Petőfi Népe, 1983. október (38. évfolyam, 232-257. szám)

1983-10-25 / 252. szám

1983. október 25. © PETŐFI NÉPE © 7 LABDARÚGÓ NB II A bajaiak döntetlenje Nem érdemelt vereség Az NB Il-es labdarúgó-bajnok­ság 14. fordulójában csupán 40 km-t kellett utazni a bajai csa­patnak az idegeríbeli mérkőzésé­re, Tolna megye székhelyére. A találkozó iránt egyoldalú volt az érdeklődés^ A hét különbusszal, vonattal és személyautóval uta­zó szurkolóik szinte hazai hangu­latot keltettek a szekszárdi sta­dionban. Ez már azért is feltűnő volt, mert a bajai gárda legutóbb otthon nem kényeztette el híve­it. Súlyos vereséget szenvedett Keszthelytől. A mérkőzés első meglepetését a bajai összeállítás szolgáltatta. A legutóbbi fordulóban kiállított Szabó helyét Prikidánövics fog­lalta el a védelem tengelyében, a balhátvéd posztján pedig And- reidesz játszott. Hosszú kény­szerszünet után lépett elő kezdő- emberré Szőcs Lázár és Rótt Fe­renc a két „öreg motoros”. Ezek a változások inkább a hazaiakat zavarták meg, s ezt a 18. percben gólra tudta váltani a Sugovica- parti csapat. Csupán a csatáro­kon múlott, hogy nem tudták elő­nyüket növelni, ami eldöntötte volna a találkozó kimenetelét. A második félidő elején a Szek­szárd támadott nagyobb lendü­lettel, s a cserejátékos Dienes góllal hálálta meg beállítását. — Hogyan vélekedik a látot­takról? — kérdeztem Ivanics Ti­bort, a BSK edzőjét. — A mérkőzés előtt egy pont­tal is kiegyeztem volna, ám evés közben jön meg az étvágy. Nye­rési lehetőségünk volt, de hely­zeteinket nem tudtuk gólra vál­tani. Az egyenlítés is védelmi hi­bából született. — Ki nyújtott kiemelkedő tel­jesítményt? — A kapott gól ellenére sem érheti szemrehányás az új össze­tételű védelmet, megálltá-k he­lyüket. Meglepetés volt számom­ra Andreidesz jó játéka és pon­tot érő gólja. Prikidánövics a söprögető szerepkörben megtette a tőié telhetőt. Szőcs Lázár a csatársor üde színfoltja volt, Pek- kerrel együtt még kellemes meg­lepetéseket szerezhetnek szurko­lóinknak. Kovács Zoltán A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Baja—(Szekszárd 1—1 (1—0) Szekszárd, 3000 néző. Vezette: Vuk- man (Ágoston, Szabó J.) Bajai SK: Farkas — Tumó, Priki- dánovics, Rótt, Andreidesz — Evanics, Morvái, Harsányt — Szőcs, Pekker, Janlcsák. Edző: Ivanics Tibor. Szekszárdi Dózsa: Hujber — Szabó, Varga F., Weitner, Somodi — Megye­ri, Laki, Adorján — Lauer, Varga L., Tóth. Edző: Formagglni Károly. Csere: Lauer helyett Dienes. Tóth helyett Magyar. Mindkettő a 46., Szőcs helyett Bognár a 82. percben. Gólszerző: Andreidesz a 18., Dienes a 49. percben. Sárga lap: Prikidánövics az 50., Evanics a 68. Varga F. a 89. percben. Az ötödik percben a KSC ka­pujától 20 méterre Gódor fel­lökte Szálait. A szabadrúgást Bo­gáti nagy erővel lőtte kapura, de Varga szögletre ütötte a labdát. A 10. pereiben Szalai a bal olda­lon indította Dercsákot. Az őt tá­madó Hoffmeister elcsúszott, Dercsák Wunderhez továbbította a labdát, aki