Petőfi Népe, 1984. március (39. évfolyam, 51-77. szám)

1984-03-20 / 67. szám

1984. március 20. • PETŐFI NÉPE # 7 SPORT-SPORT - SPORT - SPORT Izgalmas mérkőzésen nyert a BSK Kiegyenlített, izgalmas első félidő következett. Az „életve­szélyes” Sfark fölélövése volt a kezdet, majd a fürge Czeczon. csí­pett el egy rossz kirúgást a 4. percben, de li vetődő kapus le­húzta a 16-osról küldött ívelést. A 12. percben Papp kapkodta el a befejezést jó pozícióban, A 19. percben követte el egyetlen hi­báját Hegyi,' rossz hazaadására Csernus rácsapott, de 10 méterről mellé lőtt. Három perc múlva megszületett á gól. Mohovics ki­harcolt egy bedobást. A labdával Patkós az alapvonaltól 5 méterre,' két védővel a nyakán befordult, középre játszotta és az érkező Supka a kapuba rúgta. 1—0. Rö­viddel ezután újabb veszélyes Patkós-lövést védett Ulbert, majd Varga szép megmozdulása oko­zott kavarodást a KSC védelmé­ben. Előbb lapos lövése után az Erdeiről kipattanó labdát Fodor helyezte a kapufára, majd sza­badrúgásból tette ugyanezt. A második játékrész heves ven- d'égrohamokkal indult, s a fölény a lefújásig csak erősödött. De ezen a találkozón a szerencse a jól küzdő KSC mellé állt. Pedig Stark akár egymaga eldönthette volna a mérkőzést. Emelését azon­ban Erdei ujjheggyel fölé tolta (49. perc), éles fejelést .is fogta a kecskeméti kapus (58. perc), fut­tából, 20 méterről leadott erős lövése pedig a felső kapufából faragott le forgácsokat (73. perc). A KSC beszorult, nemigen si­került a szünetben kapott, táma­dásra buzdító, edzői utasítást be­tartani. Többen elfáradtak. Má­tyás túlságosan lezser volt. Gu- gyerás pedig időnként könnyelmű. A 83. peroben például a bedobás­nál Olaszt választotta, s a szőke középpályás az ajándéklabdával csaknem egyenlített. Ám végül is maradt az .l—0, a meglepetést jelentő kecskeméti győzelem. A hazaiak közül Nagy volt a legjobb, mellette Mohovics, Czeczon és Supka tűnt ki. A ven­dégeknél Stark, Petrók, és Olasz érdemelt külön is említést. Hu­ták játékvezető jól bíráskodott. Váczi Tamás A mérkőzés jegyzőkönyve: Kecskeméti SC—Hódgép tflet- ripond SE 1—0 (1—0) Kecskemét, 3500 néző. Vezet­te: Huták (Benkő, Gáspár). KSC: Erdei — Grósz, Hegyi, Mohovics, Gugyerás — Papp, Patkós, Nagy — Czeczon, Sup­ka, Mátyás. Edző: Kurucz Ist­ván. HMSE: Ulbert — Riczu, Szen­té, Csernus, Talapa — Olasz, Petrók, Varga — Fehér, Stark, Fodor. Edző: Bánkúti László. Góílövő: Supka (22. perc). Csere: Talapa helyett Fitala (42. perc), Fodor helyett Tass! (64. perc), Mátyás helyett Kecskés (73. perc). Az első húsz perc után a ha­zaiak voltak veszélyesebbek. A 29. peroben jobboldali szabadrú­gáshoz jutott a BSK. Kardos be­ívelésére Szabó kitűnően ugrott fel, s góltoatartó labdát Palla ka­pus szögletre mentette. A 40. perc­ben Morvái átcselezte magát a vendégek védelmén és jobb ol­dalról kissé kisodródva az oldal- hálót találta el. Két perccel ké­sőbb a hazaiak megszerezték a vezetést. Pekker labdája a tisz­tán álló Kardos .elé került, aki hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1—0 a BSK javára. A második félidő BSK táma­dással indult, amelynek végén Janicsák lövése a vendégkapuba talált. A játékvezető a gólt a csa­tár szabálytalansága miatt ér­vénytelenítette. Az 53. percben Morváit 14 méterre a kaputól gólhelyzetben a vendégvédők elkaszálták. A játékvezető^ rövid határozatlanság után közvetett Szabadrúgást ítélt a 16-oson be­lülről ... A 77. peroben gólt lőt­tek a hazaiak. Lendületes balol­dali támadás után Janicsák be­adása Kardostól Ivanícshoz pat­tant, aki 15 méterről laposan a bal sarokba lőtt 2—0. A 82. perc­ben góllá érett a vendégek Jáma- dássorozata. A baloldali szöglet- rúgásra felugró Bognár fejéről a hálóba vágódott a labda, 2—1. A találkozó nagy küzdelmet hozott, mindkét csapat támadó felfogásban játszott. A hazaiak­nak volt több helyzetük, de a két­gólos vezetés után kiengedték a kezükből az irányítást. A vendé­gek csak szépíteni tudtak az eredményen. Kitűnt: .Morvái, Farkas, Pintér, Szabó, illetve Ju- govics, Darányi, Tóth. Tax Imre A mérkőzés jegyzőkönyve: Baja—Bakony Vegyész Z—1 (1—0) Baja, 3300 néző. Vezette: Sár­kány .(Bogyó, Roxln). Bajai SK: Farkas — Tumő, Szabó, Pintér, Adreidesz, Har­sány!, Morvái, Evanics, Kar­dos, Pekker, Janicsák. Edző: Ivanics Tibor. Bakony Vegyész: Palla — Belső, Jugovics, Baranyi, Ma­ter,* Németh, Feledi, labanov, Diósi, Arky, Tóth. Edző: Te­mesvári (Tibor.. Csere: Németh helyett Bog­nár a szünetben, Diósi helyett Hertelendi a 69., Kardos he­lyett Rótt a 79. percben. Gólszerző: Kardos a 42., Eva­nics a 77., Bognár a 83. perc­ben. Sárga lap: Harsányi a 44., Szabó a 75. percben. Eredimények: Békéscsaba—Eger 1—0, Keszthely—DMVSC 3—0, 22. sz. Volán —iH. Szalbó L. SE 0—0, Salgótarján— Szolnok V—li. Sopron—Ganz-MAVAG 1'—0. Kazincbarcika—‘Siófok 1—2, Szek­szárdi—Ózd 1—1, D. Kinizsi—Nagyka­nizsa 1—1. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG MISKE—KECEL 2—1 (1—1) Kecel, 600 néző. Vezette: Mik­lós. (***»*) Miske: Varga — Horváth T. (Miskolgzi), Hayerbacher, Dobai, Illés, Bogárdi, Horváth A., Tamá­si, Petrecz (Bényei), Radics, Ká- konyi. Edző: Vatai Csaba. Kecel: Balogh — Mezei. Csá­szár, Apró, Boldizs, Benédeczki, Hlavati (Doszpod), Juhász, Kecs­kés., Rácz, Sgvetnyik (Sendula). Edző: Haszilló Ferenc. 16. perc:' Petrecz az alapvonal­ról élesen keresztbe lőtte a labdát és a jól helyezkedő Horváth A. a kapuba továbbította. 1—0. 24. perc: Szvetnyik a félpályáról fu­tott el és a kapus felett a hálóba emelt. 1—1. 71. perc: A kipattanó labdát Petrecz Radics elé továb­bította, aki nagy erővel lőtte a ka­puba. 2—1. 83. perc: A kiugró Bol­dizs Hayerbachert hátulról lerán­totta, s mivel már volt egy sárga lapja, a játékvezető kiállította. Kitűnt: Radics, Illés, Horváth A., illetve Mezei, Boldizs. Ifjúsági eredmény: Miske—Kecel 1—1. SOLTVADKERT— KALOCSA 5—0 (2—0) Soltvadkert, 500 néző. Vezette: Kazinczi. (****) Soltvadkert: Mayer — Windec­ker, Eiler, Frittmann, Galántai, Erdős, Sörös, Lehr, Szekér, Szűcs, Tóth. Edző: Tagai János. Kalocsa: Gojtán — Mohácsi, Pé­csi, Bajomi, Tamás, Illés, Jenei (Tóth), Varjú, Vén, Kovács, Ma­tos. Edző: Farkas András. 26. perc: Tóth szabadrúgása a kapufáról Sörös elé pattant, aki közelről nem hibázott. 1—0. 44. perc: Sörös beadását Tóth fejelte a kapuba. 2—0. 64. perc: Gyors vadkerti támadás végén Szűcs lőtt nagy gólt. 3—0. 69. perc: Sörös egyéni játék után volt eredményes. 4—0. 81. perc: Szöglet után Sörös fejese jutott a hálóba. 5—0. 89. perc: A soltvadkerti Szekér piros lapot kapott. Kitűnt: Frittmann, Sörös. Szűcs, illetve Kovács. Ifjú­sági eredmény: Kalocsa—Soltvad­kert l—0. TASS— BAJAI TSZ SK 2—1 (1—0) Tass, 250 néző. Vezette: Kiss B. ^*«***^ Tass: Zsorda — Hegedűse Csap­iár, Herczeg, Kecskeméti, Rapcsák, Marton, Kiss (Maurer), Muhi, A labdarúgó NB I. állása \ 1. Bp. Honvéd ' 18; lil 4 3 36—13 26 2. Videoton 118 10 4 4 30—15 24 31. Ü. Dózsia 18 8 8 • 2 31—19 24 7i. Rába ETO L8 8 7 3 41—30 23 5. Tatabánya U8 8 5 5 25—23 21 6. Vasas 18 7 4 7 22—159 113 7. Csepel* * 1<8 6 6 6 237—22 113 8.. ZTE 18 7'4 7 20—20 18 Pécsli MSC 1*8 6 6 6 21—22 18 lO/Ferencváros 18 6 5 7 30—30 17 Ili SZEOL AK 18 6 5 7 24—27 17 12. MTK-VM 18 5 5 8 25—311 15 18. Haladási 1-8 6 3 9 13—23 1'5 illt. Volán SC 118 4 5 9 24—35 13 ia. NYVSSC 13 4 3 11 13—S»S n 16. Diósgyőri VTK 18 2 6 10 1-3—30 10 Eredmények: Videoton»—Rába 1­-2. Cs©Re.li—SZEOL 1—1. Nyíregyháza—FTC 0—4. Bp. Honvéd—Haladás 2—0, Pécs —Vasa® 1—0, Ü. Dózsa—MTK-VM l—l. Diósgyőr—Zalaegerszeg 1—2. Tata­bánya—yol,án 4—l. Bognár, Kosa. Edző: Nagy Ferenc. Bajai Tsz SK: Zsibrek^ — Hol- czer (Kisföldi), Bada, Gyenei, Bá­nó, Boros, Tripolszki. Simon. Vö­rös, Bakos, (Móri), Csehók. Edző: Varga Imre. Gólszerző: Muhi 2, illetve Si­mon. Kitűnt: Csapiár, Herczeg, Kecskeméti, Muhi, illetve Boros, Csehók, Vörös. Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz SK—Tass 4—2. TISZAKÉCSKE— BÁCSBORSÓD 6—1 (1—0) Tiszakéeske, 250 néző. Vezette: Némedi. (***»*) Tiszakécske: Farkas — Sáfrány, Laczkó, Domonics, Pálinkás, Var­ga B-, Balogh (Egri), Varga Gy., Kisjuhász dr., Bús, Ézsiás. Edző: dr. Kisjuhász Gyula. Bácsborsód: Cifra — Csorba, Balázs J., Fekete, Rozinka, Forrai, Bán, . Harnóczi, (Balázs M.), Szklenka, Lajdi (Kiss), Uher. Ed­ző: Nagy József. Gólszerző: Ézsiás 3. Domonics 2, Bús, illetve Uhei*f Kitűntek: Do­monics, Ézsiás, Bús, Laczkó. illet­ve Cifra, Rozinka, Uher. Ifjúsági eredmény: Tiszakécske—BáCsbor- , sód 1—0. HARTA— KISKŐRÖS 7—1 (5—0) Harta, 500 néző. Vezette: Dö- mény. (**»**) Harta: Csima — Bula, (Juhász II.), Kiss, Pandúr, Pavelkó, Lapu, Lehoczki, Miklós, Csehi. Sümegi, (Juhász I.), Ármai. Edző: Bleszák Sándor. Kiskörös: Szentesi — Farkas, (Beszedics), Dusnoki, Vadászi, Lesták, Szadeczki, Juhász, Haj- nák, Bárány, Dédes (Gál), Katzen­bach. Edző: Biácsi Sándor. Gólszerző: Sümegi 4, Csehi 2, Bula 1, illetve Bárány. Kitűnt: Lapu, Sümegi. Csehi, Bula, illetve Lesták, Szentesi. If­júsági eredmény: Harta—Kiskőrös 2—1. KUNSZENTMIKLÓS— KFHÁZI SZÖVETKEZETI SE 3—0 (2—0) Kunszentmiklós, 200 néző. Ve­zette: Kiüti. (****») Kunszentmiklós: Necsasz — Po- zsári (Hegedűs I.), Kiss A„ Ba­kos, Rizmann, Hegedűs II.. Ma­gyar, Erdősi, (Szabó T.), Bérces, Forró, Herczegh. Edző: Dobos Jó­zsef. Kkfházi Szövetkezeti SE: Né­A labdarúgó NB 11. állása 1. Eger SE •22 14 5 3 42—22 33 2. Békéscsaba 22 11 6 5 50—28 28 3. Hódigép M. 22 ■lil 6 5 30—10 26 4. DMVSC 22 10 7 5 35—28 27 5. Siófok* 22 9 10 3 41—25 24 6. Szolnok 22 9 6 7 41—26 24 7, Bakony V. 22 10 4 8 39—33 24 8. 22. sz. Volán 22 9 6 7 32—34 24 9. Keszthely 22 8 7 7 33—23« 23 10. Nagykanizsa 2.2 7 9 6 42—42 23 1-1. Sopron 22 8 5 9 20—30 21 12. Salgótarján 22 6 8 8 29—24 20 m Baja ? 22 6 8 8 34—39 20 in. Ózdi Kohász 22 6 8 8 33—33 20 V5, Kecskemét 22 8 4 liO 31—45 20 16. Debreceni K. 22 6 6 10 26—34 18 1:7. Szfeksz'érd 22 5 8 9 21—Síi 1*8 1-3. Szaibó L. SE 22 5 6 11 23—30 16 H9. Kazincbarcika 22 6 3 13 23—47 115 20. Ganz-MAVAG 22 a 6 14 20—47 10 * = a Siófoktól négy büntetőpont levonva. medi — Zs. Juhász, (Sahin). Ma­joros, Koczka, Kertesi, (Horváth). Szabó, Palásti, Jókai, Agócs. Tóth, Ajtai. Edző: Vereb István. Gólszerzők: Forró 2, Bérces. Ki­tűnt: Rizmann, Magyar, Bérezés, illetve Majoros, Agócs. Ifjúsági eredmény: Kunszent­miklós—Kfházi Szövetkezeti SE 1—1. JÁNOSHALMA— SÜKÖSD 2—0 (1—0) Jánoshalma, 300 néző. Vezette: Hlavati. (*****)• Jánoshalma: Bozsics — Ádám, Miskolczi, Nagy O., Bátyai, Ange­li, Juhász Z., Agócs, Juhász F., Zámbó, Tóth, (Farkas). Edző: Mrazek Tibor. Sükösd: Szente — Takács. Lógó A., Lógó Z., Szabó, Radics, (Czel- ler), Páncsics, Németh, Sudár, Ló­gó J., (Pesti), Glavatity. Edző: Bújdosó Márton. Gólszerzők: Bátyai, Juhász Z. Kitűnt: Nagv O., Angeli, Bozsics, illetve Sudár, Glavatity. Ifjúsági eredmény: Jánoshalma—Sükösd 7—0. AKASZTÓ—IZSÁK 0—0 Akasztó, 400 néző. Vezette: Francziskovics. (****•) Akasztó: Vass — Farkas, Kősze­gi, Suhajda, Kövesi. Tóth J.. Nagy, Tóth L., Suba, (Mihály), Judák, Pál. Edző: Bokros Jenő. Izsák: Antal — Németh, Benkó, Bogdán, Labáth, Nagy K., Jakus, Czirkos, Oláh, Nagy O., Bozsik, (Mata). Edző: Losonczi László. Kitűnt: Tóth j., Farkas, Kövesi, Tóth L„ illetve Labáth. Oláh, Nagy K. - Ifjúsági eredmény: Akaszó—Izsák 2—0. A megyei labdarúgó bajnokság állása 1. Hanta 17 12 2 3 50—10 26 2. Miska 1-7 Hl* 2 4 37­-23 24 3, Izsák 17 9 5 3 34­-1'3 23 4l KieceOi 17 6 6 3 32­-£2 22 5. Kalocsa 1‘7 8 5 4 26­->21 21 6. Sükösld 17 '8 4 5 26­-10 20 7. Soillbvadkent 17 6 7 4 29­-22 13 8. Tass 17 7 5 5 23—18 10 a. Kíh. Sziöv. SE 1*7 7 4 6 23­-26 IS 10. Jánoshalma 17 5 4 8 20—23 114 mi. Ksizmiilkrtös 17 6 3 9 27­-35 13 H2f. Aikasiz'ttó 17 3 7 7 24­-36 13 113. Bajai Tsz SK* 17 5 2 l'O 20­-31 10 14. Ki-skcirös 17 3 4 10 10—37 10 115.. TAsizakécsike 17 2 6 9 19­-37 10 16. Bácslb orsód 17 2 4 11 12­-32 8 * Megjieigyz'ési: a Baflal Tsz SK-től két büntetőpont levonva. Területi labdarúgó­bajnokság állása V. BKV Előre IS 10 5 3 42—il*3 25 2. DÉLÉiP SC 1*8 L2 L 5 23—13* 25 3. Gyula IS 9 6 3 37—216 24 4. Orosháza IS 8 7 3 24—IQ 23 5. Békési 18 8 6 4 26—20 22 6. Lajosimizse , IS 8 6 4 26—2.4 22 7. Szeigedi D. IS '7 í 4 23—17 21 a. KTE 1Í3 7 6 5 28—20 20 9. Szarvas IS 6 7 5 29—14 19 10. H. Kun B, SE 16 5 6 7 20—2.2 113 11. SZVS'E 1 m 6 6 7 22—2'5 16 12. Nagyszénás •is 6 2 10 16—32 14 1*3. Marti ü IS­3 6 9 2ŰL*—S2 12 Itt. Határőr D. IS 4 3 11 17—37 11 115. Szentes 16 3 3 .12 9—27 .9 16. KAC-iMEDOSZ 113­2 5 11 19—41 9 Eredmények: DÉLÉP SC—BKV Előre I1—0, Szarvas—Gyúrta 4—0, Nagy­szénás—O r-osh ázi Határőr Dózsa 2—0, Martfű—Békás l—1. TERÜLETI LABDARÚGÓ­BAJNOKSÁG SZENTESI VÍZMŰ—KECSKEMÉTI TE 0—0. Szentes, 500 néző. Vezette: Hajdú. KTE: Péter — Putnoká, Puskás, Virág ti, FürrtJös (Halász). Mleszlényi, Lakaltiosi, Bedzsuia,. Petényi. So ősi, Fieró. Edző: Czimmermann Gyula. Az első félidőben egyik kapu előtt sem adódott «gólhelyzet. A szünet után a KTE átvette a-z irányítást, de Mesz- lényi ési Feró is nagy gólhelyzetben hibázott. Kitűnt: Virágh, Feró, Mesz- iényi. SZEGEDI VSE—KAC-MEDOSZ 2—1 (1—0) Szeged. 300 néző. Vezette: Uihrtmí. KAC-MEDOSZ: Urlauber — Balogh, Alberti, Cs, Kovács, Szőke, Sz. Ko­vács, Fuiksz. Juhász, Csinosak. Szabó, JójáTft (Agócs). Edző: Rádi Zoltán. 7. perc: Hegyes! az oldalvonal» mel­lől' középre lőtte a labdát és az Ju­hász lábán irányt változtatva a ka­puba pattant, öngól! 1«—0. 74. perc: Vitális lövése a messze kint áMó Ur- lalulber fölött a hálóba hoiSWlott. 2—0. 76. perc: Hegy esi a 16-oson belül ma­gasra ugorva* két kézzel ütötte ed- a laíbdát. A játékvezető nem adott 11- est, de két perc múlva, amikor Sz. Kovács elől az ötösön mentettek a szegedi védők, 11-ésit ítélt. A büntetőt Csiin'csiák értékesítette. 79. perc: Agócs 118 méterről a kiolt álló kapus fölött a 'léc mellé emelte a labdát. A halasa cslaipat gyatra támadó játéka möaitt vesztett. Kitűnt: He gyesi, Hágelmanm, illet­ve Sz. Kovács, Fuíksz. SZEGEDI DÖZSA—LAJOSMIZSE 2—1 (0—1) 'Lajosmizse, 500 néző. Vezette: Er­hard!. Lajosmizse: Kripkó — Janó, Csima, Málnyoki, Tóth, Rózsat, Kállai (Hoder- marsziki), Márkii. Kovács (Kiss). Bédi, Somogyi. Edző: Bendie József. 35. perc: Somogyi átadását Bédi 10 méterről lőtte a hálóba. 0—1. 63. perc: özje liS méterről küldött lövése a ké­sőn mozduló Kriíptkó mellett a jobb a^iáó sarokba vágódott. 1—1». 70. perc: öze baTjról az alapvonalról keresztibe ülőtte a labdát. Kripkó visszavetődje miéig a gólvonal előtt elcsípte, die a mintegy 30 méterre álló játékvezető gólt ítélt». 2—1. A tartartékosan is nagy lelkesedés sei játszó rtadosm-izsei csapa­tot játékvezetői tévedés fosztotta meg az esvik nortttól. Kitűnt: öze, Mertel, illetve Somogyi, Csima. OROSHÁZI MTK—HONVÉD KUN BÉLA SE 1—0 (0—0) Orosháza. 600 néző. Vezette: Koszó. H. Kun Béla SE: Kerpits — Ézsiás, Kermyai. Kiss L„ Kárász, Gál. Fehér, Tóth.. Török. Mészáros, Szabó J. Ed­ző: Farkais László, (Nagy iramú, de rendkívül durva játék folyt a pályán. Az 51. percben „..ajándék” Hl-ess él nyert a hazai együttesi. Gólszerző: Hegedűs- (Tl-es- ből). Kitűnt: Kerpits. Tóth, Török. TOTÓ A TOTO 11. HETI EREDMÉNYE: 1. Dort mind—Düsseldorf 6—0 1 2. l. FC Köln— Mönchengl. 1—2 2 3. Framíkf.—Braunschweig ■ 1—2 2 4. ■Nürnberg—Mannheim /' 0—0 X •5. Darmstadt—-Aachen 3—1' 1' 6. Ulm—Schalke 04 1—0 1 7. Wattensch.—F. Köln 4—2 1 6. Genoa—Sanupdoriia 0—0 X a. Milam—Internationale 0—0 X 10. R ömia—U dtiinese 4—1 1 .Ill­Verona—Juvenibus 2—1 1 is. V amesie—Arezzo 2—0 1 13. Pe rug ia—Cagliari 2—0 1 4?1 Hamburg—Bremen 4—0 1 A Sportfogadási és Lottó Igazgató­sáig köz-lése szerint a 11. heti Tobó- nyeremémy e; k az illeték' levonás a után a következek: íS-f f találs ios szelvény 4 volt, nyenemiényüik egyenként 892 5*3« forint 1. lé- . tailálatot 4-en értek éli, nye­reményük egyenként 535 S53 forint. A 12 találót szelvények száma 136, nyereményük egyenként 14 573 forint; 1H1 találata 2331 fogadónak volt. nye­reményük egyenként l«Q>3 forint. A 10 találatos szelvények száma 24 335, nyereményük egyenként 176 forint. KOSÁRLABDA Kétszer nyert a BSK NB I-es férfimérkőzések szombaton BSK—Oroszlányi Bányász 79—68 (42—36) Baja, 700 néző. Vezette: Szittya, dr. Páli. BSK: Ágfalvi (14), Kiss (6), Likár (IS), Pestality (22), Gorjanácz (20). Csere: Szabó (2), Kancsár, Csanádi. Edző: Kovács József. A 3. percben 6—0 arányban az Oroszlány vezetett, később a bajaiak játékba lendültek, s bár az oroszlányi csapat a palánk alatti dulakodásokkal fékezte a játékot, a BSK végig tartotta 10 pontos előnyét. BSE—Kecskeméti SC 96—72 (36—35) Bp., Városmajori csarnok. Vezette: Dr. Gencsev, Pajor. Ed.: Makszin (27), Somogyi (20), il­letve Boros (20), Felföldi (17). NB I-es férfimérkőzések va­sárnap: Bajai SK—Tungsram SC 84—78 (42—38) Baja, .600 néző. Vezette: Dr. Gergely, Szamos. BSK: Ágfialvi (16), Kiss (2), Li­kár (26), Gorjanácz (21), Pestality (14). Csere: Szabó (2), Csanádi (3). Edző: Kovács József. Fej-fej melletti küzdelemben Ágfalvi és Likár kosaraival több­nyire a bajaiak vezettek. A má­sodik félidő közepén 14 ponttal vezetett a BSK, de a végén a ki­tűnően dobó Láng és Zsoldos kosaraival a Tungsram SC csök­kentette hátrányát. Kecskeméti SC—Álba Begia Építők 85—78 (49—41) Kecskemét, 100 néző. Vezette: Fajdt, SAmó. KSC: , Csorvási (16), Felföldi (14), Király (2), Gulyás (6), Boros (25). Csere: Radovics (2), Tóth V. (9), Veress (11), Gergely. Edző: Rezák László. RÖPLABDA A Honvédé a bronzérem A röplabda NB I. férfi 1—4. helyezettjeinek Kecskeméten rende­zett utolsó körmérkőzéses döntője előtt az arany- és ezüstérem sor­sa már régein eldőlt. Tehát a Tungsram SC akkor is bajnok, vagy a KSC biztos ezüstérmes lett volna, ha valamennyi mérkőzését elvesz­ti. Erről természetesen szó sem volt, mert mindkét együttes — bár különösebb lelkesedést, vagy kiemelkedő formát nem árult el — biztosan nyerte az első két mérkőzését. A vasárnapi utolsó ^ for­dulóra végül egy igazi tétmérkőzés marddt, hiszen a bronzérem sorsa a Bp. Honvéd—Ű. Dózsa találkozón dőlt el: Bp. Honvéd—Ü Dózsa 3:1 (8, 12, —12, 7). Az utolsó mérkőzés előtt Arató Sándor, a KSC röplabda-szakosz­tályának elnöke köszöntötte a bajnok Tungsram SC-t, maid a kecs­keméti játékosok virággal kedveskedtek á vendégeknek. Elbúcsúz- taitták a kecskeméti csapatból az aktív játéktól visszavonuló Szabó Istvánt A mérkőzés ezután elég alacsony színvonalon és kevés lel­kesedéssel’ folyt A bravúros megoldásokat mindkét oldalon bosszan­tó hibák követték. Izgalom csak a végén, a mérkőzéslabdánál adó­dott, a Tungsram ugyanis először a 3. játszmában, 14:8 állásnál ju­tott játszmalabdához, ám ezután még közel negyedórás küzdelem­ben tudta megszerezni a győzelemhez szükséges utolsó pontot. Tungsram SC—Kecskeméti SC 3:0 (11, 10, 14) Kecskemét, 200 néző. Vezette: Zsillé, Huszti. Kitűnt: Grózer, Ma­gyar, illetve Demeter. A bajnokság végeredménye: 1. Tungsram SC 50, 2. KSC 44, 3. Bp. Honvéd 38, Ű Dózsa 37 ponttal. Ifjúsági eredmény: KSC—AR Építők 69—43. Az NB I. országos ifjúsági női bajnoka: a Kecskeméti SC Szombaton és vasárnap Buda­pesten, az MTK-VM sportcsarno­kában vívták a női kosárlabda if­júsági NB I. elődöntőjét és dön­tőjét. Szombaton az elődöntők so­rán a KSC biztos győzelmet ara­tott. KSC—Alba Regia Építők 74—62 (39—31). A KSC mérkőzés közben már 25 ponttal is vezetett és így Ki­rály edző a végén már csak a cse­rejátékosokat szerepeltette. Vasárnap került sor az 1. he­lyet eldöntő találkozóra. Kecskeméti SC—KSI 79—69 (40—32). Vezette: dr. Gencsev, Szabados. KSC: Hegedűs (13), Kovács (10), Fück (33), Kalocsa (6), Krimin (15). Csere: Hajagos (2), Pásztor. Edző: Király Sándor. Színvonalas, kemény küzde­lemben nyert a Kecskemét a tel­jes NB I-es csapatukkal felálló sportiskolásokkal szemben. Az NB I. női ifjúsági bajnokság vég­eredménye: 1. Kecskeméti SC, 2. KSI, 3. BSE, 4. Alba Regia Épí­tők. A díjaikat Kassai Ervin, a Magyar Kosárlabda Szövetség elnökségének tagja adta át. ÖKÖLVÍVÓ CSB Kiütéses vereséget szenvedett a HKBSE Bp. Építők—Honvéd Kun Béla SE 20:8. Bpest, Építők Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Gaál, Payer. Pon­tozott: Barabás, Bárány, Lévai, Nacsa. Eredmények (elöl az Építők versenyzői): Ifjúságiak 54 kg: Racsmány az első menetben ki­ütötte Demetert. 2:0. 60 kg: Mor­vái ellen Gondi a második menet­ben döntő fölénnyel győzött. 2:2. 63.5 kg: Nagy Cs. ellen Púja a 2. menetben feladta a mérkőzést. 4:2. 71 kg: Koleszár csak egy fél meneten keresztül volt egyenlő ellenfele Konkolynak. 4:4. Felnőt­tek, 51 kg: Holota nagy rutinja és ütőereje ellen a fiatal Piroska csak másfél menetig tudott ellen­állni. 6:4. 54 kg: A nagyobb ere­jű Danó döntő fölénnyel nyert a '2. menetben Tömhauserrel szem­ben. 8:4. 57 kg: Almádi a 2. me­netben kiütötte Csikeszt, aki túl­ságosan tisztelte válogatott ellen­felét. 10:4. 60 kg: Tégli pontozás­sal győzött Török ellen. A fél­egyházi fiú csak a 3. menetben öklözött képességéhez méltón. 12:4. 63.5 kg: Kosiba szóhoz sem engedte jutni Lukácsot, s máraz első menetben kihirdették döntő fölényét. 14:4. 67 kg: Árkos ellen Deák két meneten keresztül fö­lényben volt, a végére elfáradt, számoltak is rá, és 3:1 arányú pontozásos vereséget szenvedett. 16:4. 71 kg: Hogál nagy ütései­vel már a 2. menetben feladásra kényszerítette Tóthot. 18:4. 75 kg: A rutinos Virággal szemben Gál jól helytállt, 1 pontozással ma­radt alul. 20:4. 81 kg: Szilágyi végig sokat szabálytalankodott. Zsírossal szemben, s a 3. menet­ben edzője feladta a mérkőzést. 20:6. +81 kg: Jó mérkőzésnek ígérkezett az Andics—Rimóczi összecsapás. A 2. menet végén egy jobbkezes ütése után felre­pedt Andics szemöldöke és a bí­ró az orvos javaslatára beszüntet­te a küzdelmet. 20:8. A forduló másik mérkőzésén a Tatabánya 15:13-ra nyert az 'Ü. Dózsa ellen. SOROKBAN • SOROKBAN • X Március 24-én és 25-én ismét megrendezik a már hagyományos Szilády Kupa kézilabda-tornát Kiskunhalason. A torna házigaz­dája a KISZ megyei Bizottsága és a helybeli Szilády Áron Gim­názium KISZ Bizottsága és sport­köre lesz. X A megyei Testnevelési és Sport- hivatal ma 10 órától szakmai tovább­képzést tart Kunlehértón, a megyei sporttáborban. X Országos Főnix Kupa női és férfi kispályás labdarúgó-tornát rendeznek Kecskeméten augusz­tus 25-én, 26-án. Nevezéseket áp­rilis 25-ig fogadnak el Varga Bé­la címére (Kisfaludy u. 3.). X Jánoshalma kapta az idei ük51- vívó úttörő-olimpia országos döntőjé­nek a rendezési jogát. A nagyközség­ben már megkezdték az előkészülete­ket a rangos eseményre, a zökkenő- mentes lebonyolítás érdekében szer­vező bizottságot hoztak létre. A dön­tőkre Április 6—7-én kerül sor. X Nagyszerűen helytállt Messzi István, kecskeméti súlyemelő, el­ső nagy nemzetközi versenyén, a Duna Kupán. A 75 kg-sok között induló súlyemelő az egykori vi­lágcsúcstartó bolgár Pasov mö­gött 320 kg-os összteljesítmény­nyel a második helyen végzett. X Továbbra is jól szerepelnek a DUTÉP SC sakkmesterek Az Asztalos Lajos-emlékversenyen Forgács Gyula 9 fordulóból 5,5 pontot szerzett, legyőz­ve *két neves német nemzetközi mes­tert. Varasdy Imre Tatabányán 5 for­dulóból szerzett 3 ponttal szintén az élmezőnyben foglal helyet. LABDARÚGÓ NB II. Végre győzelem