43 308 forint. 13 találata 80 fogadénak volt. nyereményük 25 967 forint. 12 találatot 954-en értek el, nyereményük egyenként 2885 forint, n találátos szel­vények száma 9184. nyereményük 298 forint. 14 találatos szelvény 84 46G da­rab, nyereményük 49 forint. 1. Hamburg—Uerdingen 1—1 x 2. Düsseldorf—VfB Stuttgart 2—2 x 3. Mönchengladbach—Bremen 1—1 x 4. Homburg—Bürstadt 3—1 1 5. Stuttgarter Kickers­Saarbrücken 1—0 1 6. Hertha BSC—Wattenscheid 3—1 1 7. Fortuna Köln—Offenbach 2—1 1 8. 'Darmstadt—Solingen 4—2 1 '9. Atalanta—Napoli l—0 1 10. Avellino—Udinese 4—1 1 11. Lazio—Cremonese 2—1 1 12. Milan—Internazionale 2—1 1 13. Catania—Arezzo 1—0 1 4" 1. Párma—Monza 1—0 1 SÚLYEMELÉS Messzi ismét bizonyított Súlyemelő-hétvége volt a fővá­rosban a Csepeli Sportcsarnok­ban. Itt rendezték meg a magyar —'bolgár ifjúsági és felnőtt vá­logatott viadalt, valamint a Ma­gyar Kupa utolsó fordulóját. A Kecskeméti Spartacus síik élspor­tolója, Messzi István, a válogatott tagjaként lepett dobogóra a vi­lág legjobbjai közé tartozó bol­gár súlyemelők ellen-. Eredőmé- ’ nye beszámított a kupába is, ahol egy jó szereplés esetén be- * ■törhetett az élenállók közé. Kasza György, a kecskeméti fiú mestere kicsit tartott a verseny­től. Az utóbbi időben Messzi négy nagy nemzetközi viadalon is elindult* kicsit fáradtnak lát­szott, s edzője már egy közepes eredménnyel is elégedett lett vol­na. Nos Messzi alaposan kitett magáért. Szakításban és lökés­ben fél kilót „rátett” az országos rekordra (amelyet egyébként ő tartott), s az összetett csúcsot is omegjavította két és’fél kilogram­mal! A kecskeméti fiú legyőzte bol­gár vetélytársát is, így értékes pontokkal szaporította válogatót-^ tünk eredményét. Messzi az asz- szetettben 347,5 kg-ot ért el, s ez 22,5 kg-mai jobb tavalyi ered­ményénél. Szakításban 158, lö­késben pedig 190,5 kg az új re­kord váltósúlyban. A magyar vá­logatott egyébként 19:9 arányban, legyőzte a nagyhírű bolgár csa­patot. Ez még aídkor is szép ered­mény, ha a vendégek többnyire csak a második emberüket indí­tották él. A válogatott viadalt követően izgalmas számolgatás kezdődött k Magyar Kupa résztvevői kö­zött. Végül hz elsőséget Szanyi Andor szerezte meg, a második! Barst László lett mindössze 20 ponttal megelőzve Messzit. A kecskeméti fiú versenyzésével és eredményével kivívta- a jelenlévő tekintélyes nemzetközi . szakem­bergárda elismerését. A bolgár csapat vezetői edzőjével^ együtt meghívták (egyedül a magyar válogatottból!) a viadal utáni va­csorára. SAKK A százpontosok klubjában DUTÉP SC—Vasas SC 7,5:6^ Volt tétje az OB I. utolsó baj­noki mérkőzésének is. A Vasas együttese győzelem esetén meg­előzhette volna a kecskeméti sak­kozókat. A DUTÉP SC csapata azonban változatos küzdelem után felül tudott kerekedni, és eddigi legjobb eredményével zár­ta a bajnoki idényt. A bűvös ha­tárt jelentő századik pontot Bran­dies József érte el a játékidő második órájában, ö és Varasdy Imre lett a kecskeméti együttes legjobb pontszerzője az idén: mindketten 10 pontot szereztek 13 mérkőzésből. Értékes győzel­met aratott a kecskeméti színek­ben utolsó mérkőzését játszó Ar­hipov mester és a második táb­lán Károlyi Tibor. A csapatgyő­zelmet jelentő utolsó pontot Grószpéter Attila szerezte meg a női olimpiai válogatott csapat­kapitánya. Tompa János ellen. A kecskeméti olimpikon kilenc és fél órás küzdelem után érvénye­sítette gyalogelőnyét. Az egyéni eredmények: Grősz. péter—Tompa 1:0, Károlyi—M. Kovács 1 :<f, Arhipov—Káposz­tás 1:0. Varasdy—dr. Vígh 1:0, Forgács—Meleghegyi döntetlen. Kormányos—Gasztonyi döntet­len,. Máthé—dr. Flórián döntet­len, Sárosi—Balogh 0;1, Bran­dies—Létay döntetlen, Salánki— Havasi döntetlen, Siklósi—Titkos döntetlen, Vidéki—Szögi 0:1, Pólyák—Tamássy 0:1, Marosi— Patz döntetlen. Az utolsó forduló mérkőzésein dőlt el a bajnoki cím sorsa is. A végső sorrendet meghatározó eredmények: MTK-VM—Debre­ceni USE 9,5:4,5, Bp. Honvéd— Bp. Spartacus 8:6, Volán SC— Szolnoki MEZŐGÉP SE 10,5:3,5. Az első osztályú csapatbajnok­ság végeredménye (zárójelben a csapatok éljátékosad): 1. MTK- VM (Portisch) 115 ponttal, 2. Vo­lán SC (Ribli) 113,5, 3. Bp. Hon­véd (jSax) 112, 4. Bp. Spartacus (Csőm) 111,5, 5. DUTÉP SC (Grószpéter) 106,5, 6. Bp. Vasas SC (Bilek) 102 ponttal (14 résztvevő). Dobogón a női csapat DUTÉP SC—Vasas SC 16:0,5 A szintén utolsó magyarországi bajnoki mérkőzését játszó Alje- hína biztosan győzött: Aljéhina— Máthé 1:0, Németh hátrányosabb állásból ért el döntetlent: Né­meth—Horváth döntetlen. A csa­patgyőzelem a DUTÉP SC női versenyzők számára a bronzér­met jelenti. Az első osztályú női csapatbaj­nokság" Végeredménye: 1. Zala­egerszegi TE 21 pont, 2. MTK-VM 20, 3. DUTÉP SC 17, 4. Törekvés SE 15, 5. Bp. Spartacus 14,5 pont­tal. L. D. VÍZILABDA Derekas helytállás az MNK-ban FTC—KECSKEMÉTI VÍZMŰ SC 16—12 (5—2, 4—4, 4—3, 3—3) 'Magyar Népköztársasági Kupa- mérkőzés. Kecskemét, 500 néző. Vezette: Orosz, Ferencz. FTC: Szakonyi — Kun 1, Var­ga, Fehér 4, Gyöngyösi Zs., Ud­varéi I. 5, Mátsik 1. Csere: dr. Kemény 3. Harsányi 2, Udvaréi U., Gyöngyösi A., Honti, Rázga. Edző: dr. Szívós István. KVSC: Kovács — Debreceni 2, Király 2, Nagy I.' 3, Hegedűs 1, Simon, Loványi 1. Csere: Jenei 3, Csillag, Deák, Bodnár, Tasi. Edző: Magó Gábor. Érthető lámpalázzal készülő­dött a kecskeméti csapat, hiszen első ízben játszott élvonalbeli csapat ellen tétmérkőzést. Az FTC gyons vezető gólja után em­berelőnyből még sikerült az egyenlítés, de ezután kiütközött KOSÁRLABDA Jól küzdöttek V NB I. FÉRFI A CSOPORT BAJAI SK— PVSK 75—64 (36—25) Baja, 800 néző. Vezette: Sza­bó IV., Farkas. BSK: Ágfalvi (3), Kovács (11), Hosszú (8), Likár (28), Gorjanácz (13). Csere: Pestality (2), Szabó (4), Kiss (6), Csanádi. Edző: Ko­vács József és Schmidt Lajos. Mindkét csapat sokat hibázott és csak a félidő végére húzott el a BSK 11 ponttal. A szünet után a pécsiek szívósan küzdöttek a fel­zárkózásért. A bajai dobóknak nem volt sikeres napjuk. Szeren­csére Likár pontjaival őrizték az előnyüket. NB I-ES FÉRFI B CSOPORT VIDEOTON— KECSKEMÉTI SC 76—75 (40—34) a tapasztalatlanság. Az FTC le­fordulásokból egy perc alatt há­rom akciógólt is lőtt, s a negyed végén idő utáni 4 méteresből még növelte az előnyt. A máso­dik negyedtől a kecskemétiék fokozottan belelendültek. Ke­mény csata folyt a vízben. A KVSC fegyelmezett játékkal sorra kihasználta az emberelő­nyös helyzeteket, a harmadik ne­gyedben 10—8-ra felzárkózott. Hogy nem lett még szorosabb a mérkőzés, abban egy kicsit a já­tékvezetők is „érdemeket” sze­reztek. A KVSC végig jól bírta a nagy iramot, és az utolsó ne­gyedben két kapufát is lőtt. Gól emberelőnyből 6/5, illetve 13/10, gól 4’ méteresből 3/3, illetve 0/0. Kitűnt: dr. Kemény, Fehér, Ud­varéi L, illetve Debreceni, Ki­rály, Nagy I., Jenei. a pécsiek Székesfehérvár, .200 néző. Ve­zette : Juhász, Számos. Ld.: Hevesi 23, Szabolcs 17, il­letve Radovics 27, Felföldi 13. A mérkőzés egyik fordulópont­ja volt, hogy a KSC-ből Borost a második félidő 12. percében ki­állították. Az indok szándékos durvaság volt. NB I-ÉS N0I A CSOPORT TUNGSRAM SC— KECSKEMÉTI SC 97—61 (50—16) Kecskemét, 100 néző. Vezettet Faidt, dr. Páli. KSC: Hegedűs (12), Sütő (1), Fück (13), Borgulya (2), Krimin (13). Csere: Kovács (?), Kajári (3), Marosi, Pásztor. Edző: Ki­rály Sándor. A KSC-nek a Tungsram ellen nem volt esélye.