Petőfi Népe, 1981. április (36. évfolyam, 77-100. szám)

1981-04-22 / 93. szám

1981. április 22. • PETŐFI N£PE • 7 SPORT« SPORT Teljesen megérdemelt vereség ASZTALITENISZ VB Kína az első, a magyar csapat ezüstérmes A nemzetközi szövetség kongresszusának és az európai unió fontos döntései • Díjkiosztás az asztalitenisz-világbajnokságon, Újvidéken. Képünkön: a második helyen végzett magyar együttes átveszi a dijat; tdlfik jobbra: a győztes kínai csapat, a japán és a csehszlovák csapat. (Telefotó — A Petőfi Népe totó-tanácsadója MA: LABDARÚGÁS Előkészületi mérkőzés: Kecskeméti SC—Szolnoki MÁV MTE, Kecs­kemét, Széktói pálya 15 óra. Jánoshalmi Spartacus—Szekszárdi Dózsa. Jánoshalma, 16 óra. Duna Kupa: 10 pont a bolgárok előnye ideit Tapolcsányban július 31.— augusztus 8. között bonyolítják le, jövőre Ausztriában lesz, és 1983-ban Svédországban. Az 1982- es Európa 12 versenynek február 5. és 7. között a franciaországi Nantes a színhelye, az 1983-asra Anglia, az 1984-esre Csehszlová­kia jelentkezett. A Bajnokcsapatok Európa Ku­pájának idei döntőit május 15— 17. között Budapesten játssza a Statisztika és a svéd Warberg, míg a férfi fináléra Gdanskban kerül sor az AZS Gdansk és a Bp. Spartacus között. Június 21- én Athénban lesz a Vásárvárosok Kupájának idei férfi és női dön­tője. ságos. A Róma bajnokságra tör (har­madmagával), de Idegenben nehéz *0 perc előtt állnak. Tippünk: x, 2. S. Brescia—Cagliari. Olasz A osz­tály. A hazai gárda a kiesés ellen küzd, váltakozó sikerrel. Tippünk: x. 9. Catanzaro—Avellino. Olasz A osz­tály. A Catanzaro idegenbeli győzel­me, az Ascoll otthonában, szép si­kernek mondható. Az Avellino ezzel széniben hazai pályáján pontot vesz­tett. Tippünk: 1, x. 10. Como—Plstoiese. Olasz A osz­tály. Mindketten a kiesés ellen küz­denek. A Como valamivel Jobban áll, s egy győzelemmel sokat Javítana pozícióján. Tippünk: x, 1. U. Florentina—Bologna. Olasz A osz­tály. A két együttes eddigi szereplése — nem számítva a Bologna büntető pontjait — azonos. Egymás ellen mindig nagy csatát vívtak, s erre most Is számítani lehet. Tippünk: x, 1. 12. Torino—Internazlonale. Olasz A osztály. Az Inter már nem tudja megvédeni bajnoki elmét. A Torino sem dicsekedhet az utóbbi hetek sze­replésével. Tippünk: x. 13. Udinese—Juventus. Olasz A osz­tály. A listavezető eséllyel utazik Ide­genbe, a kiesés ellen harcoló Udinese otthonába. Tippünk: 2, x. 11. Taranto—Spal. Olasz B osztály. A hazai együttest továbbra Is fenye­geti a kiesés veszélye, míg a Spal csapata a Jobb helyezésért küzd, el­vesztve esélyét a feljutásra. Tippünk: 1, x. +1 mérkőzés: IS. Ózd—Salgótarján. NB n. Keleti csoport. Az ózdi csapat 5 pont előny­nyel vezeti a táblázatot, de a mérkő­zés