Petőfi Népe, 1981. október (36. évfolyam, 230-256. szám)

1981-10-20 / 246. szám

1981. október 20. • PETŐFI NÉPE • 1 SPORT« SPORT • SPORT Egy vitatható 11-es döntött Váci Izzó—Kecskeméti SC 1—0 (1—0) Vác, 1500 néző. Vezette: Mo­hácsi. Vác: Pájer A Herédi, Strausz, Gere — Bodor, Kisteleki, Bera, Varga — Tót (Mudri a 73. perc­ben), Szakái. Edző: Jeszenszky István. KSC: Erdei — Elekes, Miklós, Csordás,' Parti — Lakatos (Fürtös a 73. percben), Szabó (Sörös a 73. percben), Szepesi — Meszlényi, Boda, Vági. Edző: Rákosi Gyula. Ideges, kapkodó játékkal teltek el az első percek. Az első táma­dást a 7. percben a KSC vezette, de Vágit buktatták a szögletzászló közelében. A beívelt szabadrú­gása átszállt a védők fölött, ám Meszlényi túlságosan behúzódott, így nem volt a közelben kecs­keméti csatár. A '8. percben két csel után Szabó kígyózott át a védők vonalán, de amikor már szabad volt az útja a kapu felé, s akár be is vezethette volna a labdát, elhamarkodva mellé lőt­te. A 9. percben Tóth emelgetett a KSC kapujától 10 méterre Par­ti fölött, majd gyengén Erder ke­zébe gurított. A KSC valamivel többet táma­dott ezekben a percekben, de Bo­riál Schuszter őrizte szorosan, rendszerint szabálytalankodva, a váci Bodor pedig Szepesit za­varta. A többiek képtelenek vol­tak valamirevaló akcióra. A 19. percben Kisteleki átadásával Tóth indult meg, de kisodródva nem jutott lövéshez. A 23. percben Tóth cselezgetett a 16-oson be­lül. Amikor elvesztette a labdát, látványosán elesett. A közönség már ekkor 11-est követelt, de a közelben álló játékvezető jól lát­ta, hogy nem történt szabályta­lanság. A 25. percben Vági jobbról be­lőtt labdáját Boda csak centimé­terekkel fejelte a, jobb felső sa­rok mellé. A 30. percben Kisteleki a KSC 16-osán belül cselezgetett, de ki­felé sodródott. Az alapvonalnál, éppen a 16-os találkozásánál be­levezette a labdát a vonalon álló Csordásba, majd elesett. Mohácsi játékvezető nagy meglepetésre most a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Varga rúgta nagy erő­vel a jobb alsó sarokba, a vető­dő Erdei alatt a hálóba. 1—0. (Ajándék 11-esek döntik el sok­szor a mérkőzések sorsát.) A gól után élénkebb lett a já­ték, s a fellelkesült váciak tá­madtak. A 36. percben Miklós szerelte gólhelyzetben Szakáit, majd Berta erős lövését védte Erdei. A szünet után az 50. percben a kiugró Bodát téves játékvezetői jelzés állította meg. Az 55. perc­ben Miklós kapott sárga lapot, mert Kistelekit buktatta. A KSC ezután teljesen beszorította ellen­felét. Egymás után vezették a tá- / madásokat, de a magasan ívelt labdát Pájer kapius húzta le, a sok adogatásból felépített kecs­keméti támadások rendre elakad­tak a • tömörülő védőkben, s tá­voli lövésekre pedig ritkán vál- ' lalkoztak a kecskemétiek. Egy ilyen kivétel volt az 57. perc­ben. amikor Szepesi célozta meg a kaput, de Pájer szögletre ök­lözött. A 71. percben Szepesj, 15 méterről küldött lapos lövése el­suhant a jobb kapufa mellett. A 80. percben Boda