Petőfi Népe, 1983. május (38. évfolyam, 102-127. szám)

1983-05-10 / 109. szám

1983. május 10. O PETŐFI NÉPE • 3 SPORT-SPORT ASZTALITENISZ VB Elsöprő ázsiai fölény A tokiói Jojogi Sportcsarnokban a 37. Asztalitenisz Világbajnokság hétfőn a befejezéséhez érkezett. Még három szám döntőbe jutá­sáért mérkőztek a játékosok. A női egyesben a 19 éves dél­koreai Jang Jung-Ja, aki jelenleg 18., a világranglistán újabb nagy szenzációt okozott. A világbajnoki cím védője, a kínai Tong Ling le­győzése után a 3. helyen kiemelt kínai Huang Jun-kun sem tudta útját állni. Jang Jung-Ja a döntőben a két évvel ezelőtti ezüstérmes Csao Cen-hua ellen kísérli meg az aranyérem megszerzését. A férfi egyesben megismétlődik uz újvidéki világbajnokság döntő­je. A címvédő kínai Kuo Jao-hua és_ honfitársa, Csai Cen-hua mér­kőzik ismét az aranyéremért. A vegyespárosban a legjobb négy közé csak kínaiak kerültek, így ebben a számban mindenkép­pen kínai győzelem születik. Meg. lepetésre a címvédő Hszie Szai-ke, Huang Jun-kun kikapott az elő­döntőben, így csak a bronzéremért játszhatnak. Eredmény3k: női egyes elődöntő: Jang Jung-Ja (dél-korei) — Huang Jun- kun (kínai) 3:2 (—19, —21, 16, 19, 21). Csao Cen-hua (kínai)—Kui Bao-csang (kínai) 3:0 (18. 15. 13). Férfi egyes elődöntő: Kuo Jao-hua (kínai)—Jiang Jia-liang (kínai) 3:2 (17, —17, 21, —17, 17). Csai Cen-hua (kínai) —Vang Hui-juan (kínai) 3:1 (—16, 12. 11, 21). Vegyespáros elődöntő: Tong Ling, Csen Hszin-hua (kínai)—Huang Jun- kun, Hszie Szai-ke (kínai) 3:2 (15, 15, —18, —8, 19). Ni Hszia-lian, Kuo Jao- hua (kínai)—Csao Cen-hua, Csai Cen- hua (kínai) 3:1 (15, —14, 15, 18). A vegyespáros döntőjében csak öt- játszmás küzdelem után dőlt el a vi­lágbajnoki cím sorsa a két kínai pá­ros között. Ni Hszia-lian, Kuo Jao-hua—Tong Ling, Csen Hszin-hua 3:2 (13, —17. 19. —18, 12). KOSÁRLABDA A Felszabadulási Kupáért KANDÚ fsc— BAJAI SK 70—67 (34—33) Bp., Kinizsi u. Vezette: Král, Halmos. Ld.: Tóth 16, Jenei 12, il­letve Szabó P. 14, Pestality 13. A mérkőzés utolsó másodpercei­ben, 68—67 arányú Kandó-veze- tésnél a BSK megszerezte a lab­dát, de az indítást elcsípték a ha­zaiak és növelték az előnyüket. KECSKEMÉTI SC— GANZ-MÁVAG 89—74 (45—34) Bp., Kismartoni út. Vezette: Sziivássy, Gidófalvy. Ld.: Csorvá- si 19, Veress 18, Gulyás 16, illetve Mező 22. Szép győzelmet ért el a KSC idegenben. KÉZILABDA Rangadót nyert a DUTÉP SC férficsapata DUTÉP SÓ­KUNHEGYES 24—23 (13—15) NB II. férfi. Kunhegyes, 500 né­ző. Vezette: Gödényi, Gyúró (jól). DUTÉP SC: Kővári — Ronkó 3, Farkas 4, Fehér, ‘ Horváth M. 8, Horváth L. 4, Balázs 2. Csere: Ga- cza, Becker 3, Tóth K., Habran. Edző: Horváth Ervin. Az