Petőfi Népe, 1982. szeptember (37. évfolyam, 204-229. szám)

1982-09-14 / 215. szám

1 SPORT-SPOR]•SPORT ELLENTÉTES FÉLIDŐK I Kecskeméti SC—SZEOL AK Kecskemét, 3500 néző, vezette: Bogyó (Palik, Ostermajer). KSC: Erdei — Nagy, Gugyerás, Mohovics, Alberti, Hájer, (Laka­tos a 70. percben), Geiger, Somo­gyi, Ravasz, Horváth, Mózner (Goják a 66. percben). Edző: Nagy János. SZEOL: Hornyák — Hevesi, Kozma, Somogyi, Szabó, Oroshá­zái, (Magyar a 80. percben), Tóth, Repka, Kovács, Deák, Grubori- vics. Edző: Kaszás Gábor. Kapkodó játék vezette be a mérkőzést, egyik fél sem tudott jelentős fölényre szert tenni. Rengeteg pontatlan átadás és gyakori hibák jellemezték az el­ső negyedórát. A játékosok nem „becsülték” meg a nehezen meg­szerzett labdát, hanem vaktában rugdosták előre. A 15. percben egy bal oldali szöglet után GruboroVics fejese a kapufán csattant. A visszapat­tanó labdát Kovács az ötösön nem találta el. Továbbra is a SZEOL támadott, de kevés meg­győződéssel és teljesen veszélyte­lenül. A KSC csak „alibi” lab­darúgást játszott. A védekezéssel törődtek, s mindenki igyekezett a labdától minél előbb megszaba­dulni. A 23. percben Kovács már Ér­déin is átemelte a labdát, de Gu­gyerás még elcsípte a gólvonal előtt. A 33. percben Ravasz ré­vén vezette első igazán veszélyes akcióját a hazai gárda. A jobb­szélső két csel után a kifutó Hor- nyákot is átjátszva a kapu mel­lé lőtt. Egy perccel később Gru- botovics beadása után Somogyi lövése a kapufáról pattant visz- sza, s a kék-fehér védők csak üggyel-bajjal tudtak szögletre menteni. A fordulást követően bátrab­ban támadott a hazai csapat. En­nek ellenére a vendégek birto­kolták többet a labdát, s az 55. percben megszerezték a vezetést is. Egy jobb oldali beadást kö­vetően Szabó ugrott a legmaga­sabbra és a bal sarokba fejelt, lr—0 a SZEOL javára. A gól után a KSC játéka vált' tervszerűbbé. Egyre több gólve- szélyes támadást vezettek Hor­nyák kapujára, s a 65. percben sikerült megszerezniük az egyen­lítést. Hájer átadásával Ravasz húzott el a jobbszélen. Pontosan adott középre és Horváth a há­lóba lőtt, 1—1. A teljesen enerváltan játszó Mózner helyére beállt Goják Vezérletével egyre többször ke­rültek gólhelyzetbe a hazai tá­1—1 (0—0) ' madók. A 70. percben hasonló helyzet alakult ki a szegedi ka­pu előtt, mint az egyenlítő gól előtt, de most Hornyák megelőz­te Horváthot. A 86. percben La­katos lábában volt az egyenlítés. Goják sorra hagyta maga mö­gött a szegedi védőket, majd pon­tosan az érkező Lakatos elé gu­rított, aki óriási helyzetben az üres kapu fölé lőtt!... Izgalmas volt az utolsó néhány perc, de egyik csapatnak sem sikerült gólt elérnie. Két ellentétes félidőt láthatott a Széktói Stadion népes közönsé­ge. Az első negyvenöt percben mind a mérkőzés színvonala, mind pedig a hazai csapat játéka rengeteg bosszúságra adott okot. Egymás hibáiból éltek a játéko­Bajai SK—22. sz. VOLÁN 1­Rákoscsaba, 3000 néző, vezet­te: Varga J. (Szirba, Szabó T.) Bajai SK: Majzlinger — Gla-. vatity, Szabó, Prikidánovics, Popp, Szőcs, Pesti, Evamnoics, Kovács, Keresztes (Sárközi a 80. p.), Janicsák (Takács a 67. perc­ben). Edző: Rónai Sándor. 