Petőfi Népe, 1983. október (38. évfolyam, 232-257. szám)

1983-10-11 / 240. szám

1983. október 11. O PETŐFI NÉPE ® 7 LABDARÚGÓ NB II Hat gól az első félidőben Percekig tartott az előny A Bajai SK az elmúlt évben Ózdon és Baján is egyaránt 3—1 arányban nyert a Kohász ellen, s most vendégként sem állt be védekezni. Nem sokkal a kezdés után Janicsák nagy lövését csak bravúrral tudta hárítani a hazai­ak kapusa. Ezután többször is változott az eredmény. A 4. perc­ben Utassy fejesgóljával az Ózd. szerezte meg a vezetést, amire újabb négy perc múlva Harsányi válaszolt, aki Janicsák labdáját 8 méterről lőtte a kapu közepébe, 1—1. A kezdés után ismét a ha­zaiak lőttek gólt. Most is Utassy volt eredményes. Közben az eső is eleredt, a pálya és a labda is csúszós lett. Ennek is szerepe volt a bajaiak egyenlítő góljában, mert Fekete kapus kezéből kicsúszott a labda és a szemfüles Ja­nicsák azonnal kihasználta a le­hetőséget, 2—2. Ezzel még nem volt vége a gól- szüretnek. A 32. percben Harsá­nyi futott el a jobb szélen. Még a kapujából kifutó Feketét is kicse­lezte és végül fejjel küldte háló­ba a lábdát. 3—2. És hogy a so­rozat ne szakadjon meg, két perc múlva menetrendszerűen jött az ózdi egyenlítés, Homonnai az ötös sarkáról talált a hálóba. 3—3. A szünet után nagyot esett a já­ték színvonala, a bajai csapat ügyesen tartotta a labdát és az eredményt is. Valamivel bátrabb játékkal, talán a győzelmet is ki lehetett volna harcolni, de az egy pont biztosabb volt. A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE: Özd—Baja 3—3 (3—3) Ózd, 2500 néző. Vezette: Inges (Mé­száros, Boros). Ózdi Kohász: Fekete — Orlóczki, Szi­lágyi, Bíró, Pribék — Kovács, Tokár, Homonnai — Utassy, Mohácsi, Mada­rász. Edző: Szendrei Béla. Bajai SK: Farkas — Tumó, Szabó, Prlkidánovics, Popp — Evanics, Mor­vái, Andreidesz — Harsányi, Pekker, Janicsák. Edző: Ivanics Tibor. Csere: Kovács helyett Baghy a 65., Tumó helyett Bognár a 69., Pekker helyett Szőcs a 17., Madarász helyett Fodor a 79. percben. Gólszerző: Utassy a 4., Harsányi a 8., Utassy a 9., Janicsák a 27., Harsá­nyi a 32., Homonnai a 34. percben. Lendületesen kezdett a kecske­méti csapat. Ellentámadás után tömörülés keletkezett Varga ka­puja előtt. Végül a labda az egyik védőről a jobb oldali kapufára vágódott. A 30. percben Gugye- rás indításával Papp iramodott meg, akit a kifutó kapus szerelt a 16-oson kívül. A 39. percben Tóth ívelte be a labdát, Gugye- rás beletette a lábát, s kishíján ön­gólt vétett. A 42. percben a szek­szárdiak hagytak ki óriási gól­helyzetet, Kniesz beadását Me­gyeri öt méterről a kecskeméti kapuba rúgta. Nagy küzdelem folyt a második félidőben is. Az 52. percben Kniesz és Patkós ösz- szefejelt, majd az ütközést kö­vetően mindketten a földre es­tek. Patkós olyan súlyosan meg­sérült, hogy az öltözőbe kellett támogatni. A 69. percben meg­szerezte a vezetést a kecskeméti csapat. Goják 