Gojákkal csapott össze a 16-os sarkánál. Wunder elesett, s a játékvezető — nagy meglepetésre — 11-est ítélt. A büntetőt Németh lőtte a KSC ka­pujának bal sarkába, 1—0. A 12. perében Supka, majd Papp ke­rült gólhelyzetbe a Sopron kapu­ja előtt, de végül a labda az egyik hazai védőn irányt változ­tatva jutott szögletre. A 18. perc­ben Domokost Czibulka fellök­te a soproni kaputól 18 méterre. A szabadrúgást Gólyák a sorfal­ba lőtte. A 29. percben Gólyák beadását Papp 10 méterről fe­jelte a kapu fölé. Egy perccel ké­sőbb Wunderral szabálytalan­kodtak a kecskeméti védők. A szabadrúgást Gosztova végezte el, akinek nagyerejű lövése a jotob kapufán csattant. A 33. perc­ben Fehér lövését Varga Bogáti elé öklözte, aki 14 méterről az üres kapu fölé lőtt. Szünet után lendületesen kezdett a KSC. Az 59. percben Gólyák—Hoffmeis­ter adogatás után Papp kapta a labdát, aki már a kimozduló sop­roni kapus fölött is átfejelte, de végül Benkő felszabadított. A 61. percben Gugyerás a 16-os sar­kánál fellökte Némethet, ezért sárga lapot kapott. A 66. perében Domokos hibázott gólhelyzetben. A 82. percben a soproni kaputól 10 méterre Supka elé került a labda, aki gyatrán Eller kezébe lőtt. A 89. percben Hoffmeister kézzel fogta meg a labdát, ezért a játékvezető felmutatta neki a sárga lapot. A KSC különösen a második félidőben nyújtott jó teljesít­ményt, de gólhelyzeteit nem tud­ta kihasználni. A mérkőzés sor­sát a játékvezető döntötte el egy jogtalanul megítélt 11-essel. Kerpesits Béla A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Sopron—Kecskemét 1—0 (1—0) Sopron, 2800 néző. Vezette: Karáth (Lovassy, Radics). Soproni SE: Eller — Fehér, Benkő, Czibula, Horváth I. — Németh I., Sza­lai. Wunder — Gosztola, Bogát!, Der- csár. Mb. edző: Gyurász László. Kecskeméti SC: Varga — Hofffeis- ter, Gugyerás, Grósz, Nagy — Somo­gyi, Papp, Goják, Gódor — Domokos, Supka. Mb. Edző: Seres Lajos. Csere: Somogyi helyett Mózner a szünetben, Gosztola helyett Németh II. a 64., Nagy helyett Alberti a 73., Bogáti helyett Horváth II. a 75. perc­ben. Gólszerző: Németh I. (11-esből) a 10. percben. Sárga lap: Gugyerás a 61., Hoff­meister a 89. percben. Az NB II állása 1. Eger 14 8 5 1 33—18 21 2. Debreceni MVSC 14 7 7­25—14 21 3. Hódgép Metripond 14 6 6 2 22—11 18 4. 22. sz. Volán 14 8 2 4 22—23 18 5. Békéscsaba 14 6 5 3 36—21 17 6. Szolnok 14 5 5 4 24—18 15 7. Nagykanizsa 14 4 7 3 32—32 15 8. Siófok 14 6 6 2 30—16 14 9. Űzd 14 4 6 4 24—24 14 10. Bakony Vegyész 14 5 4 5 26—29 14 11. Kecskemét 14 5 4 6 21—31 13 12. Keszthely 14 3 6 5 18—16 12 13. Baja 14 4 4 6 26—30 12 14. Szekszárd 14 3 6 5 10—18 12 15. Salgótarján 14 4 3 7 20—19 11 16. Szabó L. SE 14 3 5 6 19—21 11 17. Sopron 14 4 3 7 12—23 11 18. Debr. Kinizsi 14 4 2 8 18—25 10 19. Kazincbarcika 14 4 2 8 17—29 10 20. Ganz-MAVAG 14 1 5 8 16—33 7 A Siófoktól 4 büntetőpont levonva. Eredmények: Eger—Bakony Vegyész 2—2, DMVSC—Békéscsaba 2—2, Ganz-MAVAG—Siófok 0—2, Szolnok—Nagykanizsa 0—0, Salgótar­ján—22. Volán 0—1, Hódgép Metripond—H. Szabó L. S® I—0, Ózd—Debreceni Kinizsi 0—3, Keszthely—Kazincbarcika 3—0. Területi bajnokság megyei labdarűgóbajnokság Kecskeméti TE—Békés 3—1 (1—0) Kecskemét, 800 néző. Vezette: Szilágyi. KTE: Knoll — Putnokii, Puskás, Csordás, Fürtös, Lakatos, Tóth (Soós), Viráigh, Parti, Meszlényi, Feró. Edző: Czimmer-rnianin Gyula. 