első helyen álló Kunhegyes otthonában izgalmas rangadót ví­vott a két csapat. A második fél­időben nagyon kemény lett a já­ték. Előbb Farkas Csaba szenve­dett súlyos sérülést (feltehetően bordatörést), majd Ronkó fejsérü­lés miatt volt kénytelen elhagyni a játékteret. A lelkes kecskeméti csapat mégis fordítani tudott. A mérkőzés utolsó másodpercében egy lerántás miatt büntetőhöz ju­tott a hazai együtteé. Az időn túli 7 méterest Kővári kivédte. Jók: Gacza, Horváth M., Horváth L. JÁNOSHALMA— CSEPEL AUTÓ 23—14 (12—7) NB II. női. Bp., 300 néző. Vezet­te: Csatlós, Tavarnai. Jánoshalma: Fritsch — Szanyi 2, Rózsahegyi 2, Juhász 13, Debel­la 1, Mikó 1, Nagy 4. Csere: Er- 'dész, Németh. Az igen jól játszó jánoshalmi csapat idegenben is végig vezetve biztosan győzött. LŐRINCI FONÓ— DUTÉP SC 26—15 (12—6) NB II. női. Bp.,100 néző. Vezet­te: Mike, Szabó II. DUTÉP SC: Kocsis — Almási 1, Patyi, Takács 2, Guth 1, Peszmet 9, Molnár. Csere: Marczi, Szabó, Hegedűs, Józsa 1, Csizmás 1. Ed­ző: Toókos György. A szokatlan, salakos talajú pá­lyán nagyon bizonytalanul moz­gott a kecskeméti csapat és ez elég volt a vereséghez. KISKUNMAJSA— TAURUS SE 18—18 (10—10) NB II. női. Kiskunmajsa. Kiskunmajsa: Gyúró — Kazin- czi 2, Kábrádi 2, Hete 7, Nagy É. 1, Kendecz 1, Szikora 5. Edző: Vá­rosi György. A két csapat nem bírt egymás­sal. A döntetlen igazságos ered­mény. Jó: Gyúró. A „kiütés” elmaradt Szombaton délelőtt, alig né­hány perccel 12 óra után még minden jel arra mutatott, hogy a bajndkság leggyorsabb győ­zelmét aratja a DUTÉP SC NB I-es női ^öplabdacsapata. Az alig negyedórás első játszma után a másodikban rövid hat perc alatt „padlóra verték" a miskolciakat, s a harmadik játszmában |g 13:6-os DUTÉP. vezetést mutatott az ered­ményjelző. Az ellenfél támoly- go'tt, Az edzőjük még időt is elfelejtett kérni, s a nézők egy része a jó ebéd reményében hazafelé készülődött. Az újság­író pedig azt készült leírni a noteszébe, hogy végre a kecs­keméti lányok is, eltanultak valamit a férfiak variációs já­tékából ... Érthető, hogy ilyen helyzet­ben Dunszt István, a DUTÉP edzője a cseresorwak ij játék- lehetőséget akart nyújtani. Kezdetben nem is volt semmi baj, hiszen a játszma közepé­től már fokozatosán küldte be a „friss” emberekét, de' mire elérkeztek odáig, hogy csak 2 'pont kelleti a befejezéshez, a kezdő hatosból csak Rock volt a pályán. Megállt a pontgyűj­tés, aztán az MVSC lányai vér­szemet kaptak. Még ez sem lett volna olyan nagy baj, ha a lecserélt „nagyok” odakint nem vidám nevetgéléssel töl­tik az időt, s figyelik a játé­kot. így aztán, amikor már, 13:13 után az edző kényszerű­ségből visszaküldte őket a