22 méteres, nagy­erejű szabadrúgása a sorfal kö­zött talált utat a kapuba, 1—0. Hat perccel később egyenlítettek a szekszárdiak. Somodi beívelt labdáját Laki fejjel Tóthoz csúsz­tatta, tőle Megyeri kapta, aki kö­zelről kiegyenlített, 1—1. A jó iramú, közepes színvona­lú találkozón a biztonsági játékot alkalmazó KSC hamar felismer­te, hogy van keresnivalója a kö­rülményesen játszó hazaiak el­len. A vezető gólnak azonban nem sokáig örülhetett, mert a vé­delem ismét megingott... Fe­gyelmezettebb védekezéssel mind­két pontot megszerezhette volna a kecskeméti együttes. Kitűnt: Varga, Goiák, Nagy, Somogyi, illetve Varga F., Leit- ner. A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE: Kecskemét—Szekszárd l—l (0—0) Szekszárd, 100 néző. Vezette: Ger- gácz (Márton, Szabó T.). Kecskeméti SC: Varga — Hoffmeis­ter, Gugyerás, Nagy, Alberti — Pat­kós, Gódor, Goják — Domokos, Sup- ka, Papp. Edző: Peller József. Szekszárdi Dózsa: Hujber — Szabó, Varga F., Weitner, Somodi — Kniesz, Laki, Kresz — Lauer, Megyeri, Tóth. Edző: Formaggini Károly. Csere: Lauer helyett Magyar a 46., Patkós helyett Somogyi az 53., Kresz helyett Adorján a 61., Gódor helyett Geiger a 71. percben. Gólszerző: Goják a 69., Megyeri a 75. percben. Sárga lap: Alberti a 34., Gugyerás a 42. percben. Az NB II állása 1. Eger 12 8 3 1 30—15 19 2. Debreceni MVSC 12 6 6 — 21—12 18 3. Hódgép Metripond 12 5 5 2 21—11 15 4. ZZ. sz. Volán 12 7 1 4 21—23 15 5. Békéscsaba 12 5 4 3 31—18 14 6. Szolnok 12 5 4 3 22—15 14 7. Nagykanizsa 12 4 5 3 30—30 13 8. ózd 12 3 6 3 22—20 12 9. Bakony Vegyész 12 5 2 5 26—15 11 10. Siófok 12 5 5 2 26—15 11 11. Salgótarján 12 4 3 5 19—16 11 12. Szabó L. SE 12 3 5 i 19—18 11 13. Baja 12 4 3 5 24—25 11 14. Kecskemét 12 4 3 5 19—29 11 15. Kazincbarcika 12 4 2 6 16—24 10 16. Szekszárd 12 3 4 5 9—17 10 17. Sopron 12 3 3 6 10—20 9 18. Keszthely 12 1 6 5 11—15 8 19. Debreceni Kinizsi 12 2 2 8 12—23 6 20. Ganz-MAVAG 12 1 4 7 14-28 6 A Siófok évi összeredményéből 4 büntetőpontot levontak. Eredmények: Hódgép Metripond—.Siófok 1—1, Ganz-MAVAG—Debre­ceni Kinizsi 2—1, Salgótarján—Békéscsaba 1—3, Szolnoki MÄV MTE— Kazincbarcika 2-0, Keszthely-«. sz. Volán 0—1, Debreceni MVSC— Sopron 2—1. H. Szabó L. SE—Bakony Vegyész 3—2, Eger—Nagykanizsa 5—2. Területi bajnokság MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG GYULA—KECSKEMÉTI TE 2—2 (2—0) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Kovács. KTE: Péter — Seres, Puskás, Fürtös, Putnoki, Virágh, Lantos, Horváth, Parti, Meszlényi, Feró. Edző: Czimmermann Gyula'. 27. perc: Jónás bal oldali beadását a jókor érkező Schmidt a kapuba fejelte. 1—0. 42. perc: Cseriháti, erős lövése kiperdült Péter ke­zéből és Schmidt közelről a hálóba, továbbította a labdát. 2—0. 52. perc: Lakatos szép cselekkel rázta le magáról a védőiket és a kiinduló kapus mellett élesen lőtt a jobb sarokba. 2—1. 