Petőfi Népe, 1983. május (38. évfolyam, 102-127. szám)

1983-05-24 / 121. szám

RÖPLABDA EB-SELEJTEZŐ A továbbjutottak látványos csatája Vasárnap késő este amolyan „presztízs mérkőzésre” ' készülő­dött Debrecenben, az EB-selej- tező helyszínén a francia' és a magyar férfi röplabda-válogatott. Mindkét együttes már továbbju­tott a kontinens legjobb 12 csa­pata közé, s a népes szurkolótá­bor joggal bizakodott egy izgal­mas, , látványos összécsapásban. Utólag megállapíthatjuk, hogy nem csalódtak a debreceni né­zők. Az első. játszmában a franciák kezdtek magabiztosabban. Külö­nösen Fabiiani volt elemébe^: ki­számíthatatlanul — legalábbis a magyar csapat számára! — szer­vezte csapatának támadójátékát. Feladásai után szinte csak át kellett ütniük társainak a labdát a magyar térfélre. Így a selejte­zők első játszmáját vesztette el a magyar együttes. A második játékrészben for­dult a kocka, s nem kis izgalmak közepette nyert a magyar válo­gatott. A harmadik játszijában ismét a „gall kakasok” bizonyul­tak jobbnak, míg a negyedikben újból a házigazdák kerekedtek feliül. Következett a sorsdöntő ötö­dik játékrész. A franciák kezdtek jobban, aztán 7:7-re felzárkózott a magyar csapat. Később 9:7-re elhúztak Konyáriék, de 10:9-re már ismét a vendégek vezettek. Határtalan izgalmak közepette 14:13-as magyar vezetésnél több­ször sem tudták ponttal befejez­ni a nyitást a hazai játékosok, míg a vendégek -eredményesnek bizonyultak. Így a francia válo­gatott nyerte a mérkőzést és a selejtezőt is. A magyarok a má­sodik helyen jutottak tovább a szeptemberben az NDK-ban sorra kerülő döntőbe. Külön öröm a továbbjutás té­nye mellett, hogy a válogatott színeiben játszó kecskeméti röp- labdázók nem vallottak szégyent. Sőt Konyánk Szabó Zoltán, De­meter és Járási a legjobbak kö­zé tartozott, de megfelelt Nagy Péter és Lantos is. Az Előselejtező végeredménye: 1. Franciaország 2. Magyarország 3. NSZK 4. Dánia 5. Anglia 4 4 0 12: 4 8 4 3 1 11: 3 7 4 2 2 6:7 6 4 Í 3 5: 9 5 4 0 4 1:12 4 LABDARÚGÓ NB II Két perc hiányzott a nagy bravúrhoz Volán SC—Baja 2—2 (1—1) Czabán Samu tér, ,1500 néző. Vezette: Segovits (Vankó, Ra­dies). Volán SC: Kovács — Kékesi, Dunai, Forintos, Márkus — Ebed. li (Zombori az 54. percben), Bene (Szabó' a szünetben), Szejbert, Nyúl, Magos, Fekete. Edző: dr. Lakat Károly. Baja: Farkas — Tumó (Glava- Jity a 78. percben), Szabó, Priki- dánavies, Popp, Morvái, Szőcs, Pintér, Evanics, Morgós, Janicsák (Takács a szünetben). Edző: Ró­nai Sándor. Meglepetésre a BSK kezdett jobban. A hatodik percben Jani- csák lerázta őrzőit, az ötös bal Ol­dali sarkáról leadott lövését Ko­vács önfeláldozó vetődéssel hárí­totta. öt perccel később köny- nyelműsködtek a bajai védők. Fe. kete elvette a labdát Tumótól, s néhány lépés után 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1—0.' Egy perccel a félidő lefújása előtt Pintér kicselezte forintost, majd a 16-oson belül álló I^orgós elé tálalt, akit a hátrafutó Bene fellökött. A megítélt 11-est Szőcs a jobb alsó sarokba helyezte. 