a két csapat helyezésétől függet­lenül rangadó. Tippünk: 1, x. A további mérkőzésre a tippünk: x. D. I. Dunaújvárosi Építők— Kecskeméti SC 1—0 (0—0) Dunaújváros, 500 néző. Vezette: Pál völgyi. Dunaújváros: Paulusz — Hode- marszky, Medve, Bogárszky, Mis- kovitz — Béres, Badi, Mártha — Somogyi M., Juhász, (Sípos a 60. percben) Klement (Somogyi Gy. a 85. pereiben). Edző: Formaggini Károly. KSC: Erdei — Herédi, Csordás, Elekes (Törő a 70. percben), Be­les — Kutasd, Sörös, Kisznyér — Tapasztó, Horváth, Tar (Sza­bó a 70. peraben). Edző: Rákosi Gyula. A kecskemétiek bizakodással tekintettek a mérkőzés elé. Tar hosszú ideig tartó sérülése után végre pályára léphetett, s Sza­bó is újiból harcképes volt. A kezdés után a hazai csapat támadásait láthattuk. Mindjárt Klement futott el a bal oldalon, s élesen belőtt labdáját hárították a KSC védői. A 8. percben Hor­váth cselezett, s Medve az alap­vonal közelében buktatta. A sza­badrúgást Tapasztó erősen adta középre, Sörös pedig jó helyzetből a kapu fölé fejelte a labdát. A 19. peraben Mártha 30 méterről kül­dött erős lövését ütötte szögletre Erdei. Alig egy perc múlva egy szabadrúgás után Béres elé pat­tant a labda, aki azonban 10 mé­terről, teljesen tiszta helyzetből az oldalhálóba bombázta. A 30. percben Kutasd kapott sárga lapot szabálytalanságért. A 33. percben ismét az előretörő Mártha lőtt kapura. A labda lepattant a vé­dőkről, de Béres a kimozduló Er­dei fölött az üres kapu fölé emel­te. A 40. .percben Herédi szabály­talanságáért járt 25 m-es szabad­rúgás, amit Mártha élesen a kapu mellé lőtt. A szünet után az 50. percben Kisznyért Medve buktatta a 16-os sarkánál,.de a szabadrúgást Pa­ulusz szép védéssel hárította. Az 53. percben középen Klement ug­rott' ki. Előbb Csordást, majd Elekest is kicselezte, Végül 12 in­ról a kapu fölé lőtt. Az 56. perc­ben egy hosszan előreívelt labdá­nál Erdei bentragadt a kapuiban. Szerencsére Somogyi M. nem tud­ta kihasználni a helyzetét. Az 59. percben Herédi kapott sárga la­pot egy rosszult sikerült belépé­sért.-iAi 66. percben a.KSC előtt nyílt nagy helyzeti"‘Kisznyér pontosan adott Sörös' élé, aki azonban 10 m-ről, lövés helyett lyukat rúgott. Kecskeméti TE—Bajai SK 2—1 (2—1) Kecskemét 1000 néző, vezette: Uhrin (Szarvas, Roxin) KTE: Kerpits — Magyar, VI- rágh, Nagyihegyesi, Putnoki, Se­res, Petényi, Horváth, (Gyulai), Vági, Porhanda, Tóth II., (Tán­cos). Edző: Vereb István. BSK: Glllán — Glavatity, Mol­nár, Popp, Pesti, Takács, Csincsák, Harsány!, Radics, Prikidánovics, Keresztes (Kovács) Edző: Rónai Sándor. 4. perc: Szögletrúgás után Pes­ti a baj sarokba lőtt. 0—1. 26. perc: Putnoki a félpályáról egyedül vitte fel a labdát, a BSK védői leálltak, és így a kifutó Gi- lián mellett nem volt nehéz a kapuiba találni. 