Petőfi Népe, 1983. április (38. évfolyam, 77-101. szám)

1983-04-26 / 97. szám

1983. április 26 • PETŐFI NÉPE • í SPORT • SPORT BIRKÓZÁS A magyar mérleg: három aranyérem A közönség számolja a másod­perceket, aztán dudaszó. Hatalmas örömujjongás, taps. „Csikó” elve­ti magát a szőnyegen, aztán föl- ugrik, csinál egy szaltót. Letérdel, keze a magasban. Néhány perccel később egy má­sik' emlékezetes kép, az ered­ményhirdetésről. „A kötöttfogású Európa-baónokság 74 kg-os súly­csoportjában; Európa-bajnok: Kocsis Ferenc — Magyarország” Kocsis áll a dobogón. Hallgatja a Himnuszt. Látszólag egy arcizma sem rezdül, mégis küsz­ködik az elérzékenyüléssel. Pedig kemény fából faragták ... Megható pillanatok, képek az EB-röl, amelyek örökké emléke­zetesek maradnak. A szabadfogású birkózás +100 kg-os súlycsoportjában Bállá Jó­zsef által csütörtökön szerzett aranyérem mellé vasárnap a kö­töttfogású döntőkön Rácz Lajos és Kocsis Ferenc is feliratkozott az Európa-bajnokok listájára. A magyar versenyzők eredmé­nyei,-kötöttfogás: 48 kg: 3. Va­dász. 52 kg: Európa-bajnok: Rácz Lajos. 57 kg: 4. Sípos. 68 kg: 5. i>éteri 74 kg: Európa-bajnok: Ko­csis Ferenc. 82 kg: 5. Erdélyi. 90 kg: 4. Növényi, 100 kg: 2. Gás­pár. +100 kg: 2. Nagy. A pontversenyben a Szovjet­unió végzett az élen, 44 ponttal. 2. Bulgária 41, 3. Magyarország 36 ponttal. KARATE Három egyéni és egy csapatgyőzelem Kecskeméten, a Városi Sport- csarnokban szombaton délelőtt az első ízben megrendezett all-style szakág országos női egyéni és csa­patbajnokság selejtezőinek még kevés nézője akadt, ám délutánra, amikor a döntőket bonyolították le — a szomszédos labdarúgó- pályán folyó ' kettős mérkőzés el­lenére — megtelt a csarnok-néző­tere. A lelkes szurkolók szép ha­zai sikereknek örülhettek, hiszen az öt súlycsoport közül háromban a KTE női versenyzői szerezték meg az aranyérmet, és az öt dön­tő közül négyben valamilyen for­mában érdekeltek voltak a kecs­kemétiek. Eredmények: 48 kg: 1. Benkó Gabriella (KTE), 2. Csonka (Ka­posvári TK), 3. Antalik (Szegedi Tisza SE), 4. Giblák (KTE). 52 kg: 1. Bene Márta (KTE), 2. Csa­nádi (Pécs), 3. Gémesi (KTE). 56 kg: 1. Székely (Szegedi Tisza SE), 2. Zsebi (Szombathely), 3. Liptai (Esztergom), 4. Czanik (KTE). 60 kg: 1. Olajos Ildikó (KTE), 2. Senkár (Esztergom), 3. Tongori (Hunyadi SE). +60 kg: 1. Németh (Hunyadi SE), 2. Kovács J. (Hu­nyadi SE), 3. Németh K. (Eszter­gom). Csapatversenyben: 1. Kecske­méti TE (Bene Márta, Benkó Gabriella, Gémesi Csilla, Olajos Ildikó), 2. Szegedi Tisza SE, 3. Hunyadi SE, 4. Esztergomi Spar­tacus. • A Kecske­méten első' ízben rendezett karate all-style szakág női országos bajnokságán a Kecskeméti TE három versenyzője nyert aranyérmet. Képünkön a három női bajnok: Bene Márta, Olajos Ildikó és az edző mellett jobbról Benkó Gabriella. SAKK Az NDK-beli Tischbierek győzött Szombaton befejeződött Kecs­keméten a DUTÉP SC nemzetkö­zi sakk versenye. A 12. forduló eredményei: Lovas D.