Petőfi Népe, 1982. május (37. évfolyam, 101-125. szám)

1982-05-04 / 102. szám

1982. május 4. kedd • PETŐFI NÉPE 7 SPORT*SPORT - SPORT Űjabb hazai pontvesztés Kecskeméti SC—Váci Izzó 1—1 (1—1) Kecskemét, 2000 riéző, vezette: Lázin. KSC: Varga — Egyed, Miklós, Csordás, Fürtös, Meszlényi, Törő, Sörös, Vági, Boda (Puskás a 72. percben), Szepesi (Horváth a 72. percben), Edző: Rákosi Gyula. Vác: Pájer — Kurnász, Ádám, Schuszter, Szakái, Strausz, Add, Bera, Szolnok, Mudri, Tóth (Cseri a 63. percben). Edző: Jeszenszki István! A 11. percben Vági lőtt be szögletet a bal oldalról. Boda perdítette kapura a labdát, s a vé­dők csak kezezés árán tudtak menteni. A büntetőt Vági lapo­san a kapu jobb oldalába küldte. 1—0. A gyorsan megszerzett vezetés után elmaradtak a várt hazai ro­hamok. A vendégek követő em­berfogást játszottak, s ez sehogy sem ízlett a kecskeméti játéko­soknak.. Nem tudtak elszakadni őrzőiktől, s így kihasználni azt az előnyt sem, hogy a játéktéren hosszában fújó szél az első fél­időben őket támogatta. Mindösz- sze két erős lövés ment Pajer kapujára, de egyiket sem kísérte szerencse. A 29. percben érdekes körülmények között egyenlített a váci együttes. Szolnoki és Miklós rajtolt egy előrevágott labdára. A kecskeméti hátvéd egy pillanatra megtorpant, s ez elég volt a ven­dégek csatárának, hogy nagyszerű labdát tálaljon a bal oldalon in­duló Adi elé, aki nyakában Csor­dással megiramodott a kapu felé. Ügy tűnt, hogy hosszan szökteti magát, és a labda a 'kifutó Var­gáé lesz. Mégis megelőzte a ka­pust, kicselezte, és a hálóba lőtt. 1—1. . •• Egy perccel később vezetést szerezhetett volna a hazai gárda, Szepesi átfejelte a labdát a váci védők feje fölött, de senki sem volt a kapu közelében ... A második félidő Törő nagy lövésével kezdődött. Ezt Pájer szögletre öklözte. A másik olda­lon Adi kibújt őrzői- közül, de óriási gólhelyzetben magasan a kapu fölé lőtt. Sokkal nyugodtabban és higgad­tabban játszottak a vendéget. A KSC küzdött, erőlködött és ren­geteget hibázott. Rendre ellen­félhez adták a labdát, ha mégis a vendégkapu elé kerültek, gyá­moltalanul vétették el a kínálko­zó lehetőségeket. Kettős cserét hajtott végre a hazai együttes, s ez valamelyest javított a csapatjátékon. Főleg Puskás megmozdulásai voltak ve­szélyesek. A 76. percben jól he­lyezett fejesét Pájer csak üggyel- bajjal öklözte szögletre. A 82. percben gólt értek el a vendégek. Varga Szolnoki elé öklözte a lab­dát, , aki közelről nem hibázott. Korai volt azonban a váci játé­kosok öröme, mert Lázin játék­vezető les címén érvénytelenítet­te a gólt. Két perccel a lefújás előtt Cseri teljesen egyedül ve­zette kapura a labdát, de Varga jól időzített kifutással hárított. Az utolsó másodpercben Puskás hibázott hatalmas helyzetben. Űjabb hazai pontvesztéssel a vártnál is nehezebb bajnoki haj­rá elé néz a KSC, pedig olyan vetélytársakkal kell megküzde­niük, mint a Balassagyarmat, Bu­dafok és a 22. Volán. Ilyen gyen­ge játékkal nem sok esélyt adha­tunk a kék-fehér gárdának. Hiá­ba a lelkesedés, a küzdeni aka­rás, ha erőlködés a vége, s nem a játék... A hazai együttesben csak Für­tös játékát dicsérhetjük, a • töb­biek teljesítménye jóval a köze­pes alatt maradt... A vendégeknél Pájer, Schusz­ter és Adi dicsérhető. Rajtmár István Az NB II. Középcsoport állása 1. MTK-VM 25 18 1 6 56—20 37 2. 22. Volán 25 14 4 7 42—24 32 3. Dorog 25 13 6 6 43—20 32 4. Ganz-MÁVAG 25 11 8 ,6 42—29 30 5. Budafok 25 12 6 7 36—32 30 6. Kecskemét 25 10 9 6 31—26 29 7. BVSC 25 (1-2 3 10 39—32 27 8. Szív. MÁV 25 HO 6 9 43—39 26 9. Vác 25 8 9 8 27—31 25 10. B.-gyarmat 25 8 8 9 35—30 24 11. KKFSE 25 8 6 11 34—41 22 12. Pénzügyőr 25 5 12 8 22—31 22 13. BKV Előre 25 5 8 12 26—43 18 14. Szegedi D. 25 5 7 13 28—46 17 13. Építők SC 25 6 4 (15 30—49 16 16. Bábolna 25 4 5 16 29—60 13 •/ l 25. forduló további eredményei: Szegedi Dózsa—22. sz. Volán -2—2 (1—0), Ganz-MA VÁG—Balassagyarmat 3—1 (2—0). Építők SC—BKV Előre 4—1 (1—0), Pénzügyőr—Dorog 2—2 (1—1), Bábolna—Szív. MÁV Előre 2—2 (1—0), Budafok—BVSC 4—0 (2—0), MTK-VM— Kossuth KFSE 3—1 (1—0). MEGYEI LABDARÜGÓ-BAJNOKSAG Idegenben nyert a két élcsapat Soltvadkert—H. Gábor Áron SE 1—0 (1—0). Kiskunhalas, 200 néző. Jv.: Czenczik (Karácsonyi, Berta). Soltvadkert: Mayer — Viszkok, Fritrhan, (Kugelman), Lehr, Ga- lántai, Szávai, Szekér, Erdős, Szűcs, Tóth, Szabó. Edző: Fábián Dezső. H."lCábor Áron SE: Szőke — Tönglg..yffenbach, Ro- zinka, Mitykó, Tímár, Tamási, Pál. Bokros, Besztercei, (Körösi), Edző: Kévés Ferenc. 2. perc: Szűcs pattogós lövése Szőke mellett a kapu bal olda­lába „vánszorgott”. 1—0. Gyenge iramú mérkőzésen po­tyagóllal nyert a listavezető Solt­vadkert együttese. Jók: Erdős, ill.: Rozinka. Árvái Mihály H. Mezöfi SE—H. Szamuely SE 1—0 (1—0). Kecskemét. 50 néző, vezette: Nagy II. (Jagodicér Magyar). H. Mezöfi SE: Hócza — Szeke­res, Bahor, Pintér, Bodó, CsaploT vies, Máté, Juhász, Kádár, Zima, Túri. Edző: Krivy Ottó. H, Szamuely SE: Szabadi, Ba­ranyi, Kertai, Pesti, Kiss, Pan­dúr. Nagy, Várszegi, Gajtán, Dob­iéi:.; Balázs. Edző: Ónodi László. 26. perc: Juhász bal oldalról beadott labdáját Kádár fejelte a hálóba. 1—0. Orkánszerű szélben az első félidőben a hazaiak, szünet után a vendégcsapat hagyott ki több gólhelyzetet. Jók: Pintér, Bodor, Bahor, ill.: Várszegi, Pesti. Kristóf Tibor Kalocsa—Kkfházi Szövetkezeti SE 3—0 (1—0). Kalocsa, 400 néző, vezette: Far­kas (Biácsi, Sendula). Kalocsa: Gojtán — Berta, Pé­csi, Nemes, Illés, Matos, (Káko- nyi), Mezei, dr. Mohácsi, Tóth, Szalóki, Nagy, (Varjú). Edző: Farkas András. Kkfházi Szövetkezeti SE: Né- medi — Karsai, Majoros, Kókai, Kertesi, (Seres), Szombati. Szabó J„ Kurucz, Szabó L„ Dongó, Sza­bó, N. Edző: Farkas László. Í5. perc: Pécsi a saját tizenha­tosán szerelt, végig vezette a lab­dát a félegyháziak kapujáig, majd biztosan lőtt a kapu bal oldalába. 