Petőfi Népe, 1982. augusztus (37. évfolyam, 179-203. szám)

1982-08-24 / 197. szám

1982. augusztus 24. • PETŐFI NÉPE • 1 SPORT-SPORT - SPORT LABDARÚGÓ NB II. HÁROM SZOVJET ÉS EGY BELGA ARANYÉREM Véget ért az íjászbajnokság Hat gól és pontosztozkodás Debrecenben Kecskeméti SC— Debreceni Kinizsi 3—3 (1—2) Debrecen, 3000 néző. Vezette: Kórodi (Mester, Púhl). KSC: Erdei — Nagy, Gugye- rás, Törő, Alberti, Borics (Somo­gyi a szünetben), Geiger, Hájer, Ravasz, Mózner, Goják. Edző: Nagy János. Kinizsi: Kripkó — Halla, Ga- ramvölgyi, Takács, Vajda, Sza­bó, Andirkó, Tóth, Bodonyi, Maczkó, Farkas (Orenstein a 60. percben). Edző: Nagy György. A kecskeméti csapat a pont­szerzés reményében lépett pályá­ra a „cívis városban”. Az első negyedórában kiegyenlített volt a játék, de a 16. percben várat­lanul megszerezték a vezetést a hazaiak. Egy előre vágott labdát Erdei elvétett, és így az üresen álló Maczkó megszerezte. Mint­egy 17 méterről az árván maradt kapura ívelt és a berohanó, men­teni igyekvő Nagy lábáról pat­tant a hálóba a labda, öngól: 0—1. Tíz perc múlva egyenlített a kék-fehér gárda. Geiger jól idő­zített átadásával Ravasz kilépett a védők közül, majd egy igazítás után a jobb sarokba lőtt. 1—1. Színvonalas, jó volt a játék. Többnyire a hazaiak támadtak, de a veszélyesebb akciókat a vendégek vezették Kripkó kapu­jára. A 33. percben mégis deb­receni gólnak tapsolhattak a szurkolók. Bodonyi adott kapu elé, s Farkas mintegy 14 m-röl vágta a hálóba a labdát, 1—2. Fordulás után is élvezetes ma­radt a mérkőzés. A sorozatos kecskeméti akcióknak végre meglett az eredménye is. A 47. percben egy formás támadás után Goják tíz méterről lőtt Halla ka­pujába, 2—2. Továbbra is támadásban ma­radt a KSC. Beszorultak a ha­zaiak, s úgy tűnt maga javára fordítja a mérkőzést a vendég­csapat. A 73. percben azonban váratlanul vezetést szerzett a Kinizsi. Egy cselesen végrehaj­tott szabadrúgást követően a frissen beállt Orenstein szabadon vehette át a labdát, lefutott az alapvonalig, majd pontosan az érkező Halla fejére ívelt, aki kö­zelről a jobb alsó sarokba fejelt, 2—3. A kezdés után azonnal egyen­lített a KSC. Szép támadás vé­gén Geiger higgadtan lőtt a ka­puba, 3—3. A hátralevő időben is a KSC támadott többet, de a győzelmet jelentő gólt nem sikerült meg­szereznie. Ami a végeredményt illeti, megállapíthatjuk, hogy a KSC elérte célját: megszerezte az egyik pontot Debrecenben. Ennek ellenére kissé keserű szájízzel hagyták el a játékteret, hiszen a mérkőzés nagy részében többet támadtak, harcosabban játszot­tak, esélyük volt a győzelemre is. A csapat egésze megtette a magáét, de főleg Gugyerás, Al­berti, Somogyi, Ravasz, Mózner