Petőfi Népe, 1983. június (38. évfolyam, 128-153. szám)

1983-06-14 / 139. szám

1983. Június 14. • PETŐFI NÉPE • 1 MA: LABDARÚGÁS Nemzetközi mérkőzés: Miske— Hirrlingen (NSZK), Miske, 18 óra. VÍZILABDA Országos serdülőbajnokság: Kecskeméti SC—Szentesi VSK, Kecskemét, fedett uszoda, 19 óra. GOKART A DLTÉP SC gokartszakosztá­lyának filmvetítéssel egybekötött értekezlete; Kecskemét, Gokart­stadion. KOSÁRLABDA Az önköltséges tanfolyam záró­foglalkozása, értékelése: Kecske­mét, Városi Sportcsarnok, 18 óra. TOVÁBBKÉPZÉS . A megyei sporthivatal a sport­ági szakszövetségekben dolgozó társadalmi aktívák részére ma .és holnap továbbképzést tart Kunfe- hértón, az edzőtáborban. KÉZILABDA NB II. NŐI MÉRKŐZÉSEK. Jánoshalma—Taurus SE IZ—9 (1-6) Jánoshalma, 100 néző. Vezette: Szűcs, Tárnok (jól). Jánoshalma: Fritsch — Szanyi, Rózsahegyi 4, Juhász 7, Debella, Mikó 1, Nagy. Csere: Erdész, Ra­da, Király. Kormányos. Edző: De­rűs Gábor. Esőben, csúszós pályán nagy küzdelemben nyert a Jánoshalma. Szekszárdi Spartacus— DUTÉP SC 15—13 (11—5) Kecskemét, 100 néző, Vezette: Nagy II., Zsigli (sok hibával). DUTÉP SC: Kocsis — Peszmet 6, Takács 2, Patyi, Csizmás, Al- mási 4, Guth 1. Csere: Bodor (ka­pus) Molnár, Józsa, Szabó, Hege­dűs. Edző: Toókos György. Felemás félidők. A DUTÉP csak az utolsó 10 percben játszott elfo­gadhatóan, de ez kevés volt még a döntetlenhez is. NB II. FÉRFIAK: DUTÉP SC— Kondoros 30—21 (17—8) Kecskemét. 100 néző. Vezette: Kliment, Papp (jól). DUTÉP SC: Molnár F. — Hor­váth L. 6, Hajba 4, Farkas 9. Bec­ker 2, Ronkó 5, Balázs 4. Csere: Lovász, Fehér. Tóth, Horváth M:, Gacza. Edző: Horváth Ervin. Esős időben, csúszós pályán 50 percen át remekül játszott a DU­TÉP. Kár, hogy a végén kienged- dett. MNK-EREDMÉNYEK: Kondoros—DUTÉP SC 32—29, férfimérkőzés. . A DUTÉP SC—Szegedi TK nőL mérkőzésen a szegedi csapat nein jelent meg. Szerdán ismét NB Il-es bajnoki mérkőzést játszanak a kecskeméti csapatok. A Szarvas—DUTÉP SG férfi, és a Szegedi TK—DUTÉP SC női találkozót őszről hozzák előre a főiskolások tanulmányi szabadsága miatt. TOTÓ A TOTÓ 24. HETI TELITALÁLATA 1. Crveria Zvézda—Hajdúk 1—2 2 2. Titograd—Velezs 4—1 1 3. Dinamó Zagreb—Ősijek 1—0 1 4. L j uiblj ana—S a r a j evő 1—0 1 5. Zseljeznicsar—Rijeka 3—0 1 6. Vinkovci—Vardar 4—1 1 7. Radnicskii Nis—Vojvodina 4—0 1 8. Arezzo—iReggiajia 2—2 X 9. Bari—Como 1—2 2 10. Bologna—»Monza 2—2 X 11. Caves e—Lazio 2—(2 X 12. Pistoiese—Milan 0—0 X 13. Varese—Cremonese 1—1 X 14. Atalanta—Lecce 2—0 1 A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közli, hogy végleges totó-nyere­mény! istát csak kedden délelőtt Jog kiboesájtalni, a hétfő délutáni tájé­koztató jellegű adatok szerint a 24. heti totónyeremények az illeték le­vonása után a következők: 13 plusz 1 találatos szelvény 1301 darab, a nye­remény ás a jutalom együtt 2063 fo­rint. 13 találatos 2004 darab. 