Petőfi Népe, 1981. április (36. évfolyam, 77-100. szám)

1981-04-14 / 87. szám

1981. április 14- • PETŐFI NEPE • 7 SPORT • SPORT - SPORT A szegediek akarata érvényesült Megyei labdarúgó-bajnokság Kevés gól esett a 25. fordulóban Otthonában kapott ki a Jánoshalma Kecskeméti SC—Szegedi Dózsa 0—0 Kecskemét, 4000 néző. Vezette: Nagy M. KSC: Erdei — Kutasi, Csordás, Elekes, Beles — Rózsa (Herédi az 59. percben), Horváth, Kisznyér — Liszkai, Sörös, Gara (Tapasztó a 67. percben). Edző: Rákosi Gyula. Szegedi Dózsa: Merley — Ződi Pócsik, Nagy, Olasz — Pipicz (Csömör a 28. percben), Nádasdi, Ladányi, Ménesi — Puskás (Ka- kuszi a 75. percben), Gerecz. Edző: Rábay László. Az 1. percben az okozott izgal­mat, hogy Elekes — alig túl a félvonalon — könnyelműen Ge- reczbe rúgta a labdát. A szélső előtt szabad volt az út. de be­érték és szerelték. A 2- percben Kisznyér két remek csel után le­fordulva az ötös sarkáig jutott, de már túli közel volt a kapuhoz, és Merley merész belevetődéssel menteni tudott. Az 5. percben a kiugró Pipicz elől Erdei szedte fel a labdát. A 9. percben adó­dott a második óriási kecskeméti gólhelyzet. Horváth és Kisznyér adogatott, majd Sörös kapta telje­sen tiszta helyzetben a labdát, de 10 méterről a vetődő kapust ta­lálta el. A kecskeméti csapat első ro­hamai tehát nem hozták meg a vezető gólt, s ez lehetőséget adott a szegedieknek a játék lassítá­sára. A Dózsa Ügyesen, zártan vé­dekezett, majd a megszerzett lab­dákat a rutinos játékosok a me­zőnyben jól széttagolódva ponto­san adogatták egymásnak. Általá­ban meg sem kísérelték azt, hogy a kecskeméti kapu felé törjenek, de hosszú percekig adogattak, s ha a KSC megindult, apró sza­bálytalanságokkal mindig meg­állították a támadásokat. Ilyen körülmények között a különben is vérszegény KSC-támadósor képtelen volt kibontakozni. A 36. percben Ménesi kapott sáirga la­pot Liszkai sorozatos buktatá­sáért. A következő helyzetre a 41. percig kellett várni. Ekkor Beles egy remek labdával ugrat­ta ki a bal oldalon Söröst: aki azonban lövés helyett belevezette á labdát a kiinduló kapusba. A 'Á3. percben Merley kapus elkö­vette egyetlen hibáját, mert kiej­tett egy magas labdát, de éppen • Kisznyér már kicselezett egy védőt, de ott a második. Pócsik elé esett, aki felszabadí­tott. A 44. percben Gerecz labdája középen tiszta helyzetben találta Puskást, s lesről sem lehetett szó, mert Csordás bentragadt. Sze­rencsére Puskás igazolta, hogy azóta sem lett gyorsabb, mióta elkerült . Kecskemétről, mert Be­les könnyedén beérte, és szerelte. A szünet után ismét láthattunk néhány lendületes KSC-támadást. Az 53. percben Kutasi beadását Gara kapásból mellélőtte. Egy perc múlva a szöglet után visz- szagurított labdát Kutasi bom­bázta a léc fölé. A 62. percben ‘ Gara az alapvonalról beadott. Kisznyér kapásból célozta meg a bal alsó sarkot, és Merley bra­vúros vetődéssel hárított. A 69. percben Linka beadása egy védő lábán felperdülve az üres kapu fölé hullott. A hajrában beszorult a szege­di csapat, de a KSC nem tudta kihasználni a nagy mezőnyfö­lényét. A 74. percben szöglet után a kapus kiöklözte a labdát. Ele­kes egyből visszaemelte az üres kapura, s nagy balszerencsére néhány centiméterrel a léc fölé. Ä 87. percben Horváth a hálóba lőtt, de a játékvezető les címén nem adta meg a gólt. A 89. percben Kisznyér ASZTALITENISZ Élen a K. Spartacus A férfi csapatbajnokság negye­dik fordulójában a papírforma érvényesült, esetenként a győzel­mi arányok tértek el a várttól. A rangadón a kalocsaiak lelépték a kécskeieket, a kecskemétiek fölényesen győztek, a Vaskút! Bácska kezd magára találni, a halasiak biztosan nyertek, a vad­kertiek is megszerezték a két pontot. Döntetlenül mérkőzött Kiskőrös a Kisszállással és a pa­ta jl csapat a félegyháziakkal. Kecskeméti Spartacus— Szabadszállási KSK 14:2 Győz.: Kontfár 4, Ujhidi 4, Já­nosi 3, Ackerl 3, illetve Gönczöl 1, Kristóf 1, Bíró 0, Köhler 0. Kalocsai SE— Tiszaikécskei KSK 15:1 Győz.: Vágott 4, Csenkei 4, Mé­hes 4, Csóti' 3, illetve Gergelyfi I, Szentendrei 0, Petőfi 0, Rády 0. Vaskúti Bácska— Dunavecsei SE 11:5 A bajnokság állása: 1. Kecskeméti Spartacus 2. Kalocsai SE 3. Tlszakécskel KSK 4. Kiskőrösi Petőfi 5. Kiskunhalast AC 6. ' Kisszállást SE 7. Soltvadkert! TE 8. Vaskúti Bácska B. Dunavecsei SE 10. Kiskunfélegyháza II. II. Dunapatajl KSK 12. Klskunmajsai vasas 13. Sükösd! MEDOSZ 14. Szabadszállási KSK Győz.: Szabó 4, Tóth 4, Baics 3, Kordé 0, illetve Zvaló 2, Vaj­da 1, Rigó 1, Gaál 1. Kiskunhalasi AC— Kiskunmajsai Vasas 13:3 Győz.: Kuti 4, Szöllősi 4, Amb­rus 4, Csányi 1, illetve Balogh. 1, Bognár 1, Gyuris 1, Kalocsai 0. Kiskőrösi Petőfi— Kisszállási SE 8:8 Győz.: .Matusik 4, Kelemen 2, Lucz 1, Atkán 1, illetve Szilágyi 3, Farkas 3, Sörös 2, Szerencsés 0. Dunapataji KSK— Kiskunfélegyháza II. 8:8 Győz.: Gyura 3, Szilasi 3, Papp 2, Szőke 0, illetve Csenki 4, Óno­di 2, Hupp 1, Csányi 1. Soltvadkerti TE— Süikösdi MEDOSZ 12:4 Győz.: Várszegi 4, Ambrus 3, Judák 3, Martin 2, illetve Szerle- tics J. 3, Bajai 1, Kuzmann 0, Törköly 0. 4 4 _ _ 49:15 8 p. 4 3 — 1 30:34 6 p. 4 2 1 1 40:24 5.P. 4 3 1 — 46:18 7^p. 4 2 1 1 38:26 5 p. 4 2 1 1 34:30 5 p. 4 2 — 2 33:31 4 p. 4 2 — 2 31:33 4 p. 4 2 — 2 30:34 4 p. 4 1 1 2 32:32 3 p. 4 1 1 2 27:37 3 p. 4 1 — 3 21:43 2 p. 4 — 4 19:45 0 p. 4 — — 4 18:48 0 p. Király Béla NB II. Középcsoport TOTÓ 1. SZEOL AK 2. Balassagyarm. 3. KSC 4. Ganz-MAVAG 8. Bem SE 6. Szfv. MÁV • 7. Pénzügyőr 8. Budafok B. Szegedi Dózsa 10. KKFSE 11. Vác 12. Dorog 13. BVSC 14. 22-es Volán 18. Építők SC 16. DÉLfiP 17.. BKV Előre 18. Bp. Spart. 19. Dunaújv. Ép. 20. Oroszlány 28 18 28 18 28 14 28 13 28 12 28 12 28 10 28 11 28 12 28 B 28 8 28 B 28 B 28 8 28 8 28 8 28 8 28 8 28 8 28 4 8 48­7 48­8 38- 8 88- 7 80­7 38­8 31- 8 41­12 82- B 42- 8 48- B 10 34­7 12 28- B 11 38­8 12 33- 7 13 SS­ll 12 20- 4 18 27- 7 18 32- '7 17 24­-24 39 -31 37 -28 37 -34 38 -40 33 -38 33 -30 32 -34 30 -37 28 -38 28 -40 28 -34 27 -SB 28 -4B 28 -47 24 -80 23 -43 21 -43 20 -48 19 -42 18 A totó 18. heti eredményei 1. Szarvas—Eger 1—0 1 2. Nagybátony—Gyula 0—3 2 3. Balassagy.—'Bem SE 5-4) 1 4. Oroszlány—Dorog 1—2 2 5. Bakony V.—Olajbányász 1—1 X 6. Várpalota—Komló 3—1 1 7. Ascoll—Catanzaro 1—2 2 8. Bologna—Cagliari 2—1 1 B. Plstoiese—Juventus 1—3 2 10. Róma—Florentine 1—1 X 11. Torino—Napoli 0—1 2 12. Barl—Lazio 1—0 1 13. Spal—Milan 1—2 2 ■f 1 Monza—Cesena 0—0 X Ganz-MAVAG—BVSC 4—0, MÁV Előre—Vác 1—0, Dorog—Oroszlány 2—1, Kossutty KÉSE—Dunaújvárosi Építők 8—0, 22-es Volán—Építők SC 0—0, SZEOL AK—Budafok 1—0, Pénzügy­őr—Bp. Spartacus 2—1, Balassagyar­mat—H. Bem SE 8—0. az alapvonalról középre lőtte a labdát, s az szinte a gólvo­nalon suhant el a lábak között. A szépszámú közönség tehát csalódott. Jó mérkőzés helyett „antifutballt” láthatott. Igaz, ezért a labdarúgásnak alig nevezhető játékért elsősorban a szegediek taktikája volt a felelős, mert a sok régi, NB I-et megjárt játéko­sokból álló szegedi csapat nem • akart mást, csak gólt nem kapni. A labdát többet vezették, adogat­ták hátra, mint előre, tartogatták, vagy ahogy mondani szokták, „el­dugták" a labdát. Mindez persze semmit sem'ért volna, ha a KSC- csatárok kihasználják az első, 10 percben adódott két óriási gól­helyzetet. Ez nem sikerült, s utá­na már a szegediek elképzelése érvényesült. A KSC kapujában Erdeinek alig akadt dolga. A hátvédek fölé­nyes biztonsággal szerelték a sze­gediek nagyon ritka, meggyőző­dés nélküli próbálkozásait, de elő­retörésre titkán vállalkoztak, pe­dig ez lehetett volna az egyetlen megoldás, mert elöl a csatárok és a középpálvások is szoros őrizet­ben vergődtek. A középpályán Kisznyér nyújtott elfogadható tel* jesítményt, s néhányszor Liszkai is ügyesen átjátszotta a védőjét. A többieknek semmi sem sikerült. Szabó Zoltán Harta—Jánoshalma 1—0 (0—0) Jánoshalma, 800 néző, vezette: Kávai. , . Harta: Piáld — Horváth, Kecs­keméti, Baján, Garamivölgyi, Le- hoczki, P. Szalbó, Kövesd, Fazekas (Kocsis), Sós, Cseki (Nagy). Edző: Kocsis Károly. Jánoshalma: Balogh — Maráczd Giesingier, Bátyiad (Nagy O.) Fad- di, Tápai, Angeld, Józsa, Bényi (Harangozó), Laki, Szuihanek. Ed­ző : Zag József. 64. perc: Sós egyéni játék után megszerezte csapatai számára a győztes gólt. 1—0. A Jánoshalma nem boldogult a lelkesen és harcosan küzdő ven­dégcsapattal. Kávai játékvezető két nyidiyiánvaló tizenegyest nem adott meg a Jánoshalma javára. Kiállítva: Nagy O. Jóik: Sós, PiáLL A Jánoshalma csapatában senki sem játszott át­lagon felül. Ifjúságiak: Jánoshalma—Harta 8—0. Kecskeméti TE—Sol tvad kert 1—0 (0—0) Soltvadkert 500 néző, vezette: Farkas (Lavaiti, Vén) KTE: Kerpits — Magyar, Vi- irágh, Nagyhegyese, Putnoki, Se­res, Petényi, Horváth, Vági, Por- hianda, Tóth (Bódogh). Edző: Ve­réb István. Soltvadkert: Máj er — Gaiántad, Eiter, Fráttmamm, Mészáros, Fá­bián, Kugelmann (Wplf), (Visz- kok), Cseh, Szűcs, Erdős, Szalbó. Edző: Fecske László. 79. perc: Horváth átadását a fel­futó Seres 14 méterről lőtte a léc alá 1—0. Az első félidőiben mindkét olda­lon. kimaradtak a helyzetek. A gól után szikrázóvá vált a mérkőzés. Kiállítva: Eiler. Jók: Seres; Petényi, Porhanda, illetve Majer, Frittmann, Erdős. ifjúságiak: KTE—Soltvadkert 3—3 (2—1). GóűQövők: Gyulai 2, Baracskai, Elletve: Szamosi 2, Zsi kla. András István Honvéd Kun Béla SE—Fájsz 1—0 (0—0) .Kiskunfélegyháza: .200 néző, ve­zette: Szekeres (Orodán, Mészá­ros). ,r Honvéd Kun Béla SE: Mikhár- di — Húszai, PaveLkó, Agócs, Fro­Ez történt az NB I-ben Ferencváros—Csepel 1—0 (1—0) Üllői út, 15 000 néző vezette: Tátrai. Gólszerző: Mörtel. Zalaegerszeg—Dunaújváros 1—0 (0—0) Dunaújváros. 1500 néző, vezette: Maczkó. Gólszerző: Soós. Bp. Honvéd—Pécsi MSC 1—1 (1—0) Pécs. 8000 néző, vezette: Bárt fai. Gólszerzők: Dajka, illetve Róth. Békéscsaba—Rába ETO 2—2 (1—0) Győr, 2000 néző, vezette: Urbán. Gólszerzők: Vágási, Steigerwald, illetve Mile, Hannich. Debrecen—Vasas 1—6 (0—0) Fáy u., 5000 néző, vezette: Pa­lotai. Gólszerző: Jankovics. Tatabánya—Diósgyőr 2—1 (0—0) Diósgyőr, 6000 néző, vezette: Harmánn. Gólszerzők: Csapó 2. illetve Kádár. Videoton—Ű. Dózsa 0—0 Székesfehérvár, 6000 néző, ve­zette: Kúti. TEKE Nyíregyháza—Kaposvár 0—0 Nyíregyháza, 9000 néző, vezet­te: Szávó. Volán—MTK-VM 2—2 (2—1) Hungária körút. 4000 néző, ve­zette: Győri. Gólszerzők r Magos, Durgonics, illetve Kori tár, Pek7‘ kér. Az NB I. állása 1. FTC '-'27 15 8 4 58—29 38 2. Vasas 27 14 9 4 55—30 37 3. Bp. Honvéd 27 14 8 5 51—30 36 4. Videoton 27 15 6 6 45—28 36 5. Tatabánya 27 12 10 5 39—25 34 6. Békéscsaba 27 12 7 8 39—34 31 7. Nyíregyháza 27 9 12 6 23—19 30 8. Debrecen 27 11 7 9 27—24 29 9. Ü. Dózsa 27 8 12 7 44—43 28 10. Volán SC 27 8 9 10 32—40 25 11. PMSC 27 7 10 10 33—34 24 12. ZTE 27 9 6 12 44—50 24 13. Csepel 27 8 11 10 27—27 23 14. Rába ETO • 27 6 10 11 31—33 22 15. DVTK 27 4 11 12 20—36 19 18. MTK-VM 27 3 11 13 24—46 17 17. Kaposvár 27 5 7 15 25—58 17 18. Dunaújváros 27 4 8 15 29—80 18 A BÁCSÉP SC elnyerte az Április 4. Kupát A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 18. heti totónyeremé­nyek az illeték levonása után a követ­kezők: 13 találatos szelvény egy darab, amely egyben 13 plusz 1 találatos Is. A nyeremény és a jutalom együtt 3 962 644 forint. 12 találatos szelvény S3 darab, nyereményük 18101 forint. *U találatos szelvény 1773 darab, 838 fo­rint. A 10 találata^ szelvények száma 17 183 darab, nyereményük egyenként 129 forint. A közölt adatok tájékoztató JeUegüek. (MTI) Végleg a BÁCSÉP SC birtokába került a kecskeméti városi Test- nevelési és Spoo?tf€Ű.ügyelőség ál­tal alapított Április 4. Kupa. A felszabadulás évfordulójának tisz­teletiére rendezett versenyt 1979 és 1980 után sorrendiben már har­madszor a BÁCSÉP SC párosa nyerte, és ezzel a díszes serleg a birtokukba került. A párosvenseny eredménye: 1. BÁCSÉP SC (Orbán, Munkácsi) 783, 2. Kecskeméti MÁV férfi (Bontovics, Hiczpán) 781, 3. KTE (Kecskés. Csikány) 783, 4. K. ZIM Vasas (Kovács L. Melki) 735, 5. OTP (Táborosi, Magyar) 700, 6. Kecskeméti MÁV női (Határ I., Fekete J.) 684 fa. NB III-as eredmény BÁCSÉP SC—Szankl Olajbányász 7—1 (2326—2113) NB III. férfi. Kecskemét. BÁCSÉP Faragó 395, Vata 393, Orbán 418, Munkácsi 372, Szűcs 369, Kunos 379. Szánk: Gál 332, Kádár 343, Ze­lei 349, Tanna 340, Csontos 360, Sípos 389. Űjabb MÁV-sikerek Szombathelyen a női ifjúsági és serdülő vidék bajnokságon kitű­nően szerepelitek megyénk ver­senyzői. Ifjúsági párosverseny: 1. Török M., Vargámé (K. MÁV) 789, 6. Tú­ri E., Forczek G. (K. MÁV, Suank) 748. / 1 Serdülő párosverseny: 5. Varga I., Oroszné (K. MÁV) 681. Valamennyi megyei páros be­jutott aiz országos döntőibe. Az el­ső napi eredményeik alapján va­lamennyien részt vettek a máso­dik napon rendezett egyéni dön­tőn: Ifjúságiak: 1. Vargámé Horváth Angéla (K. MÁV) 812, 4. Török M. (K. MÁV) 771, 8. Túri E. (K. MÁV 753, 14. Gorczek G. (Szabk) 725. Serdülök: 10. Varga I. (K. MÁV) 676, 13. Oriszné (K. MÁV) 666,16. Szekér E. (K. MÁV) 649. Az egyéni verseny első 14 he­lyezettje indulhat az országos dön­tőn. nébl, Hágelmann (Sulyok). Fuksz Szemthy, Fekete (Peják)^ Somogyi, Janicsák. Edző: Kurucz István. Fájsz: Fatér — Mezei, Hunyadi, Polareczkyy Kovács I., Posztobá- nyi, Kiss, Kovács XL (Zsákaii), Horváth, Kalmár L., Patai. Edző: Francziia László. 45. perc: Fronebit feltartották a 16-oson belül. A szabadrúgás után Hágelmann a sorfalba lőtte a labdát; 51 perc: Somogyi szögletrúgása után a fedezetlenül hagyott Pa- velkó mintegy 12 méterről a bal alsó sarakba (fejelte a labdát. 1—0. A hazaiak végig nagy mezőny- fölényben játszottak, de gyámol­talan csatárjátékuk miatt a leg­jobb helyzeteket is kihagyták,, vagy pedig a ragyogóan védő Fa- , tér lépett közbe — mindig időben. Jók: Somogyi, Fuksz, Húszai, il­letve Fatér (a mezőny legjobbja). Hunyadi, Kalmár, Mézei. Ifjúságiak: Honvéd Kun Béla SE—Fájsz. 3—0. (0—0). Góllövők: Tóth András, Gácsi, Tóth Cs. Farkas Tibor Sükösd—Izsák 0—0 Sükösd 200 néző, vezette Szabó J. (Kara, Némedii). Sükösd: Faddi I. — Bogárdi, Pesti, Lakner, Faddi II., Stéger, Lógó At, Rajcsics, Szabó (Reich), Sudár, Koprivanácz (Kollár). Edző: Varga Imre: Izsák: Péter — Hajnal (Borne­missza), Kalmár, Bogdán y, (Mol­nár), Földesi. Nagy, Tóth, Loson. czy. Mezei. Bőthi. Szélpál. Edző: Szász Sándor. Sükösd az első félidőben vala­mivel többet támadott, de játéká­ból hiányzott az átütő erő. Szünet után kiegyensúlyozottabb lett a küzdelem. A látottak alapján egyik csapat sem érdemelt győzel­met Jók: Faddi I., Stréger, Rajcsics, illetve Bőthi, Péter, Földesi. Ifjúságiak: Sülkösd—Izsák 1—1 (1—0). Góllövők: Dohai, illetve Czomlba. Varsányi József Kiskunfélegyházi Szövetkezeti SE—Kiskőrös 1—0 (0—0) Kiskunfélegyháza, 700 néző, ve­zette: Czenczik. (Kulmann. Kiliti). Kkfházi Szövetkezeti SE; End­re — Majoros, Horváth, Tóth Cs., Vidéki, Dongó, Kurucz, Kókai, Szabó M., Zs. Juhász, Kopasz Ed­ző: Klincsok Pál. Kiskörös: Vass Gy. — Fábián, Hajnak, Podobni, Pruekner, Dús- noki, Ba Gy., Kiss, Tóth, Török, Losonczi (Farkas), Edző: Meskó István. 48. perc: Zs. Juhász partdobása után a kapus röviden öklözött, a védők egymásra vártak és a nagy lendülettel érkező Tóth Cs. a sok láb között mintegy 8 méterről a bal sarokba lőtt. 1—0. Kitűnő játékvezetés mellett, küzdelmes, de sportszerű mérkő­zést vívott egymással a két csapat A hazaiak sok helyzetet dolgoz­tak ki, de ezekből csak egyet si­került értékesítendők. Jók: Vidéki, Zs. Juhász, Tóth Cs., Etetve Török, Ba Gy., Hajnák. I fj úságiak: K is kör ös—Kkfházi Szövetkezeti SE 3—il (2—0). Gól­lövő: Farkas, Szedmák, Rá ez, E- letve Magány. Farkas Tibor Kalocsai SE—Miske 1—1 (0—0) Kalocsa 1300 néző, vezette Hor- várt Gy. (Véreb, Kiss A). Kalocsa: Niezner — Kapitány, Pécsi, Kerek, Illés, Jened, Szabó 1., Mohácsi, Nemes (Kákonyi), S zalák i, Kovács i(Tóth). Edző: Farkas András. Miske; Domokos — Baranyl, Il­lés, Dohai, Hájerbacher, Czár (Pákoiicz), Nagy, Bedzsula, Pet- recz, Horváth, Kákonyi. Edző: Gacs Tibor. 58. perc: Illés indította Jenedt, aki egy csel után a kifutó 'kapus mellett a hosszú sarokba lőtt 1—0. 70. perc: Illés bukdácsolt a ka­locsai büntetőterületen belül, majd elesett. A játékvezető 11-est ítélt melyet Hájerbacher értéke­sített 1—1. Nagy iramú, küzdelmes, de kö­zepes színvonalú mérkőzést lát­hatott a szép számú nézősereg. A helyzetek alapján a döntetlen igazságos. Jók: Niezner, Jenei, Tóth, Pé­csi (a mezőny legjobbja), illetve Hájerbacher, Bedzsula, Baranyai. Ifjúságiak: Kalocsa—Miske 14—0 (6—0). Góllövők: Vén 3. Vö­rös 3., Berta 2., Csupor 2., Paletta 2., Szikora, Mészáros, Kovács. Bajai SK—Lajosmlzse 2—1 (1—0) Baja, 800 néző, vezette: Fran- dskoviics (Sárközi, .Nagy L.) Baja SK: Gildán' — Glavatífy, Molnár, Popp, Pesti, Takács, Ko­vács, Harsányi, Riadics, (Pintér), Prikidánovics; Keresztes (Csdn- osák). Edző: Rónai Sándor. Laj osmízse: Kripkó — Tóth, Ábel, Sápi, (Kovács), Bernde, Kál­lai, Mányoki, Kucsera, Márki, Ko­# A Honvéd Kun B. SE—Fájsz mérkőzésen Fatér, a fajsziak ve. terán kapusa üti el a labdát. (Farkas Tibor felvételei.) csis, Csórna. Edző: Gerőházi Tiha­mér. 8. perc: Prikidánovics beívelt szabadrúgását Takács fejelte ka­pura, a labda a 'kapus kezéről ju­tott a hálóba. 1—0. 57. perc: Váratlanul egyenlített a vendégcsapat. Kovács remekül eltalált lövése a kapu 'bal oldalá­ba vágódott. 1—1. 65. perc: Kovács erős lövését Kripkó Radics elé ütötte, aki nem hibázott. 2—>1. A sok hibával tarkított mérkő­zésen a nagy akarással játszó ven­dégek végig nagy küzdelemre késztették a bajai csapatot. A ha­zaiak több gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul, de a vendégek­nek is volt néhány helyzete. Ifjúságiak:. Bajai SK—Lajosmi- zse 0—0. Kiskunhalas—Tiszakécske 1—1 (1—1) Kiskunhalas, 500 néző, vezette: Kovács (Szekeres, Keresztúri). Kiskunhalas: Pintér — Kiss R., Halász, Juhász, Rékasi (Izsák), Körösi, Szőke, Szöllősi, Mészáros, Karsai, Veres. Mb. edző: Tóth László. Tiszakécske: Szélesi — Terjéki, Kurucsai. Kecskés, Ézsiás, Varga, Tóth, Katona, Kisjuhász dr. Bus, Mari, (Józsa). Edző: Bánhidi Jó­zsef. 80. perc: Bal oldali támadás vé­gén Mari beadását Tóth fejelte a jobb sarokba. 0—1. 44. perc: Szöllősi rosszul sike­rült lövésébe Terjéki olyan bal- szerencsésen nyúlt ‘bele, hogy lá­báról a kapu bal oldalába perdült a labda. 1—I. (öngól). Kitűnő játékvezetés mellett jő iramú, változatos mérkőzést ví­vott a két csapat. Jók: Kiss R., Halász, Karsai Etetve Kurucsai, Kecskés, Kisjuhász dr. ifjúságiak: Kiskunhalas—Tisza­kécske 4—0 (2—0). Vezette: Sze­keres. Góllövők: Keresztúri 2, Földes, Torma. Jók: Kovács A., Jójárt, Nagy F. illetve Sahinger, Juhász. Árvái Mihály H. Radnóti SE—H. Mezőfi SE 1—0 (1—0) Szabadszállás, 100 néző, vezet­nie: Zsiigó (Máriás, Bánki). H. Radnóti SE: Pásztor — Ke- menczei, Törők, Kiss, Rizman, He­gedűs (Takács), Csovcsics, Sebők, Mari (Thurzó), Bódi, Patlasá. Ed­ző: Veres István. H. Mezőfi SE: Tasnádi — Pong- rácz, Egyed, Kormos, Illés, Szem­ző, Rácz (Pálinkás), Ézsiás, Ju­hász, Boldis (Szabó), Domonics. Edző: Krivy Ottó. 10. perc: Bódi szerezte meg a vezetést. 1—0. 20. perc: Mari remek beadását Ballagd a kapufára rúgta. 70. perc: Domonics buktatásáért büntetőt ítélt a játékvezető, amit Pásztor bravúrral védett. A H. Radnóti SE lelkesen és időnként jól is játszott. Jók: Pász­tor (a mezőny legjobbja), Rizman, Sebők illetve Domonics, Ézsiás. ' Karakas Ferenc A megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. Bajai SK 25 18 2. H. Kun B. SE 23 18 3. KTE 28 13 4. T.kécske 33 13 8. H. Mezőfi SE 28 13 8. Jánoshalma 28 10 7. Lajosmlzse 28 B 8. Kkfh. Szöv. SE 28 10 8. Kalocsa 28 10 10. Miske 28 0 11. Harta 28 8 12. Izsák 28 8 13. Sükösd 28 8 14. Soltvadkert 28 6 18. Kkhalas 28 8 10. H. Radnóti SE 28 4 17. Kiskőrös 28 8 18. Fájsz 28 8 4 8 81—86 40 0 4 36—23 30 0 3 43—22 35 0 4 43—23 33 3 0 32—38 20 0 7 30—20 20 0 7 30—27 21 7 0 37—33 37 0 0 38—34 20 0 0 30—32 20 0 0 23—34 34 0 10 30—32 21 0 11 24—44 30 1 11 30—44 19 6 13 32—40 10 0 13 22—47 10 0 15 23—40 15 4 10 10—52 10 A megyei ifjúsági labdarúgó-bajnokság állása 1. Bajai SK 2. Jánoshalma 3. Kalocsa 4. Lajosmlzse 5. H. Kun B. SE 0. Tiszakécske 7. KTE 0. Soltvadkert 9. Kiskőrös 10. Sükösd 11. Kkfh. Szöv. SE 13. Kiskunhalas 13. Izsák 14. Harta 15. Fájsz 10. Miske 23 20 22 15 23 10 33 14 27 12 22 12 22 9 22 11 22 0 22 22 22 22 22 22 21 2 19—13 41 3 77—23 35 5 01—20 34 0 57—10 30 4 04—30 30 0 07—30 25 7 52—30 24 0 61—42 24 1 41—35 14 11 38—43 30 11 39—54 18 13 30—51 15 12 24—56 15 17 27—03 7 — 19 24—00 < 2 17 10—130 5