22. sz. Volán: Kertész — Csider, Vaszilev, Bartosik, Huszár — (Hajdú a szünetben), Rojik, Goschler (Juhász a 60. percben), Aranyosi-Kikillai, Kotul, Szakái. Edző: Halácsi László. Az első percben gólt szerezhe­tett volna a bajai csapat. Jobb oldali támadás végén Kovács lö­vésszerű beadását Janicsák kapu­ra pörgette, labdája azonban Csi- derben akadt el. A 14. percben Goschler beadását a lesen álló Kikillai a kapu mellé fejelte. A 26. percben Aranyosi lövését Majzlingar bravúrosan hárította. A bajai csapat egyre inkább támadásba lendült. A 28. perc­ben a kiugró Janicsákot Csider felvágta, melyért sárga lapot ka­pott. A 33. percben Kovácsot sza­bálytalanul szerelték a hazai vé­dők. A 28 méterről leadott Pri- kidánovics-szabadrúgást Kertész nagy üggyel-bajjal tudta csak hárítani. A sorozatos bajai tá­madások a 44. percben értek gól­lá. Szőcs vezette fel a labdát, melyet Pestihez továbbított, aki visszaadta Szőcsnek, pár métert vezette, majd az üresen 4Hó- Ko-. vácshoz adott, aki főbb külsővel óriási gólt lőtt 1:0. A második félidő hazai góllal kezdődött. A jobbösszekötő he­lyén szabadon hagyott Kikillai kapta a labdát és a szélső 14 má­sok, némi vendég mezőnyfölény közepette. Fordulás után a KSC támadott többet, mégis a szege­diek szereztek vezetést. Az utol­só negyedórában azonban nagy­szerűen működött a hazai gépe­zet. Somogyi és Goják vezérleté­vel egyre több szemre is tetsze­tős akció gördült a pályán, de a helyzetek kihasználása továbbra is gyenge pontja a KSC-nek. Dön­tő volt továbbá, hogy a középpá­lyás sorban Geiger és Hájer a mérkőzés egészét tekintve sem tudott méltó társa lenni Somo­gyinak. Ez nem újkeletű problé­ma, hiszen már mérkőzésekre visszamenően nagyon gyenge tel­jesítményt nyújtanak az oly fon­tos csapatrészben... ■lók: Gugyerás, Somogyi, Hor­váth, illetve Gruborovics, Szabó. Rajtmár István 1 (1-0) térről a bal alsó sarokba helyez­te, 1:1. A 75. percben Kovács a bal ol­dalon átjátszotta Csidert, beadá­sát kecsegtető helyzetben Keresz­tes nem érte el. A 78. percben Bartosik szögletet ívelt be, Ara­nyosi közelről melléfejelte. (A szöglet elvégzése után a hazai csatárak szabálytalankodtak Majzlingerrel. Varga játékvezető jelezte, hogy látta az esetet és azért nem ítélt szabadrúgást, mert a fejes mellé ment). Ez­után mindkét csapat az ered­mény tartására törekedett. A lá­tottak alapján a döntetlen ered­mény igazságos. Jók: Prikidáno­vics, Szőcs, Kovács, illetve Va­szilev, Huszár, Kikillai. Tax Imre az nb ii. Állasa 1. Bauxitbányász 6 4 2 ­10—4 : 10 2. Sopron 6 3 2 1 11—7 8 3. 