Petőfi Népe, 1981. október (36. évfolyam, 230-256. szám)

1981-10-13 / 240. szám

1981. október 13. • PETŐFI NÉPE • 7 Jó játékkal, fölényes győzelem Kecskeméti SC—Pénzügyőr 4—0 (8—0) Kecskemét, 3000 néző, vezette: Huták. KSC: Erdei — Elekes, Miklós, Törő, Parti, Szabó (Sörös a 71. percben), Csordás, Szepesi, (Für­tös a 79. percben), Meszlényi, Bo- da, Vági. Edző: Rákosi Gyula. Pénzügyőr: Bajázsi — Hofmeis­ter, Bogdán, Rotyis (Sipos a 25. percben, Herczeg a 62. percben), Bene, Dabasi, Valuch, Kiss, Gö- cző, Scháffer, Kovács. Edző: Var­ga István. Sűrű esőfelhők gyülekeztek a stadion fölött, amikor kifutottak a csapatok melegíteni. A KSC összeállításában annyi változás történt, hogy a sérülésből fel­épült Meszlényi játszott jobb­szélsőt, míg a Bábolna ellen gyengélkedő Sörös a kispadra került. A mérkőzés úgy kezdődött, mintha a vendégek meg akar­nák félemlíteni a hazai játékoso­kat,'legalább is a sok szándékos durvaság erre engedett követ­keztetni. Aztán a 3. percben ki­derült, hogy nekik van okuk a félelemre. Parti—Szepesi—Csor­dás volt a labda útja, a középpá­lyás a jobbösszekötő helyén üre­sen maradt Boda elé tálalt, aki a késlekedő kapus mellett a ka­pu jobb oldalába helyezett. 1—0 a KSC javára. A vezető gól után néhány for­más támadást láthatott a viharos kezdéstől fellelkesült közönség. Előbb Vági cselezte tül magát kecsegtető helyzetben az alapvo­nalon, majd Boda jól időzített beadását Szabó az érkező csatá­rok mögé fejelte. ' Hamar kitűnt, hogy a KSC tak­tikát változtatott a két legutóbb- bi sikertelen hazai mérkőzés után. Nem erőltették a támadást, hanem átengedték a pálya kö­zépső harmadát a vendégeknek, s csak ezután támadták meg őket. A megszerzett labdával . gyors ellenakciókat vezettek, s ezek egyikéből megszületett a második házai gól is. A 13. percben ismét Parti in­dította Szepesit, aki látványos pörgetéssel Bodát hozta játékba. A fürge csatár kibújt őrzői közül, s a. kapu közepébe gurított, 2—0 a KSC javára. (A ftecskeméti középcsatár két bajnokin sorrendben 4 gólt ért el! Hosszantartó taps fogadta a nagyszerű csatárteljesítményt.) A 24. percben Szepesi átemelte a labdát az őt támadó védők fö­lött, majd Csordás elé fejelte. A középpályás megiramodott a pon­tos átadással, elhúzta a labdát a kapus mellett is, de az oldalhá­lóba lőtt. A 40. percben Vági szögletből Szabó elé játszott, aki lendületből kapura tört, azonban hajszállal a katm mellé bombá­zott. Hazai támadásokkal, ért Vé­get az első negyvenöt pőre. Szünet után megnyíltak az ég csatornái, beváltotta fenyegeté­sét az „esőfelelős”. Szerencsére az időjárássá) ellentétben a ha­zaiak ott folytatták, ahol tíz perccel azelőtt abbahagyták. Az 50. percben Boda már a kapus mellett is elgurította a labdát, de a jó ütemben érkező Bene a gól­vonal előtt még menteni tudott. Három perccel később azonban már tehetetlenek voltak a zöld­fehér védők. Meszlényi futott el a jobb szélen. Nagyszerűen tá­lalt a középen érkező Szepesi elé, aki 16 m-ről nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtte a harmadik gólt, 3—0. Ezután is élvezetes maradt a mérkőzés, ami annak volt kö­szönhető, hogy a nagy különbség ellenére mindkét együttes teljes erőbedobással küzdött. A 62. percben Szepesi—Szabó—Vági adogatás végén a szélső hibázott jó helyzetben. A másik oldalon . Kovács durrantott a kapu fölé. A 82. percre is tartogatták egy gólt a hazai játékosok. Bodát szabály­talanul szerelték a felezővonal tájékán. A legurított labdát Csor­dás kapta, aki mintegy 35 m-ről lnvésjre szánta el magát. A nem túl erős. de jól helyezett labda egy vattanás után a jobb sarok­ban kötött ki, 4—0. 1 Hosszú idő után vastaDs kísé­retében vonultak az öltözőbe a hazai együttes játékosai. Ezen a borongós, esős délutánon végre azt nyújtotta a csaDat. amivel jó ideje adós hazai közönség előtt. Határozott védekezésből, gyors átadásokkal, szemre is szép ak­ciókat vezettek, melvből négy eóllal végződött. A KSC jó játék­kal , megérdemelt, győzelmet ara­tott. a véeig lelkesen küzdő Pénzügyőr ellen. , Az együttesben sokan nyújtot­tak átlagon felüli teljesítményt. A kapuban Erdei kevés dolgát iól látta el. A hátvédek magabiz­tosan romboltak, ritkán sikerült őket átjátszani a vendég csatá­roknak. A középpályán Szepesi és Szabó játékából nem hiányoz­tak a szellemes megoldások sem. Egymás után adtak pontos labdá­kat a csatároknak, akik éltek is a felkínált lehetőséggel. Főleg Boda volt elemében, aki erősza­kosan, keményen játszott, s két gólja nagyban hozzájárult a csa­pat sikeréhez. A vendégeknél Bene és Kovács játszott a legjobban. Huták játékvezető hibát hibá­ra halmozott. Szinte nem volt helyes ítélete a mérkőzés folya­mán, mindkét fél kárára sokat tévedett. Rajtmár István NB n. KÖZÉPCSOPORT 1. MTK-VM 2. Dorog 3. Kecskemét 4. Szfv. MÁV 5. Ganz-M. 6. KKFSE 7. Budafok 8. Vác 9. 22.' Volán 10. B.-gyarmat 11. Szegedi D. 12. Pénzügyőr 13. Építők 14. BKV Élőre 15. Bábolna 16. BVSC 9 8 ___ 1 2 8—5 16 9 7 — 2 18—6 14 9 5 3 1 16—8 13 9 5 1 3 12—14 11 9 4 2 3 13—10 10 9 4 2 3 15—13 10 9 3 4 2 8—10 10 9 3 3 3 12—15 9 9 4 — 5 15—11 8 9 3 2 4 17—15 8 9 3 2 4 16—16 8 9 2 4 3 8—14 8 9 2 1 6 11—18 5 9 1 3 5 7—14 5 9 2 1 6 9—28 5 9 2 — 7 7—13 4 Ganz-MAVAG—Kossuth KÉSE 2—1 Budafok—Szegedi Dózsa 2—1 Szfv. MÁV Előre—BKV Előre 1—0 Dorog—Bábolna 4—1 MTK-VM—Vád Izzó 6—0 Építők SC—BVSC 2—0 22. sz. Volán—Balassagyarmat 2—l TERÜLETI BAJNOKSÁG Lajosmizse győzött a megyei rangadón Lajosmizse Vízgép KSE—Kecske­méti TE 1—0 (0—0 Lajosmizse, 800 néző, vezette: Kovács K. (Bajnóczi, Bodor) Lajosmizse: Kripkó — Hóder- marszki. Ábel, Rózsa, Csima, Kál­lai, Somogyi, Vajda, (Kucsera), Sós, Kocsis. Mányoki. Edző: Se­res Lajos. KTE: Kerpits — Terjéki. Vi- rágh, Érsek, Bende, Putnoki, Pe­tényi. Seres, Ferró, Horváth, Tóth, (Gyulai). Edző: Vereb István. Az első húsz perc lajosmizsei támadásokkal télt el.‘ A 21. percben Kocsis nagy hely­zetet hagyott ki, már csak Kerpits kapussal állt szemben és lövését a kapus kivédte. A második fél­időben megyei rangadóhoz mél­tó játék alakult ki. A 68. percben Vajda hátraemelését 16 méterről Hódermarszki kapásból a bal sa­rokba lőtte, 1—0. Ezután mindkét kapu többször volt veszélyben, de gól nem született, s az eredmény igazságos. Jók: Hódermarszki, Somogyi, Vajda, illetve Virágh, Érsek. Fer­ró. Ifjúságiak: KTE—Lajosmizse 2—0 (2—0). Nagyszénás—Bajai SK 1—0 (1—0) Baja, 800 néző, vezette: Kérdő, (Kószó, Pór). Nagyszénás: Pajkó — Bálint, Békési, Lestán, Braxatórisz, Adamszki, Dinya, Bállá, Zahorecz, Tóth. Porkoláb. Edző: Burázs György. BSK: Majzlinger — Glavatity, Szabó. Popp, Prikidánovics, (Bog­nár), Takács, Harsányi. Evanics, Radics, Kovács. Sárközi), Keresz­tes. Edző: Rónai Sándor. 18. perc: Kavarodás támadt a bajai kapu előtt és Dinya 18 mé­terről az elmélázó Majzlinger há­lójába lőtt. 1—0. A fölényben játszó BSK 85 per­cen keresztül képtelen volt gólt lőni. Jobbnál jobb helyzeteket ha­gyott ki a csatársor. Jók: Pacskó, Békési, Tóth. Di­nya, illetve Popp. Ifjúságiak: Bajai SK—Nagyszé­nás 0—1. Vezette: Kószó József. Honvéd Kun B. SE—Békéscsabai Agyagipar 5—0 (2—0) Kiskunfélegyháza, 800 néző, ve­zette: Kubatovics, (Papp J. Jung A.) H. Kun BSE: Gulyás — Húszai, Horváth. Mohovics, Tóth J., Masz­lag, Sulyok, (Molnár), Szenthy, Csemus. (Kertész), Agócs. Pribeli. Edző: Kurucz István. Agyagipar: Uhrin — Kiss, Szász, Szlávik, (Kárnyánszky) Ko­vács, Bognár. Turcsek, Bárány, (Pintér), Lipták, Balogh J., Ba­logh A. Edző: SÍzabó László. 20. perc: Pribeli szabadrúgása után Agócs nyolc méterről a léc alá fejelte a labdát. 1—0. 31. perc: Szenthy balról belőtt labdáját Agócs két védőtől szo­rongatva mintegy 7 méterről a kapuba továbbította. 2—0. 48. pec: Szenthy szabadrúgása után Agócs jó ütemben ugrott ki a védők gyűrűjéből, és 5 méter­ről lőtt a kapuba. 3—0. 63. perc: Uhrin kapus Agócs fe­jéről öklözte el a labdát, de éppen Horváth elé, aki 8 méterről a léc alá lőtte. 4—0. 68. perc: Pribeli három védőt is kicselezett majd a kiinduló ka­pus mellett a hosszú sarokba gu­rított. 5—0. A mindvégig nagy akarással játszó félegyházi csapat, ilyen arányban is megérdemelten nyert. A csabaiaknak is akadt helyzetük, de ezeket sorra elhibázták. Jók: Szenthy, Húszai, Agócs, Pribeli, illetve Uhrin, Szász, Ko­vács. Ifjúságiak: H. Kun BSE—Bcs. Agyagipar 2—0 (0—0) DÉLÉP SC—Tiszakécske Z—1 (1—0) Szeged, 500 néző, vezette: Me- dovárszki. DÉLÉP SC: Leskó — Kendere- si. Hódi, Zsömbörgi, Kollár. (Wen- ner), Laczó. Hojszák, Miklós E. Holler, Tumó, (Rácz), Csurka. Edző: Linka József. Tiszakécske: Szélesi — Garaczi, Bállá, Sántha, Kecskés, Varró, Tóth, (Földi), Józsa. Oskolás, Bús, Szélpál, (Baracskai). Edző: Bán- hídi József. 18. perc: Laczó ugrott ki a té­továzó védők közül, és 4 m-ről a hálóba helyezte a labdát 1—0. 75. perc: Wenner beadását Csur­ka lőtte a jo.bb alsó sarokba. 2—0. 84. perc: Bállá szabadrúgást ívéit a szegedi kapu elé, Baracskai megelőzte a későn kiinduló Les- kőt s a hálóba helyezte a labdát 2—1. Jók: Miklós E., Csurka, illetve Bállá Baracskai. Varró. Ifjúságiak: DÉLÉP SC—Tisza­kécske 3—2. Hódmezővásárhelyi Porcelán— Szentesi Vízmű 3—2 (1—X) Szentes, 400 néző, vezette: Ro- xin. Góllövők: Gábor 2, Bunda, il­letve Koncz, Csal a (öngól). Szegedi Kenderfonó—Orosházi MTK 2—1 (1—0) Szeged, 300 néző. vezette: Hor­váth. Góllövők: öze, Magyar (11-es- ből), illetve Nagy J. If j úságiak: Orosháza—Szegedi Kenderfonó 3—0. Szeghalom—Mindszent 2—0 (1-—0) Szeghalom, 400 néző, vezette: Czenczilc. A 40. ‘percben Varga átadását Bemáth a bal alsó sarokba per- dítette. 1—0. A 83. percben Bemáth a félvo­nalról indulva kicselezte a védő­ket, és a kapu közepébe lőtt 2—0. A szeghalmi csapat nagyobb arányban is nyerhetett volna. Jók: Bordás (a mezőny legjobb­ja). Alberti. Bemáth, a mindszen­ti csapatból senkit sem lehet ki­emelni. Ifjúságiak: Szeghalom—Mind­szent 3—2. Jánoshalmái—Füzesgyarmat 3—0 (1—0) Jánoshalma, 300 néző, vezette: dr. Jármai. Jánoshalma: Szabó — Hegyi, Bátyai, Liliom, Nagy. Kolozsvári. Csovcsics, Urbán, Szuhanek, (Szől- lősi). Szabó G., (Nagy O.), Vas­vári. Edző: Rapcsák Tivadar. Füzesgyarmat: Kölecséri — Bá- thori, Lőrincz, Varga, Rózsa, Ko- moroczki I-, Gulyás, H egyesi, ök­rös, Ramos, Komoróczki G., (Kle- mencsik). Edző: Ondrik István. 27. perc: Szuhanek beadását Vasvári fejjel csúsztatta a háló­ba 1—0. 67. perc: Vasvári beadását Szől- lősi a hálóba lőtte. 2—0. 81. perc: Vasvári szögletét Szől- lősi közelről mellel a hálóba so­dorta 3—0. 88. perc: Urbánt után rúgásért kiállították. A hazai csapat helyzeteinek csak töredékét tudta kihasználni. Jók: Csovcsics, Vasvári. Hegyi, illetve Lőrincz, Ökrös. Ifjúságiak: Jánoshalma—Füzes- gyarmat 7—1 (4—0). A területi labdarúgó-bajnokság tudósításait Kocsis Zoltán, Far­kas Tibor, Maráczi László, Tűé­it es István és Fábián István ké­szítették. Összeállította: Szabó Zoltán. A TERÜLETI BAJNOKSÁG Állasa 1. Lajosmizse 9 7 2 _ 1 8—6 16 2. H. Kun B. 9 7 1 1 26—9 15 3. Bajai SK 9 7 1 1 23—6 15 4. DÉLÉP SC 9 7 1 1 26—10 15 5. KTE 9 4 2 3 17—11 10 6. Hódm. Porcelán 9 4 2 3 13—19 10 7. Orosháza 9 4 1 4 16—13 9 8. Szeghalom 9 3 1 5 15—17 7 9. Nagyszénás 9 2 3 4 8—11 7 40. Mindszent 9 3 1 5 8—14 7 11. Szentes 9 3 1 5 14—21 7 Jánoshalma 9 3 1 5 14—21 7 13. Szegedi Kender. 9 3 — 6 13—22 6 14. Bcs. Agyagipar 9 2 2 5 15—25 6 15. Füzes gyarmat 9 1 3 5 12—24 5 16. Tiszakécske 9 — 2 7 5—14 2 MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A Soltvadkert őrzi veretlenségét • 28 gól a kilencedik fordulóban TOTÓ Kiskunhalas—K kf házi Szövetkezet 1—0 (0—0) 'Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Trisz (Tóth Z., Cseh). Kiskunhalas: Vágó — Rozinka, Tápai, Halász, Dobra, Szőke I. (Szabó 'L.), Bogdán, Udvari, Sző­ke S., Bánhalmi (Izsák), Jójárt. Edző: Mészáros Tibor. Kkfházi Szövetkezet: Némedi — Zs. Juhász, Majoros, Kurucz, Karsai, Dongó, Jókai, Iványi, Kopasz (Tóth A.), Szabó, Deák. Edző: Farkas László. Gólszerző: Tápai. Jók: Tápai, Halász, Udvari, Bánhalmi, ill.: Majoros, Kurucz. Ifjúságiak: Kiskunhalas— Kkfházi, Szövetkezet 1—1 (1—0). Gólszerzők: Orosz, ill. Szaibó. H. Mezőfi SE—Harta 3—1 (1—0) Kecskemét, 100 néző, vezette: Szentgyörgyi (Biácsi,- Szikszai). H. Mezőfi SE: Czinanó — Pongrácz, Pintér, Csaplovics (Grósz), Domonics, Szabó, Ézsiás, Bodó (Pálinkás), Illés, Boldizs, Juhász. Edző:- Krivy Ottó. Harta: Páli — Kiss, .Horváth (Nagy) Baján, Kecskeméti) P. Sza­bó, Ldhoczki, Somogyi Gy., So­mogyi J., Sümegi, Frei (Kocsis). Edző: Bleszák Sándor. Gólszerzők: Boldizs, Bodó, Ézsiás, ill.: Somogyi J. Jók; Domonics, Ézsiás, Boldizs, Szabó. Izsák—Kiskőrös 1—0 (0—0) Izsák, 600 néző, vezette: Ora- vecz (Jagos, Bánkúti). Izsák: Péter — Németh, Kal­már, Bogdány, Molnár, Nagy I., Tóth (Halász), Losonczi, Jakiüs, Nagy II. (Bornemissza), Bozsik. Edző: Szász Sándor. ' Kiskörös: Paipp — Ba, Dedák, Podobni, Fálbián, Vadász, Kle­men t, Petróczi, Juhász, Kiss, Dus- noki. Edző: Meskó István. Gólszerző; Halász. Jók: Kalmár, Nagy I., Nagy II., ill. Dedák, Vadász, Petróczi. Ifjúságiak: Izsák—Kiskőrös 1— 0 (0—0). Gólszerző: Tóth. Miske—Gábor A. SE 3—1 (2—0) Miske, 400 néző, vezetté: Laka­tos Gy. (Kávai, Németh). Miske: Varga G. — Hubert (Ih- racska), Dobai, Kákonyi, Hayer­bacher, Czár, Domokos, Bedzsüla, Petrecz, Illés, Nagy (Varga). Ed­ző: Gacs Tibor. H. Gábor A. SE: Mosoni — Mitykó, Lengyel, Lencse, Horváth, Körösi (Kupusz), Kerepeczki, Dá­vid (Tímár), Tamási, Bokros, Tö­rök. Edző: Kévés Ferenc. Gólszerzők: Domokos, Czár, Il­lés, illetve: Kerepeczki. Jók: Hayerbaoher, Kákonyi, Czár, ill.: Lengyel, Kerepeczki. H. Radnóti SE—Sükösd 2—1 (0—0) Sükösd, 200 néző, vezette: Sza­bó S. (Berta, őrző). H. Radnóti SE: jKókai — Ke- menczei, Hegedűs, Ruppert, Svarcz, Varga, Török, Bálint, Gyarmati,! Haiuber (Vajda), Flö- rich. Edző: Veres István. Sükösd: Faldum — Kovács, Pes­ti, Lakner, Faddi, Stéger (Takács), Németh, Rajcsits, Kollár, Marusa, Lógó (Szabó). Edző: Bujdosó Már­ton. Gólszerzők: Bálint, Gyarmati, ill.: Marusa. Jók: Bálint, Ruppert, Varga. Kecel—H. Szamuely SE 4—0 (1—0) Kecel, 450 néző, vezette: Fran- ciskovics (Szokoli, Jagodics). Kecel: Vancsik — Lavati, Ap­ró, Barabás, Benedeczki, Berger, Mezei, Polgár, Szvetnyik, Szabó, Erdélyi. Edző: Haszilló Ferenc. H. Szamuely SE: Bényei — Ba­ranyai, Senfőző, Baranyi, Hargi­tai, Kiss, Kerekes, Lakatos, Dob- ler, Pandur. Gajdén. Edző:" Laka­tos István. Gólszerzők: Szabó 2, Polgár, Szvetnyik. Jók: Benedeczki, .Mezei, Polgár, Szvetnyik. Kalocsa—Soltvadkert 2—2 (0—0) Kalocsa, 700 néző, vezette: Sza­bó J. (Kara, Dobos). Kalocsa: Szőke — Pavelkó, Ne­mes, Kákonyi, Illés I., Berta (Ta­más), Mezei, dr. Mohácsi, Tóth (Enzsel), Szalóki, Kovács. Edző: Farkas András. Soltvadkert: Vass — Viszkok, Eiler, Lehr, Tóth, Eifert, Szamosi (Galántai), Erdős, Szűcs, Magyar, Szaibó (Hugelman). Edző: Fábián Dezső. Gólszerzők: Szalóki, Tóth, ill.: Eiler, Tóth. Jók: Kovács (a mezőny legjobb­ja), Szalóki, Tóth, ill.: Eiler, Eifert, Szűcs. Ifjúságiak: Kalocsa—Soltvad­kert 2—2 (0—2). Fájsz—Tass 4—3 (2—2) Tass. 150 néző, vezette: Varga (Miklós, Kiss). Fájsz: Tamaskó — Sztankó, Kő­szegi, Vedelek, Kovács I., Poszto- bányi, Király, Csupor, Tóth, Pál­mai (Móra), Zsákai (Kovács II.). Edző: Kráczer László. Tass: Zsorda — Pozsári, Rab- csák, Forgó, Herceg, Zsidai (Gál), Muhi, Vida, Szekeres (Bükki), Bodnár, Horváth S. Edző: Dobos József. Gólszerzők; iPosztobányi 3 (egyet ll-esiből), Kőszegi, ill.: Vi­da 2, Rapcsák (U-esből). Jók: Posztobányi, Tóth. Ifjúságiak: Fájsz—Tass 3—Q. A megyei I. osztályú mérkőzésekről Kristóf Tibor, Kőszegi Ferenc, Árvái Mihály, Bodnár Balázs, Varsányi Jó­zsef. Kiss .János és Stubner József tu­dósított. összeállította: Hegedűs Géza, A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 41. heti totónyeremé­nyek az illeték levonása után a kö­vetkezők: 13 találatos szelvény 20 da­rab, nyereményük egyenként 96 553 fo­rint. Ezek közül 13 plusz 1 találatos szelvény 11 darab, a nyeremény és a jutalom együtt 155 070 forint. 12-es ta- .lálatos szelvény 575 darab, nyeremé­nyük egyenként 2239 forint. 11 talála­tos szelvény 6954 darab, nyereményük egyenként 185 forint. A 10 találatos szelvények száma 45 419 darab, nyere­ményük egyenként 43 forint. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. (MTI) A TOTÓ 41. HETI EREDMÉNYE 1. Keszthely—Komló 3—2 1 2. MÁV DAC—Kaposvár 1—0 1 3. Sopron—Sabaria 2—2 X 4. Ganz-M.—KKFSE 2—1 1 5. Szarvas—Szolnok 3—1 1 6. Papp J. SE—Eger 0—0 X 7. Bologna—Milan 0—0 X 8. Catanzaro—As coli 1—0 1 9. Fiorentina—Avellino 1—0 1 10. Genoa—Roma 0—1 2' 11. Udinese—Torino 3—2 1 12. Brescia—Lazio 0—1 2 13. Lecce—Sampdoria 1—0 1 +1 Catania—Bari to 1 H 1 MAI MŰSOR TELEVÍZIÓ 8.30: Tévétorna (Ism.) — SZ 8.35: Iskolatévé: Magyar nyelv (Ált. Isk. 3. oszt.) Szó-ra-ka-té- nusz. Olló, cipő, hegedű — SZ 9.05: Orosz nyelv (Á^t. isk. 5. oszt.) Hol a (áska? 10.05: Magyar irodalom^ (Ált. isk. 7. ősit.) Csokonai, X.’ rész. Az ország szegénye — SZ- 10.40: Csak gyerekeknek! Kis- film-ö^szeállítás: 1. Csin-csin. Csehszlovák bábfilmsorozat. Békés boldogság. 2. Mikrobi. Magyar rajzfilmsorozat. 2. rész: Gömbagyak bolygója — SZ 11.00: Csata fekete-fehérben.­Sakkműsor gyerekeknek (Ism.) 11.20: A tenger meggyilkolása. Francia tévéfilm (Ism.) — SZ 14.15: Iskolatévé: Orosz nyelv (Ism.) 14.30: Magyar nyelv (Ism.) — SZ 14.45: Magyar irodalom (Ism.) — SZ 15.20: Napköziseknek — szakkö­röknek. Az erdő és az ember 15.50: Képmagnósok figyelem! I. rész 16.25: Hírek 16.30: Nyugalmunk érdekében 17.00: Ember és föld. ' Az ibériai félsziget állatvilága. Spanyol ismeretterjesztő rövidfilmsoro­zat. Az erdő lakói I. — SZ 17.25: Gólyavári esték. Argonau­táktól az asztronautákig. Tu­domány- és technikatörténet az ókortól napjainkig. XV/1. rész: Természettudományok az ókor­ban — SZ 17.55: Reklám 18.00: Szól a nóta — SZ 18.30: Dél-Alföldi Krónika. A Szegedi Körzeti Stúdió műsora 19.00: Reklám 19.10: Idősebbek is elkezdhetik. 19.15: Esti mese — SZ 19.30: Tv-híradó — SZ 20.00: Az Onedin család. Angol tévéfilmsorozat, XIII/2. rész: Az idegen — SZ 20.50: Stúdió ’81. A Televízió kul­turális hetilapja — SZ 21.50: Portréfilm Gulyás György­ről — SZ 22.20: Tv-híradó 3. — SZ 2. HŰSOR: 20.01: Bach-koncert. Elhangzik: ' E-dúr hegedűverseny és d-moll kettősverseny — SZ 20.40: Tv-híradó 2. — SZ 21.00: Autó-Motor Sport. A Tele­sport Technikai magazinja 21.20: Reklámpanoráma Pest me­gyéről — SZ 21.30: Záróra előtt. Csehszlovák tévéfilm — SZ KOSSUTH: 8.27: Eszmék faggatása 8.57: Klasszikus operettekből 9.41: Játsszunk a billentyűkkel! 10.05: MR 10—14 10.35: Népi zene 11.00: Operafelvételekből 11.39: Irgalom. Szemelvények Németh László regényéből. XII/5. rész 12.35: Törvénykönyv 12.50: Hangverseny délidében 13.45: Daloló, muzsikáló tájak 14.07: A Gächingi Kamarakórus éne­kel 14.40: Arcképek a jugoszláv irodalom­ból 15.10: Az NDK Néphadseregének Köz­ponti zenekara (játszik 15.28: Nyitnikék 16.05: A Kodály-vonósnégyes játszik 16.36: Operaáriák 17.07: .,... mert játszani jó !'* 17.32: Filmzene 17.45: A Szabó család 19.15: Opera-művészlemezek 20.15: Köztársaság tér, 1956. Dokumen­tumjáték 21.00: Népi zene 21.£9: Kilométer-diplomácia 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: Operaáriák 22.50: Szakértelem. Rapcsányi László műsora 23.00: Monteverdi: VHI. madrigálkötet — részletek 23.45: Nóták 0.10: Táncdalok PETŐFI: 8.05: Behár György kórusműveiből 8.20: Tíz perc külpolitika 8.33: Társalgó 10.00: Zenedélelőtt 12.25: Gyermekek könyvespolca 12.33: Melódiakoktél 13.30: Éneklő Ifjúság 14.00: Kettőtől hatig 14.00: Operaslágerek 14.35: Tánczenei koktél 15.20: Könyvről — könyvért 15.30: Találkozás a stúdióban 16.33: Csúcsforgalom 18.00: Ray Charles felvételeiből 18.33: Csak fiataloknak! 19.30: Lusta pisztrángok. Szöllős Ist­ván műsora 19.40: Nótacsokor 20.33: Könnyűzene — hangszerszólók 21.00: Hogyan veszett össze Ivan Iva- novics Ivan Nyikiforoviccsal? Gogol kisregénye folytatásokban 7. (befe­jező) rész 21.24: Esti hangverseny 22.24: Népdalok, néptáncok 23.15: Országos amatőr pop-dzsessz- rock találkozó 3. MŰSOR: 9.00: Iskolarádió 9.30: Vladimir Horowitz zongorázik 10.30: Operaáriák 11.05: Zenekari muzsika 12.45: Külpolitikai könyvespolc 13.07: Talpalatnyi föld. Szabó Pál re­génye rádióra alkalmazva. rV71. rész 13.58: Az Amadeus-vonósnégyes leme­zeiből 15.36: Népdalkórusok, népi hangszer- . szólók 16.00: Bach-művek 17.20: Labirintus 17.35: Harminc perc alatt a Föld körül 18.05: Ravel-felvételekből 19.35: A Liszt Ferenc kamarazenekar hangversenye. Közreműködik: Franki Péter — zongora Közben: Kb. 20.25: Egy pálya vonzásában Kb. 21.20: Dzsesszfelvételeinkből 22.00: Eszmecsere — az -osztrák iroda­lomról