—Hradeczky 0:1, Dobrovolski—Gauglitz 1:0, Möíhring—Glatt 1:0. Döntetlenek: Kormányos—Sárosi, Gottardi— Lovass H Kluger—Csala, Tisoh- bierek—Pólyák. A 13. (utolsó) forduló: Glatt— Lovas D. 1:0, Gauglitz—Möhring 1:0. Döntetlenek: Pólyák—Dobro­volski, Csala—Tisohbzierek, Lo­vass I.—Kluger, Sárosi—Gottardi, Hradeczky—Kormányos. Végeredmény: 1. Tischbierek (NDK-beli) 9, 2. Dobrovolski (csehszlovák) 8,5, 3. Sárosi (DUTÉP SC) 7,5, 4. Möíhring (NDK-beli) 7,5, 5. Gauglitz (NDK- beli) 7,5, 6. Kluger (MTK-VM). A versenyen a kecskeméti Sáro­si Zoltán (DUTÉP SC) teljesítette a FIDE-mesteri normát. KÉZILABDA NB II DUTÉP SC—GANZ VILLANY 22—21 (11—11) NB II. férfi. Budapest. Vezette: Berecz, Szukop. DUTÉP SC: Kővári—Ronkó 4, Farkas 12, Beoker, Horváth M. 3, Horváth L. 2, Balázs. Csere: Gacza, Dudás, Fehér 1, Tótih K., Kovács. Edző: Horváth Ervin. Az újabb idegenben szerzett két pont azért is nagyon értékes mert szokatlanul durva játék­modorban küzdő ellenfelet győ­zött le‘ a kecskeméti csapat. Vé­gig szoros mérkőzésen az utolsó két percben sikerült megfordíta­ni a vesztésre álló találkozót. BP. AFOR SC—DUTÉP SC 21—15 (12—7) NB II. női Budapest. DUTÉP SC: Mairezi—Almási 1, Patyi 1, Takács 2. Guth 2, Pesz- met 9, Csizmás, Csere: Kocsis, Józsa, Molnár. Edző: Toókos György. A nagyabb tudású ellenfél előtt meg kellett hajolniak a kecske­méti női kézilabdázóknak. SZEGEDI TEXTIL— JÁNOSHALMA 22—15 (8—4) NiB II. női. Szeged, 100 néző, Vezette: Könczöl, Szarka. Jánoshalma: Fritsch—Szanyi, Juhász 12, Rózsahegyi 2, Kormá­nyos, Debella 1, Nagy. Csere: Er­dész, Király, Németh, A szegedi csapat jobban játszott és megérdemelten jnyert. A „kicsik” játéka a „nagyokét” idézte Hiába várta szombaton délután a Széktói Stadion közönsége fel­fokozott érdeklődéssel a magyar 21 éven aluli válogatott vendég- szereplését a kubai nemzeti ti­zenegy ellen, hiszen a mérkőzés végét jelző hármas bírói sípszót követően csalódottan állt fel he­lyéről a lelátó népe? A kilencven perc alatt ugyanis megmutatko­zott a mai magyar foci valameny- nyi gyengesége. Biztató jel pe­dig szinte nem is volt á „kicsik" játékában, amely többször is a „nagyok” utóbbi időkben nyúj­tott teljesítményét idézte, összes hibájával együtt. A kubaiak rendre megelőzték a magyarokat. Gyorsaságban, fe­jelni tudásban, lövőerőben mesz- sze felülmúlták a jó nevű élvo- naLbeli egyesületekben játszó ha­zaiakat. A 17. percben Kíprioh (akit a jövő nagy szélsőigérete- ként emlegetnek) egy lehelet fi­nom átadást úgy kezelt le a ka­putól 8 m-re, hogy az lábáról az alapvonalon túlra