34. perc: Egy előreívelt labdát Szabó a 16-oisoan. be­lül kézzel ütött el. A ti-est Puskás élesen a johto sarakba lőtte. 1—0. 66. perc: A KTE kapuja előtti tömörülésből Bob- csek a jobb kapufát találta el. A laíbda a gólvonal előtt gurult és Süli a hálóba segítette. 1—1. 78. perc: Szöglet után a labda kipattant és Feró mintegy 25 méterről, kapásiből a hálóba rúgta. 2—1. 82. perc: Meszlényi a jobb oldalon, az alapvonal­ról középre gurított és Söós a kapu közepébe lőtte a labdát. 3—1. A KTE végig többet támadott. Biztosított véde­kezésből indított gyors rohamai sokszor okoztak za­vart a békésiek védelmében. Kitűnt: Puskás, Csordás, Feró, illetve Győrfi, Zsí­ros, Alberti. Ifjúsági eredmény: KTE—Békés 2—<1. Kristóf Tibor Lajosmizse—Nagyszénás 1—0 (0—0) Lajosmizse, 400 néző. Vezette: Varga. Lajosmizse: Kripkó — Mányoki, Csiima, Rózsa, Ábel, Bédi (Jerabek), Vajda, Kállai, Kovács, Gyu­lai (Virág), Somogyi. Edző: Bende József. 15. perc: Vajdát a 16-oson belül sza'bálytaliainul szerelték. A játékvezető nem látott okot a közbe­avatkozásra. 80. perc: .Vajda beadása utón. Mányoki lőtte a lab­dát a hálóba. 1—0. A sérülések miatt tartalékos lajosmizsei csapat nehezen szerezte meg — sorrendiben — ötödik győ­zelmét. Kitűnt: Csiima, Rózsa, Mányoki, illetve Pri- bovszlki, Máté. Ifjúsági eredmény: Lajosmizse—Nagyszénás 5—0. Honvéd Kun B. SE—Martfű 3—2 (2—1) Kiskunfélegyháza, 400 néző. Vezette: Makra. Honvéd Kun B. SE: Gódor — Tóth A. Vígh, Ker- nya, Kollár, Tóth J. (Pétre), Takács, Fenyves, Ma­rosvölgyi, Ézslás (Mari), Török. Edző: Kuru-cz Ist­ván. Gólszerző: Takács 2 (egyet 11-esből), Fenyves il­letve Palesó 2 (egyet 11-esből). Kitűnt: Takács, Fenyves, illetve Palesó, Kardos Ifjúsági eredmény: Honvéd Kun Béla SE—iMari­Farkas Tibor DÉLÉP SC—KAC MEDOSZ 2—1 (2—1) Szeged, 300 néző. Vezette: Szeles. KAC-MEDOSZ: Urlauber — Balogh, Cs. Kovács, Illyés, Szőke, Sz. Kovács, Fuiksz, Laczkoviics (Agócs), Juhász, Török (Berki), Csincsák. Edző: Rád! Zoltán! 25. perc: Egy gyors hazai támadás végén a be­ívelt labdát Csernák lőtte a hálóiba. 1—0. 24 perc: A lesre játszó védők közt Zaka egyedül vállalkozott kitörésre és a támadást góllal fejezte be. 2—0. A 40. percben Csinosaik 20 méterről védhetetlen gólt lőtt. 2—il. A szünet után végig a KAC-MEDOSZ támadott, de a helyzeteket nem tudta értékesíteni. Kitűnt: Fuksz, Csincsák. Ifjúsági eredmény: DÉLÉP SC—KAC-MEDOSZ 10 0 Árvái Mihály A területi bajnokság állása 1. BKV Előre 2. Békés 3. Dél ép SC 4. Lajosmizse 5. Gyula 6. Orosháza 7. Szegedi Dózsa * H. Kun Bála SE 9. KTE 10. .Szarvas 11. Martfű 12. Kiskunhalas 13. H. Dózsa 14. SZVSE 15. Nagyszénás 16 Szentes Eredmények: Szentes—Szegedi VSE1—0 taror Dózsa 2—1, Szegedi Dózsa Szarvas 4—0. 