közeli lö­vését . egy védő az ötösön állva kézzel mentetté, de Mohácsi já­tékvezető „előnyszabályt” alkal­mazott, mert a labda Vági elé került. A csatár azonban a kapu mellé lőtt.' A 85. percben Szakái beadását Varga ' átlépte, s ezzel becsapta a védőket, de a saját társait is. A két nagyon közepes formá­ban játszó csapat mérkőzésén in­kább a küzdelem, mint a játék volt érdekes. A két pont sorsát Mohácsi játékvezető döntötte el egy jogtalan büntetővel, s ezt te­tézte azzal, hogy a másik oldalon nem adta meg a nyilvánvaló. 11-est. , A kecskeméti csapat Törő ki­esése miatt megbontott védelme jól harcolt, de a második fél­időben, amikor a KSC kitáma­dott, a fellazult kecskeméti vé­delemnek akadt néhány meleg pillanata, s a váciak gyors ellen- támadásaiból könnyen újabb gólt is kaphattak volna. A közép­pályán eléggé szürkén játszott mindenki. A két szélső bátorta­lan volt, Bodát pedig a rendre szabálytalankodó Schuszter bé­nította meg. Ritkán tudott elsza­kadni tőle. A váci csapatból Kisteleki és Bodor játszott jól, és ha a csel­gáncs és birkózás elemeit is el­fogadhatjuk a labdarúgásban — mint ahogy ezt Mohácsi játékve­zető tette —, akkor Schuszter is hasznosan játszott, bár enne» alig volt köze a labdarúgáshoz. Szabó Zoltán NB II. Középcsoport 1. MTK-VM 10 9 — • 1 31—6 18 2. Dorog 10 7 — 3 16—7 f4 3. Kecskemét 10 5 3 2 16—9 13 4. Szfv. MÁV 10 5 2 3 13—15 12 5. G.-MAVAG 10 4 3 3 o T n 1 1 6. Vác 10 4 3 3 13—15 11 7. 22. Volán 10 5 — 5 18—12 10 8. KKFSE 10 4 2 4 16?—16 10 9. Budafok 10 3 5 3 10—13 10 10. Pénzügyőr 10 3 4 3 9—14 10 11. B.-gyarmat 10 3 3 4 17—15 9 12. Szegedi D. 10 3 2 5 17—19 8 13. Építők 10 3 1 6 13—18 7 14. BVSC' 10 3 1­7 10—15 6 15. Bábolna • i o; 2 2 6 10—29 6 16. BKV Előre 10 1 3 6 7—16 5 Szegedi Dózsa—22. sz. Volán 1—3 Pénzügyőr SE—Dorog 0-*-l Balassagyarmat—G.-MÁVAG 0—0 Bábolna—Szív. MÁV Előre 1—1 BKV Előre—Építők SC 0—2 Budafok—BVSC 2—3 MTK-VM—Kossuth KFSE 1—3 MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Tömörült az élmezőny Kiskőrös—Kecel 6—0 (2—0) Kiskőrös, 600 néző, vezette: Nagy Czirok (Kulman, Kiliti). Kiskőrös: Papp — Ba, Dedák, Podobni, Dusnoki, Vadászi, Kle- ment, Petróczi, Cseh (Juhász), Kiss, Hajnák. Edző: Meskó Ist­ván. Kecel: Vancsik — Lavati, Be- nedeczki, Barabás, Mezei, Ber­ger (Szőrfi), Apró, Polgár, Erdé­lyi, Szabó, Szvetnyik. Edző: Há- szilló Ferenc. Gólszerzők: Vadászi 2, Kle- ment 2, Kiss, Juhász. Jók: Dusnoki, Ba, Vadászi, Po­dobni, ill. Lavati, Polgár, Szvet­nyik. If jaóságiak: Kiskőrös—Kecel 10—0 (6—0). Soltvadkert—H. Gábor Á. SE 1—1 (1—1) Soltvadkert, 400 néző, vezette: Ihos (Nagy L., Turgsik). Soltvadkert: Mayer — Viszkok, Eiler, Lehr, 'Frittmann, Szabó, Magyar (Szabadi), Eifer) (Szamo­si), Erdős, §zűcs, Kugelmann. Edző: Fábián Dezső. H. Gábor A. SE: Mosoni — Lencse, Lengyel, Horváth, Kere- peczki, Tamási, Török I., Körösi, Bokros (Török II.), Tímár, Mity- kó. Edző: Kévés Ferenc. Gólszerzők: Erdős, ill. Kere­peczki. Jók: Eilér, Frittmann, Erdős, ill. Lencse, Kerepeczki. Kkfházi Szövetkezeti SE—Kalocsa 1—0 (0—0) Kiskunfélegyháza, 300 néző, vezette: Szekeres (Guti, Déri). Kkfházi Szövetkezeti SE: Né- ímedi — Zs. Juhász, Dongó, Ku- rucz, Szombati, Karsai Gy., Ko­pasz (Tarjányi), Jókai, Kókai, Szabó, Iványi, (Deák). Edző: Far­kas László. Kalocsa: Szőke — Pavelkó,' Ne­mes, Kákonyi, Illés I., Bertha, Mezei, Illés II., Tóth, Szalóki, Ko­vács. Edző: Farkas Antal. Gólszerző: Dongó (11-esből). Jók: Dongó, Némedi, Karsai Gy., ill. Pavelkó, Tóth, Kovács. Ifjúságiak: Kkfházi Szövetke­zeti SE—.Kalocsa 3—0 (0—0). Fájsz—Kiskunhalas 3—0 (0—0) Fájsz, 300 néző, vezette: Kávai (Némedi, Töröcsik). Fájsz: .Tamaskó — Csupor, Kőszegi, Sztankó, Vedelek, Ta­kács I., Zsákai, Pálmai (Hor­váth), Király, Posztobányi, Ko­vács 11. (Móra). Edző: Kráczer László. Kiskunhalas: Vágó — Bogdán, Szőke, Rozinka, Udvari, Jóljárt (Izsák), Tápai, Bánhalmi, Szőke, Szabó Sz., Kovács. Edző: Mészá­ros Tibor. Gólszerzők: Horváth, Kőszegi, Posztobányi. Jók: Kőszegi, Király, Posztobá­nyi, ill. Bogdán, Tápai. Ifjúságiak: Kiskunhalas—Fájsz 2—0. Izsák—Sükösd 3—1 (1—0) Sükösd, 200 néző, vezette: Far­kas (Vén, Sendula). Izsák: Péter — Németh, Kal­már, Bogdány, Molnár (Bornem­issza), Nagy I:, Tóth, Losonczi, Jakus, Czirkos (Halász), Bozsik. Edző: Szász Sándor. Sükösd: Szente —Kovács (Pes­ti), Szabó (Bada), Lakner, Faddi, Németh, Marusa, Rajcsits, Kol­lár, Sudár, Lógó. Edző: Bújdosó Márton. Gólszerzők: Németh, Jakus, Németh (öngól), ill. Marusa. Jók: Jakus, Bogdány, Tóth, ill. Lakner. Ifjúságiak: Sükösd—Izsák 2—0 (1—G). Gólszerzők: Budai,. Szabó. Harta—Tass 3—0 (2—0) Tass, 200 néző, vezette: Kara (Németh, Berta). Harta: Páli — Horváth (Nagy), Kiss, Baján, Kecskeméti, P. Sza­bó, Lehoczki, Somogyi Gy., So­mogyi I., Sümegi, Frei (Bartók). Edző: Bleszák Sándor. Tass: Horváth K. — Pozsári, Rapcsák, Forgó, Hérczegh, Klu- ka, Muhi, Bükki (Zsidai), Vida, Vognár (Németh), Horváth S. Edző: Dobos József. Gólszerzők: Sümegi, Herczegh (öngól), Kiss (11-esből). Jók:,Kiss, Sümegi, Lehoczki. Ifjúságiak: Harta—Tass 9—1. Miske—H. Radnóti SE 2—0 (2—0) Szabadszállás, 100 néző, vezet­te: Kiss (Vereb, Bánki). Miske: Varga I. — Horváth, Dobái, Kákonyi, Hayerbacher, Czár, Domokos (Hubert), Bed- zsula, Petrecz, Illés, Varga II. Edző: Gacs Tibor. H. Radnóti SE: Kókai —r Ke- menczi, Hegedűs, Ruppert, Fritt­mann, Török (Tóth), Varga, Bá­lint, Hauber, Egyed (Vajda), Flőrich. Edző: Veres István. Gólszerző: Domokos 2. Jók: Hayerbacher, Kákonyi, Domokos. H. Mezőfi SE—H. Szamuely SE 2—1 (0—0) Kalocsa,. 300 néző, vezette: Nagy II (Sárközi, Jagodícs). H. Mezőfi SE: Czinanó — Pong- rácz, Juhász, Domonics, Deme­ter, Kormos, Ézsíás, Koszorús, Illés, Szabó, Thurzó. Edző: Krivy Ottó. H. Szamitely SE: Bényei — Ba­ranyai, Kertai, Pandúr, Ligetfal­vi (Palotai), Kiss, Kerekes, La­katos (Sörfőző), Dobiér, Hargitai, Gajdán. Edző: Lakatos István. Gólszerzők: Thurzó, Illés, ill. Hargitai. Jók: Ezsiás, Pongrácz, ill. Pan­dúr, Keitai. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Bajai SK ' 10 8 1 1 24—6. 17 2. Lajosmizse 10 7 3 ­18—6 17 3. H. Kun B. 10 7 1 2 26—10 15 4. DÉLÉP SC 10 7 1 2 27—12 15 5. KTE 10 5 2 3 19—12 12 6. H. Porcelán 10 4 3 3 14—20 11 7. Orosháza 10 4 2 4 17—14 10 8. Nagyszénás 10 3 3 4 10—11 9 9. Mindszent. 10 3 2 5 8—14 9 10. Jánoshalma 10 3 2 5 15—22 8 11. Szeghalom 10 3 1 6 15—19 7 12. Füzesgyarmat 10 2 3 5 16—25 7 13. B. Agyagipar 10 2 3 5 15—25 7 Í4. Szentes* 10 3 1 6 14—25 6 Ifi. Sz. Kender 10 3 — 7 15—26 6 16. Tiszakécske 10 1 2 7 9—14 4 Megjegyzés: a *-gal jelölt csapattól egy pont levonva. A megyei I. osztályú mérkőzé­sekről Biácsi Sándor. Szabados Já­nos, András István, Karakas Fe­renc, Hegedűs Sándor, Farkas Ti­bor* Varsányi József és Szentesi József tudósított. Összeállította: Hegedűs Géza. TERÜLETI BAJNOKSÁG Csak a 88. percben dőlt el a rangadó EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Ferencváros—ZTE 4—0 (2—0) Üllői út. 13 00 néző. vezette: Palotai. Gólszerzők: Pogány 2. Pöloskei, Sza­badi: Csepel—Ü. Dózsa l—l (1—1) Csepel, 600 néző, vezette: Hartmann. Gólszerzők: Varga illetve Nagy. Rába ETO—Nyíregyháza 1—i (0—0) Nyíregyháza. 7000 néző. vezette: Nagy M. Gólszerzők: Szabó illetve Cséke (11-esből). Videoton—Diósgyőr 1—0 (0—0) Diósgyőr. 4000 néző, vezette: Jaczina. Gólszerző: Csuhay. Békéscsaba—Vasas 0—0 Békéscsaba. 8000 néző,, vézette: 'Pá­dár. DMVSC—Haladás 3—1 (2—1) Debrecen, 6000 néző. vezette: Tompa. Gólszerzők: Kerekes 2 (11-esből), Sallai illetve Vörös. Volán—Ózdi Kohász 2—2 (1—0) ózd, 10 000 néző, vezette: Pálvölgyi. Gólszerzők: Kékesi, szeibert illetve Becsei, Bácskái. PMSC—SZEOL-AK 4—1 (1—0) Pécs, 3000 néző, vezette: Tátrai. Gólszerzők: Róth. Nagy. Schulteisz, Dohány illetve Kozma (11-esből). Tatabánya—Bp. Honvéd 3—i (1—1) Kispest, 4000 néző, vezette: Kuti. Gólszerzők: Weimper (11-esből), csa­pó. P. Nagy illetve Varga (11-esből). Az NB I. állása 1. Bp. Honvéd 10 5 3 2 18—13 13 2. Tatabánya 10 5 3 2 23—19 13 3. Csepel 10 4 5 1 9—8 13 5. Haladás 10 5 2 3 17—12 12 6. Ü. Dózsa 10 4 4 2 15—10 12 6. Videoton 10 5 2 3 17—14 12 7. FTC 10 5 1 5 .25—17 11 8. Rába ETO 10 5 1 4 26—22 11 9. Vasas 10 3 5 2 19—15 11 10. PMSC 10 5 1 4 16—14 11 11. Nyíregyháza 10 4 3 3 10—10 11 12. Debrecen 10 3 3 4 16—17 9 13. Békéscsaba 10 3 3 4 14—15 9 14. Ózd 10 3 2 5 19—18 8 15. ZTE 10 2 4 4 8—16 8 16. DVTK 10 2 3 5 12—18 7 17. Volán SC 10 1 5 4 10—16 7 18. SZEOL AK 10 1 — 9 7—27 2 # TOTÓ A v TOTO 42. HETI EREDMÉNYE 1. Kaposvár—Dunaújváros 0—3 2 2. MÁV PAP—Pécsi VSK 1—0 1 3. Dombóvár—Olajbányász 1—2 2 4. Váci Izzó—Kecskemét 1—0' 1 5. Pénzügyőr—Dorog 1—0 1 6. Bábolna—MÁV Előre . 1—1 X 7. Gyöngyös—Szabó L. SE 0—5 2 8. Kazincbarcika—Papp J. SE 1—0 1 9. Bari—Pistoiese 0—1 2 10. Lazio—Lecce 4—10 1 11. Reggiana—Brescia 1—1 X 12. Sampdoria—Varese 1—0 1 13. Sbal—Preugia ifPi' 1—0 1 Palermo—Cavese 2—0’ 1 1 A Sportfogadási és Lotto Igazgató­ság közlése szerint a 42. heti totónye­remények az / illeték levonása után a következők: 13 taláíatos szelvény 2 da­rab, nyereményük egyébként 994 343 forint, ezek közül 13 plusz 1 taláíatos egy darabba nyeremény és a jutalom együtt 1657 238 forint. 