Petőfi Népe, 1982. november (37. évfolyam, 257-281. szám)

1982-11-23 / 275. szám

1982. november 23. • PETŐFI NÉPE O t SPORT- SPORT • SPORT Értékes döntetlenek idegenben RÖPLABDA Veretlenül lett őszi bajnok a KSC i !«*%. j HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI mse— KECSKEMÉTI SC 0—0 Hódmezővásárhely, 3500 néző. Vezette: Fekete (Szabó, Ádám). HMSE: Ulbert — Tasi, Gel- lért (Feleki a 47. percben), Szen­ti, Talapa — Varga, Olasz, Fe­hér, Fodor — Bálint dr. (Maján a szünetben), Stark. Edző: Bánkuti László. KSC: Erdei — Hájer, Gugye- rás, Mohovics, Alberti — Somogyi, Geiger, Mózner (Lakatos a 46. percben) — Ravasz, Horváth, 'Fürtös (Sós az 57. percben). Ed­ző: Szentannai József. Már a felállásból is kitűnik, hogy az otthonában eddig félel­metes Hódmezővásárhely tartott a KSC-től. és megerősített véde­lemmel játszott. A 2. percben egy figyelmetlenség miatt a KSC ka­puja előtt adódott helyzet. Stark Varga elé továbbított, aki csú­nyán a kapu főié lőTt. A folyta­tásban inkább a KSC támadásait láthattuk, s a hazaiak lassították, tartogatták a labdát, s csak kont- ratámadásokka'l próbálkoztak. A 30. percben Ravasz futtából ha­talmas lövést küldött a kapura, de Ulbert nagy bravúrral kitor­nászta a lövést. A 41. percben Ra­vasz beívelésére Mózner ugrott fel fejelni, de a kapujából kiron­tó Ulbert valósággal „letaglózta” a csatárt, aki néhány perces ápo­lás után állt vissza. A szünet után is kecskeméti ro­hamokkal folytatódott a játék. A 64. percben Ravasz futott el a jobb oldalon. Felnézve pontosan gurított a nagy lendülettel érke­ző Horváth elé, aki azonban óriá­si helyzetből a kapust találta el. Még egy perc sem telt el. amikor Horváth a félpályáról indulva egyedül vezette kapura a labdát. Legalább 5 méteres előnye volt, amikor a kiinduló kapus fölött az üres kapu fölé lőtt. A 71. percben Stark hagyta ki a hazaiak gólhelyzetét. Lövését Erdei hárította. A 74. percben is­mét Ravasz iramodott meg. Már csak a- kapussal állt szemben, de lövés helyett még egv cselt csi­nált. s amikor visszahúzta a lato­dét, egy védő beérte és szögletre mentett. A 90. percben Geiger a bal oldalon két védőt cselezett ki. Visszaguritott Sós elé, aki előtt üres volt a kapu, de centiméte­rekkel a bal felső sarok mellé lőtt. Már a kirúgáshoz sem volt idő. A KSC végigtámadta a mér­kőzést, s a játékidő nagyobb ré­szében védekezésre kényszerítet­te ellenfelét. A hazaiak csak né­hány lassú ellentámadással pró­bálkoztak, a KSC viszont a hely­zetek sorát hagyta ki, amiből itt csak a legnagyobbakat soroltuk fel. A csapatból Gugyerás, Moho­vics és Ravasz játszott igen jól. A hazaiak legjobbja Ulbert ka­pus. A játékvezetésről annyit: ré­gen láttunk már ilyen határozott, nyugodt, s szinte hibamentes bí­ráskodást. SIÓFOK—BAJA 0—0 Siófok: 2200 néző, vezette: Van- ikó (Szemes, Wimmer). Siófok: Horváth II., — Brett- ner (Kárász a 87. percben), Par- davi. Onhausz, Virág, Szajcz, Bódi. Olajos, Károlyi, Havasi (iBe- lényi a 70. percben), Tieber. Ed­ző: Szőke Miklós. Baja: Farkas — Tumó, Szabó, Rótt. Popp, Morvái. Szőcs, Eva- nics, Prikidánovics, Takács, Ke­resztes. Edző: Rónai Sándor. Igen lanyha iramban indult a játék. A 4. percben egy bajai tá­madás végén Evanics lövését Hor­váth II. biztosan védte. Az első meleg helyzet a vendégkapu előtt adódott. Szajcz labdájával Tieber kiugrott, 7 méterről mellé lőtt. A 16. percben Bódi hosszú vágta után 10 méterről mellé durran- tott, majd egy perc múlva Tieber elől Szabó az ötösön mentett. A 19. percben jobb oldalon ve­zetett bajai támadás vegén Ta­kács belőtt labdáját Prikidáno­vics kecsegtető helyzetben elvé­tette. A 28. percben Rótt tért öle­lő átadásából Takács egy csel után egyből lőtt, de a kapus vé­dett. A 32. percben Szőcs nagyerejű lövését Onhausz a gólvonal előtt vágta ki. A 34. percben Bódi megunta a csatárok tehetetlenségét, 25 mé­terről óriási erővel kapura lőtt, Farkas remekül védett. A 42. percben Rótt erős lövése fölé szállt. Szünet után tovább esett az ed­dig is gyenge színvonal, mindkét csapat mezőnyben adogatott és nem nagyon erőltette a támadá­sokat. A 66. percben egy váratlan fellángolás után Bódi labdájával Tieber húzott kapura, az eléje ki­futó kapus felett átemelte a lab­dát, ami a felső kapufán csattant. A 70. percben Bódi bal oldalról leadott érős lövését Farkas szög­letre tenyerelte. A 80. percben Szőcs verekedte magát a siófoki kapu elé, (Jé óriási helyzetből, az ötösről mellé lőtt. Ugyanebben a percben, a választámadásnál Ká­rolyi szorongatott helyzetből le­adott lövését védte a bajai kapus. A 85. percben Horváth II. remek előrevetődéssel csípte el Takács lövésszerű beadását a berohanó csatárok elől., A 88. percben Prikidánovics jobb oldali szögletrúgása után Rótt nyolc méterről a bal kapufa mellé fejelt. A két újonc alsó bajnoki talál­kozója nem hozott színvonalas játékot. A két csapat tartott egy­mástól, ebimi eredően inkább me­zőnyjáték folyt a kilencven perc alatt. A csatárok előtt adódott gólszerzési lehetőségeket rendre elpuskázták. A játék összképe alapján a pontosztozkodás igaz­ságosnak mondható. Jók: Bódi, Szajcz, ill. Evanics. Tax Imre AZ NB II. ÁLLASA 1. Volán SC 16 10 4 2 37—13 24 2. Kazincbarcika 16 8 4 4 29—>21 20 3. SZEOL 16 8 3 5 33—24 19 Rába ETO 4. Szekszárd 16 7 4 5 21—22 18 2. Csepel 5. Salgótarján 16 7 3 6 27—22 17 6. Siófok 16 5 7 4 22—19 17 3. Bp. Honvéd 7. Sopron 16 6 5 5 24—22 17 4. FTC 8. D. Kinizsi 16 5 7 4 23—21 17 5. Vasas 9. Eger 16 7 2 7 30—26 16 10. HMSE 16 7 2 7 29—27 16 6. Ü. Dózsa 11. Bauxitbányász 16 6 4 6 24—24 18 7. Debrecen 12. Olajbányász 16 7 2 7 28—30 16 8. Pécs 13. Ózd 16 5 5 6 25—31 d5 14. Baja 16 5 4 7 20—19 14 9. Haladás 15. Kecskemét 16 4 6 S 21—21 14 10. MTK-VM 16. Keszthely 16 6 2 8 23—30 14 11. Videoton 17. Nagy.bátony 16 5 4 7 21—31 14 18. 22. sz. Volán 16 3 6 7 25—32 12 12. Tatabánya 19. Dorog 16 5 2 9 >0—29 fl'2 13. Diósgyőr 20. Ganz-MÁVAG 16 4 4 8 20—38 12 14. Békéscsaba Eredmények: Volán—-Keszthely i » _ 1 5. ZTE 0. Ganz-MAVAG— SZEOL 4—i i. Nagy­kanizsa—STC 1—0, Sopron i—Eger 3­-o, 16. Nyíregyháza Kazincbarcika—22. sz. Volán 1—1, Nagybátony—Ózd 2—2, Tapolca—Szek- szárd 2—1. D. Kinizsi—Horog 0—0. TERÜLETI BAJNOKSÁG KECSKEMÉTI SC—CSEPEL SC 3:1 (10, 14. —11. 10) Kecskemét, 900 néző. Vezette: Juhász, Karsai. KSC: Járosi, Konyári, Lantos, Kocsis, Nagy P„ Demeter. Cse­re: Nyúl, Szabó I. Edző: Bereg­szászi Szabolcs. Csepel: Hemperger. Babati. Somogyi, Győri, Dégi. Gulyás. Csere: Kovács, Oláh. Edző: Pro- uza Ottó. Az őszi NB I-es bajnokság utolsó mérkőzésére zsúfolásig telt meg a kecskeméti Városi Sportcsar­nok, ám a várt nagy küzdelem elmaradt, vagy nagyon kevés valósult meg belőle. Az őszi el­ső hely sorsa már pénteken Cse­pelen eldőlt, s valahogy egyik csapat sem tudta magát „rá­hangolni” igazán a rangadóra. A csepeliek lélekben előre felad­ták. a KSC pedig nem hitte iga­zán. hogy az ellenfél megszorít­hatja őket. így is volt néhány szép labdamenet, váratlan for­dulat, de izgalom inkább csak az utolsó játszmában adódott, amikor már mindkét csapat rá­ébredt, hogy játszani kell. A •kecskeméti csapat bizonytalan nyitásfogadásával sok pontot adott könnyen, a csepeliek pe­dig most sem bírtak a kecske­métiek sáncával és a gyors, rö­vid feladásokból ütött labdák is rendre hazai pontokat eredmé­nyeztek. A játék — ettől függet­lenül — érdekes volt, hiszen a pillanatnyilag legjobb két ma­Az NB I. állása 13 9 l 3 34—13 19 13 7 5 1 21—14 19 13 7 3 3 22—16 17 13 7 2 4 34—23 Ifi 13 5 4 4 27—22 14 13 5 4 4 19—1« 14 13 4 5 4 16—17 13 13 5 2 6 20—23 112 13 4 4 5 12—17 12 13 5 2 6 17—29 12 13 5 1 7 22—21 11 13 3 5 5 17—19 11 13 3 5 5 15—19 11 13 3 5 5 21—29 11 13 3 2 8 11—18 8 13 2 4 7 9—18 8 Eredmények: Üjpest—ZTE 1—0, FTC —Békéscsaba 8—3, Bp. Honvéd—MTK- VM 1—0, DVTK—Csepel 0—0, PMSC— Nyíregyháza 1—0, Haladás—Debrecen 0—0, Rába ETO—Vasas 2—2, Tatabá­nya—Videoton 4—2. ' / Gólzáporos győzelmek Kecskeméten és Félegyházái TOTÓ KECSKEMÉTI TE—H. POR­CELÁN 6—0 (4—0) Kecskemét, 1200 néző. Vezet­te: Szűr-Szabó (Guti, Oravecz). vecz) KTE: Tasnádi — Virágh. Csordás, Nagyhegyesi. Parti, Horváth (Kocsis), Érsek. Mesz- lényi, Puskás, Porhanda, Bo- hács (Nagy). Edző: Czimmer- mann Gyula. H. Porcelán: Korom — Hegyi, Túri. Rácz. Csala. Zsótér. Ga- vodi, Karácsonyi, Juhász, Jan- kovics, Nagy. Edző: Kérdő Sán­dor. A 12. percben Meszlényi a jobb oldalon elfutott. Mindenki beadást várt, de középen ketten is lesen várták a labdát. így a szélső egyedül vállalkozott kiugrásra és a hálóba lőtte a labdát. 1—0. A 15. percben Porhanda — Meszlényi volt a labda útja. A beadást Puskás a kapuba perdí- tette. 2—0. A 37. percben Vi­rágh kapásból bombázott a há­lóba. 3—0. A 45. percben Mesz­lényi két csel után Virágh elé adott aki futtából a bal felső sarokba lőtt. 4—0. A szünet után is állandóan a vendégcsapat térfelén folyt a játék. A 70. percben Puskás egyéni játékkal növelte az előnyt. 5—0. A 89. percben egv baloldali beadásból Puskás a kapu közepébe helyezte a lab­dát. 6—0. Kristóf Tibor HKBSE—SZEGEDI DÓZSA 5—2 (2—1) Kiskunfélegyháza: 600 néző, vezette: Kokavecz A. (Búzás. Varga). HKBSE: Gulyás — Jakus, Vígh, T„ Tóth A., Miskovicz, La­dányi (Maszlag), Baranyi, Ka­tona, 'Mari (Vígh Z.), Harsányi. Somogyi. Edző: Kurucz István. Sz. Dózsa: Szekeres — Tan- dari. Palotás. Mező, Zádori, Csö­mör (Batki), Kozma, Pócsik. Gerecz, Ladányi (Hágelmann), Kemenes. Edző: Széli József. A mérkőzés megkezdése előtt Sztanek Endre a HKBSE elnö­ke búcsúztatta és ajándékozta meg a szakosztály öt leszerelő játékosát (Bánfi János, Farkas György, Maszlag Tibor. Hixtai László, Vígh Zoltán). 10. perc: Harsányi pontos át­adásával Somogyi a rövid sarok­ba bombázott. 1—0. • A Honvéd Kun B. SE—Szegedi Dózsa mérkőzésen a félegyháziak második gólját megelőző pillanatot örökítette meg a fotóriporterünk. Jakus Csömör és Pót-sik közt kiugorva lő a hálóba. (Farkas T. felv.) 19. perc: Jakus középen kiug­rott és a tizenegyes pontról nagy erővel lőtt a bal felső sarokba, 2—0. 16. perc: Pócsik a jobb olda­lon kicselezett két védőt, majd éles szögből a rövid sarokba lőtt, 2—1. 47. perc: Szekeres kifutva ve­tődéssel tisztázott a tizenhatos oldalvonalánál, de közben ki­csúszott a labdával a büntetőn kívülre. A megítélt szabadrúgás után a labda Katona elé pat­tant, aki éles szögből a sorfal mellett a rövid sarokba csavar­ta a labdát, 3—1. 55. perc: Egy hosszan előre­ívelt labdát elvétett a hazai vé­delem, Gulyás is a kaípujában ragadt és Mező öt méterről a kapu közepébe lőtt, 3—2. 70. perc: Jobb oldali szöglet után Mari fejjel juttatta a lab­dát a felső sarokba, 4—2. 80. perc: Somogyi remek szó­lója utón mintaszerűen adta kö­zépre a labdát és Vígh Z. 13 méterről kapáslövést küldött a léc alá, 5—2. Farkas Tibor DÉLÉP—LAJOSMIZSE 3—1 (2-0) Szeged, 200 néző. vezette: Ma- róthy. Lajosmizse: Peltzel — Hoder- manszki (Koch), Csima, Mányo- ki, Helik — Róza, Kállai (Hor­váth), Kocsis — Diószegi, Vaj­da. Soós. Edző: Bende József. 32. perc: A vendégek kapujá­tól 30 méterre megítélt szabad­rúgásból Magyar lőtte a labdát a hálóba, 1—0. 44. perc: Hazai szögletrúgás után Török elé került a labda és 22 m-es lövése a hálóban kö­tött ki, 2—0. A második félidőben kitáma­dott a lajosmizsei csapat és az 50. percben Vajda baloldali be­adását Csima fejelte a hálóba, 2—1. A 77. percben végleg eldőlt a két pont sorsa. Csernákot hagy­ták szabadon a védők a kapu­tól 14 m-re, és egy baloldali beadást lőtt a lajosmizseiek há­lójába 3—1. Jók: Hajnák, Magyar, illetve Csima, Kocsis. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. GyuLa 15 9 5 1 »9—21 23 2. Orosháza 15 10 3 2 25—17 23 3. Szarvas 15 8 5 ! 3«—15 21 4. KTE 15 8 5 2 35—21 21 5. Békés 15 8 5 2 25—11 21 6. DÉLÉP SC 15 7 7 ,1 25—1? 21 7. Szabó L. SE 14 7 4 3 28—U 18 8. Kun B. SE 15 5 4 6 24—27 84 9. Dömsöd 15 4 6 5 29—i5 14 10. Szagedi VSE 15 4 5 6 11—19 13 11. Szegedi D. 15 4 4 7 39—26 12 12. Nagyszénás 15 5 2 8 20—29 12 13. Lajosmizso 15 3 3 9 17—24 9 14. Füzesgyarmat 15 2 4 9 14—36 8 15. Mindszent 15 1 3 11 16—41 5 16. Hm. Porc. 14 1 1 12 9—43 3 Eredmények: OMTK—Békés 2—2, Szarvas—Mindszent 7—2, Gyula— SZVSE 4—2, Nagyszénás—Dömsöd 3— 1, H. Szabó L. SE—Füzesgyarmat 3—1. • Padlón a labda és a Csepel is. A 11-es számú Győri, a térdelő Kovács és a tehetetlen Oláh között a csepeliek térfelére pattan Nagy P. ügyes ejtése. (Bóka L. felvétele) gyár csapat játszott, s az ered­mény tükrözte az erőviszonyo­kat. A játszmák alakulása: 1. játszma: 1:0, 1:1. 3:1. 3:5, 4:5, 4:7, 6:7, 6:9, 12:9 (!), 12:10, 15:10. 2. játszma: 0:1, 1:1, 1:2. 3:2, 3:4, 6:4, 6:5, 7:5, 7:9, 8:9, 8:10, 11:10. 11:12. 14:12, 14:14, 16:14. 3. játszma: 0:5, 2:5, 2:6, 5:6, 5:7, 7:7, 7:12, 11:12, 11:15. 4. játszma: 4:0. 4:2.. 6:2, 8:4, 8:8, 10:8, 10:9, 14:9, 14:10. 15:10 Jók: Járosi, Konyári, Kocsis, Demeter. illetve Hemperger, Győri, Kovács. A férfi A-csoport őszi végeredménye 1. KSC 14 14 — 42— 7 2| 2. Csepel 14 11 3 36—15 22 3. Vasas Izzó 14 8 6 33—26 Ifi 4. Vasas 14 8 6 27—23 ‘ 16 6. Bp. Honvéd 14 8 6 30—28 16 6. Ü. Dózsa 14 5 9 26—31 10 7. ZTE 14 3 13 19—40 2 8. Szfv. Volán 14 1 13 7-41 2 MEGYEI LABDARÚGÓ-BA.INOKSAG Őszi végeredmény: 1. Soítvadkert, 2. Miske, 3. Kiskőrös A totó 47. heti telitalálata 1. Tatabánya—Videoton 4—2 1 2. Ganz-MÁVAG— SZEOL AK 4—1 1 3. Hódmezővh.—Kecskemét 0—0 x 4. Nagybátony—Ózd 2—2 x 5. Cessna—Udinese 1—0 1 6. Juventus—Torino 1—0 1 7. Napoli—Ascoli 0—0 x 8. Cremonese—Milan 3—3 x 9. Foggia—Lazio 0—2 2 10. Lecce—Palermo 3—0 l 11. Monza—Plstoiese l—l x 12. Raggiana—Atalanta 0—0 x 13. Sambenedettese—Perugia 1—0 1 11. Varese—Como 0—0 x A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 47. heti totónye­remények az illeték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 17 darab, nyereményük egyenként 162 993 forint. Ezek közül 13+1 találatos szel­vény 7 darab. A nyeremény és a ju­talom együtt 294 940 forint: 12 talála­tos 596 darab, 3651 forint; 11 találatos 5021 darab, 368 forint: a 10 találatos szelvények száma 33 961 darab, nye­reményük egyenként 82 forint. A kö­zölt adatok nem véglegesek. (MTI) SOROKBAN BUDAPESTRE KÉSZÜLNEK A VILÁG LEGJOBB PÁRBAJTÖRÖZÖI Minden jel arra vall, hogy a december 4—5-én megrendezésre kerülő Tokaj Express nemzetközi párbajtőrverseny felülmúlja va­lamennyi előzőt. Az 1970 óta minden év végén lebonyolított viadal a fegyvernem egyik ki­emelkedő eseménye, s rangját nö­velte, hogy néhány esztendeje világkupaversenynek fogadta el a nemzetközi szövetség. Eddig is mindig tucatnyi ország sorako­zott fel a sportcsarnok pástjain, két hét múlva pedig a résztvevők száma minden eddigit felülmúl majd. Kovács Tamás, a vivószövetség főtitkára többek között ezt mond­ta: — A Magyar Vívó Szövetség és a BVSC közös rendezvénye vi­lágbajnoki mezőnyű lesz. A már állandónak számító részt vevő nemzetek, mint a Szovjetunió, az NSZK, Olaszország, Lengyelor­szág. Románia, Franciaország, Svájc mellett válogatottjukkal jönnek a belgák és az írek is. Ter­mészetesen Trfdul a teljes magyar élgárda, élén az egyéni világbaj­nok Pap Jenővel. I SOLTVADKERT—JÁNOS­HALMA 3—3 (2—2) Jánoshalma. 500 néző, vezet­te: Nagy (Papp, Márkus). Soítvadkert: Mayer — Visz- kok. Eiler, Galántai, Frittman, Sörös, Szabó. Erdős, Szűcs, Tóth, Lelu. Edző: Tagai János. Jánoshalma: Bozsics — Gei­singer. Lencse. Török, Bátyai, Angeli (Balogh), Juhász Z , Szöl- lősi. Juhász F., Urbán, Ádám (Farkas). Edző: Haász László. 8. perc: Közvetett szabadrú­gáshoz jutott a hazai együttes. Bátyai legurított labdáját Ju­hász F. csavarta a felső sarokba. 0:1. 25. perc: Ádám pontosan in­dította Szöllősit. aki biztosan lőtt a kapuba. 0—2. 27. perc: Tóth, Sörös volt a labda útja. Sörös nagy gólt lőtt 1—2. 33. perc: Egy kapu előtti ka­varodás után Tóth kiegyenlített. 2—2. 61. perc: Török viharzott el a jobb oldalon középre lőtt lab­dáját Farkas estében továbbí­totta a hálóba. 2—3. 63. perc: Erdős sorra cselezte ki a hazai védőket, majd hig­gadtan gurított a kapuba. 3—3. Ifjúságiak: Jánoshalma—Solt­vadkert 1—0 (1—0). Maráczl László TISZAKÉCSKE—KKFHÁZI SZÖV. SE 2—0 (1—0) Tiszakécske, 100 néző, vezet­te: Lavati (Molnár. Sendula). Tiszakécske: Sahinger — Bódi, Juhász. Pálinkás, Domonics, Sántha, Ézsias, Tóth. Boros (Var­ga Gy.), Bus, Nász. Edző: Szat­mári János. Kkfházi Szöv. SE: Némedi — Barta (Seres M.), Szabó R.. Koczka. Kókai, Dongó, Kurucz, Jókai, Petróczi. Kertcsi, Szabó M. Edző: Farkas László. 14. perc: Boros lefutotta őrző­jét és éles beadását Ézsias a hosszú sarokba lőtte. 1—0. 89. perc: Egy jobb oldalról ka­pu elé ívelt labdát Nász les­gyanús helyzetből fejelte a ka­puba. 2—0. Ifjúságiak: Tiszakécske— Kkfházi Szöv. SF. 4—(I (2—0). Bedzsula, Baksa (Nagy), Páko- licz, (Varga), Domokos, Illés, Petrecz. Edző: Farkas András. 18. perc: Petrecz lövése a bal kapufáról vágódott a hálóba. 0—1. 49. perc: Izsák fejjel Karsai elé ívelt, aki szintén fejjel ki­egyenlített. 1—1. 55. perc: Sz. Kovács előreíve- lését Karsai fordulásból lőtte a kapuba. A játékvezető megadta a gólt. a csapatok már a közép­kezdéshez (!) készülődtek, ami­kor a partjelző jelzett, és őrző érvénytelenítette a gólt 69. perc: Kollar szögletét Agues fejelte a kapuba. 2—1. 87. perc: Domokos használta ki a hazai védők hibáját. 2—2. Ifjúságiak: Kiskunhalas—Mis­ke 8—2 (3—1). Árvái Mihály KECEL—H AKTA 1—0 (0—0) Harta, 300 néző. vezette: Nagy-Czirok — (Dömény, Nagyi. Kecel: Benediczki .1 , — Rene- diczki F„ (Orcsik), Mezei F, Pongrácz. Mezei .1.. Pintér. Sza­bó G.. Szabó S., Vajda, Ju­hász, Végh. Edző: Fábián De­zső. Harta: Csima — Halász, Nagy, Baján. Kecskeméti (Faragó), La­pu. Lehóczki. Ármai. Csehi. Ros­tás. Horváth. Megbízott edző: Krisztián István. Ifjúságiak: Harta—Kecel 4—0. Szőnyi Károly TASS—SÜKÖSD 3—I (1—0) Tass, 200 bős (Karácson,' . Szabó .1.1. 'lass; Zsorda — Póz.-» n i. Csap­iár. Dervanics. Rapcsák. Kosa, SzLruhár. Ki-. Vida, Csovcsics, Ilerczeg (Erdős II) Edző: Nagy Ferenc. Sükösd: Szentbe (Takács) — Faddi .1.. Lógó Rpich, Szabó, Laktier, Ha.izer. Lógó l. (Czel- ler). Stfdár, Pancsics. Várnagy. Edző: Bujdosó Márton. 33. perc: Csovcsics fejesét a kapufa mentette, a kipattanó labdát Vida lőtte a kapuba 1—0. 47. perc: • Sztruhár ellenálha- I at la ii húzott el a jobb olda­lon, éles head;, it Vida rágta a léc alá. 2 - 0 75 perc: Szabadrúgáshoz ju­Zsiifta Lajos tott a Sükösd együttese. Sudár Izsák—Akasztó 2—1 (1--1) lőtt. a labda megpatiant a fel­Akasztó 400 néző. . vezette: álló sí n\t!alon ; . a kapuba vá­Kiss B (Máriás, Zsigó). gódott.-í—í. Izsák: Antal, — Németh, Kai­80 | ii i’e: V ói.' harmadik gól­már, Bogdány K.. Czirkos, Nagy iát szerezte. '. t— 1. K., Bogdány Zs., Losnnc/.i (Ha­Ifjúságiak • Tass Sükösd 2—2 lász) Tóth, Nagy O.. (Horváth), Ml) Bozsik. Edző: Száz Sándor. Szabados János Akasztó: Ba — Kecskés. Kő­szegi, Polareczki, Kozma, Ko­csis. Földesi, P. Szabó. Szabi G., Lehota. Thurzó (Patai). Ed­ző: Franczia László. Gólszerzők: Kalmár (10. perc). Bogdány Zs. (82. perc) ill: l*e- hota (42. perc). Ifjúságiak: Akasztó—Izsák 5—0 (2—0). Ncmcsényl János KISKUNHALAS—MISKE 2-2 (0—1) Kiskunhalas, 300 néző. vezet­te: őrző (Farkas, Lakatos). Kiskunhalas: Pintér — Szőke (Izsák). Tápai, Enzczel, Dobra, Sz. Kovács, Fuksz, Kollár, Agócs, Karsai. Jőjárt. Edző: Rádi Zol­tán. Miske: Niezner — Baranyai, Hayerbacher, Dobui, Hubert, További eredmények H Sza­muely SE—Rajai TSZ SK 1—3 (I — I) Kalocsai SE- -Kiskörön 2—2 (2—t). A kalocsa mérkő zésről nem kaptunk részletes I udósitást A MEG VJ ■ abíiaiiOgo-bajngksag ŐSZI \ EGFHKDMENVI: 1. SolLvadkcr! 15 H ‘ i 2 37—18 21 2. Mis ke 15 10 1 I 4 29—20 21 3. Kiskőrös 15 o : 1 3 32—24 21 4. Kiskunhalas r> K 1 .3 27-19 20 5. Izsák 15 9 • 6 30—26 irt 6. Kalocsa 15 ti i 4 30- 20 17 7. Tisza' • sk.* 15 h : 5 6 30 -21 ll R. Tass 16 i 4 1 2- 13 15 9. .láuoshali ><•> 16 5 21 -27 1» 10. Harta 15 1 7 32—29 13 1.1. Sükösd i 5 6 20 -33 i 1Kecel 15 » 20—2? 12 13. Raid Ts/ SK 14. Kkíh. S l 1.6 E 15 1 6 19—26 12 15. Akasztó 16. 1'. . /am' K 15 1 ÍR - 2b T -45 4