11 8 3­28— 3 19 11 7 2 2 19— ■12 10 11 7 1 3 15— 8 15 11 6 3 2 16— ■1:2 15 11 5 4 2 26— 16 14 11 4 6 1 17— 9 14 11 4 5 2 16— •11 13 11 5 3 3 16—14 13 11 4 4 3 17— ■21 1,2 11 3 3 5 18— 13 9 10 3 2 6 14—19 8 11 2 3 6 15— ■2'2 7 11 2 3 6 10­■23 7 11 1 1 6 9­-18 6 10 2 1 8 5—71 5 11 1 1 9 5­-21 3 Orosháza—-Ha­Gyula 0—0,. BKV E KALOCSAI SE—HARTA 1—0 (I—0) Kalocsa, 1000 néző. Vezette: Farkas (***) Kalocsa: Gojtán — Mohácsi ár., Pécsi, Tamás, Varjú, Lajdi, Berta, Vén Cs. (Je­néi I.), Matos (Vén E.), Kovács, Illés. Edző: Farkas András. Harta: Csiima — Halász, Kiss, Tiilli (Ju­hász I.), Parvelkó, Lapu, Lehoczki, Ármai (Juhász II.), Csehi, Miklós, Bula. Edző: Bleszáik Sándor. A ,12. percben Kovács vezette fel a llalb- dát és a kaputól mintegy 20 méterre buk­tatták. A szabadrúgást Kovács a sorfal fölött a bal felső sarokba csavarta, 1—0. A 78. percben egy sikertelen becsúszó­szerelés után a játékvezető a kalocsai Ber­tát kiállította. Kitűnt: Gojtán, Mohácsi dr., Pécsi, il­letve Lehoczki, Pavelkó. Ifjúsági eredmény: Kalocsa—Hanta 8—2. KECEL—JÁNOSHALMA 3—2 (0—1) Jánoshalma, 800 néző. Vezette: Dobos (*) Kecel: Balogh — Mezei, Polgár, Apró, Boldizs, Benedeczki, Kecskés, Császár (Ve­res), Rácz, Bleszák, Doszpod. Edző: Haszilló Ferenc. Jánoshalma: Bozsics — Bátyai, Faddi, Nagyjuhász, Lencse, Ádám, Tamás (Fitos), Juhász II. (Agócs), Kar,chesz, Tóth, Gieszim- ger. Edző: Haász László. A 40. percben a kiugró Tóthot Polgár a 16-oson belül buktatta. A 11-est Faddi, ér­tékesítette. 0—1. Az 50. percben a jános­halmi kapu előtt Faddi és két keceli já­tékos ugrott fel a labdáért. A játékvezető meglepetésre 11-est adott, amit Császár lőtt a hálóba. 1—1. A 64. percben a labda Boldizs elé került, ő átívelte a másik oldalon felfutó Bleszák elé, aki 10 méterről lőtt a kapuba. 2—1. A 70. percben a 16-os oldalvonalánál szabad­rúgáshoz jutott a Kecel. A legurított lab­dát Rácz nagy erővel bombázta a rövid sa­rokba. 3—4. A 86. percben a védőkről le­pattant labdát Tóth a hálóba lőtte. 3—2. Kitűnt: Boldizs, Rácz, Bleszák, illetve Bátyai, Nagy juh,ász, Kenchesz. Ifjúsági eredmény: Jánoshalma—Kecel 4—0. TISZAKÉCSKE—AKASZTÓ 1—1 (0—0) Tiszaikécske, 200 néző. Vezette: Dömény (*•***) Tiszakécske: Horpácsi — Balogh, Varga B., Laczkó, Petrezselyem (Szabó), Bállá, Kráijer, Tóth, Kiisjuhász, dr. Bús, Józs'a. Edző: dr. Kisjuhász Gyula. Akasztó: Vass — Farkas, Kőszegi, Dóm­ján (Judák), Kövesi, P. Szabó, Tóth L., Pál, Kocsis, Endrődi. Edző: Botkros Jenő. Gólszerző: Szabó, illetve Kocsis. Kitűnt: Horpácsi, Varga B., Balogh, il­letve Tóth L., Kocsis, Kőszegi. Ifjúsági eredmény: Tiszakécske—Akasz­tó 2—1, SÜKÖSD—KISKÖRÖS 3—1 (1—0) Miske, 300 néző. Vezette: Kiss A. (***) Sükösd: Szente — Pesti, Reich, Lakner, Lógó Z., Czeller, Lógó J., Sudár, Takács, Pánicsics, Glavatity. Edző: Bújdosó Már­ton,. Kiskőrös: Szentesi — Petróczi, Sza- deczky, Csővári, Farkas, Kucsena (Sipiicz- ki), Dénes (Katzenbach), Ba J., Vadászi, Juhász, Bárány. Edző: Biácsi Sándor. Gólszerző: Lógó J., Glavatity. Sudár, il­letve Petróczi. A kiskőrösi Vadászi kapu­fára rúgta a 11-est. Kiállítva: Petróczi. Kitűnt: S?ente, Glavatity, illetve Ju­hász, Bárány. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös—Miske 3—0 BAJAI TSZ SK—IZSÁK 0—0 Baja, 150 néző. Vezette: Szikszai (*»***) Bajai Tsz SK: Faldum — Holczer, Gye­nei, Vörös, Kisföldj (Bada), Kovács (Said), Simon, Németh, Móri, Tripolszki, Cselhók. Edző: Varga Imre. Izsák: Antal — Németh, Labáth, Bog- dány, Molnár, Nagy K., Benlkó, Czirkos, Oláh (Ámáni), Nagy O., Bozsik. Edző: Lo- sonczi László. Kitűnt: Faldum, Vörös, Simon, illetve Nagy O., Bozsik. Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz SK— Izsák 2—1. SOLTVADKERT—KISKUNFÉLEGYHÁZI SZÖVETKEZETI SE 3—3 (2—2) Soltvadkert, 250 néző. Vezette: Kazinezi (****) Soltvadkert: Mayer — Viszkok (Szaba­di), Eiter, Viindeczker, Sörös, Lehr, Sze­kér, Eifert, Szűcs, Cseh, Szabó. Edző: Ta­gat János. Kfh. Szöv. SE: Némedi — Szabó J., Ma­joros, Koczka, Palásti, Tóth Cs., Vidáes L., Jókai, Tót|h A. (Iványi), Vidáes J., Ajtai. Edző: Veréb István. Gólszerző: Szűcs 3, illetve Szabó J., Aj­tai, Vidá'es J. Ifjúsági eredmény: Soltvadkert—Szövet­kezeti SE 1—0. TASS—KUNSZENTMIKLÓS 2—1 (1—1) Tass, 600 néző. Vezette: Czenczik (****♦) Tass: Zsorda — Nemes (Kecskeméti), Csapláír, Forgó, Rapcsák, Hegedűs S., Er­dős, (Vida), Kiss, Marton, Kása, Mauer. Edző: Nagy Ferenc. Kunszentmiklós: Necsasz — Pozsári, Ro- hoska, Hegedűs I., Bakos, Szabó, Rizmann, Hegedűs II., Bérezés, Magyar, Forró (Ko­vács). Edző: Szabó László. Gólszerző: Csapiár, Kiss, illetve Her- czeg. Kitűnt: Csapiár, Kiss, Kosa, illetve Ne­csasz, Pozsári, Bérezés. Ifjúsági eredmény: Tass—Kunszentmiík- lós 1—1. MISKE—BÁCSBORSÓD 3—1 (1—0) Bácsborsód, 200 néző. Vezette: Kulman (*»***) Miske: Valter — Baranyai, Hayerbadher, Hulber, Dobai, Tamást, Horváth, Illés, Pet- recz, Biaksa, Bogárdi. Edző: Vatai Csaba. Bácsborsód: Cziifra — Komáromi (Feke­te), Ispá'novity, Füstös, Balázs J., Szklen- ka (Kiss), Lajdi, Hamóczi, Forgó, Balázs M., Rozinka. Edző: Nagy József. Gólszerző: Huber 2, Petrecz, illetve Forgó. Ifjúsági eredmény: Misiké—'Bácsborsód 2—2. A megyei bajnoki mérkőzések tudósítá­sait Kőszegi Ferenc (Kalocsa), Marátczi László (Jánoshalma), Fusch György (Ba­ja), Zsuffa Lajos (Tiszakécske), Varsányi József (Sükösd), Szabados János (Tass) és Újházi László (Bácsborsód) készítették, összeállította: Szabó Zoltán:. A megyei bajnokság állása 1. Harta 2. Kecel 3. Kalocsa 4. Izsák 5. Mis ke 6. Sükösd 7. Tass 8. Soltvadkert 9. Kfh. Szöv. SE 10. Akasztó 11. Bácsborsód 12. Jánoshalma 13. Kunszentmiklós 11. Kiskőrös 15. Tiszakécske 16. Bajai TSZ SK* • Megjegyzés: A Bajai pont levonva. 11 9 1 1 2«— 6 19 11, 7 2 2 21—11 16 11 7 3 1 22—14 17 11 5 4 2 19— 7 14 11 6 2 3 24—15 14 11 4 4 3 17—13 12 11 3 5 3 14—11 11 11 2 7 2 15—14 11 11 4 3 4 16—20 11 11 3 3 5 18—25 9 11 2 4 5 9—15 8 11 3 2 6 11—16 8 11 3 1 7 16—24 7 11 2 3 6 10—20 7 1.1 1 4 6 9—23 6 11 2 2 7 10—23 4 TSZ SK-tól 2 büntető­SPORT - SPORT Megkezdődött a XII. tornász VB Látványos megnyitóval vette kezdetét vasárnap a Budapest Sport- csarnokban a XII. tornász-világbajnokság. A nemzetközi szövetség elnöke, Jurij Tyitov köszöntötte a jelenlevőket. — Szimbólumnak is tekinthetem — mondta —, hogy a Duna ket­téválasztja Budapestet, de jóakarattal és az emberek összefogásával egy célért egyesülnek az itt jelenlevők, több mint negyven ország. A Duna, bár sok országon át folyik, nem szétválasztja, hanem egye­síti a népeket. Kívánom, hogy az előttünk álló minden eddiginél magasabb színvonalúnak ígérkező világbajnokság során ne mutat­kozzon lényeges különbség a sportvilágban, hanem legyen erőteljes felhívó szerepe földünkön a barátságra és a békére. Jurij Tyitov beszéde után Buda István államtitkár, az OTSH el­nöke megnyitottnak nyilvánította a világbajnokságot. Tegnap már a tornászok vették birtokukba a Budapest Sport- csarnokot. A férficsapatverseny előírt gyakorlataival zajlott a küz­delem reggel 8, délután 16 órától. Ma a női csapatok következnek, ugyancsak a kötelező gyakorlatokkal. A program reggel 7.40-kor, dél­után 15.30-kor kezdődik. RÖPLABDA Itthon győzelem, idegenben vereség A röplabda NB I. második for­dulója kellemetlen vereséggel zá­rult. A KSC csapata szombaton megverte az Ü. Dózsát, s vasárnap a visszavágón vereséget szenve­dett. A SZOMBATI FORDULÓ: KSC—Ü. Dózsa 3:1 (5, 7, —12, 12) Kecskemét, 300 néző. Vezette: Ribizsár, Papp. KSC: Demeter, Járosi, Konyári, Lantos, Nyúl, Szabó Z. Edző: Be­regszászi Szabolcs, A húzódással bajlódó Nagy Pé­ter nélkül állt ki a KSC. Az első két játszmában még könnyen, nyugodtan játszott a csapat. A harmadik játszmában lelassultak a támadások. Az Ü. Dózsa fiatal­jai felbátorodtak, sorra sáncolták az ütéseket,, őlv dikjálták a tem­pót. A KSC csak a negyedik játsz­mában javult fel isriiét,' de'alapo­san meg kellett küzdenie a győ­zelemért. Demeter, Járosi és Ko­nyári játszott jól, a többiek sokat hibáztak. VASÁRNAPI FORDULÓ: Ű. Dózsa—KSC 3:1 (—6, 8, 11, 5) Bp., Vágóhíd utca. Vezette: Bé­kési, Hurák. KSC: Járosi, Konyári, Lantos, Nyúl, Szabó Z., Demeter. Csere: Szabó I., Nagy P. Edző: Bereg­szászi Szabolcs. Az újpestiek otthonukban ott folytatták, ahol szombaton este a harmadik játszmában Kecskemé­ten abbahagyták. Az első játszmát a KSC nyerte, de ezzel el is fo- gvoU a „puskapora”. A Dózsa fiatal csapata játszotta azt a gyors, modern játékot, amit a KSC ho­nosított meg. A KSC-ből csak Ko­nyári játszott kiemelkedően. NB I-ES NŐI MÉRKŐZÉS Kaposvári Vasas Izzó— DUTÉP SC 3:1 (10, 3, —7, 8) Kaposvár, 300 néző. Vezette: Majoros, Szekér. A ""rült Bőtös nélkül játszó DUTÉP SC a sáncolásban és ütő­erőben is alulmaradt a magasabb hazaiakkal szemben. A péntek délutáni első