Petőfi Népe, 1984. április (39. évfolyam, 78-101. szám)

1984-04-17 / 90. szám

\ 1984. április 17. » PETŐFI NEPE ® 7 SPORT• SPORT - SPORT .SPORT A két pont megvan, a játéknak még javulni kell! SAKK OB I. Versenyfutás a pontokért LABDARUGÓ NB II. Féltucat gólt lőtt a Baja Nyárias idő, közepes színvo­nal, biztos győzelem. így foglal­ható össze a vasárnapi KSC— Ózd NB II-es labdarúgó-mérkő­zés. A KSC-ben Gádor volt a balszélső, Mózner játszott a jobb­oldalon, de a középcsatár Papp is viszonylag hátulról indulva közelítette meg a Kohász kapu­ját. A 7. percben Somogyi jó hely­zetből fölé fejelt, majd Papp lö­vése csúszott el a jobb kapufa tövénél. A 19. percben Patkós lett a főszereplő. Egy közvetett szabadrúgást egyből kapura lőtt, de Fekete szögletre ütötte a sör­falon megpattanó labdát, majd a kecskeméti középpályást indí­tották a balösszekötő helyén. Kissé mélyre sikerült középre- adását az ózdi kapus az érkező Gódor elé tenyerelte, aki 6 mé­terről megszerezte a vezetést, 1—0. A 32. percben a 16-osnál Mózner a védők gyűrűjében meg­fordult, és váratlan' lövése a lá­bak között is utat talált a háló­ba, 2—0. Az újrakezdés után Hegyi ellökte Dudást a KSC bün­tetőterületén. Homonnai rosszul helyezett 11-esét azonban a vé­gig magabiztosan védő Erdei megfogta. A második játékrész első felé­ben a cserék jelentették az ese­ményt (újoncot is avatott a KSC, . a 17 éves, saját nevelésű Molnár személyében), valamint Orlóczky hívta fel magára a figyelmet. Egyik szereléséért' sárga lapot kapott, a 16-oson bélül elkövetett kezezásét viszont vétlennek mi-- nősítette a jól bíráskodó Lovassy játékvezető. Megítélte azonban a 11-est a 71. percben, amikor a védőkről beforduló Pappot Fodor felvágta. Grósz tanárian értéke­sítette a büntetőt, 3—0. A 87. perpben Papp a vonalban álló ózdi hátvédek mögé lőtte a labdát, Gódor rácsapott, és 4—0- ra növelte az előnyt. A vendégek szépítő gólját Mohácsi szerezte a 88. percben, a már lazító kecs­keméti védők jóvoltából, 4—1. Kár érte. Jók: Erdei, Gódor, Nagy. (váczi) A MÉRKŐZÉS JEGYZŐ­KÖNYVE Kecskeméti SC—Ózd 4—1 (2-0) Kecskemét, 2000 néző. Ve­zette: Lovassy (Bogyó, Szabó J.). KSC: Erdei — Hoffmeister, Hegyi, Mohovics, Grósz — So­mogyi, Patkós, Nagy — Móz­ner, Papp, Gódor. Edző: Ku- rucz István. Ózd: Fekete — Orlóczky, Si­pos, Fodor, Pribék — Osváth, Utassy, Kovács, Homonnai —* Mohácsi, Dudás. Edző: Szend- rei Béla. Csere: Homonnai helyett Szegedi a szünetben, Kovács helyett Vágó az 56., Patkós helyett Molnár F. az 58. perc­ben. Gólszerző: Gódor a 19., Mózner a 32., Grósz (11-es- ből) a 71,, Gódor a 87., Mohá­csi a 88. percben. Sárga lap: Orlóczky a 60. percben. Már a 3. percben vezetést szer­zett a Baja. Zimonyi a 16-oson belül kézzel ért a labdához. A megítélt 11-est Szőcs az elmoz­duló kapus mellett az ellenkező sarokba lőtte, 1—0 a BSK javára. A 8. percben Bodnárt Szabó látványosan szerelte, a 18. perc­ben Kardos gólhelyzetben az 5- ösről emelt fölé. A 37. percben Morvái remek cselsorozattal szét­zilálta a vendégek védelmét, a visszagurított labdáját Evanics közelről a léc alá lőtte, 2—0. A 42. percben Szőcs és Morvái összjátéka. után Morvái volt a gólszerző, 3—p. A szünet után a BSK tovább rohamozott. Az 52. percben Szőcs remek kiugrás után Janicsák elé tálalt, a berobbanó csatár az ötösről a hálóba bombázott, 4—0. A 61. percben Bodnár remek cselek után jó helyzetben a kapu előtt keresztbe lőtte a labdát. A 66. percben ismét Bodnár veszé­lyeztette a bajai kaput, de Far­kas bravúrral mentett. A 84. percben Janicsátotól kapott lab­dával Szőcs a jobb oldalon elfu- ■ tott. A kapu előtt helyezkedők fölött a jó ütemben érkező Rott- hoz emelt, aki hatalmas kapás­lövéssel védhetetlen gólt lőtt. 5—0. A 89. percben Szócsőt szabály­talanul szerelték gólhelyzetben, a megítélt 11-est Szabó értékesí­tette. 6—0. a vendégek becsülettel védekez­tek, de a BSK ezen a mérkőzésen kitűnően játszott. Formás hazai támadásokat, látványos gólokat, és jó egyéni teljesítményeket láthatott a szépszámú bajai kö­zönség. Kitűnt: Morvái, Szőcs. Rótt, Evanics, illetye Boda, Keresztesi, Bodnár. Tax Imre Kitűnő játékkal rukkolt ki a BSK. Lendületesen rohamozott, A mérkőzés jegyzőkönyve: Bajai SK—Ganz-MÁVAG 6—0 (3—0) Baja, 4200 néző. Vezette: Aczél (Bubori, Köböl). Baja: Farkas — Tumó, Szabó, Varga, Rótt — Mor­vái, Evanics, Szőcs — Pek- ker, Kardos, Janicsák. Ed­ző: Ivanics Tibor. Ganz-MÁVAG: Erdélyi — Rábaközi, Zimonyi, Na- hóczky, Várhidi — Kiste­leki, Boda, Keresztesi, Schaffer — Bodnár,. Vei- land. Edző: Megyeri Győ­ző. Csere: Boda helyett Nagy a szünetben, Varga helyett Pintér a 62., Veiland he­lyett Kiss a 68. percben. Gólszerző: Szőcs (11-es- ből) a 3., Evanics a 38., Morvái a 42., Janicsák az 52., Rótt a 80., Szabó (11-es- ből) a 88. percben. Sárga lap: Tumó a 37., Bodnár az 51., Nagy az 56., Keresztesi a 72. percben. Területi labdarúgó-bajnokság IZSÁK—MISKE 2—1 (1—1) Izsák, 400 néző. Vezette: Nagy—Czi- ■roifc (****♦) Izsák: Antal — Csizmadia, Bankó, Mat a, LabátJh (iNémeth II.), Nagy K., Jakus, Czirkos, Oláh (Amann), Nagy OBozsik. Edző: Losonczi László. Miske: Varga G. — Baranyai, Hayerbaoher, Baksa, Illés, Bogárdi, •Keszthelyi, Hubert, Petrecz, (Varga) F.),' Radios, Kátai. Edző: Vatai Csaba.- 4: perc: Az elbámészkodó lizsáki vé­A dók közül Bogárdi. 10 m-ről a Jiálóbá f 19$; Á— 1. ÍeE*perc; Gyors izsáj^ akc^ó végén Nagy K. egyenlített'. 1—1. 85. perc: Mata átverekedt2 magát a vé­dőkön, lövése a kapusról visszapat­tant, de másodszorra már nem hibá- . zott. *2—1. Az izsákiak szempontjából sokat jelentett, hogy a miskeiek ve­zető góljára hamar válaszolni . tud­tak. Ezután a rangadóhoz méltó nagy küzdelem -alakult ki. s a több helyze­teit kidolgozó Izsák győzelme reális eredmény. Kitűnt: Mata, Nagy K,. Jakus, illetve Illés, Bogárdi. Ifjúsági eredmény: Izsák—Miske 4—0. HARTA—SOLTVADKERT 0—0 Harta, 600 néző. Vezette: Németh s. <**) Harta: Csiirna — TiUi, Kiss, Radvá- nyi, Pavelko, Lapu, Lehóczki, Miklós, Csehi, Sümegi, (Armai), Bula (Ju­hász). Edző: Bleszák Sándor. Soítvadkert: Mayer — Wiridecker, Eiler, Galámtai, Frittmann, Lehr. Sza­bó, Cseh, Szűcs, Tóth, Sörös. Edző: Tagai János. Ideges hangulatú, szikrázóan kemény mérkőzésen igazságos eredmény szü­letett. A játékvezető sokat hibázott, többek között Miklósnak kát (!) sár­ga lapot osztott ki, Pavelkót pedig olyan szabálytalansásért állította ki. amilyenből a mérkőzés -során húsz is előfordult. Kitűnt: Radványi, Csima, Kiss, illetve Frittmann, Sörös, Tóth. Kiállítva: Pavelkó. Ifjúsági eredmény: Harta—Soltvad- kert 2—<2 KUNSZENTMIKLÓS— SÜKÖSD 2—0 (2—0) Kunszentmiklós, 300 néző. Vezette: Varga (****♦) Kunszentmiklós: 'Necsasz — Pozsári, Kiss A., Bakos, Rizmann, Hegedűs II. (Erdősi J.), Magyar, Rohoska, (Erdő- si I.), Bérezés, Forró, He:%czeg. Ed­ző: Dobos József. Sükösd: Szente — Takács, Lógó A,,'' Lógó Z., Szabó, Várnagy, Czeller, Sohultz, Sudár, Lógó J., Páncsics. Edző: Bujdosó Márton. Gólszerző: Bérezés (2). Kitűnt: Bérezés, Rizmann, illetve Páncsics, Su­dár. Ifjúsági eredmény: Kunszentmik­lós—Sükösd 6—1. KECEL—BAJAI TSZ SK 2—2 (2—2) Kecel, 600 néző. Vezette: Némedi (♦****) Kecel: Balogh — Lavati, Kecskés, Apró, Boldizs, Benedeczki, Prucser, Juhász, (Mezei), Szvetnyik, Rácz <Sendiu!a), Császár. Edző: Ha szili ó Ferenc. Bajai Tsz SK: Kovács — Hol ezer, Boihos, Gyenei, Vanó (Móri), Baross, Tripolszki, Simon, Vörös, Németh,, Csehók. Edző: Varga Imre. Gólszerző: Császár 2, mindkettő Ill­ésből, illetve Csehók, Simon (1.1-es- ből). Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz SK— Kecel 3—'0. JÁNOSHALMA—TASS 1—0 (0—0) Jánoshalma, 200 néző. Vezette: Papp (****) Jánoshalma: Bozsics — Liliom, An- geli, Nagy O., Faddi, Adám, (Mis- kolczi), Agócs, Juhász F., Juhász Z., Karczhesz (Tóth), Bátyai. Edző: Mrazek Tibor. Tass: Zsorda — Mauer, Csapiár, Herczeg, Hegedűs, Kecskeméti, Muhi, Kiss, (Kovács), Rgpcsák, Bognár, Ko­sa. Edző: Nagy Ferenc. Gólszerző: Juhász F. Kitűnt: Agócs, Angeli, illetve Hegedűs, Csapiár. Ifjúsági eredmény: Jánoshalma— Tass 2—0. AKASZTÓ—BÁCSBORSÓD 3—2 (2—0) Akasztó, 400 néző. Vezette: Kiss A. ; {**«m*^ Akasztó: Németh — Farkas^ Kő­szegi, Suhajda, Kövesi, Tóth J., Nagy J., Tóth L.. Pál, p. Szabó, Klement. Edző: Bokros Jenő. Bácsborsód: Czifra — Csorba, Füs­tös, (Balázs II.), Rozinka, Komáromi I., Tarnóczi, Komáromi II., Forrai, Balázs I., Lajdi, Uher. Edző: Huszti László. Gólszerző: P. Szabó, Nagy J., Kő­szegi ll-esből, illetve Balá,zs I., For­rai. A Bácsborsód a 44. percben li­est hibázott. Kitűnt: Németh, P. Szabó, Pál, Nagy J., illetve Uher, Füstös, Rozin­ka. Ifjúsági eredmény: Akasztó—Bács­borsód 11—0. KKFHÁZI SZÖVETKEZETI SE—KISKÖRÖS 0—0 Kiskunfélegyháza,. 200 néző. Vezet­te: Kara (**) Kkfházi Szövetkezeti SE: Némedi — Palásti, Majoros, Koczka, Szabó J., (iSa-hin), Iványi, Tóth, Jókai, (Zs." Juhász), Vidács J., Szabó M., Ajtai. Edző: Vereb István. Kiskőrös: Szentesi — Gál, Dusno- ki. Farkas, Lesták, Szadeczki. Ju­hász, Vadász, Bárány. Dénes, Katczen- bach. Edző: Biácsi Sándor. Kiállítva: Koczka. Kitűnt:.4 Szentesi, Szadeczki, Farkast. A játékvezető kétcsillagos osztályzatát a tudósító nem indokolta. A mérkőzés ellenőre 4-es osztályzatot adott. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös—Kkfházi Szövetk. SE 1—0. TISZAKÉCSKE—KALOCSA 2—0 (2—0) Tisza kecske, 300 néző. Vezette: Miklós (****♦) Tiszakécske: Horpácsd — Sáfrány, Balogh, Domonics Pálinkás, Varga B., ■ Tóth, (Kráyer), Varga Gy., Kisju- hász dr., Bús, Ézsiás. Edző: dr. Kis- jiuhász Gyula. Kalocsa: Gojtán — Tóth,‘ Matos, Tamás, Varjú, (Bajomi), Mohácsi dr., Vén Cs., Vén E., Illés, Vörös (Czár), Pécsi. Edző: Farkas András. Gólszerző: Domonics, Kisjuhász dr. Kitűnt: Varga B., Kisjuhász dr. Bús, Horpácsi, illetve Pécsi, Tamás, Ma­tos, Vén- Cs. Ifjúsági eredmény: Kalocsa—Tisza­kácske 5—1. A megyei labdarúgó-bajnokság ál­.1. Miske 21 14 2. 5 48—26 30 '2. Harta 21 1>3 3 5 54—123 29 3. Izsák 21 u. 7 3 39—15 29 4. Kecel 21 10 8 3 41.—2« 28 5. iSolfcvad'ker.t 21 9 8 4 38—24 26 6. Kalocsa 21 8 8 5 2*9—i26 24 7. Sükösd 21 9 5 7 28—23 23 8. Tass 21 8 6 7 27—24 212 9. Kfh. SzöiV. SE 21 7 7 7 26—3(1 18 10. Jánoshalma 21 6 6 9 23—33 48 11. Akasztó 21 5 8 8 30—45 48 H2. Bajai Tsz SK* fill 7 4 10 27—36 16 13. Kszmiklós 21 6 3 1.2 31—45 15 14. Kiskőrös 21. 4 8 l;l 25—43 1.4 16. Tiszáikiécsike 21 3 6 12i—23 4 3 1.2 16. Bácsboirsód 21 2 5 14 16—42 9 Megjegyzés: * A Bajai Tsz SK­tói LAJOSMIZSE—SZENTES 0—0 Szentes, 800 néző. Vezette: Szeles. Lajosmizse: ■ Kripfcó — Mányoki, Csima, Rózsa, Abel, Kovács, Hoder- marszki, Diószegi, Márkli, Bédi, (So­mogyi), Kocsis (Vajda). Edző: Bende József. Végig a Lajosmizse irányította a játékot, de a számtalan helyzetből egyet sem sikerült értékesíteni. BKV ELŐRE—HONVÉD KUN BÉLA SE 2—1 (1—0) ■ Bp. sport utca, 200 néző. Vezette: Veress. H. Kun Béla SE: Kerpits — Ézsiás, Kiss L., Kiyucz, Lukács, (Kernya), Tóth J., Petre, Mészáros (Bognár), Sárközi, Szabó J., Török. Edző: Far­kas László. 32. perc: Egy. hazai támadás végén Gergely 8 m-ről az üres kapuba gu­rított. 1—0. 58. perc: Gyorsan elvég­zett-szabadrúgás után Sárközi az alapvonalról középre lőtte a labdát és a jókor érkező Török estében a hálóba továbbította, l—1. 81. perc: Egy hatalmas partdobás után a fél- egyházi kapu előtt pattogott a labda és Gergely előre vetődve fejelte a hálába. 2—1. 88. perc: Vári csúnyán felrúgta a kiugró Sárközit, ezért ki­állították. A kemény beJemenésekkel tarkított, nagy iramú mérkőzésen a Honvéd Kun Béla SE csapata egyen­rangú ellenfél volt és az Előre csak a nagyobb rutinjával tartotta otthon a két pontot. Kitűnt: Gergely, Jantsek, Nagy, Gu­bán, illetve Sárközi, Török, Tóth J., Kernya. Farkas Tibor GYULA—KAC-MEDOSZ 1—0 (1—0) Gyula, 1000 néz:. Vezette: Szekeres. KAC—MED ŐSZ: Malek — Szőke, CBaloigh), Tápai, Cs. Kovács, Alberti, Sz. Kovács, Fuiksz, Laczkovics, (Jó­járt), Csinicsák, Szabó, Juhász. Edző: Rádli Zoltán. 19. perc: A lesre játszó halasi vé­dők köziül Szűcs ugrott ki. Kapura vezette a labdát és a kiinduló Malek fölött a hálóba emelte. 1—0. A halasi csapat a mezőnyben végig egyenran­A labdarúgó NB I. állása 1. Bp. Honvéd 22 H S 3 16—17 33 2. Ü. Dózsa 22 lü 9 2 44—22 31 3. Rába ETO 22 10 7 5 91—41 27 4. Videoton 22 ll 4 7 33—20 26 5. Tatabánya 22 9 6 7 28—29 24 6. Vasas 2Q 9 5 6 29—25 23 7. Pécsi MSC 22 7 9 6 27—26 23 8. SZEOL AK * 22 8 6 8 27—30 22 9. Csepel' 22- 7 7 8 27—28 21 10. Zalaegerszeg 2: 8 5 9 26—27 21 11. MTK-VM 22 8 5 9 32—27 21 1>2. Haladás 22 8 4 10 32—^1 B 13. Ferencváros 22 6 7 9 34—36 19 M. Volán SC 22 4 8 10 30—43 16 15. NYVSSC 22 5 4 13 22—42 1.4 16. Diósgyőri VTK 22 2 V 13 15—36 U Eredmények: Vasas—Ü. Dózsa 1—4, FTC—Bp. Honvéd 0—1, Videoton—Ta­tabánya 3—0, Rába ETO—Volán 5—3. Nyíregyháza—Haladás 3—0, Pécsi • MSC—ZTE lr-(1, Diósgyőr—SZEOL 1—2, Csepel—MTK-VM 2—1, gu ellenifél volt, de csatárai a kapura semmilyen veszélyt nem jelentettek. Kitűnt: Malek, Tápai. Ifjiúsági eredmény: Gyula—KAC­MEDOSZ 3—3. Árvái Mihály NAGYSZÉNÁS—KECSKEMÉTI TE 4—1 (1—1) Nagyszénás, 950 néző. Vezette: Ko- Vács B. KTE: Péter — Tóth J., Puskás, Qsprdás^ Fürtös,, Bed^sula, .Virágh, Ga- ra, Petényi, Lakatos, Feró. Edző: Czimmermann Gyula. Az első félidőben jól. tartotta magát a KTE, de a szünet után sc-k hiba csúszott a védekezésbe és felbomlott az addig bevált hadrend, a taktikai fegyelem hiánya okozta a súlyos ve­reséget. Gólszerzők: Sebestyén 2, Si­mon, Plesovszki, illetve Feró. A KTE csapatából Péter, Lakatos és Feró nyújtott elfogadható teljesítményt. Ifjúsági eredmény: KTE—Nagyszénás 3—4. Területi labdarúgó-bajnokság ál­lása KÖRÖS-CSOPORT 5 29—27 26 1. BKV Előre 22 12 7 3 2. Gyula 2i2‘ 11 8 3 3. Orosháza 22 11 7 4 4. déliép sc 22 13 3 6 5. Békés 22 11 6 5 6. Lajosmizse 22 9 8 5 7. Szarvas 22 9 7 6 8. Szegedi Dózsa 22 8 8 6 9. KTE 22 9 7 7 10. H. Kuni Béla SE 22 6 7 9 1!1L SZVS'E 22 6 7 10 12. Nagyszénás 22 7 3 12 13. Martfű 22 4 7 11 14. KAC-MEDOSZ 22 4 6 12 lő. Szentes 22 4 5 1.3 16. Határőr Dózsa 22 4 4 14 Eredmények: Szarvas—DÉLÉP SC 3—6, Szegedi Dózsa—&ZVSE 2—1, Bé- jkés—Határőr Dózsa 1—0, Orosháza— Martfű 2—il.. A labdarúgó NB II. állása 1. Eger 26 17 5 2. Békéscsaba 26 15 6 3. •Debreceni MVSC 26 13 8 4. ■Hódgép Metr. 26 12 7 5. Szolnok 26 11 71 6. Siófok* 26 lili 11 7. Bakony V. 26 tLl. 6 8. Nagykanizsa 26 6 11 9. Keszthely 26 9 8 1>0. 22. sz. Volán 26 9 8 m Baja 26 8 8 12. Debr. Kinizsi 26 6 8 13. Ózd 26 8 8 14. Sopron 26 8 8 15. Kecskemét 26 9 5 16. Salgótarján 26 7 8 17, Szekszárdi 26 6 8 18. Kazincbarcika 26 8 3 1*9. Szabó L. SE 26 6 6 20. GanznMAVAG 26 3 7 dutép se— TUNGSRAM 10:4 Kiütéssel győztek az élen állő csapatok, a bajnokság hatodik fordulójában. A DUTÉP SC sak­kozói is .^szállítani tudták” a nagyarányú győzelmet az utolsó előtti helyen álló Tungsram ellen. A kecskeméti csapat végig fölény­ben volt’. Varasdy, Brandies és Pólyák folytatta győzelemsoroza­tát, és végre feliratkozott a pont­szerzők közé Sárosi is. Tízpontos győzelmével a DU­TÉP SC megerősítette helyzetét az élmezőnyben, ismét dobogós helyen várhatja a csapat a foly­tatást. Az egyéni eredmények: Grószpéter—Hardicsay 1:0, Ká­rolyi—Schrammel döntetlen, Va­rasdy—dr. Kahán 1:0, Forgács— Könye 0:1, Kormányos—Szabó J. 1:0, Máthé—Hernádi döntetlen, Sárosi—dr. Légmán 1:0, Brandies —Harmatosi 1:0, Salánki—dr. Szabó 1:0, dr. Erdélyi—Németh 1:0, Siklósi—Nagy döntetlen, Vi­déki—Tóth döntetlen, Pólyák— Nógrádi 1:0, Zöldi—Czuczai 0:1. A 6. forduló eredményei: Bp. Spartacus—Debreceni USE 10:3 (1), Bp. Honvéd—ZTE 11:3, MTK- VM—Szolnoki Mezőgép 8:4 (2), Vasas SC—Pécsi MSC 10:4, Volán SC—Mereszjev SE 10:4, Tipográ­fia TE—Statisztika 7:7. A bajnokság élmezőnye a 6. forduló után: Bp. Spartacus 61 (1), MTK-VM 53 (2), DUTÉP SC 51, Bp. Honvéd 49, Vasas SC 48, Szolnoki Mezőgép SE 46 (2), Vo­lán SC 43. A nők a Törekvés SE együtte­sével mérkőztek a 6. fordulóban. Aljehina ismét bebiztosította a csapatgyőzelmet: Aljehina—Ke­resztúri 1:0, Németh—Szíva dön­tetlen. A DUTÉP SC női csapata ezzel utolérte a Törekvés együt­tesét, és holtversenyben a harma­dik helyen áll a bajnokságban. L. D. Jól futottak a Bács-Kiskun megyeiek a Méta-stafétán Budapest a futás fővárosává változott április 14-én, hiszen az IBUSZ maratoni és a Méta-stafé­ta futóverseny közel négyezer in­dulót mozgósított. A futófeszti­válon 18 országból vettek részt. A verseny főszáma az I. IBUSZ- maratoni volt (42 km 195 m), amelynek 906-an vágtak neki. A győzelmet, s az országos baj­noki címet Kiss Zoltán (Bp. Spar­tacus) nyerte 2:15.04-es idővel. Tabajdi József (Kiskunhalas) 2:46.30 alatt tette meg a távot, de jól futott Kiskirály (H. Kun Béla SE) is. A női versenyt La- dányiné nyerte 2:40.10-es idővel. A kismaratonit hatszázhuszon- egyen vállalták. A győzelmet az angol Hugh Jones szerezte meg, ideje: 1:05.45. A női versenyben az egykori kecskeméti verseny­VIZILABDA ző, Komjáthy Ágnes bizonyult a legjobbnak l:19,39-es idővel. A Méta-stafétán négy kecske­méti és két kiskunfélegyházi is­kola tanulói is részt vettek. Az általános iskolás fiú csapatvál­tókban (tíz fős), több mint ötven résztvevő között: 6. Kecskemét, Lánchíd u. Ált. Isk., 8. Kecske­mét, Leninvárosi Ált. Isk., 10. Kecskemét, Tóth László Ált. Isk. Az általános isk. lányok verse­nyében: 6. Tóth L. Ált. ISk., 8. Leninvárosi Ált. Isk., 12. Lánchíd u. Ált. Isk., 14. Kiskunfélegyhá­za, Darvas téri Ált. Isk. A közép- iskolás lányok versenyében (30 csapat között): 9. Kiskunfélegy­háza, Varga J. Közgazd. Szakkö­zép., 12. Kecskemét, katona J. Gimn. Látványos játék, sok gól kecskeméti vízmű SC—csmsk X«—6 (4—1, 2—2, 2—0, 8—3) OB XI. A osztály. Kecskemét, 200 néző. Y.: Marjai, Kozák. K. Vízmű SC: Németh — Benda, Marton (1), Nagypái! (5), Hegedűs (1), Csillag, Jenei (4). Csere Kirá-ly, Nagy I. (4), Simon-, Székely (1), Filép; Ed­ző: Magó Gábor. Az első negyedben gyors meg- úszásokból szép akciógólokat lőtt a kecskeméti csapat. Jenei egy­szer, majd egymás után három­szor Nagypál volt eredményes. A második negyedben könnyelműs- ködött a Vízmű csapata, a har­madikban pedig újabb két akció- góllal növelték az eredményt. Az utolsó játékrészre a CSMSK tel­jesen elkészült erejével. Magó Gábor edző vízbe küldte a szom­baton szerepelt fiatalokat, s Nagy Imre ebben a játékrészben négy távoli bombával vette be az el­lenfél kapuját. Sorra estek a gólok, s bár közben néhány vé­dekezési hiba is becsúszott, a kecskeméti csapat végül — a vá­rakozásnak megfelelően — bizto­san nyert. A csapatból Németh, Nagypál és Jenei játszott kiemel-, kedően. RANGADÓ KEDDEN ESTE A vízilabda OB II. A-osztály rangadóját, az április 29-re kisor­solt KVSC—KSI mérkőzést, áp­rilis 17-én, kedden 19 órára hoz­ták előre, így a két csapat ma, kedden este vív érdekes és fon­tos mérkőzést. KARATE A lányok sikerei Pécsett öt nemzet csaknem száznegyven indulója részvételével rendezték meg a Mecsek fővárosában a Hunor Kick Box Kupa nagyszabású karateversenyt. A városi sportcsarnok ezer nézője a teljes magyar élgárdán kívül angol, lengyel, jugoszláv és osztrák sportolókat is lathatott a tatamin. A KTE karatézői közül a lányok szerepeltek jobban. Áz 55 kg alattiak versenyében Czanik második, Gémesi harmadik, Benkó pe­dig negyedik lett. Az 55 kg felettiek csatáját a' pécsi Heinz nyerte a kecskeméti Olajos és Farkas előtt. A férfiak! mezőnye nagyon erős volt. Az angol karatézők — a ,,Kung Fu”-válogatott — nagyszerűen szerepeltek és három aranya érmet nyertek. A csapatversenyben is az angolok bizonyultak a leg­jobbnak, második Ausztria, harmadik Szombathely csapata lett. O 8 X« 20—39 20 p AV * TJ T- 8 3 15 34—55 19 UUKAiX 1 * = a Siófoktól négy büntetőpont levonva. Eredmények: Soproni SE—Szek­szárd 3—1, Békéscsaba—Keszthely 2— 0, 22. sz. Volán—Szolnok- 1—1, Nagykanizsa—H. Szabó L. SE 3—2, Debreceni Kinizsi—Hódgép Metripond 3— 0, Salgótarjáni TC—Debreceni MV.SE 0—2, Kazincbarcika—Éger 1—0, Siófok—Bakony Vegyész 3—0. Két hazai siker a nyitányon két büntetőpont levonva. A tudósításokat Szőnyi Károly (,Har- ta), Gergely Sándor (Kunszentmiklós). Gál István (Izsák), Farkas Tibor (Kis­kunfélegyháza), Maráczi László (Já­noshalma), Nemcsényi János (Akasz­tó), Zsuffa Lajos (Tiszakécske), Fialsz Ferenc (Kecel) készítették, ösz- szeállította: Szabó Zoltán. TOTO SOROKBAN SOROKBAN X Moszkvában az asztalitenisz Európa-bajnokságon a magyar fér­fiválogatott hétfőn 5:2-re kikapott a franciáktól. X Holnaptól ismét nemzetközi sakkverseny színhelye lesz Kecskemét. Az IBUSZ Kupára mintegy negyven résztvevőt Várnak, közöttük tizenkét kül­földi sakkmestert. A totó 15. heti eredményei 1. Dortmund—Mannheim 4—i l 2. Frankfurt—1. FC Köln 0—2 2 3. Hamburg—Mönohengladbach 2—1 l 4. i-everkusen—iBrémén 0—0 x 5. Hannover—Schalke 04 1—4 a 6. Hertha BSC—Uiim i—0 1 7. Genoa—Milan 2—0 l 8. Roma—Juventus 0—0 x 9. Torino—Udine.se o—1 2 10. Arezzo—Campobasso ' 2—0 1 n. Monza—Sambensdsttese i—0 l 12. Palermo—Padova o—l 2 13. Triestina—Gremonese : —l x + 1 Duisburg—Kassel 3—0 1 A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 15. heti TOTO-nye- .remények az lUeták levonása után a ■következők: 13 plusz 1. találatos szel­vény 1 darab, nyereménye 2 205 298 'forint, 13 találatos szelvény 4 darab, nyeremény egyenként 860 737 forint, 12 találatos szelvény 179 darab, nyere­ménye egyenként 16 029 forint, U' ta­lálatos szelvény 38U darab, a nyere­mény egyenként 795 forint, 10 talála­tos szelvény 36 949 darab, nyeremé­nyük egyenként 117 forint. A közölt adatok nem véglegesek. (MTI) Kecskeméten rendezték meg az országos gokart-bajnokság el­ső fordulóját, amelyen a tava­lyinál jóval népesebb mezőny állt a rajthoz. A házigazda DU­TÉP versenyzői szerették volna megismételni előző évi sikerei­ket. A nagy érdeklődéssel várt C 1-esek viadalában Boros László nem sok esélyt engedett vetély- társai számára. Magabiztosan nyerte az első két futamot, így a harmadikban már nem is kel­lett rajthoz állnia. A két évvel ezelőtti bajnok Rózsi Béla a 2. futamban keresztbe fordult a pá­lyán, s így 'behozhatatlan hát­rányba került. Végül a 3, helyet szerezte meg. Jól szerepelt a C/2-esek között Szigetvári Mátyás is, aki hátúi­ról rajtolva a 2. helyre küzdötte fel magát. Ebben a mezőnyben a győzelemre is eséllyel pályázó Farkas motorhiba miatt csak az eJső futamban tudott célba érkez- ni, így a 11. helyen végzett. örvendetes az úttörők jó sze­replése. Az újonc Szenics Gábor megnyerte az első fordulót, Mi- sits pedig 2. lett. A csapatversenyben a Volán­busz végzett az élen, 2. a DUTÉP, 3. pedig a Győri Volán. A jó bajnoki rajt után Rózsi, Boros és Farkas bekerült a ma­gyar válogatott keretbe, s rajt­hoz állhat két közelgő Duna Ku­pa-viadalon Csehszlovákiában és Ausztriában. _ p? Ü futamának végeredménye: C/l. 1. Boros (DUTÉP), 2. Borbély (Veszprém), 3. Rózsi (DUTÉP) c >- >• ifi- Nagy L. (Győr), 2. Sz*J=tväri pUTÉP), 3. Dancsi (Györj eS " Faragó (Volánbusz). C4: 1. Kovács (J AMSE), A—100: 1. Lengyel (Vesz­prém), 2. Kecskeméti (DUTÉP) 3 Takács (Volánbusz). E—250: 1 Bárok (Volánbusz). Ifjúságiak: 1. Varga (Deb- xrSSÍá Úttörők: j, szenics (DUTÉP) 2. Misiits (DUTÉP), 3. Pál (Vészprém) 1 Megyei labdarúgó-bajnokság