Petőfi Népe, 1983. november (38. évfolyam, 258-282. szám)

1983-11-22 / 275. szám

1983. november 22. 9 PETŐFI NÉPE • I SPORT* SPORT NB I-ES ÖKÖLVÍVÓ CSB Vereség és döntetlen BP. HONVÉD- KECSKEMÉTI SC 13:13 Kecskemét. 600 néző. Vezették: Gesztődi, dr. Katona. Pontoztak: Németh, Nacsa, Szabó F„ Botíka, Fekete. Eredmények (elöl a Bp. Hon­véd versenyzői): Ifjúságiak: 54. kg: Csík el'len Makula az első menetben feladta. 2:0. 60 kg: A Honvéd nem indított versenyzőt, így Kozák mérkőzés nélkül győ­zött. 2:2. 63,5 kg: Lizicska éllen Csikós a második menetben dön­tő fölény miatt vesztett. 4:2. 71 kg: Szeidfrled ellen Török 3:2 arányú pontozással győzött. 4:4. Felnőttek: 51 kg: Hassza 5:0-4s pontozással győzött Szalontai el­len. 6:4. 54 kg: Miskolezi a máso­dik menetben feladta Kincses el­len. Kincses már az első menet­ben is néhányszor alaposan elta­lálta ellenfelét, akire kétszer is rászámoltak és edzője feladta: 6:6. 57 kg: A Honvéd Gönczi el­len nem állított ellenfelet. 6:8, 60 kg: Kövér ellen Széf csík ■ a 2. menetben feladta. 8:8. 63,5 kg: Makát Farkas ellen a har­madik menetben sorozatos sza­bálytalanság miatt laléptették. 8:10. 57 kg: Törököt Csa«tó ellen a második menetben leléptették. 8:12. 71 kg: Hranek ellen Gál az első menetben feladta. 10:12. 75 kg: Gombos ellen Sánta nagy küz. delmet vívott. Gombos szúrkátós. sal, Sánta nagy ütésekkel szerez­te a pontokat. A mérkőzés dön­tetlen lett. 11:13. 81 kg: Füzesi egyhangú pontozássá! győzött Karniiits ellen. 13:13. +85 kg: Al- vics ellen Csalát az orvos nem engedte indulni. 15:13. HONVÉD KUN BÉLA SE— ÚJPESTI DÓZSA 14:14 Kiskunfélegyháza, 500 néző. Ve­zették: Majláth, Cseperka. Pon­KOSÁRLABDA Három sikertelen NB I-ES FÉRFIMÉRKŐZÉSEK BP. HONVÉD­BAJAI SK 87—18 (50—37) Budapest. V.: Juhász, Szamos. Bajai SK: Kiss L. (2), Liikár (35), Agfalvy (13), Pestaüty (12), Gor- janácz (6). Csere: Kanosér (4), Csanádi, Sziabó P. (6). Edző: Ko­vács József. A 8. percben már 10 ponttal vezetett a Bp. Honvéd. Ezt az elő­nyét jól tartotta, sőt a 13. percig még fokozni is tudta. A bajai csapat a 30. percben 4 pontra csökkentette hátrányát, a hátra­levő időszakiban a piros-fehérek újból elhúzták és biztosan nyer­ték a találkozót. Kitűnt: Liikár. Agfalvy. SZEOL ÁR­KECSKEMÉTI SC 86—78 (37—41) Szeged', 400 néző. V.: Faidt. SAKK Ötödször a vidék Egy helyszínen, az Építők Szak- szervezetének székházában ját­szották le a sakk csapatbajnok­ság utolsó fordulóját. Minden jó, ha a vége jó — mondhatják jog­gal a kecskeméti sakkozók, hi­szen a forró hangulatú forduló legnagyobb arányú győzelmét a DUTÉP SC versenyzői aratták. A