1383 fo­rint. 12 találatos 23 875’ darab, 63 fo­rint. 11 találatos 171 258 darab, a nye­remény egyenként 30 forint. A 10 találatos szelvények nyereménye nem éri el a 10 forintot, ezért a részvételi szabályzat értelmében nyeremány- .összegük a li találatos szelvények között került felosztásra. (MTI) M SPORT-SPORT - SPORT -SPORT -SPORT A Rába ETO megvédte bajnoki címét • A Rába ETO labdarúgócsapata olyan bravúrt hajtott végre, amely vidéki csapatnak még nem sikerült; egymás után másodszor szerezte meg a bajnoki címet. (Farkas Tibor felvétele) LABDARÚGÓ NB II Nagy küzdelem az újoncok rangadóján Baján népes közönség várta nagy érdeklődéssel a bajnokság utolsó fordulójára maradt két újonccsapat mérkőzését, a BSK— Siófok összecsapást. A vendégek .kezdtek. Az első •negyedóra hullámzó játékkal telt el. A siófoki csapat főleg a jobb oldalon volt veszélyes, míg a ba_ jaiakinál Szöcs és Morgós meg­mozdulásai okozták a legtöbb gondot a Balaton-parti védőknek. A 32. percben Tieber becselez­te magát a 16-oson belülre, ahol Farkas szabálytalanul szerelte. A megítélt büntetőt a sértett bizto­san értékesítette, 1—0. Nem sok idejük maradt a ha­zai szurkolóknak a szcmorikodás- ra. Gondoskodott erről Szöcs, aki a balösszekötő helyéről kiugrott, sorra hagyta maga mögött a vé­dőket. A kapujából messze kifu­tó Horváth II. mellett is elvitte a labdát, majd az üresen maradt hóig középé be gurított, 1—1. Két perccel .a féUdp.i.L lefújása effitf'TatScs Hívé;se On.hauszon.' •irányt változtatott, de Horváth II. vetődve tisztázott a gólvonalon. Szünet után is élvezetes, jó volt a mérkőzés. A BSK lendült nehezebben játékba, ám a 68. percben megszerezte a vezetést. Morgós rajtolit egy labdára, a ki­futó kapus fölött is átemelte, s Pardavi kézzel mentette meg ka­puját a góltól. A megítélt 11-est Farkas helyezte kapustársa háló­jába, 1—2. A kék-sárgák szurkolóinak bá­natára most sem sokat kellett várni az egyenlítő gólra. A 72. percben a kitünően játszó Bódá szinte az egész bajai védelmet át­cselezte, pontosan gurított a tisz­tán álló Mészáros elé, aki az ötösről lőtt Farkas \háíójába, 2—2. Jól szórakozott ezen a délutá­non a népes bajai szurkol ósereg. Szellemes megoldások, látványos, de néha könnyelmű húzások vál­togatták egymást. Az eredmény igazságosnak mondható. Ezzel a döntetlennel a hajai csapat a nyolcadik helyet szerezte meg az NB Il-es mezőnyben. Tax Imre A találkozó jegyzőkönyve: Siófok—Baja 2—2 (1—1) Baja, 5500 néző, vezette: Bogyó (Aczól. Göböl). Baja: Farkas — Tumó, Szabó, Pintér, Popp, Morvái, Evainics, Prikidánovies (Glavatity a 60. percben). Takács (Janicsák