Petőfi Népe, 1984. március (39. évfolyam, 51-77. szám)

1984-03-13 / 61. szám

1984. március 13. 8 PETŐFI NÉPE • 1 SPORT• SPORT • SPORT -SPORT Deák Ferenc LABDARÚGÓ NB II. Győzelem a hosszabbításban A mérkőzés jegyzőkönyve: H. Szabó L. SE— Kecskeméti SC 1—0 (0—0) Mezőtúr, 2000 néző. Vezette: Bubori (Bogyó, Kovács II. L.). H. Szabó SE: Horváth — Hu­szár, Dávid, Nagy, Cseh, Ador­ján, Szenczi, Hrotkó. Hegedűs, Kanyok, Béres. Edző: Bencsik Gyula. KSC: Varga — Hoffmeister, Grósz, Mohovícs, Nagy. Móz- ner, Gódor, Patkós, Papp, Sup- ka, Czeczom. Edző: Kurucz Ist­ván. Csere: Patkós helyett Szabó, a 62., Kanyok helyett Mihalics a 75., Szabó helyett Kecskés a 84. percben. Gólszerző: Nagy a 90. percV ben. Sárga lap: Czeczon a 35., Mózner a 38. percben. Mezőtúron kellemetlen, csípős, szeles időben került sor a mérkő­zésre. Az első negyedóra óvatos, tapogatózó játékkal telt el. A 22. percben Hegedűs futott el a bal oldalon, Varga kimozdult kapujá­ból, majd megtorpant. Aj labda Hegedűs előtt maradt, de laposan a jobb sarok mellé lőtt. Négy perccel később Mózner jó labdá­val indította Czeczont, akit a ka­putól 20 méterre Dávid elsodort. A szabadrúgást .Patkós a sorfalba lőtte. A 34. percben Supka jó labdát kapott Móznertől, de 12 méterről a kapu fölé fejelt, öt perccel a félidő lefújása előtt Czeczon 18 méteres lövése kerülte el a ha­zaiak kapuját. Szünet után a KSC lépett fel tá­madólag. Mózner bal oldali, lö­vésszerű beadását Horváth kapus csak üggyel-bajjal tudta elütni a berobbanó Papp elől. A 48. perc­ben ' Patkós hibájából Hegedűs került gólhelyzetbe, de 8 méterről a kapu fölé lőtt. Négy perccel ké­sőbb Nagy bal oldali beadása már túljutott Horváthon is, ám Dávid a gólvonalról szögletre mentett. A 63. percben Supka nagyszerű cse­lek után jó lövést küldött kapura, de Nagy az utolsó pillanatban menteni tudott. A 70. percben Gódor átadása után Mózner 20 méterről kapura lőtt, de hajszál­lal célt tévesztett. Már mindkét csapat elkönyvel­te a döntetlen eredményt, amikor a játékvezető egyperces hosszab­bítást jelzett. A 91. percben szög­lethez jutott a hazai csapat, a lab­da átszállt a rosszul kimozduló Varga felett, és Nagy könnyedén szerezte meg a mérkőzést eldöntő gólt, 1—0. Az „alsóházban'’ tanyázó két csapat küzdelme egyenlő ellenfe­lek mérkőzése volt. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. (Kerpesics) Siófok—Baja 2—1 (1—1) Siófokon hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A 8. perc­ben Szabó 12 m-es lövése a felső lécen csattant, öt perccel később Szabó, Tieber, Olajos támadás vé­gén az utóbbi lövését ütötte szög­letre a bajai kapus, majd Bódi 30 méteres bombáját tenyerelte az alapvonalon túlra. A 31. percben Rótt a kapu előtt a földre rántotta a kitörő Olajost. A megítélt büntetőt Szabó értéke­sítette, 1—0. öt perccel később Tumót ha­sonló helyzetben Pardavi akadá­lyozta szabálytalanul a 16-oson belül. A bajai Szabó is belőtte a büntetőt. 1—1. Fordulás után-ismét a Bányász támadott többet. Az 52. percben Bódi tört kapura, és Rótt ismét szabálytalankodott. A játékveze­tő újból 11-est ítélt. Bódi lövését' Farkas kiütötte, de Hazafi meg­ismételtette a büntetőt, s ekkor Szabó már eredményes volt, 2 —1. A mérkőzés hátralevő részé­ben a BSK elkeseredetten harcolt az egyenlítésére, de próbálkozá­sait nem kísérte szerencse, ösz- szességében a siófoki közönség csalódottan távozott, mert ala­csony színvonalú játékot látott, s csak a 2 pont megszerzésének örülhetett. A mérkőzés jegyzőkönyve Siótok, 2500 néző. Vezette: Ha­zafi (Hamar, Bay). Siófok: Horváth IL — Brettner, Pardavi, Orahausz. Virágh, Szadez, Bódi, Olajos, Szabó. Horváth I., Tie­ber. Edző: Szőke Mikóst Baja: Fankas — Tűm6, Szalbó,, Prikidiániovícs, Andreidesz, Harsá- nyi, Morvái, Evanics, Kardos, Szőcsi, Janicsák. Edző: Ivanics Ti­bor, Csere: Prikidánovics' helyett Ro-tt a 28., Kardos helyett Pékkor a 70., Szalbó helyett Röppent, és Tielber helyett Csáti, mindkettő a 83. perc­ben. Gólszerő: Szabó (Siófok. Illyés­ből) a 31'., Szalbó (Bajai lll-esböl) a 38., Szabó (Siófok, H-esiből) az 52. percben. Sárga lap: Szabó (Baja) az 52., Szalbó (Siófok) a 60., Szőcs a 78., Csálti a 88. percben. Az NB II. állása 1. Eger 24 14 5> 2 42—21’ 33 2, Hödg.-IMetrip. 21 10 7 4 30—18 28 3. Detor. M VSC 21-’ 10 7 4 35—25 27 4. Békéscsaba 21' 10 6 5 49—28 26 5. Baikomy V, 21 10 4 7 38—36 24 6. SzoDniok 21' 9 5‘ 7 40—25 23 7. 22. se. Vödén 21' 9 5 7 32—34 23 8. Siófok* 21 8 10 3 39—24 22 9. Nagykanizsa 21 T 8 6 41—4H 22 10. Keszthely 21' 7 7 7 30—23 21 1.1. Salgótarján 21' 6 7 8 28—2-3 19 U2. Ózd 21' 6 7 8 32—37 19 113. Sopron 21 7 3 9 1:9—20 19 14. Baja 21 5 8 8 32—38 U8 15. Kecskemét 21 7 4 10 30—45 18 16. Debr. Kin;. 21 6 5­10-25—33'. 17 17. Szeksz'árd 21 3 7 9 .20—30 17 13. H. Sz. L. SE 21 3 3 il­23—30 15 19. Kazincb. 2T 6 3 is 27—43 15 2,0. G.-Máva'g 21 2 6 U3 20—46 10 * = a Siófoktól 4 büntetőpont le­vonva. Eredmények: Nagykanizsa—Kazinic- bamcika 3—0, Gan-z—STC 1—1, Szolnok —Szeks-ziárd 3—0, Bakony—22. sz. Vo­lán 3-—0. Ózdt—Keszthely r—0. Eger— Sopron 1—Ot, HMSE—Békéscsaba 2—1, D. Kinizsi:—DMVSC 2—0. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG MISKE—HARTA 3—1 (1—1) 1200 néző. Vezette: Gzen-r 'miske: Vargá G. — Horváth T.',’ Hayerbacher, Dobai, Illés, Bogár- di, Horváth A., Tamási, Petrecz (Varga O., Varga P.), Radics, Ká- konyi. Edző: Vatai Csaba. Harta: Csima — Tilli, Lehocz- ki, Pandúr, Pavelkó, Lapu, Bulla (Juhász Z.), Ármai (Radványi), Csehi, Miklós, Sümegi. Edző: Ble- szák Sándor. 1. perc: A kapura törő Petreczet Csima buktatta. A 11-est Radics a kapu mellé lőtte. 20. perc: Bal oldalról Petrecz emelt középre és Radics kapásból nagy gólt lőtt. 1—0. 35. perc: Szöglet után Pavel­kó fejesgóllal egyenlített. 1—1. 52. perc: Bogárdi 25 méterről vádhe- tetlenül bombázott a bal felső sarokba. 2—1. 69. perc: A hartai kapu előtt kavarodás támadt, és a szemfüles Horváth A. a hálóba pöccintette a labdát. 3—1: A rangadón mindvégig jó ira­mú, élvezetes játék folyt. Kitűnt: Radics, Bogárdi, Horváth A., il­letve Miklós, Lapu. Ifjúsági eredmény: Miske— Harta 1—1. IZSÁK—KECEL 1—0 (1—0) Izsák, 500 néző. Vezette: Nagy /+****J Izsák: Antal — Nagy O., Ben- kó, Bogdán, Czirkos (Mata), Nagy K., Jakus (Horváth), Labáth, Oláh, Bozsik, Németh. Edző: Losonczi László. Kecel: Balogh — Mezei, Csá­szár, Apró, Boldizs, Benedeczki, Hlavati, Bleszák, Szvetny'k, Rácz, Kecskés. Edző: Haszilló Ferenc. 2. perc: Bozsik szabadrúgását Oláh a hálóba fejelte. 1—0. 65. perc: Ráczot kiállították. Küzdelmes mérkőzésen a töb­bet támadó Izsák megérdemelten nyárt! Kitűnt: Bogdán, Nagy O., illetve Balogh, Mezei. Ifjúsági eredmény: Izsák—Ke­cel 1—1. KKFHÁZI SZÖVETKEZETI SE —AKASZTÓ I—0 (0—0) Kiskunfélegyháza, 300 néáő. Ve­zette: dr. Gerber. (*»***) Kkjházi Szöv. SE: Némedi — Zs. Juhász (Kocsis), Szabó J., Koczka, Kertesi, Palásti, Iváhyi, Jlókai, Ajtai, Horváth (SahinU Szabó M. Edző: Vereb István. Akasztó: Vass — Farkas, Kő­szegi, Kövesi, Négy, Tóth J., P. Szabó, Suhajda, Tóth L., Judák, Pál. Edző: Bokros Jenő. Gsz.: Koczka 11-esből. Kitűnt: Koczka, Jókai, illetve Tóth J. Ifjúsági eredmény: Szövetkeze­ti SE—Akasztó 2—1. KUNSZENTMIKLÓS— KALOCSAI SE 2—2 (1—1) Kunszentmiklós, 300 néző. Ve­zette: Horváth (***♦*) Kunszentmiklós: Necsasz — Pozsári, Kiss, Rizmann, Bakos, Hegedűs, Bérezés, Magyar (Sza­bó T.), Forró (Horváth T.), Erdő- si I., Erdősi A. Edző: Dobos Jó­zsef. Kalocsai SE: Gojtán — dr. Mo­hácsi, Pécsi, Tamás, Vörös, Laj- di, Bajomi, Vén, Jenei, Kovács, Illés. Edző: Farkas András. Gsz.: Forró 2, illetve Jenei, Vén. Kitűnt: Pozsári, Hegedűs, Erdősi I., Erdősi A., illetve Vén, Bajomi, Jenei. Ifjúsági eredmény: Kalocsa— Kunszentmiklós 2—0. TASS—BÄCSBORSOD 1—0 (0—0) Bácsborsód, 250 néző. Vezette: Szentgyörgyi. (****) Tass: Zsorda — Hegedűs, Csap­iár, Herczeg, Kecskeméti, Rap- csák, Marton, Kiss, Muhi, Bog­nár, Kosa. Edző: Nagy Ferenc. Bácsborsód: Czifra — Csorba, Füstös, Rozinka, Balázs, Harnóczi (Forrai), Komáromi (Forgó), Bán, Sklenka, Lajdi, Uher. Edző: Nagy József. Gsz.: Marton. Kitűnt: Marton, Muhi, illetve Rozinka, Csorba. Ifjúsági eredmény: Bácsborsód —Tass 2—1. KISKÖRÖS—JÁNOSHALMA 2—2 (1—1) Kiskőrös, 600 néző. Vezette: Dobos. (***»*) Kiskőrös: Szentesi — Szadecz- ki, Hajnák, Dusnoki, Farkas, Dé­nes, Lesták, Vadászi (Sipiczki), Juhász, Bárány, Katczenbach. ; Edző: Biácsi Sándor. Jánoshalma: Bozsics — Ádám,i Faddi,’ Nagy Ö., Bátyai, Angeli, Juhász Z., Juhász F., Karchesz, Tóth, Kovács. Edző: Mrazek Ti­bor. Gsz.: Bárány 2, illetve Ádám, Bátyai. Kitűnt: Hajnák, Bárány, Dénes, illetve Bozsics, Ángeli. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös— Jánoshalma 6—2. BAJAI TSZ SK— SOLTVADKERT 2—0 (1—0) Baja, 200 néző. Vezette: Kazin- czi. (****) Bajai Tsz SK: Zsibrek — Hol- czer, Kisföldi (Vanó), Bada, Si­mon, Boross, Tripolszki, Vörös, Gyenei, Bohos, Csehók. Edző: Varga Imre. Soltvadkert: Mayer — Win- decker, Eiler, Frittmann, Visz- kok, Szekér, Erdős, Lehr, Sörös, Cseh, Bauer (Szabó). Edző: Tagai János. Gsz.: Csehók, Tripolszki. Ki­tűnt: Tripolszki, Gyenei, illetve Eiler, Frittmann. Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz SK—Soltvadkert 5—0. SÜKÖSD—TISZAKÉCSKE 4—0 (0—0) Sükösd, 200 néző. Vezette: Zsi- gó. (***»*) Sükösd: Szente — Takács, Sza­bó, Lógó A., Lógó Z., Czeller, Né­meth, Páncsics, Radics (Várnagy), Sudár, Lógó J. Edző: Bújdosó Márton. Tiszakécske: Farkas — Balogh, Varga J3., Kisjuhász dr., Sáfrány, Varga Gy., Kovács, Krájer, Egri, Bús, Vincze. Edző: dr. Kisjuhász Gyula. Gsz.: Lógó J., Szabó, Takács, Czeller. Kitűnt: Szabó, Lógó J., illetve Varga B., Kisjuhász dr. Ifjúsági eredmény: Tiszakécske —Sükösd 3—1. A 'tudósításokat Losonczi László (Izsák), Kiss János (Miske), Biácsi Gábor (Kiskörös), Varsányi József (Sükösd), Király János (Bácsb’orsód), Fusch György (Baja), Gergely Sándor (Kunszentmiklós) és Farkas Tibor (Kiskunfélegyháza) készítették, össze­állította : Szabó Zoltán. Az NB I. állása H Bp. Honvéd 17 l'O 4 3 36—12 24 2. Videoton- 17 l'O 4 3 23—13 24 3. Ü. Dózsa 17 8 7 2 30—18 23 4». Rába ETO 17 7 7 3 39—29 21 5. Tataibánya 17 7 , 5 5 21—22 10 '6; Vasia® 1,7 7 4 6 22—1‘3 1*8 7. Csepel 17 6 5 6 22—21 17 8. ZTE .17 6 4 7 ,118—40 16 9. PécSii MSC 17 5 6 6 20—22 16 fliiO,. SZEOL AK m 6 4 7 2r3—2i6 16 11. Ferencváros 17 5 5 7 26—30 IS 12. Haladás; 17 6 3 8 113—26 15 13. MTK-VM 117 5 4 8 24—33 14 14. VQltán SC 17 4 5 8 23—31 18 15. NYVSSC 17 4 3. l'O 1'3—3*2 111 116. DVTK 17 2 6 9 112—28 10 (Eredmények: Volán-i rVideoton 3­-o, Haladás»—Ü. Dózsa 1— 0, MTK—Pécs 0—0. Vasa«—DVTK 3 1—0, SZEOL—Hon­véd 4—3. Rába ETO­-Nyíreg; yháza 7­-2. FTC—Cs-spel 1—2, ZTE— ■Tatabánya 2—0. A megyei bajnokság állása .1. Hanta 16 11» 2 3 43—1« 24 .2. Izsák 16 9 4 3 34—18' 22 3. Misiké 16 1*0 2 4 35—22 22 4. Kecel 16 8 6 2 3*.t—>20 22 S. Kalocsa - . 118 8 5 3 26—»16 24 6. Sükösd-16 8 4 4 26—17 20 7. Kkfh. Szöv. SE 16 7 4 5­23—23 18 8. Tass 16 6 5 5 21—17 17 9. Soltvadkert 16 5 7 4 24—22 17 10. ivh&i’.iQiia 16 4 4 8 »18—28 IS 111. Akasztó 16 3 6 7 24—38 12 12. K.szentmikl. 16 4 3 9 24—35 14 1*3.. B. Tsz SK* 16 5 2 9 10—29 10 114. Kiskőrös 16 3i 4 9 18—30 10 IS. B.borsód 16 2 4 10 41—26 8 16, Tiszalkécs'ke 16 1 6 9 13—36 8 Megjegyzés: A Bajai Tsz SK-t'ód’ 2 (kettő) büntetőpont levonva. A, területi bajnokság állása Körös csoport 1. BKV Elöine 17 10 5 S 42— ia 25 \ 2. Gyula 17 9 6 2 37—22 24 3. DElEp SC 17 14 1 5 22—13, 23 4. Latiostmdzse 17 8 6 3 25—22 22 5. Orosháza 17 7 7 3 23*—13 21 6.’. •Békés­17 8 5 4 23—10 21 7. Szeg. Dózsa 17 6 7 4 26—16 19 8. KTE 17 7 5 5 26—29 19 9. Szarvas 17 5 7 5 25—14 1(7 no. HKBSE 17 5 6 6 20—21 16 mi. SZVSE 17 4 6 7 20—24 14 12. Nagyszénás N 47 5: 2 10 14—32 ,1»2 ‘16. Martfű 17 3 S 9 20—31 14 14, Határőr Dózsa 17 4 3 10 17—35 11 115. KAC-MEDOSZ 17 2 5 10 18—38 9 1«, Szentes 17 3 2 18 &—27 8 Enedim'ényeik: Szegedi Dózsa—Oros­házi MTK 01—1, Gyülia—SZVSE 2—1, Határőr Dózsa1—Szarvas 0—2, Békési SE—Szentes 0—1. TERÜLETI BAJNOKSÁG KECSKEMÉTI TE— BKV ELŐRE 2—1 (1—I) Kecskemét- 800 néző. Vezette: Mol­nár. S KTE: Péter — PutnoW, Puskas. Csordás. Fürtös, Virágh, Lakatos, Se­res (Bedizsiullai Pintér). Meszményi.. Soós, Feró. Edző: Czimmermann Gyula. BKV Előre: Jantsek — Vári, Béres, Kelemen, Tóth, Nagy. Gergely (Újvá­ri). Gubán, Fekete, Keller, Kapcsos. Edző: Anda László. Nagy érdeklődéssel várták Kecske­méten a listavezető fővárosi csapatot. 5. perc: Gergely és Csordás ütközött a pályán, szándékosságról szó sem le­hetett,. á.m az Előre játékosai megsé­rült, és mentők vitték kórházba. 21-. perc: Egy hosszan' előreaidcrtt pat­togós; .labdáira1 a- leálló védők közül Vi­rágh ugrott ki és a kapus, felett & há­lóba emelt- í—0. . 35. perc: Fekete egyéni játék után szép gólilail' egyenlített. 1—í. A szünet után egyre keményebb lett a játék és az 57. percben Bérest a já­tékvezető lerántásért kiállítottál A 64. percben Kapcsos jutott a kiállítás sor­siára. 715,. perc: Joibb oldali toeadas után a lesen álló PuSkás gurított a hálóba. 2 —1. összességében nagy iramú, er- dekesi mérkőzést láthatott a közönség. Kitűnt: Csordás- Virágh. Feró. illetve Vári. Gubán, Fekete. Kristóf Tibor :lép sc—lajosmizse 3—0 (i—o) Szeged, l'OO néző: Vezette: Guti. ^ajosmizse: Kiipkő — Tóth, Rozsa, knyoki, Abel, Hodermarszki, (Janó), irkli. Kocsis, Kovács, Vajda (Bédi), mogyi. Edző: Bende József. IS. perc: Hegyest l>8 méteres szabad- gósbói nagy gólt Jött a bal felső sa- kto.a. 1'—0. ... _ iß’, perc: Szabadrúgás* után kavaro- sjból- Mászon lőtt a hálóba. 2—0. Í0. perc: Egy 1® méteres szabadru- sibó,l Kőhalmi a sorfal feltett a jobb lső sarokba csavarta a latodat. 3—o. A. második félidőben jobb teljesat- ényt nyújtott a szegedi együttes. Ki- mt- Márton1, Kőhalmi. Hegyes!', MARTFÜ— KISKUNHALASI AC MEDOSZ 2—2 (1—1) Kiskunhalasi, 300 néző. Vezette: Szte­^KAC-MEDOSZ: Szalontai — Balogh, Csi. Kovács, Szőke, Alberti, Sz. Ko­vács. Jójárt, OLackovits), Fuksz., Csiin- csá'k, A.góos, Juhász. Edző: Rádi Zol­tán. . Vi, . 22. perc: Kormos 30 méterről» lőtt kapura. A labda Szattontaii kezéből 'ki­csúszott és. a kapufáról a hálóba- pat­tant), 1-—“0. . 33,. perc: Sz. Kovács szögletet Agocs védhet etlenül fejelte a hálóba-, r—1. , 56. perc: Csincsák (szerintünk teje­sen szabályos) ,gólját nem adita meg a játékvezető. ©3. perc: Csín csák s-zép gólilail szer­zett vezetést. 2—1. . 90. perc: Az alapvonal' közeliéből- be­lőtt latodat Szail'onta.i 'kapus kiejtette és Keit diós éles szögből a hálóba ládáit. ‘2v—2.. . " A halasi csapat játszott fölényben, d*e két védelmi hibából! a vendégek ér­tékes pontihoz. jutottak. Kitűnt: Szőke, i Vet ve Ormosi, Szőke. Ifjúsági eredmény: Martfű—Kiskun­halas' 6—2. ' Árvái Mihály na SZÉNÁS­HONVÉD KUN BÉLA SE 1—0 (0—0) Nagyszénás, 300 néző. Vezette: Kér­dő. . . i H. Kun Béla SE: Kerpi-ts — Ezsnás, Kiss, Kernya, Kárász, Petre, Fehér, (Gál),. Tóth J.. Bognár, Mészáros1, Tö­rök. Edző: Farikas László. »99». perc: Egy bál oldadi szöglet után Kisß lábáiról a saját kapujába pattant -a Hatodai, Öngól.! 1—0. Kitűnt: Török. Ezsiiás, Kernya. Ifjúságii eredmény: Nagyszénás—H. Kun Béla SE 2—2. Farkas Tibor Kalocsán március 2-án 72 éves korában elhunyt Deák Ferenc, a Kalocsai SE birkózószakosztályának elnökségi tagja, egykori neves birkózóedző. Sportolói pályafutását labdarúgóként kezdte, kitűnő ka­pusnak ismerték, ám közben a birkózás is vonzotta, és végül az utób­binál maradt. Fiatalon választotta a birkózóedzői hivatást és mint­egy 35 éven át töretlen akarattal és nagy hozzáértéssel nevelte a ne­ves birkózók egész sorát. Olyanokat, mint Vatai, Gáspár, az FTC jelenlegi szakvezetője, Elek, vagy Katus. Tanítványai^ közül sokan később a fővárosi egyesületekben értek el nagy eredményeket. Halálával nagy veszteség érte a megye birkózósportját és a Kalo­csai SE-t, ahol a birkózószakosztályban a legutóbbi időkig vezető­ként aktív munkát fejtett ki. SAKK OB—I. Dobogós helyen a DUTÉP SC „Ha az utolsó pillanatban nem rontunk el két játszmát, nagyobb arányú is lehetett volna a győ­zelem" — vonta meg a mérkő­zés mérlegét Ábel Lajos edző. Ezúttal kijött a lépés a kecske­métieknek Zalaegerszegen, a má­sik vidéki fellegvár sakkozói el­len. Pedig az előjelek nem vol­tak a legkedvezőbbek. Viszontag­ságos utazás után, késve érkezett a csapat a helyszínre, ám ezen a napon mindenki remekül ját­szott. Ezúttal ja hátsó hét táblán ke­rült döntő fölénybe a Dutép SC Siklósi, Vidéki és Mészáros biz­tosan nyert, Salánki pedig ügye­sen kihasználta ellenfele hibá­ját. Az első táblákon az egyen­súlyt tudták tartani a kecske­métiek. Varasdy sorozatban a negyedik győzelmét aratta, Portisch Ferenc nemzetközi mester ellen bizonyult jobbnak. Az első táblán Károlyi végig job­ban állt, az utolsó „töltényig”, küzdött, de a válogatott Horváth Tamás döntetlenre mentette a játszmát. Az egyetlen vereséget a kecs­keméti csapatból Sárosi- szenved­te el. akii két lépéssel a függő­ben hagyás előtt rontotta vesz­tésre döntetlen állását. Az egyé- n i eredmények: Károlyi—Horváth T. döntetlen;; Arhipov—'Bárczav $píjteíj^; rasdy—Portich F. 1:0, Forgácsa Horváth Gy. döntetlen, Kormá­nyos—Széles döntetlen Sáros!—; Kiss 0:1. Brandies—Honfi dön­tetlen. Salánki—Horváth S 1:0. dr. Erdélvi—Szittár döntetlen. SiMósi—PlecSkó 1:0 Kamarás— Laczó döntetlen Vidéki—Bago- nyai 1:0, Pólyák—Portisch G. döntetlen. Mászáros—Pethő 1:0. A 4. fordulóban az élen álló csapatok iá vártnál kisebb arány­ban nyertek. ígv a DUTÉP SC helvzete kedvezőbbé vált a ta­bellán: A7 érdekesebb eredmé­nyek : Bp. Spartacus—Szolnok SOROKBAN ES Pólyák István az eddigi négy mérkőzésből 3,5 pontot gyűjtött. Ezúttal is nyerési esélyei voltak, de az utolsó lépéseknél pontat­lanul játszott, így csak döntet­lenre futotta. 8:5 (1), MTK-VM—H. Mereszjev , SE 8:5 (í), Bp. Honvéd—Debre­cen. 7,5:4,5 (2), Vasas SC—Sta­tisztika 6:8. Az élmezőny állása a függő- ‘jáfszmák értékelése előtt; JJSBí .Spartacus- 4Q,5 '< 1). M.TK-VMI 38>S (X), DUTÉP SC 35,5, Bp. Vasas SC 31,5. Bp. Honvéd 28 (2), Pé­csi MSC 26 (1) pont. A női - mérkőzésen Aljehina ■nyerni tudott a többszörös ma­gyar bajnok, Porubszky edlen, így alakult ki az igazságos dön­tetlen eredmény: Aljehina—Po­rubszky 1:0. Németh—Pin térné Kovács M. 0:1. A következő fordulóban, már­cius, 25-én a bajnokságban ve­zető Bp. Spartacus' együttesét fogadják a DUÍÉP sakkozói Kecskeméten. L. D. SOROKBAN © Mczey György szövetségi ka­pitány kijelölte az NDK olimpiai válogatottja ellen szerdán pályá­ra lépő magyar olimpiai váloga­tott keretet, amelybe a következő 22 labdarúgó kapott meghívást: Kovács A., Disztl P., Andrnsch (kapusok), Csonka, Csuhay, Kar­dos, Kőhalmi, Róth, Péter, Gálhí- di, Hannich, Kurucz, Nagy A. Burcsa, Gyimesi, Kincses, Szabó O., Kiss S., Dajka, Hajszán. Po­gány, Mészáros (mezőnyjátéko­sok). © A hétvégén Prágában rendez­ték a,csehszlovák nemzetközi csel­gáncs-bajnokságot. Ezek során több magyar is tatamira lépett, de mindössze a vasárnap szerepelt Wágher és a bajai Tamás ered­ményéről érkezett jelentés. Mind­ketten az ötödik helyen végeztek. © A női NB I-es kosárlabda­csapatok csak rövid pihenőt kap­tak, s már március 24-én kezdő­dik számukra a Felszabadulási Kupa. A csapatokat négy csoport­ba osztották, ahol oda-vissza ala­pon körmérkőzéseket játszanak, s az első helyezettek kerülnek be a kétnapos budapesti döntőbe. A Kecskeméti SC együttese a BSE, a SZEOL, a Ganz-MÁVAG és a MAFC csapatával küzdhet a dön­tőbe jutásért. ö Befejeződött Szegeden a nagy birkózógála, az Artex GP. ame­lyen számos világnagyság is sző- . nyegre lépett. A tíz első hely kö­zül négyet szereztek meg a szov­jet, hármat a magyar, kettőt a lengyel, egyet pedig a bolgár bir­kózók. A nemzetek közötti pont­versenyt a Szovjetunió nyerte 42 ponttal, a 40 pontos Magyarország és a 24 pontos Bulgária .előtt, © A Koreai NDK sportolóinak fölénye jegyében fejeződött be a lenwel nemzetközi asztalitenisz- bajnokság. Az öt egyéni és páros szám közül négyet megnyertek, csak a férfipárosban sikerült a hazaiak kedvenceinek, a Grubba, Kucharski kettősnek, diadalmas­kodnia. A magyarok közül Nagy Krisztina a női egyesben a legjobb nyolcig jutott. © Hatalmas szalagbetűs címek­kel jelentek meg az olasz sport­lapok hétfőn reggel, s harsogva adták közre a nagy hírt amely szerint Karl-Heinz Rumennigge, a Bayern München labdarúgócsilla­ga már biztos, hogy az Interna- zionale játékosa lesz. Ismeretes, hogy a sokszoros válogatott az utóbbi hetekben mesés ajánlatot kapott a milánói csapattól, de ed­dig végleges döntés nem született. O Az MLSZ, a Magyar Rádió és a Képes Sport labdarúgó-tehetség- kutató akciójára olyan sokan je­lentkeztek, hogy a szervezők meg­hosszabbították a határidőt. Kérik az iskolák igazgatóit, tanárait, hogy akit tehetségesnek tartanak az 1070. augusztus 1. és 1972. jú­lius 31. között született fiúk közül, azok nevét a Magyar Rádió címé­re küldjék el. TOTÓ A totó 10. heti eredménye 1. Bo^hura—L. FC Köln 2—3 2 2. Lövérkus-eín—Ü érd i n-ge n 3—1 1 3. Mannheim—Bayern München 0—0 x 4. Mön'chenigliad bach— VfB Stuttgart 2—0 1 5. Essem»—Freiburg I—1 x 6. Ghamlottentourg—Duisburg o—0 x 7. Fortuna Köln—Karlsruhe l—3 2 .8. Lu ttriughaiusen— Hertha BSC 1—4 2 9. FlorentLna—Verona 2—0 1 10.. Lacio—Milan 0—0 Ul, Nalpoli—Roma 1—2 12. SampcLoria—Juventus l—1 18.. Arezzo—Atalanta 0—0 + 1 Saarbrücken—Solingen 1—1 x A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 10. heti totónye­remények az i Illeték levonása után a következők: 13 -f 1 ta&álatos szelvény 30 db, nyereményük egyenként 121 914 Ft. 13 tailálsatos szelvény 28 dSb, nyeremé­nyük egyenként 74 137 Ft. U£ tailálatos szelvény 1307 db, nyere­ményük egyenként 1302 Ft. II taoúlatas szelvény is 676 db. nye­reményük egyenként 172 Ft. TO tatálatos szelvény 106 606 db. nye­reményük egyenként 40 Ft. Büntetőből kapott gólokkal vesztett a Bajai SK