1—1. / , '4 i A második félidő bajai góllal kezdődött. Morgós egy jó csellel becsapta Kovácsot és nyolc mé­terről higgadtan helyezett a jcibb alsó sarakba. 1—2. A gólt követően magához ra­gadta a kezdeményezést a baj­nokesélyes hazai gárda. Az 59. percben Magos fejese a lécen csattant. Egy perccel később Szeibert lövése kerülte el Farkas kapujának bal alsó sarkát. A 61. percben növelhette volna előnyét a BSK. Morgós 6 méterről az üres kapu mellé lőtt. A 75. perc­ben ismét a bajai csatár került óriási helyzetbe, de közelről Ko­vácsot találta el... Két perccel a mérkőzés befeje­zése előtt Magos Nyúl elé fejelte a labdáit, rziki a kiinduló kaput fe. je felett ívelt a hálóba. 2—2. A bajnokaspiráns otthonában a BSK együttese meglepetést oko­zott, amely még nagyobb is lehe­tett volna. Különösen a második játékrészben támadtak veszélye­sebben a kék-sárgák, mozgéko­nyabbak, lelkesebbek voltak. A vezetés megszerzése után 3 biztos gólhelyzetet is elpuskáztak, ami a 88. percbe^, megbosszulta ma­gát. összességében: a házigazdákra nézve hízelgő az eredmény, amely egyben a bajaiak dicsérete is. i Jók: Kovács, illetve Prikidá- novies, Morvái, Szőcs, Pintér, Evanics. Három fogat felborult, hármat kizártak Mérsékelt, érdeklődés kísérte az elmúlt hét végén Szekszárdon megrendezett dél-magyarországi kettesfogathajtó bajnokságot, amelyen huszonhárom fogat állt rajthoz. A verseny erősségére, magas színvonalára jellemző volt, hogy Fehér István, a múlt évi Alpesi Duna Kupa győztese csak á nyolcadik helyet tudta megszerezni, A Bács-Kiskun me­gyei hajtők a várakozásnak meg­felelően, jól szerepeltek, vala­mennyi versenyszámban az élme­zőnyben végeztek. EredményeKt . ' ‘berau tatás1"“' és" díjhajtás: 1. Szegedi Gábor (Kis­kunhalasi Határőr Dózsa) 28, 2. Berka (Bogyiszló) 28 (a jobb díj­hajtás döntötte el a sorrendet); 3. Aradi (Paks) 49, 4. Fehér. (Dom­bóvár) 40, 5. Böhler (Pécsi ÁG) 43, 6. Szabó E. (Orgovány) 46 ponttal. Maratonhajtás (három fogat felborult, közöttük volt Tormási Ferenc — Hetényegyháza — is. Hármat pedig ki kellett zárni. A megyebeliek közül Fekete Gyula orgoványi és Mészáros Illés nem tudta teljesíteni a feladatot. A maratonpálya ennek ellenére sem volt durva, csupán jó felkészült­séget kívánt lótól és hajtótól egy­aránt.) Eredmények: 1. Nyúl Zoltán (Kecskeméti TE), 2. Ju­hász El. (Kecel), 3. Guti (Hetény- egyháZa), 4. Berka, 5. Fehér (vala­mennyien 34 ponttal), 6. Toldi (KTE) 35 ponttal. Akadályhajtás (850 m-es pá­lyán, húsz akadállyal nehezítve). Első „nekifutásra” tizenöten vol­tak hibátlanok. Az összevetésben idő és verőhiba alapján dőlt el a sft'r'féttíL ‘EszerintT T. Tőid! 'SaíP dór (Kecskeméti TE) 0—0/179 má­sodperc, 2. Berka 0—0/179,2, 3. 'Szegedi 0—0/180,3' 4. Böhler 0— 0/187,3, 5. Aradi 0—0/188,9, 6. Ju­hász (Kecel) 0—0/189 másodperc­cel. Egyéni összetettben: 1. Berka János 62, 2. Szegedi 66, 3. Szabó E. 81, 4. Böhler 81, 5. Aradi 81; 6. Nyúl 82 ponttal. A csapatver­senyben: 1. Tolna megye 1Í3T, 2. KTE (Toldi, Nyúl). 168, 3. Kiskun­halas (Szegedi, Beszedics) 173 ponttal'. GOKART Második a magyar válogatott Szombaton és vasárnap Kecs­keméten a DUTÉP SC gokart stadionjában rendezték meg a gokartezók Duna Kupáját, ame­lyen hét nemzet 58 versenyzője állt rajthoz. >A nagy hőség, a ka­nyargós pálya alaposan próbára tette a gépeket és vezetőiket. : A nemzetek közötti csapatver­senyben . kellemes meglepetést okoztak a miagyar válogatott kar. tozói: túlszárnyalva az első forduló negyedik helyezését, az osztrákok mögött másodikok let­tek! A két kecskeméti, Rózsi és Boros magabiztos versenyzéssel járult hozzá a csapat jó szereplé­séhez. Eredmények: DUTÉP Kupa, C/2-es géposz­tály: 1. Volin (csehszlovák), 4. Szigetvárj (magyar). Cjl-es gép­osztály: 1. Reindl (osztrák). A/ 100-as géposztály: 1. Reindl, 9. Nagy (magyar). Nagy díj a Duna Kupáért: Cj 1-es géposztály: 1. Moser (cseh­szlovák), 2. Fojtik (osztrák), 3. Nagy (magyar). CI2-es géposz­tály: 1. Freiséner (osztrák), 2. Volin, ,3. Wiercohovski (lengyel). A nemzetek .közötti pontver­seny végeredménye: 1. Ausztria, 2. Magyarország, 3. NSZK, 4. Csehszlovákia. KÉZILABDA NB II. NŐI EREDMÉNYEK DUTÉP SC—Kiskunmajsa 22—11 (8—4) Kiskunmajsa, 200 néző. Vezet­te: Fekete, Kiss J. (jól) , DUTÉP SC: Kocsis — Peszmet 10, Gulyás, Molnár 2, Pátyi 6, Gutih 2, Szabó. Csere: Csizmás 1, Almási 1, Hegedűs, |3oda. Edző: Toókds Gyöjrgy. Kiskunmajsa: Gyurós — Ko­vács, Csábi 1, Vörös, Kazinczi 1, Csábrádi 1, Szellő 5! Csere: Far­kas, Nagy É. 1, Csendes, Szrkorá 2, Czinkóczi: Edző: Városi György.. Tolnai Vörös Lobogó—Jánoshal­ma 11—10 (5—9) Mőzs, 300 néző. Vezette: Hum­mel, "Tóth.- Jánoshalma: Fritsch — Sza.nyi, Rózsahegyi 1, Juhász 7, Debella 1, Mikó 1, Nagy. Csere: Erdész- Németh.1 .1 ■ Nagy balszerencsével játszot­tak a jánoshalmiiak < a második félidőben, összesen 16 alkalom­mal találták el a kapufát és a győztes gólt a hazaiak a , lefújás előtt 10 másodperccel lőtték. NB II. FÉRFIMÉRKÖZÉS Mezőhegyes—DUTÉP SC 28—27 (16—13) Mezőhegyes. Vezette: Dr. Gyön­gyösi, Tárnok (gyengén), s DUTÉP SC: Kővári— Horváth L. 5, Hájba 1, Fehér 1, Roinkó 5, Farkás 7,, Balázs 5, Horváth M. 3. Cs^re: Gacza, Dudás, Tóth K. Becker. Edző: Horváth Ervin. Nagyon fegyelmezetlenül játszott a kecskeméti csapat a' mezőny egyik leggyengébb, inkább' csak a szabálytalanságokból élő Me­zőhegyes ellen: Az utolsó perc­ben 28—27 állásnál a kecskeméti Farkás 7-est hibázott. A KSC-nek tapsolt a soproni közönség Sopron—Kecskeméti SC 2—2 (1—2) Sopron, 4500 néző, vezette: Sze­mes (Fekete, Karáth). Sopron: Lies kai — Fehér, Ben- kő, Vámos, Nagy — Czibula (Né­meth a 72. percben), Szalai (Der- csár a 72. percben), Wunder — Horváth II., Molnár, Horváth I. Edző: Gallbács Pál. Kecskemét: Erdei — Hoffmeis­ter, Gugyerás, Beles (Alberti a 37. percben), Mohovies — Móz- ner, Hájery-Pörögi—■ Soós -(Ra­vasz a szünetben), Supka, Goják. Edző: Szentannai József. Jól kezdett a KSC. A mérkőzés első 15 percében többet támadtak, mint a hazaiak, s az első komo­lyabb helyzet is a kék-fehér csa­tárok előtt adódott: Goják beadá­sát Supka'a bal oldali keresztléc. re fejelte. Két perccel később ismét a sokat mozgó Goják húzott el a bal oldalon, pontos beadását ez­úttal Supka a bal felső sarokba fejelte. 0—1. Váltakozó iramban folyt a ta­lálkozó. Feljöttek a hazaiak, de továbbra is a vendégek támadtak veszélyesebben. Am a 29. percben mégis egyenlített a Sopron. Egy tömörülés után az apró termetű Horváth II. négy méterről a jobb sarokba lőtt. 1—1. Nem sóikat kel­lett várni a kék-fehéreknek a ve­zetés újbóli megszerzésére. Pörö­gi mértani pontosságú labdával indította Gojákot, aki 16 méter­ről erős lövést küldött Bicskái há­lójába. 1—2. Az első félidő sajnálatos . ese­ménye: az addig jól játszó Beles megsérült, s le kellett cserélni. Fordulás után Wunder távoli lövését Erdei ütötte szögletre. Az ellentámadást követően a csere­ként beállt Ravasz jó helyzetben a kapu mellé lőtt. Az 56. percben a hazai csapat legjobbja, Horváth II. közelről a bal alsó • sarokba lőtt. 2—2. Még egy ideig támadásban ma­radtak a hazaiak — isimét Wun­der lövése okozott gondot Erdei­nek —, de az utolsó 20 percben a KSC játszott nagy fölényben. A 70. percben Ravasz kapott jó láb. dát a bal oldalon, de a lövés pil­lanatában elesett, öt perccel ké­sőbb a jobbszélső szabadrúgása centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot. A 80. percben Hájer már a 16-oson belül járt, aifiikor a hazai védők szabálytalanul sze­relték. A játékvezető meglepő íté­lete^ szabadrúgás a KSC javára a 16-os vonatáról... öt perecéi a befejezés előtt Hájer közelről a kapust találta teltbe. A kalandos, csaknem 12 órás utazás után fáradtan Sopronba érkező ikecskeméti játékosdk nem okoztak csalódást. Játékukkal többször is kiérdemelték a hazai közönség elismerését: a soproni nézők gyakran jutalmazták taps­sal ia formás kék-fehér akciókat. A küzdelmes, jó iramú mérkő­zésen, a korszerű labdarú­gást bemutató KSC közelebb állt a győzelemhez. Jók: Mózner, Hájer, Pörögi, Goják, illetve Horváth II., Wun­der. Az NB II állása 1. Volán 2. SZEOL AK 3. Siófok 4. Salgótarján 5. Hódmezőv. 6. Kecskemét 7. Kazincb. 8. Baja 9. Sopron 10. Szekszárd 11. Eger 12. Debr. Kin. 13. 