63. perc: Puskás a 16-oson belül járt, amikor buk­tatták. A büntetőt Puskás nagy erővel lőtte a jobb sarokba. 2—2. Kitűnt: Jónás, Líptálk, Schmidt, illetve Parti,; Meszlényi, Lakatos. Ifjúsági eredmény: KTE—Gyula 2—0. Kristóf Tibor HONVÉD KUN BÉLA SE—SZENTESI VlZMÜ 2—0 (1—0) Kiskunfélegyháza, 500 néző. Vezette: Uihrin. H. Kun B. SE: Gódor — Kernya, Vígh, Kurucz, Kollár, Tóth J. Takácsi, Lipták, Márton, Marosvöl­gyi (Fenyves), Sárközi (Mari). Edző: Kurucz István. 25 perc: Takács a sarokzászló közeléből ível kö­zépre és Márton 8 méterről nagy erővel lőtt a léte alá. 1—0. 72. perc: Fenyves pontos átadáséval Takálcs elfu­tott, majjd középre adott. Márton lövését Janiga kiütötte, de éppen Takács elé, aki közelről nem hi­bázott. 2—0. A szakadó eső,ben a vendégcsapat csak a, me­zőnyben volt egyenrangú ellenfél. Kitűnt: Tóth J., Kernya, Márton, Takács, illetve Koncz, Török, Ja­niga. Ifjúsági eredmény: H. Kun B. SE—Szentes 5—0. Farkas Tibor BÉKÉS—KAC-MEDOSZ 3—2 (1—0) Békés, 800 néző. Vezette: Bajlkóczi. KAC-MEDOSZ: Pintér — Balogh, Cs. Kovács, Illyés, Szőke, Sz. Kovács, Fuksz, Laczkoviícs, Ju­hász, Csincsák, Karsai (Berki), Török. Edző: Rádi Zoltán. 40. perc: Egy legurított szabadrúgás után Vágási a kapuba ívelt. 1—0. 54. perc: Vozár üresen kapta a labdát és mintegy 15 méterről a hálóba lőtte. 2— 0. 64. perc: A védőkről lepattanó labdából Juhász szépített. 2—1. 78. perc: Fuksz ívelt be az alapvonal közeléből és Csincsák a kapuba pörgette a labdát. 2—2. 88. perc: Szabadrúgás után a labda kipattant a halasi kapusról és Vágási a hálóba sodorta. 3—2. Lelkesen küzdött a halasi csapat, de balszerencsé­sen vesztett Kitűnt: Fuksz, Cstocsáik, Juhász. Ifjúsági eredmény: Békés—KAC-MEDOSZ 10—0. Árvái Mihály LAJOSMIZSE—SZVSE 4—1 (1—0) Lajosmizse, 300 néző. Vezette: Szeles. Lajosmizse: iKripkó — Mányoki, Csórna, Rózsa, Ábel, Hóderimarszki (Kovács), Diószegi, Márkli, Ko­csis, Vájda (Kálléil, Somogyi. Edző: Bernde József. 25. perc: Somogyi beadásából Kocsis szép gólt fe­jelt. 1—0. 52. perc: Simái egyéni játék után egyenlített. 1—1. 70. perc: Kocsiig már a büntetőn belül járt, amikor egy védő buktatta. A 11-est Csima a hálába lőtte. 2—1. 72. perc: Kovácsot hátulról buktatták a 16-oson belül. A játékvezető 11-est ítélt, amit Csima érté­kesített. 3—1. 81. perc: Kovács beadását Kállai küldte a háló­ba. 4—1. Az idény legjobb játékával biztosan győzött a Lajosmizse. Ä játékvezető az 58. percben a szegedi Nagyot állította ki, imaijd a második 11-q§ után, a reklamáló Pozsá-r kapusnak is felmutatta a piros lapot. Kitűnt: Csima, Kocsis, Somogyi, illetve Simái Vitális. . Ifjúsági eredmény: Lajosmizse—SZVSE 2—1. TERÜLETI BAJNOKSÁG 1. BKV Eiära 2. Békás 3. DÉLÉP SC 4. Szegedi Dózsa 5. Gyula 6. Lajosmizse 7. Kun B. SE 8. Orosháza 9. Szarvas 10. Kecskeméti TE 11. Martfű 12. Kiskunhalas 13. Szegedi V3E 14. Határőr Dózsa 15. Nagyszénás 16. Szentes KECEL—TASS 2—2 (2—1) Tass, 350 néző. Vezette: Gerber dr. ^****«^ Kecel: Balogh — Mezei, Poligár, Apró, BoldSzs, Benedeczki — Kecskés, Császár, Bleszáfe, Rácz, Prucser (Szvetnyiik). Edző: Haszilló Ferenc. Tass: Czérna — Hegedűs,, Csiaplár, Forgó, Kecskeméti, Maurer, Marton, Kiss, Rap- csák, Kosa, Herczeg. Edző: Nagy Ferenc. A 15. percben egy hazai támadás után a hálóba tartó labdát kézzel mentette az egyik védő. A 11-est Csapiár értékesítette. 0—1. A 22. percben a csúszkáló taissi védők közül Boldizs kiugrott és egyenlített. 1—1. A 40. percben Rácz három tassi védő kö­zött húzta el a labdát és a kapust is elfek­tetve a jobb sarokba gurított. 2—1. A 49. percben szabadrúgás után Csapiár a hálóba fejelt. 2—2. Kitűnt: Boldizs, Benedeczki, Rácz, illet­ve Csapiár, Hegedűs. Ifjúsági eredmény: Tass—Kecel1 3—2. KALOCSA—JÁNOSHALMA 2—0 (2—0) Kalocsa, 400 néző. Vezette: Csencziik ^****#) Kalocsa: Gojtán (Niezner) — dr. Mohá­csi, Pécsi, Vörös, Varjú, Lajdi, Berta', Vén, Matos (Tamás), Kovács, Illés. Edző-: Far­ikas András. Jánoshalma: Boziics — Gieszinger, Faddi, Nagy L„ Bátyai, Nagy O. (Ádám), Nagy- juhász, Ágócs, Juhász II., Karichesz (Vol- ter), Huszár. Edző: Haász László. Gólszerző: Kovács, Matos. Kitűnt: Var­jú, Berta, dr. Mohácsi, illetve Bozsics, Bá­tyai. Ifjúsági eredmény: Kalocsái SE—János­halma 1—1. MISKE—KISKÖRÖS 3—3 (1—0) Kiskőrös, 300 néző. Vezette: Dömény (****) Miske: Walter — Baranyai, Dobai, Hu­bert, Hayartbacher, Tamási, Horváth, Il­lés, Petrecz, Pákovicz, Bogárdi. Edző: Va- tai Csaba, Kiskőrös: Szentesi — Farkas, Petróczi (Dénes), Csővári (Vadászi), Ba Gy., Ba J., Sipiczki, Szadeczky, Juhász, Bárány, Katzenbach. Edző: Biácsi Sándor. Gólszerző: Horváth 2, Petrecz, illetve Bá­rány 2, Juhász. Kitűnt: Horváth, Petrecz, Dobai, illetve Bárány, Sipiicztoi, Juhász. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös—Miske 10—0. BAJAI TSZ SK—KUNSZENTMIKLÓS 4—1 (0—0) Baja, 150 néző. Vezette: Kaainci (♦****) Bajai Tsz SK: Zsibrek— Holczer, Vörös, Kisföldi, Anó, Laid (Bada), Móri, Simon, Gyeni, Németh (Pfeil), Csehók. Edző: Var­ga Imre. Kunszentmiklós: Alács — Pozsári, He­gedűs I., Kiss (Kovács), Hegedűs II., Riz- mann, Bérezés, Rohoska, Szabó (Magyar), Bakos, Herczegh. Edző: Szabó László. Az első félidő 22. percétől vihar miatt negyedóráig szünetelt a játék. Gólszerző: Simon, Anó, Bada, Csehók, illetve Bérezés. Kitűnt: Csehók, Simon, Holczer, illetve Bérezés, Hegedűs II. Megyei bajnokság 1. Harta 2. Kecel 9 6 3 22—3 15 3. Izsák 9 6 2 1 16—8 14 4. Kalocsa 9 6 1 2 13—5 13 5. Miske 9 4 4 1 16—9 12 6. Sükösd 9 4 3 2 24—16 11 7. Soltvadkert 9 4 3 2 13—11 11 8. Tass 9 4 3 2 12—10 11 9. Jánoshalma 9 2 6 1 12—8 10 10. Kfh. Szöv. SE 9 3 3 3 17—7 9 11. Bácsborsód 9 3 3 3 11—17 9 12. Kiskőrös 9 2 2 5 10—15 6 13. Akasztó 9 2 2 5 11—17 6 14. Kunszentmiklós 9 1 4 4 9—15 6 15. Tiszakécske 9 1 3 5 7—21 5 16. Bajai Tsz SK* 9 2 1 6 5—20 5 * Megjegyzés: A 9 — 1 8 3—10 1 pont levonva. 