és Goják tűnt ki. Sokat jelentett a szünetben beállt Somogyi for­dulás utáni játéka, hiszen a kö­zéppályán összefogta a csapatot, s vezetésével egyre-másra hozták akcióba a sokat mozgó csatáro­kat. Az ellenfél csapatából Halla, Takács és Andirkó mutatta a legtöbbet. Fűlep Kornél Baján a nagyobb tapasztalat döntött Szekszárdi Dózsa—Bajai SK 2—1 (0-0) Baja, 7000 néző. Vezette: Köböl (Eőry, Fekete). Szekszárd: Pólyák — Szabó, Tapaszt!, Márkus, Somodi, Var­ga, Lauer, Kresz (Adorján a szü­netben), Koroknai (Megyeri a 69. percben), Tóth, Paizs. Edző: Teszler Vendel. BSK: Majzlinger — Glavatity, Szabó. Popp. Pesti (Takács a szü­netben). Illés, Kovács, Evanics (Csincsák a 67. percben), Jani- csák. Prikidánovics, Keresztes. Edző: Rónai Sándor. Óriási lendülettel kezdett a ha­zai gárda. Több helyzet is jelezte a BSK fölényét, de a lehetősé­gek kihasználásával hadilábon álltak a bajai támadók. A 9. percben Pesti ívelt be szögletet, A veszélyesen csava­rodó labdát Pólyák merész vető­déssel hárította a befutó csatá­rok elől. Tíz perccel később egy ellentámadás során Lauer átadá­sát Márkus az ötösről a kapu mellé gurította. Hatalmas lehető­ség volt, melyre a bajai csapat csak szögletekkel tudott vála­szolni. Feszült légkörben folyt a küz­delem a vezető gól megszerzé­séért. Ahogy az már ilyenkor lenni szokott, a csata hevében a szekszárdi Szabó kissé megfe­ledkezett magáról, amit a játék­vezető sárga lappal „jutalma­zott”. Szünet után sem csökkent az iram. A 46. percben a frissen beállt Adorján átadásából Korok­nai vezetést szerzett a Dózsa ja­vára, 1—0. A gól után a hazaiak elkese­redetten küzdöttek az egyenlí­tésért. Először Prikidánovics sza­badrúgását hárította bravúrral Pólyáik, majd Janicsák lőtt mel­lé. Egyre idegesebb lett a han­gulat, s a játékvezető újabb sár­ga lapok kiosztására kénysze­rült. Előbb Illés, majd Prikidá­novics és a szekszárdi Tóth kap­ta meg sportszerűtlen viselkedé­séért a jogos büntetést. A 75. percben Kovács jobb ol­dali szabadrúgását követően Ja­nicsák látványos fejessel egyen­lített, 1—1. A hátralévő negyedórában mindkét csapat nagy erővel tá­madott a győztes gól megszer­zéséért. A kapuk felváltva ke­rültek veszélybe, de a döntő pil­lanatban mindig hiba csúszott a befejezésbe. Már csak három perc volt hát­ra a mérkőzésből, s úgy tűnt, nem lesz változás az eredményen. Ám a vendégek egyik támadása után Tóth jó érzékkel vette ész­re, hogy a hazai védők üresen hagyták Megyerit. Eléje játszott, s a csereként beállt játékos a hálóba gurított, 2—1. A gól után már nem maradt idő az egyenlítésre, így a ven­dégek érték el céljukat: győze­lemmel távoztak a Vasvári Pál utcából. A