pá. lyára, sehogy sem tudtak visz- szaszökkenni a korábbi han­gulatba. Annyira nem, hogy a harmadik játszmát, majd a ne­gyediket is simán elvesztették, sőt a döntő játszmában is 6:1 arányban elhúzott, a miskolci csapat. Közel háromnegyed óra kellett ahhoz, hogy a tel­jesen „leenesztett” kecskeméti csapat ismét visszataláljon a már elveszett ritmusba. Igaz. ezután már több pontot nem is engedélyeztek ellenfelük­nek, de a kecskemétiek is gaz­dagabbak lettek egy tapaszta­lattal, ami a sok sportág közül leginkább a röplabdára jel­lemző. Aat utolsó pontig, a győ­zelemig küzdeni kell, mert a kiütött ellenfél is felkel, ha hagyják! — SZ— Balszerencsés vereség LABDARÚGÓ NB II. 88 percig jól védekeztek a kecskemétiek 22. sz. Volán—Kecskeméti SC 1—0 (0—0) Rákoscsaba, 1500 néző, vezette: , Király (Puhl, Ádám). 22. sz. Volán: Benes — Kosztol- nik, Bartosik, Roji'k, Huszár. Goschler, Kutasi (Németh J. a 31. percben), Aranyosi, Kikillai (Né­meth L. az 51. percben), Kotul, Vad. Edző: Halácsi László. KSC: Erdei — Hájer, Gugyerás, Nagy, Mohovics, Mózner, Somo­gyi, Pörögi (Supka a szünetben), Ravasz, Papp (Hoffmeister az 59. percben), Goják. Edző: Szentan- nai József. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A kiesés ellen küzdő „kis Volán” hallatlan lelkesedés­sel vetette magát a küzdelembe. A KSC magabiztosan védeke­zett, de támadásai kevés veszélyt jelentettek Benes kapujára. A 13. percben Vad közelről melléfejelt, majd 10 perccel később Kotul hi­bázott kecsegtető helyzetben. Fél óra eltelte után feljött a kecskeméti gárda. Két perccel a félidő lefújása előtt Piapp teljesen egyedül maradt a hazai kapu elő­terében, Benes már „verve” volt, ,de a kecskeméti középcsatár mel. léfejelt. Szünet után ismét a hazaiak léptek fel támadólag. Számos helyzetet dolgoztak ki, ám a KSC védelme — élén Erdeivel — rend­re meghiúsította' próbálkozásai­kat. Előbb Kikillai, majd ismét Vad ügyetlenkedett el egy-egy helyzetet. A 68. percben Goschlér becselezte magát a kecskeméti 16-oson belülre, aztán könnyedén Erdei kezébe emelt. Ügy tűnt, hiába küzd elszántan a fővárosi csapat, nem sikerül megszerezniük a győzelmet jelen, tő gólt. A KSC játéka elmaradt a várakozástól: megelégedtek a vé­dekezéssel, nem erőltették túlsá­gosan a góilövést. Két perccel a befejezés előtt mégis góllá érett a hazaiak fölénye. Németh ívelte be a labdát, Vad továbbfejelte és Aranyosi megelőzve ,a kecskemé­ti védőket, ugyancsak fejjel to­vábbított a Mióba. 