22. sz. Volán 6 2 3 1 . 10—7 7 4. Ózd 6 2 3 1 8—6 7 5. Volán SC 6 3 1 2 8—7 7 6. Keszthely 6 3 1 2 7—7 7 7. Szekszárd 6 2 3 1 6-6 7 8. Eger 6 3- 3 10—7 6 9. Salgótarján 6 2 2 2 10-8 6 10. HMSE 6- 3 9-8 6 11. D. Kinizsi 6 2 2 2 8-7 6 12. SZEOL 6 2 2 2 6—5 6 13. Kazincbarcika 6 2 1 3 11-9 5 14. Olajbányász 6 2 1 3 11—11 5 15. Baja 6 2 1 3 8-9 5 16. Siófok 6 2 1 3 10—13 5 17. Dorog 6 2 1 3 9—12 5 18. Nagybátony 6 2 1 3 7—13 5 19. Kecskemét 6 1 2 3 7—9 4 20. Ganz-M. 6 1 1 4 7-18 3 További eredmények: HMSE—Vo­lán 3—1, Nagykanizsa—Ganz-MAVAG 6—1, STC—Űzd 1—1. Eger—Debrecen 1—0. Tapolca—Dorog 5—2. Szekszárd— Keszthely 0—0. Kazincbarcika—Nagy- bátony 4—0, Sopron—Siófok 4—2. / Területi bajnokság Kun Béla SE—Lajosmizse 3—1 (0—1) 800 néző, vezette: Jung, Ko­vács. Lajosmizse: Pertzcel — Hóder- marszki, Ábel, Rózsa, Csima, Márkli (Horváth), Diószegi, Se­res, Vajda, Kocsis, Soós (Mányo- ki). Edző: Seres Lajos. Kun B. SE: Farkas — Hege­dűs, Bánfi, Kárász, Balogh, Mis- kovicz, (Balázs), Vígh, Maszlag, Mari, Harsányi (Katona), Somo­gyi. Edző: Kurycz István. A 34. percben megszerezte a vezetést a Lajosmizse Ábel nagy lövésével, Farkas kapus kiejtette és a jókor érkező Diószegi a há­lóba helyezte a labdát, 1—ÜT Az 58. percben Somogyi kapta a labdát, egy ügyes csellel be­csapta védőjét és jól eltalált lö­vésével megszerezte az egyenlítő gólt, 1—1. A 70. percben a jól játszó So­mogyi átadásával Hegedűs kilé­pett a védők közül és a kimozdu­ló Pertczel mellett megszerezte a vendégek vezető gólját, 2—1. A 75. percben újabb gólt ért el a Kun Béla. Vígh saját térfe­léről végigvezette a labdát az egész pályán, majd Marihoz to­vábbított, aki 8 méterről nem hi­bázott. 3—‘1. Kifejezetten jó iramú, időnként szép játékot hozó mérkőzésen Lajosmizse az első, a Kun Béla a második félidőben játszott jól. A második félidő jó játékával és gyors ellentámadásaival a Kun Béla a maga javára tudta fordítani a mérkőzést. Jók: Rózsa, Kocsis, Ábel, illet­ve Hegedűs, Miskovicz. Vígh, So­mogyi. Kocsis Zoltán DÉLÉP—'Kecskeméti TE 3—1 (2—1) Szeged, 400 néző, vezette: Ko- kavecz. DÉLÉP: Szabó — Kenderesi, Hódi, Holler, Török, Czibere, Rácz, Hojszák, Csurka, Miklós, Magyar (Hágelmann). Edző: Var­ga István. KTE: Tasnádi — Egyed, Csor­dás, Nagyhegyesi, Parti, Hor­váth, Virágh, Meszlényi, Puskás, Porhanda (Oskolás), -Feró (Bo- hács). Edző: Czimmermann Gyu­la. 14. perc. Az enyhe mezőnyfö­lényben játszó DÉLÉP Csurka egyéni játéka után megszerezte a vezetést. (1—0). 29. perc: Tömörülés a KTE ka­puja előtt, a kapufáról visszapat­tant labdát Miklós élesen a jobb sarokba lőtte. (2—0). • 35. perc: A KTE nem adta fel a küzdelmet, teljes erővel tá­madtak, aminek eredményeként Virágh látványos gólt lőtt. (2—1). 53. perc: Egyed mellett Ma­gyar elfutott, kapura indult és a kivetődö Tasnádival ütközött. A játékvezető meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőt Hojszák értéke­sítette. (3—1). összegezve, a KTE játéka alap. ján nem érdemelt vereséget, mert a II. félidőben lényegesen job­ban játszottak ellenfelüknél. Az erősen vitatható 11-es döntött, mert a játékosokat megzavarta, s ettől kezdve — hiába támad­tak — a góllövés nem sikerült. Jók: Csurka, Szabó, Hojszák, illetve Virágh, Horváth, Puskás. Kristóf Tibor A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA Kőrös csoport 1. Gyula 5 5 - ­16—5 10 2. H. Kun B. SE 5 4 1­13—3 9 3. H. Szabó L. SE 5 3 2 ­7—0 8 4. Orosháza 5 3 2 ­9—3 8 5. Szarvas 5 2 2 1 12-5 6 6. Békés 5 2 2 1 12—5 6 7. DÉLÉP SC 5 2 3 ­7—2 6 8. SZVSE 5 2 2 1 3—6 6 9. Szegedi D. 5 2 12 9—5 5 10. KTE 5 2 12 9—10 5 11. Lajosmizse 5 113 6—10 3 12. Dömsöd 5-32 3-9 3 13. Füzesgyarmat 5 1-4 6—16 2 14. Nagyszénás 5-14 3—10 1 15. H. Porcelán 5-14 2—16 1 16. Mindszent 5 - - 5 5—15 ­Eredmények: H. Szabó L. SE—DÉL­ÉP 6—0, Szarvas—Dömsöd 4—0, Sze­gedi D.—Mindszant 6—1, Békés— SZVSE S—0, Gyula—H. Porcelán 8-1, Füzesgyarmat—Gyula 1—2. Az NB I. állása ér l. Csepel 3 2 1­7—3 5 2. Rába ETO 3 2­1 9—2 4 3. FTC 3 2­1 5—3 4 4. Bp. Honvéd 3 2­1 5—3 4 5. O. Dózsa 3 1 2­5—4 4 6. ZTE 3 2­1 4—3 4 Debrecen 3 12­4—3 4 8. Tatabánya 3 1 1 1 4—4 3 Békéscsaba 3 1 1 1 4—4 3 10. Nyíregyháza 3 1 1 1 2—2 3 11. Diósgyőr 3 1 1 1 3—4 3 12. Vasas 3 1 ­2 7—6 2 13. Videoton 3 1 ­2 5-6 2 14. PMSC 3 - 1 2 4—8 1 15. Haladás 3 - 1 2 2—9 1 16. MTK-VM 3 - 1 2 2—11 1 Eredmények: FTC—Videoton 3— 1, Vasas—Haladás 3—0, Békéscsaba Dózsa 1—1. PMSC—Honvéd 1— 3, DMVSC—ZTE 1—0, Nyíregyháza DVTK 0—0, Csepel—Tatabánya 2—1, Rába—MTK-VM 6—0. A MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOK­SÁG ALLASA 1. Tiszakécske 5 3 2­13—1 8 2. Soltvadkert 5 3 2­12—5 8 3. Kiskunhalas 5 3 2­10—5 8 4. Kiskőrös 5 3 1 1 13—10 7 5. Jánoshalma 5 3 1 1 9—7 7 6. Miske 5 3­2 12—9 6 7. Kalocsa 5 2 2 1 10—7 6 8. Akasztó 5 2 1 2 9—8 5 9. Tass 5 1 3 1 4—6 5 10. Harta 4 2­2 11—8 4 11. Izsák 5 2­3 7—10 4 12. Kkfházi Szöv. SE 5 ­3 2 6—12 3 13. Sükösd 5 1 1 3 6—13 3 14. Bajai TSZ SK 4 ­2 2 2—6 2 15. Kecel 5 1­4 5—10 2 16. H. Szamuely SE 5 ­1 4 5—17 .1 A félbeszakadt Bajai Tsz SK—Harta mérkőzés eredményét nem számítot­tuk be. TOTÓ A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 37. fogadási hé­ten 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. A nyeremények a nyere­ményilleték levonása után a követ­kezők : 12 találatos szelvény 28 darab, nye­reményük egyenként 132 706 forint: 11 találatos szelvény 681, nyeremé­nyük egyenként 2183 forint: a 10 találatos szelvények száma 6824, nyereményük egyenként 327 forint. A közölt adatok nem véglegesek. (MTI) A TOTÓ 37. heti telitalálata 1. Salgótarján—Ózd 1—1 X 2. Hódmezővásárhely—Volán 3—1 1 3. Kecskemét—Szeged 1-1 X 4. Szekszárd—Keszthely 0-0 x 5. Cagliari—Roma 1—3 2 6. Ascoli—Genova , 0-0 x 7. Cesena—Pisa 0—0 x 8. Sampdoria—Juventus 1—0 1 9. Torino—Avelllno 4—1 1 10. Verona—Intern azionale 1—2 2 11. Lecce—Como 2—1 1 12. Cremonese—Catania 0—1 2 13. Reggiana—Bari 0-0 X 14. Varese—Bologna 0-0 X 1982. szeptember 14. • PETŐFI NÉPE • 7 Bogyiszlói hajtó nyerte a keceli fogatderbyt • Toldi Sándor eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta a keceli fo gatderbyn. Toldi Sándor volt a legeredményesebb megyei versenyző Nem várt meglepetésekkel zá­rult vasárnap Kecelen az elsőíz­ben megrendezett országos ket- tesfogathajtó-derby. Az volt a legszembetűnőbb, hogy Szegedi Gábor, a magyar válogatott tag­ja, a huszonnyolcadik lett a hu- szonkilencfős mezőnyben. A győ­zelmet a legegyenletesebb telje­sítményt nyújtó bogyiszlói Berka János szerezte meg, míg a me­gyei hajtők közül a kecskeméti Toldi Sándor bizonyult a legjobb­nak. A vasárnap délután tartott ünnepélyes eredményhirdetésen több mint ötezer néző tapsolt a győzteseknek, közöttük dr. Pos- váncz László, a megyei pártbi­zottság osztályvezetője és dr. Ma­tos László, a megyei tanács el­nökhelyettese is, akik díjakat ad­tak át a legjobbaknak. Az I. országos kettesfogathaj- tó-deriby végeredménye. Bemu­tatás és díjhajtás: 1. Berka Já­nos (Bogyiszlói 24, 2. Szegedi Gá­bor (HÖR Kiskunhalas) 27, 3. Boros Péter (Szilvásvárad) 34, 4. Aradi István (Paks) 35. 5. Gyu- rity Vitályos (Hercegszántó) 38, 6. Kovács Barna (Szilvásvárad) 39 ponttal. Maratonhajtás: 1. Berka Já­nos 34, 2. Beszedics Ferenc (Kis­kunhalas) 34, 3. Herczeg Gábor (Kecel) 37, 4. Toldi Sándor (Kecs­kemét) 38, 5. Lovász László (Ke­cel) 39, 6. Szabó Erika (Orgo- vány 39 ponttal. Akadályhajtás (800 méteres pá­lyán, 20 akadállyal nehezítve, az alapidő: 240 másodperc volt): 1. Toldi Sándor 0—0/154, 2. Guti Béla (Hetényegyháza) 0—0/169, 3. Mészáros Illés (Mélykút) 0—30/ 225, 4. Tormási Ferenc (Hetény­egyháza) 10/184, 5. Berka János 110/207, 6. Szabó Erika 10/209. A vadászhajtást Szabó Erika nyer­te bravúros teljesítménnyel. Az összetett versenyben: Az I. országos kettesfogathajtó-der- by győztese: Berka János 68 pont­tal, 2. Toldi Sándor 79, 3. Mészá­ros Illés 81, 4. Szabó Erika 90, 5. Guti Béla 91, 6. Tormási Fe­renc 95 ponttal. Az ünnepélyes eredményhirde­tés utáni szüreti felvonulással és szüreti bállal búcsúztatták a ke­cellek a fogatderby résztvevőit. B. I. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Félbeszakadt a Bajai TSZ SK-Harta találkozó Bajai Tsz SK—Harta 3—1 (2—1) a 64. percben félbeszakadt. Baja, 400 néző, vezette: Szik- szai (Lavati, Molnár). Bajai Tsz SK: Faldum — Mar­ton, Gyenei, Kisföldi, Vanó, Ba- ros, Simon, Csehók, Németh, Gál, Kővári. Edző: Varga Imre. Harta: Páli — Kiss, Halász, Baja, Kecskeméti, Lapu, Horváth, Ármai,“Cseh, Rostás, Schmer (Fa­ragó). Edző: Bleszák Sándor. Gólszerzők: Németh 2, Gál, ill. Ármai. Kiállítva: Páli a 64. percben. A kiállítást követően Páli le­köpte a játékvezetőt, aki lefújta a mérkőzést. Ifjúságiak: Bajai Tsz SK—Har­ta 3—0. Tiszakécske—Tass 0—0 Tiszakécske, 600 néző, vezette: Szabó S. (Szabó J., Németh). Tiszakécske: Schachinger — Juhász, Varga, Domonics, Pálin­kás, Tóth (Varga Gy.), Sánta, dr. Kisjuhász (Boros), Ézsiás, Bus, Nász. Edző: Szatmári János. Tass: Zsorda — Pozsári, Csap­iár, Rapcsák, Dervanics, Hegedűs, Muhi (Sztruhár), Kiss, Vida, Csovcsics, Herceg. Edző: Nagy Ferenc. Nagy meglepetésre, de teljesen megérdemelten vitte el az egyik bajnoki pontot a határozott védő­játékot és veszélyes kontratáma­dásokat vezető tassi együttes, a gyenge teljesítményt nyújtó Ti­szakécske otthonából. Jók: Csapiár. Pozsári, Rapcsák, Csovcsics, ill. Varga B. Ifjúságiak: Tiszakécske—Tass 4—1 (3—1). Zs. L. Kiskunhalas—H. Szamuely SE 2—1 (1—1) Kalocsa, 300 néző, vezette: Ká­vai (Kara). A játék képe alapján a hazai együttes döntetlent érdemelt vol­na. A játékvezető tévedései dön­tően befolyásolták a mérkőzés alakulását. Gólszerzők: Karsai, Tápai, ill. Várszegi. Jók: Szőke, Fuksz, Dobra, ill. Pesti, Várszegi, Fábián.! Soltvadkert—Izsák 2—1 (1—1) Soltvadkert, 500-néző, vezette: Szalai (Vinczé, Tóth). Soltvadkert: Vass — Viszkok (Bibók), Eiler, Galántai, Fritt- man, Lehr, Sörös, Szabó, Tóth, Szekér (Erdős), Szűcs. Edző: Ta- gai János. Izsák: Antal — Németh, Kal­már, Bogdány, Molnár, Nagy K., Tóth, Losonczi, Halász (Bőthi), Nagy O., Bozsik. Edző: Száz Sán­dor. Végig nagy fölényben játszott a hazai együttes, de. csatárai a legjobb helyzeteket is elügyetlen- kedték. Gólszerzők: Szűcs, Sörös, ill. Kalmár. Sörös a 85. percben 11-est hi­bázott. Jók: Lehr, ill. Kalmár, Né­meth. Ifjúságiak: Soltvadkert—Izsák 10—2 (4—1). A I. Miske—Kecel 2—1 (1—1) Miske, 700 néző, vezette: Nagy (Papp, Gerber). Miske: Niezner — Pákolitz, Baksa, Huber, Hayerbacher, Sze­rencsés (Tamási), Domokos, Bed- zsula, Petrecz, Illés, Varga (Keszt­helyi). Edző: Farkas András. Kecel: Benedeczki — Pongrácz, Juhász, Oarcsik (Mezei F.), Bé­leczki, Császár, Mezei J., Pintér, Vajda, (Polgár), Szabó, Fábián. Edző: Fábián Dezső. 18. perc: Jobb oldali támadás után Szabó S. lőtt a bal felső sarokba« 0—1. 20. perc: Egy gyors kohtratá- madás végén Illés kapta a lab­dát, és kapásból bombázott a hálóba. 1—1. 