12 taláíatos 120, nyereményük 11 048 forint. 11 taláíatos 1911, nyereményük 694 forint. A 10 taláíatos 16 667, 113 forint. A közölt adatok tájékoztató jellegűek, (MTI) Bajai SK—Honvéd Kun Béla SE 1—0 (0—0) Baja, 1300 néző, vezette: Bodor (Ve­res, Varga). BSK: Majzlimger — Glavatity, Sza­bó, Popp, Sárközi (Prikidánovics), Ta­kács, Harsány!, Evamies, Radios (Csin­osak) , Kovács, Keresztes. Edző: Rónai Sándor. H. Kun B. SE: Gulyás — Húszai, Horváth, Mohovics, Tóth J., Kertész, Somogyi, Szenthy, Vígh, Csernus (Pri- beli), Agócs (Sulyok). Edző: Kurucz István. 38. perc: Kovács jobboldali szöglete után ide-oda pattogott a labda Gulyás kapuja előtt, majd Kovács az ötösről a léc alá lőtt, de a játékvezető lökés miatt nem ítélt gólt. 65. perc: Prikidánovics 35 m-es óriási erejű szabadrúgását Gulyás ütötte a léc fölé. 87. perc: Takács közeli fejesét Gu­lyás a felső kapufia segítségével hárí­totta. 88. perc: «Prikidánovics kapu elé ívelt labdájára az ötös előtt Takács és Horváth ugrott fel fejelni. A hazai já- kos volt a ruganyosabb és a fejéről a sarokba pattant a kát pont sorsát eldöntő gól. Gulyás tehetetlen volt. 1—0. 90. perc: A félpályánál Kovács rálé­pett Mohovics lábára, aki ezt viszo­nozta és a partjelző beintésére a já­tékvezető némi habozás után mind­kettőjüket kiállította. A mérkőzés összképét tekintve a nem túl magas színvonalú, de ke­mény küzdelmes találkozón a kapu előtt aktívabb bajaiiak meg érd emelteik a győzelmet a túlzottan védekezésre berendezkedett Kun B. SE e’len, akik­nek egyetlen lövése sem veszélyeztet­te a 90 perc alatt Majzünger kapuját. Jók: Evanics, Prikidánovics, Takács, Glavatity. illetve Gulyás, Horváth. Ifjúságiak: Bajai SK—H. Kun B. SE 3-1 (1—1). Tiszakécske— Szentesi Vízmű 4—0 (2—0) Tiszakécske, vezette: Oravecz* (Bán- Ifi, Szürszabó). MAI MŰSOR TELEVÍZIÓ 8.00: Idősebbek is elkezdhetik. 8.05: Iskoláiévá. Földrajz (ált. isk, 6. oszt.). Benelux-államok 8.40: Fizika ,(ált. isk.. 8. oszt.) A dinamika alapjai 9.10: Csak gyerekeknek! Kis­. f'il.m-ös|zeálHtás. 9.30: Bélyegvilág (ism.) SZ 9.401 Iskolatévé. Magyar nyelv (ált. isk. 3. oszt.) Szó-ra-ka-té- nusí. Ölló, cipő, hegedű. SZ 10.05: Történelem (ált. isk. 8. oszt.) A Hadak útja 10.35: Deltácska-. Környezetvé­delem 11.00: Aki mer az nyer. Mate­matikai rejtvény műsor 5. osz­tályosoknak. I. rész , 1 11.251 A folyó mentén. Amerikai film I (ism.) SZ Tiszakécske: Szélesi — Garaczi. Bál­lá, Kecskés, Varga, Kam an és ■ (Tóth), Oskolás, Földi, Józsa (Szélpál), Bus, Baracskai. Edző: Bánhidi József. Szentesi Vízmű: Giila — Juhász, Ku­rucz, Erdásziki (Vörös), Koncz, Kecs­kés, Bencze, Tajthy (Hevesi). Mák, Rózsavölgyi, Vígh, Edző: Bállá Lajos. 2. perc: Földi szabadrúgása a bal oldali kapufáról Bus elé került, aki egy lövőcs&l után nagy gólt lőtt a léc alá. í—o. 41. perc: A bal oldalon elviharzó Os­kolás beadását szélpál kapásból a jobb sarokba küldte. 2—0. 73. perc: Földi remek labdával ug­ratta ki Szélpált. aki af tehetetlen ka­pus mellett a hálóba gurított. 3—0. 78. perc: Az alapvonalig futó Osko­lás beadását Baracskai úgy fejelte a kapuba, hogy a labda a kifutó kapus felett felpattanva jutott a bal sarokba. 4—0. Csupán a hazaiak csatársorától füg­gött a mérkőzés eredménye. A Szentes nagyon szátesően játszott. Jók: Oskolás, Baracskai, Bus, Varga, illetve Hevesi. ifjúságiak: Szentesi Vízmű—Tisza­kécske 3—3 (3—0).' Góllövők: Tari 2. Kalmusz, illetve Fekecs 2, Németh Zs. Kecskeméti TE— DÉLÉP iSC 2—1 (0—0) Kecskemét, 8C0 néző, vezette: Roxin (Marót!, Lenhardt). KTE: Kerpáts — Térj álki (Magyar), Virágh. Érsek, Bende. Putnoki, Peté­nyi, Seres, Ferró, Porhanda (Gyulai), Nagyhegyesi. Edző: Vereb István. DÉLÉP: Leskló — Miklós J„ Hoj- szák, Zsombori, Kollár, Laczó, Hege­dűs (Petró), Miklós E., Holler, Kovács (Ráez), Csurka. Edző: Linka József. 46. perc: Miklós E. a jobb oldalon elfutott. Éles beadása a védőkről visz- s zap at tant Kovács elé, aki a hálóba lőtt. 0—1. 48. perc: Porhanda ritkán látható éles lövéssel küldte a labdát a' bal felső sarokba. 1—1. Nagyszerű teljesítmény volt. 53. perc: Egy .szögletrúgás után a labda átszállt a védők fölött? Bende 14.00: Iskolatévé. Magyar nyelv. 14.15: Deltácska (ism.) ' 14.35: Fizika (ism.) 15.00: Történelem (ism.) 15.30: Napköziseknek — szakkö­röknek. Móra Ferenc: Kincs­kereső kisködmön 16.10: Hírek 16.15: Kuckó (ism,) SZ 16.45: „Életet az éveknek” 17.15: Gólyavári esték, A tudo­mány bölcsője: Görögország. 17.45: Reklám 17.55 : „Mikor \ Csíkból elindul­tam”. Palló Imréié emléke­zünk, születésének 90. évfor­dulóján. SZ 18.25: Különös érdekeltség — Ri- . 'portiműsor 19.00: Reklám 19.10: Idősebbek is elkezdhetik. 19.15: Esti mese. SZ v . 19.30: Tv-híradó.' SZ 20.00: Az Onedin család. Ma­gyarul beszélő angol tévéfilm- ' sorozat XIII 3. rész: A távoli visszhang. SZ jókor érkezett és megszerezte a győz-1 tes gólt. 2—1. A rangadó mérkőzésen színvonalas, sportszerű játék folyt. Az elején- mind­két csapat láthatólag a Védekezésre fektette a. fő súlyt. A második félidő­ben a gól után megváltozott a játék képe. A KTE teljes erővel kitámadott, s percek alatt megfordította az ered­ményt. A továbbiakban még nagyobb lett a küzdelem, mindkét kapu sokszor for­gott veszélyben, de az eredmény már nem változott. Hosszú idő után a kö­zönség elégedetten távozott a pályá­ról. A játékvezetői hármas kifogástala­nul vezette a mérkőzést. Jók: Érsek, Bende, Putnoki, Seres, illetőleg Hojszák, Kollár, Kovács. If júságiak: DÉLÉP—KTE 1—1 (1—C). Vezette: Maróti, Góllövök: Csabai, il­letve Mészáros. ­Nagyszénás—Szeghalom 2—0 (1—0) Nagyszénás,* 700 néző, vezette: Hor­váth Gy. 32. perc: A * kaputól 30 méterre sza­badrúgáshoz jutottak a hazaiak. B. Tóth ívelt a kapu elé és a szemfüles Dinya a meglepett, védők között a há­lóba sodorta a labdát. 1—0. 63. perc: Szűcs buktatásáért jutottak ismét szabadrúgáshoz a nagyszénásiak. Most Zahorecz játszott a kapu elé és B. Tóth, miután lekezelte a labdát, a kimozduló kapus mellett a bal sarok­ba helyezte. 2—0. A kemény küzdelemben mindkét kapu előtt maradt ki helyzet jócskán. Jók: Brakszatórisz. Békési, Dinya, il­letve Bakos, Szász, Zsömbok. •Ifjúságiak: Nagyszénás—Szeghalom 7—0. Békéscsabai Agyagipar— Orosházi MTK 1—1 (1—0) Orosháza. 700 néző, vezette: Kovács. •íj. pere: Lipták beívelése után Bá­rány fejelt a hálóba. 1—0. 72. perc: Nagy J. 20 méterről hatal­mas gólt ragasztott a bal felső sarok­ba. 1—1: Az Agyagipar' bátran játszott, míg á 8.27: Avicennától — Einsteinig. II. 8.57: Puccini: Angelica nővér. Egyfel- vonásos opera 9.52: Hidas Frigyes: Népdalszvit 10.05: MR 10—14 19.35: Farkas Ferenc gyermekmuzsiká­jából . 10.50: Skandináv muzsika 11.39: Irgalom. Szemelvények Németh László regényéből, XII 8. rész 12:35: Törvénykönyv haziak olyan „dadogó'’ futballt mu­tattak be. Hiányzott az orosháziakból a győzni akarás. Ennek ellenére há­rom orosházi és két bajai játékos sárga lapos figyelmeztetésben része­sült. Jók: Balogh, Bárány, Turcsek, illet­ve Deák, Nagy. Ifjúságiak: Orosháza—Békéscsabai Agyagipar 3—1. Mindszent—Lajosmizse 0—0 ■Mindszent, 500 néző, vezette: Molnár: Mindszent: Tusják — Pelyva, Bar- tucz, Boda, Tóth, dr. Szelják, Bánfii, Papp (Csöngető), Sebestyén, Nagy, Ló­rin ez. Edző: Jelenfy István. Lajosmizse: Krípkó — Hodemarszki. Abel, Rózsa, Cslma, Kállai, Somogyi, Kucsera, Sót, Kocsis, Mányoki. Edző: Seres Lajos. A jó iramú mérkőzésen igazságos pontosztozkodás történt. Jók: Tusják, Bar tu ez, Boda, Sebes­tyén, illetve Krípkó, Hodemarszki, Ró­zsa. Csima. Ifjúságiak: Mindszent—Lajosmizse 2—d (0—1) H. Porcelán—Jánoshalma 1—l (0—0) Hódmezővásárhely, 700 néző, vezette: Gróza. H. Porcelán: Rácz — Bartyik, Csala, Kovács', Király, Karácsonyi, Bunda (Juhász). Gábor, Tóth, Baranyi, Nagy. Edző: Kérdő Sándor. Jánoshalma: Szabó M. (Bozsics) — Nagy O., Szőlősi; Vasvári. Edző: Rap- Hegyi, Bátyai, Liliom, Faddi, Kolozs­vári, Giesinger (Szabó G.), Csovcsics, csák Tivadar. 61. perc: Jobb oldali támadás után Nagy L. Baranyai elé fejelte a labdát, aki 14 méterről kapásból nagy gólt lőtt. 1—0. 88. perc* Egy bal oldalról érkező be­adást Szabó G. hat lépésről fejelt a vásárhelyi kapuba. 1—1. Alacsony színvonalú mérkőzésen a Porcelán játszott mezőnyfölényben, de helyzeteit rendre elhibázta. Füzesgyarmat— . Szegedi Kender 4—1 (2—1) ■Füzes gy a rmat, 400 néző, vezette: Kiss. IC. perc: Védelmi, hibából Havasi a vendégeknek szerzett vezetést. 0—1. 8.05: Kórusművék 8.20: Tíz perc külpolitika 8.33: Társalgó 10.00: Zenedélelőtt 12.25: Gyermekek könyvespolca 13.30: Éneklő Ifjúság 13.38: Diabelli: A-dúr szonatina 14.00: Kettőtől hatig. A Petőfi Rádió zenés délutánja 16»33: Csúcsforgalom — Szegeden 18.00: Tip-top parádé 15. perc: Hegyesi jobb oldali.beadá­sát Guruczi kapásból a hálóba lőtte. 1—1. 35. perc: Ökrös beadását Gulyás fe­jelte a hálóba. 2—1. 