Petőfi Népe, 1983. november (38. évfolyam, 258-282. szám)

1983-11-15 / 269. szám

I IMS. november 15. • PETŐFI NÉPE • T LABDARÚGÓ NB II Egyik sem érdemelt győzelmet Változatos támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A 3. percben Popp távoli lövését védte a ven­dégek kapusa. A 10. percben Sze­keres beívelését Farkas kivetőd­ve mentette a másik oldalon. A 29. percben Pekker kissé kisod­ródva, 4 méterről az oldaihálót találta el. A 33. percben a jobb oldalon elfutó Gyurmánczy 18 méterről nagy lövést zúdított Farkas kapujára, a labda a fel­ső sarok mellett szállt el. A 44. percben Peker került gólhelyzet­be, de a kifutó kapus megzavar­ta. Az indítással Takács futott el, akinek beadását Melis két mé­terről továbbította a bajai kapu­ba. 1—0. Az 52. percben Szekeres került gólhelyzetbe, de 11 méter­ről kapu fölé lőtt. A 62. percben Pekker jól eltalált lövése a felső sarokban kötött ki. 1—1. A 75. percben Prikidánovics beívelt szabadrúgása az 5-ös sarkán álló Morvái fején megcsúszva kerülte el a kaput. A 79. percben Gyur­mánczy veszélyes lövését Farkas bravúrral mentette. A bajai csapat formája erre a mérkőzésre sem javult sokat, de a Békéscsaba játéka is csalódást akozott. A látottak alapján a dön­tetlen reális. Az NB II. állása 1. Eger SE 2. Hódgép M. 3. Békéscsaba 4. DíMVSC 5. 22. sz. Volán 6. Szolnok 7. Nagykanizsa 8. Bakony Vegyész 9. Siófok* 10. Keszthely 11. Salgótarján 12. Özdi Kohász L3. Kecskeméti SC 14. Bajai SK 15. Szekszárd 16. Kazincbarcika 17. Sopron 18. Debreceni Kinizsi 19. H. Szabó L. SE 20. Ganz-MÁVAG 17 10 5 2 35—19 25 17 9 6 2 26—11 24 17 8 6 3 41—24 22 17 7 7 3 27—*19 21 17 9 3 5 29—27 21 17 7 5 5 30—21 19 17 6 7 4 37—>37 19 17 7 4 6 33—34 18 •17 7 7,3 34—20 17 17 5 7 5 25—19 17 17 5 5 7 25—20 15 17 4 7 6 27—30 15 17 6 3 8 26—40 15 17 4 6 7 27—33 14 17 4 6 7 .15—24 14 17 8 2 9 24—34 14 17 5 4 8 15— Ä8 14 17 4 4 9 21—30 12 17 359 19—25 11 17 2 5 10 17—38 0 * a Siófok csapatától 4 büntetőpont levonva. Eredmények: Kazincbarcika—Sop­ron 4—0, Eger—DMVSC 1—0, Nagy, kanizsa—.Szekszárd 2—il, Salgótarján— Debr. Kinizsi 1—1, Bakony Vegyész— Ózd 2—1, Hódgép Metripond—Ganz MÁVAG 2—0, Szolnoki MÁV MTE— Honvád Szabó L. SE 2—0, Keszthely— Siófok 2—1. A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE: Békéscsaba—Baja 1—1 (1—0) Baja, 3200 néző. Vezette: Hartmann (Sárkány, Buibori). Békéscsabai Előre 'Spartacus: Bay — Király vári, Kerekes, Fa. bulya. Pásztor — Takács, Steigerwalid, Melis — Gyurmánczy, Ottlaikán, Szekeres. Edző: Pataki Tamás. Bajai SK: Parikas — Andreidesz, Varga, Szabó, Popp — Mor­vái, Evanics, Prikidánovics — Harsányi, Pekker, Janicsák, Ed­ző: Ivanics Tibor. Csere: Pásztor helyett Sulija a 67„ Evanics helyett Rótt a 72., Melis helyett Rácz a 76., Popp helyett Tumó a 90. percben. Gólszerző: Melts a 44., Pekker a 62. percben. A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE: 22. sz. Volán—Kecskeméti SC 5—1 (2—1) Rákoscsaba. 1500 néző. Vezette: Koíkiavecz (dr. Rákóczi, Sza­bó T.). 22. sz. Volán: Kertész — Kertesi, Dunai. Bartosiik. Kosztolnák — Németh, Gosdhler, Ebedli, Szakái — Vad, Aranyosi. Edz»: Nagy János. Kecskeméti SC: Erdei — Hoffmeister, Gugyerás, Grósz. Mo­li ovies — Somogyi, Papp, Gödör — Ravasz, Supka, Domékos. Edző: Seress Lajos. Csere: Ravasz helyett Nagy a 62., Papp helyett Mózner a 76., Ebedli helyett Hídvégi a 79., Szakái helyett Meszes a 88. perc­ben. Gólszerző: Németh a 7., Dunai a 24., Ravasz (ll-esből), a 40., Bartosik (ll-esből) az 98., Goschler a 62., Vad a 80. percben. Sárga lap: Somogyi a 2., Vad a 32., Domékos a -79- percben. A Volán „lelépte” a KSC-t A hazai csapat lépett fel táma­dólag. A 2. percben Somogyi meg­rúgta, Goschlert, ezért a játékve­zető felmutatta neki a sárga la­pot. A 7. percben Németh ívelt be szögletet a jobb oldalról, Er­dei elvétette, s a labda akadály­talanul került a hálóba. 1—0. A 24. percben az előretörő Dunai szerezte a hazai csapat második gólját. 2—0. A 32. percben Vad kapott sárga lapos figyelmezte­tést, mert megjegyzést tett a já­tékvezetőre. A 41. percben egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Kertész „elgázolta” Domo­kost a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Ravasz nagy erővel lőt­te a bal felső sarokba. 2—1. Az 58. percben Mohovics Némethet buktatta a KSC 16-osán belül. A büntetőt Bartosik értékesítette. 3—1. A 62. percben Németh be­adását Goschler két méterről fe­jelte a hálóba. 4—1. A 79. perc­ben Domokos—Kosztolnik össze­csapás után a kecskeméti játé­kos kapott sárga lapot. A 80. percben Mohovics hibázott, Vad szerezte meg a labdát, és 25 mé­terről lőtte a kapuba a későn mozduló Erdei mellett. 5—1. Ezen a mérkőzésen a KSC igen gyenge, széteső játékot mutatott. A mérkőzés elején kapott gól fellelkesítette a hazaiakat. A mér­kőzés sorsa szünet után dőlt el, amikor a kezdés után újabb gólt kapott a KSC. A játékvezető jól vezette a mérkőzést. Kerpesics Béla Megyei labdarúgó-bajnokság Területi bajnokság Kecskeméti TE— Szegedi Dózsa 2—1 (1—1) Kecskomét, 500 néző, vezette: Molnár. KTE: Péter — Bedzsula, Pus­kás, Csordás, Fürtös, Lakatos, Tóth (Soós), Virág, Parti, Mesz- lényi. Petényi. Edző: Czimmer- mann Gyulia. 17. perc: Egy jobb­ról beívelt liabdát Puskás felugor­va élesen fejelt a léc alá. 1—0. 32. perc: Egy ártalmatlannak lát­szó támadásnál Öze elvezette a labdát Puskás mellett, majd a kifutó kapus fölött a hálóba emelt, 1—1. 71. perc: Soós kapott egy kitűnő átadást. Elhúzott és a kapus mellett a hálóba lőtt: 2—.1. Közepes színvonalú mérkőzésen a II. félidőiben mutatós játék alap­ján a KTE megérdemelte a győ­zelmet. Kitűnt: Csordás. Laka­tos. Parti, illetve Öze. Ifjúsági eredmény: Szegedi Dózsa—KTE 2—2. DÉLÉP SC— Honvéd Kun Béla SE 1—0 (0—0) Szeged, 200 néző, vezette: Lein. hardt. Honvéd Kun Béla SE: Gádor — Kárász. Vígih, Tóth J., Maros­völgyi (Liptáik), Pásztor, Takács, Márton, Török, (Fenyves). Edző: Kurucz István. A fegyelmezetten játszó honvédcsapat a mérkőzés képe alapján, rászolgált válnia a döntetlenre, de a 93. (!) percben .megítélt jogtalan büntető a DÉL­ÉP SC csapatának biztosította mindkét bajnoki pontot. Gól­szerző: Kőhalmi (ll-esből). Ki­tűnt: Gádor, Marosvölgyi. Vígh és Kárász. Ifjúsági eredmény: Honvéd Kun Béla SE—DÉLÉP SC 3—1. KAC-MEDOSZ—Lajosmizse 9—0 Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Uhrin. KAC-MEDOSZ: Urlauber — Balogh, Laczkovics, Cs. Kovács, Márta, Sz. Kovács, Illyés, Körö­si, Varga, Agócs, Csiincsálk. Ed­ző: Rádi Zoltán. Lajosmizse: Kripkó — Mányo- ki. Rózsa (Gyulai), Virágh, Ábel, Hódenmarszki, Diószegi, Kállai, Kovács, (Jerabek), Kocsis, Somo­gyi. Edző: Bende József. Mindkét csapat „pontszerzés­re” törekedett, és ennek megfe­lelő taktikával is játszott! Ez az erősen tartalékos, halasi csapat­nál érthető is, a dobogóra esé­lyes vendégektől már kevésbé. Kitűnt: Laczkovics, Sz. Kovács, illetve Mányoki, Ábel. Somogyi. Ifjúsági eredmény: KAC-ME­DOSZ—Lajosmizse 2—1. A területi bajnokság állása 1. BKV Előre 14 9 4 1 34— 9 22 2. Békés 14 8 4 2 22—14 20 3. Gyula 14 7 5 2 34—2í 19 4. Délép SC 14 9 1 4 18—10 19 5. Lajosmizse 14 7 5 2 20—15 19 6. Orosháza 14 5 7 2 24—12 17 7. Szegedi Dózsa 14 5 6‘ 3 33—15 16 8. Kecskeméti TE 14 6 4 4 22—25 16 9. Kun Béla SE 14 5 4 5 20-20 14 10. Szarvas 14 3 6 5 19—14 12 11. Szegedi VSE 14 2 6 6 14—22 10 12. Nagyszénás 14 4 2 8 13—23 10 13. Martfű 113 3 8 16—23 9 14. Határőr Dózsa 14 3 3 8 14—28 9 15. Kiskunhalas ti 2 4 8 15— >9 8 16. 14 V 2 lt 6—26 4 Eredmónvek : Gvulai SE—BKVF'ő- re 4—1. Határőr Dózsa SE—Szántás 2—0. Nagyszénás—Martfű 5—. kés—Orosháza 1—1, Szarvas—Szegedi VSE 0—0. Soltvadkert—Kiskörös 2—0 (2—0) Kiskőrös, 800 néző, vezette: Nagy L. (****) Soltvadkert: Mayer — Vinde- cker, Eiler, Galántai, Fritímann, Sörös, Lehr, Szekér, Szűcs, Tóth (Viszkok), Cseh (Szabó). Edző: Tagai János. Kiskőrös: Szentesi — Csővári (Katzenbach), Sza- deczki, Farkas, Ba J., Polereczki, Antal, Hajnák, Sipiczki (Vadász), Juhász, Bárány. Edző: Biácsi Sándor. A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött, Biácsi Sándornak, a Kiskőrös edzőjé­nek elhalt édesapjára emlékez­tek. 19. perc: A kapu elé ívelt labdát a védők elhibázták, és a jókor érkező Cseh a hálóba to­vábbította, 1—0. 36. perc: Tóth 18 méterről küldött szabadrúgá­sát Szentesi kapus csak érinteni tudta, 2—0. Kitűnt: Vindecker, Eiler, Galántai, Szűcs, illetve An­tal, Ba J., Polereczki, Hajnák. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös— Soltvadkert 2—1. Sükösd—Bajai Tsz SK 1—0 (1—0) Sükösd, 250 néző, vezette: Czenczik (*«***) Sükösd: Szente — Szabó, Lógó A., Pesti, Lógó Z., Németh (Ta­kács), Lógó J., Czeller, Reich (Páncsics), Glavatity, Sudár. Ed­ző: Bújdosó Márton. Bajai Tsz SK: Faldum — Holczer, Bada, Gyenei, Kisföldi, Móri (Seitz), Vanó, Simon, Tripolszki, Né­meth, Csehek. Edző: Varga Imre. Gólszerző: Lógó J. Kitűnt: Pesti, Lógó J., illetve Tripolszki, Né­meth. Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz SK—Sükösd 1—0. Kuns7entmiklós—Harta 5—3 (5—0 Kunszentmiklős, 400 néző, ve­zette: Dr. Gerber (****) Kunszentmiklős: Necsasz — Pozsári, Rohoska, Hegedűs I. (Kovács), Rizmann, Szabó, Bakos, Hegedűs II., Bérezés, Bakos, Her- czegh (Horváth). Edző: Szabó László. Harta: Csima (Juhász) — Tilli, Sohmél, Radványi, Pavelkó, Lapu, LehocZki, Ármai, Csehi, Miklós, Bula. Edző: Bleszák Sán­dor. A kunszentmiklósi csapat alapos leckét adott az I. félidő­ben a túlzottan nagy önbizalom­mal pályára lépő hartaiaknak. Gólszerző: Hegedűs I., Szabó T., Bérezés, Bakos, Herczegh, illetve Miklós 2, Csehi. Kitűnt: Necsasz, Bakos, Horváth, Herczegh, illet­ve Miklós. Ifjúsági eredmény: Harta—^Kunszentmiklős 2—1. Kecel—Akasztó 3—3 (2—1) Akasztó, 700 néző, vezete: Kiss Béla (****) Kecel: Balogh — Mezei, Pol­gár, Prucser, Boldizs, Benedecki, Kecskés (Hlavati), Császár, Ble­szák, Rácz, Doszpod. Edző: Ha- szilló Ferenc. Akasztó.' Vass — Suhajda, Kőszegi, Domián, Köve- si, P. Szabó (Szabó G.), Tóth J., Tóth L., Pál, Kocsis, Klament. Edző: Bokros Jenő. Gólszerző: Rácz, Kövesi öngól, Császár ll- esből, illetve Pál, Kocsis ll-es­ből, Tóth L. Kitűnt: Rácz, Bol­dizs, Polgár, illetve Tóth L., Ko­csis, Pál. Ifjúsági eredmény: Akasztó—Kecel 14—0. Izsák—Tiszakécske 6—2 (6—1) Izsák, 200 néző, vezette: Far­kas (*»***) Izsák: Antal — Németh, La- báth, Bogdány, Csizmadia, Nagy K. (Horváth), Benkó, Czirkos, Áman, Nagy O., Bozsik. Edző: Losonczi László. Tiszakécske: Horpácsi — Balogh, Varga B„ Sáfrány, Petrezselyem, Bállá, Tóth, Varga Gy., Kisjühász dr., Szabó, Józsa (Czakó). Edző: dr. Kisjühász Gyula. Gólszerző: Bo­zsik 3, Németh 2, Benkó, illetve Józsa, Kisjühász dr. ll-esből. Ki­tűnt: Németh, Czirkos,. Nagy O., Bozsik, illetve Varga B. Ifjúsági eredmény: Izsák—Tiszakécske 2—1. Miske—Tass 3—1 (2—1) Miske, 400 néző, vezette: Fram cziskovics (»****) Miske: Valter — Baranyi, Do­hai, Hubert, Hayerbacher, Tamá­si, Horváth, Illés, Petrecz (Rideg), Baksa (Pákolicz), Szebeni. Edző: Vatai Csaba. Tass: Zsorda — He­gedűs, Csapiár, Forgó, Rapcsák, Maurpr, Marton, Kiss, Kecske­méti, Kosa (Erdős), Herczegh. Edző: Nagy Ferenc. Gólszerző: Horváth, Szebeni, Hayerbacher (ll-esből), illetve Csapiár. Ki­tűnt: Baranyi, Dobai, Hayerba­cher, Horváth, illetve Csapiár, Rapcsák. Ifjúsági eredmény: Tass—Miske 6—4. Kalocsai SE—Bácsborsód 2—0 (0—0) Bácsborsód, 100 néző, vezette: Zsigó (****) Kalocsa: Gojtán — Mohácsi dr., Mozsár, Bajomi, Varjú, Laj- di, Berta, Vén Cs. (Tóth), Szige­ti, Kovács, Illés. Edző: Farkas András. Bácsborsód: Huszti — Harnóczi, Rozinka, Balázs J„ Szklenka, Komáromi, Mojzes, Balázs M., Forgó, Ispánovity, Martinkovics. Edző: Nagy József. 80 percig gól nélkül folyt a játék, és a Kalocsa ll-esből szerezte meg a vezetést. Gólszerző: Ko­vács ll-esből. Kitűnt: Kovács, Mohácsi, Gojtán, illetve Balázs J., Ispánovity. Ifjúsági eredmény: Kalocsa—Bácsborsód 6—1. Kkfházi Szövetkezeti SE— Jánoshalma elmaradt! A kezdés időpontjára csak a Jánoshalma szakosztályvezetője és edzője érkezett meg, akik el­mondták, úgy tudták, vasárnap lesz a mérkőzés. A csapatot már nem sikerült összeszedni. A sza­bályok szerinti várakozási idő le­teltével Németh S. játékvezető lefújta a találkozót. Furcsa, hogy immár második alkalommal mérkőzés nélkül, csalódottan tér­hettek haza a félegyházi szurko­lók. A megyei labdarúgó-bajnokság ál­lása 1. Harta 14 10 2 2 40—14 23 2. Kecsl 14 7 6 1 27—19 20 3. Kalocsa 14 8 3 3 24—14 19 4. Izsák 14 7 4 3 30—11 18 5. M is ke ' 14 8 2 4 30—20 18 6. Sükösd 14 7 4 3 21—13 18 7. Soltvadkert 14 4 7 3 20—19 15 8. Tass 13 4 5 4 17—15 13 9. Kflháza Szöv. SE 12 4 4 4 17—21 12 10. Jánoshalma 13 4 3 6 14—20 11 11. Aikaisztó 14 3 5 6 24—37 11 12. Ku nszentmlklós 14 4 2 8 22—29 10 13. K isikőrös 14 3 3 8 15—25 9 14. Bácsiborsód 14 2 4 8 9—32 8 15. Tiiszakácstke 14 1 6 7 12—30 8 16. Bajai Tsz SK* 14 3 2 9 14—27 6 * Megjegyzés: A Bajai Tsz SK-tól 2 büntetőpont levonva. A tudósításokat Biácsi Gábor (Kis­kőrös), Varsányi József (Sükösd), Gergely Sándor (Runszentirtidklós), Nemicsényi János (Akasztó). Gál Ist­ván (Izsák), Kiss János (Miske), Új­házi László ('Bácsborsód) és Farkas Tibor (Kiskunfélegyháza) készítet­ték. összeállította: Szabó Zeitán. Az NB I állása 1. Videoton 13 8 3 2 25— 9 19 2. Bp. Honvéd 13 7 4 2 21— 8 18 3. Ü. Dózsa 13 6 6 1 26—15 18 4. Tatabánya 13 7 3 3 18—16 17 5. Rába ETO 13 5 6 2 27—21 16 6. Csepel 13 5 3 5 18—24 13 7. MTK.VM 13 5 2 6 22—22 1.2 8. Vasas 13 4 4 5 14—14 12 9. Zalaegerszegi TE 13 4 4 5 12—14 12 10. Haladás VSE 13 5 2 6 16—21 12 11. SZEOL AK 13 4 4 5 14—19 12 12. Pécsi MSC 13 3 5 5 16—19 11 13. Ferencváros 13 3 4 6 19—25 10 14. NYVSiSC 13 3 3 7 14—22 9 15. Diósgyőri VTK 13 2 5 6 10—20 9 16. Volán SC 13 2 4 7 15—28 8 Vasárnapi eredménysk: Bp. Hon­véd—Diósgyőr 4—0, MTK.VM—SZEOL AK 2—0, Ü. Dózsa—Tatabánya 3—0. Maradona pofozkodott A gyógyulására Buenos Airesben váró Diego Maradona va­sárnap egy argentin labdarúgó-mérkőzésen ikínos kimenetelű esemény főszereplője volt. A Barcelona Isztárja testvéröccse it,a- lálkozójára látogatott ki. menedzsere lés az egyik jó barátja társaságában, ahol már a kezdettől azt tapasztalta, hogy test­vére távolról Isem la (kedvencek közé tartozó játékos. Két szur­koló az első bírói sípszótól szinte csak azzal törődött, hogy az ifjabhik Maradonát felbosszantsa, ami sikerült is... A játékos nyomdafestéket nem tűrő módon !— (szavakban lés tettekben — reagált, - amiért azonnal ki iis |állítatták. .Ekkor Diego Maradona és társasága I. á ni adás bo Iindult, hogy megbosszulja a toríénte- ket, és milyen sikerrel? Mindkét szurkolót kórházba kellett szállítani, nyolc napon túl gyógyuló (sérülésekkel Maradona alighanem megbánja a rögtönitélkezést... (MTI) SPORT - SPORT ÖKÖLVÍVÓ NB I A KSC „kiütötte” az Építőket Kecskeméti SC—Építők SC 16:10 Kecskemét, Városi Sportcsar­nok, 600 néző. Vezetőbírók: Lévai, Mesteri. Pontoztak: Bada, Lettner, Gulyás, Lusták. A mérlegelésnél derült ki. hogy az ifjúsági 71 kg-ban a KSC, a felnőtt 57 kg-ban az Építők, a 71 kg-ban a KSC, 54 kg-ban pedig egyik csapat sem indít versenyzőt. A találkozó így az Építők 4:2 ará- nvú vezetésével kezdődött. (Elöl a KSC ökölvívói). Ifjúságiak: 54 kg: Makula az 1. menetben feladta Danó ellen. 2:6. 60 kg: Kozák ellen Vajda a (má­sodik menetben) feladta. 4:6. 63,5 kg: Csikós ellen Pecek az első menetben feladta. 6:6. Felnőttek: 51 kg: Szalontai el­len Holota az 1. menetben, döntő fölénnyel győzött. 6:8. 60 kg: Sef- csiket Almády ellen a 2. menet­ben leléptették. 6:10. 63,5 kg: Far­kas ellen Turut a 3. menet végén súlyos szabálytalanság miatt le. léptették. 8:10. 67 kg: Csató egy­hangú pontozással győzött Ko®<v>a ellen. 10:10. 75 kg: Sánta—Nyisz- tor pontozásos győzelem. 12:10, 81 kg: Karnits—Ficsor pontozásos győzelem. 14:10. Nehézsúly: Csala —Andics pontozásos győzelem. 16:10. A KSC a felsőbb súlycso­portokban nyújtott jó teljesítmé­nyével biztosította a győzelmet. í. Bp. Honvéd 2. KSC 3. Ü. Dózsa 4. TBSC 5. Honvéd Kun B. 6. Építők SC 71 - - 126 : 62 1* 65-1 99: 67 10 6 3 - 3 90 : 7« 6 6 3 - 3 73: 87 6 SE 7 1 ■ 6 83:113 S 6 - - 6 51 :US ­A lelkesedés kevés volt Tatabánya—H. Kun Béla SE 16:12 Kiskunfélegyháza. 600 néző, ve­zette: Neumann, Újvári. Pontoz­tak: dr. Katona, Kovács, Tótháti, Boros és a pihenő vezetőbíró. Eredmények: (elöl a Tatabánya versenyzői), ifjúságiak 54 kg: Stranbinger—Piroska 3:2-es pon­tozásos győzelem. 2:0. 60 kg: Gott­fried ellenfél nélkül győzött 4:0. 63,5 kg: Trenka—Farkas (0:5), pontozásos vereség. 4:2. 71 kg: Sztancs—Rácz F. (0:5) pontozásos .vereség 4:4. Felnőttek: 51 kg: Ró­zsa ellenfél nélkül győzött (6:4), 54 kg: Kalló—Horváth (5:0) pon­tozásos győzelem, 8:4. 57 kg; Lu­kács—Csikesz (1:4) pontozásos ve­reség 8:6. 60 kg: Herbert—Török (2:3) pontozásos vereség. 8:8. 63,5 kg: Rédl—Deák (5:0) «—*ozásos győzelem. 10:8. 67 kg: Molnár— Deél (2:3) pontozásos vereség. 10:7, 71 kg: Borok—Szegedi (5:0) pontozásos győzelem 12:10. 75 kg: Szakáll—Tóth A. A harmadik menetben kiütéses győzelem. 12:12. 81 kg: Mészáros—Rimóczi kiütés az első menetben. 14:12. • Deél (balról) izgalmas mér­kőzésen nyert Molnár ellen. (Farkas Tibor felvétele.) +81 kg: Pintér—Gál (3:2) ponto­zásos győzelem. 16:12. A nagvobb erőt képviselő tatabányaiak ellen kevés volt a kiskunfélegyháziak lelkesedése, győzni akarása. KOSÁRLABDA Játékba lendült a BSK NB I-ES FÉRFIMÉRKŐZÉSEK Bajai SK—Pécsi VSK 118—76 (69—40) Baja, 300 néző. Vezette: Nádai dr., Tóth III. BSK: Ágfalvi (12), Kiss (12), Li- kár (26), Gorjanácz (26), Pestality (22). Csere: Kancsár (2), Szabó (12), Dara (4), Antóni (2), Csanádi. Edző: Kovács József. Gyorsan hul­lottak a kosarak mindkét oldalon, de a BSK már a harmadik perc­től vezetett, majd valóban szipor­kázó, nagyszerű játékkal szinte elsÖDÖrte a ió csapatok sorába tartozó PVSK-t. Kitűnt: Gorja­nácz, Ágfalvi, Likát, Pestality, il­letve Németh 20. Bp. Honvéd— Kecskeméti SC 110—74 (56—40) Bp., Dózsa Gy. út. Vezette: Král, Matlári. Ld.: Berkics 28, Kiss 25, Heinrich 13, illetve Veress 20, Csorvási 12, Tóth 16. Kitűnt: Berkics, Tecska, illetve Veress, Tóth. RÖPLABDA Sima győzelem FÉRFIMÉRKŐZÉS: Kecskeméti SC—Vasas 3:0 (6, 3, 3) Bp., Fáy utca. Vezette: Juhász, Szele. KSC: Demeter, Járosi, Konyári, Nyúl, Szabó Z., Nagy P. Edző: Beregszászi Szabolcs. Az első játszma elején a Vasas még tanúsított némi ellenállást, azután simán nyert a KSC. Az egész mérkőzés mindössze 48 per­cig tartott. A junior találkozót is a KSC nyerte 3:0 arányban. NŐI MÉRKŐZÉS: DMVSC—DUTÉP SC 3:1 (—9, 3, 13, 11) Kecskemét, vezette: Ribizsár, Papp. A DUTÉP az első játszmában jól, a másodikban gyengén ját­szott. A harmadik és negyedik játszmában hullámzó volt a telje­sítmény. A harmadik játszmában 12:6 arányú vezetésről, a negye­dikben 9:4-ről vesztett. Kitűnt: Leisztné, Baloghné, Nagy, illetve: Bőtös, Lovászné, Katonáné. SOROKBAN • SOROKBAN A BVSC vízilabdacsapata a Sa­vona elleni visszavágón 9—7-re kikapott, de a Budapesten szer­zett 4 gólos előny elég volt a to­vábbjutáshoz. A BVSC KEK- döntőbeli ellenfele a jugoszláv POSK Split együttese lesz. Az első mérkőzésre november 26-án Splitben, a visszavágóra decem­ber 3-án a Komjádi uszodában kerül sor. ® A hollandiai Arn- heimben befejeződött a junior cselgáncs Európa-bajnokság, amelynek zárónapján a magyar Fekete József a 86 kg-os súly­csoportban ezüstérmes lett. TOTÓ A Totó 46. heti eredménye I. Bayern München—Hamburg l—0 I 2. Braunschweig— Bielefeld 2—0 1 3. Offenbach—VfB Stuttgart 1—2 2 4. Bochum—Uerdingen 2—2 x 5. Otoenhausen—Essen 2—2 x 6. Solingen,—Freiburg 5—0 l 7. Kassel—Aachen t— o i 8. Saarbrücken—Fortuna Köln 1—2 2 9. Stuttgarter Kiekers—Darmstadt 5—0 l to. Catanzaro—Conto 2—2 x 11. Triestina,—Campobasso o—l 2 12. Pescara—Pistoiese i—o i 13. Cesena—Cremonese l—l x ■+* 1 Ulm—Karlsruhe 2—2 x A Sportfogadási és Lottó Igazgató. Ság közlése szeript a 46. heti totónye­remények az Illeték levonása után a következők: 13 plusz l találatos szel­vény 21. darab van, nyereményük egyenként 84 649 forint, 13 találatos szelvény 51 darab van, nyereményük egyenként 40 193 forint,, 12 találatos szelvény 1750 darab van, nyereményük egyéniként 1118 forint, 11, találatos szelvény 18 346 fogadónak van, nye­reményük egyenként 107 forint, 10 találatos szelvény 106 374 darab van. nyereményük egyenként 30 forint. A közölt adatok nem véglegesek.