Petőfi Népe, 1984. szeptember (39. évfolyam, 205-230. szám)

1984-09-11 / 213. szám

1984. szeptember 11. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT• SPORT • SPORT .SPORT NB II Gólképtelen csatársor, gólképes védelem A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Szolnoki MÁV MTE—Bajai SK 3—0 (2—0) Szolnok, 2500 néző. Vezette: Czirba (Lója, Szeles). Szolnoki MAV MTE: Boros — Kiss A., Ágh, Repka, Kántor, Katona, Sugár, Rostás, Tóth T., Csató, László. Edző: Ló'di László. Bajai SK: Farkas — Tumó, Varga, Godschmidt, Andreidesz, Harsányi, Morvái, Evanics, Kottesz, Szőcs, Pekker. Edző: Rónai Sándor. Csere: Kottesz helyett Pongó a 39, Evanics helyett Pécsi az 57., Csató helyett Tóth J. a 80., Rostás helyett Farkas a 82. percben. Gólszerző: László a 18., Sugár a 36., Repka a 64. percben. Sárga lap: Varga az 51., Kiss a 84., Tumó a Ö87 percben. A LABDARÚGÓ NB II ÁLLÁSA Egy point reményében utazott Szolnokra a Bajai SK labdarúgó­csapata. Tavasszal a Sugovica partján hazai győzelem született, s nem volt ez másként vasárnap sem a Tisza partján. Már az első félidőben is az MTE játszott nyomasztó fölény­ben, a kék-sárgák alaposan meg­érezték két kulcsemberük, Szabó és Frikidánovics hiányát. Gyak­ran hibázott a védelem. A 18. percben ezt használta ki László, kapura tört, és 11 méterről <j ki­futó Farkas fölött átívelve sze­rezte meg a vezetést, 1—0. Továbbra is a hazaiak támad­tak többet, a vendégeknek mind­össze néhány vérszegény ellenak­cióra futotta erejéből. Ismét 18 perc telt el a találkozóból, és újabb gólt ért el a Szolnok, Ti­zenhatméteres szabadrúgásból helyezte a kapu bal sarkába Su­gár, 2—0. Fordulás után a Bajai SK egy ideig jól tartotta magát, néhány­szor sikerült lesre állítani a szol­noki támadókat. Ennek ellenére továbbra, is a hazaiak játszottak nagy fölényben, de ismét a ven­dégek védelmének kellett hibáz­niuk ahhoz, hogy növeljék elő­nyüket. A 64. percben Farkas rossz ütemben jött ki egy szöglet utáni beívelésre, és a berobbanó Repka állította be a mérkőzés végeredményét, 3—0. Nem sikerült tehát elérnie a BSK-nak a kitűzött célt, a pont­szerzést. Ez főleg a meddőnek bi­zonyuló csatársor (egyetlen szög­letet sem tudtak kiharcolni!), és a védelem rossz teljesítményének „köszönhető”. Kitűntek: Ágh, Kántor, Sugár, ill. Varga, Andreidesz. íi Vác 6 5 ­1 15— 4 10 2. Volán 6 4 1 1 14— 8 9 3. Ózdi Kohász 6 3 2 1 12— 8 8 4. Hódgéip M. 6 3 2 1 8— 5 8 5. -Siófok 6 4 — 2 9— 8 8 6. Szolnok * 6 3 1 2 11— 9 7 7. Salgótarján 6 2 3 1 6— 4 7 8. Keszthely 6 3 — 3 8— 4 6 9. Kazincbarcika 6 2 2 2 8— 8 6 10. Debr. Kinizsi 6 2 2 2 10—12 6 11. Bakony V. 6 2 2 2 5— 8 6 1-2. Szekszárd .6 2 1 3 6— 0 5 13. Nyíregyháza* 6 4 — 2 14— 8 4 14. Sopron 6-1 2 3 7—10 4 15. Nagykanizsa 6 1 2 3 10—14 4 16. Bajai SK 6 1 2 3 6—11 4 1-7. Dunaújváros 6 1 2 3 3— 8 4 18. 22. sz. Volán 6 1 1 4 5—15 3 19. Tapolca S — 2 4 5—10 2 20. Diósgyőr* 6 2 1 3 8— 7 1 Megjegyzés: a Diósgyőr és a Nyír­egyháza teljesítményéből 4—4 bünte­tőpont levonva. Eredmények: Diósgyőr—Vác 0—1. Szekszárd—Sopron 0—0. Siófok—Nagy­kanizsa 2—0. Ózd—Dunaújváros 1—1. SBTC—BaJkony Vegyéáz 2—0. Nyíregy­háza—-Kazincbarcika 4—<L HMSE— Keszthely 1—0. Volán—22. sz. Volán 3 —0. Tapolca—JD. Kinizsi 2—2. Területi labdarúgó-bajnokság Kecskeméti SC— Nagyszénás 3—0 (0—0) Nagyszénás, 1000 néző. Vezette: Kovács. KSC: Erdei — Hoffmeister, Gugyerás, Hegyi, Málik, Somo­gyi, Safranyik, Nagy, Kovács. Jó- zsa (Domonkos), Mátyás. Edző: Pataki Tamás. 55-. perc: Kovács lefutotta az egész hazai védelmet, jól ívelt középre és Józsa fejese utat ta­lált a hálóba. 1—0. 70. perc: Safranyik egy balol­dali akció után higgadtan emelt a kapu bal oldalába. 2—0. 81. perc: Hegyi 38 m-es hatal­mas lövése becsapta Pribojszki kapust. 3—0. Kiegyenlített első félidő után nagy fizikai és technikai fölény­be került a KSC. s biztosan győ­zött. Az egész csapat kitett ma­gáért. Kecskeméti TE— Békéscsabai Agyagipar 3—0 (3—0) Kecskemét, 1400 néző. Vezette: Bajnóczy. KTE: Gódor — Putnoki, Csor­dás, Rózsa, Petényi, Lakatos, Se­res (Virág), Meszlényi, Parti (Fe­ró), Mari, Fürtös. Edző: Sz. Tóth Antal. 15. perc: Lakatos lőtt élesen a kapu elé és Seres a hálóba fe­jelte a labdát. 1—0. 38. perc: Putnoki indítását La­katos kapásból a hosszú sarokba küldte. 2—0. 43. perc; Seres átadását Fürtös továbbította a kapu bal oldalába. 3—0. Az első félidőben kifejezetten jól játszott a KTE. de a második játékrészben ismét leengedtek a lila-fehérek. Kitűntek: Seres, Rózsa, Meszlé­nyi, Fürtös, ill. Dragány. Rácz. Ifjúsági eredmény: B. Agyag­ipar—KTE 4—2. H. Kun Béla SE— Szegedi VSE 2—1 (0—0) Kiskunfélegyháza, 400 néző. Vezette: Fábry. HKBáE: Csehók — Ézsiás, Kiss, Kurucz, Kárász, Bognár. Mészá­ros, Fórizs (Farkas), Szabó L., (Sárközi), Szabó J., Lukács. Ed­ző: Farkas László. 50. perc: Csehók Tóth G. elé öklözött egy labdát, aki 5 méter­ről nem hibázott. 0—1. HH (perc •; B ógnáÉ Jszögjel^utá fi hög./%aVSí'óaás^ák3fIt káf a-síer gedi kapu előtti végül Kiss 8 m- ről betalált a hálóba. 1—1. 91. perc: A vendégek időhúzá­sa miatt hosszabbított a játék­vezető és Bognár beadását Sár­közi látványos fejessel juttatta a léc alá. 2—1. Kitűntek: Ézsiás (a mezőny legjobbja), Sárközi. Mészáros, Bognár, ill. Pozsár. Földeák. Gyula—Lajosmizse 1—1 (1—1) Lajosmizse, 500 néző. Vezette: Kérdő. Lajosmizse: Kripkó — Ábel, Csima, Mányoki, Nagyhegyesi, Hódermarszki (Tóth), Diószegi (Kiss), Janó. Kocsis, Sajó. Lend- vai. Edző: Bende József. 38. perc: Szénási kihasználta a hazai védelem hibáját, és 8 m-ről szerzett vezetést. 1—0. 41. perc: Lipták a 16-oson be­lül kézzel ért a labdához. A bün­tetőt Csima értékesítette. 1—1. Az első félidei jó játék után a fordulást követően mindkét csa­pat elfáradt, és nagyot esett a mérkőzés színvonala. Kitűntek: Rácz, Ótott. ill.: Má­nyoki, Janó. Ifjúsági eredmény: Lajosmizse —Gyula 2—0. Szegedi Dózsa— Miske 1—1 (0—0) Szeged, 800 néző. Vezette: Lein- hardt. Miske: Majzlinger. — Jaglcza, Hubert. Horváth, Haygrbácpéjí, Illés (Tamási). Dohai (Horváth A.), Pesti, Radics, Kákonyi, Vén. Edző: Ónody Tamás. 73. perc: Csincsák elesett a 16-oson belül, a játékvezető — nagy meglepetésre — 11-est ítélt. A büntetőt a „sértett” értékesí­tette. 1—0. 82. perc: A kitörő Pestit há­tulról felvágták, ez is 11-es! Ra­dics sem hibázott. 1—1. Kitűntek: Majzlinger, Pesti, Radics. Vén, - ill.: Farkas, Csin­csák. Ifjúsági eredmény: Sz. Dózsa— Miske 5—0. A Területi bajnokság állása 1. Kecskeméti TE 4 3 1 — 12— 6 7 2. Kecskeméti SC 4 2 2 — 6— 2 6 3. Sz. Dózsa 4 2 2 — ■ 9— 6 6 4. H. Kun B. SE 4 2 2 — 5— 2 6 5. iDÉLÉP 4 2 1 a 12— 6 5 6. Békés 4 2 Os li 1.1— 5 5 7. Szarvas 4 1 3 — 5— 2 5 8. Nagyszénás 4 2 1 1 4— 4 5 9. Orosháza 4 1 1 2 7— 8 3 10. Gyula 4 — 3 1 6— 8 3 lil. Makó 4 — 3 1 4— 6 3 12. Miske 4 — 3 a 4— 6 3 13. Lajosmizse 4 1 1 2 4— 8 3 14. Martfű 4 1 — 3 4—12 2 15. SZV5E 4 — 1 3 3— 8 1 16. B. Agyagipar 4 — 1 3 2— 9 1 EredményeikBékés—Martfű 2—0, Makó—Orosháza 1—1, Szarvas—DÉLÉP 1-4. TOTÓ 1. Bremen—1. FC Köln 6—2 1 2. Bielefeld—VÍB Stuttgart 2—7 2 3. Braunschweig—Mannheim 0—1 2 4. Kaiserslautern— Düsseldorf 3—1' 1 5. Uerdingen— .- Bayern-München - Hr—3 2 6. Bo chum—Hamburg D—0 x 7< Si. PaUliHSoIingen . ^5-^5 2 8. Stuttgarter Kickers— Hertha BSC 2—2 x 9, Blau-Weiss 90— FC Homburg 2—0 1 DO. Fortuna Köln—Hannover 3—5 2 111. Freiburg—(Nürnberg 0—T 2 l!2. O berhausen—Ulm 0—4 2 Iß. Bürstadt—Duisburg 7—2 1 4* li Udinese—Sampdoria 3—3 x A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 36. heti totónye­remények az illeték levonása után a következőik: 18 plusz 1 találatos szel­vény 1 darab, nyereménye 4 millió 211 ezer 4M forint, K3 találatos szelvény nincs, 12 találatos szelvény 63 darab, nyereményük 32 395 forint, 11 talála­tos szelvény 1207 darab, nyereményük 17145 forint, 1*0 találatos szelvény 12 938 darab, nyereményük 244 forint. A közölt adatok nem véglegesek. BAJAI TSZ SK— IZSÁK 2—0 (0—0) Baja, 200 néző. Vezette: Kazin- czi (**»**) Bajai Tsz SK: Zsibrek — Hol- czer, Bada, Kisföldi, Gyenei, Ba­ross ‘(Szűcs), Tripolszki. Szeitz, (Szebeni), Vörös, Agatics. Bohos. Edző: Bújdosó Márton. Izsák: Antal — Czirkos, Benkó, Bogdány, Csizmadia, Nagy K., Jakus, Tóth. Erdővégi (Szabó), Reisz (Áman). Németh. Edző: Szász Sándor. 68. perc: Tripolszki buktatá­sáért a játékvezető 11-est ítélt. Bada büntetőjét a kapus kiütöt­te, de másodszorra Bada a háló­ba lőtt. 1—0. 70. perc: Slzebeni állította be a végeredményt. 2—0. Kitűnt: Vörös, Bohos, Gyenei, ill.: Benkó, Nagy K„ Jakus. Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz SK—Izsák 6—1. SOLTVADKERT— HARTA 5—2 (2—0) Harta, 400 néző. Vezette: Dö- mény. (*»***) Soltvadkert: Mayer — Viszkok (Katzenbach), Eiler. Windecker, Frittmann. Lehr, Gulyás (Zsikla), Erdős, Szűcs, Cseh, Slörös. Edző: Tagai János. Harta: Csima — Halász, Kiss, Radványi, Pavelkó. Lapu, Le- hóczki, Rostás (Schméhl), Csehi, Szauer, Bula. Edző: Czinder Ist­ván. Gólszerző: Sörös 3, Szűcs 2, ill.: Csehi, Kiss. Kitűnt: Szűcs, Sörös, ill.: Ha­lász. Lehóczki, Bula. Ifjúsági eredmény: Soltvadkert —Hanta 2—1. TASS—KECEL 2—1 (1—0) Tass. 300 néző. Vezette: őrző. /***) Tass: Zsorda — Kovács, Csap­iár, Herczeg, Paizs, Kluka (He­gedűs), Bérezés (Maurer), Kiss, Takács, Sümegi, Bognár. Edző: Nagy Ferenc. Kecel: Vancsik — Mezei F.. Kecskés (Szvetnyik). Apró, Bolr dizs, Mezei J„ Benedeczki, Thur- zó, Béleczki, Erdei, ifj. Kecskés. Edző: Haszilló Ferenc. Gólszerzők: Csapiár 11-esből, Sümegi, ill.: Mezei J. Kiállítva: Bognár (Kecel) a 19. percben. Kitűnt: Kovács. Paizs, Herczeg, Sümegi, ill.: Mezei J„ Benedecz­ki, Boldizs. Ifjúsági eredmény: Tass—Kecel 6—1. KALOCSA— BÁCSALMÁS 3—0 (1—6) Kalocsa, 400 néző. .Vezette: Vén L. (***•*) Kalocsa: Niezner — Berta, Pé­csi, Bajomi, Nemes (Rácz), Lajdi (Keszthelyi), dr. Mohácsi, Tóth, Varjú, Jenei, Nagy. Edző: Farkas András. Bácsalmás: Szőke — Piukovics (Kalmár), Hafner, Borcsik. Józsa, Nagy, Baumhaczli (Kocsis), Si­mon. Martinkovics, Hegyes. Csá­kány. Edző: Gyenis Ferenc. Gólszerzők: Nagy, Tóth, Jenei. Kitűnt: Jenei (a mezőny leg­jobbja), Berta, Varjú, Pécsi, ill.: Szőke, Borcsik Simon. Ifjúsági eredmény: Kalocsa— Bácsalmás 8—0. AKASZTÓ— KUNSZENTMIKLÓS 2—0 (1—0) Akasztó, 300 néző. Vezette: Zsi­gÓ. (*.***) Akasztó: Németh — Pál, Besze- dics, Suhajda, ’Kövesig P. Szabó, Soós J., Soós L., Mihály (Farkas), Mártái. Udud. Edző: Zeleszkó József. Kunszentmiklós: Alács —> Ro- hoska, Kiss, Erdősi. Bakos, Hor­váth, Takács, Forró, Herczeg, Szappanos, Druzman. Edző: Sza­bó László. Gólszerző: Mártái, P. Szabó. Kitűnt: Beszedics. Mártái, Tóth J.. ill.: Alácss Kiss. Ifjúsági eredmény: Akasztó— Kunszentmiklós 9—0. JÁNOSHALMA— KFHÁZI SZÖVETKEZETI SE 0—0 Jánoshalma, 200 néző. Vezette: Papp. (*»*«*) Jánoshalma: Körösi — Cseszne- gi Angeli (Krisztin), Liliom, Faddi, Hegyi, Ádám (Farkas), Nagy O., Karczhesz. Juhász F„ Bátyai. Ed­ző: Ádám István. Kkfházi Szövetkezeti SE: Gu­lyás — Zs. Juhász. Majoros, Koczka, Tóth A., Molnár, Szabó (Búza), Jókai, Tarjányi, Kocsis, Horváth (Bánáti). Edző: Vereb István. Kitűntek: Faddi. Liliom, ill.: Jókai. Kocsis. Ifjúsági eredmény: Jánoshalma —Kkfházi Szöv. SE 0—0. HONVÉD RADNÓTI SE— SÜKÖSD 2—1 (2—1) Sükösd, 200 néző. Vezette: Nagy II. («****) Honvéd Radnóti SSE: Tóth — Putyéra, Miklós, Angyal, Végh, Gyovai, Horváth, Varga, dr. Pa­taki. Skrabut. Sass. Edző: Kara- kas Ferenc. Sükösd: Szente— Jagicza, Ger­mán. Lógó A., Vanó, Németh, Ra­dics, Kovács (Balogh), Sudár, Ta­kács (Szabó), Lógó J. Edző: Szűcs László. Gólszerzők: Skrabut 2. ill.: Va­nó. KISKŐRÖSI­KISKUNHALAS 2—2 (1—1) Kiskőrös, 1000 . néző. Vezette: Németh Sándor. (***) Kiskőrösi Szentesi — Katzen­bach, Szadeczky (Lesták), Csővá­ri, Farkas, Juhász I., Labáth, Va­dászi, Juhász II.. Dusnoki. Bo- zsik. Edző: Bokros Jenő. Kiskunhalas: Malek — Balogh, Cs. Kovács, Kollár (Soós), Tápai, Sz. Kovács, Lőrincz, (Agócs), Fuksz. Jójárt. Vajda, Szabó. Ed­ző: Meskó István. 14. perc: Fuksz a vendégeknek szerzett vezetést. 0—1. 34. perc: Juhász II. a kapust is becsapta, és egyenlített. 1—1. 55. perc: Ismét Juhász II. futott el, kicselezte a kapust, igy lett 2—1. . 80. perc: Az alapvonal közelé­ben Szentesi vetődve szerezte meg a labdát, a halasi csatár előtt, aki ezután átesett a kapu­son. A játékvezető — meglepe­tésre — II-est ítélt, amit Szabó értékesített. 2—2. A MEGYEI BAJNOKSÁG Állasa a. Soltvadkert 4 4 — — 15— 6 8 2. Kiskunhalas 4 3 i — 1»— 6 7 9. Izsák 4 3 — a i®— 5 6 4. Kiskőrös 4 2 2 — lill— 4 6 5. Kecel 4 3 — a' 9-— 7 6 6. Akasztó 4 3 — 11 8— 6 6 7. Kalocsa 4 2 — 2 l'O— 4 4 8. Bajai Tsz SK 4 2 — 2 8— 7 4 9. Kfh. Szöv. SE 4 1 2 a 4— 3 4 110. H. Radn. SE 4 2 — 2 6—in.. 4 111'. Tass 4 1 a 2 6— 9 3 di2>. Bácsalmás 4 11 — 3 6 2 113. Sükösd 4 a — 3 7—m 2 14. Jánoshalma 4 — i 3 Ihr. 8 ■li 13’. Kunszentmiklós 4 — a 3 a—14 11 16. Harta 4 — — 4 6—17 — Az NB I ÁLLÁSA li. Ferencváros 2 2-----­5— 1 4 2. Csepel 2 2------­4­—0 4 9. Pécsi MSC 2 2-----­3­0 4 4. Bp. Honvéd 2 2-----­3— rl 4 5. Rába ETO 2 •11 — 4—3 3 6. MTK-VM 2 1—1 4—2 2 T. Videoton 2 Ól — 1 4—3 2 6. Debrecen 2 a — a 3-3 2 Tatabánya 2 — 2 — 3—3 2 1*0. Békéscsaba 2 1—1 2-4 2 Eger 2 1« — 1 2—4 2 12. Zalaegerszeg 2 — 1-1 2—3 1 13. Haladás 2------2 1— 8 — 14. Ü. Dózsa 2-------2 0—2 — 15. SZEOL AK 2-------2 1— 5 — Vasas 2-------2 1—5 — Eredmények: Ü. Dózsa—Csepel 0—1. Haladás—Ferencváros 0—CL. Békéscsa­ba—Debrecen 2—1. SiZEOL AK—Bp. Honvéd 0—1. Rába ETO—Videoton 2—1. MTK-VM—Eger 3—0. Vasas—Pécsi MSC 0-H2. ZTE—Tatabánya l—1. Volentér Európa-bajnok Remek magyar siker született az ausztriai Ennsben a motorcsó­nak Európa-bajnok Ságon. Volen­tér László, a Bajai Spartacus Víz­ügy válogatott versenyzője az OB géposztályban megszerezte az el­sőséget. A bajaiak 31 éves mo­torcsónak-versenyzője a négy fu­tam közül kettőben fölényesen nyert, egyben második, illetve ne­gyedik helyet szerzett. Az össze­sített verseny alapján azonban ő állhatott fel1 a dobogó legmaga­sabb fokára. Az ugyancsak bajai Sarkad i balszerencsésen verseny­zett, 18. lett. Csapiáros László (Bajai Sparta­cus Vízügy) az OC kategóriában indult, s az előkelő harmadik he­lyen végzett. KOSÁRLABDA Nemzetközi Duna Kupa-mérkőzések FÉRFIAK: KÖRMENDI DÓZSA— BAJAI SlK 87—77 (44—48) Baja, 400 néző. Vezette: Kar­ner, Szilvássy. BSK: Hosiszú (10), Likár (8), Ágfalvi (15), Kiss (13), Gorjanácz (21). Csere: Csanádi, Pestality (4), Szabó (6), Kancsár. Edző: Kovács József és Schmidt Lajos. A Körmend vezetett 4—0-ra, majd a bajaiak 18—8-ra fordítot­ták az eredményt, és még a szü­netben is vezettek. A második félidőben a vendégcsapat közepes teljesítményt nyújtva is biztosan győzött. Kitűnt: Szlávik 21, Trümmer 20, illetve Gorjanácz, Ágfalvi. .NŐK: KECSKEMÉTI SC— SLOVAN BRATISLAVA 87—78 (48—36) Kecskemét, 200 néző. Vezette: Král, Harsányi. KSC: Hegedűs (10), Sütő (17), Fück (20), Farkas A. (27), Krimin (9). Csere: Kovács (4), Borgulya (2). Edző: Király Sándor. A kecskeméti csapat az első fél­időben fokozatosan elhúzott, köz­ben a Bratislava két magas já­tékosa, Sulková és Bistronová kipontozódott. A szünet utón még gyorsított a játék iramán a KSC, és a félidő közepén már 20 pont­tal vezetett. Ezután teljesen ért­hetetlenül kapkodni kezdett a kecskeméti csapat és 4 pontra fel­zárkózott az ellenfél. Bár közben Sü|tő és Farkas kipontozódott, az utolsó percekben a KSC növelte előnyét. 'Kitűnt: Sütő, Farkas, illetve Schlentonová 19, Blahová 16 és Kosová 16 ponttal. ZTS KOSICE—KSC 80—65 (35—40) Kecskemét, 100 néző. Vezette; dr. Nádai, Szilvássy. KSC: 'Hegedűs (6), Sütő (17), Fück (13), Farkas A. (10), Krimin (17). Csere: Borgulya (2), Kovács. Edző: Király Sándor. Az első félidőben vezetett a KSC, majd a második félidő 5. percétől, fordított a kassai csa­pat. A KSC elfáradt, Sütő és Far­kas kipontozódása után már kép­telenek voltak komoly ellenállás­ra. HUNGAVIS KUPA A magyar válogatott diadala Az idén első alkalommal meg­rendezett Hungavis Kupa nem­zetközi férfi röplabdatomát vé­gig nagy érdeklődés kísérte. A második napon a közönség a jó játék folytatását remélte a ha­zai kedvencektől a magyar válo­gatott ellen is. A merészebb szur­kolók győzelmet vártak a KSC- től. S mi lett belőle? Sima vere­ség úgy, hegy még megszorítani sem sikerült a címeres mezben játszókat. Ebben döntő yplt az előző nap parádés teljesítményt nyújtó Szabó Zoltán közönyös já­téka, csapatot bomlasztó viselke­dése. Érthetetlen, hogy ez a fiatal tehetséges röplaibdázó miért nem tud uralkodni az idegei felett, s hasonló lelkesedéssel küzdeni a győzelemért? Ilyen felfogással na­gyon sokat árthat csapatának, tár­sainak az elkövetkező fontos mérkőzéseken... A zárónapon került sor a várva várt Magyarország—Finn­ország mérkőzésre. A finnek nem is titkolták, hogy nyerni szeret­nének. Ám ehhez Grószpéterék- nek is volt néhány szavuk. Ügy­annyira, hogy szinte „lemosták” az EB hetedik helyezett válogatot­tat a pályáról. Egy percig sem fért kétség a hazai győzelemhez. A magyar válogatott szemre is tetszetős játékkal fektette két- vállra a'mérkőzés előtt még. ma­gabiztos ellenfelét. Ami külön öröm, hogy Demeter a nemzeti „hatosban” is jó teljesítményt nyújtott. A ' rendezők megválasztották a két legjobb játékost ds. Az ezért járó díszes vázát a finn Eklund és a magyar Bőr csők vehette át. A MÉRKŐZÉSEK JEGYZŐKÖNYVE Magyarország—Kecskeméti SC 3:0 (12, 3, 8) Kecskemét, Árpádvárosi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Salonen (finn), Zsillé. Magyarország: Börcsök, Szabó K, Huszár, Filipovics, Gró- zer, Magyar. Csere: Novák, Glózik, Wunderlich. Edző: Róka Gaszton. KSC: Űjhidi, Nagy P., Demeter, Lantos, Szabó Z., Nyúl. Csere: Farkas, Halász, Tóth, Gönczi, Gyapjas, Sándor. Edző: Beregszászi Szabolcs. Magyarország—Finnország 3:0 (5, 13, 9) Kecskemét, Árpádvárosi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Ribizsár, Salonen (finn). Magyarország: Glózik, Grózer, Demeter, Filipovics, Szabó K„ Börcsök. Csere: Huszár, Magyar. Edző: Róka Gaszton. Finnország: Kalin, Toppari, Eklund, Jokkinen, Mattila, Linkkonen. Csere: Parkkali, Koskela, Juntura, Mutka. Edző: Jukka Kutila. BIRKÓZÁS A Honvédé a vándordíj Tizennyolc egyesület kilencven­hat birkózója, köztük a jugoszláv Bitola sportolói vettek részt a szombaton és vasárnap Kecske­méten rendezett VI. Bóbis Gyula szabadfogású birkózó-emlékver­senyen. Az időpont megválasztása nem a legjobban sikerült, mert a nemzetközi A kategóriás verseny után a legjobb magyar birkózók közül egyedül Fehér indult. Kitűnően szerepeltek a Bp. Hon­véd junior karú versenyzői és pontjaikkal megelőzték a na­gyobb birkózó-szakosztályokat. A kecskemétiek közül Ilonka Fe­renc a 100 kg-os súlycsoportban négy szép kétvállas győzelem után a döntőben az IBV-helyezett Herczeg ellen ponthátrányban volt, de 15 másodperccel a .befe­jezés előtt 'kétvállal győzött és megvédte tavalyi elsőségét A jugoszláv birkózók közel 1200 km-t tettek meg, hogy részt ve­hessenek a versenyen. Közülük Ferzi az 57 kg-ban 4. 'lett, a 40 kg-os Alili pedig 6. helyezett A súlycsoportok győztesei: 48 kg: Seres (H. Szondy SE), 52 kg: Tiihanics (Bp. Honvéd), 57 kg: Kissomka (DMVSC), 02 kg: Nagy J. (PiMSC), 68 kg: Podoisz- ky A. (Bp. Honvéd), 74 kg: Po- dolszky L. (Bp. Honvéd), 82 kg: Fehér (FTC), 91 kg: Petrezselyem (FTC), 100 kg: Ilonka (KSC), + 100 kg: Szemerédi (Haladás VSC). A pontversenyben: 1. Bp. Honvéd 30, 2. Honvéd Szondy SE 24, 3. FTC 23 ponttal. KÉT ELSŐSÉG A VÁLTÓBAJNOKSÁGON Tizenkét versenyszámban álltak rajthoz a KSC atlétái az országos vál­tóbajnokságon, s az eddigi legsikere­sebb teljesítményt nyújtották. Ered­ményeik, ifjúsági fiú: 4x100 m, baj­nok: Kecskeméti SC (Bakos István, Havas Endre, Rácz István, Rabi Gyu­la, edzők: Krasznai Tivadamé és Lo- sonczy Lászlóné) 43.34. Serdülő fiú A- korcsoport, 4x100 m, bajnok: Kecske­méti SC (Abonyi István, Herczeg Ist­ván, Könyves Tóth Tihamér, Kullai András, edzők: Krasznai Tivadamé és Grosán Pál) 44JB8. 4x400 m: €. KSC 3:33.86. Serdülő fiú B-kcs., 4x100 m: 2. KSC 48.03. Ifjúsági leány 4x400 m: 6. KSC 3:59.65. Serdülő leány A-kcs., 4x 800 m: 6. KSC 9:48.78. A KSC atlétái újabb 16 olimpiai pont­tal növelték eddigi teljesítményüket, s 93 ponttal versenyben vannak ax egyesület legeredményesebb szakosztá­lya elmért. I