8 1 — 22­-5 17 5 3 1 16—11 13 5 2 2 19­-7 12 5 2 2 17­-11 12 4 2 3 19­-13 10 3 4 2 13­-10 10 2 5 2, 11­-10 9 2 4 3 11­-9 8 3 2 4 9­-9 8 3 2 4 11­-16 8 2 3 4 8­*12 7 2 3 4 9—14 7 3 1 5 16—23 7 3 — 6 14­-21 6 1 3 5 7­-19 5 2 1 6 9­-21 3 9 SK-tól 2 büntető­Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz SK—Kun- szentmiiklós 2—2. AKASZTÓ—SOLTVADKERT 1—1 (1—0) Solitvadkert, 300 néző. Vezette: Varga II. (**•) Akasztó: Vass — Farkas, Kőszegi, Do- mián, Kövesd,. Tóth L., Endrődi, Tóth J., Pál (P. Szabó), Lehota, Klement. Edző: Bokros Jenő. Soltvadkert: Mayer — Viszkoik, Eilier, Szekér, Frittmann. Lehr (Erdős), Szabó, Sörös, Szűcs (Szabadi), Tóth, Cseh. Edző: Tagai János. Gólszerző: Klement, illetve Sörös. Kitűnt: Farkas, Kövesd, Tóth L„ illetve Sörös, Edler. Ifjúsági eredmény: Soltvadkert—Akasztó 3—I. HARTA—T1SZAKÉCSKE 4—2 (1—1) Tiszakécske, 100 néző. Vezette: Kara (****) Hiarta: Csórnia — Till, Kiss, Radványi (Juhász I.), Pavelikó, Lapu, Lehoczki, Ár- maii,, Csehi (Juhász II.), Miklós, Bula. Ed­ző: Bleszák Sándor. Tiszakécske: Balia I. — Balogh, Varga B., Tóth, Petrezselyem (Szabó), Balia F., Krájer, Varga Gy., Kisjuhász dr., Bús, Jó- zsa. Edző: dr. Kisjuhász Gyula. Gólszerző: Bula, Kiss, Miklós, Csehi, ‘il­letve Kisjuhász dr., Krájer. Kitűnt: Kiss, Miklós, Bula, illetve Bállá F., Balogh, Krájer. , Ifjúsági eredmény: Tiszakécske—Harta 1—0. SÜKÖSD—IZSÁK 1—1 (0—0) Sükösid, 100 néző. Vezette: Németh (**) Sükösd: Szente — Logo Gy., Lakner, Szabó,, Pesti, Németh, Reich (Lógó Z.), Czeller, Takács, Glavatity, Sudár. Edző: Bújdosó Márton. Izsák: Antal — Németh, Labáth, Bog- dány, Molnár, Nagy K., Benkó, Czirkos, Oláh (Aman), Nagy O,, Bozslk (Csizmadia). Edző: Losonczi László. Jó mérkőzést rontott el a játékvezető a 86. pereiben megítélt indokolatlan 11-essel. Gólszerző: Glavatity, illetve Antal 11- estből. Kiállítva: Németh. Kitűnt: Lakner, Pesti, Glavatity, illet­ve Laibáth, Antal, Bogdány. KISKUNFÉLEGYHÁZI SZÖVETKEZETI SE—BÄCSBORSÖD 1—0 (1—0) iBácsiborsód, 100 néző. Vezette: Lavatity („,„.) Szövetkezeti SE: Némedi — Szabó, Ma­joros, Koczka, Palásti, Tóth Cs., Tóth A., Vidáes L., Jókai, Ajtai (Kertes!), Vidács J. Edző: Veréb István. Bácsborsód: Czitfra — Fekete, Rozirtka, Füstös, Fonrai, Balázs, Martinkavics (Ko­máromi), Hamőczi, Szklenka, Lajdi, For­gó .(Ispánovi ty). Edző: Nagy József. Gólszerző: Viiidács. Kitűnt: Vidács, Sza­bó, illetve Roziinka, Füstös. Ifjúsági eredmény: Kiskunfélegyházi Szövetkezeti SE—Bácsborsód 5—1. MEGYEI IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG 1. Kalocsai SE 9 8 1 — 46—5 17 2. Kiskőrös 9 6 2 1 38—11 14 3. Jánoshalma 9 6 2 1 35—16 14 4. Kfih. Szöv. SE 9 6 1 2 33—16 13 5. Tiszakécske 9 5 2 2 18—15 12 6. Bajai Tsz SK 9 4 3 2 25—21 11 7. Harta 9 4 3 2 17—19 11 8. Sülkösd 9 3 3 29—25 9 9. Kinns z entmiklós 9 3 3 3 21—23 9 10. Izsák 9 1 4 4 11—18 6 11. Sói idkart 9 2 2 5 18—31 6 12. Tass 9 3 — 6 14—33 6 13. Misiké 9 3 — 6 12—41 6 14. Akasztó 9 2 1 6 14—21 5 15. Bácsborsód 9 1 1 7 13—31 3 16. Kecel 9 1 1 7 16—34 3 A tudósításokat Fusch György (Baja), Újházi László (Bácsborsód), Varsányi Jó­zsef (Sükösd), Biácsi Gábor (Kiskőrös), Zsuffa Lajos (Tiszakécske), Szabados Já­nos (Tass), Imre Károly. (Soltvadkert) és Kőszegi Ferenc (Kalocsa) adták, összeállí­totta: Szabó Zoltán. SPORT - SPORT KOSÁRLABDA Sikeres visszavágók Kettős for­dulót játszot­tak a férfi és női kosárlab­da NB I-ben a hét végén. Me­gyénk csapa­tai nehéz el­lenfeleket kap­tak. A BSK fér­fiegyüttese Csepelen szo­ros küzde­lemben szen­vedett 9 pon­tos vereséget, vasárnap vi­szont az Eger ellen javított. A vártnál job­ban helytállt a a KSC női együttese a bajnokjelölt BSE „ellen, majd vasár­nap Miskol­con óriási küz­delemben egy ponttal le­győzte nagy ri­válisát, a DVTK-t. Férfimérkő­zések: Csepel— Bajai SK 92— 81 (46—41) Csepel, sportcsarnok, v.: Cziffra, dr. Gencsev. BSK: Pestality 14, Ágfalvi (5), Szabó (6), Gorjanácz (14), Likár (30). Csere: Kiss (12), Kancsár, Csanádi. Edző: Kovács József. BAJAI SK—EGRI TANÉP 92—62 (47—24). Baja, 300 néző. V.: Szabó IV., Elmauer. BSK: Ágfalvi (12), Likár (15), Gorjanácz (16), Szabó (18), Pes­tality (6). Csere: Dara (6), Kiss (8), Csanádi (4), Kancsár (14), Vé­tek. Edző: Kovács József. GANZ-MÁVAG— KECSKEMÉTI SC 102—79 (46—41) 'Bp. Kismartoni út. Vezette: Berki, Szabó. Ld.: Gál (34), illetve Veres (20), Tóth V. (16), Felföldi (13). 9 Farkas A. a KSC egyik legjobbja volt a DVTK —KSC-mérkőzésen. Női mérkőzések: BSE—KECSKEMÉTI SC 84—62 (46—32) Bp. Városmajor, v.: Juhász, Vi­téz. Ld.: Tarkovács dr.'(24), Nagy Cs. (18), illetve Farkas A. (28), Fück (11). KECSKEMÉTI SC—DVTK 80—79 (43—41) Miskolc, 800 néző, v.: dr. Friz- zi, Bolgár. KSC: Bielik (8), Király (21), Sütő (15), Fück (8), Farkas A. (23). Csere: Hegedűs (4), Krimin, Farkas I. Edző: Király Sándor. Jól kezdett és az első félidő közepén 12 ponttal is vezetett a KSC. A hajrában 79—79 állásnál Farkas A. büntetőből szerezte a győztes pontot. SAKK OB—I Győzelemre nem futotta PÉCSI MSC—DUTÉP SC 7:7 Nagyon összefogottan, céltu­datosan játszott a mezőny hátsó felében helyet foglaló pécsi csa­pat a DUTÉP SC ellen a csapat- bajnokság 10. fordulójában. Fia­tal játékosaik több váratlan győ­zelmet is arattak, és végül meg­érdemelten érték el a döntetlen eredményt jelentő hét pontot. Az egyéni eredmények: FlesCh nk. nm.—Károly fm. döntetlen, Kár­sa nk. m.—Varasdy nk. m. 1—0,. Györkös m.—Arhipov m. 0—1, Kádár m':—Forgács fm. 0—1, Bo- guszlavszkij m.—Kormányos m. döntetlen, Koszorús m.—Ábel m. döntetlen, Lénárt mj.—dr. Erdé­lyi m. döntetlen, Borsi mj.—Sa- lánki m. 1—0, Krisztián mj.— Brandies m. 0—1, Tompos mj.— Máthé m. 1—0, Szilárd mj.—Sá- rosi m. döntetlen, Kele mj.—Pó­lyák mj. 1—0, Glávits I.—Vidéki mj. 0—1, Klepp II.—Zöldi I. dön­tetlen. Az egyéni teljesítmények kö­zül Forgács, Arhipov, Brandies és Vidéki biztos győzelme emel­kedik ki. A mérkőzés hajrájában sem dr. Erdélyi, sem pedig Sá- rosi nem tudta előnyösebb állá­sát nyerésig fokozni, így a kecs­kemétieknek az első táblákon megszerzett előnyét a csapat, má­sodik felének gyengébb teljesít­ménye miatt a Pécsi MSC ver­senyzői ellensúlyozni tudták. A bajnokság 10. fordulójában jelen­tős rangadókra került sor az élen ál­lók között. Az eredmények: Bp. Spar­tacus—Bp. Honvéd 8:5, Bp. Statisztika —Bp. Volán 6:8, MTK-VM—Vasútépi­SOROKBAN Jónyer István, a Bp. Spartacus négyszeres asztalitenisz-világbaj­noka egyéves szerződést írt alá az olasz TT Modika együttesével. Egyesülete 20 ezer márkáért en­gedte át a szicíliai klubnak, de Jó­nyer sem járt rosszul... 9 Pus­kás Ferenc, az aranycsapat bal- összekötője ismét Egyiptomba szerződött, ahol a Port Said együt­tesének szakmai munkáját irá­nyítja. ® A lyoni nemzetközi te­niszverseny döntőjében Temesvári Andrea két játszmában 6:2, 7:5 arányban győzött a francia Tati- vier ellen. tő 12:2, ZTE—Tipográfia 7:6 (1), Bp. Vasas—Tungsram SC 5:8 SE—Törekvés 7,5 :5,5. , Mereszjev A bajnokság állása a után: 10. forduló l. Volán SC 87,5 2. Bp. Spartacus 87 3. Bp. Honvéd 85,5 4. MTK-VM 81 5. DUTÉP SC 74 6. Bp. Statisztika 72 7. H. Mereszjev. SE 71 8. Tungsram SC 67,5 9. ZTE 66,5 (1) 10. Tipográfia TE 63 (1) 11. Pécs 62,5 12. Bp. Vasas SC 61,5 13. Törekvés 49 14. Vasútépítő 48 A DUTÉP SC női csapata a Pé­ti MTE-vel’találkozott. A mérkő­zést biztosan nyerte a kecskemé­ti csapat, amelyben először sze­repelt Aljechina nemzetközi mes­ter, a DUTÉP színeiben verseny­ző szovjet sakkozónő. Az ered­mények: Aljechina nk. m.—Szá­lai mj. 1—0, Kurucsainé m.—Bur­ján II. 1—0. Az elért eredmény­nyel a DUTÉP a női OB I. ötödik helyét foglalja el. Az OB II-es sakkbajnokság va­sárnapi fordulójában a KTE fö­lényes, 9,5.3,5 arányú győzelmet aratott az ÉPGÉP ellen. L. D. MA: LABDARÚGÁS Előkészületi mérkőzés: Bajai SK—MTK-VM. Baja, Vasvári P. utcai órakor. pálya, 15 TOTÓ A totó 41. heti eredménye 1. Derby County—Barnsley 0—1 2 2. Fulham—Chelsea 3—5 2 3. Huddersfield—Grimsby 0—0 x 4. Middlesbrough—Blackburn 1—2 2 5. Avellino—Torino 0—0 x 6. Catania—Pisa 2—0 l 7. Floren-tlna—Udlnese 0—0 x 8. Internazlonale—Napoli 1—0 1 9. Sampdoria—Lazio 1 — 1 X 10. Arezzo—Monza 1—0 1 11. Catanzaro—Pescara 4—3 1 12. Cesena—Perugia 2—0 l 13. Sambenedettese—Varese . 1—1 x + 1 Brighton—Portsmouth 0—1 2 A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 41. heti totónyeremé­nyek az illeték levonása után a kö­vetkezők: 13 plusz 1 találatos szelvény 5 volt, nyereményük egyenként 79?. 683 forint. 13 találatot 39-en értek el, nye­reményük egyenként 19 253 forint. .12 találata 1267 fogadónak volt, nyere­ményük egyenként 1835 forint. A 11 találatos szelvények száma 14 445, nye­reményük egyenként 161 forint. A 10 találatos szelvények száma 91 935, nye­reményük egyenként 38 forint.