mérkőzés eredménye: DUTÉP SC—Törekvés 11:3. A kecskeméti csapat a Bp. Sta­tisztikával vetélkedett az ötödik helyért, melyet — mivel a csa­pat ponthátrányban volt — csak nagyarányú győzelemmel volt esélyük megszerezni. Az egyéni eredmények: (elöl a kecskeméti­ek): Károly—Dely döntetlen, Va- rasdy—Rövid 1:0, Arhipov—Ho­nos 1:0, Forgács—Tóth 1:0, Kor­RÖPLABDA KECSKEMÉTI SC— CSEPEL SC 3:0 (6, 12, 11) NB I-es (érfimérkőzés: Kecs­kemét, 300 néző. Vezette: Békési, Szekér. KSC: Demeter, Járosi, Konyá- ri, Nyúl, Szabó Z., Nagy P. Edző: Beregszászi Szabolcs. A tartalékos Csepel ellen 54 perc alatt könnyen nyert a kecs­keméti csapat. Kitűnt: Nyúl, Ko­nyán, illetve Hemperger, Gulyás. DUTÉP SC— EGER SE 3:0 (9, 12, 10) NB I-es női mérkőzés: Kecs­kemét. Vezette: Gulyás, Vígh. toztak: Kovács I., Oláh, Pataki, Nagy, Eredmények (elöl a Honvéd Kun Béla SE versenyzői): Ifjúsá. giak: 54 kg: Piroskát az orvos nem engedte indulni, Juhász el­lenfél nélkül győzött. 0:2. 60 kg: Szabó belázasodott, így Kiss el­lenfél nélkül győzött. 0:4. 63,5 kg: Farkas Gy. egyhangú pontozással nyert Kézi ellen. 2:4. 71 kg: RáCz F. egyhangú pontozással győzött Sári ellen. Felnőttek: 51 kg: Do­rogi a második menetben felad­ta Horváth M. ellen. 4.-6. 54 kg: Tomhauser—Kállai döntetlen. 5:7. 57 kg: Csikasz 3:1 ará'nyú pon­tozással győzött Szentesi ellen. 7:7. 60 kg: Török jól védekezett és pontosabban ütött Toplak el­len. Egyhangú pontozással nyert. 9:7. 63,5 kg: Deák—Balog S. dön­tetlen. Deák hosszú kanjával, tá­vol tartotta ellenfelét, aki alig tudta eltalálni, a félegyházi fiú pedig többször is pontosan ütött. A pontozók nem így látták. 10:8. 67 kg: Deél ellen a Dózsa nem állított versenyzőt. 12:8. 71 kg: Szegedit Schubert az első menet­ben kiütötte. 12:10. 75 kg: Riimó- czi 3:1 arányú pontozással győzött Balogih L. ellen. Rlmóczi nagyon jól öklözött, ezért furcsa, hogy az egyik pontozó az ellenfelét látta jobbnak. 14:10. 81 kg: Gál ponto­zással vesztett Szalai ellen. 14:12. +81 kg: Huszár 3 ?I arányú pon­tozással vesztett Molnár ellen. Huszár remekül harcolt, a végé­re teljesen felőrölte ellenfelét, ezért nagy meglepetés volt, hogy a pontozók Molnár győzelmét hozták ki. 14:14. meccs Szabó IV. Ld.: Dobi (24). Tóth (18), Guóth (18), Tchicamboud (12), ill. Felföldi (25). Szafnaiuer (12), Csorvásd (12)., Veress (10), Boros M. Kitűnt: Tóth. Guóth, Tchicamboud, ill. Felföldi, Csor- vási. Szoros mérkőzésen szenved, tek vereséget a kecskeméti ko­sarasok. NB I-ES NŐI MÉRKŐZÉS OSC— KECSKEMÉTI SC 70—65 (27—29) Budapest. V.: Cziffra, Haniss. Ld.: Susanits (13), Molnár (12), Rátikayné (10), Fülöp (10), Soheu- rtmg (10). ill. Bielik (14), Fück (11), Farkas (10), Sütő (10). Ko­vács (10). Kitűnt: Molnár, Susa­nits, Fülöp, Hl. Bielik, Kovács, A KSC az utolsó három percben vesztette el a találkozót. legjobbja mányos—Petri 1:0, Ábel—Juhász döntetlen, Erdélyi—Kun döntet­len, Salánki—Koch 1:0, Brandies —Bóna 0:1, Máthé—Petrás 1:0, Sárosi—Kákoczky 1:0, Czeglédi— Hrumó döntetlen, Vidéki—Pápai 1:0, Mészáros—Szíva 1.0. Az első helyezést eldöntő mér­kőzést, és a bajnokságot a Bp. Spartacus nyerte 118 ponttal, 5. a DUTÉP SC 99 ponttal. A női OB I-es csapatbajnokság utolsó fordulójában a DUTÉP SC Aljéchina, Németh összeállítású csapata 2:0 arányban győzött a Törekvés női versenyzői ellen. A kecskeméti csapatáéi ponttal ma­radt el a dobogós helyezéstől. A női bajnokság végeredménye: 1. MTK-VM 20,5, 5. DUTÉP SC 16 ponttal. DUTÉP SC: Crnkovics, Lovász- né, Katonáné, Bőtös, Kosa, Kará­csonyiné. Csere: Szegedi. Edző: Dunszt István. Csak a második játszma volt szoros. A mérkőzés 44 percig tar­tott. Kitűnt: Bőtös, Kósa, Kará­csonyiné. EGER SE— DUTÉP SC 3:1 (13, 9, —2, 14) NB I -es női mérkőzés. Eger, 500 néfő. Vezette: Vaszily, Ta­kács. DUTÉP SC: Crnkovics, Lovász- né, Katonáné, Bőtös, Kósa, Kará­csonyiné. Csere: Szegedi. Edző: Dunszt István. A KSC folytatta LABDARÚGÓ NB II Kétszer vezetett a KSC a megyei rangadón Ideges hangulatban kezdődött a rangadó. Mindkét csapat na­gyon ügyelt a védekezésre. A KSC támadott, a bajaiak csak néhány ellenakcióra vállalkoz­tak. A 22. percben maradt ki az első igazi nagy helyzet. Papp az alapvonal közeléből, a kapunak háttal állva ívelt középre, ahol a tétovázó védők közé Domokos ugrott be. Lefejelte a labdát a földre, de az felpattanva a jobb sarok fölött hagyta el a játékte­ret. A 25. percben Gödör előtt nyílt lehetőség a gólszerzésre, de a le,pattant labdát a kapu fölé küldte. A 39. percben Prikidáno­vics 20 m-es lövése a bal kapufa mellett suhant el. A 43. percben előbb Gödör rántotta vissza Eva- nicsot, majd Szabó leterítette Supkát. A szünet után a 47. percben Ravasz a jobb oldalon elhúzta a labdát Andreidesz mellett, majd átívelt a védők fölött. Domokos 6 méterről, egyből, élesen lőtt a jobb sarokba. 1—0. A gól után heves bajai rohamok következ­tek. Az 50. percben Szabó erős lövését védte Erdei. Az 53. perc­ben kavarodás támadt a KSC kapuja előtt. Morvái lövésébe Erdei beleütött, majd Gugyerás a gólvonalról mentett, végül Er­dei elcsípte a labdát. A bajai já­tékosok szerint a labda már túl volt” a gólvonalon. Az 59. perc­ben Prikidánovics vezette fel a labdát. Morvái átívelt a jobb ol­dalra, s a 16-os sarkáról Jani- csák ballal, egyből, nagy lövést küldött a jobb felső sarokba. A labda a lécről vágódott a hálóba. 1—1. Az egyenlítésre gyorsan jött a válasz. Mózner vitte fel a labdát, s amikor látta, hogy a védők lesre játszanak, egyedül vállal­kozott kiugrásra, azonban a 16- oson belül buktatták. A büntetőt Ravasz nagy erővel lőtte a jobb alsó sarokba. 2—1. A gól után újabb elkeseredett bajai rohamok közben két KSC- ellentámadást is a partjelző té­ves beintése állított meg. A má­sodik után, a reklamáló Ravasz sárga lapot kapott. A 76. percben bal oldali szögletet ívelt be a BSK. Erdei a kapuban ragadt, a védők egymásra vártak, Morvái pedig 5 méterről a kapu közepé­be lőtte a labdát. A hajrában Prikidánovics ta­lálta el a kapufát, majd Szabó 18 m-es szabadrúgását Erdei ki­öklözte. A 88. percben Eőry já­tékvezető, meglepetésre, lefújta a találkozót. A __megyei rangadó inkább küzdelmet, mint szép játékot ho­zott. A látottak alapján a döntet­len igazságos, bár a végén a ba­jaiak álltak közelebb a győze­lemhez. Kitűnt: Erdei, Mózner, Domokos, illetve Morvái, Varga. Prikidánovics. Szabó Zoltán • Nagy kecskeméti helyzet maradt ki az első félidőben. Domokos földre fejelt labdája csak kevéssel pattant a léc fölé. (Somos László felvétele.) A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Kecskemét—Baja 2—2 (0—0) Kecskemét, 3000 néző. Vezette: Eőry (Csáki, Bubori). Kecskeméti SC: Erdei — Nagy, Gugyerás, Grósz, Mohovics — Somogyi, Mózner, Gödör—Domokos, Supka, Papp. Edző: Seres Lajos. Bajai SK: Farkas — Rótt, Varga, Szabó, Andreidesz — Mor­vái, Evanics, Prikidánovics — Bognár, Pekker, Janicsák. Edzó: Ivanics Tibor. Csere: Papp helyett Ravasz a szünetben, Bognár helyett Szűcs a 77., Grósz helyett Alberti a 79. percben. Gólszerző: Domokos a 47., Janicsák az 59., Ravasz (11-esből) a 60., Morvái a 76. percben. Sárga lap: Ravasz a 77., Alberti a 86. percben. AZ NiB II állása 1. Eger 18 u s 2 37—20 27 2. Békéscsaba 18 9 6 3 46—25 24 3. Hódgép Metr. 18 9 6 3 26—16 24 1. Debreceni MVSC 1« 8 7 3 29—20 23 5. Szolnok 18 8 5 5 35—21 Süt 6. 22. sz. Volán 18 9 3 6 30—29 21 7. Keszthely 18 6 7 5 27—19 19 8. Nagykanizsa 18 6 7 5 37—79 t9 9. Siófok* 18 7 8 3 36—23 18 10. Bakony Vegyész 18 7 « 7 13—3« 18 U. Salgótarján 18 6 5 7 27—20 17 12. úzdl Kohász 18 5 7 6 29—31 17 13. Sopron 18 6 4 6 17—26 16 14. Kecskemét 18 6 4 8 28— 42 1 6 19. Baja 18 4 7 7 29—35 15 16. Szekszárd 18 4 7 7 17—26 15 17. Kazinobarciika 18 6 2 10 26—39 14 18. Debr. Kinizsi 18 4 4 10 21—82 12 19. Szabó L. SE 18 5 5 10 20—27 11 20. Ganz-MAVAG 18 2 5 11 18—20 0 • — a Siófok eredményéből » bün­tetőpont levonva. eredmények: Debreceni MVSC—22- es sz. Volán 2—1, Békéscsaba—Ka­zincbarcika 9—l. Soproni SE—Debre­ceni Kinizsi 2—0, Salgótarjáni TC— Nagykanizsa 2—0, Szekszárd—Siófok 2—2, Keszthely—Bakony Vegyész 2—0, Özd—H. Szabó. L. SE J—1, Szol­nok—Hódgép Metrlpond 5—0, Ganz­od A VÁG—Eger 1—2. Megyei labdarúgó-bajnokság Területi bajnokság LAJOSMIZSE— BÉKÉS 3—2 (0—0) Lajosmizse 500 néző. Vezette: Pálfy. Lajosmizse: Kripkó — Jerabek (Vajda). '-Csima, Mányoki, Abel — HodenmarsZki, Diószegi (Márk- li), Kállai, Kovács, Kocsis, Somo­gyi. Edző: Bende József. 48 perc: Szöglet után a tétová­zó hazai védők mellett Vágási S. a hálóba fejelt. 0—1. 62. perc: Kovács szögletét Somogyi kapás­ból bombázta a kapuba. 1—1. 70. perc: Vajda beadását Kocsis 10 méterről helyezte a hálóba. 2—1. 78. perc: Somogyi lefutotta a vé­dőket és a kiinduló kapus mellett gurított a sarokba. 3—1. 86. perc: Vágási S. 11-esből szépített. 3—2. A rangadóin igen jóirairrw, él­vezetes játék folyt .Az első fél­időben komoly helyzet alig adó­dott. A szünet után a hazaiak 0—1-ről fordítani tudtak. Ki­tűnt: Kripkó, Ábel, Kállai, So­mogyi, illetve Felegyi, Vágási S., Bobcsek. Ifjúsági eredmény: Bé­kés—Lajosmizse 2—0. BKV ELŐRE— KAC-MEDOSZ 6—0 (2—0) Budapest, 200 néző. Vezette: Oravecz. KAC-MEDOSZ: Urlauber — Balogh. Agócs,' Cs. Kovács. Sző­ke, Sz. Kovács, Körösi, Illyés, Varga (Márta), Csincsák. Jójárt. Edző: Rádi Zoltán. Gólszerző: Kapcsos, Kelemen, Keller. Buriei, Arató, Fekete. Ki­tűnt: Agócs. HONVÉD KUN BÉLA— SZARVAS 0—0 Kiskunfélegyháza, 200 néző. Ve­zette: Fodor (Veres, Varga). Honvéd Kun B. SE: Gódor — Kerrtya, Vígh, Kárász, Kollár — Pásztor. Takács (Mari), Lipták (Tóth J.), Marosvölgyi — Márton, Török. Edző: Kuruez István. A találkozó megkezdése előtt Dragomir János százados, a Hon­véd Kun Béla SE szakosztályának vezetője köszöntötte a csapat hét leszerelő játékosát: Mártont, Ma- rosvölgyit, Tóthot, Gódort. Feny­vest, Marit és Vígh T-t, akik utol­só alkalommal léptek pályára a félegyházi színekben. A szarva­siak álltak közelebb a győzelem­hez. Kitűnt: Tóth J., Kernya, Ili. Hamyecz. Paulik, Kupeczki. Ifjú­sági eredmény: Honvéd Kun Bé­la SE—Szarvas 3—1. OROSHÁZI MTK— KECSKEMÉTI TE 1—0 (1—0) Orosháza, 400 néző. Vezette: Kérdő B. A Kecskeméti TE 11-essel vesz­tett a táblázat élmezőnyéhez tar­tozó orosházi csapat ellen. Gól­szerző: Hegedűs F. (11-eSből). A területi bajnokság őszi végeredménye KECEL— KUNSZENTMIKLŐS 4—0 (3—0) Kecel, 400 néző. Vezette: Ká­vai (*•***) Kecel: Balog — Mezei, Csá­szár, Apró, Benedeczki, Kecskés (Lavati), Halász (Doszpod), Ble- szák, Szvetnyiik, Rácz, Prucser. Edző: Haszilló Ferenc. Kunszent- miklós: Necsasz — Pozsári, Ro- hoska, Hegedűs I., Szabó, Bakos, Bérezés, Rizman, (Erdősij, Hege­dűs II., Herczegh, Horváth. Ed­ző: Szabó László. 