mérkőzést Kecske­méten a DUTÉP SC nyerte 3:0 (14, 10, 15) arányban. KOSÁRLABDA NB I-es férfimérkőzések Bajai SK— Ganz-MÁVAG 89—72 (51—42) Baia, 400 néző. Vezette: Hor­váth, Pajor. BSK: Ágfalvi (19), Kancsár (6), Likár (10), Gorjanácz (26), Festa- lity. Csere: Szabó (12), Csanádi. Edző: Kovács József. Az első féidőben már 9 pontos vezetést szerzett a BSK a máso­dik félidőben Gorjanácz és Ág­falvi vezetésével biztosan nyert a BSK. A Ganz-MÁVAG legjobb dobói: Sándor 24, Gál 20. Kecskeméti SC— Alföldi Olajbányász 84—75 (40—38) KSC: Szaffnauer (20), Tóth (16), Veress (12), Gulyás (8), Borsos (4). Csere: Foki (6), Felföldi (10), Király (2), Szeredai (6), Horváth. Edző: Rezák László. SOROKBAN Csalódást okoztak a magyarok Olaszországiban, az I. kettesfo­gathajtó Európa-bajnokságon. Egyéniben Bozsik 6. lett, a magyar csapat teljesítménye azonban nem értékelhető ... O Az országos fel­nőtt női oselgáncsbajnokságon a + 72 kg-os súlycsoportban (1 in­duló) a kecskeméti Hegedűs Sára lett a bajnok. O A teke NB II- ben (nőik): Volánbusz—Kecske­méti MÁV 2:6. Férfiak: Kecske­méti MÁV—Egri Spartacus 5:3. O Bácskái Imre ezüstérmes lett Rómában az ökölvívó Világ Ku­pa 63,5 kg-os súlycsoportjában. O Országok közötti B-válogatott mérkőzésen: Lengyelország—Ma­gyarország 7:3. A kecskeméti Messzi a 75 kg-os súlycsoportban versenyzett, s kiesett. A második félidőben jobban vé­dekezett és pontosabban dobott a KSC. NB I-ES NŐI MÉRKŐZÉSEK Kecskeméti SC— SZEOL AK 55—48 (27—24) Szeged, 200 néző. Vezette: Pren- kel, Szász. Ld.: Farkas A. (22), il­letve Göndöcs (18). A kecskeméti csapatban szombaton még nem játszott a sérült Némediné és Bie- lik sem. A keményen védekező hazaiak ellen Farkas A. eredmé­nyessége döntötte el a találkozót a KSC javára. Bp. Spartacus— Kecskeméti SC 85—73 (49—40) Kecskemét, vezette: Juhász, Va- lovics. KSC: Hegedűs (8), Sütő (4), Fück (8), Farkas A. (29), Krimin. Csere: Bielik 18, Némediné 6, Ko­vács. Edző: Király Sándor. TOTÓ A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság 'közlése szerint a 43. heti totónye­remények az illeték levonása után a következők: 13 plusz egy találatos szelvény há­rom darab, nyereményük egyenként 903 308 torit, 13 találatos szelvény 2 darab, nyereményük egyenként 560 698 forint, 12 találatos szelvény 65 darab, nyereményük egyenként 29 779 forint, 11 találatos szelvény 1032 darab, nye­reményük egyenként 1876 forint, 10 találatos szelvény 9519 darab, nyere­ményük egyenként 305 forint. A közölt adatok nem véglegesek. (MTI) A tóté 43. heti eredménye 1. Bielefeld—Düsseldorf 1—3 2 2. Frankfurt—Mönehengladbaeh 1—1 x 3. VfB Stuttgart—Bayern München 1—0 1 4. Duisburg—Schalke 04 l—l x 5. Wattenscheid—Oberhausen törölve 6. Freiburg—Kassel o—0 x 7. Catania—Verona 0—1 2 8. Genoa—Avelllno o—2 2, 9. Lazio—Roma 0—2 2 10. Milan—Sampdorla 2—1 1 11. Napoli—Ascoli l—o l 12. Torino—Juventus 2— i l 13. Cremonese—Atalanta 2—0 1 14. Hannover—Uim 3—3 x + 1 Paöova— Erctpoll 2—2 x