a 72. percben), Szőcs, Morgós. Edző: Rónai Sándor. Gólszerző: Tieber. Szőcs, Far­Pompás labdarúgóidéban fu­tottak ki a pályára a csapatok, hogy lejátsszák a bajnokság utol­só mérkőzését. A találkozónak nem volt különösebb tétje, csupán a minél szebb búcsúzás a szurko­lóktól a hosszú nyári szünet ide­jére. Az első percek jó mérkőzésit sejtettek. Somogyi lövése alig kerülte el Ulbert kapuját, majd Nagy fejesét és Ravasz szabadrú­gását tette ártalmatlanná a ven­dégek kapuvédője. Ezután sokáig nem történt emlí­tésre méltó esemény. A hazaiak támadtak többet, de próbálkozá­saikat nem kísérte szerencse. A HMSE védelme jÓT rombolt, már csírájában elfojtotta a KSC kez­deményezéseit. Ennek érdékében néha túl kemény eszközöket is alkalmaztak, amit a játékvezető sajnos elintézett egy fejcsó'váJás- sal. Már mindenki a félidő végét jelző sípszót várta, amikor egy bal oldali szögletrúgást követően, Fehér a kecskeméti védők felett a hálóba fejelt. 1—0. így a ven­dégek vonulhattak előnnyel az öltözőbe. A fordulás után sem javult a találkozó színvonala. Sok volt a hiba mindkét oldalon, s nem alakult ki folyamatos játék. Az 50. percben Ravasz beadása át­szállt a kifutó Ulberten is, de Supka fejese elakadt a. HMSE védőiben. Ezután fél órán keresz­tül nem történt semmi említés­re méltó a pályán. A 75. percben Mózner átcselezett több védőt is, már a 16-oson ibelül járt, amikor Szenti kézzel ért a labdához. A játékvezető sípja néma maradt... Két perccel később Beles a tisztán álló Stank elé fejelte a labdát, aki jó helyzetben a kapu fölé lőtt. A 85. percben Ravasz jól fordult le a védőkről, lövése a felső .kapufáról Somogyi elé pattant, aki toronymagasan lőtt a kapu fölé ... A mérkőzés után a szurkolók egy része a vereség miatt keser­kas, Mészáros. Sárga lap: Onhausz az 58. percben. Jók: Fankas, Pintér. Szőcs, Mór- gós, ül.: Belényesi, Bódi. Tieber. get-t. mások a játékvezetőt hi­báztatták a rosszul sikerült bú­csú miatt. Szabó János, a KSC egykori gólzsákja a következőket mondta: „Számomra úgy tűnt, hogy a hazai játékosok nem ké­szültek fel kellőképpen erre a mérkőzésre. Olyan helyzeteket puskáztak el, amiket bekötött szemmel is értékesíteni kell. így elkerülhetetlen volt a vereség!" Rajtmár István A találkozó jegyzőkönyve: HMSE—Kecskemét 1—0 (1—0) Kecskemét, 3000 néző, vezette: Benkő (Varga, Kokavecz). KSC: Erdei — Hájer (Mózner a 42. percben), Beles, Mohovics, Alberti, Soós (Pörögi a 60. perc­ben), Somogyi, Nagy, Ravasz, Supka, Goják. Edző: Szemtannal József. Gólszerző: Fehér. Sárga lap: Ra­vasz, Talapa, Supka. Kiállítva: Supka a 91. percben. Jók: Ulbert, Szenti, Bálint dr., Varga, ill. Nagy. AZ NB II. VÉGEREDMÉNYE 1. Volán 39 18 13 7 84—44 49 2. SZEOL 38 19 10 9 70—44 48 3. Salgótarján 38 20 7 11 64—43 47 4. Siófok 39 14 15 9 64—49 43 5. Kecskemét 39 15 12 11* 53—44 42 6. HMSE 38 18 5 15 54—54 41 7. Eger 38 17 5 16 70—57 39 8. Baja 38 13 13 12 58—48 39 9. 