1—1. 44. perc: Vági labdájával Hor­váth elfutott, pontosan ívelt kö­zépre és a felfutó Vági biztosra lőtt a hálóiba. 2—1. Ifjúságiak: KTE—BSK 0—0. Kristóf Tibor H. Mezőfi SE—Jánoshalma 2-1 (1—1) Kecskemét, 200 néző, vezette: Kiss A. (Miklós, Vereb). H. Mezőfi SE: Tasnádd — Pong- rácz Egyed, Kormos, Illés, (Sza­bó), Szemző, Pálinkás, Ézsdás, Ju­hász (Grósz), Boldizs, Domonics. Edző: Krivy Ottó. Jánoshalma: Balogh — Geisin- ger, Maráczá, Faddi, Bátyai, An- geli, Laki, Tápai, Bényi, Kováts, Szuhanek. Edző: Zag József. 9. perc: 18 méteres szabadrúgás­ból Kormos élesen, laposan, a sor­fal mellett a jobb sarokba lőtt 1—0. 20. perc: Angeld ügyesen csa­vart szöglete után a labda a ka­pufáról Kováts elé pattant, aki a hálóba fejelte a vendégek egyenlítő gólját. 1—1. 75. perc: egy beadásnál kava­rodás támadt a jánoshalmi ka­pu előtt. Ézsiás kapura fejelt, Ba­logh kissé kint állt és kezéről a hálóba pattant a labda. 2—1. K. T. Harta—Kalocsa 1—1 (1—0) Harta, 1100 néző, vezette: Fran- cdskovics (Nagy II. Sárközi). Harta: Páll — Kiss, Horváth, Baján, Garamvölgyi P. Szabó, Lehoczkd, Csehi, Sós, Pandur, Ko­csis. Edző: Kocsis Károly. A 72. percben Szabó egy csel után a hosszú sarok mellé lőtt. A 73. percben dőlt el a mérkő­zés sorsa. Hodemarszky — Béres volt a labda útja, majd Mártha kapta, aki mintegy «16 m-ről, egy csel után a jobb Ifelső /sarokba lőt­te a labdát. 1—0. 78. peraben Szabó a 16-oson be­lül mellel maga elé tette a lab­dát, de a lövés pillanatában fel­lökték. A játékvezető nem látott szabálytalanságot. A 82. percben nagy kavarodás támadt a duna­újvárosi kapu előtt. Csordás 5 m-ről fejelt kapura, de éppen Paulusz kapust találta el. A 84. .percben Béres 25 méterről nagy erővel a kapufát találta el. A kiesés /rémétől ihajtott duna­újvárosi csapat /már a mérkőzés elején átvette la játék irányítását. A heteken keresztül jól játszó kecskeméti védelem alig tudta tartani a /gyors rohamokat. Az igazság az, hogy a hazaiak győ­zelme teljesen reális. A gólon ki­írtai 2 kapufát lőttek és kihagytak még tnégy hatalmas helyzetet is. Ugyanakkor a kecskeméti csa­tárok a 90 perc alatt egyetlen komoly gólhelyzetet sem tudtak kialakítani. Gyenge, korszerűtlen, sok adogatással felépített táma­dásokkal nem is lehet eredményt elérni. A mérkőzés folyamán pá­lyára lépett 13 kecskeméti játékos közül egy sem akadt, akire azt mondhatnánk, hogy legalább kö­zepes teljesítményt nyújtott. Pálvölgyí játékvezető a KSC- vel szemben érthetetlenül „szi­gorú” volt, de az eredményt nem befolyásolta. Kerpesics Béla NB II. Középcsoport 1. SZEOL AK 29 17 7 5 49—24 41 2. B.