Petőfi Népe, 1984. április (39. évfolyam, 78-101. szám)

1984-04-24 / 96. szám

1984. április 25. • PETŐFI NfiPE • 7 SPORT• SPORT .SPORT .SPORT Döntő mérkőzés Moszkvában Az utolsó mérkőzésre maradt a döntés az olimpiai labdarúgó- selejtezőkben,. a Szovjetunió és Magyarország válogatottjai kö­zött. Mindez azonban tulajdon­képpen csak matematikailag igaz, mivel a továbbjutásra egy­értelműen a házigazda szovjet csapat az esélyes. Ősszel a Népstadionban 1—0 arányban legyőzte a magyar együttest, s a csoportban két pont­tal vezetett. Gólkülönbsége is jó­val biztatóbb, mint a Mezey-le- génysége. Együttesünk számára még a kétgólos győzelem sem jelentene továbbjutást, csak bravúr árán érhető él, s a bol­gárok ellen nyújtott teljesítményt figyelembe véve, nehezen elkép­zelhető ... A magyar együttes minden­esetre bizakodóan utazott el a szovjet fővárosba. A selejtezők értelmében azonos gólkülönbség esetén harmadik mérkőzés dönti el a továbbjutást. Mezey az el­utazás előtt mondta: „A közvé­leménnyel együtt én is elvárom, hogy a csapat tegyen meg min­dent a győzelemért”. Ez tehát a azok a következők: Kovács A., terv, s akiik megválásíthatjálk, Disztl P., Csuhay, Kardos, Péter, Rqth, Hannich, Nagy A., Gyirne- si, Mészáros, Dajka, Kincses S., Hajszán, Esterházy, Kőhalmi, Kisznyér és Gálhidi. A találkozóra ma 17 órakor ke­rül sor, a százezer szurkolót be­fogadó Lenin Stadionban. A te­levízió egyenes adásban közvetí­ti az összecsapást. NB II Bajai bravúr Szolnokon Már a 7. percben gólt ért el a hazai csapat: Molnár egyéni já­ték után Farkas' mellett is el­húzta a labdát, és megszerezte a szolnokiaknak a vezetést. 1—0. Nyolc perccel később szabadrú­gáshoz jutott a BSK. A beívelt labdát Morvái Janicsák elé fe­jelte, aki zavartalanul a bal alsó sarokba lőtt. I—1. A 26. percben ismét gólt ered­ményezett a BSK támadó szelle­mű játéka. Pekker ügyesen kilé­pett a hazai védők gyűrűjéből, és látványos gólt lőtt a bal felső sgrokba. 2—1. a BSK javára. A második félidőben a hazaiak rohamoztak, a\ bajai csapat küz­dött az egyenlítő gól elkerülé­séért. Roxin játékvezető 1 per­cet hosszabbított. A 93. percben egy bajai ellentámadás megpecsé­telt a szolnokiak sorsát. Pekker lövése nyomán gól született, és kialakult a 3—1-es végeredmény. A BSK ezúttal is nyílt, támadó játékkal kezdett. Később a 2—1­A mérkőzés jegyzőkönyve Bajai SK—Szolnok 3—1 (2—1) Szolnok, 3600 néző. Vezette: Roxin (Szabó J., Kokavecz). Bajai SK: Farkas — Tumó, Sza­bó,, Morvái, Rótt, Pintér, Evanies, Janicsiák, Kardos. Pekker. Szőcs. Edző: Ivainics Tibor. Szolnok: Boros' Porhanda. Csontos, Repka. Baran. Rostás. Su­gár. Molnár L,. Kántor, Csató. László. Edző: Lódi László. Csere: Rótt helyett Andreidesz a 33.. Repka helyett Zavaczky a szü­netben, Csató helyett Tóth a 65.. Kardos helyett Pongó a 75. perc­ben. Gólszerző: Molnár L. a 7.. Jani­csák a 13.. Pekker a 26.. Pekker a 93. percben. Sárga lap: Pekker a 60.. Jani­csák a 83. percben. es vezetés megtartására töreke­dett kiegyenlítésért harcoló ha­zaiakkal szemben. Megérdemelt győzelemmel szakította meg a szolnokiak kétéves hazai veret­lenségét. Kitűnt: Farkas, Morvái, Szőcs, Pekker, illetve Csontos. Tax Imre Megyei labdarúgó-bajnokság TASS—HARTA 1—2 (2—1) Tass, 500 néző. Vezette: Czenczik /****«! Tass: Zsorda — Maurer, Csapiár, Herczeg, Hegedűs, Kecskeméti, Muhi, (Marton), Kiss, Rapcsák. Bognár, Ko­sa. Edző: Nagy Ferenc. Harta: Csima — Tilli. Kiss, Radvá- nyi. (Juhász í.), Miklós, Lapu. Le- hoczki, Ármai, Csehi (Juhász II.). Sü­megi, Bula. Edző: Bleszák Sándor. iN agy iramú és rangadóhoz méltóan magas színvonalú mérkőzésen nyert a.végig rohamozó hazaj együttes. Gsz.: Rapcsák 2, Csapiár 1.1-esből, Kosa. illetve Armai, Kiss. Kitűnt: Herczeg. Kecskeméti, Bognár, Muhi, illetve Lajdi, Arrriai, Tilli. Ifjúsági eredmény: Harta—Tass 8—1. IZSÁK—KISKOROS 2—0 (0—0) Kiskőrös, 700 néző. Vezette: Dömény (■*****) Gsz.: Jakus, Bozsik. Kitűnt: Antal. Lábálh, ill. Dusnoki, Bárány. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös—Izsák 2—0. MISKE—KALOCSA 2—1 (1—0) Kalocsa, 1*000 néző. Vezette: Nagy L. (***•*) Gsz.: Hubert, Horváth A. Kitűnt: Illés, Hubert, Horváth A., ill. Vén, E., Varjú. Ifjúsági eredmény: Kalocsa—Miske 6—4. SÜKÖSD— KKFHÁZI SZÖVETKEZETI SE 1—0 (1—0) Sükösd, 300 néző. Vezette: Szent - györgyi. (***♦*) . Gsz.: Páncsiies. Kitűnt: Szabó, Pán- csics, ill. Kocsis, Zs. Juhász, Majoros. Ifjúsági eredmény: sükösd—Kkfhá- zi Szöv. SE 1—0. SOLTVADKERT—KECEL 3—0 (1—0) Soltvadkert, 1100 néző. Vezette: Franczisikovics (***) Gsz.: Szűcs;, Cseh. Kitűnt: Eiler. Frittmann, ill. Császár, Juhász. Kiállít­va: Szűcs, ill. Szvetnyik. Ifjúsági eredmény: Soltvadkert—Ke- cel 1*—0. TISZAKÉCSKE—JÁNOSHALMA 1—1 (0—1) Tiszakécsike, 300 néző. Vezette: or- tíögh (****•) Gsz.: Domonics, ill. Bátyai. Kitűnt: Domonics. Bus, Balogh, ill. Bozsics, Angeli. Juhász Z. Ifjúsági eredmény: Tiszakécske—Já­noshalma 2—0. BAJAI TSZ SK— AKASZTÓ 1—1 (0—1) Baja, 200 néző. Vezette: Kiss B. (•****) Gsz.: Móri, ill. Kocsis. Kitűnt: Vö­rös, Tripolszki, Holczer, ill. Tóth L., Pál, P. Szabó. ■Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz SK— Akasztó 1—0. KUNSZENTMIKLÓS— BACSBOKOD 1—1 (1—0) Bácstoorsód, 200 néző. Vezette: Sza­bó J. (**) •Gsz.: Rozinika. ill. Forró. Sem a mérkőzés színvonala, sem a játékve­zetés nem volt méltó a megyei I. osz­tályhoz. Kitűnt: Rozinka, Uher, ill. Forró, Kiss. Ifjúsági eredmény: Kunszent mi ki ós —iBácsborsód 2—0. A megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. Miske 22 T5 2 5 50—26 32 2. Izsák 22 112 7 13 411—15 31 3. Harta 22 12 3 6 56—27 29 4. Soltvadkert 22 10 8 4 41—24 28 5. Kecel 22 1-0 8 4 41—23 28 6. Süköstd 22 10 5 7 29—23 25 7. Tass 22 9 6 7 31—26 24 8. Kalocsa 22 8 8 6 29—28 24 9. Kkfh. Sziöv. SE 22 7 7 8 26—32 21 10. Jánoshalma 22 6 7 9 24—34 1*9 11. Akasztó 22 5 9 8 31—46 19 1'2. Bajai Tsz SK* 22 7 5 10 28—37 17 13. Kunszenfemikl. 22 6 4 12 32—46 16 14. Kiskőrös 22 4 6 .112 25—45 14 15. Tiszakécske 22 3 7 12 24—44 13 16. Bácsíb orsód 22 2 6 14 117—43 10 Megjegyzés: A Bajai ' rsz SK-tól 2 büntetőpont levonva. A tudósításokat Kőszegi Ferenc (Kalocsa), Biácsi Gábor (Kiskörös), Varsányi József (Sükösd), Király Já­nos (Báosborsód), Fusch György (Ba­ja), Szabados János (Tass), Zsaiffa Lajos (Tiszakécske), Dobszai Sándor (Soltvadkert) készítették, összeállítot­ta: Szabó Zoltán. Kecskeméti támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A 6. percben Papp kapott jó labdát Gödörtől, kicselezte a rátámadó Földházít, majd 10 méterről mellé lőtt. A 23. percben Pappal szemben sza­bálytalankodtak a hazai védők. A megítélt szabadrúgást Gódor végezte el a 'kaputól 20 méterre. A nagyszerűen eltalált lövés a bal felső sarokba csavarodott, 1—0 a KSC javára. Szünet után a hazai csapat na­gyobb sebességre kapcsolt. A 69. percben a csereként beállít Torsa beadása Kiss elé pattant, akii a tétovázó KSC-védők mellett fél- magasan a hálóba lőtte a hazai csapat egyenlítő gólját. 1—1. A 71. percben Halász szabálytalan­kodott Hegyivel szemben, mind­ketten a földre estek, majd a já­tékvezető a hazaiak unszolására megkérdezte a partjelzőt, majd a legnagyobb meglepetésre Hegyi­nek felmutatta a piros lapot! Még az utolsó percekben is adó­dott egy nagy helyzet a 'keszthe­lyi kapu előtt. Gódor 10 méterről leadott lövése az oldalhálóban kő­A mérkőzés jegyzőkönyve Kecskeméti SC— Keszthelyi Haladás 1—1 (1—0) Keszthely. Balaton parti pálya. 3600 néző. Vezette: Kiss G. (Sego- vits. Vankó). ■Kecskeméti SC: Erdei — Hoff­meister. Hegyi. Mohovics. Gugye- rás — Somogyi. Grósz, Nagy J. — Mózn'er, Papp. Gódor. Edző: Ku­rucz István. Keszthelyi Haladás: Németh Gy. — Halápi, Nikits-cher. Kanász. Földiházi — Major. Nagy T.. Hor­váth Z. — Kiss. Rácz. Halász. Ed­ző: Kiss László. . Csere: Papp helyett Mátyás a 63.. Nagy T. helyett Torsa a 64.. Mózner helyett Patkós a 79.. Ha­lász helyett Németh I. a 90. perc­ben. Gólszerő: Gódor a 23.. Kiss a 69. percben. Sárga lap: Hoffmeister a 13.. Ha­lápi a 24.. Mózner a 44.. Grósz az 58. percben. Kiállítva: Hegyi a 71. percben. tött ki. A látottak alapján a KSC rászolgált' az egy pontra. A já­tékvezető ia hazai csapalt szem­pontjából vezette jól a mérkő­zést ... A KSC-ből a hátsó sor, Gódor és Papp játszott átlagon felül. Kerpesics Béla Területi labdarúgó-bajnokság Kecskeméti TE—Határőr Dózsa 5—4 (2—3) •Kecskemét, 500 néző. Vezette: Len- hardt. KTE: Péter (Knoll) — Tóth. Puskás, Csordás. Fürtös, Virágh, Bedzsula, La­katos, Gara (Halász), Meszlényi. Feró. Edző: Czimlmermann Gyula. Gólokban gazdag mérkőzésen az elején úgy tűnt, hogy a KTE kissé le­becsülte a sereghajtót. A vendégek az első félidőiben kihasználták a KTE vé­delmének durva hibáit. A szünet után a KTE öt perc alatt fordított, már 5—3 arányban vezetett, s két kapufát is lőtt, de a végén könnyelműsködött. és lil-esből szépített a H. Dózsa. Gsz.: Meszlényi 2, Puskás 2 (egyet ll-esből), Tóth, illetve Laczó. Szabó, Lipováczi, Fehér 1.1-esből. Kitűnt: Csordás. Mesz­lényi. Feró, illetve Lipováczi. Laczó, Kondacs. Kiállítva: Zsombok. Kristóf Tibor Lajosmizse—Martfű 1—1 (0—0) Lajosmizse, 300 néző. Vezette: Sze­keres. Lajosmizse: Kripkó — Tóth. Csima, Rózsa. Mányoki, Abel, Diószegi. Ko­csis. Vajda (Bédi), Kállai, Somogyi. Edző: Bende József. 67. perc: Szöglet után Csima fejelt gólt. 1—*0. 68. perc: Egy előrevágott labdára Tóth és Palcsó rajtolt és üt­között. A játékvezető 11-est 'adott. • amit Palcsó 'lőtt a hálóba. 1—1. Ki­tűnt: Kállai, Kripkó. ifjúsági ered- mény: Lajosmizse—-Martfű 3—3. Kiskunhalasi AC-MEDOSZ— Honvéd Kun B. SE 2—1 (1—0) Kiskunfélegyháza, 400 néző. Vezette: KAC-MEDOSZ: Malek — Szőke (Laczkovics), Balogh. Tápai. Alberti. Sz. Kovács, Fuksz, Juhász, Csincsák. Szabó G., Jójárt (Körösi). Edző: Radi Zoltán. HKBSE: Kerpits (Jeszenovics) — Ézsdás, Kiss, Kurucz, Kernya. Tóth J., Petre, Mészáros, Sárközi, Gál (Fe­hér). Török. Edző: Farkas László. 21. perc: 17 méteres szabadrúgásból a legurított labdát Szabó G. a sorfal mellett a hálóba lőtte. 1—0. 67. perc: A 16-os oldalvonalától szabadrúgást ítélt a játékvezető. A belőtt labdát Csincsák a hálóba fejelte. 2—0. Az akció köziben Kerpits megsérült. 78. perc: Sárközi beadását Kurucz a há­lóba küldte. 2—1. Kitűnt: Fuksz. Ma­lek. Tápai. Csincsák. illetve Ézsiás. Kernya. Ifj. eredmény: HKBSE—KAC- MEDOSZ 3—0. Farkas Tibor A területi labdarúgó-bajnokság állása KÖRÖS CSOPORT 1. BKV Előre 23 1(2 i 7 4 47—17 31 2. Gyula 23 11' 9 3 42—29 31 3. DÉLÉP SC 23 14 3 6 30—18 31 4. Orosháza 22 Ilii 7 4 28—15 29 5. Békés 23 111 7 5 32—23 29 6. Lajosmizse 23 9 9 5 30—28 27 7. Szarva® 23 9 8 6 40—19 26 8. Szegedi Dózsa 23 8 9 6 32—22 25 9. KTE 23 9 7 7 38—42 25 10. HKBSE 23 6 7 10 25—28 19 117 SZVSE 22 5 7 10 24—32* 11 12. Nagyszériás fi‘( 1 -23 5 7 . 3-13 24—44 17 13.' Martfű y ; r 23 4. ,8 Dl 25—89 T6 14. KAC-MÉÜ. 23 5 6 Í2 25—4o 16 15. Szentes 23 5 5 13 13—30 15 16. Határőr Dózsa 23 4 4 15 24—48 12 Eredmények: Békés—Gyula 0—0, Szentes—BKV Előre 2—1. DÉLÉP SC— Nagyszénás 3—1. Szegedi Dózsa— Szarvas 2—2. Az Orosháza—Szegedi VSE mérkőzés elmaradt. A Petőfi Népe totó-tanácsadója A totó 17. heti. április 23-i szelvé­nyén a NSZK. Bundesliga I. és H. mellett ismét angol első ligás mérkő­zések szerepelnek. Tippjeink: 1. 1 FC Köln—Hamburg. NSZK, Bundesliga I. A Köln tartja 7. he­lyét, legutóbb döntetlent játszott ide­genben. de vendégként nyert a Ham­burg is, és tagja a szoros élmezőny­nek. Tippünk: 1, 2, x. 2. Braunschweig—Leverkusen. NSZK, Bundesliga I. A Leverkusen legutóbbi győzelmével megerősítette pozícióját, míg a hazaiak a tabella alsó felében vannak. Tippünk: x, 1. 3. Mannheim—Uerdingen. NSZJC, Bundesúiga I. Tippünk: x. 1. 4. Bochum—Dortmund. NSZK, Bun­desliga I. Mindkettő vereséget szenve­dett szoímbaton. Tippünk: x, l. 5. Mönchengladbach—Kaiserslautern. NSZK, Bundesliga I. A legutóbbi for­dulóban a hazaiak győztek, a vendé­gek vesztettek. Tippünk: 1. 6. Lüttringhausen—Essen. NSZK, Bundesliga II. Tippünk: x. 7. Saarbrücken—Aachen. NSZK. Bundesliga II. Tippünk: x, 1. 8. Stuttgarter Kickers—Chariotten- burg. NSZK, Bundesliga .II. Tippünk: 1. 9. Luton—Watford. Angol I. liga. Nincs lényeges különbség a két csa­pat között. Tippünk: x, 1. 10. Manchester United—West Ham. Angol I. liga. A hazaiak szerepelnek jobban. Tippünk: 1, x. 11. Queen’s Park—Tottenham. Angol I. liga. Az élcsoporthoz tartoznak. Tippünk: 1, x. 12. Sunderland—Birmingham. Angol I. liga. A két együttes a mezőny al­só felében foglal helyet. Tippünk: 1, x. 13. Wolverhampton—West Bromwich. Angol I. liga. A hazaiak utolsók a tabellán, a Bromwioh ..hajszállal” jobb. Tippünk: x.-f- l mérkőzés: 14. Norwich City—Everton Liverpool. Angol I. liga. A közel egyenlő erőt képviselő együttesek. Tippünk: 1, x. A további mérkőzésekre tippjeink: 1, 1. D. I. SOROKBAN • SOROKBAN TOTÓ A totó 16. heti eredménye h Bielefeld—Hamburg 0—1 2 2. Bochum—VfB Stuttgart ■ 0—i 2 3. Bremen—Bayern München , 3—2 1 4. Mannheim— Mönchengladbach 2—3 2 5. Avellino—Roma 2—2 X 6. Catania—Genoa 1—2 2 7.. Fiorentina—Internazionale 1—1 X 8. Lazio—Napoli 3—2 1 9. Milan—Aseoli 0—0 X 10. Verona—Torino 2—2 X Hl. Campobasso—Como 2—0 1 12. Cesena—Triestina 2—2 X 13. Padova—Pescara • Ír—0 1 ÉfÉ Lufin Braunschweig—1. FC Köln 2—2 X A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 16. heti totó­nyeremények az illeték levonása után a következők: ' 13 plusz 1 találatos szelvény 27 da­rab, nyereményük egyenként 103 1®1 forint, 13 • találatos 'szelvény 55 darab, nyeremény egyenként 51 274 forint, 12 találatos szelvény 195*2 darab, nyere­mény egyenként 1438 forint. 11 talála- tös szelvény 19 440 darab, nyeremény egyenként 144 forint, 10 találatos szel- .vén^ 110,597 darab, nyeremény egyen­ként S3 forint. A közölt adatok nem véglegesek. (MTI)' A labdarúgó NB II állása 1. Eger 27 18 5 4 52—26 41 2. Békéscsaba " 27 15 6 6 64—33 36 3. Debr. MVSC 27 14 8 5 47—29 36 4. Hódg. Metrip. 27 14 7 7 35—23 33 5. Siófok* 27. Hf 7 9 50—35 30 6. Szolnok 27 1.1 7 9 50—35 29 7. B. Vegyész 27 111 6 10 43—45 23 8. Keszthely ‘27 9 9 9 37—23 27 9. Nagykanizsa 27 8 11 8 45—46 27 10. 22. sz. Volán 27 9 9 9 34—33 27 11. Baja 27 9 8 10 46—44 26 12. Salgótarján 27 8 8 11 33—3*1 24 13. Debr'. Kin. 27 8 8 l'l 36—33 24 14. Ózdi Kohász , 27 8 9 10 37—43 24 15. Sopron 27 9 6 12 28—40 24 16. Kecskemét 27 9 6 12 38—54 24 17. Szekszárd 27 7 8 12 29—42 22 18. Sz. L. SE 27 6 7 14 28—41 19 19. K.barcika 27 3 3 16 34—57 19 20. G.-MÁVAG 27 4 7 16 27—60 15 * A Siófoktól négy büntetőpont le­vonva. Eredmények: Szekszárd—Békéscsa­ba 4—3 (2—0). Eger SE—Debreceni Ki­nizsi 3—2 (3—0). Gaoz-MAVAG—Ka­zincbarcika 2—0 (0—0). DMVSC—Ba­kony Vegyész 2—0 (0—0). Ózd—22. sz. Volán 0—0, STC—Sopron 2—1*, Hódme­zővásárhely—Nagykanizsa . 1—0, H. Szabó L. SE—Siófok 0—0, X NB-s ifjúsági labdarúgó-baj­nokság: DVTK—KSC 3—2, Bd. Honvéd—KSC 5—0 (előrehozott 'mérkőzés), serdülők: DVTK—KSC 4—0, Bp. Honvéd—KSC 1—0 (elő­rehozott mérkőzés). X NB I-es női röplabda-mérkő­zésen: Csepel Duna SK—DUTÉP SC 3:1 (3, —6, 0, 13). Mindkét együttes hullámzó teljesítményt nyújtott. A Kaposváron rendezett országos úttörő- és minitornán három úttörő- és egy minicsapat képviselte megyénket. A DUTÉP SC utánpótlás versenyzői, a II. Rákóczi F. Ált. Isk. tanulóiból összeállított minicsapat első lett, a Zrínyi Ilona Ált. Iskolára épülő úttörőcsapatot pedig csak a Va­sas tudta megelőzni: Az Izsáki Ál­talános Iskola tanulóinak együt­tese. Prikidánovics Lukács veze­tésével a H a lajosmizsei úttörők a 10: helyen végeztek a rangos mezőnyben. X NB Il-es férfi kosárlabda­mérkőzésen: Vaskút—Mezőberény 87—78 (40—35). Szoros, izgalmas mérkőzésén nyert a vaskúti csa­pat Mezőbeíényijen. X NB II-es női mérkőzés': Me­zőberény—Bajai TK 48—43 (17— 22). Mezőberény. V.: Zsíros, Csu- ta. Ld.: Ormódi E. 15, Kovács 13. X Kézilabda. NB ÍI-es női mér­kőzésen Taurus SC—KAC-ME- DOSZ 22—14 (11—3). Bp. Vezette: Pados, Pardavi. A 2. félidőben nyújtott jó játék még a pontszer­zéshez is kevés volt. ÁFOR SC— DUTÉP SC 17—12 (11—6). Bp., 100 néző. Gyenge egyéni teljesítmé­nyek miatt vesztett a kecskeméti csapat. NB Il-es férfíeredmény: Tisza­füred—DUTÉP SC 26—20 (14—9). Tiszaföldvár, 400 néző. Az elfogult játékvezetőkkel nem bírt a DU­TÉP. VÍZILABDA Biztos győzelem Budapesten KECSKEMÉTI VlZMÜ SC— BÁNKI D. FÖISK. 12—10 (4—2, 3—1, 1—2, 4—5) OB II. A-osztály. Bp. Komjá- di uszoda. V.: Tibai, ifj. Czapkó. KVSC: Fáy — Király (2), Mar­ton (2), Nagypál, Hegedűs (1). Simon (2), Nagy I. (2). Csere: Benda, Jenei (1), Csillag (2), Csir­ke, Németh. Edző: . Magé Gábor. Először játszott a KVSC nyi­tott uszodában. Biztos vezetés után átvette az ellenfél „birkózó” harcmodorát, s ez megnehezítet­te a győzelmet. Országos ifjúsági bajnokság: Szolnok—KVSC 11—9. ÖKÖLVÍVÁS Fölényes magyar győzelem Nemzetközi csapatméijkőzés: Bp. Honvéd, Kecskeméti SC vegyes— Spandauer BC (Nyugat-Berlin) 17:10. Kecskemét, 700 néző. Vezette: dr. Konrads, Siebert (NSZK-be- li), Gregor, Boross, Dévai (ma­gyar). A győztes kettő, a vesztes I pontot kapott. Ifjúságiak: 71 kg: A kecskemé­ti Török Tihamér pontozással le­győzte Ottkét, H|| Felnőttek: 54 kg: Mikóczi a 2. menetben fel­őrölte Yilard erejét és döntő fö­lénnyel nyert, 4:2. 67 kg: A ha­zai közönség kedvence, Farkas tanári módon öklözött Ziegevel szemben, 6:3. Maka pedig ponto­zással vesztett a Guschniokkal ví­vott mérkőzésen; 7:5. 71 kg: Szeifried pontozással nyer.t a többnyire kettős fedezékbe vonuló Kemf ellen, 9:6. 75 kg: A kubai származású. honvédos Elekto Pons nagy közönségsikert aratva, elegáns öklözéssel győzött a ko­paszodó Gienock ellen,, csakúgy, mint Ponczók Manzellel szem­ben, 13:8. Füzesyt győzelme elle­nére is kifütyülte a szakértő kö­zönség Mewes ellen, mert válo­gatotthoz méltatlanul szerepelt, 15:9. 81 kg: A Kiss—Lang mérkő­zés után a nyugat-berlini fiú va­lószínűleg hallászavarokkal küsz­ködött, mivel a jól „bunyózó” ma­gyar versenyző négyszer is tisz­tán tültövön találta. A 4. után hirdették ki a döntő fölényt, 17:10. A Bp. Honvéd vendégeként ha­zánkban tartózkodó Spandauer csapatában meglehetősen szerény képességű öklözök szerepeltek. Á magyar vegyescsapat csaknem száz százalékos slker.t aratott, de Makát a pontozók megfosztották a győzelemtől. Ez egy kicsit el­rontotta a végig sportszerű talál­kozó hangulatát... MA: Megyei főiskolás bajnokság Kecskeméten. A labdarúgás és a röplabda az MFSC sportte­lepén, a lövészet az MHSZ új lőterén, az atlétika a Széktói Stadionba kerül lebonyolításra, 10 órától. Az ünnepélyes meg­nyitót 9 órakor tartják az MFSC sporttelepén. Középiskolás atlétikai baj­nokság: Kecskemét, Széktói Stadion, 14 óra. Megyei II. o. labdarúgó-baj­nokság: MFSC—H. Szamuely SE Kecskemét, Izsáki úti MFSC-pálya, 16 óra. Előkészületi labdarúgó-mér­kőzés: KSC—SZEOL AK, Kecskemét, Széktó, 14.30. RÖPLABDA MRSZ Kupa férfimérkőzés: Kecskeméti Sfc—Vasas, Kecs­kemét, Városi Sportcsarnok, 15 órakor. MAI MŰSOR TV I. MŰSOR: 8.00: Idősebbek is elkezdhetik. Té- vétoma (ism.) SZ 8.05: Iskolatévé. Orosz nyelv (ált. isk. 6. oszt.). Pilóta vagy kukta SZ 8.30: Magyar irodalom (Alt. isk. al­só tagozat) Allatmesék. Farkasko­ma kántorsága SZ 8.55: Stop. Közlekedj okosan! 30. Vasúti átjáró előjelzése, átkelés a vasúti átjárón SZ 9.05: Fizika (Alt. isk. 8. oszt.). Hang- és kép továbbítása, rögzítése SZ 9.30: Magyar nyelv. (Alt. isk. 3. oszt.). Szórakaténusz. Két füle van a fazéknak. Többjelentésü főne­vek SZ 9.40: Technika (Alt. is. 1. oszt.). Kövek SZ 10.00: Delta. Tudományos híradó (ism.) SZ 10.25: Reklám 10.30: A látogatók. Francia sci-fi so­rozat. VI1. rész: Zarko (ism.) SZ 11.20: Képújság 14.45: Iskolatévé. Aki mer, az nyer! VIII. Matematikai vetélkedő az ált. isk. 5—6. osztályosainak. SZ 15.15: Szórakaténusz. Merre jár a Pál? (Hely- és időhatározó) (A 4. osztályos magyar nyelvhez) SZ 15.35: Mesélj, rajzolj, játssz velünk! A három jóbarát SZ 16.00: Kamera. Kortárs filmművé­szet: Jancsó Miklós (Az Iskolatele- vizió film- és tévéesztétikai műsora középiskolásoknak.) 16.40: Hírek 16.50: Reklám 16.55: Szovjetunió—Magyarország. Olimpiai selejtező labdarúgó-mér­kőzés közvetítés Moszkvából. SZ ■A szünetben: Reklám 18.45: Képújság * 18.50: A közönségszolgálat tájékozta­tója 18.55: Reklám 19.10: Idősebbek is elkezdhetik^ Té­vétorna SZ 19.15: Esti mese SZ 19.30: TV-hiradó SZ 20.00: Napsugár fiúk. Amerikai film SZ 21.55: Unokáink sem fogják látni avagy városvédő Pállasz Athéné ke­zéből időnként ellopják a lándzsát. Ráday Mihály városvédő sorozata SZ 22.25: TV-hiradó 3. SZ TV II. MŰSOR: 18.35: Gyerekeknek! Szókimondó! (ism.) 19.20: Képújság 19.25: J. S. Bach: Magnificat (ism.) SZ 20.00: Tudósklub *84 SZ 21.10: TV-híradó 2. SZ 21.30: Útjaink . . . Vén malmok nyo­mában SZ 22.00: Periszkóp.* A külpolitikai szer­kesztőség katonapolitikai műsora SZ 22.30: Képújság ÚJVIDÉKI TV: 16.55: Műsorismertetés — magyarul 17.00: TV-hiradó — magyarul 17.16: Reklám rí.20: Bejelentkezés és akció »7.25: TV-híradó 17 45: Gyermekműsor '.8.15 : Más tv-állomások műsorából 18.45: Pannónia 1.983. IC.15: Rajzfilm 19.25: Reklám 19.30: TV-hiradó — magyarul 19.55: Reklám 20.00: Sportszerda: az európai labda­rúgó kupák negyeddöntőinek visz*» szavágói 22.00: TV-híradó v ' 22.30: Műsorzárás KOSSUTH: 8.27: Világablak 10.35: Válaszolunk hallgatóinknak 10.50: Bruckner: II. szimfónia 12.40: Vendég-látó 13.05: Operaslágerek 13.35: Dzsesszmelódiák 14.29: Miska bácsi levelesládája 17.05: Az anyag körforgása 17.30: Farkas Gyula: Csárdás rapszó­dia 19.15: Klütaimnésztra. Mariján Mat- kovic monodrámája 20.02: Hallgassuk együtt. Mozart­művek 21.00: Népzenei feldolgozások 21.30: Prizma 22.20: Tíz perc • külpolitika 22.30: Kovács Lóránt fuvolázik 22.45: Építő játékok élő anyaggal 23.00: Zenekari muzsika 0.10: A Modern Rézfúvós együttes játszik PETŐFI: 8.05: Operettdalok 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.) 8.35: Idősebbek hullámhosszán 9.30: A 04, 05, 07 jelenti 10.00: Zenedélelött 11.35: A Szabó család 12.05: Népi zene 12.35: Tánczenei koktél 13.25: Útikalauz üdülőknek 13.30: Labirintus 13.45: Zenés délután 14.00: Csikor Margit gordonkázik 14.15: Sullivan operettjeiből 15.00: Diákfoci 15.10: Fúvószenekari hangverseny 15.40: Fiataloknak! 16.35: Tudományos könyvespolc 16.40: Zenés játékokból 17.00: Ötödik sebesség 17.55: Közvetítés a Szovjetunió—Ma­gyarország labdarúgó olimpiai se­lejtező mérkőzésről 18.55: Magyar népzene az Újvidéki Rádió műsorából 19.15: Zenei Tükör 19.45: A Nazareth együttes felvételei­ből 20.35: Tükörképek 20.45: Nemzedékek 21.35: Körmendi Vilmos szerzeményei­ből 22.05: Offenbach: A szép Heléna. Részletek 23.20: A tegnap slágereiből 3. MŰSOR: 9.00: Fiatal zeneszerzők a szocialista országokban. IV, 3. rész 9.59: Zenekari muzsika 11.05: Bioritmus -11.25: Zenés játékokból 12.21: A Magyar Fúvósötös felvételei­ből 13.07: Ismeretlen szigetek 13.32: Bach-müvek 15.00: Gomeg: A rabszolga. Négyfel- vonásos opera 17.00: Iskolarádió 17.30: A rocktörténet nagy előadói 18.30: V ma térin ckom jazyku 19.05: Iskolarádió 19.35: Trió lemezeinkből 20.15: Holt tart a reumatológia? 20.30: Francia sanzonok 21.00: Zenekari muzsika 21.49: Lautréamont :• Vén óceán. Rész­letek 22.07: Magyar zeneszerzők 23.35: Reneszánsz vokális muzsika XXX 26. rész Pontszerzés Keszthelyen