22. Volán 38 14 10 14 67—67 38 10. Ózd 38 14 10 14 61—63 38 11. Keszthely 38 15 7 16 64—60 37 12. Kazincbarcika 38 15 7 16 58—58 37 13. Sopron 38 12 13 13 43—45 37 14. D. Kinizsi 38 11 14 13 47—50 36 15. Szekszárd 38 14 8 1)6 45—64 36 16. Olajbányász 38 15 5 18 59—67 35 17. G.-MAVAG 38 11 12 15 52—59 34 18. Dorog 38 11 12 15 52—59 34 19. Bauxitbányász 38 11 7 20 47—64 29 20. Nagybátony 38 3 4 26 48—100 20 Eredmények: Keszthely —Volán SC 3—3,' Salgótarján—Olajbányász 4—0, 22. sz. Volán—Kazincbarcika 3—2, özd—Nagybátony 2-rl, Szekszárd— Bauxitbányász 2—0, SZEOL AK— Ganz-MÁVAG 2—2, Eger—Sopron 2—0. Megjegyzés: A felső vonal feletti két csapat az NB r4>e jutott, az alsó vonal alatti három kiesett a területi baj­nokságba. Nem sikerült szépen búcsúzni Űj név került a magyar labdarúgó gólkirályok dicsőség­táblájára: Dobány Lajosé. Az 1982—83-as bajnokság leg­eredményesebb játékosának sikerén két klub is osztozik, az őszi idényben ugyanis a Pécsi MSC mezét viselte, aztán feb­ruártól már a Haladásét, ahová a két klub közötti megálla­podás értelmében tért vissza. Dobány évek óta az egyik leg­eredményesebb „muskétás”, de csak most jutott fel a csúcs­ra. 23 „találattal”. Az új gólkirályról — Tulajdon­képpen csak négy forduló­val a befejezés előtt gondol­tam komolyan a gólkirályi cím­re — idézté fel egy évtizedes baj­noki szereplése legnagyobb sike­rét a 28 éves játékos, aki nős, két gyermek édesapja. — Az MTK-VM elleni mérkőzés előtt edzőm, Török Péter már úgy biz­tatott, hogy próbáljak még több gólt szerezni, akkor is célozzam meg al kaput, ha esetleg a tár­saim jobb helyzetben vaunak. At­tól kezdve nagyon tudatosan tö­rekedtem a talán csak egyszer adódó lehetőség megragadására. Dobány Lajos ősszel és tavasz- szai két csapatában különböző szerepet töltött be. Szarvas Lász­ló edző és a pécsi játékostársak közülük is legjobban Nagy Imre — a gólkirályság megszerzésére buzdították, s erre meg is volt a lehetőség a stabil helyzetű kö­zépcsapatban. A kiesés rémével fenyegetett Haladásban a játéko­sok többsége befogadta, az edző­től is teljes bizalmat kapott, a közönség is türelmet szavazott neki — azonban itt a bennma­radás volt az első számú cél, ahogy Dohánynak is. Az új társakkal a közös „hul­lámhosszra” az indiai tornán si­került ráállni, ott is ö lett a gól­lövők legjobbja. Hazatérve len­dületbe jött a Haladás, s ennek köszönhetően teljesült Dobány mindkét terve: oroszlánrésze volt a bennmaradás kivívásában ás sikerült a .gólkirályi „trónt” is el­foglalnia. Dobány Lajos a magyar labda­rúgás történetében a 43. játékos, aki kivívta ezt a „rangot”. Olyan nagy elődei voltak, mint például Schlosser, Orth, Takács 11., 3á- rosi, Zsengellér, Deák. Puskás, Kocsis, Albert, Tichy, Bene, és ez mindennél többet mond! (MTI) AZ NB I. VEGEREDMENYE: 1. Rába 30 19 6 5 82—37 44 2. Ferencváros 30 19 5 6 73—46 43 3. Honvéd 30 17 8 5 57—33 42 4. Csepel 30 13 11 6 32—46 37 5. Ü. Dózsa 30 12 8 10 45—47 32 6. Tatabánya 30 9 11 10 42—46 29 7. Vasas 30 11 6 13 56—52 28 8. Haladás 30 10 8 12 33—40 28 9. Diósgyőr 30 8 11 11 36—44 27 10. Nyíregyháza 30 9 8 13 29—37 26 11. ZTE 30 8 10 12 37—46 26 12. MTK-VM 30 9 8 13 40—58 26 13. Videoton 30 11 3 16 48—4/7 .25 14. Pécs 30 9 7 14 45—52 25 15. Debrecen 30 8 13 35—51 25 16. Békéscsaba 30 5 7 18 41—75 17 Megjegyzés: a vonal alatti csapatok kiestek az NB II-be. Területi labdarugó-bajnokság Lajosmizse—Kecskeméti TE 1—1 (1—1) Lajosmizse, 800 néző. Vezette: Mohai. Lajosmizse: Kripkó' — Hoder- marszfci, Csima, Rózsa, Helik, Dió­szegi (Mártii), Mányoki, Kocsis, Domokos, Vajda, Kiss (Soós). Ed­ző: Boridé József. KTE: Kerpits — Egyed, Pus­kás, Parti, Nagyhegyesi, Virág (Putnoki), Lakatos, Seres, Hor­váth (Feró), Meszlényi, Fürtös. Edző: Czimmermann Gyula. 15. perc: Diószegi—Domokos adogatás után az utóbbi kiugrott a védők közül. Kerpits kifutva már csak ellökni tudta -a csatárt. A 11-est Csima értékesítette. —0. 32. perc: A lajosmizsei védők megtorpantak és Meszlényi egyen­lített. 1—1. A szünet után a Lajosmizse tá­madott. Hodermarszfci a kapufát találta el, Soós pedig nagy hely­zetben hibázott. A másik olda­lon Putnoki kapáslövését Kripkó védte bravúrosan. A 70. percben Soós gólját a játékvezető érvény­telenítette. A hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Krip­kó, Helik, Csima, Domokos, il­letve Puskás, Egyed, Meszlényi. Gyurik József Honvéd Kun B. SE—Mindszent 2—1 (0—0) Mindszent, 600 néző. Vezette: Uhuin. H. Kun B. SE: Tóth J. — Tóth A., Kárász, Jakus, Kollár, Pász­tor, Katona, Ladányi (Tóth Já­nos), Lipták. Baranyai (Márton), Gál. Edző: Kurucz István. 48. perc: Egy pillanatra meg­torpant a féíegyházi védelem és ezt Magos ügyesen kihasználta. 0—1. 67. perc: Gál egy cseLsprozat után szép gólt lőtt. 1—1. 80. perc: Egy szöglet után ide- oda pattogott a labda a hazaiak kapuja előtt, végül Lipták a há­lóba kotorta. 2—1. Jók:. Lipták, Katona, Járás és Tóth József kapus. Farkas Tibor A TERÜLETI BAJNOKSÁG vegeredmenye 1. H. Szabó L. SE 28 16 9 3 64—23 41 21 Békés 3. DÉLÉP SC 4. Gyula 5. KTE 6. Orosháza 7. Szarvas 8. SZVSE 9. H. Kun B. SE 10. Dömsöd 11. Szegedi D. 12. Lajosmizse 13. Nagyszénás 28 15 9 4 47—22 39 28 12 13 3 44—29 37 28 IS 7 6 60—46 37 28 13 10 5 55—41 36 28 13 9 6 40—27 35 28 12 6 10 56—40 30 28 8 10 10 34—30 26 28 8 9 11 44—45 25 28 7 11 10 33—43 25 28 8 8 12 55—51 24 28 6 9 13 34—39 21 28 5 8 15 30—56 18 14. Mindszent 28 6 4 18 27—68 16 15. Füzesgyarmat 28 2 6 20 25—80 10 Az utolsó forduló eredményei: Bé­kés—Gyula 2—1, Füzesgyarmat— Szarvas 3:—2, H. Szabó L. SE—Döm­söd 3—3. Nagyszénás—DÉLÉP 2—2, SZVSE—Szegedi Dózsa 2—0. Megjegyzés: A felső szaggatott vo­nal feletti Honvéd Szabó L. SE osz- tályozót játszik az NB II-be jutásért.. Az alsó vonal ' alatti két csapat ki­esett. MEGYEI BAJNOKSÁG Soltvadkert—Kiskunhalas 3—1 (3—0) Soltvadkert, 400 néző. Vezette: Dobos (Czenczik, Szabó S.). Soltvadkert: Mayer — Viszkok, Eiler, Lehr, Frittmann, Vindecker, Zsiklá. Szabadi, Szűcs, Tóth, Cseh. Edző: Tagai János. Kiskunhalas: Pintér — Balogh, Cs. Kovács, Márta, Tápai, Sz. Ko­vács, Csincsák, Fuksz, Karsai (Jó­járt), Szőke, Izsák (Körösi), Edző: Rádi Zoltán. Már a 3. percben megszerezte a vezetést a Soltvadkert. Szűcs és Tóth adogatott, majd Tóth közéi­ről lőtt a hálóba. 1—0. A 13. perc­ben Szűcsöt buktatták a 16-oson belül. A 11-est Tóth a jobb sarok­ba lőtte. 2—0. A 43. percben Szűcs —Lehr—Tóth volt a labda útja. Tóth a kifutó kapus mellett 8 mé­terről a hálóba lőtt. 3—0. A 66. percben egy hosszú átadással Csincsák kilépett a védők közül és szépített. 3—1. A 77. percben Tápai és Frittman összecsapott. Ezt Frittmann még egy utánrú- gással megtoldotta és a játékve­zető kiállította. A négy ifjúsági játékost szere­peltető Soltvadkert meglepően biztos és könnyű győzelmet ara­tott a teljesen leeresztett bajnok­csapat ellen. Jók: Szabadi/Szűcs, Zsikla, Lehr, illetve Tápai, .Sz. Ko­vács. Ifjúságiak: Soltvadkert—Kis­kunhalas 5—2. Kalocsai SE—Miske 2—1 (1—0) Miske, 1000 néző. Vezette: Nagy L. (Vén, Szentgyörgyi). Kalocsai SE: pojtán — Matos, Támps, Lajdi, Pécsi, Varjú, dr. Mohácsi, Kákonyi, Nagy O. (Salcz) Berta, Illés, (Vén Cs.) Ed­ző: Molnár Ferenc. Miske: Niezner — Baranyai, Dobai, Pákolicz, Hayerbacher, Czár, (Miskolczi), Nífgy K., Bed- zsula, Petrecz, Bogárdi, Baksa. Edző: Farkas András. A 40. percben egy kapu előtti kavarodás után a labda Nagy O. elé került, aki szép gólt lőtt. 1—0. Az 50. percben Nagy K. beadását Petrecz lőtte a hálóba. 1—1. A 70. percben jdőlt el a mérkőzés sorsa. Az elbámészkodó védők mellett dr. Mohácsi fejelt a hálóba. 2—1. A kalocsai csapat azt, bizonyítot­ta, hogy idegenben mindig jobb teljesítményre képes, mint otthon. Most is megérdemelten nyertek a kissé kedvetlenül játszó hazaiak ellen. J.ók: Varjú, dr. Mohácsi, Nagy O., Berta, illetve Hayerba­cher, Baranyai. Ifjúságiak: Kalocsai SE—Miske 16—0. Akasztó—Kiskőrös 3—1 (2—0) Kiskőrös, 800 néző. Vezette: Kiss A. (Kovács, Zsigó). A 30. percben P. Szabó beadá­sát Lehota fejelte a kapuba. 1—0. A 35. percben a késlekedő hazai védők közül Thurzó kiugrott és a jobb alsó sarokba gurította a lab­dát. 2—0. A 75. percben Lehota lefutotta a védőket és újabb gólt szerzett a vendégeknek. 3—0. A 79. percben Vitek 20 méterről szé­pített. 3—1, Az alaposan megfiatalított kis­kőrösi csapat még hazai pályán sem tudta megszorítani a lelke­sebben és jobban játszó akasztóia­kat. Jók: Lehota, Kőszegi, Thurzó, illetve Ba J., Vadászi. Ifjúságiak: Kiskőrös—Akasztó 2—1. Kkfházi Szövetkezeti SE—Tass 3—1 (2—1) Kiskunfélegyháza, 300 néző. Ve­zette: Lavati (Molnár, Sendula). Jók: Jókai, Petróczi, Koczka, Kókai, Vidéki, illetve Muhi. Vida, Forgó. Ifjúságiak: Tass—Kkfházi Szöv. SE 6—1. Tiszakécske—Honvéd Szamuely SE 5—4 (3—1) Kalocsa, 200 néző. Vezette: Sza­bó J. (Németh). Gl.: Nász . 2, Bús 2, • Domonics, illetve Kákonyi 2, Födi, Illés. Jók: Domonics, Bús, Pálinkás, illetve Kákonyi, Szuhenek, Illés. Kecel—Izsák 4—4 (2—0) Kecel, 400 néző. Vezette: Szalay (Máron, Tóth). Gólokban gazdag, látványos mérkőzést vívott a két csapat. Gl.: Szabó 2, Morvái, Tóth I., illetve Császár, Németh, Nagy I., Polgár (öngól). Jók: Benedeczki II., Apró. Csá­szár, Polgár, illetve - Németh, Nagy I., Nagy II. Ifjúságiak: Kecel—Izsák 3—0. Bajai TSZ SK—Jánoshalma 2—0 (1—0) Baja, 100 néző. Vezette: Nagy- Czirok (Kazinczi, Nagy I.). Gl.: Decsi, Német. Jók: Faldum, Csehók, Simon, il­letve Urban. Ifjúságiak: Bajai Tsz SK—Já­noshalma 5—1. Sükösd—Harta 5—2 (2—1) Sükösd, 300 néző. VezetW: Fran- ciskovics (Dömény, Fehér). Igazán jó játékkal rukkolt ki a hazai együttes az idényzárón. Já­tékuk egységesebb, és főleg ered­ményesebb volt, mint az utóbbi időben oly szép sikereket elért hartaiaké. A Sükösd ezzel meg­őrizte tavaszi hazai veretlenségét. Gl.: Takács 2, Páncsics, Koszo­rús, Rajcsits, illetve Ármái, Jenei. Jók: Koszorús, Lógó J., Reich,' Szabó, illetve Ármai, Csehi. Ifjúságiak: Harta—Sükösd 7—5. A MEGYEI BAJNOKSÁG vegeredmenye 1. Kiskunhalas 30 16 9 5 62—35 41 2. Soitvadkert 3. Izsák 4. Kalocsa 5. Miske 6. Tass 7. Kiskőrös 8. Harta 9. Tiszakécske 10. Jánoshalma 11. Sükösd 12. Akasztó 13. Kkfh. Szöv. SE 14. Bajai Tsz SK 15. Kecel 30 16 7 7 61—33 39 30 16 6 8 51'—39 38 30 13 10 7 53—40 36 30 15 5 10 54—43 35 30 10 13 7 30—25 33 30 14 5 11 51—49 33 30 11 9 10 59—46 31 30 10 10 10 53—43 30 30 12 6 12 39—49 30 30 12 5 13 40—49 29 30 11 6 13 39—52 28 30 9 9 12 42—50 27 30 8 6 16 34—50 22 30 6 8 16 39—56 20 16. H. Szamuely 30 2- 4 24 37—85 8 Megjegyzés: A felső vonal feletti Kiskunhalas csapata feljutott a terü­leti bajnokságba. Az also vonal alat­ti Honvéd Szamuely SE a megyei II. osztályba került. Tudósítók voltak: Imre Károly. Kiss János, Biácsi Sándor. Farkas Tibor, Kőszegi Ferenc. Slubner Jó­zsef, Fusch György. Varsányi József. Összeállította: Szabó Zoltán.