vereség fájó, de nem jelent katasztrófát. A BSK labdarúgói­nak meg kell érteniük: ami elég volt a területi bajnokságban az elsőséghez, az kevés lehet az NB II-ben a bennmaradáshoz is! A bajai labdarúgók képességeiik alapján 'megfelelhetnek a maga­sabb osztály követelményeinek is, de ehhez többet kell nyújta­niuk mind a pályán, mind pedig a játéktéren kívül, a magánélet­ben. Jók: Szabó, Márkus, Koroknai, ill. Szabó, Illés, Janicsák. Az NB II. állása 1. 22. Volán SE 2. Tapolca 3. Siófok 4. SZEOL, AJK 5. Hódm. MSE 6. Nagybátony .7. Szekszárd 8. Debr. Kinizsi 9. Dorog Kecskemét 11. Ózd 12. Sopron Volán SC 14. Saig. TC 15. Kazincbarcika 16. Baja 17. Keszthely Nagykanizsa 19. Ganz-MÁVAG 20. Eger 3 2 1 - 6—2 5 3 2 1 - 3—1 5 3 2-1 6—4 4 3 2-1 4—2 4 3 2-1 5—4 4 3 2-1 5—5 4 3 2-1 4—4 4 3 111 6—5 3 3 111 5—4 3 3 111 5—4 3 3 111 4—3 3 3 111 4—4 3 3 111 4—4 3 3 1-2 6—6 2 3 1-2 5—6 2 3 1-2 4—5 2 3 1-2 4—7 2 3 1-2 4—7 2 3 1-2 4—8 2 3 - - 3 3—6 ­Az NB II. eredményei: Bauxitbá­nyász—Kazincbarcika 1—0, Sopron— Volán 3—2, 22-es Volán—Nagybátony 3—1, Ganz-MÁVAG—Eger 3—2, HMSE—Nagykanizsa 2—0, SZEOL— Dorog 2—0, Özd—Keszthely 2—0, Sió­fok—Salgótarján 3—1. TERÜLETI LABDARÜGÓ-BAJNOKSÁG A KTE győzött a rangadón Kecskeméti TE—Lajosmizse 2—1 (2-1) Kecskemét, 1200 r>£zö, vezette: Veress. KTE: Tasnádi — jSgyed, Csor­dás, Nagyhegyest, Pfirti (Érsek), Sleszlényi, Oskolás, gorváth (Pe­tényi), Puskás, Porhanda, Feró. Edző: Czimmermann Gyula. Lajosmizse: Perczel — Tóth, Ábel, Rózsa, Csiima, Hódermarsz- ki (Márkíi), Kovács, Seres, Vaj­da, Kocsis, Soós (Horváth), Edző: Seres Lajos. Hazai támadásokkal kezdődött a megyei rangadó. A 7. percben jobboldali szabadrúgást Egyed ívelt a kapu elé, s a jó ütemben berobbanó Nagyhegyesi a léc alá fejelte, 1—0. Továbbra is a KTJS támadott többet, jónéhány helyzetet pus­káztak el a_vendégek kapuja előtt. A 34. percben Puskás jól fordult le, néhány lépést vezette a lab­dát, majd egy nem túl erős, pat­togós lövéssel növelt^ a lila-fehé­rek előnyét, 2 —0. Tíz perccel később nagy tömö­rülés támadt a hazai kapu előtt, Kovács fejese visszapattant a ka­pufáról Vajda elé, aki közelről nem hibázott, 2—1. A második félidőben jobbára a vendégek játszottak fölényben, de a KTE támadásai jelentettek na­gyobb veszélyt a kapura. A 72. percben sorozatos szabálytalansá­gok után a játékvezető Tóthot ki­állította. A szurkolók igazi rangadót lát­hattak a Városi-pályán. A két csapat elszántan küzdött a győ­zelemért. A látottak alapján a hazaiak győzelme megérdemelt, mert helyzeteiket jobban „meg­becsülték”, hiszen kettőt értéke­sítettek. A játék színvonala elma­radt a várttól, ami főleg a nagy akarásnak tulajdonítható. Jók: Egyed, Feró, Tasnádi, ill.: Csima, Rózsa, Seres. Kristóf Tibor H. Kun Béla SE—Mindszenti SE 4-2 (1-1) Kiskunfélegyháza, 600 néző, ve­zette: Orávecz. HKBSE: Farkas — Balogh, BtfnFi, Hegedűs, Visjáts (Szabó), Kemenes, Vígih, Harkányi, Mixtai (Földi), Maszlag, Somogyi. Edző: Kurucz István. Mindszent: Tusják — Olasz, Bartucz, Boda, Tóth, Kispál, Szel­jék dr., Gábor, Hevesi (Csöngető), Lőrinez, Farkas. Edző: Alföldi Ti­bor. Az első veszélyes támadás után megszerezte a vezetést a vendég­csapat. A 15. percben Lőrinez a kifutó Farkas mellett a jobb alsó sarcukba gurított, 0—1. Hiába támadott ezután nagy erővel a HKBSE, csak a 42. perc­ben sikerült kiegyenlíteniük a hátrányt. Ekkor Harsányi átadá­sát Vígh lőtte kapásból a mind­szenti kapubaj 1—1. Az. 53. percben sikerült a veze­tést is megszereznie a hazai gár­dának. Vígh beadását a magasra felugró Mixtai látványos fejessel küldte a kapuba, 2—1. A 69. percben Bánfi az ötösről a hosszú sarokba emelt, 2—2. Izgalmas volt ezután a mérkő­zés. A HKBSE támadott, de a Mindszent sem adta. fel. Nyolc perccel a befejezés előtt eldőlt a két pont sorsa. Somogyi ívelt a kapu elé és Harsányi közelről a kapuba fejelt, 3—2. A gól után zavar támadt az ed­dig megfelelően működő mind­szenti védelemben, s a 85. perc­ben FöléH egyéni akció után nö­velte a hazai gólok számát, 4—2. Küzdelmes mérkőzésen a ha­zaiak rengeteg helyzetet dolgoz­tak ki a védekezésre berendez­kedő vendégek ellen, de védel­mük is, sok lehetőséget kínált fel a gólszerzésre a vendég támadók­nak. így gólokban gazdag, izgal­mas mérkőzés alakult ki, mely­ben végülis a Kun Béla támadói „gólképesebbnek” bizonyultak a védőknél. Jók: Maszlag, Vígh, Hegedűs, Harsányi, ill.: Lőrinez, Olasz, Bar- fucz. Farkas Tibor A területi labdarúgó- bajnokság állása 1. Orosháza Szabó L. SE 3. Gyula 4. SZVSE 5. Szarvas 6. DÉLÉP 7. Kun Béla SE 8. KTE 9. Füzesgyarmat 10. Békés 11. Dömsöd 12. H. Porcelán 13. Sz. Dózsa 14. Mindszent 15. Lajosmizse 16. Nagyszénás 2 2 - - 5—0 4 2 2 - - 5—0 4 2 2 - - 3—1 4 2 2 - - 2—0 4 2 1 1 - 6—1 3 2 1 1 - 3—0 3 2 1 1 - 4—2 3 2 1-1 4—4 2 2 1-1 4—8 2 2-11 1—2 1 2-11 0—2 1 2-110—41 2 - - 2 0—2 - 2 - - 2 2—5 - 2 - - 2 1—5 - 2 - - 2 0—4 ­A területi bajnokság további ered­ményei: Gyula—Békés 2—1, OMTK— H. Porcelán 4—0, H. Szabó L. SE— Dömsöd 2—0, Szarvas—Füzesgyarmat 6—1, Szegedi VSE—Szegedi Dózsa 1—0, DÉLÉP—Nagyszénás 3—0. Magyar szempontból remények­kel telve vártuk az Európa- és mediterrán íjászbajnokság kezde­tét, hiszen a teljes magyar élme­zőny egy hónappal előbb már ki­próbálta a pályát, megismerkedett a kecskeméti környezettel a Szék­tói Stadionban rendezett országos bajnokságon. Aztán szombaton reggel a jó idővel együtt elszáll­tak a remények is... — Nagyon megilletődötten ver­senyeztek a mieink — mondta Barta Margit, a férfiak edzője. — Nagy Béla a rossz kezdés után magára talált és nagyszerűen folytatta, sajnos már behozni nem tudta tetemes hátrányát. Regős, Soltész és Szajlai is javított, de így is elmaradt a várakozástól. Soltészon különösen kiütközött a rutintalanság, kétszer is a szom­szédjának a táblájába lőtt. Nem kísérte szerencse a nők szereplését sem. Kovács Judit csu­pán a 60 méteres távon hozta a várt teljesítményt. A többiek úgy­szólván egyetlen számban sem tudtak felzárkózni, s így számuk­ra csak tapasztalatszerzésre volt jó a kecskeméti világverseny. A nagy esélyeseket nem befo­lyásolta sem az időjárás, sem más. A női egyéniben Butuzova már az első napon a tízes tábla élére ke­rült, s ott is maradt. Még meg­szorítani sem tudta senki. A töb­bi szovjet lány szinte külön ver­senyt vívott. Arzsanyikova, Gro­mova, Busák egymást kerülgette a dobogó második és harmadik fokáért. Ez egyúttal azt is jelen­tette, hogy az aranyérmet már csapatban sem lehetett elvenni tő­lük. A férfiak mezőnyében mindvé­gig nagy volt a küzdelem. Jesejev, Van den Bossche és Poikolainen • Vlagyimir Jesejev átveszi az aranyérmet Francesco Gnecchi Rus- conetől. (Szovjetunió) 1223. 47. Baranyi (Magyarország) 1143, 48. Kovács (Magyarország) 1134, 55. Törő (Magyarország) 1092, 56. Varga (Magyarország) 1081 körrel. Csapatban, Európa-bajnok: Szovjetunió (Butuzova, Arzsanyi­kova, Busák) 3737, 2. Anglia 3608, 3. Finnország 3591, 4. NSZK 3590, 5. Svédország 3544, 6. Lengyelor­szág 3542, 12. Magyarország (Ko­vács, Törő) 3369 körrel. Férfiak, Európa-bajnok: Vlagyi­mir Jesejev (Szovjetunió) 1274, 2. Van den Bossche (Belgium) 1269, 3. Poikolainen (Finnország) 1261, 4. Tóth (Csehszlovákia) 1247, 5. Laasonen (Finnország) 1247, 6. Schönberg (Svájc) és De Koning (Belgium) 1243—1243 körrel.'., 12. Nagy Béla (Magyarország) 1239, 47. Regős (Magyarország) 1178, 56. Soltész (Magyarország) 1170, 71. Szajlai (Magyarország) 1133 kör­rel. Csapatban, Európa-bajnok: Bel­gium (Van den Bossche, De Ko­ning, Vervinck) 3752, 2. Szovjet­unió 3740, 3. Finnország 3705, 4. Svédország 3656, 5. NSZK 3649, 6. Anglia 3643 körrel, 13. Magyaror­szág (Nagy, Regős, Soltész) 3587 szinte félóránként váltotta egy­mást az élen. Végül a leghiggad­tabb, a szovjet Jesejev került ki győztesen a nagyszerű viadalból. Csapatban a belgák remekeltek, Van den Bossche mellé fel tudott zárkózni De Koning, míg a szov­jeteknél Jesejev mögött Zabrodsz- kij csak kilencedik volt, s ez a teljesítmény csapatban kevés volt az aranyéremhez. A részletes eredmények, nők. Európa-bajnok: Natalja Butuzova (Szovjetunió) 1281, 2. Meriluoto (Finnország) 1247, 3. Arzsanyiko­va (Szovjetunió) 1231, 4. Chris­tiansen (Dánia) 1226, 5. Busák (Szovjetunió) 1225, 6. Gromova • Európa három legjobb íjásza (balról jobbra): Meriluoto, Butuzova és Arzsanyikova. (Banczik István felvételei) MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A hazai csapatok nagy napja Tiszakécske— H. Szamuely SE 7—0 (3—0) Tiszakécske, 200 néző, vezette: Varga (Máriáss, Zsigó). Tiszakécske: Sahinger — Bódi, Varga, Domonics, Sánta, Pálinkás, Ézsiás, Tóth, Kisjuhász dr„ Ba­racskai, (Bus), Nász. Edző: Szat­mári János. H. Szamuely SE: Szabadi (Fá­bián) — Halászi, Pesti, Kurucz, Pandúr, Hargitai, Serfőző, Vár­szegi, Ökrös, Nagy (Kántor), Bú­kor. Edző: Onódi László. Gólszerzők: Ézsiás 4 (egyet 11-esből), Nász 2, Kisjuhász dr. Jók: Ézsiás, Nász, Pálinkás, Bus, ill.: Pandúr, Várszegi. Izsák—Kecel 1—0 (0—0) Izsák, 500 néző, vezette: Papp (Szalai, Tóth). 62. perc: Jobb oldali beadás után Losonczy fejelt a hálóba. 1—0. Nagy iramú, kemény mérkőzé­sen győzött a hazai együttes. Jók: Jakus (a mezőny legjobb­ja), Bozsik, Losonczy ill.: Bozsó, Benedeczki, Mezei. Kiskunhalas—Soltvadkert 0—0 Kiskunhalas, 600 néző, vezette: Kiss B. (Miklós, Csenki). Kiskunhalas: Pintér (Szalontai) — Balog, Agócs, Enczel, Dobra, F. Kovács, Fuksz, Kollár, Szőke S„ Karsai, Horváth. Edző: Rádi Zoltán. Soltvadkert: Mayer — Viszkok, Eiler, Galántai, Frittman, Sörös, Lehr, Erdős, Szűcs, Tóth, Szabó. Edző: Tagai János. Küzdelmes, jó iramú, de a ren­geteg hiba miatt alacsony színvo­nalú mérkőzés volt. Jók: Szalontai, Dobra, Kollár ill.: Eiler, Frittman, Szabó. Ifjúságiak: Kiskunhalas—Solt­vadkert 6—2 (2—1). Kalocsa—Miske 2—0 (0—0) Kalocsa, 600 néző, vezette: Fran- ciskovics (Nagy II., Fehér). Szünet utáni jobb játékával győzött a kalocsai együttes. Gólszerző: Matos, Tóth. Jók: a II. félidőben nyújtott já­téka alapján a kalocsai együttes minden játékosa dicséretet érde­mel, a miskei csapatból senkit sem lehet kiemelni. Tass—Kkfházi Szövetkezeti SE 2—0 (2—0) Tass, 250 néző, vezette: Szikszai (Vén, Biácsi). Sportszerű mérkőzésen dőlt el a két bajnoki pont sorsa. Gólszerzők: Erdős II., Sztruhár. Jók: Zsorda, Herceg, Rapcsák ill.: Kókai, Petróczi. Ifjúságiak: Kkfházi Szövetkeze­ti SE—Tass 4—2 (3—1). Harta—Sükösd 4—1 (2—0) Harta, 600 néző, vezette: Berta. A tartalékos és megfiatalított sükösdi együttes ezen a mérkőzé­sen nem volt ellenfele az ötlete­sen és jól játszó hazaiaknak. Gólszerzők: Csehi 3, Rostás ill.: Páncsics. Jók: Csehi (a mezőny legjobb­ja), Ármai, Sümegi ill.: Szente, Németh. Ifjúságiak: Harta—Sükösd 3—1. Akasztó—Kiskőrös 3—1 (1—0) Akasztó, 1500 néző, vezette: Ka­rácsony (Kara, Szabó). Akasztó: Németh — Kecskés, Gubán, Kozma, Polareczki, P. Szabó (Thurzó), Földesy, Kocsis, Lehota, Szabó G., Patai (Varga). Edző: Francia László. Kiskörös: Losonczi — Ba, Haj- nák, Boldizs, Vadászi, Juhász, Petróczi, Klement, Kiss, Dusnoki, Dedák. Edző^Meskó István. 10. perc: Szögletrúgás után Ko­csis 16 méterről fejjel küldte a labdát az elmélázó kapus mellett a hálóba. 1—0. 52. perc: Lehota egyéni játék után növelte az akasztói csapat előnyét. 2—0. 63. perc: A csereként beállt Varga egy szép csel után indítot­ta Szabót, aki senkitől sem zavar­tatva gurított az elfektetett Lo­sonczi mellett a hálóba. 3—0. 65. perc: Vadászit a játékvezető reklamálásért kiállította. 73. perc: Kocsis a kaputól 20 méterre kézzel ért a labdához. Ba állt a labda mögé, ügyesen emelt Hajnák elé, aki a védők közül ki- ugorva rúgta a kiskőrösiek becsü­letgólját. 3—1. Az akasztói együttes lelkes já­tékával megérdemelten nyerte a találkozót. Jók: Kecskés és Kozma (a me­zőny legjobbjai), Lehota ill.: Ba, Halnák. Ifjúságiak: Akasztó—Kiskőrös 8—0 (3—0). Jánoshalma—Bajai Tsz SK 3—1 A megyei I. o. labdarúgó-bajnokság állása 1. Akasztó 2 2­­6—2 4 2. Kalocsa 2 2­­4—0 4 3. Tiszakécske 2 1 1­7—0 3 4. Soltvadkert 2 1 1­4—0 3 5. Jánoshalma 2 1 1­3—1 3 6. Kiskunhalas 2 1 1­2—0 3 7. Harta 2 1­1 5—4 2 8. Miske 2 1­1 3-3 2 9. Izsák 2 1­1 2—2 2 10. Kiskőrös 2 1­1 3—4 2 11. Tass 2 1­1 2—4 2 12. Bajai Tsz SK 2 ­1 1 1-3 1 13. Kkfházi Szöv. SE 2 ­1 1 0—2 1 14. Kecel 2 ­­2 0—3­15. Sükösd 2 ­­2 1—6­16. H. Szamuely SE 2 ­­2 1—10­A megyei góllövőlista élmezőnye 4 gólos: Ézsiás (Tiszakécske). 3 gólos: Tóth (Soltvadkert), Csehi (Harta). 2 gólos: Hajnák (Kiskőrös), Ma­tos, Tóth (Kalocsa), Nász (Tisza­kécske), Farkas (Jánoshalma), Szabó, Kocsis (Akasztó). TOTÓ A totó 34. heti eredménye 1. Dorog—SZEOL 0—2 2 2. Baja—Szekszárd 1—2 2 3. Siófok—Salgótarján 3-1 1 4. Ganz-MAVAG—Eger 3—2 1 5. Bauxitbányász—Kazincbarci­ka 1-0 1 6. Hódmezővásárhely—Olaj­bányász 2—0 1 7. özd—Keszthely 2—0 l 8. Volán SC—Sopron 2—3 2 9. Stockholm—Göteborg 0—0 X 10. Brage—Norrköping 3-0 1 11. Elfsborg—östers 3-1 1 12. Kalmar—Malmö 0—2 2 13. Atvidaberg—Hammarby 13 +1 0—3 2 örgryte—Halmstad 4-0 1 — A Sportfogadási és Lottó Igazga­tóság közlése szerint a 34. fogadási héten 13 és 13+1 találatos szelvény nem volt. A nyeremények a nyere- ményilleték levonása után a követ­kezők: 12 találatos szelvény 45 da­rab, nyereményük egyenként 56 726 forint; 11 találatos szelvény 812 da­rab, nyereményük egyenként 1257 fo­rint; a 10 találatos szelvények száma 7711 darab, nyereményük egyenként 199 forint. A közölt adatok nem véglegesek. (MTI)