Petőfi Népe, 1981. szeptember (36. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-15 / 216. szám

1981. szeptember 15. • PETŐFI NEPE • 7 Sport- sport LABDARÚGÓ NB II Tanulságos döntetlen Kecskeméti SC — Székesfehérvári MÁV 2—2 (0—0) Kecskemét, 3500 néző, vezette: Pádár. KSC: Erdei — Egyed, Miklós, {Törő] Elekes, Szepesi-, Csordás, Vági, Meszlényi, Sörös, Fürtös (Boda). Edző: Rákosi Gyula. 'gi MÁV Előre: Bata — Podt, Sza­bó, ! Burg, Bodor, Meggyes, Pala­bek, Brúder (Dómján a 77. perc­ben), Nagy, Deák, Tóth (Rótlh a JÍO. pereiben). Edző: Nagy János. | A mérkőzés előtt a két öltöző éllentétes képet mutatott. A ha­zaiak sokkal nyugodtábban ké­szülődtek, míg a vendégeknél ide- ges járkálással telt az idő. Nagy János a fehérváriak edzője azon kesergett, hogy a. gyenge kezdést még sérülési hullám is tetézi, mindössze három játékost tud a kispadra ültetni. A lelátóin jó já­tékot s győzelmet remélt a szép­számú közönség, i A vendégek indították kilenc- venperces útjára a labdát, ám a KSC vezette az első veszélyes ak­ciót. Elekes futott fel a bal olda­lon, már a tizenhatos közelében járt, amikor szabálytalanul sze­relték. A megítélt szabadrúgást Szepesi végezte el, nagy lövését Bata a kapu fölé tenyerelte. A 4. percben Vági lövése a kapus­ról kipattant, de nem1 volt a kör­nyéken hazai csatár, aki lecsapott Volna a labdára. A 10. percben Vági lőtt be egy szabadrúgást a jobb oldalról, Fürtös ugrott a leg­magasabbra, jól irányzott fejesét Bata óriási bravúrral tolta szög­letre. Nagy fölényben játszott a KSC. A két szélső sokat változtatta a helyét, az így üresen maradt szé­leken Elekes, és főleg Egyed gyak­ran próbálkozott támadásvezetés­sel. A MÁV sok apró szabályta­lansággal lassította a játékot, így próbálta megtörni a hazaiak len­dületét. Egyelőre sikertelenül. A vendégek a 17. percben, ju­tottak el első ízben a KSC kapu­jáig, Deák lőtt jócskán fölé. A 25. percben 'ismét nagy lehetőség maradt kihasználatlanul a hazai csatárok előtt. Szepesi ugratta ki porost, aki jól ívelt középre, Meszlényi azonban centiméterek­kel a kapu mellé fejelt! * , Csökkent a játék színvonala ezekben a percekben. A sok si­kertelen kísérlet után, alábbha­gyott a KSC lendülete, bátrabbak lettek a vendégek. A 40. percben Burg 20 méteres szabadrúgása a felső lécen csat­tant. Három perccel később Sze­pesi ugrott ki, elfektette az egész fehérvári védelmet, kétszer is lő­hetett volna, de még cselezni próbált, és a befutó védők sze­relték. Nagy könnyelműség volt! ■ Szünet után kiegyenlítetté vált a játék, váratlanul született meg a KSC vezető gólja. Az 52. perc­ben Szepesi adott jó labdát Sö­rösnek. A csatár lefutotta a rátá­madó védőket, s laposan a bal sa­rokba lőtt, 1—0 a KSC javára. Egy ideig miég tartott a hazai­ak lendülete, de meglehetősen rö­vid idő alatt rendezte sorait a MÁV. Az 57. percben Szepesi utánrúgásért sárga lapot kapott. Felváltva vezettek támadást a csapatok, helyzetek is akadtak. A 65. percben Sörös futott el a jobb oldalon, beadását Szepesi egyből kapura lőtte, de pont a középen álló Batát találta el. Nem sokkal ezután Sörös lőtt alig mellé, míg a másik oldalon a csereként be­állt Róth fölé bombázott. ■Eseménytelen tíz perc követke­zett. Unalmas mezőnyjáték foly- dogált a pályán, sok hibával-tar­kítva. A KSC csatárait gyakran állították lesre a vendégek. A 80. perctől -aztán felgyorsultak az ese­mények. A sokat mozgó fehérvári Deák kapott jó labdát a tizenhatos tá­jékán. Lefordult a hazai védők­ről, majd élesen a kapu jobb sar­kába lőtte az egyenlítő gólt, 1—1. Még fel sem ocsúdtak a KSC játékosai, ismét a hazai hálóban táncolt a labda. Róth ívelt a kapu elé, a védők röviden szabadítottak föl, s a közbeugró Nagy a jobb sarokba lőtt, 1—2! Szerencsére hamar jött az egyenlítés. A frissen beállt Boda magasan ívelt középre, a labda átszállt a védők feje fölött, a sza­badon maradt Vági egy méterről a kapuba lőtt. 2—2. Izgalmas játékkal ért véget a mérkőzés, egyik csapatnak sem sikerült a győzelmet jelentő gólt megszereznie. Csalódottan indultak hazafelé a kecskeméti szurkolók. A KSC játékosai csak magukat okolhat­ják az egy pont elvesztése miatt. A sok elkörmyelműsködött, ki­maradt gólhelyzet után, még a döntetlen is veszélybe került! Ez a mérkőzés is igazolta, hogy nincs lefutott mérkőzés az NB ll-ben. Minden ellenfél ellen ugyanolyan elszántan kell küzde­ni, mint az MTK-VM ellen tették a KSC játékosai. Csak akkor si­kerülhet a kitűzött terv teljesí­tése! A KSC játékosai vegyes be­nyomást keltettek a mérkőzés fo­lyamán. A védelemre nem sok feladat hárult, döntő pillanatban azonban hibáztak. Talán Elekes nyújtott elfogadható teljesít­ményt. A középpályás sorban Vá- git gólja, és lelkes játéka dicséri. A csatárok közül Sörös játszott I jói,.sokat mozgott, és gólt is szer- Meszlépyi gyors volt, sokajt vaffoztatta a heíyét. A vendégeknél Bata, Nagy és Deák játszott a legjobban. Pádár játékvezetőnek nem sok dolga volt, partjelzői viszont gyakran tévesen ítélték meg a leshelyzeteket. Rajtmár István NB II. Középcsoport 1. MTK-VM 5 4 — 1 12—3 8 2. Dorog 5 4 — 1 8—4 8 3. Budafok 5 2 3 — 4—2 7 4. 22. Volán SE 5 3 — 2 12—5 6 5. B.-gyarmat 5 .2 2 1 12—7 6 6. Kecskemét 5 2 2 1 7—6 6 7. G.-MÁVAG 5 2 1 2 8—6 5 8. KKFSE 5 2 1 2 10—10 5 9. Vác 5 1 3 1 6—7 5 10. Pénzügyőr 5 1 3 1 4—6 5 11. Szegedi D. 5 1 2 2 9—10 4 12. BKV Előre 5 1 2 2 6—8 4 13. Építők SC 5 1 1 3 6—11 3 14. Sz. MÁV E. 5 1 1 3 6—12 3 15. Bábolna 5 1 1 3 6—16 3 16. BVSC 5 1 — 4 5—8 2 BVSC—Dorog 0—2 Budafok—Pénzügyőr , 0—Ö 22-es Volán SE—Bábolna ' 7—0 Ganz-MAVAG—BKV Előre 2—0 Balassagyarmat—Kossuth KFSE 5—2 Vác—Szegedi D. 2—1 MTK-VM—Építők SC • 5—0 KOSÁRLABDA Szegeden rendezték meg a ..Szeged Kupa" nemzetközi női kosárlabdator­nát. Az első helyet a TFSE csapata szerezte meg, a vendéglátó SZEOL, a második lett. A KSC, a harmadik he­lyen végzett. A bronzéremért folyó mérkőzésen a jugoszláv Elektroremont Subotica együttesét győzték le 44— 29-es félidő után, 8ff—70-re. A legtöbb kosarat Némediné (17) és Szabó (15) érték el. FIGYELEM! Értesítjük kedves vásárlóinkat, hogy ALKATRÉSZOSZT ÄLYUNK 1981. SZEPTEMBER 15-TÖL SZEPTEMBER 30-IG LELTÁROZÁST TART Ez idő alatt a kiszolgálás szünetel. AGROKER VÄLLALAT Kecskemét Halasi út 29. Alkatrészosztály 4294 MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A forduló meglepetése a Kalocsa veresége EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Kiskőrös—Kiskunhalas 1—1 (1-1) Kiskőrös, 300 néző, vezette: Hajdú '(Anicsin, Szarvas)-. Kiskőrös: Papp — Klam, Pet- róczi, Dedák, Podobni, Hajnák, Vadászi, Fábián (Ba), Juhász, Klememt, Kiss, (Dusnoki). Edző: Meskó István. Kiskunhalas: Vágó — Bognár, Dobra, Izsák (Bánhalmi), Rozin- ka, Szabó, Jójárt (Gyurá), Tápai, Karsai, Szőke S., Szőke I. Edző: Mészáros Tibor. Góllövők: Szőke S., ill. — Kle- ment (ll-esiből). Jók: Dedák, Hajnák, Vadászi ill. Szabó, Jójárt, Tápai. Ifjúságiak!: 'Kiskőrös—Kiskun­halas 3—2 (2—2). H: Gábor A. SE—Izsák 1—0 (0—0) Kiskunhalas, 300 néző, vezette: Kulmam (Dorusán, Kiüti). H. Gábor A SE: Mosomi — Tóth, Lengyel, Lencse, Horváth, Tamási, Körösi, Szekeres, Bokros, Németi, Török. Edző: Kévés Fe­renc. Izsák: Péter — Németh, Hor­váth (Hajnal), Bogdány, Molnár, Czirkos, Tóth, Losonczi, Borne­missza, Nagy II., Bozsik. Edző: Szász Sándor. Gólszerző: Szekeres. A. győztes gól — Péter kapus hibája után — szerencsés körül­mények között esett. Jók: Tóth, Horváth, Török, ill: Németh, Losonczi. Fájsz—Kkfházi Szövetkezet 1—0 (1—0) Fájsz, 200 néző, vezette: Szent- györgyi (Szikszai, Biácsi). Fájsz: Tamaskó j— Sztankó I., Kőszegi, Vedelek, Sztankó II (Fang), Posztobányi, Mészáros (Kacska), Móra, Pálmai, Hor­váth, Zsákai. Edző: Kráczer Lász­ló. Kkfházi Szövetkezet: Némedi — Karsai, Kurucz, Szabó, Dongó, Tóth, Grohánszki, Jókai, Zs. Ju­hász, Szabó, Iványi. Edző: Far­kas József. Góllövő: Posztobányi. Jók: Vedelek. Zsákai ill Jókai, Zs. Juhász. Ifjúságiak: Fájsz—iKkfházi Szö­vetkezet 2—2 (0—1). Soltvadkert—Marta 2—1 (0—1) Harta, .1000 néző, vezette: Szá­vai (Bánki, Csenki). Soltvadkert: Májer — Viszkok, Eller, Lehr, Frittmann, Szamosi, (Kugelman), Galántai, Erdős, Szűcs, Tóth, Szabó' (Eifert). Edző: Fábián Dezső. Harta: Páli — Kiss, Horváth, Baján, Kecskeméti, Kövesdi, Fa­ragó, Somogyi, Bartók, (Juhász), Sümegi, (Frei). Edző: Bleszák Sándor. Góllövők: Erdős, Eiler, illetve Faragó. Jók: Szűcs, Erdős, illetve, Ba­ján, Kiss Faragó. Ifjúságiak: Harta—Soltvadkert 2—1 (1—1). Honvéd Mezőfi SE—Miske 1—0 (1—0). Kecskemét, 200 néző, vezette: Nagy II., (Francziskovics, Nagy — Czirok. ‘ H. Mezőfi SE: Cztaanó — Ko­vács, Juhász, Csaplovics, (Koszo­rús), Pálinkás, Kormos, Ezsiás, Grósz, Illés, Szabó, Bodó, (Tur- zó). Edző: Krivy Ottó. Miske: Domokos — Horváth, Dobai, Sűrű, Czár, Illés, Nagy, (Varga I.), Bedzsula, Petrecz, Kákonyi, Varga II. (Ihracska). Edző: Gacs Tibor. Góllövő: Juhász. Jók: Juhász, Kovács, Kormos, illetve, Dobai, Illés. Kecel—Kalocsa 2—1 (1—1). Kecel, 700 néző, vezette: Berta, (Németh, Lakatos). Kecel: Vancsik — Lavati, Csá­szár, Kövesdi, Benedeczki, Ber­ger, (Barabás), Mezei, Polgár, (Apró), Vajda, Szabó, Szvetnyik. Edző: Haszüló Ferenc. Kalocsa: Niezner — Pavelkó, Pécsi, Tamás, (Nemes), Illés I., Jenei, Mezei, Kákonyi, Tóth, (Nagy), Szalóki, Illés II. Edző: Farkas András. Góllövők: Szvetnyik 2, illetve Szalóki. Kiállítva: Niezner és 'Pécsi a 36. percben. Jók: Császár, Vajda, Szvetnyik, illetve Kákonyi, Me­zei, Szalóki. Honvéd Szamuely SE—Honvéd Radnóti SE 4—0 (1—0) Kalocsa, 300 néző, vezette: Trisz, (Márton, .Cseh) H. Szamuely SE: Bényei — Ba­ranyai, Sörfőző, Baranyi, Kiss, Matos, Hargitai, (Ligetfalvi), Pan­dur, Doibler, Sugár, Kerekes, (Je- lencsity). Edző: Lakatos István. H. Radnóti SE: Kókai — Riz- mann, Kemenczei, Rupper, Gyar­mati, Hegedűs, Varga, Nagy, Flő- rioh, Török, Vajda. Edző: Veres István. Gólszerzők: Dobler 3, Pandur. Jók: Kiss (a mezőny legjobb­ja), Baranyai, Sörfőző illetve Riz- mamn, Hegedűs. Sükösd—Tass 4—1 (3—0) Tass, 250 néző, vezette: Zsigó, (Vereb, Dézsák) Sükösd: Faldüm — Boda, Fad- di, (Kollár), Stéger, Szabó, Lak- ner, Reich, Németh, (Lógó), Su­dár, Maruzsa, Kovács. Edző: Buj­dosó Márton. Tass: Zsorda — Pozsári, Csap­iár, Herceg, (Torma), Rapcsák, Zsidai, Muhi, Szekeres, Vida, Bog­nár, Horváth, (Bükki). Edző: Do­bos József. Góllövők: Sudár 4, illetve Csap­iár. Zsidai 11-est hibázott. Ifjúságiak: Sükösd—Tass 5—0 (1—0) A MEGYEI labdarügö-bajnoksag Állasa 1. Soltvadkert 5 5 ___ ___ 2 0—4 : 10 2. Kalocsa 5 4 ___ 1 1 9—3 8 3. Kiskőrös 5 3 2 11—5 8 4. Sükösd 5 4 ___ 1 1 0—5 8 5. Harta 5 3 1 1 7—5 7 6. Kiskunhalas 5 3 1 1 7—9 7 7. Izsák 5 3 — 2 11—5 6 8. H. Gábor A. SE 5 2 1 2 9—5 5 9. Kecel 5 2 — 3 6—7 4 10. H. Mezőfi SE 5 2 ___ 3 4 —5 4 11. Miske 5 1 1 3 5—7 3 12. H. Szamuely SE 5 1 1 3 9—20 3 13. Kkfházi Szöv. 5 — 2 3 6—11 2 14. .Tass 5 1 — 4 4—13 2 15. Fájsz 5 1 — 4 4—15 2 16. H. Radnóti SE 5 — 1 4 2—15 1 A megyei I. osztályú labdarúgó-mér­kőzésekről Biácsi Sándor. Árvái Mi­hály, Hegedűs Sándor. Szekeres Fe­renc, Kristóf Tibor, Stubner József és Kőszegi Ferenc tudósított. Csepel—SZEOL AK 2—0 (2—0) Csepel, 4000 néző, vezette: Hart­mann. Gólszerzőik: Dékány, Budavári. Bp. Honvéd—FTC 4—2 (1—0) Üllői út. 30 ezer néző, vezette: Győri. Gólszerzők: Esterházy (2), Pál, Kuti (11-esből) illetve Pölöskei, Nyilasi. Kiállítva: Ebedlí, az 59. percben. Rába ETO—Vasas 3—1 (0—1) Győr, 11 ezer néző, vezette: Kuti. Gólszerzők: Hajszán, Han- nich (11-esből), Glázer, illetve Zambori. Nyíregyháza—Haladás VSE 1—tt (0—0) Nyíregyháza, 14 ezer néző, ve­zette: Pálvölgyi. Gólszerző: Ba­bus. Pécsi MSC—Volán SC 4—2 (1—2) 'Pécs, 5000 néző, vezette: Tát­rai. Gólszerzők: Lőrincz, Do­hány (3), illetve Juhász, Sebők. ZTE—Diósgyőr 1—0 (0—0) Diósgyőr, 6000 néző, vezette: Nagy B. Gólszerző: Gass. . * Debrecen—Özd 2—1 (0—0) Debrecen, 6000 néző,, vezette: Németh L. Gólszerzők: Kiss, Ke­rekes, illetve Dudás. Tatabánya—Békéscsaba 2—0 (1-0) Békéscsaba, 7000 néző, vezette: Büki. Gólszerző: Kovács, Csapó. Videoton—Ű. Dózsa 1—0 (0—0) Székesfehérvár, 10 ezer néző, vezette: Palotai. Gólszerző: Nagy T. Az NB I. állása 1. Csepel 6 4 1 1 8—7 9 2. Rába ETO 6 4 — 2, 19—15 8 3. Ü. Dózsa 6 3 2 1 9—5 8 4. Bp. Honvéd 6 3 2 1 12—9 8 5. Nyíregyháza 6 3 2 1 7—5 8 6. Videoton 6 3 1 2 13—8 7 7. Haladás 6 3 1 2 12—7 7 8. Pécs 6 2 3 1 9—7 7 9. Tatabánya 6 2 3 1 12—11 7 10. Ózd 6 3 — 3 13—8 6 11. FTC 6 3 — 3 11—10 6 12. DVTK 6 2 2 2 6—8 6 13. Vasas 6 1 3 2 12—12 5 14. Békéscsaba 6 2 1 3 10—12 5 15. ZTE 6 2 1 3 6—10 , 5 16. Debrecen 5 1 1 3 8—11 3 17. Volán SC 5 — 1 4 4—12 1 18. SZEOL AK 6 — — 6 2—16 — A Volán SC—DMVSC mérkőzést szeptember 30-án játsszák le. TERÜLETI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Hét gólt lőttek a bajaiak Bajai SK—Hódmezővásárhelyi Porcelán 7—1 (4—0) Baja, Vasvári P. u., 1500 néző, vezette: Maróti (Kokavecz, Uh- rin.) BSK: Majzlinger — Glavatity, Szabó, Popp, Pesti, Takács, Har- sányi, Evanics, (Prikidánovics), Sárközi, Kovács, Keresztes, (Bog­nár). Edző: Rónai Sándor. Hódmezővásárhely: Égető — Király, Kovács, Bartyik, Csala, Gábor, Tóth, (Karácsonyi), Hor­tobágyi, Baranyi, Bunda, Garadi, (Juhász). Edző: Kárdő Sándor. 15. perc: Kovács 18 m-ről lapo­san a bal sarokba lőtt. 1—0. 23. perc: Közvetett szabadrúgás után Pesti 20 m-ről küldött éles lövése a kapus, kezét érintve ju­tott a hálóba. 2—0. 26. perc: Kovács visszadásából Takács lőtt gólt, 3—0. 28. perc: Harsányi beadását Ke­resztes az 5-ösről kapásból bom­bázta a kapuba. 4—0. 48. perc: Sárközi kicselezte Csalát, aki a 16-oson belül fel­vágta. A 11-est Kovács értékesí­tette. 5—0. 58. perc: Sárközi a felezővonal­tól indulva a lrifutó kapus mellett a hálóba gurított. 6—0. 64. perc: Csala a saját kapujá­ba gurította a labdát. 7—0. 67. perc: Csala élői Szabó be­csúszással próbál tisztázni, a já­tékvezető 11-át ítélt. Garadi nem hibázott. 7—1. Jók: Pesti, Takács, Kovács, a hódmezővásárhelyi csapatból sen­kit sem lehet kiemelni. Ifjúságiak: X BSK—Hódmezővá­sárhely 4—2 (3—0). Honvéd Kun B. SE— Jánoshalma 4—1 (0—1) Kiskunfélegyháza, 1000 néző, vezette: Karácsonyi, (Miklós, Czenczik). H. KBSE: Gulyás — Húszai, Horváth, Mohovics, Tóth J., So­mogyi, Fuksz, Sulyok, (Molnár), Csernus, Szenthy, Pribeli, (Ker­tész). Edző: Kurucz István. Jánoshalma: Szabó M. — Gei- singer, Bátyai,' Paddi, Csovcsios, Liliom, Szabó G., Vasvári, Ko­lozsvári, Szuhanek, (Nagy O.), Úriban, (Hegyi). Edző: Rapcsák Tivadar. 44. perc É Horváth és. Vasvári rajtolt .a labdára. A hazaiak hát­védje elcsúszott és Vasvári a ki­induló Gulyás mellett a hálóba lőtte a labdát. 0—1. 50. perc: Csernus szögletéből Somogyi a védőket megelőzve a kapuba perdítette a hazaiak egyenlítő gólját. 1—1. 65. perc: Priheli, Szenthy ado­gatás után Csernus 18 m-ről a bal felső sarokba bombázott. 2—1. 75. perc: Csernus jól gurított be és Somogyi 8 m-ről nagy erővel lőtt a jobb sarokba. 3—1. 72, perc: Pribeli 25 m-es bal felső sarokra tartó szabadrúgását Szabó még ki tudta ütni. A védők egjjmásra vártak, s Somogyi 10 m-ről a hálóba lőtt. 4—1. Hatvanöt percen keresztül nagy iramú, látványos, kemény mérkőzést vívott egymással a két jól felkészült együttes. Csernus vezető gólja után a vendégek „lel­kileg összetörtek” és hogy a vé­gén nem szenvedtek nagyobb ará­nyú vereséget, csak a bravúrosan védő Szabó kapusnak köszönhet­ték ... Jók: Fuksz, (a mezőny legjobb- jaa), Somogyi, Csernus, Szenthy, illetve Szabó M., Kolozsvári, Szu­hanek, Faddi. Ifjúságiak: H. Kun BSE—Já­noshalma 4—0 (4—0). Lajosmizse— Orosháza 2—1 (0—0) Lajosmizse, 700 néző, vezette: Kovács (Varga, Jung). Lajosmizse: Kripkó — Hóder- maszki, Ábel, Rózsa, Csima, Kál­lai, Somogyi, Vajda, Soós, Márk- li, (Kocsis), Mányoki. Edző: Se­res Lajos. Orosháza: Nagy F. — Deák, Nagy J., Füsti, Kökény, Raffai, Fábisz, Paipp, Rábai, Jámborcsik, Szegi. Edző: Szűcs Ferenc. Az első félidőben jó iramú, vál­tozatos játék alakult ki, de gól az egyik oldalon sem esett. 48. perc: Mányoki jobb oldali beívelését Vajda egylből a hálóba vágta. 1—0. 68. perc: Kállai a félpályáról felvezette a labdát, majd Vajdát szöktette, aki a kifutó kapus mel­lett a hálóba lőtt. 2—0. 87. perc: A labda Ábel kezére pattant a 16-os vonalon belül. A büntetőt Nagy J. értékesitette. 2—1. Jók: Vajda, Csima, Rózsa, Krip­kó, illetve Nagy, Deák. Ifjúságiak: Lajosmizse—Oros­háza 2—1. DÉLÉP SC—Békéscsabai Agyagipari 8—1 (5—0) Szeged, 500 néző, vezette: Far­kas. Sziporkázóan szellemes játék­kal már az első félidőben 5 gólt lőtt a tavaly még NB Il-es sze­gedi csapat. Góllövők: Csurka 2, Laczó 2, Hojszák 2 (mindkettőt 11-esből), • A Honvád Kun B. SE—János­halma megyei rangadó egyenlítő gólja. A földön fekvő fehérme- zes Somogyi perdítette a védők közt a labdát a jobb sarokba. (Farkas Tibor felvétele) Török, Zsömbörgi, illetve Szlá- vik. Szentesi Vízmű— Szegedi Kenderfonó 3—1 (2—0) Szentes, 300 néző, vezette: Hor­váth. Góllövők: Novák (öngól), Szent- péteri, Kurucz (11-esből), illetve Wéber. Szeghalom— Füzesgyarmat 4—1 (1—1) Szeghalom, 900 néző, vezette: Roxin. A sárréti rangadót meglepetés­re az eddig győzelem nélkül álló hazaiak biztosan nyerték. Góllövők: Zsomboki II. 2, Zsomboki I., Bernáth, illetve Bá- thori. Ifjúságiak: Szeghalom—Füzes- gyarmat 7—0. Nagyszénás—Tiszakécske 0—0 Nagyszénás, 600 néző, vezette: Bajnóczi. Tiszakécske: Szélesi — Laczkó, Bállá', Kecskés, Varga, Tóth J., Mari, Sánta, (Földi), Oskolás, Ba­racskai. (Szélpál), Bus. Edző: Bánhidi József. Mindkét félidőben a nagyszéná- siak irányították a játékot, de csatáraik nem tudták bevenni a szervezetten védekező kécskeiek kapuját Ifjúságiak: Nagyszénás—Tisza­kécske 2—1. Mindszent— Kecskeméti TE 1—0 (0—0) Mindszent, 500 néző, vezette: Molnár. KTE: Kerpits — Terjéki, Vi- rágh, Bende, Magyar, Seres, Ko­máromi (Oláh), Horváth, Tóth, (Lehota), Porhanda, Petényi. Ed­ző: Vereb István. 85. perc: A hazai csapat szög­letet ívelt be, Lőrincz ugrott leg­magasabbra és a hálóba fejelte a labdát. 1—0. Az első 45 percben a KTE, a szünet után a hazai együttes irá­nyította a játékot.. Jók: Lőrincz, illetve Kerpits, Bende, Horváth. A TERÜLETI LABDAROGÓ-BAJNOKSAG Állasa 1. Hajai SK 5 4 1 __ 1 4—2 9 2. Lajosmizse 5 4 1 _ 10—4 9 3. DELEP 5 4 — 1 15—5 8 4. H. Kun B. SE 5 3 1 1 13—7 7 5. Mindszent 5 3 1 1 5—4 7 6. KTE 5 2 2 1 10—5 6 7. Orosháza 5 3 — 2 8—6 6 8. Hódmezőv. Porc. 5 2 1 2 4—12 5 9. Szentesi Vízmű 5 2 — 3 6—10 4 10. Bcs. Agyagip. 5 1 2 2 7—14 4 11. Szeghalom 5 1 1 3 10—10 3 12. Nagyszénás 5 — 3 2 2—4 3 13. Füzesgyarmat 5 — 3 2 6—10 3 14. Jánoshalma 5 1 1 3 5—10 3 15. Szegedi Kendert. 5 1 — 4 4—11 2 16. Tiszakécske 5 — 1 4 2—7 1 A tudósításokat Kocsis Zoltán, Far­kas Tibor, Tax Imre. Thékes István, és Fábián István készítették. Össze­állította Szabó Zoltán. TOTÓ A totó 37. heti eredményei 1. BVSC—Dorog 0—2 2 2. B. gyár mat—Kossuth KFSE 5—2 1 3. Kecskemét—MÁV Előre 2—2 X 4. Alumínium—S a bari a 1—3 2 5. V árpalota—Bauxitbányász 0—1 2 6. Pécsi VSK—Olajbányász 0—2 2 7. Miskolc—Kazincbarcika 1—1 X 8. Gyöngyös—Salgótarján 1—1 X 9. Genoa—Torino 0—1 2 10. Udinese—Milan 0—0 X 11. Brescia—Sampdoria 2—1 1 12. Rimini—Pistoiese 1—1 X 13. Sambenedettese—Lazio +1 0—0 X Palermo—Bari 3—3 X A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 37. heti totónyere­mények az illeték levonása után a kő­vetkezők : 13 találatos szelvény egy darab, amely egyben 13 plusz 1 talála­tos is. A nyeremény és a jutalom együttesen 2 361 996 forint'. 12 találatos 59, nyereményük 20 017 forint, 11 talá­latos 867, 1362 forint. 10 találatos 7621. 232 forint. A közölt adatok tájékozta­tó jellegűek. (MTI)