1—0. Bár csak pillanatok voltak hát. ra a találkozóból, mégis egyenlít* hettek volna a vendégek. Supka azonban közelről a kapu fölé fe­jelt ... Csalódottan /távoztak azok a kecskeméti szurkolók, akik elkí­sérték a fővárosba kedvenc csa­patukat. A KSC játéka nem emlé­keztetett az egy héttel előbb, a Salgótarján ellen mutatott szelle­mes, gólratörö teljesítményre, amikoris három gólt elérve fek­tették kétvállra a nagy múltú STC-t. Egy érmes helyezésért küzdő csapattól még idegenben is több várható annál, amit a kék- fehérek Rákoscsabán nyújtottak. Jók: Bartosik, Huszár, Aranyo. si, ill. Erdei, Gugyerás. Hódmezővásárhely—Bajai SK 1—0 (0—0) I Hódmezővásárhely, 4500 néző. Vezette: Nagy I. (Márton, Vaf- ga). HMSE: Ulbert — Szenti, Hege­dűs F., Petrók, Talapa — Varga, Bálint dr., Olasz, Fehér — Fodor (Cserrtus a 48. percben), Stark. Edző: Bánkúti László. BSK: Farkas — Tumó, Szabó, Rótt, Popp — Evanlcs, Morvái, Pintér — Takács (Bognár a 73. percben), Szőcs, Janicsák (Sár­közi a 85. percben). Edző: Rónai Sándor. A Hódmezővásárhely a várako­zásnak megfelelően nagy roha­mokkal . kezdett. A 4. percben Bálint dr. fejelt alig valamivel a kapu mellé. A bajai csapat szer­vezetten védekezett és közben né. hányszor veszélyes ellentámadá­sokat is vezetett. A félidő végén adódott a mérkőzés addigi leg­nagyobb gólhelyzete. Szőcs előtt nyitva állt az út, de elhamarko­dottan és gyengén kapura fejelt, s ez nem okozott gondot Ulbert- nek. A szünet után az 54. percben a feleslegesen cselezgető Hegedűs­től Takács elvette a labdát. Tel­jesen egyedül húzott kapura, de a kimozduló kapus megzavarta és a léc mellé gurított. Ez is „mér­kőzéslabda” volt. Két perccel ké. sőbb jött a büntetés. Nagy kava­rodás támadt a bajai kapu előtt, s a gólvonalon Rótt ,már csak kéz­zel tudott menteni. A 11-est Szen­ti értékesítette. 1—0. A bajai csapat ezután elkese­redetten támadott és majdnem újabb gólt kapott. Szerencsére Stark már leshelyzetben volt, amikor fejese nyomán a labda a hálóba került. A 73. percben egy gyors bajai támadás közben Ja­nicsák kapott nagyszerű indítást. Egyedült tört kapura, de lövése a hosszú sarok mellett suhant el. A fordulás után az egyéb­ként teljesen jogosan megítélt lí-esböl elért gól felrázta a ba­jainkat. Támadásba lendültede a helyzetek kihasználásában egyik csapat sem jeleskedett. Ez a ve­reség egy kis szerencsével elke­rülhető 'lett volna. Jók: Petrók, Szenti, Talapa. Varga, illetve Farkas, Popp, Eva- nics, Szőcs. AZ NB II. ÁLLASA 1. Volán SC 29 16 8 5 70—29 40 2. SZEOL AK 30 15 6 9 57—38 38 3. STC 30 15 5 10 50—35 35 4. Siófok 30 12 11 7 49—37 35 5. H.mezőv; 30 15 4 11 44—37 34 6. Kecskemét 30 12 9 9 41—32 33 7. Kazincb. 