pattant. öt perccel később Csongrádi csak a kapufát találta telibe egy vé­LABDARÚGÓ NB II delmi hibát követően. A 38. perc­ben pedig egy korszerű, kevés érintésből felépített akció után, Massó hatalmas gólt lőtt kapás­ból a magyar kapuba. Az egy gól hátrány sem kész­tette nagyobb erőbedobásra a magyar fiatalokat. Sőt a fordu­lás után Grósztól Pereira elvet­te a labdát, beadását Rodriguez közvetlen közelről a kapufa mel­lé gurította... A sorozatos cserék sem segí­tettek. Mezey György legénysége gyakran elemi hibák sokaságával bosszantotta a közönséget. A lab­dák messze pattantak a magyar lábakról, az átadások rendszerint a társ mögé érkeztek, a lövések pedig magasan elkerülték Ruiz kapuját. A kubaiak? * Csiszolatlan gyé­mántok, amelyek ha szakavatott edző irányítása alá kerülnek, ha­marosan felzárkózhatnak a kö­zépmezőnyhöz. Ma még sokat reklamálnak, taktikailag sem ütik meg a nemzetközi mércét, viszont fantasztikus adottságok­kal rendelkeznek. Szabó Béla játékvezető min­dent megtett az egyenlítés érde­kében. Ügy tűnt meg sem próbál elfogulatlanul bíráskodni, s ez­zel többet ártott, mint segített a magyar csapatnak. összefoglalva a látottakat: a magyar utánpótlás kecskeméti játéka a még reménytelenebb jö­vőt sejtette! így aligha lép elő­rébb labdarúgásunk ... A mérkőzés jegyzőkönyve: Kuba válogatott—Magyar utánpótlás 1—0 (1—0) Kecskemét, 4000 néző. vezette: Szabó B. (Hazafi, Juhász). Kuba: Ruiz—Pedrozó, Loredó, Garrazíana, Jimenez. Delgadó. Gonzalez. Maya, Massó, Rodri­guez (Alonzó). Pereira, (Her­nandez). Edző: Luis Hernandez. Magyar utánpótlás-válogatott: Disztl P.—Grósz. Disztl L. (Pe- csics). Gere, Szabó. Horváth, Csongrádi (Szabados), Détári (Teodoru II.). Kiprich (Takács). Kurucz (Varga II.), Boda (Csehi). Edző: Mezey György. Kimaradtak a bajai helyzetek Kazincbarcika—Bajai SK 0—0 Kazincbarcika, 4000 néző. Ve­zette: Király (Ádám, Márton). Kazincbarcika: Ondrék — Far­kas T., Sztahon, Helgert, Fodor — Petrovics, Kálmán, Majoros — Fister (Koleszárik a 63. perc­ben), Munkácsi (Leskó a 63. perc­ben), Szép. Edző: Frenkó László. Bajai SK: Farkas — Glavatity, Szabó, Pintér, Popp -— Morvái, Evanics, Janicsák, Szőcs — Ta­kács (Bognár a 83. percben), Mor- gós (Kovács a 88. percben). Edző: Rónai Sándor. A hazai csapat lendült azonnal támadásba. A 6. percben Pintér csak kézzel tudta megállítani az elfutó Szépet, s ezért sárga lapot kapott a játékvezetőtől. A hazai csapat játszott ezután enyhe me­zőnyfölényben, de a támadásaik többnyire már a 16-os előtt el­akadtak a jól szervezett, ügyesen helyezkedő bajai védőkben. így — bár többnyire a bajai térfélen pattogott a labda — komoly helyzet nem adódott a Kazincbar­cika támadói előtt. Az ellentáma­dások viszont olykor,.zavart okoz­tak a hazaiak védelmében. A 19. percben például Szőcs előtt nyitva volt az út a kapu fe­lé, de kissé elhamarkodottan és gyengén lőtt, s ez nem okozott gondot a kapusnak. A szünet után sem változott a játék képe. Továbbra is a hazai csapat támadgatott, de a bajai kapu nem forgott veszélyben. Az 58. percben Morgós könnyen meg­szerezhette volna a bajaiaknak a vezetést. Egy gyors kiugrás után egyedül tört kapura. Balszeren­cséjére az utolsó pillanatban kis­sé hosszan szöktette magát és a kifutó Ondrék menteni tudott. ■ Válaszul a 68. percben az alig néhány perccel korábban beállt Leskó futott el. Beadását Kole­szárik fejelte a kapura, de Far­kas bravúros vetődéssel mentett. A bajai csapat taktikájával szemben a Kazincbarcika tehe­tetlennek bizonyult. Lassú, kö­rülményes támadásszövésük miatt a 90 perc alatt alig akadt valamirevaló helyzetiük. A bajai csapat fegyelmezetten, lelkesen küzdött. A megszerzett labdákat pontos adogatásokkal tartogatta, majd időnként hirtelen ritmus- váltással veszélyes ellenakciókat vezettek, s így — bár a mérkőzés nagyobb részében a bajai térfélen folyt a játék — a nagyobb gól­helyzetek mégis a hazaiak kapuja előtt adódtak, s kis szerencsével akár mindkét pontot elhozhatta volna a BSK. Jók: Ondrék, Koleszárik, Fodor, illetve Szabó, Pintér, Popp. Tax Imre A kapu előtt elfogyott a tudomány Furcsa, de szombaton délután a Széktói Stadionban az 1—0-ás arányú kubai győzelemmel vég­ződött előmérkőzés után senki sem volt elkeseredett. Igaz, ma­gyar sikert, sőt még csillogó játé­kot sem láthattak, de a kubai lab­darúgók lelkes játéka és olykor szinte valószínűtlennek tűnő gyorsasága, ruganyossága min­denkit magával ragadott. Annyi­ra, hogy a végén megtapsolták őket, s. a magyar utánpótlás vá­logatottat elfelejtették kifütyülni. A kubai fiúk aztán — érthetően jó hangulatban — beültek a né­zőtérre a kecskeméti szurkolók közé, nyilván azért, hogy meg­nézzék, mit tud szerdai legyőző­jük. Túlságosan sokat sajnos, ők sem láthattak. A KSC a hazai mérkőzéseken már .megszokott fergeteges rohamokkal kezdett. Helyzet is akadt, nem is egy, hi­szen a 9. percben Papp fejese csak alig valamivel suhant el a léc fölött. Nem sokkal később Somogyi beadása után Supka előtt nyílt lehetőség, de egyből próbálta a kapuba emelni, s ez is magasra sikerült. A 30. percben Goják beadását Mózner átlépte, s a labda pontosan Supka elé gu­rult, aki habozás nélkül kapura lőtte, de ez a labda is elakadt a gólvonal előtti tömörülésben. Közben a dorogi középpályások és támadók sem tétlenkedtek. Ha megszerezték a labdát, bizony nem lehetett tőlük egykönnyen „visszacsalogatni”, s mivel a KSC védelme a jobb oldalon erő­sen ingadozott, időnként meleg pillanatok adódtak Erd^i kapuja előtt is. A szünet után, amikor Ravasz személyében igazi szélső került a csapatba, merőben más lett a helyzet. Kicsit hasonlított is az előmérkőzéshez. azzal a különbséggel, hogy a dorogiak sem jobbak, sem gyorsabbak nem voltak, a KSC csatárai azonban éppen olyan tehetetlenek, mint az utánpótlás válogatott hasonló csapatrésze. Így aztán a kilenc szögleten és a négy—öt kihagyott helyzeten kívül nem maradt más elkönyvelni^ való. A nézőknek alig maradt más szórakozásuk, mint Aczél játékvezető hihetet­len tévedései, amelyek — bár köz­vetlenül nem befolyásolták az eredményt — önkéntelenül felve­tik a kérdést, hogy az amúgy is megingott játékvezetői tekintély­nek használ-e az ilyen? — SZ­ÁZ nb ii. Állasa 1. Volán SC 2. SZEOL AK 3. Salgótarján 4. Siófok 5. Kazincbarcika 6. Hódmezöv. 7. Kecskemét 8. Sopron 9. Eger 10. Baja 11. Szekszárd 12. D. Kinizsi 13. Keszthely 14. Bauxitb. 15. Ózdi Kohász 16. 22. sz. Volán 17. Dorog 18. Ganz-MAVAG 19. Nagykanizsa 20. Nagybátony Eredmények: 5 56—27 36 9 53—36 33 9 47—31 33 6 41—31 33 8 41—31 32 10 43—35 32 9 8 38—30 31 8 10 30—31 28 3 13 52—46 27 9 10 37—36 27 7 11 33—43 27 28 8 10 10 31—31 26 28 11 4 13 41—44 26 6 12 36—41 26 8 11 40—46 26 9 11 45—51 25 9 11 28—36 25 5 13 37—64 25 2 15 41—51 24 4 18 30—59 16 27 14 8 28 14 5 28 14 5 28 11 11 27 13 6 28 14 28 11 28 10 28 12 28 9 28 10 28 10 28 9 28 8 28 8 28 10 28 11 28 6 Nagykanizsa—Olaj­bányász 1—0, STC—Szekszárd 4—0, Volán—MAVAG 6—3, Bauxitbányász— Nagybátony 2—1, HMSE—Siófok 0—0, Sopron—Ózd 1—0, SZEOL AK—Eger 4—1. 22-es Volán—Keszthely 3—2. Területi labdarúgó­bajnokság Kecskeméti ITE—H. Kun Béla SE 2—1 (1—1) V Kecskemét, 600 néző, vezette: Guti (Szűr-Szabó, Dér). KTE: Kerpits — Szabó, Puskás, Petényi, Nagyhegyesi. Virágh, Bohács (Gyulai), Lakatos, Hor­váth, Meszlényi, Feró. Edző: Czlmmermann Gyula. H. Kun BSE: Gödör — Kárász, Vígh, Balázs, Vidács, Miskovicz, Gál (Jámborcsik), Katona, Mari, Harsányi, Lípták. Edző: Kurucz István. I 19. perc: A 25 méteres szabad­rúgásból kapu elé ívelt labdát Virágh fejjel csúsztatta a hálóba. 1—0. 25. perc: Gál közelről egyenlí­tett. 1—1. 51. perc: Puskás szabadrúgása a sorfalat érintve vágódott a ka­puba. 2—1. Közepes iramú, változatos mér­kőzésen a közel azonos képességű csapatok küzdelméből a szeren­csésebb került ki győztesen. A látottak alapján az eredmény igazságos. Jók: Puskás, Meszlé­nyi, illetve Mari, Harsányi. Kristóf Tibor A Lajosmizse szabadnapos volt. A TERÜLETI bajnokság Állasa 1. Szabó L. SE 22 12 7 3 44—15 31 2. Békés SE 21 11 8 2 38—16 30 3. Gyulai SE 21 12 6 3 44—32 30 4. Szarvas 22 11 6 5 47—26 28 5. Délép SC 22 9 10 3 35—24 28 6. KTE 22 10 8 4 42—34 28 7. Orosháza 22 11 6 5 29—22 28 8. Dömsöd 22 6 9 7 24—30 21 9. Szegedi Dózsa 21 6 7 8 42—35 19 10. Kun B. SE 21 5 8 8 32—33 18 11. Szegedi VSE 21 4 9 8 20—30 17 12. Nagyszénás 22 4 5 13 21—46 13 13. Lajosmizse 21 3 6 12 23—33 12 14. Mindszent 21 4 4 13 22—48 12 15. Füzesgyarmat 21 1 5 15 16—55 *• Szabadnapos: Lajosmizse TOTÓ A TOTO 17. HLTI EREDMÉNYE 1. Avellino—Pisa l—Q l 2. Cagliari—Cesena 0—& x 3. Fiorentina—Ascoli 1—ö 1 4. Intemazionale—Roma 0—0 x 5. Torino—Verona l—l x 6. Udinese—Sampdoria 0—4 2 7. Bologna—Campobasso 0—0 x 8. Catania—Como 0—0 x 9. Foggia—Reggiana 2—2 x 10. Lecce—Cavese 1—0 1 11. Monza—Arezzo 2—1 1 12. Perugia.—Milan 3—2 1 13. Varese—Atalanta 0—0 x + 1 Genoa—Napoli 0—0 x A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 17. heti totonye- remények az illeték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 14 darab,‘nyereményük egyenként 222 088 forint. Ezek közül a 13 + 1 találatos szelvények száma 9, a nyeremény és a jutalom együtt 337 242 forint. 12 ta­lálata 564 fogadónak volt, nyeremé­nyük egyenként 3675 forint. 11 talála­tos szelvény 6516 darab, nyereményük egyenként 318 forint. 10 találatot 44 528-an értek el, nyereményük egyenként 70 forint. A közölt adatok nem véglegesek. (MTI) Remények A lapzártaikor kapott hí­rek szerint Bobby Robson, az angol labdarúgó-váloga­tott szövetségi kapitánya nagy gondban van, mert sok a sérültje. Állítólag Robson és Woodcock is harcképtelen. Eszerint még lehetnek reményeink. Hogy egy „tisztes” vereséggel meg­ússzak ... MEGYÉI LABDARÜGÓ-BAJNOKSÁG SZÖVETKEZETI SE— SÜKÖSD 3—0 (1—0) Kiskunfélegyháza, 400 néző, vezette: Lavathy (Molnár, Zs. Nagy). Szöv. SE: Némedi — Vidéki, Majoros, Koczka, Tóth A., Don­gó, Petróczy, Tóth Cs„ Kókai. Kurucz, Szabó M. Edző: Vereb István. Siikösd: Szente — Stéger, Lógó Z., Koszorús, Szabó, Lakner (Né­meth), Rajcsics, Czener, Lógó I., Páncsics, Reich (Takács). Edző: Bújdosó Márton. 32. perc: Szabó M. kapu elé lőtt labdáját Dongó 5 méterről fejelte a hálóba. 1—0. 53. perc: Kókai átadásával Petróczi ugrott ki a védők közül, s 10 méterről a kapuba lőtte a labdát. 2—0. 70. perc: Szabó M. látványos cselsorozat végén a kapust is el­fektetve szerezte a Szövetkezeti SE 3. gólját. 3—0. Jók: Szabó M., Tóth S., Kókai, illetve Szen­te. Ifjúságiak: Szövetkezeti SE— Sükösd 5—0 (1—0). KISKUNHALAS— HARTA I—1 (1—1) Kiskunhalas, 300 néző, vezette: Miklós (Kiss Ä., Fricska). Góllövők: Karsai, illetve Cse­hi. Jók: Tápai, Juhász, illetve Sza­bó, Csehi. Ifjúságiak: Harta—Kiskunha­las 3—1 (2—0). AKAR/Th— SOLTVADKERT 2—1 (0—0) Akasztó, 900 néző, vezette: őrző, (Szabó S., Dobos). Akasztó: Ba — Török (Suhaj- da). Kőszegi, Polereczki, Kozma, P. Szabó, Kecskés, Thurzó, Ju- dák, (Endrődi), Lehota, Szabó G. Edző: Franczia László. Soltvadkert: Ma jer — Viszkok, Eiler, Galántai, Fritmann, Vin- decker, (Eifert), Lehr, Dávid, Szűcs, Tóth, Cseh. Edző: Tagai János. 55. perc: Dávid a hazaiak tér­feléről kapott egy labdát, melyet a szél segítségével nagy erővel lőtt a jobb felső sarokba (0—1). 85. perc: Thurzó szögletrúgá­sa után Eilert érintve Lehota sodorta a labdát a hálóba. (I—1). 89. perc: Lehota rövid szöglet­rúgása után P. Szabó küldte be a labdát és az elmélázó védők mellett Szabó Gábor a léc alá helyezte. (2—1). Jók: Kecskés, P. Szabó, Kősze­gi.“'Thurzó, illetve Májer, Eiler, Tóth. Ifjúságiak: Akasztó—Soltvad­kert 1—1. TASS—KALOCSA 2—2 (I—1) Tass, 450 néző, vezette:. Szabó J. (Ravai K., Kara). Góllövők: Rapcsák, ill.: Illés. Jók: Zsorda, Csapiár, ill.: Illés, Berta. TISZAKÉCSKE— KISKOROS 1—1 (0—0) Tiszakécske, 400 néző, vezette: Czenczik (Német S., Fazekas). A hazaiak az első félidőben sokat támadva számos gólhely­zetet teremtettek, eredménytele­nül. Szünet után a Kiskőrös bát­rabban támadott és egy szép tá­madás után egyenlített. Góllövők: Nász, ill.: Juhász. Jók: Varga, Domonics, Ézsiás, ill.: Szentesi, Hajnák, Boldizs. Kiállítva: Petróczi (Kiskőrös) reklamálásért az 51. percben, ill.: Juhász (Tiszakécske) utánrúgá- sért az 57. percben. Ifjúságiak: Kiskörös—Tisza­kécske 5—1 (4—1). BAJAI TSZ—MISKE 1—1 (l—l) Baja, 250 néző, vezette: Zsigó (Kovács, Csenki). A 20. percben Simon szerezte meg a vezető gólt, a hazai csa­patnak. Varga a 22. percben óriási kapushibából egyenlített. Jók: Simon, Csehók, ill.: Hayerbacher, Illés. Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz —Miske 5—1 (2—1). JÁNOSHALMA— IZSÁK 2—1 (1—1) Jánoshalma, 200 néző, vezette Papp (Tóth, Vincze). Jánoshalma: Bozsics — Bá­tyai, Angeli, Liliom, Török, Ádám T., Gieszinger, Juhász I., Faddi, Tóth, (Lencse), Kiss, (Ju­hász). Edző: Haász László. Izsák: Antal — Németh, Kal­már, Bogdán, Boti, (Tóth M.), Nagy K., Czirkos, Losonczi, Nagy O., Tóth J., (Oláh), Bozsik. Edző: Szász Sándor. Góllövők: Faddi, Juhász I., ill.: Nagy O. Ifjúsági eredmény: 1—0, a Já­noshalma javára. H. SZAMUELY SE— KECEL 2—2 a—1) Kalocsa, 200 néző, vezette: Francziskovics (Fehér, Nagy). Góllövők: Tóth, Rácz, ill.: Csá­szár, Juhász. A mérkőzésekről tudósítottak: Árvái Mihály, Maráczi László, Zsuffa Lajos, Nemcsényi János, Szabados János, Tax Imre, Far­kas Tibor, Kőszegi Ferenc. A megyei labdarugó-bajnokság állása 1. Kiskunhalas 23 12 8 3 44—25 32 2. Kiskőrös 23 13 5 5 46—33 31 3. Miske 23 12 5 6 42—SS 11 4. Izsák 23 14 1 8 40—32 29 5. Soltvadkert 23 11 6 6 48—29 28 6. Kalocsa 23 9 9 5 40-29 27 7. Tass 23 7 11 5 24—19 25 8. Jánoshalma 23 9 6 8 33—37 24 9. Harta 23 7 8 8 43—38 22 10. Sükösd —23 9 4 10 25—40 22 11. Tiszakécske 23 7 7 9 38—31 21 12. Kkfh. Sz. SE 23 6 8 9 33—38 28 13. Akasztó 23 7 5 11 28—41 19 14. Bajai Tsz SK 23 6 5 12 25—37 17 15. Kecel 23 5 6 12 26—36 18 16. H. Szám. SE 23 1 4 18 26—64 6