Petőfi Népe, 1983. április (38. évfolyam, 77-101. szám)

1983-04-19 / 91. szám

1983. április 19. • PETŐFI NÉPE • 1 SPORT• SPORT .SPORT • SPORT Csak a „színpad” változott, az előadás nem • Nyilasi szabadrúgás-gólja után Szentes emeli kezét a magasba. (Farkas Tibor (elvétele) Vasárnap délután a Népstadion­ban mintegy 15 ezer néző figyelte a helikoptert, amellyel a labda érkezett a Magyarország—Luxem­burg EB-selejtező mérkőzés­re. Az ünnepélyes kezdés után a szurkolók ünnepi folytatásban, gólözönben és sziporkázó játék­ban reménykedtek. Nos, a gólözön végül is megva­lósult. A 6—2 legalábbis nem mindennapi eredmény a labdarú­gásban. Persze, nem mindegy, hogy ki ellen rúg ennyit a magyar csapat. A luxemburgiak döntő többsége lelkes amatőrökből áll, akik csak hobbiból focizgatnak. A magyar játékosok hivatásként űzik ezt a játékot, így már nem olyan sok az a négy gól különb­ség! ... Különösen nem, ha mindehhez hozzávesszük a mutatott teljesít­ményt is. A luxemburgi védelem nevetséges hibája kellett ahhoz, hogy a 23. percben végre Defrang kapus hálójába kerüljön a labda. Tíz perccel később Nyilasi szabad­rúgásánál állt fel rosszul a ven­dégek sorfala — máris két góllal vezettünk. A 37. percben Kiss László távoli lövését nézte el Def­rang, s így háromgólos előnnyel fordult a két együttes. Szünet után tíz percen át semmi sem történt. Ezután két perc alatt a magyar védelem is bebizonyítot­ta, hogy képes a luxemburgiak­hoz hasonló elképesztő hibákra: két gólt rúgtak, a vendégek. Ezután kicsit „felébredt” a ha­zai gárda, Szentes egyéni akciója és Nyilasi újabb szabadrúgása után, Burcsa állította be a vég­eredményt. A 70. percben Hannich büntetőt lőhetett: Defrang kiütöt­te a labdát, a befutó Szentes — valószínűleg a helikopterre akar­ta visszarúgni a labdát — maga­san lőtt a kapu fölé. A csapatból egyedül Nyilasi tel­jesítménye dicsérhető, mellette Garaba játszott magabiztosan. A többi magyar labdarúgó adós ma­radt a jó játékkal. Ennek ellenére Mészöly Kálmán szövetségi kapi­tány azt nyilatkozta, hogy „sze­retnénk 30 esztendő után jó ered­ményt elérni a Wembley-ben”. így — nehéz lesz ... A mérkőzés jegyzőkönyve: Magyarország—Luxemburg 6—2 (3—0) Népstadion, 15 ezer néző, vezette: Azzopardi (máltai). Magyarország: Katzirz — Péter, Kerekes, Garaba, Tóth, Hannich, Nyilasi, Póczik (Burcsa), Hajszán, Kiss, Pölöskel (Szentes). Luxemburg: Defrang — Michaux, Bossi, Dresch, Meunier, Girres, Schreiner (Nürenberg), Weis, Malget (Wagner), Riter, A. Schreiner. Góllövők: Nyilasi (2), Szentes, Haj­szán, Kiss, Burcsa, ill. Reiter, Malget. AZ EB-SELEJTEZO III. CSOPORTJÁNAK ÁLLÁSA: 1. Anglia 4 2 2 ­14— 2 6 2. Magyarország 2 2 — 12— 4 4 3. Dánia 2 1 1 ­4— 3 3 4. Görögország 3 1 1 1 2— 3 3 5. Luxemburg 4­- 4 5— 25­Egy öngólra tellett A Bajai SK a Sopron együtte­sét fogadta szombaton délután. A BSK vezetői és szurkolói bíztak a sérülések miatt, kényszerűség­ből felforgatott csapatban, hogy lelkesedéssel ellensúlyozzák a vendégek nagyobb tudását. Az első percekben nem is volt gond. Morvái és Morgós veszé­lyeztette Horváth kapuját, majd a 30. percben sikerült a kék-sár­gáknak a vezetést is megszerez­niük. Morgós játszott a jobb ol­dalon induló Takács elé, akinek a lövését a soproni kapus csak kiütni tudta. Ekkor érkezett oda nagy lendülettel Fehér, s róla saját kapujába perdült a labda. Ezután meglepetésre a vendé­gek kerültek fölénybe. Szalai ve­zérletével egyre-másra vezették a veszélyes támadásokat MajZ- Íli|gejj^pt^®f|. Akarásuk ,a 3V percbervnénStfogóllá. Ekkor Szá­lai* beadásápvflfJöiíp elvétette, s Horváth II. egyből a jobb sarok­ba lőtte a labdát. Az első félidőben nem is tör­tént több említésre méltó ese­mény. A játék színvonala jócskán elmaradt a várttól, a mérkőzés irama sem volt valami erős. Ügy tűnt, mindkét csapat szívesen be­fejezné már a találkozót... Fordulás után tíz percet kel­lett várni az első helyzetre. Mor­gós 25 méteres szabadrúgása ke­Szombaton délután nagy lehe­tőség kínálkozott a Kecskeméti SC labdarúgói számára: ha ott­honában legyőzik a Szekszárd csa­patát, akkor megtarthatják elő­kelő második helyezésüket, s né­mi lépéselőnybe kerülnek vetély- társaikkal szemben. A mérkőzés első percei egy olyan hosszú távú atlétikai ver­senyre hasonlítottak, amelyen senki sem vállalja az élen futó szerepét. Mindkét együttes több­nyire védekezett, a másiknak fel­kínálva a kezdeményezést. A ha­todik percben először Hájer ka­páslövése okozott gondot Hujbert- nek, de az ellentámadás után már Erdei fogta a fejét: Dienes gyen­gécske lövését követően Gugye- rás térdéről csörgött a labda a kecskeméti hálóba ... Az első félidőben jószerivel több dolga nem is akadt a kecs­keméti kapuvédőnek. A Szek­szárd védekezett, a KSC táma­dott — eredmény nélkül. Gyá­moltalan volt a kék-fehérek csa­tárjátéka: Ravasz megijedt az első keményebb szereléstől, s ez­után csak ugrándozott, Papp el­képzeléseit nem értették meg társai, Gojak pedig kivonta ma­gát' a játékból t » • Szünet után az első percben úgy tűnt, fordul a kocka. A KSC támadott, de Mózner (többször is),' Papp és Ravasz hibázott gól­helyzetben. Azután a 62. percben magyar kapott jó labdát (igaz lesről indult), s a kifutó Erdei fölött emelte a hálóba a hazaiak második gólját. Hét perccel ké­sőbb Fréppán (nemrégen még az édesapja kergette a labdát a lila­fehér csapatban) többször . is megforgatta Gugyerást, s a kifu­tó- Erdeit becsapva háromra nö­velte a szekszárdi előnyt. A 73. percben Goják kapáslö­vése talált utat Hujbert kapujá­ba. Már csak negyedóra volt hát­ra, de még ígv is lett volna al- .... . . í ( rülte el a soproni kaput. A 66. perc eseménye, hogy Vámos sár­ga lapot kapott, majd három perccel a lefújás előtt Morgós elől az utolsó pillanatban vágták ki á labdát a soproni védők. A két együttes összecsapása csalódást okozott a bajai szur­kolók számára. A hazaiak ugyan lelkesen játszottak, de félszegen, inkább a kapu védelmét helyez­ték előtérbe. A támadásokra ke­vesebb erőt fordítottak. A vendé­geken látszott, hogy egy pontért utaztak Bajára, s teljesen elége­dettek voltok a végeredménnyel, így aztán mindenki jpl járt, csak a szurkolók nem, akiit a gólok, és a jó játék reményében látogattak el a stadionba. Ismét csalódniuk kellett!... • A-fftfrköfi* fcW^fi&VÓMAjjiv i ' Bajai S^^opróii'l—l s^rí^ Bátisf,'' ~350O * néző,r ’ vezette: Bogyó (Rox'in, Kokavecz). BSK: Majzlinger — Tumó, Szabó, Pintér, Popp, Morvái, Evanics, Jani- csák, Takács, Morgós, Kovács (Bog­nár a 60. percben). Edző: Rónai Sán­dor. Sopron: Horváth —“ Fehér, Benkó, Nagy, Vámos, Czibula (Wunder a 74. percben), Horváth II., Németh, Sza^ lai, Fűzi, Dercsár (Molnár a 62. perc­ben). Edző: Galbács Pál. Góllövők: Fehér (öngól) és Horváth II. Jók: Takács, ill. Szalai, Horváth II. Tax Imre kálóm az egyenlítésre! Somogyi, Papp azonban továbbra sem cél­zott pontosan. Így a találkozó le­fújását követően a szekszárdi ,.csikócsapat” játékosai örülhet­tek a győzelemnek. A KSC azért vesztett, mert já­téka nélkülözte azt az elszántsá­got, amely Baján és Szegeden a győzelemhez segítette a kék-fe­héreket. Mindemellett égető gon­dok mutatkoztak a KSC védel­mében és csatársorában is. Szek- szárdon mindössze Hájer és a szünet után beállt Nagy játszott elfogadhatóan. A többiek? Ha már atlétikai hasonlattal kezd­tük; futottak még ... A mérkőzés jegyzőkönyve: Szekszárd—KSC 3—1 (1—0) Szekszárd: Hujbert — Tapaszt!, Bonnyai, Weitner, Tóth, Dienes (Stumpf), Kresz, Megyeri, Varga, Freppán, Magyar. Edző: Formaggini Károly. KSC: Erdei — Hoffmeister, Gugye- rás, Mohovics, Andreidesz (Nagy), Somogyi, Hájer, Mózner, Ravasz (Horváth), Papp, Goják. Edző: Szent- annai József. Rajtmár István AZ NB II. ÁLLASA 1. Volán 26 13 8 5 50—24 34 2. Siófok 27 11 10 6 41—31 32 3. SZEOL AK 27 13 5 9 49—35 31 4. Salgótarján 27 13 5 9 43—31 31 5. Kazincbarcika 26 13 5 8 41—31 31 6. H.-vásárhely > 27 14 3 10 43—35 31 7. Kecskemét 27 11 8 8 38—30 30 8. Eger 27 12 3 12 51—42 27 9. Szekszárd 27 10 7 10 33—39 27 10. Baja 27 9 8 10 37—38 26 11. D. Kinizsi 27 8 10 9 31—30 26 12. Keszthely 27 11 4 12 39—41 26 13. Sopron 27 9 8 10 29—31 26 14. Ózd 27 9 8 10 40—45 26 15. G.-MÁVAG 27 10 5 12 34—58 25 16. Bauxitb. £1 27 9 6 12 34—40 24 17. Dorog 27 8 8 11 28—36 24 18. 22. sz. Volán 27 7 9 11 42—49 23 19. Nagykanizsa 27 10 2 15 40—51 22 20. Nagybátony 27 6 4 17 29—57 16 Eredmények: Dorog—Volán SC 0—0, Ganz-MÁVAG—T. Bauxitbá­nyász 2—1, Nagybátony—Hódmezővá­sárhely 0—1, Siófok—Nagykanizsa 5—0, Debreceni Kinizsi—Kazincbar­cika 0—0, Ózd—Eger 1—0, SZEOL AK —22. sz. VQlán 2—1, Keszthely—Salgó­tarján 0—1. Területi bajnokság HONVÉD KUN B. SE— HONVÉD SZABÓ L. SE 0—0 Kiskunfélegyháza, 700 néző. Ve­zette: Ancsin. H. Kun B. SE: Gódor — Kárász, Viga, Balázs, Vidács L., Misko- vicz, Katona, Harsányi, Jámbor- csik, Gál (Lipták), Ladányi (Tóth J.). Edző: Kurucz István. Jók: Katona, Balázs, Kárász, Vi­dács L., illetve Szabó, Czanka, Csalmánosi. Farkas Tibor MINDSZENT— LAJOSMIZSE 1—0 (0—0) Mindszent, 300 néző. Vezette: Szeles. Lajosmizse: Kripkó — Helik, Csima, Rózsa, Ábel, Diószegi (Kál­lai), Hodemarszki, Márkli, Domo­kos, Kocsis, Kiss Gy. (Soós). Ed­ző: Bende József. A 88. percben egy ellentáma­dásból Olasz a hazaiaknak szerez­te meg a győzelmet jelentő rgólt. Jók: Hegedűs, Góbpr, Tóth, illet­ve Csima, Márfiíii. Gyurik József KECSKEMÉTI TE— OROSHÁZI MTK 2—1 (2—0) Orosháza, 800 néző. Vezette: Kubatovics. KTE: Kerpits — Szabó, Puskás, Petényi, Parti, Lakatos, Virágh, Horváth, Bohács (Nagyhegyesi), Meszlényi, Feró. Edző: Czimmer- mann Gyula. 4. perc. Meszlényi a félvonal közelében négy védő közül ugrott ki. Nagy lendülettel vezette az alapvonalig a labdát, majd vissza­gurított és Horváth a II-es pont­ról, kapásból bombázott a léc alá. 1—0. 29. perc. Ismét Meszlényi ugrott ki a védők közül. Kissé balra hú­zódva elfutott. A 16-os magassá­gában Bohácshoz továbbított, aki két remek csellel becsapta a vé­dőket és nagy gólt lőtt a felső sa­rokba. 2—0. A 93. percben egy előreívelt lab­dából Bacsa szépített. 2—1. Jók: Puskás, Meszlényi, Feró. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Gyulai SE 20 12 6 2 43—29 30 2. Szabó L. SE 21 11 7 3 41—14 29 3. Békési* SE 20 10 8 2 35—16 28 4. DÉLÉP SC 21 9 10 2 34—22 28 5. Orosháza 2Y 11 6 4 29—21 28 6. Szarvas 21 10 6 5 46—26 26 7. KTE 21 9 8 4 40—33 26 8. Dömsöd 21 6 9 6 24—29 21 9. Kun B. SE 20 5 8 7 31—31 18 10. Szegedi D. 20 5 7 8 40—34 17 11. SZVSE 20 3 9 8 15—30 15 12. N.-szénás 21 4 5 12 21—43 13 13. Lajosmizse 21 3 6 12 23—33 12 14. Mindszent 20 3 4 13 21—48 10 15. F.-gyarmat 20 1 5 14 16—50 7 Szabadnapos: Füzesgyarmat. Megyei labdarúgó-bajnokság Kalocsa—Jánoshalma 2—2 (2—1) Kalocsa, 300 néző, vezette: Nagy L. (Lahó, Márton). Kalocsa: Deák — Varjú, Pécsi, Matos, (Salacz), Illés, Lajdi, Ber­ta, Szigeti (Vén), Nagy, dr. Mo­hácsi, Kákonyi. Edző: Molnár Fe­renc. Jánoshalma: Bozsics — Ádám, Faddi, Tötök, Bátyai, Angeli, Szöllősi, Liliom, Juhász I. (Ju­hász II.), Tóth I., Kiss (Tóth II.). Edző: Haász László. Góllövők: Nagy, Matos, Illetve Bátyai, Szöllősi. Jók: Varga, Laj­di, illetve Angeli, Liliom, Bá­tyai. Ifjúságiak: .Kalocsa—Jánoshal­ma 4—0. Kiskunhalas—Akasztó 5—1 (3—0) Kiskunhalas, 300 néző, vezet­te: Kiss B. (Csenki, Zsigó). Góllövők: Karsai, Agócs 2—2, Fuksz (11-esből), illetve Kecskés (1,1-esből). Jók: Pintér, Tápai, Cs. Kovács, Fuksz, illetve Ba, Kő­szegi, P. Szabó. Ifjúságiak: Kiskunhalas— Akasztó 3—2. Bajai Tsz SK—Kecel I—0 (1—0) Kecel, 300 néző, vezette: Sza­bó S. (Németh, Kara). Góllövő: Tripolszki. Jók: Taub, Csehók, Barcs, illetve Bozóki, Ap­ró. Ifjúságiak: Kecel—Bajai Tsz SK 1—1. Izsák—Tiszakécske 3—1 (0—1) Izsák, 300 néző, vezette: Far­kas (Molnár, Sendula). A házigazdák a második fél­időben mutatott játékuk alapján, megérdemelten vágtak vissza az ősszel Tiszakécskén elszenve­dett vereségért. Góllövők: Losonczi (2), Nagy, ill. Ézsiás. Jók: Németh, , Boti, Nagy, ill. Domonics, dr. Kisjuhász, Ézsiás. 1Ifjúságiak: Izsák—Tiszakécske 2—0. Harta—Tass 1—0 (0—0) Harta, 200 néző, vezette: Papp dr. (Gerber, Tóth). Sok hibával tarkított, alacsony színvonalú1 mérkőzés. Góllövők: Jenei. Jók: Halász, Jenei, ill. Kása. Ifjúságiak: Harta—Tass 3—1. Miske—Kkfházi Szövetkezet 3—3 (1—1) Miske, 400 néző, vezette: Szik- szai (Biácsi, Vén L.). Miske: Niezner — Baranyai, Dobai, Hubert, Hayerbacher, Bak- sa, (Illés), Varga, Bedzsula, Pet- recz, Bogárdi, Miskolczi, (Sörfő­ző). Edző: Farkas András. Szövetkezeti SE: Némedi — Vi­déki Majoros, Koczka, Tóth, Don­gó, Petróczi, Tóth Cs., Kókai, Ku­rucz, Szabó M.. Edző: Veréb Ist­ván. Góllövők: Petrecz (2), Varga (1), ill. Kurucz (3). Jók: Bedzsu­la, Petrecz, ill. Kurucz, Tóth Cs. Ifjúságiak: Szövetkezeti SE— Miske 6:1 (2—1). Kiskőrös—Szamuely SE 5—2 (2—1) Kiskőrös, 700 néző, vezette: Varga J. (Horváth, Kiss A.). Az ötödik percben büntetőből a vendégek szereztek vezetést, de ezután a hazai csatársor megold­hatatlan feladat elé állította a Szamuely SE védelmét. A ha­zaiak ilyen arányban is megér­demelten győztek. Góllövők: Petróczi (11-esből), Ba (2), Juhász, Vadászi (11-es- ből), ill. Tóth (11-esből), Rúcz. Jók: Juhász, Ba, Vadászi, ill. Pesti, Tóth. Sükösd—Soltvadkert 1—0 A mérkőzésről nem kaptunk tudósítást. Tudósítottak: Kőszegi Ferenc, Ár­vái Mihály, Stubner József, Gál Ist­ván, Szőnyi Károly, Kiss János, Biá­csi Sándor. A MEGYEI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Kiskunhalas 22 12 7 3 43—24 31 2. Kiskőrös 1 22 11 6 5 45—32 30 3. Izsák 22 14 1 7 39—30 29 4. Soltvadkert 22 11 6 5 47—27 28 5. Miske 22 12 4 6 40—30 28 6. Kalocsa 22 9 8 5 38—27 26 7. Tass 22 7 10 5 22—17 24 8. Jánoshalma 22 8 6 8 31—36 22 9. Sükösd 22 9 4 9 25—37 22 10. Harta 22 7 7 8 42—37 21 11. Tiszakécske 22 7 6 9 37—30 20 12. Kkfházi Sz. SE 22 5 8 9 30—38 18 13. Akasztó 22 6 5 11 26—40 17 14. Bajai Tsz SK 22 6 4 12 24—36 16 15. Kecel 22 5 5 12 24—34 15 16. H. Szamuely SE 22 1 3 18 24—62 5 CSELGÁNCS Három kecskeméti bajnok Budapesten, a Körcsarnokban rendezték meg szombaton és va­sárnap az országos egyéni csel­gáncsbajnokságot. A KSC ver­senyzői nem vallottak szégyent. Három bajnoki aranyéremmel és több értékes helyezéssel tér­tek haza. Szombaton Nagysoly- mosi és Szabó Miklós is teljesí­tette, amit joggal elvártak tőlük, és biztosan szerezték meg a baj­noki aranyérmet. Vasárnap a 60 kg-os súlycsoportban Tóth Lász­ló véghezvitte azt, amit még ed­zője is csak titokban remélt. Nagy ellenfeleit sorra legyőzve lett el­ső, csak sajnálni tudjuk, hogy az egyik vetélytárs, az újpesti Buj- kó átesett a súlyhatáron, mert ezen a napon ő sem bírt volna a lelkes és tehetséges kecskeméti cselgáncsozóval. íEredmények: 60 kg. Bajnok Tóth László (KSC), 2. Gercsák (MVSC), 3. Ko­rányi (Bp. Spartacus) és Putter (Gyónt Dózsa). 65 kg. Bajnok Tóth B. (Tata­bánya), 2. Mészáros (Bp. Hon­véd), 3. Fürjész (SZEOL AK) és Horváth (SZEOL AK), 5. Kin­cses (KSC. 71 kg. Bajnok Darók (Bp. Spar­tacus), 2. Gábor (Tatabánya), 3. Boskovitz (Bp. Honvéd) és Sta- ráka (Tatabánya). 78 kg. Bajnok Nagysolymosi Sándor (KSC), 2. Kovács G. (Deb­receni D.), 3. Németh (Bp. Spar­tacus) és Verbói (Bp. Honvéd), 5. Kersics (KSC). * 86 kg. Bajnok Szabó Miklós (KSC), 2. Czinege (Ű. Dózsa), 3. Tóth (Ű. Dózsa) és Petrányi (Ű. Dózsa). 95 kg. Bajnok Molnár (Bp. Spartacus), 2. Szepesi (Ű. Dózsa), 3. E. Kovács J. (KSC) és Sefcsik (Debreceni D.). +95 kg. Bajnok Boda (Ű. Dó­zsa), 2. Tolnai (Bp. Spartacus), 3. Ozsvár (Bp. Honvéd) és Dubov- szki (Bp. Spartacus). Abszolút kát.: Bajnok Szepesi (Ü. Dózsa), 2. Tolnai (Bp. Spar­tacus), 3. Dubovszki (Bp. Sparta­cus) és Petrovszki (H. Szalvai SE). A pontversenyben: 1. Bp. Spar­tacus 42, 2. Ü. Dózsa 36, 3. KSC 27 pont. Négy országos csúcsot úsztak Aranyhomok elnevezésű egyéni uszonyos és búvárúszóversenyt rendeztek Kecskeméten, amelyen 13 egyesület 236 versenyzője vett részt, három korcsoportban. A kecskeméti MHSZ ÉBKM Vízmű versenyzőinek eredményei, gyer­mek korcsoport, fiúk, 100 m uszo­nyos úszás: 4. Kovács 1:08.7. Lá­nyok: I. Bende Kornélia 1:02.3 — országos csúcs, 4. Varsányi 1:05.0, 6. Molnár 1:05.4. 400 m, fiúk: 4. Kovács 5:31.3. Lányok: 1. Bende Kornélia 4:50.8 — országos csúcs, 4. Molnár 5:05.1, 6. Varsányi 5:10.0. 4x50 m váltó, fiúk: 2. Víz­mű 2:12.5. Lányok: 1. Vízmű (Ben­de, Molnár, Zima, Varsányi) 1:59.3 — országos csúcs. Serdülők, fiúk, 25 m búvár­úszás: 4. Tóth és Szebellédi 11.8. Lányok: 3. Megyési 10.8, 5. Cza- gány 11.8. 200 m uszonyos úszás, lányok: 5. Megyesi 2:09.5, 6. Cza- gány 2:09.9. 400 m fiú uszonyos úszás, lányok: 5. Czagány 4:38.9. 4x100 m váltó, fiúk: 5. Vízmű 4:04.8. Lányok: 4. Vizmű 4:06.5. Ifjúságiak, 50 m búvárúszás, lá­nyok: 4. Kecskeméti, Bérezi 22.3, 6. Zombori 22.4. 100 m uszonyos úszás, lányok: 3. Zombori 51.0, 5. Kecskeméti 52.2. 400 m búvár­úszás, lányok: 2. Zombori 4:34.5, 5. Kecskeméti 4:44.2. 4x200 m vál­tó; lányok: 1. Vízmű (Zombori, Kecskeméti, Mányoki, Bérezi) 7:49.5 — országos csúcs. A kubai labdarúgó-válogatott Kecskeméten A hazánkban tartózkodó kubai labdarúgó-válogatott vasárnap ér­kezett Kecskemétre, s már edzést is tartott. A Széktói Stadion gyep­szőnyegének kipróbálása nem volt véletlen, hiszen az együttes a hé­ten kétszer is pályára lép Kecske­méten. A mai dorogi edzőmérkő­zés után, szerdán 17 órakor a KSC NB Il-es csapata lesz az ellenfele. A kubaiak csütörtökön Tiszakécs- kére látogatnak, majd pénteken újabb edzés következik Kecske­méten. Szombaton 15 órakor pe­dig a magyar utánpótlás-váloga­tott ellen lépnek pályára. Ezt kö­vetően kerül majd sor a KSC— Dorog NB Il-es találkozóra. RÖVIDEN SAKK A DUTÉP SC nemzetközi sakk­versenyének eredményei: 6. forduló: A csoport: Lancz— Varasdy 1:0, Sawadkouhi—Bran­dies 0:1, Forgács—Salánki 0:1, Jasnikowski—Perecz, Erdélyi— Dobosz döntetlen. B. csoport: Lo­vas D.—Csata 1:0, Lovass I.-—Pó­lyák 0:1, Sárosi—Gauglitz 0:1. Döntetlenek: Hradeczki—Glatt, Kormányos—Möhring, Gottardi —Dobrovolsiki, Kluger—Tischbie- rek. 7. forduló: A csoport. Salánki —Erdélyi 0:1, Perecz—Lane 1:0. Döntetlenek: Dobosz—Jasnikows­ki, Brandies—Forgács. Függő: Varasdy—Sawadkouhi. Az állás: Perecz, Dobosz, Jas­nikowski 5—5, Erdélyi 4,5 pont. B csoport Tischbierek—Lovas D. 1:0, Möhring—Gottardi 1:0, Pó­lyák—Sárosi 0:1. Döntetlenek: Dobrovolski—Kluger, Glatt— Kormányos, Gauglitz—Hradeczky, Csala—Lovass I. Az állás: Tisch­bierek 5,5, Dobrovolski, Gauglitz 5—5, Sárosi, Möhring 4—4 pont. KÉZILABDA Jánoshalma—Dunavidéki Vendéglátó SE 15—13 (7—5) NB II. női. Dunaújváros, 200 néző. Vezette: Nádasdi, Tóth. Jánoshalma: Fritsch — Nagy I., Kormányos 1. Szanyi 3, Rózsahegyi 1, Juhász 7, Debeila 2. Csere: Erdész, BeretZki. Végig vezetve nyert a nagyobb lö­vőerejű és jobban védekező jános­halmi csapat. Jók: Fritsch, Juhász, Szanyi. KOSÁRLABDA FÉRFIAK Bp. Honvéd—Bajai SK 84—73 (41—38) Vezette: Horváth, Gidófalvi. v, , A Bp. Honvédhoz igazolt Kovács és Hosszú éppen ezen a mérkőzésen mutatkoztak be új egyesületükben. Hosszú volt a legeredményesebb já­tékos. Ld.: Hosszú 24, Recska 21, Berkics 15, illetve Gorjanácz 20, Ag- íalvi 17, Vétek 14, Pestality 12. Bajai SK—Volán SC 83—76 (44—32) Bp. Kavicsos köz. Vezette: Szilvási, Szabó III. Végig vezetve nyert a bajai együt­tes. Ld.: Gorjanácz 18, Ágfalvi 15, Vétek 14, Pestalitv 12, Szabó 10f illet­ve Nyitrai 22, Tarján! 12, Kéger 10. Alföldi Olajbányász—Kecskeméti SC 94—89 (50—45) Szolnok, 200 néző. Vezette: Aranyo­si, Budai. Ld.: Tóth T. 26, Mikola 24, illetve Tóth V. 23, Veress 22, Horváth 18, Gulyás 12. RÖPLABDA Székesfehérvári Volán— DUTÉP SC 3:0 (7, 12. 13) iNB I-es női mérkőzés, Székes- fehérvár, vezette: Majoros, Ju­hász. Az első két játszmát erős. húzott nyitásokkal könnyen nyer­ték a hazaiak. A harmadikban csak 11:6-os állás után kezdett a DUTÉP elfogadhatóan játszani, de mire méltó ellenfél lett volna, véget ért a mérkőzés. Jó: Németh (többen gyengén játszottak). MA; A birkózó Éurópa-bajnokság műsora (Budapest Sportcsarnok): A szabadfogás selejtezői 10 órától 12.30-ig és 15-től 17.30-ig. 19.20- kor: Az EB hivatalos megnyitója, 20 órától a selejtezők folytatása. TOTÓ A TOTÓ 16. HETI EREDMÉNYE 1. Atalanta—Reggian v.e. 5—1 1 2. Atalanta—Reggi^na I. f.i. 3—0, l 3. Bari—Catania v.e. I—0 1 4. Bari—Catania I* f.i. 0—0 X 5. Bologna—Arezzo v.e. 1—0 1 6. Bologna Arezzo I. f.i. 0—0 X 7. Campobasso—Cavese v.e. 1—1 X 8. Campobasso—Cavese I. f.i. 0—0 X 9. Como—Varese v.e. 2—2 X 10. Lazio—Foggia v.e. 0—0 X 11. Milan—Cremonese v.e. 1—1 X 12. Palermo—Lecce v.e. 2—0 1 13. Peruggia—Sambened. v.e. 0—0 X +1 Pistoiese—Monza v.e. 0—1 2 A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 16. heti totó­nyeremények az illeték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 122 darab, nyereményük 24 371 forint. Ebből 13 plusz 1 találatos 10 darab, nyereményük 123 481 forint. 12 talála­tos 2159 darab, 918 forint. 11 találatos 19 488 darab, 102 forint. 10 találatos 105 023 darab, 30 forint. A közölt ada­tok tájékoztató jellegűek. (MTI) Az elszántság hiányzott