22. sz. Volán 14. ózd 15. Ganz-MÁVAG 16. Nagykanizsa 17. Keszthely 18. Bauxitbányász 19. Dorog 20. Nagybátony Eredmények: 22. Eger—^Salgótarján 33 17 11 5 74—32 45 33 16 8 9 62—40 40 33 14 11 8 56—40 39 33 16 7 10 54—38 39 33 16 5 12 48—44 37 33 13 10 10 47—39 36 33 14 7 12 51—47 35 33 11 11 45—41 33 33 11 11 11 34—36 33 33 12 8 13 40—54 32 5 15 61—54 31 13 11 37—38 31 9 13 54—57 31 9 13 50—56 31 7 14 50—75 31 4 16 50—58 30 5 16 48—52 29 7 15 45—55 29 19 14 41— &0 23 4 21 41—82 20 Dorog 3—0, Kazinbarci­33 13 33 9 33 11 33 11 33 12 33 13 33 12 33 11 33 9 33 8 Volán- l—l ka—Szekszárd 2—2, Nagykanizsa- Keszthely 4—2, Hódmezővásárhely— SZEOL AK 0—0,' T. Bauxitbányász— Ózd 1—4, Nagybátony—Siófok 3—1, Ganz-MÁVAG—Debreceni Kinizsi 1—1. . MEGYEI BAJNOKSÁG KISKUNHALAS— KECÉL 6—2 (4—1) ­Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Varga (Miklós, Fricska). KAC-MEDOSZ: Pintér — Ba­logh, Tápai, Izsák, Mártha, Sző­ke, Fuksz, Körösi, (Sz. Kovács), Csincsák, Karsai, (Agócs),* Jójárt. E'dző; Rádi Zoltán. Kece(: Benedeczki I. (Bozóki) — Erdélyi, Benedeczki II., Mezei, Apró, Morvái) (Szvetnyik), Csá­szár, Fábián I., Sendula, Szabó G., Fábián II. Edző: Fábián Dezső. Gl.: Jójárt 2, Tápai, Fuksz, Kar­sai, Agócs, illetve Szabó 2 (egyet 11-esből). Ifjúságiak: KAC-MEDOSZ— Kecel 8—1. HARTA—KISKÖRÖS 54o (3—0) Harta, 800 néző. Vezette: Dobos (Kara, Németh). Harta: Csima —i Lehoczki, Kiss, Tilli,. Pavelkó, Lapu, Kecskeméti (Pandúr), ^Tenei, Csehi, Ármai, Bula (Horváth). Edző: Bleszák Sándor. . Kiskőrös: Szentesi — Vitek, Ba, Vadászi, Katzenbach, Lesták (Far­kas), Juhász, Sipiczki, Csővári, Kiss, Hajnák. Edző: Meskó István. Gl.: Csehi 3, Ármai 2. Ifjúságiak: Harta-^—Kiskőrös 8 —4. TISZAKÉCSKE— SOLTVADKERT 0—0 Tjszakécske, 350 néző. Vezette: Farkas (Szikszai, Vén). Ifjúságiak: Soltvadkert—Tisza- kécske 3—3 (2—1). MISKE—TASS 1—0 (0—0) Tass, 400 néző. Vezette: Czen- czik (Szabó S., Szabó J.). Miske: Niezner — Hubert, Do­hai, Baranyai, Hajerbacher, Czár (Baksa), Nagy, (Varga), Bedzsula, Petrecz, Bogárdi, Illés. Edző: Far­kas András. Tass: Zsorda — Pozsári, Csap­iár, Dervanics, Rapcsák, Hegedűs, Kosa (Erdői), Kiss, Vida, Muhi, Herceg. Edző: Nagy Ferenc. A 60. percben Petrecz szerezte a győztes gólt. 1—0. Ifjúságiak: Tass—Miske 7—2. AKASZTÓ­BAJAI TSZ SK 2—1 (1—0) 1983. május 24. • PETŐFI NÉPE • 7 TERÜLETI BAJNOKSÁG KECSKEMÉTI TE—MINDSZENT 4—1 (2—0) BAH. Kun B. SE—Gyula-mérkőzésen Miskovicz a 2-es számú Mohácsi lábai közt gurítja el a labdát. (Farkas Tibor felvételei) Kecskemét, 1200 néző. Ve­zette: Szeles. KTE: Kerpits — Lengyel, Puskás, Nagy- hegyesi, Csor­dás, Virágh (Szabó), Laka­tos, Seres, Hor­váth, Meszlé- nyi, Fürtös (Fe­ró). Edző: Czimmermann Gyula. 29. perc. Egyed pontos labdájá­val Lakatos in­dult meg és be­adását Meszlé- nyi a hálóba fejelte. 1—0. 33. perc. La­katos iramodott meg ismét, majd Fürtös­höz gurított, aki a kapus mellett helyez­te a labdát a hálóba. 2—0. 72. perc. A KTE védelme fellazult. Gábor a felezővonaltól egyedül vezette a labdát, s a kapust elfektetve köny- nyedén gurított a kapu közepébe. 