Petőfi Népe, 1983. március (38. évfolyam, 50-76. szám)

1983-03-08 / 56. szám

1983. március 8. # PETŐFI NÉPE • 7 •I SPORT « SPORT - SPORT LABDARÚGÓ NB II. Az utolsó negyedórában nyert a Baja Bajai SK—Keszthely 2—0 (0—0) Baja, 6000 néző, vezette: Ádám (Varga, Páli'k). BSK: Farikas — Turné, Pintér, Szabó, Papp, Evanics, Morvái, Keresztes (Sáliközi a 65. perc­ben), Szőcs, Morgés, Janicsák (Takács a 65. percben). Edző: Rónai Sándor. Keszthely: Béres — Paizs, Ni- kltscher, Cirá'ky, Pál, Bagó, Nagy, Bocz (Németh a 61. percben), Topor, Kiss, Horváth (Kocsis a 80. percben). Edző: Gellei Imre. Száraz, jó talajú pályán került sor a találkozóra. Meglepetésre a jelentősen megfiatalított ven­dégegyüttes lépett fel támadólag. Fölényük félórán át tartott, s ez idő alatt volt munkája a hazai védelemnek. A bajai. csatárok semmi veszélyt nem jelentettek a keszthelyi kapura. A 50. perctől kezdve a BSK na­gyobb sebességre kapcsolt. Mor­vái vereked'te be magát a kapu előterébe, de az utolsó pillanat­ban szerelték. A 42. percben a felfutó Poppot szabálytalanul szerelték. A beívelt szabadrúgást Szabó a kapu fölé fejelte. Szünet után fokozódott a küz­delem. A keszthelyiek továbbra sem állták be védekezni, sőt, me­zőnyfölényt harcoltak ki. A 47. percben Horváth a 16-os sarkáról fölé emelt. A 66. perc­ben Morvái labdáját Morgós kapta, a csatár nagy lövését Bé­res bravúrral védte. Ugyanebben a percben Sárközi a kapu torká­ban elvétette a labdát, s így oda­lett a helyzet. A 72. percben Sza­bó hosszú indítását Sárközi Mor­gáshoz ívelte, ő egyből szöktette Takácsot, a csatár lövése a vé­dőkről kipattant. A kettős csere jól sikerült a hazaiaknak. Gyorsabb, mozgéko­nyabb lett a BSK játéka, s főleg a támadások lettek veszélyeseb­bek. A 75. percben végre meg­született a várva-várt hazai gól. Evanics jobb oldali beívelését 18 méterre a kaputól felvágták. A szabadrúgást Tieber a sorfal­ba lőtte, de a kecskeméti csapat balszerencséjére Nagy fején a labda megpattant, és a már el­vetődő Erdei mellett a kapuba vágódott, 1—0. Szünet után az első eseményt Somogyi „szólója” jelentette, aki kicselezte a teljes siófoki védel­met, a kapust is elfektette, de 4 méterről a bál kapufa mellé lőtt. A kecskeméti együttes egy- re-másra vezette támadásait. A 60. percben ismét Somogyi volt a „főszereplő”, de 8 méterről le­adott lövése elkerülte a bal felső sarkot. Továbbra is nagy erővel támadott a KSC. A 64. percben újabb egyenlítési lehetőség ma­radt kihasználatlanul: Gólyák először Onhauszon, majd Parda- vin verekedte át magát, de 7 méterről a kaipu mellé gurított. Popp a kapufára fejelte, a kipat­tanó labdát Morgós egy védő fö­lött átemelte, majd hatalmas gólt lőtt, 1—0. A BSK maradt támadásban és a 82. percben bebiztosította a győzelmét. Szőcs a félpályán re­mekül szöktette Morgást, aki a balszélső helyéről középre adott, s a csereként beállt Takács egy­ből a hálóba lőtt, 2—0. A bajai csapat megérdemelt győzelmet aratott az első hazai mérkőzésen, annak ellenére, hogy a Keszthely egy percig sem ját­szott alárendelt szerepet. A BSK csak egy óra elteltével ragadta magához a kezdeményezést, s a cserék után átvette az irányítást. Végül az utolsó tizenöt percben mutatott határozottabb, gólra- törőbb játéka eredményeként született meg a győzelme. A keszthelyi gárda lelkes játékával sikert aratott Baján. Jók: Farkas, Pintér, Szőcs, 'ill. Béres, Szabó. Tax Imre A 70. percben Gólyák 22 méter­ről végezhetett el szabadrúgást. A nagy erővel meglőtt labda alig kerülte el a bal felső sarkot, ez is egyenlítési lehetőség volt. A 85. percben Tieber 12 méterről meg­lőtt labdáját- Erdei bravúrosán hárította, a kipattant labda Bódi elé került, de az újabb lövést Erdei védte. Végig jó iramú, változatos mérkőzést vívott a két csapat. A kezdeti siófoki rohamok után fokozatosan feljött a kecskeméti együttes. A szünet után úgyszól­ván egykapura folyt a játék, a hazaiak védekezésre kényszerül­ték. A találkozó egészét tekint­ve a döntetlen eredmény való­sabb lett volna. Jók: Pardovi, Takács, Tieber, illetve Nagy, Androvics, Gugye­rás, Somogyi. Kimaradtak a kecskeméti helyzetek TERÜLETI BAJNOKSÁG Gyenge rajt kecskeméti te— DÜMS0DI TSZ SK 0—0 Kecskemét, 1500 néző, vezette: Guti. KTE: Kerpits — Virágh, Csor­dás, Petényi, Seres, Lakatos, Ko­csis (Meszlényi). Parti, Puskás, Horváth (Szabó), Feró. Edző: Czimmermann Gyula. Végig jó iramú, kemény, de na­gyon sportszerű, változatos játék jellemezte a mérkőzést. Az első félidőben a Dömsöd, a második­ban a KTE volt aktívabb. Az eredmény a hazaiakra néz­ve hízelgő. A Dömsöd közelebb állt a győzelemhez. Jók: Kerpits, Feró, illetve Lá­zár. Elekes, Havasi, Aszalai. SZARVAS—LAJOSMIZSE 2—1 (1—1) Szarvas, 500 néző, vezette: Bú­bon. v Lajosmizse: Kripkó — Hóder- marszki, Csima, Rózsa, Helik, Má- nyoki. Márkli, Kocsis, Domokos, Vajda, Kállai (Soós). Edző: Bende József. A mérkőzés elején kihagyott sok helyzet megbosszulta magát. Egy ellentámadás után Helik sza­bálytalanul szerelte Kupeczkit 20 m-re a kaputól. Antal végezte el a szabadrúgást. A sorfalról kipat­tanó labdát Fedorják a hálóba lőt­te, 1—0. 40. perc: Vajda—Kállai—Kocsis gyors támadása végén Kocsis re­mek gólt lőtt, 1—1. 86. perc: Antal—Kupeckf táma­dás végén Kupeczki nem hibázott, 2—1. Jók: Fedorják, Antal, Kupeczki. illetve: Kripkó, Kocsis, Helik, Do­mokos. Körös csoport 1. Gyula 15 9 5 1 33—22 23 2. Orosháza 15 10 3 2 23—17 23 3. Szarvas 15 9 4 2 28—16 22 4. DÉLÉP 15 7 7 1 25—13 21 5. Szabó SE 15 8 4 3 33—11 20 6. Békés 15 7 6 2 23—10 20 7. KTE 15 7 6 2 29—21 20 8. Dömsöd 15 3 7 5 15—23 13 9. HKBSE 14 4 4 6 27—27 12 10. Sz. Dózsa 15 3 5 7 28—25 11 11. SZVSE 15 3 5 7 9—22 11 12. Nagyszénás 15 4 2 9 18—33 10 13. Lajosmizse 15 2 3 10 15—26 7 14. Füzesgyarmat 15 1 4 10 12—38 6 15. Mezőtúr 15 1 3 11 17—41 5 Eredmények: DÉLÉP—SZVSE 3— 1, Sz. Dózsa—Békés 0—0, Gyula— Mindszent 3—2, H. Szabó L. SE—Nagy­szénás 5—0, Orosháza—Füzesgyarmat 2—0. A Kun Béla SE szabadnapos volt. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A Kiskőrös vette át a vezetést A megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi nyitányán, a 16. forduló, ban összesen 17 gól esett. Alta. Iában az esélyesebb csapatok győztek, de Tiszakécskén felbo­rult a papírforma, az Akasztó teljesen megérdemelten vitte ha­za á két bajnoki pontot. Az élen két helycsere történt, a Kiskőrös vette át a vezetést, Soltvadkert csak jobb gólkülönbségével előzi meg a Kiskunhalast. Akasztó—Tiszakécske 1—0 (0—0) Tiszakécske, 360 néző, vezette: Zsigó (Csenki, Kovács). Az 50. percben dőlt el a két pont sorsa. A hazai védelem hi­bájából Szabó G. egyéni játék után volt eredményes. Jók: Kocsis, P. Szabó, Kecs­kés, ill.: Ezsiás G., Juhász, Kis- j uh ász dr. Ifjúságiak: Tiszakécske— Akasztó 1—0 (0—0). Jánoshalma—iH. Szamuely SE 2—1 (0—0) Jánoshalma, 200 néző, vezette: Karácsony. Gólszerzők: Bátyai, Csesznégi, .ill. Földi (tlil-esből). Jók: Bozsics, Urbán, ill. Földi, Tóth. Kiskőrös—Kecel 2—0 (1—0) Kiskőrös, 700 néző, 'Vezette: Dobos (Szabó, Kara). Kiskőrös: Szentesi — Katzen­bach (Vadászi), Dedák, Boldizs, Lesiák. Juhász, Petróczi, Ba, Kiss, Hajnak, Podobni. Edző: Meskó István. Kecel: Benedeczki I. — Pong- rácz, Császár, Fábián, Benedecz­ki II., Juhász, Mezei, Polgár, Szabó, Sendula, Doszpod (Pru- cser). Edző: Fábián Dezső. Gólszerzők: Juhász, Kiss (11- esből). Jók: Petróczi, Boldizs, Juhász, ill. Császár, Mezei, Fábián. Ifjúságiak: Kiskőrös—Kecel 2— 1. Gólszerzők: Farkas 2, ill. Sendula. Harta—Soltvadkert 1—1 (1—0) Harta, 500 néző, vezette: Dö- mény (Nagy, Fehér). Gólszerzők: Armai, ill. Cseh. Jók: Pandúr, Ármai, ill. Ga- lántai, Cseh. Ifjúságiak: Harta—Soltvad­kert 6—0.' Izsók—Miske 1—0 (I—0) Izsák, 300 néző, vezette: Far­kas (IBiáosi, Szentgyörgyi). Gólszerző: Nagy K. Jók: Antal, Németh, Nagy K., ill. Hayerbacher,,Bedzsula. Ifjúságiak: Izsák—Miske 1—1. Kiskunhalas—Kkfházi Szöv. SE 3— 2 (2—C) Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Szalai (Papp, dr. Gerber). Gólszerzők: Fulksz 2 (egyet 11- eSből), Karsai, ill. Petróczi, Sza­bó. Jók: Fulksz, Szőke S., illetve Szabó. Kalocsa—Sükösd 0—0 Kalocsa, 400 néző, vezette: Nagy L. (Márton, Tóth). Kalocsa: Gojtán — Kákonyi, Pécsi, Tamás, Illés, Lajdi, Berta, dr. Mohácsi, Matos (Salacz), Varjú (Vén). Edző: Molnár Fe­renc. Sükösd: Szenté — Stéger, Ló­gó, Koszorús, Szahó, Lakner, Czeller (Reich), Németh. "Suhár, Táncsics, Hajzer. Edző: Bújdosó Márton. < Jó: Szabó. Tass—Bajai Tsz SK 3—0 Tass, 350 néző, vezette: Lava- ti (Sendula, Molnár J.). Tass: Zsorda — Pozsári, Csap­iár, Hegedűs, Forgó, Dervanics (Erdős), Hercegh, Mulh, Rapcsálk, Kósa, Kiss. Edző: Nagy Ferenc. Baja: Faldum — Hódos, Vanó, Gyienes, Modi, Baros, Simon, Vö­rös, Németh, Szűcs, Tupolszki. Edző: Varga Imre. Gólszerzők: Kiss, Mulh, Erdős. Jók: Zsorda, Pozsári, Csapiár, Dervanics, Hegedűs, illetve Vanó, Tripulszki. Ifjúságiak: Tass—(Baja 0—2. A megyei labdarúgó­bajnokság állása 1. Kiskőrös 16 10 3 3 34—24 23 2. Soltvadkert 16 8 6 2 38—19 22 3. Kiskunhalas 16 9 4 3 30—21 22 4. Miske 16 10 1 5 29—21 21 5. Izsák 16 10 — 6 31—26 20 6. Kalocsa 16 6 6 4 30—20 18 7. Tass 16 5 7 4 15—13 17 8. Jánoshalma 16 6 4 6 23—28 16 9. Tiszakécske 16 6 3 7 20—22 15 10. Harta 16 5 4 7 33—30 14 11. Akasztó 16 5 4 7 19—26 14 12. Sükösd 16 6 2 8 20—33 14 13. Kecel 16 4 4 8 20—24 12 14. Kkfh. Szöv. SE 16 3 6 7 21—29 12 15. Baja 16 5 2 9 20—30 12 16. H. Szamuely SE 16 1 2 13 20—47 4 A mérkőzésekről tudósítónak: Zsuffa Lajos, Maráczi László, Biá- csi Sándor, Árvái Mihály, Szőnyi Károly, Gál István, Kőszegi Fe­renc. Összeállította: Hegedűs Gé­za. Küldöttközgyűlést tartott a KSC A tízéves fennállását ünneplő Kecskeméti SC hétfőn este tar­totta küldöttközgyűlését a me­gyei ; tanács dísztermében. A megye legnagyobb és legeredmé­nyesebb egyesületének érdeklő­déssel várt eseményén részt vett Kozmanovics Endre, az OTSH főosztályvezetője, Babinyecz Fe­renc, a megyei pártbizottság osz­tályvezető-helyettese és Major István, a megyei tanács elnök- helyettese. A közgyűlés résztvevőit, a ven­dégeket Gádor József, a KSC elnöke köszöntötte, majd Varga Ödön, az egyesület ügyvezető el­nöke tartotta meg értékelő be­számolóját, amelyet hozzászólá­sok ikövettek. Danyi József az úszószakosz­tály1 szülői munkaközössége ne­vében kért szót. Az utóbbi idő­ben sokat vitatott sportág jelen­leg is gondokkal küszködik. Nincs meg a megfelelő szakember­gárda, kicsi a vízfelület, ame­lyen az úszók dolgozhatnak, s nemrégiben néhány félreérté­sekre okot adó elemzés is napvi­lágöt látott a szakosztály mun­kájáról. Danyi József türelmet és további támogatást kért az úszók részére. Arató Sándor a röplabda-szak­osztály gondjairól, terveiről be­szélj. Elmondta, hogy a népszerű sportág játékosai az idén meg­próbálják megszerezni a bajnoki címet, ami még egyetlen labda­játékban sem sikerült megyei szakosztálynak. Az értékes hozzászólások több­sége alkotásvágyról, tenniakarás- ról tanúskodott. A közgyűlés vé­gén új elnökségi tagokat válasz­tottak, és jutalmakat, emléktár­gyakat adtak át azoknak, akik sokat tettek a város és az egye­sület sportjának fejlesztéséért. ,A jó hangulatú közgyűlést át­hatotta az a gondolat, amelyet Varga Ödön ügyvezető elnök be­széde végén megfogalmazott: ,vMindent meg kell tennünk azért, hogy rang legyen kék-fehérben sportolni”. Nyolcvan százalékban elégedett vagyok Negyedik lett a BSK Gyenge szereplés a Gránit Kupán sen egészségesen érzésem szerint nyerhetett [volna. Nagy István­nak és Kiss Ferencnek egysze­rűen nem volt szerencséje a pá­lyabeosztással. Ha a döntőben a kettes és négyes pályát kapják, ahol állítom tizedekkel lehet jobbat futni, előrébb végezhettek volna. ISzámomra legkellemesebb meglepetést ,Bakos György okoz­ta, aki valósággal berobbant a döntőbe, és ezzel a világ élvo­nalába. ötödik helyét minden­képpen nagy eredménynek tar­tóm, hiszen egészen más értéket képvisel ez a helyezés, mint pél­dául mondjuk a női 3000 méte­ren, ahol [heten indultak, és így lett i5. Jankó Ilona. Újhelyinek kifejezetten balszerencséje volt. — Akikkel egyértelműen elé­gedetlen? '■ — Meglepő volt számomra Salbert teljesítménye, rendkívül rossz állapotban versenyzett, ami elsősorban as! edzésmunka hiá­nyosságaira vezethető vissza. Ugyanilyen csalódás volt, de tu­lajdonképpen nem váratlan pa- róczai futása. — IHozatt-e valamit újat az EB? — Elég régóta, 1960-tól van alkajmam figyelemmel kísérni a sportágat, így tulajdonképpen nem lepett meg semmi. Még a hihetetlennek tűnő világcsúcsok sem. Az NDK futóinak óriási ambíciója mindenki előtt közis­mert, és a nagyon tehetséges szovjet Bikovában is már régóta benne volt ez az eredmény. A középtávokon elég foghíjas volt a mezőny, talán a férfi 60 m gá­ton, rúd- és. férfi magasugrásban volt itt mindenki, aki valamit is számít. A nőknél az élvonal előbbre tart, mint tavaly. — Vége a fedettpályás idény­nek, hogyan tovább? — A versenyzők egyhetes pihe­nőt kapnak, majd az olimpiai keret március 14-től kéthetes olaszországi edzőtáborozásra uta­zik, és ezzel megkezdődik az in­tenzív felkészülés az augusztusi, helsinki világbajnokságra. (MTI) nyel nyerte a bajnokságot a MAFC előtt. A bronzérem sorsa végül is a BSK—Csepel mérkőzésen dőlt el, a Csepel javára. A bajnokság végeredménye 1. Bp. Honvéd 2. MAFC 3. Csepel • 4. Baja 5. Bp. V. I. 6. ZTE 32 1 3306—2430 63 23 16 2924—2570 56 21 12 2951—2975 54 21 12 2741—2679 54 21 12 2915—2755 54 20 13 2918—2603 53 datosabb játék döntött a DUTÉP javára. Az utolsó játszmát már feladták a jelentős magassági fölényben le­vő debreceniek, így végül is a lel­kes közönség biztatása és tapsa kíséretében a vártnál biztosabb hazai győzelem született. Tovább folytatta remek szerep­lését a csapat, az NB I. 9—16. he­lyéért folyó küzdelemben: tavasz- szal 4 mérkőzés, 4 győzelem a mérleg. Ezzel a győzelemmel a DUTÉP, a 10. helyen áll. Jók: Felföldiné, Bőtös, Katoná- né Lovászné. Elutasították az NSZK óvását Ismeretes, hogy a hollandiai ké_ zilabda „B” világbajnokságon va­sárnap lejátszott Magyarország— NSZK (12:12) mérkőzés után a nyugatnémetek óvást jelentettek be, mert véleményük szerint a magyar csapat egyenlítő gólja idő után esett. A SÍD düsseldorfi hír- ügynökség hétfő délben jelentette, hogy a nemzetközi szövetség el­utasította az óvást, maradt az eredmény, a végső sorrend, így tehát a magyar és a csehszlovák válogatott vehet részt a jövő évi nyári olimpián. (MTI) Sikerek Libanonban Pénteken délelőtt hazaérkezett tíznapos libanoni versenykörútjá- ról a magyar férfi röplabda-válo­gatott. Az együttes mérlege a sze­rény játékerőt képviselő vendég­látókkal szemben: öt mérkőzés — öt győzelem. A Garamvölgyi Má­tyás vezette legénység égy ízben játszott a hazaiak válogatottjával, s ez a találkozó 3:0-ás magyar győzelmet hozott. A másik négy összecsapás közül kettőt 3:0-ra, egyet-egyet 3:1-re, illetve 3:2-re nyert a magyar csapat. Bravúr Innsbruckban Az Innsbruckban ■ rendezett nemzetközi párbaj tőrversenyen meglepő magyar siker született. A 22 éves tatabányai Németh Gábor szerezte meg az első helyet mi­után a döntőben a világklasszis nyugatnémet Fischer ellen 11:9 arányban győzött. Az NB : [. állása 1. Csepel 17 10 6 1 32—18 26 2. Rába ETO 17 12 1 4 45—19 25 3. Bp. Honvéd 17 10 3 4 31—19 23 4. Vasas 17 7 6 4 35—26 20 5. Ferencváros 17 8 3 6 41—31 19 6. Ü. Dózsa 17 7 5 5 23—20 19 7. Debrecen 17 5 7 5 21—22 17 8. Videoton 17 7 1 9 29—27 15 9. MTK—VM 17 6 3 8 22—36 15 10. Pécsi MSC 17 6 2 9 26—30 14 11. Tatabánya 17 4 6 7 23—28 14 12. Zalaegerszeg 17 4 5 8 19—25 13 13. Nyíregyháza 17 4 5 8 14—23 13 14. Diósgyőr 17 4 5 8 22—32 13 15. Haladás 17 4 5 8 14—27 13 16. Békéscsaba 17 4 5 8 27—41 13 A forduló vasárnapi mérkőzésén: Vasas—Diósgyőr 2—1 (1—0). Az NB II. állása 1. Volán 21 11 7 3 45—21 29 2. SZEOL AK 21 10 5 6 42—29 25 3. Siófok 21 9 7 5 31—27 25 4. Kazincbarcika 21 10 4 7 34—28 24 5. Eger 21 10 2 9 39—32 22 6. STC 21 g 4 8 31—25 22 7. Baja 21 8 6 7 29—23 22 8. Hódmezőv. 21 10 2 9 34—32 22 9. Keszthely 21 10 2 9 33—33 22 10. Kecskemét 21 7 7 7 29—23 21 11. Debr. Kinizsi 21 7 7 7 27—25 21 12. Szekszárd 21 8 5 8 26—30 21 13. Sopron 21 7 6 8 26—27 20 14. Nagykanizsa 21 9 2 10 33—35 20 15. 22. sz. Volán 21 6 7 8 33—37 19 16. Bauxitbányász 21 7 5 9 26—30 19 17. Dorog 21 8 3 10 26—33 19 18. Ózd 21 5 6 10 31—42 16 19. Nagybátony 21 6 4 11 24—41 16 20. Ganz-MAVAG 21 5 5 11 23—50 15 TOTÖ \ TOTÓ 10. HETI EREDMÉNYE: 1. A vellino—Napoli 0—0 X 2. Fiorentina—Cesena 4—0 1 3. Róma—Juventus 1—2 2 4. Sampdoria—Ascoli 1—1 X 5. Torino—Cagliari 3—2 1 6. Udinese—Genoa 1—1 X 7. Ar ezzo—V ar ese 0—0 x 8. Bologna—Perugia 3—1 1 9. Campobasso—Foggia 1—0 1 10. Catania—Atalanta 0—0 x 11. Cavese—Pistoiese 0—0 x 12. Cremonese—Lazio 0—1 2 13. Sambenedettese—Lecce S i 0—0 x Catanzaro—V erona 2—1 1 A beérkezett szelvények nagy száma miatt lapzártakor az ér­tékelés még tartott. Ezért a nye. reményeket holnapi lapszámunk­ban közöljük. Nagy mezőnyök, megérdemelt közönségsiker, mintaszerű lebo­nyolítás, mégy nem akármilyen világcsúcs és nem utolsósorban magyar \aranyérem. Röviden így foglalható össze a Budapesten megrendezett XIV. Fedettpályás Atlétikai Európa-bajnokság. • A kétnapos reggeltől estig tartó nonstop-eseménysorozat végén a versenyzők a Duna Interconti­nental Szállóban adott l fogadá­son (vezették lé a bennük fel­halmozódott feszültséget. Az MTI munkatársa itt kérte fel Bakai József szövetségi' kapi­tányt, hogy iröviden értékelje a magyar csapat . teljesítményét, valamint magát az EB-t. A válo­gatott 41 éves vezetőedzője az első kérdésre: hogyan érzi ma­gát, így váldszolt: — Köszönöm, remekül, hiszen láthdtja, kitűnő a hangulat. De félretéve |a tréfát, elmondhatom, hogy 80 százalékban elégedett vagyok, a 1 papírforma alapján nem is }vártam, nem is várhat­tam többet versenyzőinktől. ■— Kik azok, akik benne van­nak 80 százalékban? t— iMielőtt róluk szólnék, fel­tétlenül ki kell emelném az EB légkörét, \ hangulatát. \A magyar közönség óriási .lelkesedése, hoz­záértése és szakértelme a jövőt tekintve is nagyon biztató. Most ismételten bebizonyosodott, hogy milyen nagy szükség van 'rájuk. Nyugodtan kijelenthetem, / hogy nélkülük nem hiszem, 1 hogy ilyen sikeresem szerepeltünk vol­na. iA pozitívumokról -szólva a férfi távolugrókkal . kezdeném, hiszen aZ egy arany- és egy ezüstérem önmagáért beszél. Ró­luk csak annyit, hogy az [esélye­sek közé iszámítottak. és a ben­nük lévő teljesítményt a már előbb említett [közönség ki is hoz­ta belőlük. \Bakosinak rendkívül nehéz dolga volt, hiszen három szovjet ellenféllel kellett meg­küzdenie úgy. hogy <a bokáján két ujjnyi vastag vérömleny volt. Így ed <a bronzérem min­denképpen reális, persze, telje­KOSÁRLABDA Az elmúlt héten Zalaegerszegen bonyolították le a férfi kosárlab­da-bajnokság úgynevezett ráját­szását a legjobb 1—6. csapat kö­zött. Az élmezőnyben a Bajai SK is biztosította részvételét. A rá­játszáson végig kiélezett küzdelem folyt a harmadik hely megszerzé­séért, a BSK, a ZTE, a Csepel és az Izzó között. Az első két hely sorsa ugyanis már korábban el­dőlt: a Bp. Honvéd nagy fölény­DUTÉP SC—DMVSC 3:0 (10,14, 7) NB I. nők, Kecskemét, Forrada­lom u. 200 néző, vezette: Ribizsár, Papp DUTÉP 9C: Felföldiné, Lovász- né. Katonáné, Bőtös, Németh, Rock. Csere: Preiszinger. Edző: Dunszt István. Az első játszmában fej fej mel­letti küzdelemben 9:8-as vendég­vezetés után ritmust váltottak a hazaiak és 17 perc alatt nyerték a játszmát. A második játékrész 25 perc ki­élezett küzdelmet hozott, amely­ben végül is a lelkesebb és a tu­CSELGÁNCS A hétvégén a fővárosban ren­dezték meg a cselgáncsozók Grá­nit Hungária Kupa versenyét, ahol a sportág számos jelentős egyéni­sége tatamira lépett. Az európai élmezőny mellett i elindultak ko­reai, japán és kanadai versenyzők is. A magyarok szereplését nem kí­sérte szerencse. A hazaiak mérle­ge egy első, egy második és két harmadik helyezés. Megyénk szí­neit a BSK és a KSC cselgáncso- zói képviselték a rangos esemé­nyen, de egyedül a kecskeméti E. Kovács Károly igazolta felkészült­ségét. A +95 kilogrammos súly­csoportban bírói döntéssel győzött Dworczynski (lengyel) és Olhom (NDK) ellen. Iponnal verte a ka­nadai Blaneyt, majd legyőzte a bolgár Zaprianovot is. A döntőben viszont nem bírt a szovjet Kuva- jevvel, s így második lett. A többieknek még az első hat helyezett közé sem sikerült beke­rülniük ... RÖPLAHDA Ismét győzött a DUTÉP Siófok—Kecskemét 1—0 (1—0) Siófok, 3000 néző, vezette: Ha­mar (Lovas!, Szeles). Siófok: Horváth II. — Brett- ner, Pardavi, Onhausz, Takács, Szajcz, Bódi, Olajos — Károlyi, Tieber, Havasi (Szabó a szünet­ben). Edző: Szőlke Miklós. Kecskemét: Erdei — Hájer, Gugyerás, Nagy, Andreadisz — Somogyi, Mózner (Hoffmeister a szünetben), Papp — Ravasz, Sut­ka, Bojá'k. Edző: Szentannai Jó­zsef. Lendületes siófoki rohamokkal kezdődött a mérkőzés. A negye­dik percben Bódi 20 m-es hatal­mas szabadrúgása csattant a ka­pufán. Nem sokkal később Szajcz, Bódi, Tieber akció végén men­tett bravúrosan Erdei. A 35. perc meghozta a hazai csapat számára a vezetést. Bódit