38. perc: Rácz kapu elé adott labdáját a mente­ni akaró Rohoska a saját kapu­jába fejelte. 1—0. öngól. 40. perc: A gólhelyzetben levő Rá- ezot buktatták. A 11-est Császár értékesítette. 2—0. 45. perc: A szélen felfutó Apró beadását La­vati fejelte a kapuba. 3—0. 46. perc: Herczegh reklamálásért előbb sárga lapot kapott, majd — mivel tovább folytatta — a ki­állítás sorsára jutott. 47. perc: Rácz Szvetnyik elé, gurított, aki közelről lőtt a hálóba, 4—0. 78. perc: Hegedűs I. reklamálásért piros i lapot kapott. A jól játszó keceli csapat rengeteg gólhely­zetet dolgozott ki. Kitűnt: Apró, Rácz, Császár, Lavati, ill. Bakos, Szabó. Ifjúsági eredmény: Kun- szentmiklós—Kecel 4—1. SOLTVADKERT— SÜKÖSD 4—1 (0—1) Soltvadkert, 300 néző. Vezet­te: Kulman (***) Soltvadkert: Mayer — Win­decker, Eiler, Galántai, Fritt- mann, Sörös, Lehr, Szekér, (Sza­bó), Szűcs, Tóth, Cseh. Edző: Ta- gai János. Sükösd: Szente — Ló­gó A., Pesti, Reicht (Czeller), Szabó, Lakner, Lógó Z., Né­meth (Takács), Sudár, Lógó J., Glavaity. Edző: Bujdosó Márton. Gólszerző: Lehr, Tóth, Sörös, Szűcs, 111, Sudár. Kitűnt: Szabó, Lehr, Szűcs, ill. Szente, Lakner, Glavatity. TASS—KISKÖRÖS 3—1 (2—1) Tass, 250 néző, vezette: Ka- zinczi. (•****) Tass: Zsorda — Hegedűs, Csapiár, Forgó, Kecskeméti, Mau­rer, Marton, Kiss, Rapcsák, Kó­sa, (Erdős), Herczegh, (Muhi). Edző: Nagy Ferenc. Kiskőrös: Szentesi — Katzenbach, Lesták, Farkas, (Pipicz), Vadászi, Sze- deckki, Juhász, Beregszászi, (Ko­vács), Bárány, Sipiczki, Hajnák. Edző: Biácsi Sándor. Jó iramú, sportszerű mérkőzésen sok hely­zetet hibázott el a hazai csapat. Gólszerző: Marton, Rapcsák (2), ill. Bárány. Kitűnt: Zsorda, He­gedűs, Rapcsák, ill. Szentesi, Bá­rány. Ifjúsági eredmény: Kiskő­rös—Tass 3—2. HARTA— KFHAZI SZÖVETKEZETI SE 2—1 (1—1) Harta, 200 néző, vezette: Nagy (***) Harta: Csima (Szabó) — Tilli, Sehmehl (Juhász 1.), Radványí, Pavelkó, Lapu, Lehóczki, Ármai, Csehi, Miklós, Bula. Edző: Ble- szák Sándor. Kkfházi Szöv. SE: Némedi — Szabó, Majoros, Koc­ka, Palásti, Tóth Cs., Vidács, Jó­kai, Tóth A. (Kertest), Iványi, (Horváth), Juhász. Edző: Vereb István. Gólszerző: Ármai, Pavel­kó, ill. Tóth Cs. Kitűnt: Bula, Miklós, Pavelkó, ül. Vidács, Tóth Cs. Ifjúsági erédmény: Kkfházi Szöv. SE—Harta 2—0. MISKE— TISZAKÉCSKE 2—1 (0—I) Tiszakécske, 100 néző, vezette: Szabó S. (****) Miske: Valter — Baranyai, Dobai, Hubert, Hayerbacher, Ta­mási, Horváth, Illés, Petrecz, Baksa, Szebepi (Bogárdi). Edző: Vatai Csaba. Tiszakécske: Hor- pácsi — Balogh, Varga B., Sáf­rány, Szabó, (Káin/, Bállá, Tóth, Varga Gy., Kisjuhász dr., Bús, Józsa. Edző: Dr. Kisjuhász Gyu­la. Gólszerző: Horváth, Bogárdi, ill. Varga B., Bállá, Sáfrány. If­júsági eredmény: Tiszakécske— Miske 6—1. BAJAI TSZ SK— BÁCSBORSÓD 3—2 (0—1) Baja, 150 néző, vezette: Szent- györgyi (****•) Bajai Tsz SK: Faldum — Hol- czer, Bada, Gyenei, Vanó, Seitz, Tripolszki, Simon, Móri, Né­meth, Csehók. Edző: Varga Im­re. Bácsborsód: Cziffra — Har- nóczi, Füstös, Balázs, Rozinka, Komáromi, Bán, Szklenka, Is- pánovity, Martinlkovics, Forgó. Edző: Nagy József. Gólszerző: Csehók (2), Németh, ill. Komá­romi 11-esből, Füstös. Kitűnt; Csehók, Simon, Móri, ill. Füstös, Rozinka. Ifjúsági eredmény: Ba­jai Tsz SK—Bácsborsód 7—1. KALOCSAI SE—AKASZTÓ (0—0) Kalocsa, 400 néző, vezette: Papp (**»*♦) Kalocsa: Gojtán — Mohácsi dr., Mácsai, Bajomi, Varjú, Laj- di (Tóth), Berta, Vén, Szigeti, (Mikolios), Kovács, Illés. Edző: Farkas András. Akasztó: Vass — Farkas, Kőszegi, Domián, Köve- si, P. Szabó (Szabó), Kocsis, Tóth L., Tóth J., Pál, KÍement. Edző: Bokros Jenő. Nagy lelkesedéssel és némi szerencsével vitte el az egyik pontot a 90 percen át csak Védekező vendégcsapat. Kitűnt: Szigeti, Illés, Mohácsi ár., Ili. Vass (a mezőny legjobbja), Kö- vesi, Kőszegi. Kiállítva: Kocsis, (Akasztó), a 45. percben. Ifjúsági eredmény: Kalocsa—Akasztó ■j _o IZ SÁK— JÁNOSHALMA 3—2 (3—0) Jánoshalma, 200 néző. Vezette: Kiss B. (••*•) Izsák: Antal — Németh, La- báth, Kovács, Benkó, Nagy M., Tóth, Csontos, Horváth, Nagy O., Bozsik. Edző: Losonczi László. Jánoshalma: Körösi — Bátyai, Nagy O., Nagyjuhász, Faddi, Tö­rök (Szauter), Ádám, Agócs, Ju­hász Z., Karchesz, Kovács, (Vol- ter). Edző: Haász László. Faddi az 50. percben 11-est hibázott. Kiállítva: Bozsik és Németh. Gól­szerző: Németh 2, Nagy O., illet­ve Nagyjuhász 11-esből, Benkó öngól. Kitűnt: Labáth, Nagy O., Tóth. Ifjúsági eredmény: János­halma—Izsák 3—0. labdarúgó-bajnokság ál. IS lil 2 2 42—15 24 8 6 1 31—1.9 n 8 4 3 33—13 20 9 2 4 32—21 20 8 4 3 24—14 20 1 4 4 22—17 18 5 7 3 24—20 17 5 5 4 20—16 15 5 4 5 21—23 14 3 6 6 24—37 12 4 3 8 16— 28 11 4 2 9 22— 33 10 3 3 9 16—28 8 4 2 9 17—29 8 2 4 9 11—25 B 1 6 6 13—39 S Tsz SK-tól levonva. Az elma­A megyei lása 1. Harta 2. Kecel 15 3. Izsák 15 4. Misiké IS 5. Kalocsa 15 6. Sükösd 15 7. Soltvadkert 15 8. Tass 14 9. Kfh. Szöv. SE 14 10. Akasztó 15 U. Jánoshalma 15 12. Kunszentmlklós 15 13. Kiskőrös 15 14. Bajai Tsz SK* 15 15. Bácsborsód 15 1«. Tiszákéeslke 15 • Megjegyzés: A Bajai kettő büntetőpont radt Kkfházi Szöv. SE—Jánoshalma mérkőzést a megyei labdarúgó-szövet­ség a versenykiírás függelékének 13. pontja alapján 3—0 arányban a Szöv. SE Javára Igazolta. Az ugyancsak el­maradt Kkfháza Szöv. SE—Tass mér­kőzést november 26-án Játszák le. A tudósításokat Fialsz Ferenc, Imre Károly, Szabados János, Szőnyl Ká­roly, Zsufa Lajos, Fusch György, Kőszegi Ferenc és Maráczi László készítették. Összeállította: Szabó Zoltán. 1. BKV Előre 2. Gyula 3. Lajosmizse 4. Békés 5. Orosháza 6. Délép SC 7. Szegedi Dózsa 8. Kecskeméti TE 9. Kun Béla SE 16. Szarvas 11. Szegedi VSE 12. Határőr Dózsa 13. Nagyszénás 14. Martfű 15. Kiskunhalas 16. Szentes 15 10 4 1 40— 9 24 15 8 5 2 35—21 21 15 8 5 2 23—17 21 15 8 4 3 24—17 20 15 6 7 2 22—12 19 15 9 15 18—13 19 15 6 6 3 26—15 18 15 6 4 5 22—26 16 15 5 5 5 20-20 15 15 3 7 5 19—14 13 15 3 6 6 16—22 12 15 4 3 8 17—30 11 15 4 2 9 13-2* 10 15 3 3 9 1«—2« 9 15 2 4 9 16—35 8 1.5 1 2 12 j—97 4 Eredmények: Szegedi Dózsa—DM. ép SC 3—0, SZVSE—Nagyszénás 2—0, Határőr Dózsa (Orosháza)—Tisza Ci­pő SE 3—2, Gyula—Szentesi Vízmű < 1—0. az NB i Állása 1. Videoton H 2. Bp. Honvéd 14 3. O. Dózsa 14 4. Rába EDO 14 5. Tatabánya 14 6. Csepel 14 7. MTK-VM 14 8. Pécsi MSC 14 9. Haladás m 10. Vasas 14 lil. Zalaegerszeg 14 12. Ferencváros 14 13. SZEOL AK 14 14. Diósgyőri VTK 14 15. NYVSSC 14 16. Volán SC 14 Vasárnapi eredmények Bp. Honvéd 1—2, Volán zsa 1—il. 9 3 2 28—10 31 8 4 2 23— 9 20 6 7 1 27—16 19 6 6 2 30—23 18 7 3 4 19—1« 17 5 4 5 19—15 14 5 3 6 23—23 13 4 5 5 18—20 13 5 3 6 17—22 13 4 4 6 15—17 12 4 4 6 14-17 12 4 4 6 22—27 12 4 4 6 16—22 12 2 6 6 11—21 10 3 3 8 15—24 0 2 5 7 16— 29 9 : Tatabánya— SC—C. Dó­TOTÓ A totó 47. heti eredménye 1. Arsenal—Everton 2—11 2. Norwich—West Bromwich 2—0 l 3. Nottingham—Ipswich 2—1 I 4. Sunderland—West Ham o—l » 5. Wolverhampton—Coventry 0—0 x 6 Avelllno—Sampdoria 0—2 2 7. Catania—Juventus 0—2 2 8. Genoa—Internazionale 1—1 x 9. Milan—Florentlna 2—2 x 10. Pisa—Udinese 1—1 x 11. Cavese—Lecce 1—1 x 12. Campobasso—Arezzo 1—0 1 13. Padova—Palermo 0—0 x 4- I Luton—Tottenham 2—4 2 A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 47. heti totó- nyeremények az illeték levonása után a kővetkezőik: 13+1 találatos szelvány 11 darab, nyereményük egyenként 150 709 forint, 13 találatos szelvény 42 darab, nyere­ményük egyenként 57 830 forint, 12 találatos szelvény 1909 darab, nyere­ményük egyenként 1070 forint, ti ta­lálatos szelvény 23 153 darab, nyere­ményük egyenként 88 forint, 10 talá­latos szelvény 144 469 darab, nyere­ményük egyenként 27 forint. A közölt adatok nem véglegesek. (MTI)