65. perc: A miskei együttes „gólgyárosa”, Illés állította be a végeredményt. 2—1. .Jók: Niezner, Illés, Tamási, ill. "Mezei J., Juhász. Ifjúságiak: Kecel—Miske 5—1 (2—0). K. J. Sükösd—Kiskőrös 2—2 (1—2) Sükösd, 300 néző, vezette: Kul- mann (Durusán, Kiüti). . Sükösd: Faddi I. — Szabó, Lak- ner, Lógó Z., Reicz, Czeller, Ta­kács (Lógó J.), Rajcsics, Koszo­rús, Sudár, Hajzer (Faddi II.). Edző: Bújdosó Márton. Kiskőrös: Szentesi — Lesták, Dedák, Cseh, Hajnak, Podobni, Boldizs, Klement, Katzenbech, Kiss, Ba. Edző: Meskó István. Gólszerzők: Sudár 2, Ül. Haj- nák, Kiss. Végig túlfűtött légkörben, nagy iramban folyt a játék. Az izgal­mas mérkőzésen a játékvezetői hármas gyenge teljesítményt nyújtott, nem tudtak felnőni a találkozó színvonalához. Jók: Sudár, Szabó, Reich, ill. Boldizs, Kiss, Ba. Ifjúságiak: Kiskőrös—Sükösd 2—1 (0—0). V. J. További eredmények: Kkfházi Szövetkezeti SE—Kalocsa 2—2, Akasztó—Jánoshalma 1—2 (1—lj. TEKE Kecskeméti siker a Vasutas Kupán Tíz férfi- és négy női csapat vett rpszt szombaton és vasár­nap a Vasutas Kupa országos egyéni és csapatversenyen, ame­lyet a Kecskeméti MÁV négyes automata pályáján rendeztek meg. Az első napon még az NB I-es szolnoki együttes vezetett, a férfiak mezőnyében, de a máso­dik napon a kecskemétiek 16 fával megelőzték a szolnokiakat és az ugyancsak elsoosztályú deb­receni vasutasokat is. FÉRFIAK: 1. Kecskeméti MÁV 2611, 2. Szolno­ki MÁV MTE 2595, 3. Debreceni MVSC 2565 fa. Egyéniben: 1—2-es pálya: 1. Mátyus (Szolnoki MÁV MTE) 467, 2. Vajda (Szentesi MÁV) 446, 3. Zsuppon (Kecskeméti MÁV) 437. 3—4-es pálya: 1. Mozsár (Kecskeméti MÁV) 469, 2. Dedrák (Szolnoki MÁV MTE) 463, 3. Bauer (Kecskeméti MÁV) 462 fa. Vasutas Kupa csapatversenyben: NŐK: Vasutas Kupa csapatversenyben: 1. Békéscsabai MÁV 2326, 2. Kecské­mé« MÁV 2259, 3. Debreceni MVSC 2251 fa. Egyéniben: 1—2-es pálya 1. Török M. (Kecske­méti MÁV) 406, 2. Rőzsáné (DMVSC) 400, 3. Bazsóné (Szentesi MÁV) 398. 3—4-es pálya 1. Héldt (Békéscsabai MÁV) 421, 2. Pállfiné (Békéscsabai MÁV) 413, 3. Bányai (DÍflVSC) 398 A nagy gólok mérkőzésén Magyar játékvezetői válogatott— Innsbruck Wacker senior 3—1 (0—0) Soltvadkert, vezette: Halász M. Magyar jv. válogatott: Szabó J. (Nyári) — Nagy B., Pálvölgyi, Lázin (Szabó Ti), Hartmann, Dri- gán, Eőry, Szabó B. (Szabó J.), Németh, Szilágyi, Kovács (ké­pünkön). Több mint tiz éve játszik már egymással oda-visszavágós mér­kőzéseket a két ország labdarú­gócsapata. Nem tudni pontosan, ki győzött többször. A számszerű eredménynél azonban sokkal fon­tosabb a sportbaráti kapcsolatok ápolása, amelynek jó és szép pél­dája volt a soitvadkerti mérkő­zés, s az azt követő „második félidő”. A zöld gyepen Szabó B., Ko­vács és Németh lőtte a nagy gó­lokat, Fottenberger szépített.