29 13 6 10 44—37 32 8. Sopron 30 11 9 10 31—31 31 9. Eger 30 13 4 13 57—48 30 10. Szekszárd 30 11 7 12 36—48 29 11. Baja 30 9 10 11 37—37 28 12. D. Kinizsi 30 9 10 11 34—35 28 13. Bauxitbányász 30 11 6 13 41—48 28 14. Ózd 30 10 8 12 43—51 28 15. Ganz-Mávag 30 11 6 13 45—68 28 16. Keszthely 30 11 5 14 42—46 27 17. 22. sz. Volán 30 9 9 12 47—53 27 18. Nagykanizsa 30 12 3 15 45—52 27 19. Dorog 30 8 10 12 31—40 26 20. Nagybátony 30 6 4 20 32—74 16 Eredmények: Volán—Siófok 5—2. Salgótarján—Dorog 2—1. Eger—Szek- szárd 4—1, Sopron—Keszthely l—0, Nagykanizsa—Özd 4—1, Tapolca—Deb­recen 4—1. Ganz-Mávag—Nagybátony 6—2, Kazincbarcika—Szeged 2—4. TERÜLETI BAJNOKSÁG KECSKEMÉTI TE— SZEGEDI DÓZSA 3—2 (3—0) Kecskemét, KTE-pálya, 600 né­ző. Vezette: Oravecz (Magonyecz, Varga). KTE: Kerpits — Szabó, Puskás,. Nagyhegyesi, Parti, Virágh, Laka­tos, Seres, Horváth (Petényi), Für­tös, Feró (Bohács). Edző: Czim- mermann Gyula. A 4. percben a jobb oldali sza­badrúgást Seres ívelte a kapu elé és Fürtös egyből a hálóba lőtte a labdát. 1—0. A 25. percben Laka­tos a kimozduló kapus mellett lőtt az üresen maradt kapuba. 2—0. A 40. percben a kipattanó labdára Seres rácsapott és élesen a jobb sarokba rúgta. 3—0. A hajrában érthetetlen módon beszorult a KTE. Kerpits több alkalommal bravúros mentésekkel tudta csak megőrizni a hálóját. A 81. perc­ben egy jobbról belőtt labdából az üresen maradt Ladányi lőtt a bal sarokba. 3—1. A 85. percben szög­let után Kemenes 2 lépésről fejelt a jobb alsó sarokba. 3—2. A sok hibával tarkított, közepes színvonalú mérkőzésen a KTE na­gyon megnehezítette a már biztos­nak látszó győzelmét. Jók: Ker­pits, illetve Kemenes, Németh. Kristóf Tibor SZEGEDI VSE— LAJOSMIZSE 2—0 (1—0) Szeged. 300 néző. Vezette: Sze­les. Lajosmizse: Kripkó — Hódéi'- marszki, Csima, Rózsa, Helik (Soós), Ábel, Márkli, Kocsis, Do­mokos, Vajda, Kállai (Diószegi). Edző: Bende József. Az első félórában mindkét ka­pu előtt adódott helyzet. A 38. percben Széli beadását a kivetődő I Kripkó kiejtette és Simon a háló- I ba kotorta'a labdát. T—Ö. A 60. percben Ábelt a játékvezető kiál­lította. A 65. percben Nagy 2 mé­teres lesen kapta a labdát. A part­jelző „elfelejtett” inteni és a já­tékvezető is megadta a gólt. 2—0. A 70. percben egy kapu előtti ka­varodásból Domokos lőtt a háló­ba, de a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást. A hajrában a Lajos­mizse teljesen beszorította ellen­felét, de a szépítés nem sikerült. Jók: Simái, Nagy, illetve Csima, Hódermarszki. Gyurik József HONVÉD KUN B. SE— OROSHÁZI MTK 1—1 (1—0) Orosháza, 800 néző. Vezette: Bajnóczi. Az első félidőben Fenyvesi gól­jával vezetést szerzett a jól játszó félegyházi csapat. A szünet után az OMTK Nagy góljával egyenlí­tett. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Szabó L. SE 24 14 7 9 48—17 35 2< DÉLÉP SC 24 11 10 3 38—24 32 3. KTE 24 11 9 4 46—37 31 4. Gyulát SE 23 12 T 4 45—37 3T 5. Orosháza 24 12 7 5 31—23 31 6. Szarvas 24 12 6 6 53—29 30 7. Békés 23 11 8 4 39—20 30 8. Dömsöd 23 7 9 7 28—31 23 9. H. Kun B. SE 23 6 9 8 36—36 21 10. Szeg. Dózsa 23 6 7 10 45—40 19 11. SZVSE 23 5 9 9 22—31 19 12. Lajosmizse 23 4 6 13 28—35 14 13. Mindszent 23 5 4 14 24—50 14 14. Nagyszénás 23 4 5 14 22—48 13 15. Füzesgyarmat 23 1 5 17 17—64 7 Szabadnapos: Nagyszénás. Eredmények: Szarvas—Gyula 1—0. H. Szabó L. SE—Békés SE 2—1, Döm- söd—Füzesgyarmat 1—1, Déláp SC— Mindszent 1—0. Megyei labdarúgó-bajnokság TASS—KISKÖRÖS 1—0 (1—0) Tass, 400 néző, vezette: Nagy L. (Papp, Tóth). Tass: Eszes — Pozsári, Csapiár, Dervanics, Rapcsák, Forgó, Kosa, Kiss, Vida, Mulh, Herczeg. Edző: Nagy Ferenc. Kiskőrös: Szentes — Katzen­bach, Nagy, Vadászi, Boldizs, Les­tár (László), Juhász, Sipiczki, (Vit­tek), Csővári, Kiss, Hajnák. Edző: Meskó István. Az esős idő ellenére jó mérkő­zést láthatott a közönség. A hazai csapat óriási becsvággyal küzdött és védekezett már az első percek­ben. Egy váratlan ellentámadás után az ötödik percben Herczeg egy testcsellel becsapta Hajnákot, s nagy erővel lőtt a kapu bal al­só sarkába, 1—0. A mérkőzésen végig a kiskőrö­siek birtokolták többet a labdát, de a tassiak ellentámadásai több veszélyt jelentettek, így megérde­melt a győzelmük. Jók: Herczeg, Csapiár, Kosa, Kiss, Mulh, ill.: Szentes, Hajmák, Boldizs. Ifjúságiak: Tass—Kiskőrös 6—6. KISKUNHALAS—IZSÁK 0—0 Kiskunhalas, 2Ö0 néző, vezette: Czenczik, (Kávai, Karácsony). „Gólt nem kapni” — jelszóval lépett pályára a vendégegyüttes, s meglepetésre elérte célját ja lista­vezető otthonában. A KAC ME- DOSZ végig nagy fölényben, de sok hibával játszott, amelynek következménye váratlan pontvesz­tés. Jók: Sz. Kovács, Cs. Kovács, ill.: Antal, Németh. Ifjúságiak: Kiskunhalas—Izsák 2—1. SOLTVADKERT— BAJAI TSZ SK 1—0 (1—0) Baja, 250 néző, vezette: Kiss A. (Varga, Fricska). Soltvadkert: Mayer — Viszkók, Eiler, Galántai, Fritmann, Win. decker, Eifert, Lehr, Szűcs, Tóth, Cseh. (Jávórka). Edző: Tagai Já­nos. Bajai Tsz SK: Taub — Hódos, Bada, Gyenei, Vanó, Baros, Tri- polszki, Simon, (Kisföldi), Móri, (Pintér), Németh, Csehók. Edző: Varga Imre. Góllövő: Eiler. Jók: Németh, Bada. Vanó, ill.: Eiler, Fritmann, Szűcs. Ifjúságiak: Bajai Tsz—Soltvad­kert 4—1 (2—1). KECEL— JÁNOSHALMA 2—0 (1—0) Jánoshalma, 200 néző, vezette: Szalai (Blahi, Márton). 17. perc: 20 méterre a jánoshal­mi kaputól szabadrúgást végez­hettek el a vendégek. Polgár le- gurítását Császár laposan lőtte a hálóba, 1—0. 80. perc: Szabó jó ütemben lé­pett ki őrzői közül és a kifutó Bo- zsics mellett helyezett a hálóba, 2—0. A lelkesebben játszó vendégcsa­pat valós győzelmet aratott, a szétesően, elképzelés nélkül játszó hazaiak ellen. Jók: Fábián, Csá­szár, ill.: Angeli. Ifjúságiak: Jánoshalma—Kecel 3—2. KALOCSA—HARTA 2—0 (1—0) Harta, 200 néző, vezette: Farkas (Szikora, Szentgyörgyi). Kalocsa: Gojtán — Dajnics, Li­geti (Tamás), Matos, Illés, Lajdi, Berta, Vén, Nagy, dr. Mohácsi, Kákonyi. Edző: Molnár Ferenc. Harta: Szabó — Stelász, Kecs­keméti, Pandúr, Pavelkó, Lakusz, Tilli, Horti, Lehoczki, Csehi (Ár- mai), Bula. Edző: Bleszák Sándor. Kiállítva: KákonVi. Jók: Berta, Illés, Gojtán. Ifjúságiak: Kalocsa—Harta 3—1. AKASZTÓ— KKFHÁZI SZÖV. SE 1—1 (0—0) Akasztó, 300 néző, vezette: Nagy — Czirok (Nagy II., Fehér). Nagy küzdelemben, igazságos pontosztozkodás. Góllövők: Kocsis, (11-esből), ill.: Kurucz. Jók: Poleneczki, Ko­csis, Kőszegi, ill.: Némedi, Majo­ros, Kurucz. Ifjúságiak: Akasztó—Kkfháza 2—1. TISZAKÉCSKE— MISKE 3—1 (1—1) Tiszakécske, 400 néző, vezette: Lavati (Molnár, Sendula). Tiszakécske: Farkas — Ezsiás G. , Varga, Domonics, Sánta, Pá­linkás, Nász, Géczi, Kisjuhász dr., Bús, Ezsiás B. Edző: Szatmári Já­nos. Miske: Niezner — Pákolicz, Do­hai, Illés, Hájerbacher, Bogárdi (Nagy), Varga, Bedzsula, Petrecz, Baksa, Ra,dics. Edző: Farkas And. rás. 14. perc: Kisjuhász dr. lövése a védőkről Ezsiás B. elé pattant, aki nem hibázott (1—0). 44. perc: Egy balról belőtt lab­dát Dobai a jobb sarokba helyez­te, 1—1. 75. perc: Nász bal oldalról be­ívelt labdáját Ezsiás B. a kapuba küldte, 2—1. 80. perc: Bús szabadrúgásból be­küldött labdáját Kisjuhász dr. védhetetlenül fejelte a bal alsó sarokba, 3—1 H. SZAMUELY SE— SÜKÖSD 2—1 Kalocsa, '100 néző, vezette: Ka­ra,, (őrző, Dobós). Tudósította: Szőnyi Károly, Nemcsé- nyi János, Maráozi László, Zsuffa Lajos, Árvái Mihály, Fucsh György, Szabados János, Kőszegi Ferenc. A MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Kiskunhalas 25 13 9 3 48—27 35 2. Soltvadk’ert 3— . 25 12 6 6 52—30 32 4. Miske 25 13 5 7 47—36 31 Kiskőrös 25 13 5 7 47—38 31 5. Izsák 25 14, 3 8 40—32 31 6. Kalocsa 25 10 9 6 44—43 29 7. Tass 25 8 12 5 25—19 28 8. Jánoshalma 25 10 6 9 3 7—40 26 9. Tiszakécske 25 8 8 9 43—31 24 10. Harta 25 8 8 9 47—40 24 il. Síi kösd 25 10 4 11 32—44 24 12. Kkfh. Sz. SE 25 6 9 10 35—42 21 13. Akas?.tó 25 7 6 12 29—46 20 14. Kecel \' 25 6 7 12 30—38 19 15. Bajai Tsz SK 25 6 5 14 27—14 17 16. H. Szám. SE 25 2 4 19 29—69 8 Az NB I. állása l. Rába ETO 24 15 4 5 61—28 34 2. Ferencváros 24 .15 3 6 53—38 33 3. Bp. Honvéd 24 14 5 5 44—26 33 4. Csepel 24 10 10 4 38—31 30 5. Ü. Dózsa 24 11 6 7 38—31 28 6. Vasas 24 10 6 8 49—40 26 7. Tatabánya 