2—1. 85. perc. Meszlényi sarokkal Szabó elé perdítette a labdát, aki a bal sarokba lőtte. 3—1. 90. perc. Feró beadását Lakatos egyből, a kapus fölött éles lövés­sel küldte a léc alá. 4—I. Az első félidőben a KTE telje­sen beszorította ellenfelét. A szü­net után kiengedett a kecskeméti csapat és 2—1 után a győzelem is veszélyben forgott. Jók: Kerpits, illetve Bánfi, Lő- rincz, Gábor. Kristóf Tibor H. Kun B. SE: Tóth J. — Ká­rász, Kollár, Balázs, Lipták, Mis­kovicz, Fenyvesi (Baranyi), Kato­na, Gál, Harsányi, Pásztor (Már­ton). Edző: Kurucz István. 20. perc. Gál harcolt ki egy lab­dát a félvonalnál. Egészen az alap­vonalig vitte, majd visszagurítot­ta Fenyvesi elé, aki 10 m-ről, ka­pásból lőtt á jobb alsó sarokba. 1—0. 28. perc. Szöglet után Cserháti fejese a kapufáról kipattant és Csorba 5 méterről a hálóba kotor­ta a labdát. 1—1. 75. perc. Katona szögletét Már­ton nagy erővel fejelte a léc alá. 2—1. LAJOSMIZSE— NAGYSZÉNÁS 2—1 (1—0) Nagyszénás, 500 néző. Vezette: Bubori. Lajosmizse: Kripkó — Hode- marszki, Rózsa, Mányoki, Helik, Márkli, Vajda, Kocsis, Domokos (Kiss), Soós (Janó), Kállai. Edző: Bende József. 10. perc. Hodemarszki indításá­val Domokos kiugrott a védők közül és a hálóba helyezte a lab­dát. 1—0. « 55. perc. A játékvezető 11-est' ítélt a hazaiak javára. A büntetőt Balogh értékesítette. 1—1. 68. perc. Vajda átadásával. Soós. futott el. Kicselezte a kapust és' megszerezte a győztes gólt. 2—1. Jók: Rózsa, Kripkó, Vajda, Hode­marszki, illetve Balogh, Szűcs. Gyurik József HONVÉD KUN B. SE— GYULA 3—1 (1—1) Kiskunfélegyháza, 800 néző. Vezette: Abonyi. 77. perc. Cserháti reklamálásért előbb sárga, majd piros lapot ka­pott. 82. perc. Harsányi a bal olda­lon lefutotta a védőket és éles szögből lőtt a hosszú sarokba. 3—1. Jók: Harsányi (a mezőny leg­jobbja), Miskovicz, Tóth, Lipták, illetve Ottlakán, Getkó. A területi bajnokság állása 1. H. Szabó L. SE 25 2. Békés 25 3. DEUEP SC 25 4. KTE 26 5. Gyulai SE 25 Jj.í^rosháza ' i ' 26 7. Szarvas - 25 ‘ 8. H. Kun B. -SE 25 9. SZVSE 25 10. Dömsöd 25 11. Szegedi D. 25 12. Lajosmizse 25 13. Nagyszénás 25 14. Mindszent 25 15. Füzesgyarmat 25 Eredmények: Békés Orosháza—Szegedi D. Dömsöd 5—0, DÉLÉP -mat 1—0. 15 7 3 53—17 37 13 8 4 41—20 34 12 10 3 39—24 34 12 9 5 50—39 33 13 7 5 49—41 33 12 8 6 33—-27 32 12 6 S44=35.30_ 7 9 9 40—39 33 7 9 9 29—32 23 7 9 9 28—38 23 7 8 10 51—42 22 6 6 13 35—38 18 4 6 15 25—52 14 5 4 16 25—59 14 1 6 18 19—67 t —Szarvas 2—0, 1—1, SZVSE— SC—Füzesgyar­TOTÓ A totó 21. heti eredménye 1. Hajdúik—Ljubljana 2—8 1 2. Partizán—Dinamo_ Zagreb törölve! 