50. perc: Hegyesi indította Gulyást, aki megszerezte a hazaiak harmadik: gólját, 3—1. 70. perc: Hegyesi a jobb oldalról ki­cselezte a védőket és nagy gólt lo .. 4—1. 85. perc: Havasit-buktatták a 16-oson belül, s a megítélt 11-est elhibázták. A második félidőben a vendégcsapat megadta magát, a hazaiak nagy fö­lényben játszottak, sok gólhelyzetet hagytak ki. Jók: Az egész füzesgyarmati csapat, illetve Öze, Havasi. Ifjúságiak: Füzesgyarmat—Szegedi Kender 4—0. A MEGYEI labdarogo-bajnoksag Állasa 1. Soltvadkert 10 6 4 27—8 16 2. Kiskőrös 10 6 3 1 21—8 15 3. Harta 10 6 2 2 16—10 14 4. Izsák 10 6 1 3 19—10 13 5. Kalocsa 10 5 2 3 24—9 12 6. H. Mezőfi SE 10 5 2 3 14—9 12 7. Sükösd 10 5 1 4 16—15 11 8. Miske 10 4 2 4 14—11 10 9. Kecel 10 4 2 5 15—16 10 10. Kiskunhalas 10 4 2 4 10—16 10 11. Fájsz 10 4 —'' 6 14—25 8 12. H. Gábor A. SE 10 2 3 . .5 15—16 7 13. Kkfh. Szöv. SE 10 2 3 5 11—15 7 14. H. Szamuely «SE 10 2 2 6 15—31 6 15. Tass 10 2 1 7 10—24 5 16. H. Radnóti SE 10 1 2 7 5—21 4 A területi bajnokság tudósításait Farkas Tibor^rZsuffa Lajos, Kristóf Tibor, Fábián István és Thékes Ist­ván készítették. Összeállította: Sza­bó Zoltán. 18.33: Beszélni nehéz 18.45: Népi zene 19.23: Atomközeiben. Beszélgetés Marx György professzorral 19.33: Csak fiataloknak! 20*33: Sanzonok 21.00: Magányos utazás. Goda Gábor regénye folytatásokban. XII1. rész -1*20: Könnyűzene esti hangulatban 22.10: Népdalcsokor 23.15: Emlékezetes dzsesszhangverse­nyek 3. MŰSOR: 9.00: Iskolarádió 3.30: Hangverseny 10.37: Népzene sztereóban 11.05: Lully operáiból 11.40: Szimfonikus .zene- 13.07: Fiatalok Stúdiója 13.32: Kamaramuzsiká 15.00: Kereszt és a fehér ló. 15.30: XIX. századi operákból 16.40: Mi 5a véleményed? Politikai vi- tamüsor 17.00: Leonard Bernstein vezényel 19.00: Iskolarádió 19.20: Galaxy ,,X'*. 19.35: Hangverseny Közben: Kb. 20.20: Modern irók portréi. Kb. 21.29: Rádiőszinház. A lovag meg a kegyese. Ó-flamand játék Kb.-21.52: Szimfonikus táncok 20.50: Ellenforradalom 1956. Do­kumentum-műsor. SZ 22.4$: Saikik-matt. Beszámoló a Karpov—Korcsnoj _ világbajno­ki döntőröl 23.00: Tv-ihíradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: A Budapesti Sportfilm­fesztivál filmjeiből.: SZ 20.50: Tv-híradó 2. SZ 21.10: (Beethoven: f-moll Szoná­ta. Op. 2.-Na. 1. Előadja Szvja- toszlav Richter (ism.) SZ 21.30: Hollóháza. í50" .éves a. Por­celángyár. SZ KOSSUTH: 12.50: A Rádió Dalszínháza. Sztambul ' rózsája 14.15: Népdalkörök és.népi együttesek , 14.40: Luigi Pirandello 15.10: Csajkovszkij: Olasz capriccio 15.28: Nyitnikék 16.05: Pablo Casals felvételei 17.07: Nyár. Kaffka Margit novellája 17.31: Fúvósmüvek 17.45: A Szabó csalód 18.15: Hol volt, hol nem volt... 19.15: Liszt: Vándorévek — Itália 20.23: Közéleti közelképek. I. rész 20.53: Szimfonikus könnyűzene 21.29: Ütmenti csárda — éjjel, nappal 22.15: Sporthírek .22.29: Tíz perc külpolitika * 22.30: Operett- és daljáték-felvételek 22.56: A szakértelemről 23.06: A kamarazene kedvelőinek 0.10: Toronyzene PETÓFI: