Petőfi Népe, 1982. április (37. évfolyam, 77-100. szám)

1982-04-06 / 80. szám

1982. április 6. • PETŐFI NÉPE • 1 Csak a győzelem biztató, a játék nem Kecskeméti SC—Bp. Építők 2—0 (1—0) Kecskemét, 1000 néző* vezette: Bogyó. KSC: Varga — Elekes, Miklós, Csordás, Fürtös, Sörös, Törő, Vé­gi (Lakatos a 85. percben), Boda, Horváth (Puskás a 73 percben), Meszlényi. Edző: Rákosi Gyula. Építők: Katojra — Szabó K„ Varga, Staller (Ólá'h a szünetben), Szlávik, Tyukodi, Szabó Zs„ Lé­vai (Kiss a szünetben), Pauli, Horváth, Palotai. Edző: Tho- mann Antal. Üresen ásítozó lelátók előtt kezdődött, a találkozó. Mindkét együttes összeállítása megváltó* zott az előző fordulóhoz képest. A KSC kapuját — első ízben — Varga őrizte, a balhátvéd he­lyére' Fürtös húzódott vissza, míg Boda a csatársor jobb, és Mesz­lényi pedig a bal oldalán próbál- kcizott góllövéssel. Az Építők úgy tűnik felhagyott a „győztes csapaton ne változ­tass” elvvel, és három helyen is új játékosokat szerepeltetett. A bevezető a megváltozott sze­repkörben játszó Törő pillanatai voltak. Előbb egy fejese kerülte el a kaput, majd kétszer is csak hajszállal maradt le, szélről be­lőtt labdáról. • Már a mérkőzés elején kitűnt a két csapat taktikája. A vendé- gek megszállták kapujuk előterét, s a gól elkerülésére koncentrál­tak. A hazaiak megpróbálták fel­törni a vendégek jól záró rete­szét. Hosszú ideig sikertelenül, mert pontatlanul játszottak. a középpályások sokat cipelték a labdát, cselezésbe bonyolódtak, ami természetesen megkönnyítet­te az ellenfél védőinek a dolgát. A 18. percben futott az első igazán szép támadás a pályán. Elekes ívelt be a jobb oldalról. Horváth visszagurított az érkező Sörös elé, aki kapásból lőtt a kapu fölé. A 25. percben Csordás unta meg csatártársai tehetetlen­ségét és 25 m-ről alig lőtt mellé. A 38. percben megszerezte a vezetést a hazai együttes. Sörös ívelt be szögletet iá bal oldalról, Miklós fejéről Katona elütötte a labdát, balszerencséjére ponto­san Meszlényi elé, s a balszélső az üresen maradt kapuba emelt. 1—0 a KSC javára: Szünet után élénkebb lett a játék. A vendégek is megpróbál­koztak támadásvezetéssel — eredménytelenül. A játék szín­vonala nem emelkedett, s a né­zők sokat -bosszankodtak a hazai támadósor szárnyszegett kezde­ményezésein. Ezért is esett várat­lanul a második KSC-gól. Az 53. percben egy előre ívelt labdát Szabó K.. a vendégek vé­dője elvétett, s így Vági teljesen tisztán vehette át a tizenhatoson. Néhány métert vezette, majd a hálóba lőtt. 2—0. A gól után sem változott lé- nvésésén a iáték. A vendée együt­tes beletörődött a vereségbe, míg a hazaiak továbbra is csak „tá­madhattak”. különösebb elképze­lés nélkül. Ennek ellenére még néhányszor adódott gólszerzési lehetőség a kék-fehér támadók előtt, de mindannyiszor hibáztak. A 65. percben Boda lőtt élesen a kapu elé, a labda elcsúszott a jó helyzetben levő Meszlényi fe- je mellett, de Vági elérte még az alapvonal előtt. Beadását Sörös kapásból lőtte kapura, s a visz- szafutó Katonát találta telibe. A 80. percben Sörös öt méterről, senkitől sem zavartatva bombá­zott a kapu mellé. A hazai kapuban Vargának nem volt lehetősége bebizonyíta­ni képességeit. A védelemnek sem volt sok dolga. Csordás és Fürtös támadásvezetéssel is meg­próbálkozott. A középpályán Sö­rös sokat dolgozott, de néhány helyzetben hibázott a kapu előtt. Elöl Boda és Meszlényi nyújtott elfogadható teljesítményt. A vendégeknél Katona, Varga és Palotai tűnt ki. Rajtmár István Az NB II. Középcsoport állása 1. MTK-VM 21 16 — 5 51—17 32 2. 22. Volán 21 12 3 6 37—19 27 3. Dorog 21 11 4 6 29—18 26 4. G.-MÁVAG 21 8 7 6 33—27 23 5. KSC 21 8 7 6 27—25 23 6. B.-gyarmat 21 7 8 6 33—25 22 7. BVSC 21 10 2 9 30—25 22 8. KFSE 21 6 8 7 31—31 22 9. Budafok 21 8 6 7 29—32 22 10. Szfv. MÁV 21 8 5 8 32—30 21 11. Vác 21 6 8 7 23—28 20 12. Pénzügyőr 21 5 9 7 20—28 19 13. BKV Előre 21 5 7 9 24—35 17 14. Szegedi D. 21 5 3 13 25—43 13 15. Építők 21 5 3 13 25—43 13 16. Bábolna 21 4 3 14 26—55 11 További eredmények: MTK-VM— BKV Előre 4—2 (0—2). BVSC—Balassa­gyarmat 1—0 (0—0). Budafok—Váci Iz­zó 2—1 (0—0). Bábolna—Ganz-MÁVAG 4—2 (2—0), 22. sz. Volán—Pénzügyőr 0—0, Dorog—Szfv. MÁV Előre 0—0. Kossuth KFSE—Szegedi Dózsa 2—0 (1—0). Megyei labdarúgó-bajnokság Soltvadkert—H. Mezőii SE 1—0 (0—0) Kecskemét, 400 néző, vezette: Zsigó (Bánki, Fricska). Soltvadkert: Mayer — Lehr, Eiler, Galántai, Frittmann, Sza- vay, Szabadi, Erdős, Szűcs, Tóth, Szabó (Szekér). Edző: Fábián De­zső. H. Mezöfi SE: Hócza — Szeke­res, Bacher, Pintér, Zima, Csap- lovics, Tóth, Juhász, Kádár, Grósz, Máté (Széchenyi). Edző: Krivy Ottó. 62. perc: Egy bal oldali táma­dás - után Szabót szándékosan buktatták a büntetőterületen be­lül. 11-es. Frittmann lövésére Hócza jól vetődött, de a labda a kezéről mégis a hálóba került. 1—0. A soltvadkerti együttes fáradt csapat benyomását keltette, de lelkesedésével meg tudta nyerni a mérkőzést. A H. Mezőfi SE ez évi legjobb játékát játszotta, de változatlanul csak a mezőnyben nyújtottak kimagasló teljesít­ményt, a gólhelyzetek kilhaszná- lásáhan javulniok kell. Jók: Tóth, Frittmann, Lehr, Ei­ler, iU.: Pintér, Szekeres, Csaplo- vics. Kristóf Tibor Kiskőrös—Kalocsa 1—0 (0—0) Kiskőrös, 1200 néző, vezette: Madarász (Gyurics, Magyar). Kiskörös: Losoncai — Ba, De- dák, Podobni, Hajnák, Vadászi, Júhász (Cseh), Petróczi, Klement, Kiss, Dusnoki. Edző: Meskó Ist­ván. Kalocsa: Gojtán — Berta, Pé­csi, Kákonyi, Matos (Tóth), Jenei, Mezei, Mohácsi, Nemes, Szalóki, Nagy (Salai). Edző: Farkas And­rás. . 50. perc: Petróczi a 16-os oldal­vonaláról ívelt a kapu elé egy szabadrúgást. Vadászi jól emel­kedett ki a védők ‘gyűrűjéből, és védhetetlenül fejelt a jobb alsó sarokba. 1—0. ■'Kéf"Jó formáiban lévő csapat hatalmas küzdelmét hozta a* rang­adó. Kitűnő játékvezetés. Jók: Hajnák, ‘Dedák, Vadászi, Klement, ill.: Kákonyi, Mezei, Szalóki. Ifjúságiak: Kalocsa—Kiskőrös 4—0 (2—0). Biácsi Sándor Sükösd—Kiskunhalas 0—0 Sükösd, 200 néző, vezette: Ifj. Molnár (Miklós, Cseh). Sükösd: Szente — Szabó, Lak- ner, Reich, Faddi (Kovács M.), Radies, Németh, Marusa, Pán- csics, Sudár, Rajcsits. Edző: Búj- dosó Márton. Kiskunhalas: Pintér — Tápai, Kiss, Rékasi, Tóth, Halász, En- czel, Dobra, Agócs, Fuksz, Decsi (Szőke I.); Edző: Mészáros Tibor. 71. perc: Radics .kezezéséért megítélt büntetőt Tápai a bal ka­pufa mellé lőtte. Változatos, jó iramú mérkőzést játszott a két együttes. A döntet­len igazságosnak mondható. Jók: Németh, Szabó, Reich, ill.: Pintér, Tápai, Rékasi. Ifjúságiak: Kiskunhalas—Sü­kösd 3—0. Varsányi József Tass—Miske 1—0 (1—0) Tass, 250 néző, vezette: Kul- .ipan (‘Kiüti, Durusán). Tass: Zsorda — Herczeg, Csap­iár, Forgó, Rapcsák, Zsidai, Muihl (Kluka), Kiss, Vida, Szekeres, Bognár. Edző: Dobos József. Miske: Varga G. — Pákolitz (Baksa), Dobai, Kákonyi, Hüber, Horváth, Domokos, Bedzsula, Petrecz, Illés, Varga P. Edző: Vattai Csaba. 37. perc: Az elfutó Kiss a jobb szélről kapu elé lőtte a labdát. Muhi a vetődő Varga mellett nagy lövést küldött a hal alsó sa­rokba. 1—0. A Tass elsősorban küzdőképes- ségben múlta felül a Miskét, és ezzél nyert. Jók: --Zsorda, Herceg, Forgó, Bognár,'®.: Varga, Kákonyi; Il-t lés. Ifjúságiak: Tass—Miske 6—1 (1—0). Gólszerzők: Erdős 4, Ten- ke 2. ifi.: Szilágyi (öngól). Szabados János H. Szamuely SE—Fájsz 1—1 (1—0) Kalocsa, 300 néző, vezette: Varga (Kiss, Máriáss). H. Szamuely SE: Szabadi — Baranyi, Kertai, Pesti, Kiss, Pandúr, Nagy, Várszegi (Balázs), Gajdács, Dobler, Halászi. Edző: Ónodi László. Fájsz: Tamaskó — Sztankó I., Kőszegi, Posztobányl, Király, Gajdács, Horváth, Rékai, Herner, Sztankó II., Móra (Kovács). Ed­ző: Kráczer László. Gólszerzők: Halászi, ill.-: Kősze­gi­Jók: a hazai csapatból senkit sem lehet kiemelni, ill.: Tamas­kó, Kőszegi, Herner. K. F . Izsák—H. Radnóti SE 2—0 (2—0) Szabadszállás, 300 néző, vezet­te: Nagy-Czirok (Nagy, Jagodics). Gólszerző: Bozsik 2. Harta—Kkfházi Szövetkezet 1—1. H. Gábor A.SE—Kecel 2—2. Elmaradt mérkőzések: H. Rad­nóti SE—Tass 0—1 (0—1), Izsák— H. Mezőfi SE 4—0. A MEGYEI labdarcgo-bajnoksag Állasa 1. Soltvadkert 22 14 7 1 49—16 35 2. Kiskőrös *' 22 14 4 4 46—20 32 3. Izsák 22 12 6 4 40—18 30 4. Harta 22 10 7 5 35—30 27 5. Kalocsai SE 21 Hl 4 6 43—18 26 6. Miske 21 12 2 7 40—21 26 7. Mezőfi SE 22 9 4 9 29—24 22 8. Sükösd 22 8 5 9 28—33 21 9. Kiskunhalas 22 7 7 8 19—30 21 10. Kecel 22 8 4 10 30—39 20 11. Kkfházi Szöv. 22 7 5 10 28—32 Í9 12. Tass 22 7 5 10 22—32 19 13. H. Szamuely 20 6 3 11 25—49 15 14. H. Gábor Áron 22 4 5 13 24—45 13 15. Fájsz 22 5 3 14 22—47 13 16: H. Radnóti 22 2 5 15 12—38 9 Területi labdarúgó-bajnoksag Lajosmizse Vízgép— FUzesgyarmat 6—1 (4—0) Lajosmizse, 500 néző, vezette: Papp J. Lajosmizse: Kripko (Pertzel) — Tóth, Ábel, Rózsa, Csima, Kál­lai, Márkli (Koch) Hódermarszki, Vajdi, Kocsis, Mányoki. Edző: Seres Lajos. Füzesgyarmat: Köleséri — Var­ga L., Kiss, Rózsa, Lőrinc, Gu- ruczi (Laurencsik), Varga J., Ra­mos, Gulyás (Bátori), Csák, Ko- moróczki. Edző: Ondrik István. 15. perc: Kocsis beadását Vaj­da ügyesen átlépte és Márkli a hálóba küldte a .vezető gólt. 1—0. 20. perc: Mányoki indította Vajdát, aki kilépett a védők kö­zül és a kapus mellett a hálóba perditette a labdát. 2—0. 22. perc: Márkli szögletét Hó­dermarszki 16 méterről nagy erővel lőtte a kapu jobb oldalá­ba. 3—0. 28. perc: Vajda szöktette Kál­lait, aki megszerezte a hazaiak negyedik gólját. 4—0. 51. perc: Kapu előtti kavaro­dásból Varga J. révén szépítet­tek a vendégek. 4—1. 75. perc: Kállai a kifutó kapus felett ügyesen átemelte a labdát és utána az üres kapuba gurítot­ta. 5—1. 90. perc: Hódermarszki vezet­te a labdát, lövése a kapufáról visszapattant és az érkező Koch beállította a végeredményt. 6—1. Jók: Ábel. Vaida, Hódermarsz­ki. Krinkó. Márkli. A vendégekből senki sem ér­demel dicséretet. Hiúságiak: 8—2 Lajosmizse javára. Jánoshalma—Szegedi Kender 1—0 (1—0) Jánoshalma, 200 néző, vezette: Kokavecz. Jánoshalma: Bozsics — Faddi, Bátyai, Kolozsvári, Urbán, Sző- lősi, Geiszinger, Szuhanek (Ju­hász), Vasvári, Gsovcsics, Szabó (Farkas). Edző: Rapcsák Tivadar. Szegedi Kender: Simái, Tite, Magyar, Rupper, Tóth, Nemes, Kuty, Gerecz (Kazi), Király, Né­meth, öze (Lakatos). Edző: Nyári Tibor. 23. perc: Geiszinger pontos in­dításával Vasvári elfutott a jobb szélen. Eles beadását mentesíteni akaró Nemes a saját kapujába vágta. 1—0. Végig alacsony színvonalú mér­kőzésen a gyenge képességű ven­dégcsapat ellen a Jánoshalma sorra kihagyta helyzeteit. A két csapat játékosai közül senki sem játszott átlagon felül. Ifjúsági eredmények: 9—0 (2— 0) a Jánoshalma javára. Maráczi László Mindszenti SE—HKBSE 2—1 (2—1) Kiskunfélegyháza, 400 néző, ve­zette: Gróza M. (Uhrin, Molnár). HKBSE: - Farkas — Kárász, Tóth, Horváth, Vidács L., Bánfi (Maszlag), Harsányi, Szabó, Vígh, Kemenes (Pádár II.), Pádár I. Edző: Kurucz István. 3. perc: Ide-oda pattogott a labda a félegyházi kapu előtt. A jókor érkező Nádasdy közeli lö­vése Kárász lábán felpattanva jutott a hálóba. 1—0. 25. perc: Formás jobb oldali mindszenti akció után dr. Szel- ják lőtte a kapu elé a lábdát. Farkas a gólvonalon ragadt és a közbeugró Nádasdy lábáról ju­tott a labda a hálóba. 2—0. 31. perc: Harsányi öt szép csel után váratlanul kapura lőtt és a jól talált lövéssel szemben Tus- ják kapus tehetetlennek bizo­nyult. 2—1. A II. féLidőben a hazaiak ját­szottak széllel hátban, de mivel a kaput egyetlen alkalommal sem tudták eltalálni, említésre méltó esemény nem történt. Bajai SK—Tlszakécske 4—0 (1—0) Baja, Petöfi-szigeti KISZ-sta- dion. Vezette: Jung. BSK: Majzlinger — Glavatity (Csincsák), Szabó, Popp, Pesti (Bognár), Takács. Sárközi, Eva- nics, Janicsák, Prikidánovics. Ke­resztes. Edző: Rónai Sándor. Tiszakécske: Szélesi — Garanczi, Bállá, Domanics. Tóth. Pálinkás, Ezsiás, Mari, dr. Kisjuhász (Rus- vai), Kecskés (Fekecs). Edző: Rusvai Pál. 22. perc: Látványos ossz játék­ban Takács—Janicsák—Takács a labda útja, és a kiugró Takács védhetetlen gólt lőtt a bal sarok­ba. 1—0. 47. perc: Glavatity beívelt lab­dájára Janicsák jó ütemben ér­kezett és 10 méterről védhetetlen gólt lőtt. 2—0. 59. perc: Sárközi a felső ka­pufát találta el. a visszapattanó labdát Szélesi a kapuba ütötte, (öngól.) 3—0. 64. perc: Janicsák pontosan be­ad. a jól érkező Pesti a hálóba fejel. 4—0 a BSK javára. A nyomasztó fölényben játszó bajái csapat több gólhelyzete ma­rad kihasználatlan a mérkőzés végéig. Jók: Popp, Pesti, Takács. Ja- nicsák. ill. Szélesi. Ifjúságiak: Bajai SK—Tisza­kécske 3—0 (1—0). DÉLÉP SC—Orosháza 1—0 (1—0) Szeged, 100 néző. A tétnélküliség nyomot hagyott a játék színvonalán ... Góllövő: Vad. Jók: Hojszák, illetve Knapcsik. Raffai. Ifjúságiak: DÉLÉP—Orosháza 0—0. Szentesi Vízmű—Békéscsabai Agyagipar 1—0 (0—0) Szentes, 300 néző, vezette: Kiss. A 65. percben lőtt góllal nyer­tek a hazaiak. Góllövő: Vörös. Jók: Koncz, Simái, Janiga, Vö­rös, illetve Bogdán, Balogh. Ifjúságiak: Békéscsaba—Szén - tes 3—2. Thékes István Nagyszénás—Kecskeméti TE 3—1 (0—1) Nagyszénás, 700 néző. Vezette: Varga. Nagyszénás: Pajkó — Lestyán. Varjú, Békési, Verbőczi, Pabar (Deák), Zábrák, Brakszatórisz, Nagy, Rozsán (Porkoláb), B. Tóth. Edző: Burázs György. KTE: Kerpits — Nagy, Virágh, Bende, Nagyhegyest Seres, Por- handa, Petényi, Leih óta, Oláh (Rácz), Horváth (Érsek). Edző: Vereb István. 35. perc: Nagy lövésére a kapus már elmozdult, s a labda Békési lábán irányt változtatva a kapu­ba pattant. 0—1. 63. perc: Brakszatórisz kiugrott a védők közül és egyenlített. 1—1. 75. perc: B. Tóth átadását Deák Zábrák elé csúsztatta, aki nagy gólt lőtt. 2—1. A 83. percben B. Tóth állította be a végeredményt. 3—1. A KTE a mezőnyben jól ját­szott, de a védelem gyakori meg­ingásai miatt csak Kerpits jó védése mentette meg a nagyobb arányú vereségtől. Jók: Braksza­tórisz, B. Tóth, illetve Kerpits. Porhanda. Ifjúsági: Nagyszénás—KTE 0—0. Szeghalom—H, Porcelán 3—1 (1—0) Szeghalom, 500 néző. Vezette: Czenczik. Jó iramú, sportszerű mérkőzé­sen a Szeghalom rászolgált a győ­zelemre. Góllövők: Tar 2. Zsom- bok I., illetve Karbucz. Jók: Tar, Pálinkás, Zsombok I., Reinhardt, illetve Bratyik. Ga- bodi, Bunda. Fábián István összeállította: Szabó Zoltán A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Bajai SK 21 18 1 2 56—12 37 2. Lajosmizse 21 13 6 2 39—18 32 3. DÉLÉP SC 21 14 4 4 45—19 30 4. H. Kun B. SE 21 12 6 3 40—15 30 5. KTE 21 8 8 5 30—23 24 6. H. Porcelán 21 7 7 7 29—37 21 7. Nagyszénás 21 7 6 8 24—24 20 8. Mindszent 21 8 4 9 20—28 20 9. Orosháza 21 6 7 8 27—30 19 10. Jánoshalma 21 6 7 8 24—31 19 11. Bcs. Agyagipar 21 5 7 9 23—37 17 12. Füzesgyarmat 21 5 7 9 31—48 17 13. Szeghalom 21 4 6 11 29—40 14 14. Szentes* 21 6 3 12 23—43 14 15. Tiszakécske 21 3 5 iá 15—28 11 16. Szegedi Kender 21 3 4 14 25—47 10 A “-gai jelölt csapattól egy büntető­pont levonva. A TOTO 14; HETI TELITALÁLATA 1. Ascoli—Genoa 1—1 X 2. Catanzaro—Udinese ­0—0 X 3. Cesena—Avellino 2—0 1 4. Como—Intemazionale 1—1 X . 5. Fiorent j na—Juventus 0—0 X 6. Milan—Roma 1—2 2 7. Cavese—Perugia. 1—0 1 8. Brescia—Sambenedettese 1—1 X 9. Foggia—Bari 1—2 2 10. Lazio—Pistoiese 0—0 X 11. Palermo—Verona 1—0 1 12. Regian a—Catania 0—0 X 13. Rimini—V arese 1—0 1 +1 Pisa—Cremonese 3—0 1 A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 14. heti totónyeremé. nyék az illeték levonása után a kö­vetkezők : 13 találatos szelvény 2 darab, nyere­ményük egyenként 1 436 624 forint. Ezek közül 13 plusz 1 találatos szel­vény egy darab, a nyeremény és a ju­talom együtt 2 394 373 forint. 12 talála­tos 141. 13 385 forint. 11 találatos 1761, 1088 forint. A 10 találatos 12 942 darab, nyereményük egyenként 222 forint. A közölt adatok tájékoztató jelle­gűek. (MTI) A megyei rendör-főkapitányság testnevelési és sportbizottságának munkája A Bács-Kiskun megyei Rendőr­főkapitányság parancsnoki érte­kezlete megtárgyalta a testneve­lési és sportbizottság 1980—81. évi munkáját. Az értekezleten részt vett a Belügyminisztérium képviseletében Horvai Sándor rendőr őrnagy, a sportalosztály vezetője, a megyei pártbizottság részéről pedig dr. Babinyecz Fe­renc. A testnevelési és sportbizott­ság vezetősége jelentésben szá­molt be a kétéves sportmunkáról, melynek fő célja a tömegsport fejlesztést, a személyi állomány egész évre kiterjedő folyamatos és rendszeres sporttevékenységé­nek biztosítása volt, különös fi­gyelemmel a szolgálati fegyelem erősítését elősegítő sportágakra. A jelentés tartalmazta még a fel­adatok végrehajtásának módiát, az eredményeket és a hiányossá­gokat is. Megállapította, hogy az állo­mány sporttevékenysége, hat sportvezetőségen és húsz szakcso­porton belül megoldott. Egy-egy tömegsportrendezvényen a sze­mélyi állomány mintegy 50—60 százalékban részt vett, és ered- ményésen szerepelt a belügyi baj­nokságokon is. Az országban mű­ködő 41 testnevelési és sportbi­zottság közül 1980-ban a hatodik, 1981-ben az ötödik helyen vé­geztek. A szocialista országok bel­ügyi és állambiztonsági szervei közötti szolgálati sportok szpar- takiádján részt vevő válogatott csapatban a megyéből ketten sze­repeltek kiemelkedően. Ezt követően több hozzászólás hangzott el. A tapasztalatokat vé­gül dr. Fehér Géza rendőr ezre­des, főkapitány foglalta össze. Megállapította egyebek között, hogy a testnevelési és sportbi­zottság munkája nagyban hozzá­járult a személyi állomány fizi­kális felkészítéséhez, és hogy az értékelt időszakban a sportmun­ka fejlődött. A testnevelés egyre inkább részét képezi a megnöve­kedett szabad idő célszerű és hasznos eltöltésének, az aktív pi­henésnek. Meghatározták az elkövetkező évek feladatait is. Megállapítot­ták, hogy a további fejlődés ér­dekében javítani kell például az irányító, szervező, valamint el­lenőrző munkát, az egyéni és kol­lektív testedzés érdekében. Nö­velni kívánják a tömegsport- mozgalomban részt vevők szá­mát, előtérbe helyezve a szolgá­lati érdekeket elősegítő sportága­kat. Népszerűsítik a többtusa jel­vényszerző mozgalmat, melynek segítségével folyamatos lesz az egész évi testedzés. mái műsohS TV L MŰSOR: 8.55: Tévétorna 9.00: Szünidei matiné. Kisfilm-össze- állítás 10.20: A két jóbarát. Csehszlovák rsftz- filra 10.25: Kipp-kopp, a suszterinas. Len­gyel rajzfilm 10.45: Rugalmas és rugalmatlan ütktt- - zések 11.00: Utazás a Holdba. Tévéjáték-soro­zat 15.30: Az orosz nyelv tanítása 16.10: Hírek 16.15: Testvérvárosok 16.35: Gólyavári esték 17.20: Kertünk — udvarunk 17.40: Sakk-matt 18.00: Kubai dallamok 18.30: Dél-alföldi krónika. A szegedi körzeti stúdió műsora 19.10: Tévétorna 19.15: Esti mese 19.30: Tv-híradó 1. 20.00: A Buddenbrook-ház 21.00: Stúdió '82. 22.00: Helyben járás. Dokumentum- film 22.55: Tv-hfradó 3. 2. MŰSOR: 20.01: Savaria Kupa. Nemzetközi női röplabdatorna 21.10: Tv-híradó 2. 21.30: Periszkóp 22.05: NSZK zenés film ÚJVIDÉKI TV: 17.40: Tv-hiradó I. (szerb-horvátul) 18.10: Tv-bíradó I. (magyarul) 18.25: Műsorismertetés (a belgrádi tv műsora) 18.30: Tv-bíradó (belgrádi tv műsora) 18.45: Gyermekműsor 19.10: Irodalom (magyarul) Baranya művelődése 19.45: Koncert az újvidéki zsinagógá­ban 20.15: Rajzfilm 20.30: Tv-híradó II. (magyarul) 21.00: Belpolitikai műsor (ruszin nyel­ven) 21.45: Ember és kora. £g és föld lán­gokban. Szerb-horvát nyelvű doku­mentumműsor 22.15: Tv-hfradó II. (szerb-horvátul) KOSSUTH: 8.27: A lőporsziget lakói. Egyed Lász­ló műsora az alternativ napener­giaforrásokról 8.57: Jascha Heifetz hegedül, Ema­nuel Bay zongorázik 9.44: Bolgár gyerekek muzsikálnak 10.05: MR 10—14 10.35: Kertész István vezényel 11.39: Tatárpuszta. Dino Buzzatl re­génye folytatásokban 12.45: Törvénykönyv 13.00: A Rádió Dalszínháza. Pagani­ni. Lehár Ferenc operettjének rá­dióváltozata 14.20: Kamarazene — korabeli hang­szerekkel 14.40: Elő világirodalom 15.05: A Purcell énekegyüttes éne- * kel 15.24: A Tenkes kapitánya. Orsi Fe­renc regénye rádióra alkalmazva 16.00: A Népzenei Hangos Üjság mel­léklete 17.05: Odysseus és a szirének. Babits Mihály novellája. Felolvassa: Ba- silides Zoltán 17.26: Várhelyi Endre operettfel véte­leiből 17.45: A Szabó család 19.15: Nóták. Gergely Anna énekel 19.35: Hangverseny a Zeneakadémia nagytermében. A Magyar Rádió és Televízió szimfonikus zenekarának műsora. Vezényel: Lukács Ervin közben: ^ kb. 20.20: A reneszánsz Baranyában kb. 20.40: A hangverseny-közvetítés folytatása kb.21.20: Cimarosa-szonáták. Vera Francesci zongorázik 21.30: Ki akar kockáztatni? ... 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: Hangverseny a 6-os stúdióban. Kovács Béla klarinétozik, a Kodály* vonósnégyes játszik 23.25: Csehszlovák művészek opera­felvételeiből 0.10: A Mertens rézfúvósegyüttes játszik. PETŐFI: 8.05: Virágénekek 8.20: Tíz perc külpolitika 8.35: Társalgó 10.00: Zenedélelőtt 12.25: Ifjúsági könyvespolc 12.35: Melódiakoktél 13.25: Látószög 13.30: Muzsikáló természet 13.35: Világjáró muzsika 14.00: Kettőtől hatig .. . 18.00: Tini-tonik 18.35: Beszélni nehéz 18.47: Végvári Rezső: Inaktelki mu­zsikaszó 18.56: Barangolás régi hanglemezek között 19.15: Idegenforgalmunk előőrsei. 19.35: Kilátó 20.35: Vidám népmesék 20.591 „Egy szál gitárral". Bemutat­juk a Color együttes új nagyleme­zét xéndaikörök pódiuma 22.20: Szabadság — szerelem. Részle­tek Huszka Jenő daljátékából 23.20: A mai dzsessz. 3. MŰSO R: 9.00: A zene nem ismer határokat 9.50: Versenyművek 10.35: Az East együttes felvételeiből 11.05 : 2000 felé ... 9 11.40: Aki hűtlen, pórul jár ... Rész­letek Haydn operájából 12.30: Madrigálok 13.07: Kamarami’Tstir- 14.00: Magyar irodalmi arcképcsap* nők 14.30: Szimfonikus zene 16.30: Oj-hullámos együttesek 17.28: Beethoven-művek 19.05: Holnap közvetítjük ... 19.35: Kilátó. 20.20: Donizetti-ciklus. XIII. 1. rész 22.15: A progresszív beat híres elő­adói 23.00: Századunk kórusmű veiből.