3. Rijeka—OFK Beograd 1—0 1 4. Vardar—Galenika 1—0 1 5. Velezs—Zs el jeznicsar 3—1 1 6. Vojvodina—Sdoboda Tuzla 2—1 1 7. Foggia—Varese 0-4 2 8. Lecce—Bologna 1—3 2 9. Monza—Catania 0—0 X 10. Palermo—Pistoiese 3—2 1 11. Perugia—Arezzo 3—0 1 12. ■Reggiana—Milan 2—3 2 13. Sambenedettese— Campobasso 2—1 1 14. Como—C a vese 3—0 1 +1. Lazio— Atalanta 2-4 1 A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 21. heti totónye­reményeik az illeték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 74 darab* a nyereményük egyenként 35 957 forint. Ezek közűd 13 plusz 1 ta­lálatos szelvény 69 darab, a nyere­mény és a jutalom együtt 48 811 fo­rint. 12 találatos 2851 darab, 622 fo­rint. 11 találatos 32 043 darab, 55 fo­rint. A 10 találatos szelvények száma 151987 darab, és ezekre egyenként 22 forintot fizetnek. A labdarúgó NB I állása 1. Rába *ETO 26 16 5 5 66—31 37 2. Bp. Honvéd 26 16 5 5 50—29 37 3. Ferencváros 26 16 4 6 67—43 3« 4. Ü. Dózsa 26 12 • 6 8 40—35 30 5. Csepel 26 10 10 6 41—39 30 6. Vasas 26 11 6 9 52—43 28 7. Tatabánya 26 8 10 8 37—34 26 8. Zalaegerszeg 26 7 9 10 31—36 23 9. Diósgyőr 26 7 9 10 30—39 23 10. Debrecen 26 7 9 10 29—39 23 U. MTK-VM 26 9 5 12 36—48 23 12. Haladás 26 8 7 11 24—36 23 13. Pécs 26 7 7 12 37—45 21 14. Nyíregyháza 26 6 8 12 22—33 20 15. Videoton 26 8 3 15 39—42 19 16. Békéscsaba 26 5 7 14 35—64 17 Akasztó, 400 néző. Vezette: Dö- mény (Franciskovics, Fehér). A 24. percben P. Szabó beadását Judák fejelte a hálóba. 1—0. A 65. percben Csehók 25 m-es sza­badrúgásból egyenlített. 1—1. A 71. percben Lehota egyedül tört kapura és a 16-oson belül buktat­ták. A . 11-est Kecskés lőtte a ka­puba. 2—1. Ifjúságiak: Akasztó—Bajai Tsz SK 4—2 JÁNOSHALMA— SÜKÖSD 1—0 (1—0) Jánoshalma, 300 néző. Vezette: Zsigó (Kovács, Csenki). A 21. percben Faddi 11-esből lőtte a mérkőzés egyetlen gólját. Ifjúságiak: Jánoshalma—Sü­kösd 3—3. KALOCSAI SE— IZSÁK 3—3 (3—1) Kalocsa) 200 néző. Vezette: Sza­lai (Blahó, Gerber). Kalocsa: Gojtán — Mácsai, Var- , jú, Tamás, Berta (Bajomi), Lajdi, dr. Mohácsi, Salacz, Matos (Niko- lics), Vén, Nagy. Edző: Molnár Ferenc. Izsák: Antal — Czirkos, Kai­mé* Bogdán, Boti, Nagy K., Tóth, Nagy O., Oláh, Bozsik, Németh. Edző: Szász Sándor. Góllövők: Nagy 2, Vén, illetve Németh, Boti, Bozsi. Ifjúságiak: Kalocsa—Izsák 4—0. KKFHÁZI SZÖVETKEZETI SE— H. SZAMUELY SE 2—1 (0—1) Kalocsa, !?00 néző. Vezette: Ka­zinczi (Nagy-Czirok, Nagy I.). Gl.: Kurucz 2, illetve Várszegi. Jók: Dongó, Kurucz, illetve Pesti, Várszegi. A megyei bajnokság állása 1. Kiskunhalas ■ 2. Soltvadkert 3. 'Miske 4. Izsák 5. Kiskőrös 6. Kalocsa 7. Tass 8. Jánoshalma 9. Harta 10. -Síikösd 11. Tiszakécske 12. Kkfh. Szöv. 13. Akasztó ■* 14. Kecel 15. -Bajai TSZ SK 16. H. Szám. SE t 27 14 9 ' 4 55—31 37 27 14 7 6 55—30 S5 27 15 5 7 52—36 35 27 Í4 5 8 43—35 33 27 14 5 8 43—42 33 27 10 18 7 47—37 30 27 9 12 6 27—21 30 27 11 6 10 36—44 28 27 9 9 9 52—40 27 27 11 4 12 35—45 26 27 8 9 10 43—37 25 27 8 9 10 38—43 25 27 9 6 12 32—47 24 27 6 7 14 33—46 19 27 . 6 5 16 28—47 17 27 2 4 21 30—74 8