1—*0. 50. perc: Felpörgetett. labdát Mézei 10 méterről vágta a kapu közepébe. 2—0. 58. perc: Mezei ugrott ki a vé­dők közül, a kapust is elfektetve lőtt a hálóba. 3—0. Küzdelmes, jó iramú mérkőzé­sen győzött a kalocsai együttes., Kiállítva: Tóth (Kalocsa a 73. p.) I és Majoros (Kkfházi Szövet­kezeti SE 80. p.). -» Jók: Gojtán, Pécsi, Nemes, Me­zei;, ill.: Kókai, Némedi. Ifjúságiak: Kalocsa—Kkfházi Szöv. SE 14—2 (6—1): Kőszegi Ferenc Fájsz—Kiskunhalas 1—0 (0—0). Kiskunhalas. 200 néző, vezette: Szabó Sándor (Kávai, Szabó J.). Fájsz: Tamaskó — Sztankó*I., Kőszegi, Király. Szabó, Posztobá- nyi, Bogdán, Prókai, Horváth, .Sztankó II., Móra. Edző: Kráczer László. Kiskunhalas: Pintér — Kiss R„ , (Izsák), Tápai, Enczel, Dobra, Szőke I., Fuksz, Horváth, Halász, (Rékasi). Decsi, Tóth. Edző: Mé­száros Tibor. 62. perc: A kiskunhalasi kapu felé guruló labdát Tápai kísérte haza, a tétovázó védőjátékos mel- ; lett. Prókai kiugrott, és biztosan t lőtt a kapu jobb oldalába. 1—0. 67. perc: Szőke buktatásáért megítélt 11-est Tápai gyatrán mellé lőtte. A nagy mezőnyfölény ellenére a gyámoltalan támadó játékot produkáló hazai csapat ellen a fajszi együttes lelkesedése is elég volt a győzelemhez. Jók: Kőszegi, Posztobányi, Bogdán, ill.: Dobra. Ifjúságiak: Kiskunhalas—Fájsz 2—0 (0—0). Árvái Mihály Izsák—Sttkösd 4—1 (2—1). Izsák, 300 néző, jv.: Keresztúri (Szekeres. Madarász). Izsák: Péter — Cirkos, Kalmár, Bogdány; Molnár, Nagy I., Tóth, Bíró, (Csendőr). Mezei, Horváth, (Fejszés), Bozsik. Edző: Száz Sándor. Sükösd: Faldum '— Hernádi, Faddi, Radics, Szabó, Lakner, Rajcsits. Némedi, Sudár, Marusa, Páncsics. Edző: Bujdosó Márton. 21. perc: Rajcsits jobblábas nagy lövése védhetetlenül vágó­dott a kapu bal oldalába. 1—0. 27. perc: Bozsik lövése akadt meg a jobb oldali léc mellett a hálóban. 1—1. 36. perc: Mezei egyéni játék után volt eredményes. 2—1. 79. perc: Bozsik mesterien ívelt a kifutó kapus fölött a léc alá. 3—1. 88. perc: Bozsikot lerántották a büntetőterületen belül, a meg­ítélt 11-est Kalmár biztosan érté­kesítette. 4—É Az - otthonában ragyógóan sze­replő izsáki együttes ezen a mér­kőzésen is igazolta az előzetes várakozást, biztosan győzött a Sükösd ellen. Jók: Bogdány (a mezőny leg­jobbja), Tóth, Bozsik, ill.: Faddi, Radics. Ifjúságiak: Izsák—Sükösd 4—2 (2—1). Gál Sándor Kiskőrös—Kecel 2—1 (1—1) Kecel, 2400 néző, vezette: Mol­nár (Turcsik, Márton). Kiskőrös: Losonczi'— Ba,-De- dák, Petróczi, Vadászi, Boldizs, - Klement. Juhász, Podobni, Kiss, Cseh. Edző: Meskó István. Kecel: Hermann — Pongrápz, Császár, Mezei, Benedeczki, Ap­ró, Lavati, Barabás, (Orcsik), Vajda, Szabó, Polgár. Edző: Lo­vász László. 18. perc: Vajda futott el a bal oldalon, pontos beadására Szab£ érkezett és, 10 méterről lőtt a te­hetetlen Losonczi mellett a háló­ba. 0—1. 34. perc: Mezei a saját 16-osán belül vezette a labdát, amikor Kiss ütközött vele. Meglepetésre a játékvezető a büntetőpontra mutatott. Klement biztosan érté­kesítette a 11-est. 1—1. 70. perc: Egy szabadrúgást kö­vetően a keceli kapust lerántot­ták az ötösön, így a kipattant lab­dát Kiss kapásból lőtte az üres kapuba. 2—1. Izgalmakban bővelkedő, fordu­latokban gazdag mérkőzésen dőlt el a két bajnoki pont sorsa. Jók: Losonczi, Petróczi, Cseh. Kiss, ill.: Hermann, Mezei, Vaj­da. Ifjúságiak: Kiskőrös—Kecel 4—1 (2—0). Stubner József Miske—H. Radnóti SE 2—1 (1—0>. Miske, 500 néző. vezette: Kara (Némedi, Dobos). Miske: Varga G. — Petrecz, Dobai, Kákonyi, Hubert, Horváth, Domokos. Bedzsula, Hayerbacher. Illés, Pákolicz, (Varga P.), Edző: Vatai Csaba. H. Radnóti SE: Kókai — Riz- man, Hegedűs, Egyed, Cserven- csik. Török, (Szatmári). Bajusz, Mesterházi Bálint, Poczos, Hau- ber. Edző: Veres István. A hazai együttes helyzetei alap­ján, akár nagyobb gólkülönbség­gel is győzhetett volna. Kákonyi a 24. percben büntetőt hibázott. Kiállítva: Cservencsik a 65. perc­ben. Gólszerzők: Domokos, Bedzsu­la. ill.: Mesterházi. Jók: Illés, Domokos, ill.: He­gedűs, Mesterházi. Kiss János Harta—Tass 0—0. Harta, 500 néző, vezette: Mik­lós (Kardos, Varga). Harta:* Páli, (Szabó) — Nagy. Baján, Kecskeméti, Kiss, P. Sza­bó, Lehóczki, Bartók, Faragó, Sü­megi, Juhász, (Kocsis). Edző: Ble- szák Sándor. Tass: Zsorda — Pozsári, Csap­iár, Forgó. Herczeg, Pluhár, Muhi, Kiss, Gál, (Szekeres), Zsidai, Bog­nár. Edző: Dobos József. Az erőtlenül támadó hazai együttes ellen a jól védekező tas- si együttes megérdemelten vitte el.az egyik bajnoki pontot. Ifjúságiak: Harta—Tass 5—0 (3—0). Szekeres János Hétközben játszották: Miske—H. Szamuely SE 2—1 (0—0). Kalocsa, gólszerzők: Bed­zsula, Varga, ill.: Do.bler, Összeállította: Hegedűs Géza A megyei labdarúgó' bajnokság állása 1. Soltvadkert 26 16 8 2 53—20 40 2. Kiskőrös 26 17 5 4 59—24 39 3. Izsák 26 15 6 5 49—21 36 4. Miske 26 15 4 7 47—24 34 5. Harta 26 11 ;io 5 41—34 32 6. Kalocsai SE 26 12 7 7 48—21 31 7. Mezöfi SE 26 11 4 111 33—29 26 8. Sükösd 26 10 6 10 34—38 26 9. Kiskunhalas 26 8 9 0 23—32 25 10. Kecel 26 10 4 12 37—44 24 11. Kkfh. Szöv. SE 26 8 6 12 31—39 22 12. Tass 26 8 6 12 24—36 22 13. Fájsz 26 7 4 15 27—50 18 14. H. Szamuely SE 26 6 5 15 30—60 17 15. H. Gábor Á. SE 26 4 6 16 26—53 14 16. H. Radnóti SE 26 2 6 18 15—52 10 TERÜLETI BAJNOKSÁG A KTE és Tiszakécske kikapott Bajai SK—H. Kun Béla SE 1-1 (1-0) Kiskunfélegyháza, 1300 néző, vezette: Kokavecz (Szabó, Szarvas). Bajai SK: Majzlinger — Gla- vatity, Szabó, Papp, Pesthy, Ta­kács, Kovács, Evanics, Janicsák, Prlkidánovics (Csincsák), Sárkö* zi. Edző: Rónai Sándor. HKBSE: Priibójszky *- Kurucz, Kertész, Mohovics, Balogh, Bán- fi (Kemenes), Vígh, Szabó, Har­sányt, Hegedűs, Rácz. Edző: Ku­rucz István. 28. perc: Jobb oldali szögletből Prlkidánovics nagy erővel lőtte a labdát a kapu elé és az erős szél a meglepett Pribojszky feje fe­lett a kapu közepén a léc alá sodorta a labdát. 1—0. 80. perc: Sárközi a jobb olda­lon két szép csellel beverekedte magát a tizenhatoson belülre, lő­ni készült, amikor a keresztező Kertész labdástól elsodorta. 91. perc: A bajaiak a félpályá­nál adogatták egymásnak a lab­dát, várva a mérkőzés végét. Sza­bó elvette tőlük és a bal oldalon az alapvonalig futott, majd kö­zépre lőtte és a jókor érkező Harsány! három lépésről a jobb kapufa mellett a hálóba pofozta az egyenlítő gólt. 1—1. Mindvégig kemény, nagy ira­mú, de csak közepes színvonalú mérkőzést vívott egymással a két csapat. A vendégek jól ját­szó középpályásaik révén sokat birtokolták a labdát, mezőnyíö- lényre is szert tettek, de kapura veszélyes akciót alig tudtak ki­alakítani. A második játékrész­ben a hazaiak támadni kezdtek, és bár szerencsés körülmények között, de sikerült kiegyenlíteni. A látottak alapján a pontosztoz­kodás igazságosnak mondható. Jók: Evanics, Kovács, Glava- tity, Janicsák, ill.: Mohovics, Har- sányi, Hegedűs. Ifjúságiak: Baja—HKBSE 2—1 (2—0). Farkas Tibor Jánoshalma—Hódmezővásárhelyi Porcelán 2—2 (0—0) Jánoshalma, 200 néző. Vezette: Varga. Jánoshalma: Bozsics, Ginszin- ger, Faddi, Bátyai, Urbán, Hegyi (Farkas), Csovcsics, Kolozsvári, Szőlősi. Agócs (Juhász), Szabó. 46. perc: Bátyai bal oldali be­adását Szabó fejeli a kapuba. 1— 0. 48. perc: Karácsonyi húzott el a jobb oldalon. Pontos beadását Baranyi lőtte a hálóba. 1—1. 65. perc: Hegyi 16 méteres lö­vését Szőlősi továbbította a ka­puba. 2—1. 89. perc: Barányi lövését Bo- zsics Mucsi elé tenyerelte, aki senkitől sem zavartatva a hálóba lőtt. 2—2. A nem túl nagy lendülettel játszó vendégcsapat ellen a Já­noshalma fegyelmezetlen védelme, és a helyzeteit sorra kihagyó csa­tárai miatt fontos pontot vesztett. Jók: Kovács, Baranyi, Bunda, míg a hazaiak közül senki sem játszott átlagon felül. Ifjúságiak: 4—3 (1—2) a ven­dégcsapat javára. Maráczi László Lajosmizse Vízgép—Mindszenti SE 4—4 (1— I) Lajosmizse, 600 néző, vezette: Gróza. Lajosmizse: Kripkó — Tóth, Ábel, Rózsa. Csima, Kállai (Sós), KucSera (Márkái), Hódermarszki, Vajda, Kocsis,'Mányoki. Edző: Seres Lajos. Mindszent: Tusják — Bánfi, Barluc, Boda, Tóth, Nagy, dr. Szel iák. Lőrinc, Csöngető, Hevesi (Gyugel), Farkas. Edző: Jelenfi István. 14. perc: A hazai védelem hi­bázott, és Hevesi átadásából Csön­gető megszerezte a vezetést. 0—1. 38. perc: Kállai ügyesen Vajda elé' perdítette a labdát, aki ka­pásból a hosszú sarokba lőtt. 1— 1. 50. perc: A tétovázó Rózsa mel­lett Farkas elvitte a labdát és a kappba lőtte. 1—2. 58. perc: Sós betört a 16-oson. belülre, a vendégek védői fel­vágták. A megítélt büntetőt H6- dermarszki értékesítette. 2—2. 60. perc: Kocsis indításával Hó- derrparszki kilépett a védők kö­zül es éles szögből leadott lövése a hosszú sarokba kötött ki. 3—2. hazaiaktól megérdemelten vitték el az egyik pontot. Jók: Vajda, Ábel, Hódermarsz­ki, illetve: Farkas, Tóth, Boda. Ifjúságiak: Mindszent—Lajos­mizse 5—0. Kocsis Zoltán DÉLÉP SC—KTE 3—1 (0—0) Szeged, 50 néző; vezette: Uh- rin. DELEP SC: Terhes — Czibere, Hojszák, Kiss, Holler, Hódi, Csur- ka, Zádori, Tufrnó, Vad (Török), Rácz. Edző: dr. Hajós Imre. KTE: Kerpits — Magyar, Vi- ráfeh, Nagyhegyesi, Lehota (Gyu­lai), Putnoki, Érsek, Porhanda, Rácz, Seres, Feró. Edző: Vereb István. 80. perc: A hazai védőkről le­pattanó labdát Farkas megsze­rezte, és jól eltalált lövésével szemben Kripkó tehetetlen volt. 3— 3. 83. perc: Kocsis partdobása után Mányoki fejjel Vajdához to­vábbított, aki a védők közül ki­emelkedve a jobb sarokba fejel­te a hazaiak vezető gólját. 4—3. 87. perc: A szöglet után Bar- ituc fejese a hálában kötött ki. 4— 4. A vendégek jól szervezték meg védelmüket és gyors ellentámadá­saik is eredményre vezettek. A gyengébb teljesítményt nyújtó Góllal fizetett... A Honvéd Kun Béla SE— Bajai SK megyei rangadó va­lójában nem jelentett igazi rangot egyik csapatnak sem, mert a BSK megszerezte már a bajnoki címet, a félegyhá­ziak helyét pedig nem veszé­lyeztetik komolyan az élcso­portban. A mérkőzés mégis a szokottnál paprikásabb hangu­latban indult. A hazai szurkolók céltáblá­ja — jobb híján — Prikidáno- vics, a BSK nyurga középpá­lyása, a KSC egykori játéko­sa lett. A bajai fiú — dicsé­retére legyen mondva — el­engedte a füle mellett a sértő, gúnyos bekiabálásokat, s csak a játékkal törődött, ám látszott rajta, hogy valamivel azért mégis „törleszteni” sze­retne. A bajaiak javára meg­ítélt szabadrúgásokat szinte kivétel nélkül ö végezte el. s néhányszor lövésre is vállal­kozott, amiben az erős szél is segített, sőt talán túlságosan is, mert valahogy nem tudta igazán eltalálni a kaput. Mindez csak fokozta a fél­egyházi szurkolók „önbizal­mát” egészen a 28. percig. Ak­kor ugyanis szöglethez jutott a bajai csapat, s a jobb oldalra letett labda mögé ismét Pri- kidánovics állt. Ballal, nagy erővel csavarta középére a lab­dát. Egy kicsit a szél is segí­tett, s mielőtt Pribolyszki ka­pus észrevehette volna, már a léc alatt a hálóban volt a pettyes labda. A látványtól sok szurkoló torkán akadt a szó, a boldog győztes pedig felemelt karokkal mutatta, hogy ott van a válasza a sér­tésekre a hazai csapat kapu­jának bal sarkában. Érdekes, hogy ettől kezdve a gúnyolódok elnémultak, s azok kerültek előtérbe, akik inkább a csapatukat biztat­ták. Nem kis részük volt ab­ban, hogy végül, ha egy kicsit majdnem későn, de sikerült kiszurkolni az egyenlítést. Az első félidő kiegyenlített küzdelme után a 45—46. perc kö­zött három gólt lőtt a hazai csa­pat. A KTE a 86. percben szépí­tett/ Gl.: Tumó, Hojszák (11-esből), Csurka, illetve Gyulai. Jók: Hojszák, Holler, Csurka, Tumó, illetve Vifágh, Seres, Feró. Ifj.: DÉLÉP—KTE 3—0 (3—0). Szentesi Vízmű—Tiszakécske 2—0 (0—0) Szentes, 400 néző, vezette: Bú­zás. Vízmű; Janiga — Dóra. Szabó, Simái, Juhász, Holozsai, Kecskés, Berezvai. Márte, Vörös. Edző: Bállá Lajos. Tiszakécske: Szélesi — Bódi, Kecskés, Domonics, Sánta, Pálin­kás, Ézsiás. Mari, Kis juhász dr., Tóth. Józsa (Baracskai). Edző: Lovas József. Csupán az első félidőben vol­tak egyenrangú ellenfelek a ven­dégek. Fordulás után a széltől tá­mogatott Vízmű nagy, fölényben játszott és a 80., illetve a 90. perc­ben gólokkal megérdemelten nyert. Gl.: Berezvai, Márte. Jók: Holozsai, Márte, illetve Do­monics, Ézsiásr Ifjúságiak: Tiszakécske—^íz­mű 3—0. Füzesgyarmat—Szegedi Kender SE 7—1 (2—0) Szeged, 100 néző, vezette: Nagy II. A minden csapatrészben jobb vendégek ilyen különbségű győ­zelme is megérdemelt. Gl.: Gulyás 3. Ökrös 3, Nemes (öngól), illetve Magyar. Ifjúságiak: KSZV SE—Füzes­gyarmat 3—1. Thékes István Bcs. Agyagipar—Orosházi MTK 0—0 Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Jung. Lelkesen játszott a fiatalokból álló hazai együttes, mégis az orosháziaknak volt több lehető­ségük a gólszerzésre. A döntetlen végül megfelelt a játék képének. , Ifjúsági: Orosházi MTK—Bcs. Agyagipar 3—1. Szeghalom—Nagyszénás 3—1 (1—1) Fábián István A területi labdarúgó­bajnokság állása 1. Bajai SK 2. (Lajosmizse 3. DÉLÉP 4. A. Kun B. SE 5. Orosháza 6. Mindszent 7. H. Porcelán 8. KTE 9. Bcs. Agyagipar 10. Füzesgyarmat 11. Nagyszénás 12. Jánoshalma •13. Szeghalom 14. Szentes* 15. Tiszakécske 16. Szegedi Kender 25 21 2 2 64—14 44 25 14 9 2*47—24 37 25 15 4 6 54—28 34 25 13 8 4 45—19 34 25 9 7 9 39—34 25 25 10 5 10 28—35 25 25 8 9 8 33—41 25 25 8 8 9 32—32 24 25 8 8 9 29—48 24 25 8 7 10 44—56 23 25 7 7 11 25—29 21 25 6 8 11 28—40 20 25 6 7 12 34—44 19 25 8 3 14 29—48 18 25 4 7 14 21—33 15 25 4 5 17 29—65 11 Megjegyzés: A Szentes csapatától(•) egy .büntetőpont levonva. MAI MŰSOR TV I. MŰSOR: 8.00: Tévétorna fc.05: Iskolatévé: Kémia 8.35: Környezetismeret . 9.05: Fizika 9.35: Korok művészete 10.05: Magyar irodalom 14.05: Környezetismeret 14.20: Magyar irodalom 14.40: Fizika 15.05: Korok művészete 15.35: Kémia 16.05: Napköziseknek, szakköröknek 16.25: Hírek 16.30: Kertünk — udvarunk 16.55: A változó falu 17.30: Sakk-matt 18:00: Még egyszer ... Angol zenés . film 18.30: D-lalföldi krónika 19.10: Tévétorna 19.15: Esti mese 19.30: Tv-hiradó 20.00: Tv-hiradó 20.00: A Buddenbrook ház 21.00: Stúdió »82 22.00: Felkínálom — népgazdasági hasznosításra 22.40: Tv-hiradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Precious Wilson műsora 20.35: Kedvünkre. Ifjúsági klubokban, tanyákon 21.05: Tv-hiradó 2. 2i*.35: Görög tavasz ÚJVIDÉKI TV: 15.05: Műsorismertetés (sz—h) 15.10: Tv-hirádó (sz—h) 15.30: Zenés műsor (TV—Bgd) 16.00: A virágok háza. Magyar nyelvű közvetítés 16.15: Hangverseny a barátomnak 17.30: Dokumentumfilm (TV—Sa) 18.15: Zenés műsor (TV—Sa) 18.45: Gyermekműsor 19.15: Irodalmi műsor (m) 19.45: Jugoszlávia ereje. Zenés műsov 20.15: Az utolsó tisztelgés. Dokumen­tumfilm (TV—Bgd) 20.30: Tv-hiradó (m) 21.00: Dokumentumműsor (TV—Zgb) 22.00: Tv-hiradó (sz—h) 22.20: Műsorzárás (sz—h) KOSSUTH: 8.27: A lőporsziget lakói. VI. rész 8.57: Nótacsokor 9.11: Zenevár 10.05: MR 10—*4 10.35: Wilhelm Furtwängler vezényel 11.JS: Széchenyi István naplójából 12.15: Törvény könyv 13 00: A Rádió Dalszínháza 14.40: Cseregdi Bandi Párizsban, 1910- ben. Kosztolányi Dezső novellája 15.05: Tarjáni Ferenc kürtön játszik 15.28: Nyitnikék (ism.) 16.00: A Népzenei Hangos Újság 17.05: Arcélek I. rész 17.35: Három Claude le Jeune-madrigál 17.45: A Szabó család 19.13: Régi híres énekesek műsorából 19.40: A Magyar Rádió országos hege­dűversenye. Döntő III. rész Közben: Kb. 20.20: Az Egri József-kört Szántó Zsóka mutatja* be Kb. 20.40: A hegedűverseny közvetíté­sének folytatása 21.29: Tudomány és gyakorlat 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: Schönberg: öt zenekari darab 22.48: Kapcsolataink. £n és a betegem 22.58: Népdalok, néptáncok 23.40: A Magyar Rádió országos hege­dűversenye. Eredményhirdetés 0.10: Táncdalok PETŐFI: 8.05: A Stúdió 11 felvételeiből 8.20: A 8. utca rejtelmei (ism.) 8.35: Társalgó (ism.) 10.00: Zenedéielőtt 12.25: Gyermekek könyvespolca 12.35: Melódiakoktél 13.25: Látószög 13.30: Muzsikáló természet 13.35: Bogár István gyermekkórusaiból 14.00: Kettőtől hatig 18.00: Tini-tonik 18.35: Beszélni nehéz 18.47: Nóták 19.35: Prizma. Bernát György külpoli* tika$ műsora 19.35: CSak fiataloknak! 20.35: Magyar anekdotakincs 21.03: Pozsonyi slágerkoktél 22.03: Simándy József énekel 23.20: A tegnap slágereiből 3. MŰSOR: 9.00: Iskolarádió 9.30: Operarészletek 10.30: A Nagykanizsai Dzsesszhétvége. felvételeiből 11.05: 2000 felé 11.40: Barokk zene 13.07: Bécsi klasszikus kamaramuzsika 14.42: A veszprémi SZMT Liszt Ferenc kórusa énekel 15.00: Árpád-házi királyok. IV. László. írta: Hegedűs Géza 15.30: Gershwin-múvek 16.26: Mi a véleményed? 16.46: Berlioz: Faust elkárhozása — drámai legenda 19.05: Iskolarádió 19.40: Mi újság a magyarországi ope- raszínpadokon 20.40: Vecchi: A Parnasszus — madri­gálopera 21.33: Haydn billentyűs muzsikája. VI 6. rész 22 14: A progresszív beat híres előadói 22.59: Magyar zeneszerzők 1L