Petőfi Népe, 1984. április (39. évfolyam, 78-101. szám)

1984-04-03 / 79. szám

1984. április 3. • PETŐFI NÉPE • 7 ■'v SPORT* SPORT - SPORT .SPORT NB II. A Baja is legyőzte a HMSE-t Ajándékpont a kiesőjelöltnek Az első támadásnál a HMSE- csatárok lesre futottak. Az 5. percben Stark bal oldali beadás­szerű lövését védte Farkas. Pár perccel később Pintér baloldalon elfutott, lapos beadása Pekker lábáról vágódott a jobb kapufá­ra. A visszapattanó labdát Szőcs gólhelyzetben 5 méterről nagy erővel fölé lőtte. A 20. percben Pekker kijátszott labdájával Kardos elfutott, be­ívelt, s az előrevetődő Szőcs a kimozduló kapus mellett a rövid sarokba fejelte, 1—0 a BSK javá­ra. A 25. percben a lestaktikázó HMSE-védők között Morvái le­adás helyett kiugrott, Szenti há­tulról, felvágta, ezért sárga lapot •kapott. A 40. percben Evanics jobb oldali beadását Morvái a kapufára helyezte, a visszapatta­nó labdát Rótt lőtte fölé. Szünet után az első támadásnál a vendégek szögletrúgáshoz ju­tottak. A félmagas beadás a bal kapufa éléről pattant ki a me­zőnybe. A 47. percben Szőcs jó indítását Kardos Evanicshoz játszotta, az ötösről leadott lö­vés a kapust érintve szögletre került. A vendégek átvették az Tass—Kalocsai SE 1—1 (0—0) Tass, 200 néző: Vezette: Németh Tass: Zsorda — Maurer, Csapiár, Nagy, Rapcsák, Kecskeméti, Kluka (Muhi), Kiss, Kovács, Bognár, Kósa. Edző: Nagy Ferenc. Kalocsai SE: Niezner — Illés, Ma­tos, Tamás, Varjú, Lajdi, (Vöröss) Mohácsi dr., Vén Cs., Jenei, Pécsi, Vén E. (Tóth). Edző: Farkas András. 83. perc: Muhi jól ugrott ki a védők közül és megszerezte a vezetést. 1—0. 86. perc: Mohácsi dr. 25 méteres szabadrúgása a sorfalról lepattant, Jenei meg-' szerezte, és a védők már csak buktatni tudták. A 11-est Vén Cs. értékesítette. 1—1. Több mint 80 percen át csapkodó, gyenge játék folyt, némi hazai fölénnyel. iKitűnt: Rapcsák, Kecskeméti, Muhi, illetve Illés, Mohácsi dr. Ifjúsági eredmény: Kalocsa— Tass 6—1. Miske—Kunszentmiklós 4—0 (1—0) Kunszentmiklós, 200 néző. Ve­zette: Dr. Gérber (***) i Miske: Varga — Baranyai, Hayerbacher, Dobai, Illés, Bogár- di, Horváth, Hubert, Radies, Ká- konyi, Gelyecz (Varga). Edző: Vatai Csaba. Kunszentmiklós: Necsasz — Pozsári, Kiss, Bakos, Hegedűs I., Hegedűs II. (Erdősi), Magyar, Rizmann (Erdősi A.), Bérezés, Forró, Herczegh. Edző: Dobos Jó­zsef. Gsz.: Horváth 2, Kákonyi, Radics. Kiállítva: Pozsári. Kitűnt: Horváth, Hayerbacher, illetve Herczeg. Ifjúsági eredmény: Kunszent­miklós—Miske 5—2. Sükösd—Kecel 1—1 (0—0) Kecel, 500 néző. Vezette: ürdögh (•**•*) Sükösd: Szente — Takács, Lógó A., Pesti, Szabó, Radics, Czeller, Németh, Sudár (Pomerics), Lógó J., (Lógó Z.), Várnagy. Edző: Bujdosó Márton. Kecel: Balogh — Mezei, Császár, Apró, Boldizs, Benedeczki, Bleszák, Juhász, (Sendula), Szvetnyik, Rácz, Kecskés. Edző: Haszilló Ferenc. 47. perc: Radics kapásból nagy gólt lőtt. 0—T. 48. perc: Boldizs buktatásáért 11-est ítélt a játék­vezető, a büntetőt Császár a bal sarokba lőtte. 1—1. .Hiába ját­szott egy kapura a Kecel, nem tudott több gólt elérni. Kiállítva: Radics. Kitűnt: Pesti, Várnagy, Szabó, illetve Szvetnyik, Boldizs, Császár. . Ifjúsági eredmény: Sükösd— Kecel 3—2. ' Bajai Tsz SK—Jánoshalma 1—1 (1—1) Jánoshalma, \200 néző. Vezette: :Zsigó. (**»**) irányítást, de a hazaiak megerő­sített Védelmének sikerült a támadásokat hárítani és az első félidőben lőtt góllal a két pontot megszerezni. Kitűnt: Morvái, Tumó, Szőcs, Kardos, illetve Stark, Varga, Riczu. Tax Imre A labdarúgó NB II. állása: 1. Eger 24 16 5 3 47—22 37 2. Békéscsaba ^ 24 13 6 5 58—29 32 3. DMVSC 24 11 6 5 38—29 30 4. Hódg. Metrip. 24 11 7 6 30—20 29 5. Siófok * 24 10 11 3 43—26 27 6. Bakony Vegy. 24 m 5 8 43—40 27 7. Szolnok 24 10 6 8 46—31 26 8. Keszthely 24 9 7 8 35—25 25 9. 22. sz. Volán 24 9 7 8 32—36 25 10. Nagykanizsa 24 7 10 7 42—43 24 11. Ózdi Kohász 24 8 6 8 36—36 24 12. Salgótarján 24 7 8 S 31—26 22 13. (Baja 24 7 8 a 36—41 22 14. Sopron 24 8 6 11 21—36 21 15. Kecskemét 24 8 5 11 33—50 21 16. Debr. Kinizsi 24 6 8 10 28—36 20 17. H. Szabó L. SE 24 6 6 12 26—35 18 18. Szekszárd 24 6 6 11 22—36 18 19. Kazl ncb ancdika 24 7 3 14 33—51 17 20. Ganz-MÁVAG 24 2 7 15 23—53 11 * = a Siófoktól 4 büntetőpont le­vonva. Eredmények: Salgótarján—Keszt­hely a—o, Eger SE—zz. sz. Volán 2—0, Siófok—Nagykanizsa 1—0, Békéscsa­ba—Szolnok 4—0, Özd—Sopron 1—0, Kazincbarcika—H. Szabó L. SE 4—1, 0MVSC—Szeikszárd 3—ti, B. Vegyész— D. Kinizsi 1—1. Baja: Zsibrek — Móri, Bada, Gyenei, Vanó (Németh), Baross, Tripolszki, Simon, Vörös, Bokor, Csehek. Edző: Varga Imre. Jánoshalma: Bozsics — Mis- kolczi, Angeli, Liliom, Faddi, Ádám, Agócs, Juhász, Bátyai, Karczhesz, Nagy O. Edző: Mra- zek Tibor. Gsz.: Csehók, illetve Nagy O. Kitűnt: Csehók, Vörös, illetve Agócs, Miskolczi. Ifjúsági eredmény: Jánoshalma —Bajai Tsz SK 1—1. Harta—Bácsborsód 3—1 (2—1) ‘ Harta, 200 néző. Vezette: Szabó S. (****) Harta: Szabó — Bula (Juhász), Kiss, Pandúr, Pavelkó, Lapu (Til- li), Lehóczki, Ármai, Csehi, Sü­megi, Miklós. Edző: Bleszák Sán­dor. Bácsborsód: Czifra — Csorba, Füstös, Balázs I., Rozinka, Ko­máromi I., Harnózi (Balázs II.), Komáromi II., Kiss (Forrai), Laj- di. Uher. Edző: Huszti László. Gsz.: Miklós, Ármai, Sümegi 11- esből, illetve Komáromi I. Ki­tűnt: Miklós, Bula, illetve Uher, Komáromi I. Ifjúsági eredmény: Harta— Bácsborsód 10—1. Kkfházi Szövetkezeti SE—Izsák 1—1 (0—1) iKkíháza, 100 néző. Vezette: Lavati (***) Szövetkezeti SE: Némedi — Szabó J., Horváth, Majoros, Vi- dács L. (Sahin), Zs. Juhász, Tóth A., Jókai, Vidács J., Ajtai (Szabó M.), Szabó L. Edző: Vereb Ist­ván. Izsák: Antal — Nagy O. (Né­meth II.), Benkó, Bogdán, Né­meth J., Nagy K., Jakus, Labáth (Czirkos), Mata, Oláh, Bozsics. Gsz.: Sahin, ’illetve Bozsics. Ki­tűnt: Horváth, Majoros, Tóth A., illetve Bozsics K., Mata. Ifjúsági eredmény: Szövetkeze­ti SE—Izsák 4—0. Akasztó—Kiskőrös 1—1 (0—1) Akasztó, 800 néző. Vezette: Papp (**•**) Akasztó: Németh — Pál, Tóth L., Szabó (Nagy J.), Kövesi, Kő­szegi, Suhajda, Mihály (Suba), Klement, Farkas, Tóth J. Edző: Bokros Jenő. Kiskőrös: Szentesi — Gál, Sza- deczki, Dusnoki, Ba, Lesták, Dé­nes, Vadászi, Juhász, Baranya, Katzenbach. Edző: Biácsl Sándor. Gsz.: Tóth J., illetve Katzenbach. Kitűnt: Kőszegi, Kövesi, illetve Juhász, Katzenbach, Vadászi. Ifjúsági eredmény: - Akasztó— ■Kiskőrös 2—2. Csaknem félóráig semmi emlí­tésre méltó esemény nem történt — leszámítva a vendégek 6. perc­ben lőtt gólját. Boda három kés­lekedő hazai védő közül kilépve közelről a hálóba kotorta a bal­ról belőtt labdát. (0—1). Az első igazán veszélyes KSC-támadás "a 25. percben Somogyi rossz be­adásán hiúsult nfeg — a labda a kapu mögött, a zászlótartó rudak- nál esett le. A 35. percben indokoltan cse­réltek a hazaiak. Mózner beállt, de az nem kis meglepetést kel­tett, hogy a három gyengélkedő középpályás közül éppen a leg­harcosabb Nagy helyére. Mózner gyorsan meghálálta a bizalmat, mert két perc játék után elfutott a jobbszélen, s pontos beadását az érkező Supka elől Zimonyi, a vendégek középhátvédje a saját kapujába lőtte. (1—1). A 41. perc­ben Mátyás gólját les címén ér­vénytelenítette a játékvezető, így a végig nyomasztó KSC mezőny­fölény ellenére sem sikerült ve­zetést szerezni. Sorozatos kecskeméti támadá­sokkal indult a második félidő — s a nézők még mindig a biz­tos győzelemben reménykedtek. A csupán védekező MÁVAG ka­puja előtt egyre-másra marad­tak ki a jobbnál jobb helyzetek —* Somogyi, majd később Supka hibázott, Mohovics távoli lövései pedig méterekkel mentek fölé. A nagy fölény közepette fel­lazult a jobb oldalán amúgy is sebezhető védelem, s három perc alatt kétszer is meleg helyzet alakult ki a hazaiak kapuja előtt. A 73. percben végre vezetéshez jutott a KSC. Czeczon jól belőtt szögletét a másik csereember, Patkós fejelte be (2—1). Vártuk az újabb kecskeméti gólokat — lett volna rá lehető­ség, mert teljesítményéből ítélve méltán kiesőjelölt (vagy máris kieső) a rendkívül gyenge Ganz- MÁVAG —, de ehelyett váratla­nul a vendégek találtak a háló­ba. Bodnár kihasználta a KSC védelmének sokadik hibáját (át­járóház jellegét), kitört és közel­ről egyenlített a 76. percben, (2—2). Ezután volt még két ve­szélyes fejes: Supkáét a kapufa, Somogyi^, mentette- De maradt a döntetlen,- s nemcsak az Soltvadkert—Tiszakécske 2—1 (0—0) Tiszakécske, 400 néző. Vezette: Dömény (***) Soltvadkert: Mayer — Winde­oker, Eiler, Galántai, Frittmann, Lehr í(Viszkok), Szabó, Cseh, Szűcs, Tóth, Sörös. Edző: Tagai János. Tiszakécske: Farkas — Sáf­rány, Krájer, Domonics, Pálinkás, Varga B., Egri (Tóth), Varga Gy., 'Kisjuhász dr., Bús, Ézsiás. Edző: Dr. Kisjuhász Gyula. Gsz.: Tóth, Cseh, illetve Ézsiás. Kitűnt: Tóth, Eiler, Mayer, illetve Krá­jer, Pálinkás. Ifjúsági eredmény: Soltvadkert —Tiszakécske 2—2. A megyei labdarúgó-bajnokság ál­lása: 1. Harta 19 13 2 4 53—21 28 2. Miske 19 13 2 4 45—24 28 3. Izsák 19 10 6 3 37—14 26 4. Kecel 19 9 7 3 36—24 25 5. Soltvadkert 19 8 7 4 35—24 23 6. Sükösd 19 9 5 5 28—20 23 7. Kalocsa 19 8 7 4 29—24 23 8. Tass 19 7 6 6 25—23 20 9. Kfíi. Szövetk. SE 19 7 6 6 26—29 20 10. Jánoshalma 19 5 6 6 22—30 16 11. Akaszlbó 19 3 6 8 26—43 14 12. Bajai Tsz SK * 19 6 3 10 23—33 13 13. Kunszentmiklós 19 5 3 11 27—41 113 14. Kiskőrös 19 3 5 11 21—41 11 15. Tiszakécske ‘19 2 6 11 21—41 10 16. Bácsborsód 19 2 5 12 14—36 9 *=a Bajai Tsz SK-tól kettő bünte­tőpont levonva. A tudósításokat Farkas Tibor (Kki- háza), Maráczi László (Jánoshalma), Szőnyi Károly (Harta), Fialsz Ferenc (Kecel), Nemcsényi János (Akasztó), Gergely Sándor :(Kunszentmiklós), Zsuifa Lajos (T.kícske), Szekeres 'János (Tass) készítették. Összeállí­totta: Szabó Zoltán. TOTÓ A totó 13. héti eredménye: 1. Dortmund—Bremen 2^-3 2 2. Frankfurt—Bochum 1—0 1 3. Leverkusen—Düsseldorf 2—0 1 4. Nürnberg—Mönchengladb. 1—3 2 5. Darmstadt—Fortuna Köln 1—5 2 6. Hannover—Saarbrücken 2—1 1 >7. Av-ellino—Verona i—o 1 8. Catania—Lazio l—l x 9. Genoa—Ascoli l—o l 10. Jiuventus—Fiorentina 1—0 1 1.1. Pisa—Torino 1—l x 1.2. Roma—Intemazionaüe 1—0 1 13. Udinese—Sampdoria 0—3 2 +1 Hertha BSC—Kassel 2—0 1 A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 13. heti totó- nyeremények az illeték levonása u>tá,n a következők: 13 plusz 1 találaitos szelvény 13 volt, nyereményük egyen­ként 229 163 forint; 13 találatot 20-an értek eil, nyereményük egyenként 124 1(30 forint; a 12 t alá latos szelvé­nyek száma 1281, nyereményük egyen­ként 2132 forint; 11 találata 19 062 fo­gadónak volt, nyereményük egyen­ként 143 forint; 10 találatod szelvény 142 715 volt, nyereményük egyenként 30 forint. elhullatott egy pont, hanem a mérkőzés alacsonyabb színvona­la is nagy csalódás. (váczi) A mérkőzés jegyzőkönyve Ganz-MAVÁG—Kecskeméti SC 2—2 (1—1) Kecskemét, 2000 néző. Ve­zette: Inges (Boros, dr. Szőke) Ganz-MÁVAG: Erdélyi— Rábaközi, Veiland, Zimo­nyi, Várhidi — Gyimesi, Schaffer, Keresztesi, Bod­nár—'Kisteleki, Boda. Ed­ző: Megyeri Győző. KSC: Erdei—Gugyerás, Hegyi, Mohovics, Grósz— Somogyi, Gódor, Nagy— Czecon, Supka, Mátyás. Ed­ző: Kurucz István. Csere: Nagy helyett Móz­ner a 35., Mátyás helyett Patkós az 50. percben. Gólszerző: Boda a 6., Zimonyi (öngól) a 37. Pat­kós a 73., Bodnár a 76. percben. Sárga lap: Kisteleki a 77. percben. Területi labdarúgó­bajnokság Lajosmizse—Honvéd Kun Béla SE 2—1 (0—0) Lajosmizse, 300 néző. Vezette: Kovács. Lajosmizse: Kripkó — Tóth, Csima, Rózsa, Ábel, Hodermarsz- ky, Mányoki, Márkli (Kállai), Kovács, Kocsis, Somogyi (Vaj­da). Edző: Bende József. H. Kun Béla SE: Kerpits — Ézsiás, Kiss, Kurucz, Kárász, Tóth, Török, Fehér, Sárközi, Szabó, Bognár. Edző: Farkas László. 60. perc: Sárközi beadását Szabó öt méter­ről lőtte' a lajo'SThizáe’i kapuba. 0— 1. Y5. perc:' Vájdá ‘ labdájával Hodenmarszky ugrott ki, és á ka­pus mellett a hálóba gurított. 1— 1. 82. perc: Kállai Hodermarsz- ky elé fejelte a labdát, aki mint­egy 15 méterről egyből a jobb fel­ső sarokba lőtte. 2—1. A H. Kun Béla SE szoros védekezésre ren­dezkedett be és csak nehezen tud­ta bevenni a kapuját a lajosmi- zsei együttes. Kitűnt: Hodermarszky, Csima, Ábel, illetve Kerpits, Sárközi. Ifjúsági eredmény: H. Kun Bé­la SE—ÍLajosmizse 2—1. Szegedi VSE—Kecskeméti TE 1—1 (1—0) Szeged, 100 néző. Vezette: Mak­ra. KTE: Péter — Putnoki, Csor­dás, Virágh, Fürtös, Lakatos, Bedzsula (Soós), Petényi, Halász, Meszlényi (Gara), Feró. Edző: Zimmermann Gyula. 20. perc: Egy bal oldali támadás után a labda Putnokiról kipattant, majd a berohanó Fürtös vállát érte. A játékvezető meglepetésre 11-est ítélt, amit Simái értékesített. 1—0. 63. perc: Halász lövése a védők­ről Lakatos elé pattant, aki ka­pásból szép gólt lőtt a hosszú sa­rokba. 1—1. A második félidőben a KTE többet támadott, de Mesz­lényi, Halász és Soós sérülése visszavetette a csapatot. Kitűnt: Virágh, Putnoki, Für­tös, illetve Pozsár, Simái. Nagyszénás—KAC-MEDOSZ 1—1 (1—0) Nagyszénás, 800 néző. Vezette: Zs emberi. KACJMEDOSZ: Malek — Ba­logh, Tápai, Alberti, Juhász, Sz. Kovács, . Fuksz, Laczkovics (Agócs), Csincsák, Szabó, Jójárt. Edző: Rádi Zoltán. 26. perc: Szöglet után Balia a hálóba lőt­te a labdát. 1—0. 76. perc: Agócs ugrott lji a védők közül, és a ■kapus mellett a jobb sarokba gu­rított. 1—1. Ellentétes félidők: A halasiak a 2. félidőben játszottak fölényben. Kitűnt: Majek, Alberti, Sz. Ko­vács, Fuksz. Ifjúsági eredmény: Nagyszénás -KAC-MEDOSZ 1—1. A területi labdarúgó-bajnokság ál- sa: L BKV Előre 20 11 6 3 43—13 28 2. Gyula 20 10 7 3 41—29 27 3. DELEP SC 20 12 3 5 24—14 27 4. Orosháza 20 9 7 4 25—14 25. 5. Békés 20 9 6 5 28—23 24 6. Lajosmizse 20 9 6 5 28—26 24 7. KTE 20 8 7 6 30—31 23 8. Szegedi Dózsa 20 7 8 5 28—18 22 9. Szarvas 20 7 7 6 33—16 21 10. H. Kun Béla SE 20 6 6 8 23—25 18 11. SZVSE 20 5 7 8 23—27 17 12. Nagyszénás 20 6 3 Itt 19—36 15 13. Martfű 20 3 7 10 22—35 13 14. Szentes 20 4 4 12 Itt—29 12 15. KAC-MEDOSZ 20 3 6 11 21—42 12 16. Határőr Dózsa 20 4 4 12 19—40 12 Eredmények: Szarvas—Békés 3—1, BKV Előre—Orosháza 1—0, Martfű— DÉLÉP SC 0—0, Szentes—Szegedi Dó­zsa 1—0, Gyula—Határőr Dózsa 1—1. A mérkőzés jegyzőkönyve: Bajai SK—Hódgép Metripond 1—0 (1—0) Baja, 3700 néző. Vezette: Szabó (dr. Rákóczi, May). Bajai SK: Farkas — Tumó, Szálló, Rótt — Pintér, Morvái, Eva­nics — Kardos, Szőcs, Pekker, Janicsák. Edző: Ivanics Tibor. HSMSE: Ulbert — Fitala, Riczu, Szenti, Maján — Csernus, Varga, Petrók — Fehér", Stark, Tassi. Edző: Bánkúti László. Csere: Csernus helyett Fodor, Fehér helyett Talapa, mindkettő a 67., Kardos helyett Varga a 70. percben. Gólszerző: Szőcs a 21. percben. Elutaztak a labdarúgók Hétfőn reggel a Ferihegyi repülőtérről különgéppel elutazott Török­országba a magyar labdarúgó A- és utánpótlás-válogatott. Az 56 tagú küldöttségnek Szepesi György, az MLSZ elnöke a vezetője. Mint is­meretes, az A-csapat szerdán Isztambulban játszik, ezt megelőzően az utánpótlás-együttes kedden ugyanitt találkozik a törökökké}, .A-17, - f- íMetVfe' 16' játékosból álló keretekben nincs változás. (MTI) •■InöfffR ői-'é.TÍiskc. : srrxä-iövsü EsqSjí'v.nél jübsD Megyei labdarúgó-bajnokság SAKK Hajrá előtt A szuperbajnokság legszenzáció­sabb győzelmét eddig Pintér József aratta, aki látványos játszmában le­győzte Portisch nagymestert. A baj­nokság tartós meglepetését azonban a kecskeméti Grószpéter Attila szol­gáltatja. A 4. fordulóban vesztett ugyan Sax ellen, de már a követke­ző játszmában volt ereje javítani. Hátrányosabb állásból indított ellen- támadással legyőzte Faragó nagy-' mestert, és továbbra is tartja pozí­cióját az élmezőnyben. Grószpéter játszotta eddig a legkevesebb dön­tetlent a résztvevők közül. Bátor, nyíltsisakos versenyzése biztató a továbbiakra nézve is. A szuperdöntő élmezőnye az 5. forduló után: Grósz­péter, Pintér 3,5—3,5, Adorján 3 (—), Portisch 3, Sax 2,5. Hajrá előtti helyezkedés — ezzel le­hetne jellemezni a kecskeméti nemzet­közi verseny 6. és 7. fordulóját. Az élen állók igyekeztek megőrizni he­lyüket, a többiek megkísérelték a felzárkózást. Az „Alcsoportban ez legjobban a lengyel Banynak sike­rült, aki kettős győzelmével beérte az élen állókat. Ebben a csoportban rangadókra is sor került. Ambroz a 6. fordulóban döntetlent játszott Bran­di c csal. A kővetkező mérkőzésen Ar- hipowal találkozott a csehszlovák nemzetközi mester, és győzelmével Ismét nyílttá tette az első helyért folyó versenyfutást. A „B”-csoportban Kállai tovább nö­velte előnyét. A kecskemétiek közül Forgács továbbra is jól áll, Pólyák is tartja még a lépést a külföldi ver­senyzőkkel. A verseny állítsa a 7. forduló után: A-csoport: Arhipov 5, Brandies, Ambroz (csehszlovák) és Bany (len­gyel) 4,5—4,5 pont. B-csoport: Kállai 6,5, Herzog (sváj­ci) 5,5, Forgács 5, pont. Jasnikowski (lengyel) és Filep 4—4 pont. L. D. > RÖGBI Az első győzelem GAMF—Esztergomi Labor MIM 23—15 (10—15) Kecskemét, 150 néző. Vezette: Har- . dy. Az esztergomiak 40 ponttal győztek a győri csapat ellen a körmérkőzé­ses kupa első fordulójában, így a mérkőzés kimenetele nyílt volt. A rendkívül erős szél befolyásolta az eredmény alakulását. Az első félidő­ben a vendégeket támogatta, akik ki is használták ezt az előnyt. A kecs­kemétiek juttatták először célba a tojás alakú labdát, de erre gyorsan válaszoltak, majd három hárompon­tos rúgással szereztek vezetést. Fordulás után a hazai csapat vette át a kezdeményezést. Az első negyed­órában 9 pontot értek el rárúg ás ból. A második félidő 24. percében sike­rült az alapvonalon túlra „gyötörni” a labdát, és ezzel bebiztosították a győzelmet. Szervezettebb, összefogottabb já­tékot mutatott a főiskolás csapat, mint az idénynyitÖ mérkőzésen. A máso­dik félidőben erősíteni tudtak, és megérdemelten szerezték meg első kupagyőzelmüket. BIRKÓZÁS Értékes helyezések az OB-n Megmondani sem tudnánk, hogy mikor szerepeltek ilyen jól megyénk birkózói a felnőtt országos egyéni bajnokságon, mint az idén. Mint ar­ról már beszámoltunk, a szabadfo­gásban Ilonka harmadik, Katz pedig az ötödik helyen végzett. Vasárnap a kötött fog ásúak küzdel­me fejeződött be. A Kecskeméti SC versenyzői közül Kocsis és Varga sze­repeit a legjobban. Mindketten beke­rültek a legjobb hat közé. A 62 kg- osok között Varga jól birkózva a ne­gyedik helyet szerezte meg. Nagysze­rűen helytállt a 74 kg-os Kocsis, aki bekerült a döntőbe. Itt azonban nem tudott akciót elérni, s ellenfele, a székesfehérvári Vámos 8:0-ra legyőz­te. Teljesítménye így dicséretes, az utóbbi idők legszebb Bács-Kiskun megyei kötöttfogású eredménye ez! Egyébként a bajnokságon arattak a Ganz-MÁVAG versenyzői, négy súlycsoportban bizonyultak a legjobb­nak. A győztesek névsora: Vadász (Dunaújváros), Rácz (H. Szondi), Ba­kos (Ganz), Tóth (Ganz), Dudás (Ganz), Vámos (H. Szondi), Komá­romi (FTC), Növényi (Bp. Sparta­cus), Gáspár (FTC), Nagy (Ganz). RÖPLABDA Az MNK-ban is a Tungsram A hét végén a fővárosban játszot­ták le a férfi röplabda Magyar Nép­köztársasági Kupa döntőjét. Az utolsó napon a két győztes, a KSC és a Tungsram, valamint a két vesztes, a Honvéd és a Malév mérte össze tu­dását. Az első találkozón a Honvéd izgal­mas, ötjátszmas küzdelemben tudta csak legyőzni lelkes ellenfelét. Az eredmény 3:2 (—8, 13, —7, 9, 9) volt. Ezután következett a két rivális, a tavalyi bajnok, s az idei rang első összecsapása. Az első játékrészben a fővárosiak igazi trónkövetelőkhöz méltóan kezdtek, s fölényesen nyer­tek. A második játszmában magára talált a KSC, Konyári erős ütései rendre vonalon belül vágódtak le, győztek a kék-fehérek. A harmadik játszma rosszul indult. Konyári de­reka megsérült, nem sokkal ezután összeroppant a kecskeméti gárda, s ezután tulajdonképpen úgy nyert a Tungsram, ahogy akart. Így sikerült az újpestieknek az, ami tavaly a KSC-nek. A bajnokság után a kupát is megnyerték, fennállásuk óta először. A KSC-nek egy vigasza maradt: a második hely a KEK-sze­replés jogát jelenti számukra ... A mérkőzés jegyzőkönyve: Tungsram—KSC 3:1 (5, —10, 5, 9) KSC: Demeter, Járosi, Konyári, Nyúl, Szabó Z„ Nagy P. Cs.: Szabó I., Lantos, Halász, Tóth, Gönczi Far­kas. Edző: Beregszászi Szabolcs. NB I-es női mérkőzés: DUTEP SC—Haladás VSE 3:2 (6, —10, —12, 9, 6) Szombathely, vezette: Békési, Sze­kér. A kiesés rémétől fenyegetett hazai csapat nagy lelkesedéssel játszott, de ez kevés volt a jó napot kifogó kecs­kemétiekkel szemben. Ezzel a vere­séggel valószínűleg megpecsételő­dött a vasiak sorsa, a DUTEP pedig megerősítette helyét a tabellán. A kecskeméti együttesben Lovász- né, Cmkovics és Karácsonyiné ját­szott kiemelkedően. KOSÁRLABDA Vesztett mindkét férficsapat ZTE—Bajai SK 90—75 (43—35, 73—73) Baja, 500 néző. Vezette: Horváth, Harsány!. BSK: Ágfalvi (15), Lákár (14), Csa­nádi (4), Pestality (20) „ Gorjanácz (13). Csere: Kiss (1)„ Kancsár, Szabó (6). Edző: Kovács József. A rendes játékidő végén 15 másodperccel a le­fújás előtt 73—73 állásnál a babaiak­nál volt a labda, de nem sikerült pontot dobni. A hosszabbításban a ZTE-nek minden bejött. Kitűnt: Szűcs (22), Bodrogi (23), illetve Pestality, Gorjanácz. Soproni SE—Kecskeméti SC 91—87 (40—47). Sopron, 700 néző. Vezette: Karner, Való vits. KSC: Csorvási (18), Félföldi (16), Veress (14), Gergely (21), Gulyás (14). Csere: Boros (4). Edző: Rezák Lász­ló. Az utolsó percig a KSC vezetett, bár a hajrában a Sopron többször is egyenlített. Végül a befejezés előtt 35 másodperccel 87—87 állás után elhú­zott a hazai együttes. Kitűnt: Honti, Skobxlcs, illetve Gergely, Felföldi. VÍZILABDA Gólzáporos győzelem Kecskeméti Vízmű SC—Ceglédi VSE 17—8 (3—1, 3—3, 5—0, 5—3). Kecskemét, 400 néző. Vezette: Dr. Steinmetz, Szénás!. KVSC: Németh — Király (1), Mar­ton (1), Nagy 1., Hegedűs (2), Csillag (1), Jenei (5). Csere: Benda (1), Nagy- pál (1) Csirke (1), Simon (3), Szé­kely, Fáy. Edző: Magó Gábor. Két negyeden át fordulatokban gaz­dag, jó mérkőzést láthatott a szokat­lanul népes közönség. A 3. negyed­ben 10—5 arányú kecskeméti vezetés­nél a ceglédi Kelemen pontozódott ki, majd egy sportszerűtlen megjegyzé­sért az addig 4 gólt elért Papp cse­rével végleg partra kerül. Ezután már csak a győzelem aránya volt a kérdéses. Kitűnt: Németh (kapus), Király, Csillag, Jenei, Simon, Hege­dűs. KÖNNYÜBŰVÁRSPORT Az MHSZ Murénáé a legtöbb aranyérem Kecskeméten a fedett uszodában ■szombaton és vasárnap rendezték meg a Hírős Kupa könnyűbúvár uszo­nyos és búvárúszóversenyt. A szín­vonalas tall Alik özéről a külföldön sze­replő két budapesti klub, az MHSZ BHG, valamint az MHSZ Izzó ver­senyzői hiányoztak. Megjelent viszont 13 magyar csapat, valamint a több csehszlovák válogatottal felálló Kar­lovy Vary ,és a Bratislava együtte­se. A 23 versenyszámból 11 első he­lyet szerzett a szegedi MHSZ Muréna Klub, 7 számban a Karlovy Vary, 3 számban az MHSZ Kaposvár, 2 szám­ban az MHSZ Dunái Vasmű győzött. A kecskemétiek is több jó helyezést értek el. Az MHSZ ÉBKM Vízmű bú­várúszóinak eredményei: Nők. 50 m búvárúszás: 6. Szabó E. 22.0. 100 m búvárúszás: 3. Szabó E 48.3. 400 m búvárúszás: 3. Szabó E. 3:57.24. 5. Bérezi 4:04.80. 400 m uszo­nyos úszás: 3. Zombori 3:56.72. TOO m uszonyos úszás: 6. Kecskeméti 51.05. 800 m uszonyos úszás: 2. Zombori 8:12.72, 5. Bérezi 8:26.64. 1500 xn uszo­nyos úszás: 2. Zombori 16:03.15. 4x200 m uszonyos váltó: 3. MHSZ ÉBKM Vízmű 7:40.12 . 4x100 m uszonyos vál­tó: 5. MHSZ £BKM Vízmű 3:29.71. Férfiak: 100 m búvárúszás: 4. Sza­bó L. 42.64. 800 m búvárúszás :jk Sza­bó L. 7 H2.44. 400 m búvárúsAs: 2« Szabó L. 3124.86.