23 6 10 7 31—32 22 8. Diósgyőr 24 7 8 9 30—38 22 9. Zalaegerszeg 24 6 9 9 29—33 21 10. Debrecen 24 6 9 9 26—35 21 11. Nyíregyháza 24 6 8 10 22—30 20 12. .Haladás 23 7 6 10 23—34 20 13. Videoton 24 8 3 13 38—39 19 14. Pécsi MSC 24 6 7 11 32—40 19 15. MTK-VM 24 7 5 12 30—47 19 16. Békéscsaba 24 4 7 13 32—60 15 Eredmények: Honvéd­-Vasas 2­-0. Ü. Dózsa—FTC I—2, Debrecen—Nyír­egyháza 0—0, Pécs—MTK-VM 1—1, Rá­ba ETO—Békéscsaba 5—1, Zalaeger­szeg—Csepel 0—0. Videoton—Diósgyőr 1—1. Haladás—Tatabánya 0—2-es állás­nál félbeszakadt. TOTÓ A TOTO 19. HETI EREDMENYE l. Cagliari—Juventus 1—2 2 2. Cesena—Ascoli l—l X 3. Fiorentina—Sampdoria 3—1 1 4. Genoa—Roma l—l X 5. Internazionale—Udinese 1—1 X 6. Torino—Pisa 0—2 2 7. Bologna—Bari 1—1 X 8. Campobasso—Varese 3—2 1 9. Cremonesé—Arezzo 1—0 T 10. Lecce—Pistoiese 0—0 ‘ X ll. Monza—Cavese 2—2 X 12. Palermo—Milan 0—0 X 13. Sambenedettese—Catania + 1 Perugia—Atalanta 1—3 2 1—1 X A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 19. heti totónye­remények az illeték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 1 volt, nyereménye 3 081 115 forint; 13 + 1 találatos szelvény nincs. 12 találatot 130 fogadó ért el, nyereményük egyen­ként 15 801 forint: a 11 találatos szel­vények száma 2718, a nyereményük egyenként 756 forint; 10 találata 27 300 fogadónak volt, nyereményük egyen­ként 113 forint. A közölt adatok tájékoztató jellegű­ek. (MTI) Egy mondatban... • Döntetlenre mérkőzött a har­madik vízilabda Világ Kupán Los Angelesben a magyar válogatott amely az NSZK legjobbjai ellen 8—8-at ért el. S Nagyszerű si­kert ért el a Virginia Slims Grand • Prix sorozatverseny keretébe tar­tozó perugiai olasz nemzetközi bajnokság döntőjében Temesvári Andrea, aki 6—1, 6—0 arányban lelépte az amerikai Gaduseket, megszerezve ezzel pályafutása el­ső nagy győzelmét. • Száz szá­zalékosan vették az első akadályt Várnában az Európa-bajnokságon a magyar ökölvívók, Turu. Mol­nár, Bácskái és Hranek is legyőz, te elsőfordulóbeli ellenfelét, a kecskeméti Kincses kedden, Gön­czi pedig csütörtökön mérkőzik először. • Nem jutott magyar tornász a göteborgi Európa-baj- nokság döntőjébe, ahol két szov­jet és három román győzelem született. 9 Országos csúcsot ért el Nagy Béla, a Tipográfia'olim­piai ötödik helyezett íjásza, a csa_ patbajnokság első fordulójában a 30 méteres távon 354 ponttal. 9 Horváth és Csepregi révén két magyar győzelem is született a Béke—Barátság Kupa motorcsó­nak versenyen, amelyet Dunaúj­városban rendeztek1 meg. 9 To­vábbjutott Adorján és Hajdú a salakmotoros egyéni VB közép­döntőjébe. miután Miskolcon az elődöm 5 ötödik, illetve hatodik helyén végeztek