-gyarmat 29 16 6 7 49—32 38 3. Ganz-MAVAG 29 13 11 5 57—38 37 4. KSC 29 14 9 6 39—26 37 5. H. Bem SE 29 13 9 7 52—40 35 6. Szív. MÁV 29 13 9 7 42—37 35 7. Pénzügyőr 29 10 13 6 33—32 33 8. Budafok 29 12 8 9 45—34 32 9. KKFSE 29 9 11 9 43—36 29 10. Szegedi D. 29 12 4 13 54—40 28 11. Vác 29 8 12 9 46—42 28 12. Dorog 29 9 9 11 34—36 27 13. BVSC 29 9 8 12 30—40 26 14. 22. sz. Volán 29 8 10 11 37—49 26 15. Építőik SC 29 9 8 12 34—47 26 16. delep 29 8 7 14 33—51 23 17. Bp. Spartacus 29 9 4 16 29—43 22 18. Dunaújv. Ép. 29 7 7 15 33—48 21 19. BKV Előre 29 5 11 13 20—44 21 20. Oroszlány 29 4 7 18 24—46 15 BVSC—22. sz. Volán 1—1, Pénzügyőr —Ganz-MAVAG 2—2, Balassagyarmat —Kossuth KFSE 1—1, Bp. Spartacus— Váci Izzó 2—0, Építők SC—DÉLÉP l—o, Budafok—Oroszlány. 4—o, szege­di Dózsa—MAV Előre 2—3, BKV Elő­re— SZEOL AK 0—1, Honvéd Bem SE —Dorog 2—0. Kalocsa: Niezner — Szabó, Pé­csi, Kerek, Illés, Jenei, Tóth, Mo­hácsi, Nemes (Berta), Szalóki, Ká­kán yi. Edző: Farkas András. 3. perc: Kapu előtti kavarodás­nál Garamvölgyi lőtt gólt. 1—0. 68. perc: A hazai védőkről Ká- konyi elé pattant a labda, aki ha­bozás nélkül lőtt a kapu bal ol­dalába. 1—1. Ifjúságiak: Harta—Kalocsa 0— 0. Szekeres János Lajosmlzse—H. Kun Béla SE 1— 0 (0—0) Lajosmlzse, 800 néző« vezette: (Molnár, Madarász). Lajosmizse: Killpkó — Tóth, Aíbel, Kovács, Mányoki (Unger) Kállai« Kucsera, Vajda, Márkli, Kocsis, Csima. Edző: Gerőházi Ti. hamér. H. Kun Béla SE: Mikhárdi — Húszai, Földeák, Pávelkó, Fronebl, HágeLmann, Fuksz, Szenti, Feke­te (Agócs), Somogyi, Janicsák. Ed­ző: Kurucz István. 65. perc: Kocsis lövését Mik­hárdi csak kiütni tudta, és a jókor érkező Kállai közelről a hálóba lőtte a mérkőzést eldöntő gólt 1^~0. Ifjúságiak: Lajosmizse—H. Kun Béla SE 0—0. Kocsis Zoltán Kiskőrös—Fájsz 2—1 (1—0) Kiskőrös, 500 néző: vezette: Varga J. (Máriás, Kiss). Kiskőrös: Vass — Pál, Hajnák, Fábián, Podobnd, Prukner, Tóth, Ba, (Farkas), Dusnoki, Kiss, Tö­rök (Deák). Edző: Meskó István. Fájsz: Fatér — Mezei, Polerecz- ki, Posztobámyii, Kőszegi, Kovács, Kiss (Prókai), Horváth, Vajda, Kalmár (Kovács II.). Patai. Edző: Franczia László. ilő. perc: A fajszi kaputól 16 méterre szabadrúgáshoz jutott a hazai együttes. Amíg Fatér a sor­falat igazgatta, Hajnák az üresen maradt kapuba rúgta a 'labdát. 1—0. 3.7. perc: Gyors fajszi támadás végién Patai fejelt a hálóba. 1—3. 49. perc: Ismét szabadrúgást rúghatott a hazai együttes. Baerős lövését Fatér kiejtette, és a be­robbanó Hajnák védhetetlenül lőtt a hálába. 2—1. Ifjúságiak: Kiskőrös—Fájsz 5—0 (3—0). Gól'lövők: Juhász 3, Sipiczki 2. BlácsI Sándor EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Videoton—Volán 3—0 (3—0). Czabán S. tér, 3000 néző, vezet­te: Jaczina. Gólszerzők: Csong­rádi 2, Szabó. Vasas—Békéscsaba 1—0 (0—0) Békéscsaba, 15 000 néző, vezet­te: Bártfai. Gólszerző: Halász. Ferencváros—Ű, Dózsa 2—0 (0—0) Megyeri u., 18 000 néző, vezet­te: Győri. Gólszerzők: Pogány, Mörtel. Pécsi MSC—DVTK 2—2 (2—0) Pécs, 4000 néző, vezette: Nagy M. Gólszerzők: Lutz, Dárdai, il­letve Szemere, Oláh. Kaposvár—Bp. Honvéd 1—1 (1—0) Kaposvár, 10 000 néző, vezette: Tompa. Gólszerzők: Kisteleki, il­letve Kozma. Nyíregyháza—Rába ETO (0—0) Nyíregyháza, 5000 néző, vezette: Soós: MTK-VM—Debrecen 2—2 (1—0) Hungária krt., 4500 néző, ve­zette: Mohácsi. Gólszerzők: Jan- kovics (öngól), Pekker, illetve Kerekes, Gáspár (öngól). Tatabánya—ZTE 3—0 (1—0) Tatabánya, 5000 néző, vezette: Pádár. Gólszerzők: Schmidt (11- esből), Kovács, Fischer. Csepel—Dunaújváros 1—1 (1—1) Dunaújváros, 1500 néző, vezet­te: Kúti. Gólszerzők: Lazsányi, illetve Weimper (11-esből). Az NB I. állása 1. FTC 28 18 8 4 60—29 40 2. Vasas 28 15 9 4 56—30 39 3. Videoton 28 16 6 6 48—28 38 4. Bp. Honvéd 28 14 9 5 52—31 37 5. Tatabánya 28 13 10 5 42—25 36 6. Békéscsaba 28 12 7 9 39—35 31 7. Nyíregyháza 28 9 13 6 23—19 31 8. Debrecen 28 11 8 9 29—26 30 9. Ü. Dózsa 28 8 12 8 44—45 28 10. Pécsi MSC 28 7 11 10 35—36 25 11. Volán SC 28 8 9 11 32—43 25 12. Csepel 28 6 12 10 28—28 24 13. ZTE 28 9 6 13 44—53 24 14. Rába ETO 28 6 11 11 31—33 23 15. DVTK 28 4 12 12 22—38 20 16. MTK-VM 28 3 12 13 26—48 18 17. Kaposvár 28 5 8 15 26—59 18 18. Dunaújváros 28 4 9 15 30—61 17 Svédország—Kanada 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) A második találkozón sem ma­radt el a meglepetés, amelyen két­ségtelenül esélyesebbnek számí­tott a világbajnoki,, cinjét y<édő és a mostani tornán pontveszteség nélküli SzoVjetünió, amely’ CselP Szlovákiának cseppnyi esélyt sem Tlszakécske—Sükösd 1—0 (1—0) Tiszakécske 500 néző, vezette: Horváth I. (Miklós, Veréb). Tiszakécske: Széles! — Terjéki, Kurucsai, Kecskés, Tóth, Varga, Oskolás (Józsa), Katona, Kis ju­hász dr. (Ézsiás) Bus, Mari. Edző: Bánhidi József. Sükösd: Faddi I. — Bada, Bo­gáról, Faddi II., Szabó, Lakner Rajcsics (Reich), Pesti, Stéger, Lógó, Kiprivanácz (Kollár). Edző: Varga Imre. 31. perc: Oskolás jobb oldali 'beadását Mari a megtorpanó vé­dők közül a kapu jobb oldalába ’lőtte. 1—0. Ifjúságiak: Sükösd—Tiszakécs­ke 1—0 (0—0) Góllöivő: Takács. Zsuffa Lajos Kiskunfélegyházi Szövetkezeti SE —Kiskunhalasi AC 4—1 (2—0) Kiskunfélegyháza 300 néző ve­zette: Papp (Cseh, Kiss). Kkházi Szövetkezeti SE: End­re — (Némedi), — Majoros, Hor­váth, Tóth Cs., Vidéki, Dongó, Iványi, Szabó M., Kurucz, Zs. Ju­hász, Kókai. Edző: Klincsok Pál. Kiskunhalas: Pintér — Körösi, (Bogdányl), Szabó, Dobra, Izsák, Veres, Szőllősi, Mészáros, Karsai (Kovács), Juhász, Halász. Mb. edző: Tóth László. 7. perc: Jobb oldali szöglet után a fejelni készülő Iványit a halasi védők kilökték a labda alól, amely így Szabó M. elé került, aki kö­zelről megszerezte a hazaiak ve­zető gólját 1—0. . 35. perc: Dongó 30 méteres ke­resztlabdáját Körtei elvétette. Kurucz 10 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 2-M). 50. perc: Horváth hatalmas ere­jű szabadrúgását Pintér még há­rítani tudta, de a kipattanó lab­dát Iványi 8 méterről a kapuiba gurította. 3—0. 55. perc: Kókai jobb oldali szögletrúgása után újból Iványi volt eredményes. 4—0. 63. perc: Kovács a bal oldali szögletzászlóig verekedte magát; majd ballal kapura ívelt. Endre kapus csak nézte a hálóba pat­tant labdát 4—1. I fj úságdak: Kiskunhalas'— Kkfházi Szöv. SE 5—2. (2—1). Góllövők: Ács 2., Torma, Ba­logh, Horváth, illetve Rá ez. Sza­bó. Farkas Tibor Bérezik Zoltán gondban volt a mérkőzés előtt, mert nem tudhat­ta, hogy az öt kínai közül, kik lesznek az ellenfelek. Aztán a ve­zetők kijelölték a csapatokat és kiderült: a két évvel ezelőtti vi­lágbajnokságon a magyarok el­leni két mérkőzésen szerepelt öt kínai játékos közül most egy sem kapott helyet! Párhuzamosan kezdődött a női és a férfi döntő. A kínai nők játszmaveszteség nélkül gyorsan megvédték világbajnoki címüket. A férfiaknál más volt a helyzet. Kína—Magyarország 5:2. Shi Chin-hao—Jónyer 0:2 (—17, —21) Chai Yen-hua—Klampár 2:0 (16, 17) Hszie Sai-ke—Gergely 2:1 (17, —22, 20) Shi Chin-hao—Klampár 1:2 (13, —17, 10) Hszie Sai-ke—Jónyer 2:0 (15, 19) Chai Yen-hua—Gergely 2:1 (16, —14, 15) Hszie Sai-ke—Klampár 2:1 (—16, 15, 1'5) Ezzel Kína két év után vissza­hódította a világbajnoki elmet a magyar válogatottól, amely így is a várakozáson felül szerepelt. Miközben az asztalitenisz vb-n húsz asztalon zajlottak a helyosz­tó mérkőzések, a nemzetközi szö­vetség szombati kongresszusának első napi tanácskozása után va­sárnap az Európai Asztalitenisz Unió is megtartotta ülését. A két szervezet tanácskozásain az aláb­bi fontosabb döntések születtek: A nemzetközi szövetség 84 or­szága vett részt a tanácskozáson. A tagok közé felvették a Kon­gói Népköztársaságot, Angolát és Zimbabwét, s miután három or­szágot tagdíjhátralék miatt töröl­tek, a létszám 122 maradt. Hatá­rozatot hoztak, hogy a világbaj­hagyva- 5 gól különbséggel győ­zött. Szovjetunió—Csehszlovákia 8:3 (5:1, 0:1, 3:1) A négyes dOqtf állása; -77 ír, &ZoyJetunió ' _ -Tw—6 6 pont 2. Svédország ' - Trri r°P-B 3 pont 3. Csehszlovákia 3 111 13—15 3 pont 4. Kanada 3 - - 3 7—11 0 pont Miske—Solt vadkert 2—2 (0—0) Miske, 1000 néző, vezette: ifj. Molnár (Nagy L., — Mikus). Miske: Domokos (Bényei) — Bá­rány!, Illés, Dohai, Hayerbacher, Czár (PákaUcz), Nagy (Domokos), Bedzsula, Petrecz, Horváth, Ká- konyi. Edző: Gacs Tibor. Soltvadkert: Mayer (Klamm) — Oláh, Galántai, Fnittmann, Mé­száros, Kugelmann, Fábián, Cseh, Szűcs, Erdős, Szabó. E)dző: Fecske László. 48. perc: Bal oldali szabadrúgás után Erdős fejelt a kapuba. 0—1. 55. perc: A kapusról kipattant labdát Kákonyi nagy erővel rúg­ta a há lóba. 1—1. 75. perc: Galántai beadását a jókor érkező Mészáros a kapu bétl oldalába helyezte. 1—2. 85. perc: Egy kapu előtti kava­rodás után Bedzsula állította be a végeredményt: 2—2. Ifjúságiak: Mdske—Soltvadkert 2—2. Góllövők: Ihracska 2. illetve Font, Gusztos. Kiss János H. Radnóti SE—Izsák 1—0 (0—0) Izsák, 300 néző, vezette: Ka­rácsony (Czenczik, Szabó) • Izsák: Péter — Földes!, (Tóth S.), Kalmár, Bogdány, Böthi, Nagy; Tóth, Losonczi, Mezei, Szélpál (Hajnal. Edző: Szász Sándor. H. Radnóti SE: Pásztor — Ke­rnem: zei, Kiss, Török, Rizmann, Hegedűs, Csovcsdcs, Bódi, FUörich, Mari, Paliagi. Edző: Veress Ist­ván. 60 perc: Büntetőhöz jutott az 'Izsák együttese, de Tóth nem tud­ta értékesíteni a 11-est 70. perc: Újabb büntető: ezúttal vendégek rúghatták — Pásztor biztosan lőtt a hálóba. 0—1. Bodnár Balázs A MEGYEI LABDARUGÓ BAJNOKSÁG ALLASA 1. Bajai SK 26 18 4 4 52—18 40 2. KTE 26 14 9 3 45—23 37 3. H. Kun B. SE 26 15 6 5 56—24 36 4. Tiszakécske 26 13 9 4 44—23 35 5. H. Mezőfi SE 26 14 3 9 41—26 31 6. Lajosmizse 28 10 9 7 39—27 29 7. Kkfháza Sz. SE 26 11 7 8 41—34 29 8. Jánoshalma 26 10 8 8 39—31 28 9. Kalocsa 26 10 7 9 36—35 27 10. Miske 26 0 9 8 32—34 27 11. Harta 26 8 9 9 34—35 25 12. Izsák 26 6 9 11 25—33 21 13. Soltvadkert 26 6 8 12 32—46 20 14. Sükösd 26 6 8 12 24—43 20 15. H. Radnóti SE 26 8 8 13 23—47 18 16. Kiskunhalas 26 6 8 14 23—52 18 17. Kiskőrös 26 6 5 15 25—41 17 18. Fájsz 26 3 4 19 17—54 20 AP — MTI — KS) nokságon az egy országhoz tarto­zó csapattagoknak és a párosok tagjainak kötelező az egyforma vagy azonos dressz viselete. Te­hát: nem lehet különböző színek­ben játszani. Elfogadták a részt­vevők biztosítását, a jövőben ez mindenkire kőtelező. Európai Unió: két kupát kaptak a magyarok. A Szuper Liga meg­nyeréséért átadták a Jupp Schlaf vándordíját, míg a Statisztika tíz­szeres BEIK-győztes női csapata ugyancsak egy gyönyörű serleget vehetett át. Határozatot hoztak arról, hogy 1984-ben Jugoszlávia rendezi az Európa-bajnokságot, 1986-ban Csehszlovákia, 1988-ban Svédország és 1990-ban Finnor­szág lesz a házigazda. Az Ifjúsági Európa-bajnokságok közül az Rangadók sorozatban A totó 17. heti, április 26-1 szelvé­nyén NB n-es és olasz A osztályú és mindössze egy B osztályú mérkőzés található. Ismét több rangadóra keU tippelni. Komlóra látogat a Haladás, Veszprémbe a Pécs, az Olajbányász pedig Ajkán lép pályára. Az olasz A osztály hét mérkőzése közül megemlítjük a listavezetők — Roma, Juventus — Idegenbeli szerep­lését, mert ha pontot vesztenek, hely­csere történhet az első helyen. Tippjelnk: L Komlói Bányász—Haladás VSE. NB II. Nyugati csoport. Hetek óta gyenge formában van a bányász- együttes, és sorozatban érik a vere­ségek. A Haladás tartja Jó formáját, és őrzi első helyét. Rangadójellegű találkozó. Tippünk: x. 2. Bakony Vegyész (Veszprém)— Pécsi VSK. NB n. Nyugati csoport. A pécsiek hazai veresége meglepetés. A Bakony Is vesztett, és közel került a veszélyes zónához. Tippünk: x, 2. 3. Ajkai Aluminium SK—Nagykani­zsai Olajbányász. NB n. Nyugati cso­port. Az Ajka vereséggel, míg az Olajbányász győzelemmel zárta az el­múlt fordulót. A vendégek tartják a 2. helyet, a hazaiak pedig lejjebb csúsztak a táblázaton. Tippünk: x. 4. Rákóczi SE—Keszthelyi Haladás. NB n. Nyugati csoport. A Rákóczi Fúzión meglepetésre fölényesen győ­zött. A Haladás szintén nyert, és he­lyet cserélt a Komlóval. Tippünk: x, 2. 5. Kossuth KFSE—Bem SE. NB H. Középcsoport. Törölve. 8. Dorogi AC—Budafoki MTE. NB n. Középcsoport. Ellentétes eredményt értek el vasárnap. A Dorog vesztett, az MTE meggyőző fölénnyel nyert. A dorogiak visszavágásra készülnek az őszi súlyos vereségért. Tippünk: x, 1. 7. Ascoll—AS Roma. Olasz A osztály. Az Ascoll helyzete változatlanul vál­Véget ért a Junior súlyemelő Duna Kupa a bulgáriai Vidlnben (a magyar válogatott második lett a házigazda bolgárok mögött), s a héten a fel­nőttek Is színre lépnek ugyanezen kupáért. Akárcsak a Junioroknál, a felnőttek között Is bolgár—magyar versengés folyik az első helyért. Mint lsmere­TOTÓ A TOTÖ IC. HETI EREDMÉNYEI 1. Szekszárd—Komló 2—0 1 2. Keszthely—Bábolna 3—0 1 3. Sellye—MÁV DAC 4—1 1 4. Dombóvár—Mohács 0—0 X 5. Sopron—Aluminium 2—0 1 6. BVSC—23. sz. Volán 1—1 X 7. Pénzügyőr—Ganz-MAVAG 2—2 X 8. Szegedi D.-MAV Előre 2—3 3 9. Dunaújváros—Kecskemét 1—0 1 10. Salgótarján—Eger 1—1 X 11. Debreceni K.—H. Papp J. 1—1 X 13. Asztalos SE—Gyöngyös 2—0 1 13. Kazincbarcika—ózd 0—0 X +1 14. Lehel SC—Debr. USE 0—3 2 tes, a Duna Kupa 7 fordulóból áll, a résztvevők felváltva rendezik évente a fordulókat. Péntektől az ausztriai Ebensee-ben a harmadik sorozat utolsó fordulóját bonyolítják le. A záró verseny előtt Bulgária vezet 10 ponttal Magyaror­szág előtt. A Sportfogadási és Lottódgaz- gatóság közlése szerint az elmúlt játékhéten két 13 phisz 1 talála- tos szelvény akadt. A nyermény egyenként 523 751 forint. A tizen- hánmasok (11) 184 853, a tizenket­tesek <169) 8021, a tizenegyesek (2017) 672, p tízesek (16 798) 121 forintot érnek. Az adatok tájékoz­tató jellegűek. (MTI) Megyei labdarúgó-bajnokság JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG